MY.UAНовини
Як агресія РФ прискорює Апокалiпсис: хто в світі і для чого хоче мати ядерну зброю
Як агресія РФ прискорює Апокалiпсис: хто в світі і для чого хоче мати ядерну зброю

Як агресія РФ прискорює Апокалiпсис: хто в світі і для чого хоче мати ядерну зброю

Спочатку в України відібрали ядерну зброю, а потім її основний гарант (Росія, якій і перейшла українська ядерна зброя та її носії) розпочав проти неї агресивну війну, а інший гарант, США, намагається відібрати її природні ресурси. Фокус розбирався, чому людство рухається до ядерного конфлікту та як на це впливає російська агресія проти України.

Ядерна зброя — ознака державної величі

Друга світова війна, яка все ще залишається найкривавішим збройним конфліктом в історії людства, завершилася після застосування ядерної зброї у серпні 1945 року, коли США скинули двi атомнi бомби на Японiю. Після цього стало зрозуміло, що ця зброя набуде статусу gamechanger — фактор, який суттєво змінює увесь хід конфлікту — у кожній наступній війні. Відтак кожна країна, яка претендує на статус гравця, до думки якого прислухаються, взяла собі за мету обзавестися ядерною зброєю. Адже у випадку потенційного конфлікту наявність ядерної зброї може бути останнім аргументом.

Наслідки атомного бомбардування Хіросіми
Фото: Getty Images

Хто "заснував" ядерний клуб

Досить швидко ядерну зброю розробив СРСР. Вже у 1949 році, якраз у розпал свого протистояння із демократичним світом, Кремль оголосив, що зумів самостійно розробити ядерну зброю. Хоча в ступені самостійності цього проекту є певні сумніви, це справа другорядна. СРСР став ядерною державою і почав усіляко нарощувати ядерні сили, намагаючись не поступатися у цьому своєму основному опоненту – США.

Сполучені Штати своєю чергою не були проти поділитися ядерними технологіями зі своїм найщирішим союзником – Великою Британією. У 1952 році колишня найбільша імперія в історії теж оголосила про наявність ядерної зброї.

Через вісім років про самостійну розробку ЯЗ оголосила Франція — четвертий член Ради Безпеки ООН. Нагадаємо, що п’ятим членом Радбезу тоді була Республіка Китай зі столицею у Тайбеї, чий суверенітет на той час обмежувався островом Формоза (Тайвань). Тож твердження про те, що ядерний клуб відповідає членам Радбезу ООН – лише стереотип, який був реальністю кілька років.

Кожна країна, яка претендує на статус гравця, до думки якого прислухаються, взяла собі за мету обзавестися ядерною зброєю
Фото: Фокус

Ядерний клуб не лише для обраних

Комуністичний Китай отримав ядерну зброю в період суттєвого загострення відносин із СРСР у 1964 році. Через сім років він замінив у Раді Безпеки ООН Тайвань, проте вже через три роки монополію на ядерну зброю зі сторони постійних членів Радбезу розбила Індія, яка оголосила про наявність власної атомної бомби. Аж через 24 роки про успішність своєї ядерної програми (ймовірно, за підтримки КНР) повідав світу основний геополітичний ворог Індії Пакистан.

Важливо Ядерна зброя – це ще не все. Як Пакистан утримує незалежність поруч із Індією та Китаєм

Тут варто відзначити деякі моменти щодо ядерного статусу певних держав. Так, у 1968 році було укладено договір про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ набув чинності у 1970 році). Відтак Індія та Пакистан отримали свій ядерний арсенал вже після набуття чинності цього договору, який мав на меті зафіксувати ядерний статус саме за першими п’ятьма державами, які її мали на момент укладення договору. Проте обидві країни "вийшли сухими із води" — накладені на них санкції були недовготривалими та неефективними. Цей факт ще раз вказує на вагомість ядерного аргументу у міжнародних відносинах — адже Індія тоді ще не була економічним гігантом, а Пакистан ним так і не став. І взагалі цю країну лише ядерний статус і виділяє серед інших схожих держав регіону.

Ядерна зброя в Ізраїлі та ПАР: нiби-то є, та нiхто не бачив

Окремою гілкою в’ється історія ядерних програм Ізраїлю та Південноафриканської республіки (ПАР). Єврейська держава ймовірно розробила ядерну зброю у 1960-х роках, в розпал протистояння з арабськими державами. Тоді вороже оточення ставило під сумнів самий факт існування Ізраїлю.

ПАР свою власну ядерну програму розвивала в умовах апартеїду, за який цю країну недолюблював увесь світ, а африканські сусіди відверто ненавиділи. Відтак ядерна програма була для ПАР гарантією існування. Проте після скасування апартеїду її ядерна зброя наче випарувалася, наче й не було її. Ізраїль же тримає своїх ворогів та друзів у стані ядерної невизначеності. Єврейська держава не підтверджує, але й однозначно не спростовує наявність у себе ядерної зброї.

Як справи у Північної Кореї?

Зразково-показовим покаранням піддалася Північна Корея – єдина держава, що вийшла із договору про нерозповсюдження ядерної зброї у 2003 році. Вже через три роки вона офіційно оголосила про наявність у неї ЯЗ. З того часу КНДР та її ядерна зброя стали стабільним джерелом різноманітних мемів, проте у жителів Південної Кореї, Японії та тихоокеанських островів, де розміщені американські військові бази ядерна програма режиму Кімів навряд чи викликає усмішку на обличчі.

Північна Корея офіційно оголосила про наявність у неї ядерної зброї
Північна Корея офіційно оголосила про наявність у неї ядерної зброї
Північна Корея офіційно оголосила про наявність у неї ядерної зброї

Проти країни були введені жорсткі санкції. Пiвнiчна Корея (на відміну від Індії та Пакистану) опинилася у реальній суворій міжнародній ізоляції, що суттєво вплинуло на розвиток її економіки. Проте є один нюанс, і про нього нижче.

Ядерна спадщина СРСР

Після розпаду СРСР, який за роки Холодної війни накопичив найбільший ядерний арсенал, на третє місце по ядерному потенціалу, обігнавши усіх інших у 1991 році вискочила Україна (1900 стратегічних боєголовок та 176 пускових установок, а також 2500 тактичних ядерних боєголовок). Варто відзначити, що ядерні арсенали України, Казахстану та Білорусі (остання мала лише кілька десятків ядерних боєголовок) були елементами системи ядерного озброєння вже неіснуючого СРСР. Проте саме на території України знаходилися основні елементи із розробки носіїв ЯЗ, космічної програми СРСР та значна кількість АЕС й інших ядерних об’єктів та об’єктів військової інфраструктури. А це дозволяє говорити про потенціал України у налагодженні власної інфраструктури ядерного стримування — так зазвичай називають систему своїх атомних озброєнь ядерні держави. Проте усі три країни — Україна, Казахстан та Білорусь — зустрілися із безпрецедентним міжнародним тиском, не змогли встояти й обміняли свій ядерний потенціал на ефемерні гарантії безпеки.

Україна не мала можливостей самостійно обслуговувати свій ядерний арсенал, проте й Російська Федерація не могла справитися зі своїм ядерним арсеналом без допомоги України, зокрема — заводу "Південмаш". Проте РФ вирішила застосувати тиск в енергетичній сфері — Україна тоді на 80% залежала від російських нафти й газу. А ядерне паливо на усі 100% постачалося із Росії.

Здійснював тиск на Київ й Вашингтон, адже саме на нього були націлені ракети, розташовані на території України. Натомість молодій державі пропонували фінансову допомогу, забезпечення ядерним паливом АЕС та гарантії безпеки. Відзначимо, що переговори про ядерне роззброєння України розпочала республіканська адміністрація президента Джорджа Буша (старшого), а завершив їх вже демократ Білл Клінтон (президент США з 20 січня 1993 року). Тож можна стверджувати, що проект ядерного роззброєння України користувався двопартійним консенсусом.

Білл Клінтон, Борис Єльцин, Леонід Кравчук 14 січня 1994 року, після підписання тристоронньої заяви про подальше ядерне роззброєння України
Фото: Википедия

Врешті у груднi 1994 року було підписано меморандум про гарантії безпеки для України, до якого з часом приєдналися усі постійні члени Ради Безпеки ООН. Проте його "дієвість" усі ми зараз спостерігаємо на власні очі.

Що віддала Україна

Після розпаду СРСР Україні належало приблизно 30% радянського ядерного арсеналу, а також значні засоби його розробки та виробництва. На території України знаходилися:

  • 130 міжконтинентальних балістичних ракет (МБР) УР-100Н із шістьма боєголовками кожна,
  • 46 МБР РТ-23 "Молодець" із десятьма боєголовками кожна,
  • а також 38 важких бомбардувальників, всього близько 1700 боєголовок.
Ядерний комплекс "Піонер" в Музеї ВПС України, місто Вінниця
Ліквідація ракетної шахти SS-24 у м. Первомайськ

1994 року Україна погодилася знищити зброю та приєднатися до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Остання боєголовка з території України була вивезена до Росії у червні 1996 року. В обмін на відмову від ядерної зброї Україна отримала фінансову компенсацію, а також гарантії безпеки, визначенi у Будапештському меморандумi.

Хто не зважає на правила гри?

Таким чином, в умовах 2013 року (напередоднi анексії Криму) ми жили у світі, де розповсюдження ядерної зброї суворо регулюється ДНЯЗ. Постійні члени Радбезу не розповсюджують свою власну ядерну зброю, а інші ядерні держави з ними у цьому плані співпрацюють. Єдина країна, яка поза цією ідилією – КНДР, але вона піддається показовому покаранню.

В цей час єдиною державою, яка не на словах, а на ділі намагалася розвивати свою ядерну програму для військових цілей, був Іран (публічно стверджував, що обмежується виключно мирними атомними розробками). І аргументи проти ядерної програми на той час виглядали досить переконливими. Тим паче, що його сусід Ірак був показово розгромлений лише за підозри у намаганні розробляти зброю масового знищення (мова йшла здебільшого про хімічну та біологічну зброю).

Усього через рік ситуація стала діаметрально протилежною, адже проти України, яка добровільно-примусово відмовилася від третього за чисельністю ядерного арсеналу у світі, розпочав агресію один із гарантів її безпеки. Ще й саме той гарант, який і став головним бенефіціаром роззброєння України. А ще через вісім років він вже відкрито став застосовувати проти держави, яку зобов’язався захищати, її ж зброю, отриману в процесі роззброєння. Що може бути більшим аргументом проти кампанії нерозповсюдження ядерної зброї?

Тобто ми маємо два прецеденти, двi протилежностi. Україна, яка вiдмовилася вiд ядерної зброї, та КНДР — яка вийшла з договору про нерозповсюдження ЯЗ. В результатi бiльше "покарали" Україну.

  1. КНДР, яка відмовилася від договору про нерозповсюдження ядерного озброєння й отримала економічні санкції, вплив яких важко достовірно підрахувати. Рівень життя жителів Північної Кореї – це зовсім інша історія, яка більше стосується недоліків політичного режиму, ніж зовнішньої політики.
  2. Україна, яка відмовилася від ядерної зброї і приєдналася до договору про нерозповсюдження під гарантії усіх членів Ради Безпеки ООН та ще й за сумісництвом наймогутніших держав світу. Через кілька десятиліть вона зазнала агресії зі сторони одного з гарантів, втратила до третини території та населення (включно із біженцями), її економіка зруйнована, а природні ресурси намагається отримати за безцінь інший гарант безпеки, користуючись складним становищем, у яке потрапила держава по суті через своє прагнення миру та власну демілітаризацію.

Тегеран, Пхеньян та Москва: союзники РФ прагнуть мати ядерну зброю

Окремо варто відзначити тісну співпрацю Російської Федерації та Ісламської Республіки Іран. Саме Тегеран останніми десятиліттями прагне стати десятим, ювілейним членом ядерного клубу. Кремль своєю агресією зробив хорошу послугу Ірану, принаймні на рівні дипломатичної полеміки про потребу існування ДНЯЗ.

Також у новому світлі тепер виглядає і ядерна програма Пхеньяна. Але найважливіше це те, що в ситуації, що склалася об'єктивно потребою в набутті ядерної зброї вбачатимуть усі патріотично налаштовані лідери держав світу. Адже ніхто, хто любить свою Батьківщину, не побажає своїй країні долі, яка спіткала Україну, а єдиний дієвий запобіжник цьому один – ядерна зброя.

Ядерна зброя i Глобальний Пiвдень — хто у черзi?

Очевидними є порівняння можливих наслідків набуття ЯЗ та відмови від неї (хоча б на прикладі КНДР та України). При цьому, КНДР – найгірший можливий варіант. А є ж іще можливість піти шляхом Індії або Пакистану. На користь Індії говорить її геополітична вага – найнаселеніша держава світу, п’ята за розміром економіки та сьома за площею. Мало хто має такі показники. Хоча та ж Бразилія максимально близька до Індії. Чому б їй не отримати ядерну зброю?

А Саудівська Аравія значно багатша та впливовіша за Пакистан. Японія – один зі світових технологічних лідерів вже голосно говорить про відмову від пацифістської конституції, а там вже й до ядерної зброї не далеко. Тим паче, вона й єдина жертва застосування ЯЗ, що додасть цьому рішенню обґрунтування та співчуття серед світової спільноти. Проте чи потрібно воно комусь у сучасному світі?

І тут ще один прецедент, який продемонструвала російсько-українська війна. Офіційний Київ отримав потужну міжнародну підтримку як на дипломатичному, так і на суто людському рівні. По усьому світі співчували українцям, навіть у Китаї та більшості країн Глобального Півдня громадська думка співчувала звичайним українцям. Та чи дало це щось Україні?

I якщо настане критична ситуацiя, що оберуть не дуже сентиментальні до громадської думки авторитарні та не дуже правителі країн того ж Глобального Півдня, від Індонезії до Мексики? Мати підтримку "добрим словом" на руїнах власної державності — чи ядерну кнопку, хай і в комплекті із критикою небайдужих активістів? Питання риторичне.

Ядерна зброя як останнiй аргумент

В силу останніх подій таким риторичним питанням почнуть задаватися не лише авторитарні лідери Глобального Півдня. А й, наприклад, жителі цілком спокійної та миролюбної Данії можуть запитати себе: чи поставало б на порядку денному питання приналежності Гренландії, якби їхня держава мала потужнішу силу, ніж кілька прикордонників на собачій упряжці?

У світі, де постійно зростає кількість претендентів на краще "місце під сонцем", цілком природно стає все тісніше. На зміну інтелектуальним аргументам та цивілізованій дискусії приходить право грубої сили. А найгрубішою силою, яку наразі знає людство, є саме ядерна зброя. Тож в реаліях, коли сила є останнім аргументом у боротьбі за виживання, попит на найсильнішу силу лише зростатиме. А аргументів проти після російської агресії проти України не залишилося навіть у найінтелектуальнішого інтелектуала.

Годинник Судного дня, який веде The Bulletin of the Atomic Scientists в Інституті миру США, свідчить: до Апокаліпсису лишилося 89 "секунд"
Фото: Getty Images

Годинник Судного дня близький до опівночі. 28 січня група експертів, яка оновлює його конфігурацію, вчергове перемістила стрілку ще на секунду ближче до катастрофи. Тепер до Апокаліпсису "залишилося" всього 89 секунд, що є рекордом за усю історію — з часів Другої світової війни, коли вперше було застосовано ядерну зброю.

Теги за темою
Росія
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
На одному подиху: найкращі мінісеріали Netflix до 6 серій
24tv
2025-05-03T15:30:48Z
Євробачення: коли відбувся перший пісенний конкурс в історії
24tv
2025-05-03T15:30:39Z
Зірка "Пліткарки" Блейк Лайвлі скопіювала образ Бейонсе: фотопорівняння
24tv
2025-05-03T15:21:15Z
Який вигляд має дружина і дорослі діти Меттью Макконахі
GlavRed
2025-05-03T14:28:40Z
Неочікуваний поворот: фіналістка "Холостяка-13" повернулася до колишнього і показала їхні фото
24tv
2025-05-03T14:15:17Z
Співак Melovin зізнався, що зловживав наркотиками
ГЛАВКОМ NET
2025-05-03T14:00:52Z
Постапокаліптичний жах і напружена атмосфера: 5 цікавих серіалів для фанатів "Останніх з нас"
24tv
2025-05-03T13:45:14Z
Чому образ може виглядати дешево: Андре Тан назвав основні помилки
24tv
2025-05-03T12:48:08Z
Олександр "Терен" розповів, про що говорив із Сарою Джесікою Паркер під час зустрічі у Нью-Йорку
Комсомольская правда
2025-05-03T12:40:14Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Зеленський озвучив варіанти розміщення іноземних військових в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-05-03T15:33:20Z
Депутатів які не підтримують угоду з США слід позбавити віз
360ua.news
2025-05-03T15:30:17Z
Кремль із люттю накинувся на Британію через запрошення ЗСУ на парад до Дня перемоги
GlavRed
2025-05-03T15:27:08Z
"Менше, ніж у Трампа": гендиректор "Укрпошти" розкрив свою багатомільйонну зарплату
Фокус
2025-05-03T15:21:48Z
Рубіо буде на двох посадах мінімум пів року, але у Трампа радять залишити так назавжди – Politico
Лига
2025-05-03T15:21:05Z
До Росії на парад не приїде високий іноземний гість: хто і чому скасував поїздку
24tv
2025-05-03T15:21:04Z
Канали зв’язку для запобігання корупції в сервісних центрах МВС
Украина Криминальная
2025-05-03T15:18:14Z
У «Батальйоні Монако» паніка
ГЛАВКОМ NET
2025-05-03T15:06:00Z
Росія на порозі економічної кризи через необхідність живити машину війни - зовнішня розвідка
УкраинФорм
2025-05-03T15:03:24Z
Як пенсіонерам не платити за доставку газу
24tv
2025-05-03T15:03:03Z
Подорожчання продуктів у Одеській області: що зросло в ціні майже на 20%
Политека
2025-05-03T15:00:37Z
Прайс-кепи знижують рентабельність генерації – експерт
ГЛАВКОМ NET
2025-05-03T14:21:34Z
Гендиректор «Укрпошти» розкрив свою зарплату
ГЛАВКОМ NET
2025-05-03T13:57:30Z
Українці в квітні істотно зменшили купівлю валюти — дані НБУ
ZN UA
2025-05-03T13:55:59Z
Показники газового лічильника можна передати онлайн: коли і як це треба зробити у травні
24tv
2025-05-03T13:33:20Z
Податок на пенсію в Україні: експерт розповів, хто повинен платити та з яких доходів
Хвиля
2025-05-03T13:30:29Z
Індія заборонила імпорт товарів із Пакистану
iPress
2025-05-03T13:28:58Z
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
Ракета ЗСУ збила Су-30 РФ під Новоросійськом: деталі унікальної операції
GlavRed
2025-05-03T15:27:32Z
Чому не можна прибирати в будинках 4 травня: яке свято і день ангела
GlavRed
2025-05-03T15:27:08Z
«Не розуміють, що це таке Україна». Заступник міністра освіти, пояснив, що не так з підручниками історії у європейських школах
ГЛАВКОМ NET
2025-05-03T15:09:15Z
Чи можлива мобілізація студентів у травні: відповідь адвоката
24tv
2025-05-03T15:03:30Z
Несе ударні БПЛА: представлено новий "руйнівний" морський дрон MARS
InternetUA
2025-05-03T15:01:00Z
Українські морські дрони прогресують, – військовий про безпрецедентне знищення літака Су-30
24tv
2025-05-03T14:57:52Z
У школах перевіряють якою мовою говорять не лише на уроках: що загрожує за порушення
Telegraf
2025-05-03T14:42:57Z
Новий курс для журналістики: RSF закликає до реконструкції медіаіндустрії новин
Детектор М
2025-05-03T14:34:58Z
Вулиці перетворилися на зони трагедії: патрульні показали перші миті після удару по Запоріжжю
24tv
2025-05-03T14:45:45Z
На Одещині жінка вбила 9-місячну доньку: як пояснила звірство
Telegraf
2025-05-03T14:24:04Z
Поліціянтка збила дитину, а батька правоохоронці відправили до ТЦК: нові подробиці скандалу в Одесі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-03T14:15:59Z
Сусіди помстилися за "неправильне" паркування чоловіка, надряпавши відповідь на авто
Фокус
2025-05-03T14:15:57Z
ПриватБанк попередив клієнтів про нову схему телефонних шахраїв
InternetUA
2025-05-03T14:01:32Z
У Хмельницькому псевдоадвокатка видурила в пенсіонерки 235 тисяч гривень
Украина Криминальная
2025-05-03T13:15:48Z
Там мала бути Грета Тунберг: у Середземному морі дрони атакували судно з активістами
24tv
2025-05-03T13:09:52Z
Масована атака дронів-камікадзе на Запоріжжя: кількість поранених зросла до 33
ZN UA
2025-05-03T12:58:50Z
На Мукачівщині внаслідок вибуху гранати загинув чоловік, ще один – поранений
Украина Криминальная
2025-05-03T12:54:53Z
Який найкращий час для народження дитини
24tv
2025-05-03T15:15:09Z
Гарні новини: вчені знайшли спосіб рятувати важкохворих немовлят завдяки свинячим серцям
Фокус
2025-05-03T15:06:08Z
Гриби проти хвороби Паркінсона: вчені заявили, що псилоцибін може боротися із захворюванням
Фокус
2025-05-03T14:36:54Z
Зниження цін на ліки: Держпродспоживслужба відзвітувала про результати перевірок аптек
ZN UA
2025-05-03T12:37:36Z
Чому смородину треба обприскувати содою: ріст ягід буде шаленим
24tv
2025-05-03T12:18:38Z
Бронювання знімуть: кого готують до мобілізації
Знай
2025-05-03T11:30:45Z
10 простих способів знизити стрес і відновити енергію
24tv
2025-05-03T11:15:48Z
Саме через це ваше волосся сухе та ламке: не припускайтесь цієї помилки
24tv
2025-05-03T10:30:18Z
В Україні зростає кількість випадків підозри на небезпечне захворювання
ГЛАВКОМ NET
2025-05-03T10:27:47Z
У жодному разі так не робіть: чому не можна ламати бузок
24tv
2025-05-03T15:30:50Z
Що у ванній кімнаті може дуже впливати на вартість будинку: експерти з нерухомості відповіли
24tv
2025-05-03T15:30:13Z
2 знаки зодіаку, які в травні відчуватимуть втому – що потрібно знати
24tv
2025-05-03T14:45:09Z
Як почистити фільтр у пральній машині: техніка одразу почне працювати краще
24tv
2025-05-03T14:21:06Z
Так, це реально: готуємо домашній майонез за 60 секунд
24tv
2025-05-03T13:42:59Z
Працює як магніт: який символ притягує гроші
24tv
2025-05-03T13:27:57Z
Можуть залишити лише голі гілки: як врятувати кущі смородини від навали шкідників
Telegraf
2025-05-03T13:24:07Z
Затока та Коблево чекають на туристів: ціни збираються підняти, але через війну не сильно
Комсомольская правда
2025-05-03T13:04:30Z
Куди піти в Чернівцях
CutInsight
2025-05-03T12:48:54Z
Найбільш високооплачувані вакансії в Києві: які професії приносять зарплату від 65 тисяч
Политека
2025-05-03T15:31:10Z
Відключення світла в Києві та області 4 травня: коли діятимуть графіки ДТЕК
Политека
2025-05-03T15:19:56Z
На Херсонському напрямку втекли з позицій 12 військових РФ: серед них є гагауз, — АТЕШ
Фокус
2025-05-03T14:57:48Z
Це тільки підготовка: льотчик-інструктор пояснив наслідки ударів по Криму
24tv
2025-05-03T14:42:11Z
Група окупантів втекла з позицій на Херсонщині: вони переодягнулися в цивільне, триває розшук
24tv
2025-05-03T14:33:18Z
Українців попередили про небезпечну погоду у неділю
Комсомольская правда
2025-05-03T14:31:15Z
Безкоштовне житло для ВПО в Харкові: кому надають прихисток
Политека
2025-05-03T14:30:14Z
Чи можна зривати бузок: експерти дали остаточну відповідь на дискусійне питання
GlavRed
2025-05-03T14:28:15Z
Архітектори дослідили Львівщину та показали автентичні сільські будинки
24tv
2025-05-03T14:24:42Z
Чемпіонство відкладається: Баварія не втримала перемогу над Лейпцигом
Football.ua
2025-05-03T15:31:58Z
Відривався на повну: футбольний фан гучно святкував перемогу та зламав барну стійку
Фокус
2025-05-03T15:30:00Z
"Динамо" розгромило "Інгулець" та позбавило "Шахтар" шансів на титул
ZN UA
2025-05-03T15:25:12Z
Усик чи Алі: зірковий "Канело" обрав найкращого хевівейтера за всю історію боксу
24tv
2025-05-03T15:15:58Z
Серія А: Удінезе обіграв Кальярі, Комо сильніший за Парму
Football.ua
2025-05-03T15:00:45Z
Динамо на виїзді декласувало Інгулець та ще на один крок наблизилося до чемпіонства
24tv
2025-05-03T14:54:17Z
Друга ліга: Пробій сильніший за дубль Полісся, Гірник-Спорт обіграв Ниву
Football.ua
2025-05-03T14:40:18Z
Магучіх виграла етап "Діамантової ліги" в 10-й раз поспіль
Telegraf
2025-05-03T14:36:24Z
Динамо Київ знищило Інгулець на Ніці
Football.ua
2025-05-03T14:28:37Z
Реєстрація авто по-новому: ключові зміни для водіїв та штрафи 2025 року
Хвиля
2025-05-03T15:00:07Z
Водії "полиняють" майже на 500 гривень: штрафуватимуть за фари
Знай
2025-05-03T13:51:36Z
У Києві відкрився фестиваль старовинних і ексклюзивних автомобілів Old Car Land
Фокус
2025-05-03T13:45:52Z
ТОП-10 найдешевших нових авто до 16 тисяч доларів: що можна купити в Україні
GlavRed
2025-05-03T13:27:03Z
Іспанія опинилася у темряві, але електромобілі допомогли повернути світло
Топ Жир
2025-05-03T13:15:17Z
Продаж авто з-за кордону: юристи вказали на важливий нюанс
Хвиля
2025-05-03T12:00:10Z
Ця збірка геніальна чи просто кощунство?
Топ Жир
2025-05-03T11:45:53Z
Водіям пояснили, чим небезпечні нові норми щодо додавання спирту до бензину
Хвиля
2025-05-03T09:00:10Z
Акумулятор його Hyundai Ioniq 5 зберіг 88% ємності після 360 тисяч миль пробігу
Топ Жир
2025-05-03T07:15:38Z
Час сповільнюється на 9% для людини за певних умов: учені розповіли за яких
Фокус
2025-05-03T15:21:41Z
Що робити, якщо смартфон загубився: експерти дали слушні поради, як його знайти
Фокус
2025-05-03T15:00:59Z
Нова шахрайська схема: українцям розсилають підроблені платіжки за комуналку
24tv
2025-05-03T14:36:29Z
Число 44 знайде лише "експерт з головоломок": складна загадка на уважність
GlavRed
2025-05-03T14:28:55Z
Таємничий антикітерський механізм насправді може бути просто іграшкою, стверджує дослідження
24tv
2025-05-03T14:06:05Z
Учені створили Зевса зі світу дронів: він може керувати ударами блискавки
Фокус
2025-05-03T13:36:11Z
Потепління змінює карту спеки
360ua.news
2025-05-03T13:31:49Z
Відомий мобільний бренд відмовився від виробництва смартфонів
InternetUA
2025-05-03T13:31:35Z
Вимерлі у дикій природі птахи вперше відклали яйця після того, як їх знову випустили на волю
ZN UA
2025-05-03T13:25:12Z