MY.UAНовини
Як агресія РФ прискорює Апокалiпсис: хто в світі і для чого хоче мати ядерну зброю
Як агресія РФ прискорює Апокалiпсис: хто в світі і для чого хоче мати ядерну зброю

Як агресія РФ прискорює Апокалiпсис: хто в світі і для чого хоче мати ядерну зброю

Спочатку в України відібрали ядерну зброю, а потім її основний гарант (Росія, якій і перейшла українська ядерна зброя та її носії) розпочав проти неї агресивну війну, а інший гарант, США, намагається відібрати її природні ресурси. Фокус розбирався, чому людство рухається до ядерного конфлікту та як на це впливає російська агресія проти України.

Ядерна зброя — ознака державної величі

Друга світова війна, яка все ще залишається найкривавішим збройним конфліктом в історії людства, завершилася після застосування ядерної зброї у серпні 1945 року, коли США скинули двi атомнi бомби на Японiю. Після цього стало зрозуміло, що ця зброя набуде статусу gamechanger — фактор, який суттєво змінює увесь хід конфлікту — у кожній наступній війні. Відтак кожна країна, яка претендує на статус гравця, до думки якого прислухаються, взяла собі за мету обзавестися ядерною зброєю. Адже у випадку потенційного конфлікту наявність ядерної зброї може бути останнім аргументом.

Наслідки атомного бомбардування Хіросіми
Фото: Getty Images

Хто "заснував" ядерний клуб

Досить швидко ядерну зброю розробив СРСР. Вже у 1949 році, якраз у розпал свого протистояння із демократичним світом, Кремль оголосив, що зумів самостійно розробити ядерну зброю. Хоча в ступені самостійності цього проекту є певні сумніви, це справа другорядна. СРСР став ядерною державою і почав усіляко нарощувати ядерні сили, намагаючись не поступатися у цьому своєму основному опоненту – США.

Сполучені Штати своєю чергою не були проти поділитися ядерними технологіями зі своїм найщирішим союзником – Великою Британією. У 1952 році колишня найбільша імперія в історії теж оголосила про наявність ядерної зброї.

Через вісім років про самостійну розробку ЯЗ оголосила Франція — четвертий член Ради Безпеки ООН. Нагадаємо, що п’ятим членом Радбезу тоді була Республіка Китай зі столицею у Тайбеї, чий суверенітет на той час обмежувався островом Формоза (Тайвань). Тож твердження про те, що ядерний клуб відповідає членам Радбезу ООН – лише стереотип, який був реальністю кілька років.

Кожна країна, яка претендує на статус гравця, до думки якого прислухаються, взяла собі за мету обзавестися ядерною зброєю
Фото: Фокус

Ядерний клуб не лише для обраних

Комуністичний Китай отримав ядерну зброю в період суттєвого загострення відносин із СРСР у 1964 році. Через сім років він замінив у Раді Безпеки ООН Тайвань, проте вже через три роки монополію на ядерну зброю зі сторони постійних членів Радбезу розбила Індія, яка оголосила про наявність власної атомної бомби. Аж через 24 роки про успішність своєї ядерної програми (ймовірно, за підтримки КНР) повідав світу основний геополітичний ворог Індії Пакистан.

Важливо Ядерна зброя – це ще не все. Як Пакистан утримує незалежність поруч із Індією та Китаєм

Тут варто відзначити деякі моменти щодо ядерного статусу певних держав. Так, у 1968 році було укладено договір про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ набув чинності у 1970 році). Відтак Індія та Пакистан отримали свій ядерний арсенал вже після набуття чинності цього договору, який мав на меті зафіксувати ядерний статус саме за першими п’ятьма державами, які її мали на момент укладення договору. Проте обидві країни "вийшли сухими із води" — накладені на них санкції були недовготривалими та неефективними. Цей факт ще раз вказує на вагомість ядерного аргументу у міжнародних відносинах — адже Індія тоді ще не була економічним гігантом, а Пакистан ним так і не став. І взагалі цю країну лише ядерний статус і виділяє серед інших схожих держав регіону.

Ядерна зброя в Ізраїлі та ПАР: нiби-то є, та нiхто не бачив

Окремою гілкою в’ється історія ядерних програм Ізраїлю та Південноафриканської республіки (ПАР). Єврейська держава ймовірно розробила ядерну зброю у 1960-х роках, в розпал протистояння з арабськими державами. Тоді вороже оточення ставило під сумнів самий факт існування Ізраїлю.

ПАР свою власну ядерну програму розвивала в умовах апартеїду, за який цю країну недолюблював увесь світ, а африканські сусіди відверто ненавиділи. Відтак ядерна програма була для ПАР гарантією існування. Проте після скасування апартеїду її ядерна зброя наче випарувалася, наче й не було її. Ізраїль же тримає своїх ворогів та друзів у стані ядерної невизначеності. Єврейська держава не підтверджує, але й однозначно не спростовує наявність у себе ядерної зброї.

Як справи у Північної Кореї?

Зразково-показовим покаранням піддалася Північна Корея – єдина держава, що вийшла із договору про нерозповсюдження ядерної зброї у 2003 році. Вже через три роки вона офіційно оголосила про наявність у неї ЯЗ. З того часу КНДР та її ядерна зброя стали стабільним джерелом різноманітних мемів, проте у жителів Південної Кореї, Японії та тихоокеанських островів, де розміщені американські військові бази ядерна програма режиму Кімів навряд чи викликає усмішку на обличчі.

Північна Корея офіційно оголосила про наявність у неї ядерної зброї
Північна Корея офіційно оголосила про наявність у неї ядерної зброї
Північна Корея офіційно оголосила про наявність у неї ядерної зброї

Проти країни були введені жорсткі санкції. Пiвнiчна Корея (на відміну від Індії та Пакистану) опинилася у реальній суворій міжнародній ізоляції, що суттєво вплинуло на розвиток її економіки. Проте є один нюанс, і про нього нижче.

Ядерна спадщина СРСР

Після розпаду СРСР, який за роки Холодної війни накопичив найбільший ядерний арсенал, на третє місце по ядерному потенціалу, обігнавши усіх інших у 1991 році вискочила Україна (1900 стратегічних боєголовок та 176 пускових установок, а також 2500 тактичних ядерних боєголовок). Варто відзначити, що ядерні арсенали України, Казахстану та Білорусі (остання мала лише кілька десятків ядерних боєголовок) були елементами системи ядерного озброєння вже неіснуючого СРСР. Проте саме на території України знаходилися основні елементи із розробки носіїв ЯЗ, космічної програми СРСР та значна кількість АЕС й інших ядерних об’єктів та об’єктів військової інфраструктури. А це дозволяє говорити про потенціал України у налагодженні власної інфраструктури ядерного стримування — так зазвичай називають систему своїх атомних озброєнь ядерні держави. Проте усі три країни — Україна, Казахстан та Білорусь — зустрілися із безпрецедентним міжнародним тиском, не змогли встояти й обміняли свій ядерний потенціал на ефемерні гарантії безпеки.

Україна не мала можливостей самостійно обслуговувати свій ядерний арсенал, проте й Російська Федерація не могла справитися зі своїм ядерним арсеналом без допомоги України, зокрема — заводу "Південмаш". Проте РФ вирішила застосувати тиск в енергетичній сфері — Україна тоді на 80% залежала від російських нафти й газу. А ядерне паливо на усі 100% постачалося із Росії.

Здійснював тиск на Київ й Вашингтон, адже саме на нього були націлені ракети, розташовані на території України. Натомість молодій державі пропонували фінансову допомогу, забезпечення ядерним паливом АЕС та гарантії безпеки. Відзначимо, що переговори про ядерне роззброєння України розпочала республіканська адміністрація президента Джорджа Буша (старшого), а завершив їх вже демократ Білл Клінтон (президент США з 20 січня 1993 року). Тож можна стверджувати, що проект ядерного роззброєння України користувався двопартійним консенсусом.

Білл Клінтон, Борис Єльцин, Леонід Кравчук 14 січня 1994 року, після підписання тристоронньої заяви про подальше ядерне роззброєння України
Фото: Википедия

Врешті у груднi 1994 року було підписано меморандум про гарантії безпеки для України, до якого з часом приєдналися усі постійні члени Ради Безпеки ООН. Проте його "дієвість" усі ми зараз спостерігаємо на власні очі.

Що віддала Україна

Після розпаду СРСР Україні належало приблизно 30% радянського ядерного арсеналу, а також значні засоби його розробки та виробництва. На території України знаходилися:

  • 130 міжконтинентальних балістичних ракет (МБР) УР-100Н із шістьма боєголовками кожна,
  • 46 МБР РТ-23 "Молодець" із десятьма боєголовками кожна,
  • а також 38 важких бомбардувальників, всього близько 1700 боєголовок.
Ядерний комплекс "Піонер" в Музеї ВПС України, місто Вінниця
Ліквідація ракетної шахти SS-24 у м. Первомайськ

1994 року Україна погодилася знищити зброю та приєднатися до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Остання боєголовка з території України була вивезена до Росії у червні 1996 року. В обмін на відмову від ядерної зброї Україна отримала фінансову компенсацію, а також гарантії безпеки, визначенi у Будапештському меморандумi.

Хто не зважає на правила гри?

Таким чином, в умовах 2013 року (напередоднi анексії Криму) ми жили у світі, де розповсюдження ядерної зброї суворо регулюється ДНЯЗ. Постійні члени Радбезу не розповсюджують свою власну ядерну зброю, а інші ядерні держави з ними у цьому плані співпрацюють. Єдина країна, яка поза цією ідилією – КНДР, але вона піддається показовому покаранню.

В цей час єдиною державою, яка не на словах, а на ділі намагалася розвивати свою ядерну програму для військових цілей, був Іран (публічно стверджував, що обмежується виключно мирними атомними розробками). І аргументи проти ядерної програми на той час виглядали досить переконливими. Тим паче, що його сусід Ірак був показово розгромлений лише за підозри у намаганні розробляти зброю масового знищення (мова йшла здебільшого про хімічну та біологічну зброю).

Усього через рік ситуація стала діаметрально протилежною, адже проти України, яка добровільно-примусово відмовилася від третього за чисельністю ядерного арсеналу у світі, розпочав агресію один із гарантів її безпеки. Ще й саме той гарант, який і став головним бенефіціаром роззброєння України. А ще через вісім років він вже відкрито став застосовувати проти держави, яку зобов’язався захищати, її ж зброю, отриману в процесі роззброєння. Що може бути більшим аргументом проти кампанії нерозповсюдження ядерної зброї?

Тобто ми маємо два прецеденти, двi протилежностi. Україна, яка вiдмовилася вiд ядерної зброї, та КНДР — яка вийшла з договору про нерозповсюдження ЯЗ. В результатi бiльше "покарали" Україну.

  1. КНДР, яка відмовилася від договору про нерозповсюдження ядерного озброєння й отримала економічні санкції, вплив яких важко достовірно підрахувати. Рівень життя жителів Північної Кореї – це зовсім інша історія, яка більше стосується недоліків політичного режиму, ніж зовнішньої політики.
  2. Україна, яка відмовилася від ядерної зброї і приєдналася до договору про нерозповсюдження під гарантії усіх членів Ради Безпеки ООН та ще й за сумісництвом наймогутніших держав світу. Через кілька десятиліть вона зазнала агресії зі сторони одного з гарантів, втратила до третини території та населення (включно із біженцями), її економіка зруйнована, а природні ресурси намагається отримати за безцінь інший гарант безпеки, користуючись складним становищем, у яке потрапила держава по суті через своє прагнення миру та власну демілітаризацію.

Тегеран, Пхеньян та Москва: союзники РФ прагнуть мати ядерну зброю

Окремо варто відзначити тісну співпрацю Російської Федерації та Ісламської Республіки Іран. Саме Тегеран останніми десятиліттями прагне стати десятим, ювілейним членом ядерного клубу. Кремль своєю агресією зробив хорошу послугу Ірану, принаймні на рівні дипломатичної полеміки про потребу існування ДНЯЗ.

Також у новому світлі тепер виглядає і ядерна програма Пхеньяна. Але найважливіше це те, що в ситуації, що склалася об'єктивно потребою в набутті ядерної зброї вбачатимуть усі патріотично налаштовані лідери держав світу. Адже ніхто, хто любить свою Батьківщину, не побажає своїй країні долі, яка спіткала Україну, а єдиний дієвий запобіжник цьому один – ядерна зброя.

Ядерна зброя i Глобальний Пiвдень — хто у черзi?

Очевидними є порівняння можливих наслідків набуття ЯЗ та відмови від неї (хоча б на прикладі КНДР та України). При цьому, КНДР – найгірший можливий варіант. А є ж іще можливість піти шляхом Індії або Пакистану. На користь Індії говорить її геополітична вага – найнаселеніша держава світу, п’ята за розміром економіки та сьома за площею. Мало хто має такі показники. Хоча та ж Бразилія максимально близька до Індії. Чому б їй не отримати ядерну зброю?

А Саудівська Аравія значно багатша та впливовіша за Пакистан. Японія – один зі світових технологічних лідерів вже голосно говорить про відмову від пацифістської конституції, а там вже й до ядерної зброї не далеко. Тим паче, вона й єдина жертва застосування ЯЗ, що додасть цьому рішенню обґрунтування та співчуття серед світової спільноти. Проте чи потрібно воно комусь у сучасному світі?

І тут ще один прецедент, який продемонструвала російсько-українська війна. Офіційний Київ отримав потужну міжнародну підтримку як на дипломатичному, так і на суто людському рівні. По усьому світі співчували українцям, навіть у Китаї та більшості країн Глобального Півдня громадська думка співчувала звичайним українцям. Та чи дало це щось Україні?

I якщо настане критична ситуацiя, що оберуть не дуже сентиментальні до громадської думки авторитарні та не дуже правителі країн того ж Глобального Півдня, від Індонезії до Мексики? Мати підтримку "добрим словом" на руїнах власної державності — чи ядерну кнопку, хай і в комплекті із критикою небайдужих активістів? Питання риторичне.

Ядерна зброя як останнiй аргумент

В силу останніх подій таким риторичним питанням почнуть задаватися не лише авторитарні лідери Глобального Півдня. А й, наприклад, жителі цілком спокійної та миролюбної Данії можуть запитати себе: чи поставало б на порядку денному питання приналежності Гренландії, якби їхня держава мала потужнішу силу, ніж кілька прикордонників на собачій упряжці?

У світі, де постійно зростає кількість претендентів на краще "місце під сонцем", цілком природно стає все тісніше. На зміну інтелектуальним аргументам та цивілізованій дискусії приходить право грубої сили. А найгрубішою силою, яку наразі знає людство, є саме ядерна зброя. Тож в реаліях, коли сила є останнім аргументом у боротьбі за виживання, попит на найсильнішу силу лише зростатиме. А аргументів проти після російської агресії проти України не залишилося навіть у найінтелектуальнішого інтелектуала.

Годинник Судного дня, який веде The Bulletin of the Atomic Scientists в Інституті миру США, свідчить: до Апокаліпсису лишилося 89 "секунд"
Фото: Getty Images

Годинник Судного дня близький до опівночі. 28 січня група експертів, яка оновлює його конфігурацію, вчергове перемістила стрілку ще на секунду ближче до катастрофи. Тепер до Апокаліпсису "залишилося" всього 89 секунд, що є рекордом за усю історію — з часів Другої світової війни, коли вперше було застосовано ядерну зброю.

Теги за темою
Россия
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Ухилення від податків на сотні мільйонів. Ексглава Міжнародних авіаліній отримав підозру – джерело
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T14:57:04Z
Європарламент посилив контроль за імпортом російського газу
УкраинФорм
2025-07-08T14:51:52Z
Експорт російської нафти впав до найнижчого рівня з лютого - Bloomberg
УкраинФорм
2025-07-08T14:46:10Z
Долар подорожчав, що з іншими валютами
Gazeta UA
2025-07-08T14:45:51Z
The Financial Times: Євросоюз прагне відшкодувати дефіцит бюджету України в розмірі $19 млрд у 2025 році
Хвиля
2025-07-08T14:36:06Z
Краще жити не станемо: нове підвищення "мінімалки" стане фікцією для українців
Знай
2025-07-08T14:36:04Z
Останнє рішення Єврокомісії щодо ГМ-сої не передбачає її вирощування
AgroPortal
2025-07-08T14:30:36Z
Курс валют на 9 липня: скільки коштуватимуть долар, євро і злотий
TSN
2025-07-08T14:27:10Z
Нові тарифи на опалення: з 1 жовтня послуга подорожчає у 1,6 раза
Знай
2025-07-08T14:21:55Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Захистіть дерева від мурах: дієві поради, які 100% працюють
24tv
2025-07-08T14:57:00Z
Гороскоп на 9 липня: Овнам - вдалий день, Левам - ризик втратити гроші
Telegraf
2025-07-08T14:03:58Z
Охматдит отримує більш сучасне обладнання, ніж те, що було пошкоджене під час російської атаки - Ляшко
УкраинФорм
2025-07-08T13:54:35Z
Вчені Helmholtz Munich представили штучний інтелект, що може передбачати людське мислення
InternetUA
2025-07-08T13:49:34Z
Деякі аптеки втратять ліценції. Глава Нацслужби здоров'я назвала умову
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T13:33:17Z
Точно не згниє і не засохне: як зберегти часник до весни
GlavRed
2025-07-08T13:27:36Z
Україна закупить найсучаснішу вакцину проти вірусу папіломи людини
УкраинФорм
2025-07-08T13:15:16Z
Кейт Міддлтон та принц Вільям зустріли президентське подружжя Франції на авіабазі Нортхольт
Комсомольская правда
2025-07-08T14:58:59Z
У Литві фінансова служба приєдналася до розслідування ділових зв'язків прем'єра
Европейская правда
2025-07-08T14:58:38Z
У Польщі кажуть, що прикордонний контроль з Литвою буде тривати й після 5 серпня
Европейская правда
2025-07-08T14:58:02Z
Чи стане Стефанішина новим послом у США: віцепрем'єрка відповіла на чутки
24tv
2025-07-08T14:57:39Z
Трамп запускає власну TV-платформу: що відомо
InternetUA
2025-07-08T14:55:57Z
Земельна корупція в Київраді та плагіат в наукових роботах: МОН може очолити Андрій Вітренко — джерела
ZN UA
2025-07-08T14:54:48Z
Зеленський включив новообраного генпрокурора до складу Ставки
Лига
2025-07-08T14:54:47Z
Європарламент дав «зелене світло» вступу Болгарії до єврозони
УкраинФорм
2025-07-08T14:54:21Z
Нетаньягу висунув Трампа на Нобелівську премію миру
24tv
2025-07-08T14:51:48Z
У Бериславі внаслідок обстрілу постраждав цивільний
УкраинФорм
2025-07-08T14:54:52Z
Війська Росії перейшли держкордон на новому напрямку - де ситуація загострилась
GlavRed
2025-07-08T14:51:42Z
"Інших переваг немає". Чому росіяни обстрілюють ТЦК та до чого це призведе
Лига
2025-07-08T14:48:20Z
Бійці 31-ї ОМБр вийшли з оточення на одному з напрямків — DeepState
ZN UA
2025-07-08T14:42:20Z
Росіяни обрали хитру тактику: у бригаді "Рубіж" розповіли про складнощі боїв на Донеччині
24tv
2025-07-08T14:36:31Z
Графік відключення світла в Дніпропетровській області: жителів терміново попередили
Политека
2025-07-08T14:30:32Z
В Україні - сильна спека, у середу прогнозують до +39°
УкраинФорм
2025-07-08T14:27:55Z
"Закінчилася тривала епопея": у DeepState повідомили про вихід ЗСУ з "кишені" на Донеччині
Фокус
2025-07-08T14:27:07Z
Військові кажуть про особливо запеклі бої на Оріхівському напрямку поблизу Кам’янського
УкраинФорм
2025-07-08T14:18:49Z
Дружина Мірошниченка вперше розповіла, як з нею зв'язалися біологічні батьки їхньої 9-річної доньки
TSN
2025-07-08T14:57:33Z
З окупації повернули ще сімох українських дітей
УкраинФорм
2025-07-08T14:54:43Z
Росіяни в червні збільшили у 1,6 раза кількість ракет і дронів, якими атакували Україну - Сирський
УкраинФорм
2025-07-08T14:54:39Z
Майже третина — українці: у Німеччині різко зросла кількість бездомних
Фокус
2025-07-08T14:51:47Z
БЗВП для студентів: в Україні створили полігон з умовами "чотиризіркового хостелу"
TSN
2025-07-08T14:46:27Z
Чоловік прибирав авто та знайшов лотерейні квитки: знахідка зробила його багатим
Фокус
2025-07-08T14:45:31Z
Пенсії для ветеранів: які пільги матимуть УБД у серпні 2025 року
24tv
2025-07-08T14:36:26Z
Стефанішина прокоментувала жартівливе відео у ТікТок Мінʼюсту
УкраинФорм
2025-07-08T14:36:01Z
Гаряча фаза війни закінчиться за рік-два, і до України повернуться 30% біженців - Головаха
УкраинФорм
2025-07-08T14:30:18Z
До Харкова прибув Мистецький поїзд
Мій Харків
2025-07-08T14:55:13Z
OBNIMA – нове ім’я на українській сцені. Вона зізнається, що її музика — це відбитки почуттів.
FM-TV
2025-07-08T14:36:28Z
У Варшаві під час кінопоказів просто неба покажуть дві українські стрічки
УкраинФорм
2025-07-08T14:24:23Z
Взяли до рук зброю: 11 популярних українських акторів, які пішли воювати на фронт
24tv
2025-07-08T14:21:24Z
"Дуже неоднозначні почуття": дружина Тимура Мірошниченка розповіла, як втратила дитину
Фокус
2025-07-08T14:15:05Z
Стартували зйомки фільму «Крашанка 2.0. Квантовий парадокс»
Детектор М
2025-07-08T14:04:30Z
На кінофестивалі в Карлових Варах відбулась прем'єра фільму «Дівія» Дмитра Грешка
Детектор М
2025-07-08T14:03:59Z
25-27 липня в Одесі пройде третій фестиваль української культури "Виделкаfest"
Детектор М
2025-07-08T14:03:50Z
Кіпріот: історія Влада Ряшина, який зробив вибір не на користь України
Детектор М
2025-07-08T14:03:49Z
Смачні та хрумкі огірочки: господиня поділилася чудовим рецептом малосольних огірків
GlavRed
2025-07-08T14:54:45Z
У Греції через спеку тимчасово закривають Акрополь
УкраинФорм
2025-07-08T14:39:03Z
І на роботу, і на прогулянку: найкращий дієтичний пудинг з чорниці та чіа
24tv
2025-07-08T14:36:40Z
Комора на кухні: як старовинний елемент зберігання знову стає сучасним трендом
24tv
2025-07-08T14:27:41Z
Без води та каструлі: як зварити кукурудзу за 3 хвилини
GlavRed
2025-07-08T14:27:28Z
Бортпровідник поділився 5 порадами, як комфортно пережити тривалий переліт
24tv
2025-07-08T14:15:32Z
4 знаки зодіаку, в житті яких у липні відбудеться шалений прорив
24tv
2025-07-08T14:09:07Z
Як почистити москітну сітку, не знімаючи з вікна: елементарний спосіб
24tv
2025-07-08T13:45:36Z
Постійні сварки та хвороби: що обов'язково потрібно викинути, щоб повернути благополуччя
GlavRed
2025-07-08T13:27:52Z
Пожежа на борту з кишені: одна з країн заборонила ховати акумулятори в багаж
Фокус
2025-07-08T14:57:47Z
На Косівщині чоловік розстріляв машину з "пневмата": поранив 12-річного хлопчика
24tv
2025-07-08T14:46:21Z
У Карпатах під час відпочинку отруїлась група з 12 туристів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T14:39:49Z
На Запоріжжі росіяни атакували дроном цивільну автівку - троє поранених
УкраинФорм
2025-07-08T14:21:13Z
Поліцейські затримали чоловіка, який пограбував жінку на дитячому майданчику у Подільському районі столиці
Украина Криминальная
2025-07-08T14:00:47Z
В Індонезії другий день поспіль триває виверження вулкана
УкраинФорм
2025-07-08T14:00:05Z
В італійському аеропорту людину засмоктало в двигун літака
Европейская правда
2025-07-08T14:00:04Z
ДБР розслідує смертельну ДТП у Житомирі за участі правоохоронця
Украина Криминальная
2025-07-08T13:48:33Z
Поліція Одещини розшукує зниклого неповнолітнього хлопця
Украина Криминальная
2025-07-08T13:45:33Z
Найменший кросовер Kia отримав кардинальний редизайн, який може його врятувати
Топ Жир
2025-07-08T14:48:50Z
Продажі Jaguar у Європі обвалилися на 97,5%, але це частина плану
AIN
2025-07-08T14:42:34Z
Kia анонсував європейську версію електрокросу EV5
AutoCentre
2025-07-08T14:12:00Z
Новий суперкар від Zenvo розвиває потужність 1850 кінських сил і має агресивний дизайн
Топ Жир
2025-07-08T14:03:55Z
Мотоцикліст на Harley врізався в оленя на великій швидкості, але дивом утримався у сідлі
Топ Жир
2025-07-08T13:18:47Z
Електрокар з пробігом у кредит від ОТП БАНК – розумне рішення для тих, хто вміє рахувати гроші
Фокус
2025-07-08T13:06:18Z
Керівник Hyundai, який створив Focus RS, стверджує, що електрокари дарують більше задоволення, ніж авто з механічною коробкою передач
Топ Жир
2025-07-08T12:48:52Z
Skoda Auto святкує 130-річчя та 22-й рік партнерства з Тур де Франс
AutoCentre
2025-07-08T12:33:53Z
В Україні виготовили партію автопаливозаправників на шасі Foton Aumark
AutoCentre
2025-07-08T12:18:40Z
Лунін потрапив у мовний скандал через одне слово
Telegraf
2025-07-08T14:57:58Z
Українські клуби заявилися на волейбольні єврокубки
УкраинФорм
2025-07-08T14:57:07Z
"Шахтар" і "Динамо" завершили рік зі збитками
Gazeta UA
2025-07-08T14:45:18Z
Аталанта відхилила пропозицію в 53 млн євро за Ретегі
Football.ua
2025-07-08T14:30:30Z
Зірка українського тенісу спричинив скандал, відмовившсь спілкуватися українською
24tv
2025-07-08T14:27:29Z
Лунін обурив мережу використанням російської мови під час челенджа у «Реалі»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-08T14:15:30Z
Шахтар – Ільвес: де дивитися матч Ліги Європи
Football.ua
2025-07-08T14:12:30Z
Крістал Пелес планує орендувати гравця Челсі
Football.ua
2025-07-08T14:10:05Z
Баварія виявляє інтерес до Вейги
Football.ua
2025-07-08T14:04:00Z
Австралійці винайшли «зелене» виробництво аміаку
InternetUA
2025-07-08T14:43:32Z
Тизер і дата виходу 3-го сезону «Аліси в Прикордонні» — Sci-Fi трилеру Netflix про ігри на виживання
ITC
2025-07-08T14:31:52Z
Тест «чистої» та «брудної» Windows 11 в іграх дав неочікуваний результат
ITC
2025-07-08T14:31:02Z
Людей обурила "неадекватна" реклама ШІ від Samsung: що з нею не так
Фокус
2025-07-08T14:27:05Z
У Саудівській Аравії зняли заборону з GTA 5 і тепер гру почнуть продавати в країні
InternetUA
2025-07-08T14:21:18Z
Танення льодовиків посилює виверження вулканів у всьому світі
ZN UA
2025-07-08T14:06:54Z
Що сталося з водою на Марсі: вчені пропонують нову версію драматичних подій
24tv
2025-07-08T14:06:09Z
Netflix каже, що 50% його користувачів дивляться аніме
Детектор М
2025-07-08T14:04:49Z
11 липня - Як виграти інформаційну війну? Розмова про пропаганду з Пітером Померанцевим
Детектор М
2025-07-08T14:03:59Z