/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F8d36d9c3f3b389587a77c61da7a97466.png)
Молочні продукти подорожчали: чи чекати на подальший зліт цін
В Україні за два місяці майже на третину подорожчали молочні продукти. Головна причина – зростання цін на сировину. Про це розповів виконавчий директор Спілки молочних підприємств України Арсен Дідур у коментарі для "Суспільного".
У січні ціни на сировину досягли піку, що відчутно вплинуло на нинішню вартість молочних товарів. Подорожчання призвело до зниження купівельної активності населення.
"У структурі собівартості готової продукції вартість сировини займає 70%. Тобто, якщо сировина підвищилась на 40%, то готова продукція піднімається, як мінімум, на 25-30%", - зазначив Арсен Дідур.
Керівник Черкаського молокозаводу Андрій Табалов наголосив, що ціни на молочну продукцію підвищили на 20%. Все через дефіцит молока.
"В нашій країні – дефіцит молока. Враховуючи це, завод, який розташований в Черкасах, може їхати по молоко навіть в Чернігівську та Сумську області, чого раніше ніколи не було", - заявив підприємець.
За його словами, зараз триває стабілізація ситуації, ведуться переговори з фермерами щодо зниження цін на сировину.
Арсен Дідур прогнозує, що у березні молочна продукція не дешевшатиме. Якщо дивитися в розрізі найближчого майбутнього, то є надія, що наступні 6 місяців "молочка" не дорожчатиме.