MY.UAНовини
Голодати шкідливо, вино можна, - міфи і правда про роботу серця від кардіолога
Голодати шкідливо, вино можна, - міфи і правда про роботу серця від кардіолога

Голодати шкідливо, вино можна, - міфи і правда про роботу серця від кардіолога

Серцево-судинні захворювання залишаються головною причиною смертності у світі. А зміна погоди, нестабільний атмосферний тиск, хронічний стрес від новин та обстрілів лише погіршують ситуацію. У міжсезоння відзначається загострення хронічних захворювань, збільшується розвиток гіпертонічних кризів та нападів стенокардії. Проблеми з серцем можуть проявлятися головним болем, спазмами та почуттям тяжкості в грудях. Як у неспокійні часи зберегти серце здоровим? Про це Коротко про розповів лікар-кардіолог вищої категорії, кандидат медичних наук, асистент кафедри внутрішньої медицини №3 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Андрій Сисецький.

Більше гуляйте на повітрі

- Андрію Петровичу, серцево-судинні захворювання на сьогодні залишаються головною причиною смертності у світі. Тривожні новини, весна, атмосферний тиск скаче. Як це все впливає на роботу серця?

Андрій Сисецький. Фото: Особистий архів

- Не сказав би, що сезон відіграє роль. Найбільше впливає стрес. В останні роки стрес для українців – перманентний стан, незалежно від сезону. До психоемоційної напруги додайте гіподинамію, неадекватне харчування, нескоригований артеріальний тиск - це реальніші чинники виникнення проблем із серцем.
Зрозуміло, весняний авітаміноз, що виходить на перший план, якоюсь мірою погіршує перебіг серцево-судинних захворювань, але навряд чи може стати їх причиною.
- Наскільки стрес від війни змінив загалом статистику хвороб серця в Україні?
- Я думаю, що дуже змінив. На жаль, я не маю доступу до статистики, але якщо дивитися по моїх пацієнтах і по колегах-лікарях - ситуація змінилася надзвичайно. Набагато більше стало пацієнтів із підвищеним тиском, зростає захворюваність на інфаркт міокарда, ішемічну хворобу серця та артеріальну гіпертензію.

Ситуація ускладнюється тим, що значною мірою розвиваються тривожно-депресивні розлади. Це поки що не психіатрична патологія у формі розладу, але вже її прелюдія – це значно погіршує стан людини.

Зараз настала весна, покращується погода – більше можливостей бути на відкритому просторі поза домом. Коли людина знаходиться у відкритому просторі, усі негативні явища пом'якшуються.

Важливо не замикатися у собі, не сидіти у замкненій квартирі. А якщо з якоїсь причини доводиться залишатися вдома, простежте, щоб у приміщення надходив кисень.

– Багато знайомих скаржаться на погане самопочуття під час магнітних бур. Чи справді спалахи на Сонці впливають на наше здоров'я і, зокрема, на роботу серця?

– Це давно відомо. Встановлено, що викиди сонячної плазми, підтверджені астрофізиками (я контактую з колегами із НАСА, які надають ці дані), негативно впливають на серцево-судинну діяльність. Однозначно.

- Як покращити свій стан у ці дні?

- Мінімізувати інтелектуальну активність, запровадити помірну фізичну активність, влаштувати психологічне розвантаження. Якщо це весняний період – не буде зайвою вітамінізація організму. Наприклад, першою зеленню - черемша зараз непогана. У цей час будуть корисні коріння топінамбуру, петрушки, селери разом із морквою та яблуками.

Якщо авітаміноз явно прогресує, бажана аскорбінова кислота. Схема визначається індивідуально. Поліпшення вітамінного балансу організму плюс помірна фізична активність та оксигенація (не в забрудненому середовищі) підуть серцю на користь.

Якщо немає можливості виїжджати за місто, гуляйте у скверах та парках, але подалі від дороги. Якщо ССЗ вже є, потрібна корекція препаратів, які приймає людина.

Симптоми проблем із серцем: від головного болю до дратівливості

- Якщо людина ніколи раніше не стикалася з хворобами серця, як зрозуміти, що їй час до лікаря? На які симптоми слід звернути увагу?

- Це головний біль, серцебиття, задишка, надмірна слабкість, млявість при навантаженнях, якщо раніше їх не було. Це короткочасні судоми в литках ніг та пальцях рук. Може виникнути дратівливість, синдром хронічної втоми.

Це симптоми, яких раніше не могло бути. Або вони були, але почали посилюватися. У будь-якому разі вони потребують діагностики.

- Коли виникає відчуття, ніби стискає у грудях, як зрозуміти, це невралгія чи інфаркт?

- Насамперед обов'язковий контакт із кардіологом. Якщо немає такої можливості, то хоча б із сімейним лікарем. Але зробити електрокардіограму обов'язково.

Якщо електрокардіограма не показова, тоді додатково провести холтерівський моніторинг ЕКГ (кардіограма записується протягом доби).

- А якщо людині стало погано, треба викликати швидку?

- Обов'язково. Якщо стан покращується, але наслідки залишаються, необхідний контакт із кардіологом – це оптимальний варіант. Реальний варіант – зробити кардіограму, а потім ті дослідження, які потрібні, щоб розставити усі крапки над "i".

І, звичайно, важливим є контроль артеріального тиску. Виміряти його обов'язково на обох руках - стоячи, сидячи та лежачи.

Навіть якщо здається, що неприємні відчуття пов'язані з хребтом або невралгією, насамперед ми виключаємо серце. Перевіряємо, щоб не було стенокардії, інфаркту міокарда, тромбозу чи спазму коронарних артерій. Потім вже можна дивитися на інші екстракардіальні фактори, зокрема проблеми з хребтом і перепадом тонусу судин. Паралельно робимо МРТ хребта, УЗІ судин шиї.

- Коли сильно б'ється серце, наприклад, від "прильоту" чи поганих новин, як заспокоїтися?

- Якщо ви знаходитесь вдома, то це знову ж таки фізичне навантаження. Бажано вийти на свіже повітря, подалі від проїжджої частини: це заспокоює. Також важливо влаштувати психологічне розвантаження. Іноді досить просто подивитися на небо чи зайнятися гімнастикою.

Якщо при гімнастиці та вправах посилюється серцебиття, тоді показано електрокардіограму, холтерівський моніторинг.

- А полежати у таких випадках не варіант?

- У лежачому положенні на серце зростає навантаження. Тому пацієнти із серцево-судинними проблемами люблять спати на високих подушках.

Бажано не стояти, а перебувати напівсидячи-напівлежачи (під кутом 45 градусів). Таке положення важливо прийняти, якщо немає можливості вийти, паморочиться в голові або ви відчуваєте слабкість. І обов'язково відкрийте вікно, щоб у кімнату надходило свіже повітря, але й на протягу не потрібно перебувати, щоб не переохолодитись.

Контроль за тиском допомагає контролювати роботу серця. Фото: Gustavo Fring/pexels.com

Жодне психологічне розвантаження не замінить фізичного навантаження

- А ще про фізичні навантаження. Хтось каже, що ранкова зарядка корисна, інші стверджують, що займатися зранку - стрес для серця. Як правильно вибрати фізичні вправи?

- Вірити природі та самому собі. Щоб зрозуміти, чи йдуть вам заняття на користь, чи ні, до і після можна зробити виміри тиску і порахувати пульс. Якщо тиск різко зростає (на 20-30 мм ртутного стовпчика) після того, як ви закінчили зарядку, і частота пульсу зростає на 30 ударів на хвилину і більше - самопочуття погіршиться. Звісно, ​​так небажано робити.

Звичайно, фізичні навантаження показані, легка гімнастика чи якісь ритмічні рухи, але лише у приміщенні, де є доступ кисню. Якщо займатися в закритому приміщенні, навіть з кондиціонером, це може негативно впливати на вас.

Звичайно, якщо ви з почуттям голоду та натщесерце вранці пробігаєте 5-10 кілометрів – це однозначно шкідливо. Тим більше, якщо бігти вздовж проїжджої частини. Такі пробіжки вкрай небезпечні: вони насичують організм важкими металами.

Інша річ - невелика розминка, гімнастика чи кінезіологічні вправи, коли ви вже більш-менш прокинулися: це однозначно корисно. Жодне психологічне розвантаження не замінить фізичного навантаження. Вони працюють разом.

Фізичне навантаження плюс робота з асоціаціями, коли ви самі для себе виступаєте в ролі психолога (підходить для випадків, коли професійний психолог не потрібен) – це як катамаран. Одна вісь – психологія, друга – фізичні навантаження. І те, й інше має бути присутнім, щоб катамаран міг плисти.

А ось уже обсяг цього навантаження, кратність та час, коли ви цим займаєтесь, потрібно визначати індивідуально. Як сказав вище, інструментально можна все перевірити. Адже вам може здаватися, що ваш стан покращився, а насправді показники погіршені. У цьому разі потрібно або зменшувати кількість навантаження, або вибрати інші вправи. Але те, що треба рухатися – це однозначно.

Що стосується часу занять - займайтеся до сніданку або за кілька годин після нього.

- А щодо психологічного розвантаження, як бути з таким почуттям, як гнів? Одні кажуть, що його треба висловлювати, інші - що стримувати. А деякі взагалі проблеми заїдають...

- У жодному разі не потрібно придушувати емоції, висловлюватися для серця корисніше. Але й громити все довкола та травмувати всіх не потрібно. Важливо давати вихід емоціям, але не такий, що у вас почнуться ускладнення.

Хтось боксує, хтось проходить кілометри. Для мене оптимальний вид розвантаження – пройтися 5-10 кілометрів пішки лісом. Я живу неподалік лісу, прогулянки непогано спрацьовують.

Якщо ви знаходитесь в замкнутому просторі, то можна просто походити по кімнатах з відкритими кватирками. Але в жодному разі не з'їдати торт, особливо увесь за раз, якщо є стресова ситуація. Це взагалі протипоказано!

Якщо виникає почуття голоду, вибирайте низькокалорійні продукти. Бажано, щоб вони були у вас напоготові. Це може бути відварений буряк, відварена морква, яка гасить кислотність - і ви будете менше дратуватися. Загалом почуття гніву найчастіше виникає у голодних людей.

Коли трапляються стресові ситуації – допоможуть фізичні вправи. Обов'язково потрібно дати вихід емоціям. Деякі психологи рекомендують поїхати до лісу на природу, де тебе ніхто не чує, та покричати. Я не проти таких підходів, хоча є цивілізованіші методи - зарядка, прогулянка, малювання.

Не можу сказати про в'язання та вишивання. Особисто мене дратують: коли навчався в інституті, нас змушували малювати і в'язати для розробки рук. І психологічно ці заняття сприймалися погано.

Важливо знайти якісь способи, які вас відволікатимуть. Якщо ви знаходитесь на піку стресу - це або фізичне навантаження, або психологічне, або одночасно і те, й інше. І обов'язково потрібне свіже повітря.

Є також курси контролю гнівом.

Кардіолог радить для зниження стресу більше бувати на свіжому повітрі. Фото: Oleksandr Plakhota/pexels.com

Голод для серця шкідливий

- Давайте поговоримо про те, яка їжа підходить для нашого серця. Кажуть, що правильне харчування важливе, що люди із зайвою вагою більш схильні до серцево-судинних захворювань. Чи це так? І якщо так, які продукти найнебезпечніші для серця, а які, навпаки, корисні?

- Звичайно, у людей з підвищеним індексом маси тіла однозначно вищий ризик придбати серцево-судинні захворювання. Але з урахуванням екстремальних умов, у яких ми зараз живемо, така небезпека існує і для людей із нормальною вагою.

Їжа має значення не тільки тоді, коли є серцево-судинні захворювання, вона важлива і для профілактики ССЗ. Тому я вже зупинявся на одному з моментів – вітамінізації організму. Є й інші аспекти харчування. Воно має бути різноманітним.

Важливе вживання ненасичених жирів, починаючи від соняшникової олії і закінчуючи олією виноградних кісточок. Потрібні також фрукти та овочі. Бажано, щоб вони не були переповнені хімікатами: коли страждає печінка, стан організму та серця зокрема, погіршується.

Важливими є ненасичені жирні кислоти, рослинні продукти, риба, нежирні сорти м'яса - курка, нежирна яловичина. Кури-бройлери не дуже підходять: у них досить виражена гормональна підоснова. Або курка має бути добре проварена. Свинина та баранина протипоказані!

Також важливо не допускати почуття голоду. Не потрібно прагнути параметрів супермоделі, достатньо дотримуватися нормальних стандартів своєї ваги.

Якщо людина взагалі не вживає м'ясо – без проблем. Але якщо є фізична активність, повинні бути всі сорти м'яса, про які я сказав вище. М'ясо обов'язково вживати з овочами та фруктами, чергувати з рибою та ненасиченими жирними кислотами.

- А як бути з хлібом чи булочками?

- Якщо говорити про хлібобулочні вироби, вибирайте хліб із висівками. Звичайно, не йдеться про торти і дріжджовий тост – а пісні сорти з висівками або з пророслими зернами.

Важливий як якісний склад їжі, так і кількісний. Не треба з'їдати весь раціон за один разу, наприклад, увечері перед сном. Важливо розподіляти харчування протягом дня поступово.

- Ви кажете, що голод – це недобре, а чому?

– Активізуються секрети, а це – ризик виникнення виразкової хвороби шлунка, плюс голод погано сприймається психологічно – зростає тривожність та депресивність. І як наслідок - страждає серцево-судинна система.

Тому, коли неможливо нормально повноцінно пообідати-поснідати, беріть із собою сендвічі з пророслими зернами, зелень, щоб не допускати голоду. Але в жодному разі не треба з'їдати все за раз.

- Які продукти найнебезпечніші для роботи серця?

- Це продукти, що мають підвищений вміст твердих жирів – сало, баранина, свинина, жирна яловичина. Запечені, закопчені та пересмажені продукти. Чим більше термічної обробки, тим більше такі продукти впливають на серце. Печінка блокується – серцева діяльність погіршується.

- Ще кажуть, що для серця корисне червоне вино. Чи це правда?

- Коли проводилися дослідження щодо впливу алкоголю на розвиток серцево-судинних захворювань, то виявили, що цей ризик більший для людей, які надмірно споживають алкоголь, або для тих, хто взагалі його не вживає. Виграють люди, які вживають помірну кількість алкоголю.

Помірно – це приблизно склянка вина протягом дня або пів склянки горілки. Але, знову ж таки, це дуже індивідуально. Є люди, які не потребують жодного алкоголю. Вони чудово почуваються, роблячи профілактику, наприклад, психологічне та фізичне розвантаження. Ситуація із серцем спокійніша у тих моїх пацієнтів, які ведуть здоровий спосіб життя.

Що стосується кольору вина, не обов'язково пити лише червоне. Це можуть бути білі сорти вин. Але й червоні сорти з урахуванням радіаційних забруднень у невеликій кількості хороші.

Якщо вино пити, то бажано розподіляти його вживання протягом дня, а не випивати все за раз. Наприклад, в Італії та Іспанії склянка вина в обід вважається нормою. Але я контактую зі своїми колегами та пацієнтами із цих країн, і так далеко не для всіх це є нормою.

Якщо є проблеми із печінкою, бажано обходитися без алкоголю. Є досить смачні корисні соки, скоро з'явиться березовий сік. Головне, не добувати його з дерев, що ростуть уздовж дороги.

Правильне харчування радять не лише дієтологи, а й кардіологи. Фото: RitaE/pixabay.com

Міфи і правда про серце

- Навколо ССЗ багато міфів. Наприклад, кажуть, "розбите серце" від нещасливого кохання чи “серце розірвалося” від поганої новини – це лише поетичний образ чи має медичну основу?

- На жаль, це не лише поетичний образ. Є навіть “синдром розбитого серця”, кардіоміопатія такоцубо - людина відчуває біль у грудях, нестачу повітря, може зомліти.

Фізичне навантаження також повинно мати межі. Від перенапруги навіть у молоді можуть розвинутися інфаркт міокарда. Синдром розбитого серця має серйозні дисметаболічні зміни, що може призвести до зупинки серця та смерті.

- Тобто навіть від нещасливого кохання можна буквально постраждати.

- Надмірний викид адреналіну може спричинити спазм коронарних судин, інфаркт міокарда, зупинку серця тощо. Тому бажано всі ці негативні психологічні стани відразу коригувати.

Звичайно, це не означає, що такий стан загрожує всім або трапляється з першого разу. Відсоток серйозних наслідків, слава Богу, невеликий. Але все одно важливо відразу коригувати свій стан і ставитись до цього серйозно.

Ну а якщо говорити про поезію, щоб перестати страждати від нещасного кохання, треба негайно знайти інше кохання, щасливе.

- Часто в інтернеті можна знайти пораду - «почистити бляшки холестерину». Як це відбувається і чи корисно це для серця?

– Це дурниці. Ви можете подивитися у роликах відеосюжети про те, як ми робимо коронарографію, контрастне дослідження судини. Коли візуалізуємо коронарні судини, зрозуміло, що там ніякого чищення не може бути. А ось профілактику утворення бляшок робити треба.

Якщо бляшка є, щоб відбувся її зворотний розвиток, потрібно приймати гіполіпідемічну терапію. Для цього робиться ліпідограма (аналіз крові на ліпіди), по ній призначається та коригується лікування.

Якщо такого серйозного стану, як атеросклеротичне ураження, немає, то потрібна профілактика - це харчування, про яке я сказав, омега ненасичені жирні кислоти (якщо немає індивідуальної непереносимості). Можна додавати харчові добавки, але без фанатизму, у розумних межах.

Звісно, ​​бажано здати аналізи, щоб точніше розуміти картину.

- Чи правда, що для серця корисний аспірин? Чи має сенс приймати його?

- Якщо йдуть значні навантаження – фізичні, емоційні – аспірин показаний. Але його доза має бути 150-250 мг. Тобто не менше 150 мг і не більше 250 мг щодня. Саме за активних інтенсивних навантажень.

Якщо у вас немає виразкової хвороби шлунка – його варто приймати щодня зранку після сніданку. Якщо раптом відбувається погіршення стану вранці, бажано приймати аспірин після вечері.

Взагалі аспірин розріджує кров, а аскорбінова кислота її згущує. Але однозначно, коли йдуть стресові ситуації, високі фізичні навантаження чи людина ніколи не займалася фізичною активністю, але вимушено цим зайнялася по роботі чи іншим причинам, то невелика доза аспірину бажана. Маленька – це 150 міліграмів, це встановлено міжнародними дослідженнями.

Тільки треба стежити за шлунком, щоб реакції не було. Тобто знову-таки все вирішується індивідуально.

- Як часто варто обстежуватись у кардіолога чи достатньо візиту до сімейного лікаря, якщо серце особливо не турбує?

- Все, знову ж таки, індивідуально. Тут не потрібно фанатизму, не потрібно зайвих візитів. Я навчаю своїх кардіологічних пацієнтів коригувати свій стан самостійно. Схема індивідуальна. Пацієнт звертається за необхідності, а кардіолог, який його спостерігає, визначає кратність звернень.

Звичайно, коли ви відчуваєте, що в організмі щось змінилося, є негаразди або загрозливі для здоров'я моменти - бажано відразу звернутися за допомогою.

- Які речі обурюють вас як кардіолога у поведінці пацієнтів? Що шкодить їхньому здоров'ю та додає роботи лікарям?

- Якщо чесно, мене давно вже нічого не обурює ні у поведінці пацієнтів, ні у поведінці колег, коли вони, на жаль, стають моїми пацієнтами. Неправильно, коли є неадекватне ставлення до себе, коли не виконуються рекомендації лікаря, коли людина надто агресивно поводиться. Хоча, якщо починаєш розбиратися, є причина такої агресивності - умови життя, пережиті травми, неадекватні ситуації, в які людина потрапляє.

Мені здається, що людина за своєю природою є мирною істотою. І, як казала моя знайома: це ж до чого треба цю мирну істоту довести, щоб вона стала пацієнтом кардіолога? Це такий чорний гумор.

Але якщо людина акуратно стежить за своїм життям, займається психологічним розвантаженням і в принципі нейтралізує стресові ситуації нормальним харчуванням, фізичними навантаженнями, нормальним сексуальним життям (це теж має важливе значення), - з такою людиною проблем не буде.

Якщо ж захворювання серцево-судинної системи вже є, потрібне лікування та періодичний контроль. І тут вимоги посилюються, гостро постає питання корекції емоційної сфери.

Психотропні препарати працюють, але я не люблю їх одразу застосовувати. Спочатку це можуть бути седативні препарати. А ще краще почати з фізичного навантаження та психологічного розвантаження – це оптимальний варіант. Так людина зможе навчитися коригувати свій стан.

Теги за темою
Здоров'я
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Степан Казанин резко высказался об исчезновении Елены Кравец из "Квартал 95": "Мы ее научили..."
Знай
2025-05-10T09:51:08Z
Старшая дочь Пугачева попала в большие проблемы: что произошло
Comments UA
2025-05-02T19:57:23Z
От КВН до Банковой: что известно о дружбе Елены Кравец и Елены Зеленской
Telegraf
2025-04-29T14:03:43Z
Вячеслав Соломка после публичной ссоры с Камалией раскрыл правду об их отношениях
TSN
2025-04-26T20:46:39Z
Патрик Уилсон и Вера Фармига в жутком тизере хоррора "Заклятие 4: Последние обряды"
GameMag
2025-05-10T19:04:03Z
Взрослый и высокий: Орбакайте показала младшего сына
GlavRed
2025-05-10T18:33:36Z
Старый костюм Зеленского изжил себя: специалист по этикету назвала причину
Telegraf
2025-04-28T16:04:40Z
"Мисс Украина 2023" оконфузилась заявлением о селе
Comments UA
2025-05-05T15:48:59Z
"Это слезы...": жена Виктора Павлика внезапно заговорила о втором ребенке
Знай
2025-05-04T16:51:38Z
МИД РФ сделал заявление о "возвращении" Украины в границы 1991 года
Comments UA
2025-05-01T15:30:25Z
Когда россияне смогут захватить всю Украину — эксперты назвали дату
TSN
2025-05-02T17:28:37Z
Кадыров попросил, чтобы его уволили с должности главы Чечни
Comments UA
2025-05-06T15:15:29Z
В Кремле заявили, при каких условиях могут прекратить огонь в Украине
Comments UA
2025-04-27T18:27:28Z
США одобрили передачу ракет для Украины: что известно
Comments UA
2025-05-10T19:18:41Z
Война войной, а премии по расписанию: зарплаты глав комитетов выросли на 7 миллионов за два года
Знай
2025-05-10T18:12:06Z
Трамп сделал заявление по поводу войны в Украине
Корреспондент
2025-05-07T20:39:26Z
72 часа до вероятной опасности: эксперты предсказывают атаки 8–9 мая
Новости Украины
2025-05-05T19:21:39Z
"Одноразовые исполнители": как Москва дистанционно управляет поджогом и дестабилизацией Запада
TSN
2025-05-04T17:19:27Z
Украинки не планируют возвращаться домой после войны: результаты опроса
Comments UA
2025-05-07T22:27:31Z
Пенсионерам выплатят специальные надбавки: какие суммы обещают
Знай
2025-05-03T15:30:37Z
На каком расстоянии от забора можно сажать дерево в Украине
UAToday
2025-04-29T17:27:25Z
Делал селфи: Зеленский вышел в центр Киева и фотографировался с людьми, — соцсети
Фокус
2025-05-07T18:18:33Z
Работа для пенсионеров в Запорожье: кому платят неплохие деньги
Политека
2025-05-10T19:00:53Z
Изменения во вручении повесток: теперь отвертеться не получится
Знай
2025-05-10T18:30:20Z
Жители российского города дрались за кашу возле «поезда победы»
Корреспондент
2025-05-03T17:18:22Z
Военный учет 17-летних: с чем у юношей могут возникнуть проблемы
TSN
2025-05-04T10:48:54Z
Зачем нужно ходить спиной вперед 27 апреля и где нельзя оставлять алкоголь сегодня: приметы и запреты на Стефана
Знай
2025-04-27T02:03:32Z
Завтрак для женщин: что должно быть в рационе каждой
Gazeta UA
2025-05-09T21:39:52Z
7 важных открытий о том, как алкоголь влияет на наше тело
UAToday
2025-05-06T17:28:03Z
Ночные перекусы: почему возникает голод после позднего ужина
Gazeta UA
2025-04-27T17:51:43Z
Что лучше для здоровья — горчица или кетчуп: врач дала окончательный ответ
UAToday
2025-05-04T12:03:37Z
Заморозка ягод: как долго они остаются вкусными и полезными, допустимый срок хранения
Знай
2025-05-10T18:51:26Z
Не кофе и не какао: назван напиток, который защищает мозг от старения и болезни Альцгеймера
UAToday
2025-05-10T17:06:48Z
Что будет с организмом, если месяц употреблять безлактозные продукты
Comments UA
2025-05-10T13:51:23Z
Куриный бульон как искусство: как правильно выбрать мясо для блюда
Знай
2025-05-10T12:51:18Z
Этот продукт вызывает пищевую зависимость: отказывайтесь ради здоровья
Знай
2025-05-10T11:51:00Z
Учительница физики из Прикарпатья получила десять лет заключения за распространение наркотиков
Апостроф
2025-05-07T15:33:41Z
Над Москвой гремят взрывы
Корреспондент
2025-05-07T09:07:24Z
В Запорожье возросло число травмированных. В ГСЧС показали последствия атаки 6 мая
ZN UA
2025-05-07T04:45:58Z
Массированная атака РФ на Запорожье: количество раненых резко возросло
Comments UA
2025-05-02T04:27:11Z
Россия в огне: пожар в Забайкалье приблизился к аэропорту Читы
Новости Украины
2025-05-10T18:54:35Z
Индия заявила о нарушении перемирия: в небе слышны взрывы и летают дроны
Факти ICTV
2025-05-10T18:45:17Z
На Закарпатье возле границы с Румынией нашли тело мужчины
Новости Украины
2025-05-10T18:12:29Z
Перемирие не продержалось и дня: в сети вирусятся видео, как Пакистан обстрелял Индию
Telegraf
2025-05-10T18:06:03Z
Світові ціни на залізну руду впали на $1,5/т на початку травня
AgroNews
2025-05-10T17:25:30Z
"Добрый вечер, мы из ПриватБанка": украинцев заставляют добровольно перечислять деньги в россию - новая мошенническая схема
Знай
2025-04-27T12:12:52Z
Пенсии заморожены, но не навсегда: власти назвали условия для повышения
Знай
2025-05-03T14:30:07Z
Бычки, сардины и шпроты переходят в категорию деликатесов: как изменились цены
Знай
2025-04-28T03:52:35Z
Внешняя разведка назвала "маловероятным" укрепление рубля
Корреспондент
2025-04-27T16:01:15Z
Все дальше от США: глава НБУ рассказал, когда евро заменит доллар в Украине
Знай
2025-05-10T19:12:55Z
Тарифный тупик: Попенко объяснил, почему украинцы платят за коммуналку всё больше
Хвиля
2025-05-10T17:30:39Z
В Украине могут ввести специальные надбавки к тарифу на свет: электроэнергия станет еще дороже
Знай
2025-05-10T17:30:06Z
"Стандарт ЕС в 230 В": в ДТЭК рассказали, как повлияет переход на новые нормы напряжения в сети
Gazeta UA
2025-05-10T17:21:00Z
США и Китай провели первую встречу по тарифам
Корреспондент
2025-05-10T17:06:29Z
Водителям объяснили, чем грозит авто добавление спирта в бензин
Хвиля
2025-05-04T09:15:41Z
На складе Tesla накоплено более 10 тысяч непроданных пикапов Cybertruck
Корреспондент
2025-05-07T17:39:20Z
Шлем пилота Формулы 1 продан за рекордную сумму
Корреспондент
2025-04-29T20:45:46Z
Может появиться в Украине: старшего брата Renault Duster впервые заметили на дорогах
Фокус
2025-05-10T16:00:54Z
Гонщики Формулы-1 проехались по Майами на машинках из LEGO: строили более 20 тысячи часов
Знай
2025-05-10T10:51:39Z
В Китае производят дешевые электрифицированные копии Bentley Bentayga за $2500
Фокус
2025-05-10T09:51:20Z
Уже в 2026 году на рынке появится летающий автомобиль: за столько можно приобрести
Comments UA
2025-05-10T07:45:45Z
Полезная функция Google Maps, которая позволяет избежать штрафов для водителей
Gazeta UA
2025-05-10T02:24:01Z
Как подкачать шину без насоса: практические советы для водителей
Gazeta UA
2025-05-10T00:33:39Z
В Киеве прохладно и сыро: синоптики обновили прогноз на субботу
Gazeta UA
2025-05-10T03:24:36Z
В России жалуются на массированную атаку БПЛА
Корреспондент
2025-05-06T06:39:54Z
Владелец украинских издательств "Кредо" и "Беби Бук" торгует детскими книгами в рф: теперь еще и бизнесмен в "ДНР"
Знай
2025-04-28T07:00:08Z
Бойцы Азова захватили троих россиян на самокатах
Корреспондент
2025-04-27T18:06:09Z
Гороскоп на воскресенье 11 мая 2025 года
UAToday
2025-05-10T17:06:36Z
Россия наступает на 10 направлениях - Генштаб
Корреспондент
2025-05-10T17:06:17Z
Новое наступление ВСУ? Бои в Курской области
Корреспондент
2025-05-05T19:10:27Z
Пенсия в Киеве: мужчину обязали отдать 340 тысяч, суд вмешался в дело
Политека
2025-05-10T16:31:52Z
Виробники нержавійки ЄС зміцнюють позиції попри геополітичну нестабільність
AgroNews
2025-05-10T16:19:53Z
Муравьи исчезнут с участка раз и навсегда: просто смешайте сахар с этим средством
Telegraf
2025-04-29T18:51:11Z
Покупка ранних овощей: что нужно знать, чтобы не принести домой "нитратную бомбу"
Знай
2025-05-01T19:51:29Z
Китайский гороскоп на май 2025 года: время перемен и внутреннего роста, кому из знаков нужно готовиться
Знай
2025-05-01T19:30:32Z
Туристы случайно нашли 7-килограммовый клад золота и серебра в горах Чехии
Апостроф
2025-05-01T14:21:11Z
Гороскоп на 11 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-05-10T17:06:33Z
Три столпа крепчайших отношений: психолог рассказал, какие привычки отличают их от остальных
Фокус
2025-05-10T16:21:19Z
Редиска, которая не потеряет хруст: как правильно хранить популярный овощ
Знай
2025-04-27T13:51:25Z
Зачем завешивают зеркала, когда кто-нибудь умер: объяснение традиции
Comments UA
2025-05-10T15:30:37Z
Как порадовать маму, жену и бабушку на День матери: оригинальные идеи подарков на 11 мая
Знай
2025-05-10T14:12:09Z
Microsoft объяснила подорожание новых игр для Xbox Series X|S
GameMag
2025-05-04T17:16:09Z
На портале Дія снова можно изменить место жительства онлайн
Новости Украины
2025-05-10T19:18:55Z
Hangar 13 раскрыла новые детали Mafia: The Old Country — чего ждать от геймплея
GameMag
2025-05-10T19:12:40Z
Ученые научились перерабатывать электронные отходы в самородки 22-каратного золота
UAToday
2025-05-10T17:06:29Z
Физическая копия Civilization VII для Nintendo Switch 2 предложит код вместо картриджа
GameMag
2025-05-10T16:55:47Z
Хидэки Камия вновь высказался о ремейке Devil May Cry
GameMag
2025-05-10T16:49:12Z
Предупреждение: Nintendo превратит вашу Switch 2 в кирпич, если вы будете пытаться модифицировать её для эмуляции и пиратства
GameMag
2025-05-10T14:22:35Z
Собака смотрела телевизор и узнала своего хозяина: реакция питомца удивила людей
Фокус
2025-05-10T13:36:29Z
В Индийский океан упал космический аппарат СССР, запущенный в 1972 году
Корреспондент
2025-05-10T12:40:03Z
Рух оформив упевнений реванш над Вересом
Football.ua
2025-05-10T18:01:41Z
В английском чемпионате матчи тура с участием украинцев стали победными
Корреспондент
2025-05-10T17:27:22Z
Еще один бой 19 июля: Мэнни Пакьяо возвращается в ринг
Корреспондент
2025-05-10T16:18:46Z
Лидер Уорриорз может восстановиться до матча с Тимбервулвз
Корреспондент
2025-05-10T15:48:12Z
В футзальном матче украинской лиги игрок играл до потери пульса
Корреспондент
2025-05-10T15:27:11Z
"Шевченко – ноль без палочки": Поворознюк рассказал, как убивают "Ингулец"
Telegraf
2025-05-10T15:04:37Z
Тренер Норвича покидает клуб: команда ищет иностранца
Корреспондент
2025-05-10T15:03:23Z
Пара манчестерских клубов желают видеть в своем составе футболиста Ньюкасла
Корреспондент
2025-05-10T14:24:17Z
Тео Эрнандес может вернуться в Реал этим летом
Корреспондент
2025-05-10T13:48:00Z