MY.UAНовини
Система відеомоніторингу: як правильно законодавчо врегулювати, щоб посилити внутрішню безпеку
Система відеомоніторингу: як правильно законодавчо врегулювати, щоб посилити внутрішню безпеку

Система відеомоніторингу: як правильно законодавчо врегулювати, щоб посилити внутрішню безпеку

Система відеомоніторингу: як правильно законодавчо врегулювати, щоб посилити внутрішню безпеку

На кожну незаконну дію (зовнішню чи внутрішню) має бути гідна протидія з боку держави. В цьому й полягає захист суспільних інтересів. Однак будь-який правоохоронний орган має діяти лише на підставі, в межах повноважень й у спосіб, передбачений Конституцією та законами України. У злочинного світу все простіше — його представники мають змогу скоювати злочини за допомогою новітніх технологій і роблять це негайно, не чекаючи на розроблення чи ухвалення законодавства.

Тому держава повинна адекватно реагувати на нові виклики: сучасна система безпеки має базуватися на принципах верховенства права, превентивності, швидкості реагування та законного використання технологій. Відеомоніторинг як елемент цифрової безпеки — це не просто запис подій, а система, здатна запобігати злочинам, допомагати в розкритті правопорушень і створювати безпечний простір для громадян.

Отже, коли ми говоримо про безпеку, маємо зважати на дві основні реальності:

Перша — світ змінюється, технології розвиваються, й сучасні методи забезпечення правопорядку неможливі без механізованого аналізу даних, насамперед за допомогою штучного інтелекту.

Друга — ми перебуваємо в стані війни Росії проти України, що триває. Безпека в публічних місцях, на приватних об’єктах та об’єктах критичної інфраструктури — це не просто технічне питання, а частина національної безпеки держави.

Звідси постає основна мета написання статті: детально, доступно та об’єктивно роз’яснити, в чому полягає важливість законодавчого врегулювання відеомоніторингу стану безпеки в Україні. На фоні численних міфів про «тотальний контроль», «поліційну державу», «всевидющого старшого брата» та інші неприємні для демократичного суспільства речі ми маємо говорити чесно й правдиво, аби відділити зерна від полови.

Відеомоніторинг в Україні станом на лютий 2025 року

Нині в Україні вже діє близько 70 тисяч камер відеоспостереження, але вони функціонують розрізнено, без єдиних стандартів, що робить їх малоефективними для запобігання та розкриття злочинів.

Ми не знаємо, хто і з якою метою здійснює відео- чи фотозйомку, як надалі використовується цей матеріал і хто ним розпоряджається. Наприклад, органи місцевого самоврядування встановлюють камери відеоспостереження в публічних місцях і вважають, що доступ до матеріалів має виключно обмежене коло уповноважених осіб. Однак це може бути далеко не так, адже є ризик зовнішнього втручання, зокрема країн-виробників, які ведуть дружню політику стосовно Росії.

На російських Shahed є камери, за допомогою яких росіяни роблять фото місцевості — Коваленко

На сьогодні немає єдиних технічних стандартів для всіх суб’єктів гарантування публічної безпеки щодо програмного забезпечення та визначених надійних виробників. У системі органів МВС розроблено стандарти безпеки для відповідних камер, але вони не поширюються на інших суб’єктів. Як ми вже казали, якщо в Україні функціонує 70 тисяч камер, то до системи МВС відносять лише 11%, до органів місцевого самоврядування — 65%, і ще 24% належать іншим суб’єктам господарювання.

МВС розробило та надало рекомендації органам місцевого самоврядування та військовим адміністраціям щодо технічних і програмних особливостей камер відеоспостереження, але це лише рекомендація, а не визначений законодавством єдиний підхід.

Суспільство вимагає від поліції швидкого реагування на розкриття злочинів чи адміністративних правопорушень, і потерпілого не цікавить недосконале законодавче регулювання — він вимагає захисту своїх прав і законних інтересів. Це справедливі вимоги в правовій державі. Та чи можемо ми говорити про ефективність, коли немає відповідних інструментів?

Для порівняння: людина впала з драбини й відчуває біль у районі ребер і хребта. Вона звертається до лікарів, аби пройти обстеження, але в лікарні їй проводять лише зовнішній огляд і кажуть, що точний діагноз неможливо встановити без рентгена. Однак на проведення рентгенографії лікарю потрібно отримати дозвіл, а це займе два-три дні. Чи будете ви задоволені такою якістю медичних послуг? Чи може існувати сучасна медицина без сучасних технологій?

Щось подібне відбувається й у випадку, коли в людини вкрали телефон чи пошкодили транспортний засіб, і вона звертається до поліції з надією на оперативне реагування та встановлення особи правопорушника. Станом на сьогодні для отримання запису з камер відеоспостереження, що перебувають на балансі органів місцевого самоврядування, поліціянту потрібно звернутися з письмовим клопотанням, яке готується на підставі заяви потерпілого про вчинення правопорушення. Це займає досить тривалий час.

Лікар повинен мати оперативний доступ до рентгена для своєчасного реагування, а поліціянт — до записів камер відеоспостереження. Водночас, як у випадку з рентгеном, так і з відеокамерами, ми повинні знати, в чиєму розпорядженні перебуває інформація, й запобігати несанкціонованому витоку.

Отже, система безпеки в сучасному світі не може існувати без технологій та законодавчого регулювання їх застосування, аби не допускати свавілля держави чи порушення прав людини.

Пропозиції щодо законодавчого врегулювання відеомоніторингу стану безпеки

Аби поліціянти в законних цілях могли оперативно скористатися системами відеомоніторингу, необхідно законодавчо врегулювати це питання. На сьогодні у Верховній Раді України зареєстрованозаконопроєкт про відеомоніторинг стану безпеки (реєстраційний номер 11031).

У законопроєкті запропоновано:

  • єдині функціональні й технічні вимоги до побудови та функціонування систем відеомоніторингу стану публічної безпеки центрального, регіонального та місцевого рівнів, відомчих систем відеомоніторингу підприємств, установ, організацій, установлених у публічних місцях, порядок доступу до інформації, а також складу відеоданих, метаданих, аналітичних даних, відеоархівів, сигналів тривог, що створюються ними;
  • забезпечення єдиних правил інформаційного обміну на державному, регіональному та місцевому рівнях між суб’єктами єдиної системи відеомоніторингу стану публічної безпеки через єдиний інформаційний простір з урахуванням розмежування прав доступу до інформації;
  • захист інформації, зокрема персональних даних у системах відеомоніторингу стану публічної безпеки центрального, регіонального та місцевого рівнів та відомчих системах відеомоніторингу підприємств, установ, організацій, установлених у публічних місцях.

Цей проєкт закону було розроблено спільно з Міністерством внутрішніх справ і Національною поліцією. Щодо його положень триває жвава дискусія й фаховий аналіз.

Водночас майже всі зацікавлені сторони погоджуються з думкою, що концептуально відеомоніторинг стану безпеки потребує законодавчого регулювання. Ми не можемо залишати осторонь цю важливу проблему, коли Росія веде не лише військову, а й інформаційну та диверсійну підривну діяльність усередині держави, а злочинний світ дедалі більше інтегрується в цифрову площину.

Рівень злочинності у сфері використання електронно-обчислювальної техніки

Міністерство внутрішніх справ здійснює системну оцінку рівнів безпекової ситуації з урахуванням динаміки статистичних показників останніх 10 років (2014–2024) за 67 індикаторами.

За результатами аналізу визначаються чотири рівні ситуації: звичайний, складний, кризовий і надзвичайний. І ось тут варто зауважити, що за 2024 рік кіберзлочини (зареєстровано 3956 кримінальних правопорушень) і шахрайство з використанням електронно-обчислювальної техніки — комп’ютерів, телефонів, серверів, чипів тощо (зареєстровано 24 325 кримінальних правопорушень) — віднесено до розділу «надзвичайний рівень» разом із організованою злочинністю, кримінальними правопорушеннями з використанням зброї тощо.

У разі впровадження системи відеомоніторингу стану безпеки сучасні технології відеоспостереження, інтегровані з аналітичними алгоритмами та штучним інтелектом, здатні в режимі реального часу:

  • розпізнавати загрози та допомагати правоохоронцям запобігати злочинам;
  • сприяти ефективному розслідуванню правопорушень;
  • зменшувати людський чинник у питаннях безпеки, що мінімізує корупційні ризики;
  • покращувати координацію між правоохоронними структурами;
  • слугувати елементом швидкого реагування на надзвичайні ситуації.

Практичні кейси використання відеоматеріалів для запобігання та розкриття злочинів

На сьогодні Національна поліція України в розслідуванні та розкритті 9 з 10 злочинів використовує матеріали з камер відеоспостереження. Це різні види злочинів — вбивства, крадіжки, грабежі, розбої, підпали, завдання тілесних ушкоджень, залишення в небезпеці тощо. Серед інших видів злочинів нині за допомогою відеоаналітики вдається встановлювати воєнних злочинців Російської Федерації. Поліція ідентифікувала численні випадки воєнних злочинів у Київській, Харківській, Херсонській областях, і вже пред’явлено підозри деяким виконавцям цих злочинів проти людяності.

Серед резонансних випадків можна згадати гучне вбивство мовознавиці Ірини Фаріон — саме завдяки аналізу тисяч годин відео вдалося встановити підозрюваного.

Прикладів успішного розкриття злочинів за допомогою відеоматеріалів — тисячі. І якби питання відеомоніторингу стану безпеки було належно врегульовано на рівні закону, ми б мали ще кращі показники не лише в розкритті злочинів, а що найважливіше — в запобіганні їм.

На нашу думку, найкращим прикладом позитивного впливу використання законодавчо врегульованих фото- та відеотехнологій є автошляхи.

Завдяки камерам автофіксації правопорушень на аварійних ділянках дороги кількість ДТП зменшилася в 5–8 разів, а рівень смертності та кількість постраждалих на дорогах також знизилися. Це позитивний приклад упровадження новітніх технологій у безпекову інфраструктуру.

Якщо трохи відійти від основної теми, слід визнати, що й ці технології далекі від досконалих. Наприклад, деякі водії стабілізують швидкість до дозволеної на ділянках дороги, де встановлено камери автофіксації, а далі збільшують її.

І в цьому питанні ми можемо знайти раціональне й дієве технічне рішення, яке також потребує внесення законодавчих змін, що дадуть змогу вимірювати середню швидкість та автоматично визначати, з якою середньою швидкістю рухався автомобіль із пункту А до пункту Б. Такий законопроєкт, розроблений фахівцями МВС і Національної поліції спільно з народними депутатами, зареєстровано у Верховній Раді України (реєстраційний номер 11029), і ми маємо надію, що його також буде ухвалено.

Міжнародний досвід використання відеомоніторингу стану безпеки

Повернімося до питання відеомоніторингу стану безпеки як цілісної інфраструктури. Ми проаналізували досвід країн зі сталою демократією. Це стало одним із поштовхів до активної роботи в цьому напрямі, й ось чому.

В Україні налічується близько 70 тисяч камер відеоспостереження на території площею більш як 603 тисячі квадратних кілометрів. Для порівняння, в інших розвинених країнах масштаби відеомоніторингу значно вищі порівняно з площею держав:

  • Нідерланди — близько 1 мільйона камер;
  • Франція — 1,6 мільйона;
  • Велика Британія — 5 мільйонів (із них лише в Лондоні налічується близько 650 тисяч);
  • Німеччина — 5,2 мільйона;
  • США — один із беззаперечних світових лідерів із приблизно 50 мільйонами камер.

Ці цифри демонструють значний розрив у рівні технологічного гарантування безпеки між Україною та західними країнами. У сучасному світі відеомоніторинг є невід’ємним елементом правопорядку, сприяє профілактиці злочинів, розкриттю правопорушень і підвищенню рівня публічної безпеки. Тож для України розширення системи відеоспостереження є не лише технологічною необхідністю, а й стратегічним пріоритетом у сфері національної безпеки.

Висновки

І на завершення: якщо вам казатимуть, що законодавче врегулювання відеомоніторингу стану безпеки — це «тотальне відеоспостереження» за особою, то маємо вас засмутити — вас щодня фіксують сотні відеокамер у місті, торговельних центрах, громадських закладах, ресторанах, супермаркетах, парках, громадському транспорті, банках, аптеках та інших місцях. Чи знаєте ви, хто переглядає ці відео, як довго вони зберігаються і хто ними користується? Не знаєте й не можете знати. Станом на сьогодні немає упорядкування доступу та розпорядження цією інформацією, й тому зараз людина є менш захищеною, ніж це може бути з упровадженням системного відеомоніторингу стану безпеки з чіткими законодавчими правилами регулювання.

Тобто має бути чітка законодавчо врегульована система публічної фото- та відеофіксації: хто знімає, хто зберігає, хто має доступ до відео, хто може його опрацьовувати і в яких цілях. Як у прикладі з функціонуванням Єдиного реєстру зброї, доступ до якого мають виключно визначені законодавством уповноважені особи. І якщо трапляється витік інформації — є чітке розуміння, хто за допомогою цифрового ключа входив до системи та дізнавався чи завантажував інформацію.

Єдиний бенефіціар відсутності чітких законодавчих меж урегулювання цієї важливої сфери суспільних відносин — зовнішній та внутрішній ворог. Що гірша безпекова інфраструктура, то вільніше почувається злочинний світ і вразливішими є громадяни України.

Отже, маємо неодмінно знайти прийнятні шляхи унормування відеомоніторингу стану безпеки на законодавчому рівні. І найкращий спосіб, на нашу думку, — це прийняття за основу Верховною Радою України законопроєкту №11031 та його ретельне доопрацювання до другого читання за участю широкого кола зацікавлених сторін, які є експертами в цій галузі. Рішення за Верховною Радою України.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
”Дима Комаров – г*вноед”: продюсер-военный ВСУ нашел у телеведущего русскоязычный контент
Апостроф
2025-04-15T18:33:12Z
Народная артистка Ада Роговцева сообщила о тяжелой утрате/Актриса рассказала, что ушел из жизни близкий ей человек
Апостроф
2025-04-12T16:17:49Z
"Будет вынуждена покинуть добровольно": Епифаний рассказал, как именно закончится война
Фокус
2025-04-21T00:27:39Z
Спасти жизнь только через минуту: украинцев предостерегли от смертельной опасности
Знай
2025-04-16T18:30:54Z
Процедуру обновили: могут ли на ВЛК заставить идти в ТЦК
Знай
2025-04-21T03:12:39Z
Эти знаки получают всё, чего хотят - астролог назвала список
Gazeta UA
2025-04-21T03:09:56Z
"Половина – непригодны, другие – СЗЧ": боевой командир раскритиковал результаты мобилизации
Знай
2025-04-17T18:30:38Z
Украинский опыт: в Европе выясняли, как прорвать российскую ПВО без помощи США, — RUSI
Фокус
2025-04-16T10:36:21Z
Аналог американских Tomahawk: рассказали, какими ракетами обстреляли Харьков
Gazeta UA
2025-04-18T15:01:13Z
Стало известно, на что США могут обменять четыре области в Украине
Comments UA
2025-04-12T15:18:21Z
Трамп уволил вице-адмирала ВМС США Шошану Чатфилд: причина
ZN UA
2025-04-08T00:30:11Z
Украина может лишиться помощи Европы: какой план созрел у Кремля
Comments UA
2025-04-18T06:24:26Z
Захарова вспомнила слова Зеленского о «лохе» и обвинила его в трагедии в Сумах
Comments UA
2025-04-17T12:39:43Z
Как Путин хочет использовать парад в Москве на 9 мая: мнение эксперта
TSN
2025-04-21T03:04:58Z
CNN: Пасхальное "перемирие" Путина — реверанс Трампа
TSN
2025-04-21T03:04:57Z
Ответ на парад. Планы Украины на 9 мая
Корреспондент
2025-04-14T22:28:35Z
Вэнс о прекращении войны: есть некоторые интересные вещи, о которых мы можем сообщить
Европейская правда
2025-04-18T15:54:08Z
Исторический прецедент: трое экспрезидентов США выступили с критикой Трампа
Факти ICTV
2025-04-20T14:48:08Z
Можно ли засыпать с включенным телевизором: эксперты шокировали ответом
Gazeta UA
2025-04-20T16:15:00Z
Определили самую опасную позу в сексе для мужчин
Gazeta UA
2025-04-07T19:39:04Z
В Украине расширили программу Доступные лекарства
Корреспондент
2025-04-12T18:51:26Z
Украинцам приходится экономить на еде, чтоб хватило на лекарства: в селах ситуация критическая
Знай
2025-04-20T17:30:52Z
Сколько можно хранить пасхальные пасхальные яйца, чтобы не отравиться
TSN
2025-04-21T03:04:56Z
Когда лучше пить магний — утром или вечером
TSN
2025-04-21T03:04:45Z
Непригодных к службе могут неожиданно "вылечить": украинцам массово переписывают диагнозы
Знай
2025-04-12T19:30:30Z
Диетолог раскрыла рецепт блюда, которое убережет от рака
Comments UA
2025-04-12T14:39:43Z
Почему с возрастом портятся зубы: главные факторы
Comments UA
2025-04-19T15:45:54Z
”Обменять на наших подонков”: смелая речь россиянки Дарьи Козыревой натолкнула украинскую актрису на идею
Апостроф
2025-04-20T09:30:34Z
Колин Фаррелл решил поместить своего 21-летнего сына в дом престарелых
Фокус
2025-04-20T16:51:14Z
Екатерина Кузнецова сказала, что произошло с ее квартирой в Москве
Gazeta UA
2025-04-17T16:36:17Z
68-летняя актриса Нина Набока удивила, почему живет со студентом под одной крышей
TSN
2025-04-12T18:03:18Z
80-летний Майкл Дуглас разводится с Кэтрин Зетой-Джонс: что разрушило 25-летний брак — СМИ
TSN
2025-04-21T03:04:49Z
Злата Огневич нарвалась на резкую критику из-за "российского кулича": "В Украине – паска"
TSN
2025-04-21T03:03:31Z
Джон Траволта растрогал фото с покойным сыном и довел до слез обращением к нему
TSN
2025-04-14T22:18:17Z
Возвращение Декстера Моргана на первых кадрах сериала "Декстер: Воскрешение"
GameMag
2025-04-16T02:16:13Z
Звезда фильма "Васаби" Реко Хиросуэ испытывала приемы на медсестре: актрису задержали за драку
Знай
2025-04-19T15:51:06Z
РФ обстреляла КАБами регионы Украины сразу после "Пасхального перемирия"
Корреспондент
2025-04-21T02:57:59Z
Ходжес назвал единственного человека в Украине, который все еще способен разрушить Крымский мост
Comments UA
2025-04-11T14:00:32Z
"Пасхальное перемирие": Зеленский рассказал, держит ли слово Путин
Telegraf
2025-04-20T13:18:19Z
Известный волонтер указал на положительный момент в истории с гибелью украинского пилота F-16
Апостроф
2025-04-12T13:18:23Z
Действует ли на фронте "Пасхальное перемирие": Зеленский о ситуации на передовой
TSN
2025-04-21T03:04:30Z
Разведчик случайно нашел на войне отца: они не виделись с 1997 года
TSN
2025-04-21T03:04:21Z
Погиб украинский пилот F-16
Апостроф
2025-04-12T20:58:52Z
Несмотря на объявленное перемирие, российские войска продолжают обстрелы по всем направлениям - ЦПД
Gazeta UA
2025-04-19T17:54:31Z
"Молот" на 200 кг: авиация ВСУ взорвала тайник пехоты ВС РФ в Селидово
Фокус
2025-04-13T14:27:52Z
Вместо "спасибо" - нож: в Винницкой области женщина спасла мужчину, а он ее убил
Новости Украины
2025-04-12T18:33:05Z
Врачи были удивлены, когда на рентгене увидели, что проглотил 11-летний мальчик
Comments UA
2025-04-20T10:45:09Z
В Польше загорелся дом: есть жертвы, среди эвакуированных - украинцы
Корреспондент
2025-04-14T19:25:45Z
Ночная атака россиян на Днепр унесла жизни трех человек
Gazeta UA
2025-04-17T04:36:05Z
Вторая за неделю смерть в академии ГПСУ: на Буковине нашли тело 19-летнего курсанта
TSN
2025-04-21T03:04:02Z
Во Львовской области электропоезд наехал на пенсионерку: подробности трагедии
TSN
2025-04-21T03:03:38Z
Месть за Сумы продолжается: какая область РФ содрогалась от взрывов
Comments UA
2025-04-17T06:15:22Z
Трагедия в Одессе: к супругам пришел знакомый и взорвал гранату
Telegraf
2025-04-11T19:21:23Z
Полиция задержала экс-главу Броварской РГА, который устроил пьяное ДТП с погибшими: в чем еще его подозревают
Telegraf
2025-04-17T16:57:23Z
Восемь пород собак, которых считают самыми спокойными
Gazeta UA
2025-04-20T14:46:29Z
Спасите свой урожай: вот чем следует обработать деревья после заморозков
Telegraf
2025-04-12T15:06:31Z
Те самые ириски из детства: рецепт конфет, вкус которых мы потеряли, но можем вернуть
Знай
2025-04-16T04:51:06Z
Чем подкормить морковь, чтобы корнеплоды выросли сладкими, ровными и большими
TSN
2025-04-21T03:03:32Z
Похвала за оценки и погоня за высокими баллами: что разрушает мотивацию ребенка к обучению
TSN
2025-04-21T03:02:43Z
Больше никакой воды: как варить картофель, чтобы он имел кремовую текстуру и насыщенный вкус
TSN
2025-04-21T03:01:48Z
Разведите это водой и полейте розы: столько бутонов вы еще не видели — кусты будут цвести весь сезон
TSN
2025-04-21T03:01:19Z
Близнецам следует сконцентрироваться, а Львам нужно активно действовать: гороскоп по картам Таро на 21 апреля 2025 года
TSN
2025-04-21T03:00:33Z
Почему нельзя просто выбросить веник: приметы, которые должна знать каждая хозяйка
Gazeta UA
2025-04-20T18:43:04Z
Ситуация изменилась: какой теперь дают прогноз роста экономики Украины
Comments UA
2025-04-17T13:57:33Z
В Украине могут резко упасть цены на топливо в случае перемирия на Черном море - совладелец сети АЗС
Gazeta UA
2025-04-19T11:03:18Z
Тарифы на газ на лето: Кабмин принял важное решение
Апостроф
2025-04-11T13:39:52Z
Вирусный шоколад из Дубая стал причиной глобального кризиса фисташковых запасов
TSN
2025-04-21T03:03:50Z
Повлияет ли индексация пенсий на право получения субсидий: разъяснение
TSN
2025-04-21T03:03:40Z
Почти на 20% дешевле: весеннее тепло начало сбивать цены на овощи
Знай
2025-04-21T02:12:06Z
Вмешательство в работу счетчика газа: что может грозить бытовому потребителю
ZN UA
2025-04-21T00:13:44Z
DHL приостановит доставку посылок США ценой от $800 для частных лиц
Корреспондент
2025-04-20T22:21:47Z
Без штрафов и комиссий: украинцам рассказали, как отказаться от кредитного договора
Хвиля
2025-04-20T20:15:19Z
В Руане Свитолина обыграла всех, не проиграв ни единого сета
Корреспондент
2025-04-20T20:36:04Z
Буяльский прокомментировал яркий гол Ярмоленко
Корреспондент
2025-04-19T05:46:00Z
Патрульная полиция Киева провела задержание с наручниками бывшего футболиста Алиева
ZN UA
2025-04-12T18:33:09Z
«Усика из меню не уберём!» - в Донецке в кафе «вольничали», пока не пришла «полиция». ФОТО
Новости Украины
2025-04-13T19:27:57Z
"Любимая, поздравляю": муж Свитолиной эмоционально поздравил ее с триумфом во Франции
Gazeta UA
2025-04-20T23:40:28Z
Оклахома одержала первую победу в матчах плей-офф НБА
Корреспондент
2025-04-20T21:37:26Z
Триумфаторку французского теннисного турнира тепло поздравил ее муж
Корреспондент
2025-04-20T21:03:23Z
Манчестер Юнайтед потерялся в антирекордах
Корреспондент
2025-04-20T19:39:46Z
Звездная тренер назвала три худшие ошибки в тренировках
Gazeta UA
2025-04-20T19:15:42Z
ИИ посоветовал готовиться к концу света
Корреспондент
2025-04-21T02:12:41Z
От внешности зависело все: ученые выяснили, какие бороды вызывают больше доверия
Фокус
2025-04-19T15:45:55Z
Авторы Barotrauma анонсировали Frostrail — кооперативный хоррор про выживание машиниста в ледяной пустоши
GameMag
2025-04-12T14:42:34Z
S.T.A.L.K.E.R. 2 получил официальную «дорожную карту» — новое оружие, лут из мутантов и многое другое
ITC
2025-04-14T14:25:37Z
Первый город в мире перешел на 10G-связь: детали
TSN
2025-04-21T03:04:58Z
Украинцев ожидает сильная магнитная буря: сколько будет продолжаться и как себя уберечь
TSN
2025-04-21T03:03:14Z
В Македонии археологи нашли 2500-летний город
Корреспондент
2025-04-10T19:09:54Z
Исследование Astrum Entertainment: 85% российских геймеров не готовы платить за игру больше 4 тысяч рублей
GameMag
2025-04-12T18:58:41Z
Официально: Ubisoft издаст инди-рогалик Morbid Metal
GameMag
2025-04-10T18:49:55Z
Самый маленький и дешевый кроссовер Mazda показали до презентации
Фокус
2025-04-19T09:42:29Z
Инженеры разобрали батареи Tesla и BYD: какие выводы они сделали
UAToday
2025-04-12T13:03:39Z
Гран-при Саудовской Аравии: 24-летний гонщик Макларен Пиастри - первый
Корреспондент
2025-04-20T22:03:32Z
10 японских авто, ставших хитами на рынке подержанных машин
UAToday
2025-04-20T14:03:58Z
Эксклюзив за $7,5 миллиона: на аукцион выставили Ferrari знаменитого кутюрье
Фокус
2025-04-20T10:57:10Z
Точно не прогадаете: названы топ-3 марки японских авто, которые не теряют цены
Comments UA
2025-04-19T08:45:12Z
Американский автогигант прекратил поставки машин в Китай – CNN
ZN UA
2025-04-19T02:16:30Z
Эти машины лучше не трогать: патрульные признались, какие авто боятся останавливать
Знай
2025-04-18T19:30:15Z
Subaru представила сразу три новых автомобиля
Корреспондент
2025-04-18T17:27:35Z