MY.UAНовини
Система відеомоніторингу: як правильно законодавчо врегулювати, щоб посилити внутрішню безпеку
Система відеомоніторингу: як правильно законодавчо врегулювати, щоб посилити внутрішню безпеку

Система відеомоніторингу: як правильно законодавчо врегулювати, щоб посилити внутрішню безпеку

Система відеомоніторингу: як правильно законодавчо врегулювати, щоб посилити внутрішню безпеку

На кожну незаконну дію (зовнішню чи внутрішню) має бути гідна протидія з боку держави. В цьому й полягає захист суспільних інтересів. Однак будь-який правоохоронний орган має діяти лише на підставі, в межах повноважень й у спосіб, передбачений Конституцією та законами України. У злочинного світу все простіше — його представники мають змогу скоювати злочини за допомогою новітніх технологій і роблять це негайно, не чекаючи на розроблення чи ухвалення законодавства.

Тому держава повинна адекватно реагувати на нові виклики: сучасна система безпеки має базуватися на принципах верховенства права, превентивності, швидкості реагування та законного використання технологій. Відеомоніторинг як елемент цифрової безпеки — це не просто запис подій, а система, здатна запобігати злочинам, допомагати в розкритті правопорушень і створювати безпечний простір для громадян.

Отже, коли ми говоримо про безпеку, маємо зважати на дві основні реальності:

Перша — світ змінюється, технології розвиваються, й сучасні методи забезпечення правопорядку неможливі без механізованого аналізу даних, насамперед за допомогою штучного інтелекту.

Друга — ми перебуваємо в стані війни Росії проти України, що триває. Безпека в публічних місцях, на приватних об’єктах та об’єктах критичної інфраструктури — це не просто технічне питання, а частина національної безпеки держави.

Звідси постає основна мета написання статті: детально, доступно та об’єктивно роз’яснити, в чому полягає важливість законодавчого врегулювання відеомоніторингу стану безпеки в Україні. На фоні численних міфів про «тотальний контроль», «поліційну державу», «всевидющого старшого брата» та інші неприємні для демократичного суспільства речі ми маємо говорити чесно й правдиво, аби відділити зерна від полови.

Відеомоніторинг в Україні станом на лютий 2025 року

Нині в Україні вже діє близько 70 тисяч камер відеоспостереження, але вони функціонують розрізнено, без єдиних стандартів, що робить їх малоефективними для запобігання та розкриття злочинів.

Ми не знаємо, хто і з якою метою здійснює відео- чи фотозйомку, як надалі використовується цей матеріал і хто ним розпоряджається. Наприклад, органи місцевого самоврядування встановлюють камери відеоспостереження в публічних місцях і вважають, що доступ до матеріалів має виключно обмежене коло уповноважених осіб. Однак це може бути далеко не так, адже є ризик зовнішнього втручання, зокрема країн-виробників, які ведуть дружню політику стосовно Росії.

На російських Shahed є камери, за допомогою яких росіяни роблять фото місцевості — Коваленко

На сьогодні немає єдиних технічних стандартів для всіх суб’єктів гарантування публічної безпеки щодо програмного забезпечення та визначених надійних виробників. У системі органів МВС розроблено стандарти безпеки для відповідних камер, але вони не поширюються на інших суб’єктів. Як ми вже казали, якщо в Україні функціонує 70 тисяч камер, то до системи МВС відносять лише 11%, до органів місцевого самоврядування — 65%, і ще 24% належать іншим суб’єктам господарювання.

МВС розробило та надало рекомендації органам місцевого самоврядування та військовим адміністраціям щодо технічних і програмних особливостей камер відеоспостереження, але це лише рекомендація, а не визначений законодавством єдиний підхід.

Суспільство вимагає від поліції швидкого реагування на розкриття злочинів чи адміністративних правопорушень, і потерпілого не цікавить недосконале законодавче регулювання — він вимагає захисту своїх прав і законних інтересів. Це справедливі вимоги в правовій державі. Та чи можемо ми говорити про ефективність, коли немає відповідних інструментів?

Для порівняння: людина впала з драбини й відчуває біль у районі ребер і хребта. Вона звертається до лікарів, аби пройти обстеження, але в лікарні їй проводять лише зовнішній огляд і кажуть, що точний діагноз неможливо встановити без рентгена. Однак на проведення рентгенографії лікарю потрібно отримати дозвіл, а це займе два-три дні. Чи будете ви задоволені такою якістю медичних послуг? Чи може існувати сучасна медицина без сучасних технологій?

Щось подібне відбувається й у випадку, коли в людини вкрали телефон чи пошкодили транспортний засіб, і вона звертається до поліції з надією на оперативне реагування та встановлення особи правопорушника. Станом на сьогодні для отримання запису з камер відеоспостереження, що перебувають на балансі органів місцевого самоврядування, поліціянту потрібно звернутися з письмовим клопотанням, яке готується на підставі заяви потерпілого про вчинення правопорушення. Це займає досить тривалий час.

Лікар повинен мати оперативний доступ до рентгена для своєчасного реагування, а поліціянт — до записів камер відеоспостереження. Водночас, як у випадку з рентгеном, так і з відеокамерами, ми повинні знати, в чиєму розпорядженні перебуває інформація, й запобігати несанкціонованому витоку.

Отже, система безпеки в сучасному світі не може існувати без технологій та законодавчого регулювання їх застосування, аби не допускати свавілля держави чи порушення прав людини.

Пропозиції щодо законодавчого врегулювання відеомоніторингу стану безпеки

Аби поліціянти в законних цілях могли оперативно скористатися системами відеомоніторингу, необхідно законодавчо врегулювати це питання. На сьогодні у Верховній Раді України зареєстрованозаконопроєкт про відеомоніторинг стану безпеки (реєстраційний номер 11031).

У законопроєкті запропоновано:

  • єдині функціональні й технічні вимоги до побудови та функціонування систем відеомоніторингу стану публічної безпеки центрального, регіонального та місцевого рівнів, відомчих систем відеомоніторингу підприємств, установ, організацій, установлених у публічних місцях, порядок доступу до інформації, а також складу відеоданих, метаданих, аналітичних даних, відеоархівів, сигналів тривог, що створюються ними;
  • забезпечення єдиних правил інформаційного обміну на державному, регіональному та місцевому рівнях між суб’єктами єдиної системи відеомоніторингу стану публічної безпеки через єдиний інформаційний простір з урахуванням розмежування прав доступу до інформації;
  • захист інформації, зокрема персональних даних у системах відеомоніторингу стану публічної безпеки центрального, регіонального та місцевого рівнів та відомчих системах відеомоніторингу підприємств, установ, організацій, установлених у публічних місцях.

Цей проєкт закону було розроблено спільно з Міністерством внутрішніх справ і Національною поліцією. Щодо його положень триває жвава дискусія й фаховий аналіз.

Водночас майже всі зацікавлені сторони погоджуються з думкою, що концептуально відеомоніторинг стану безпеки потребує законодавчого регулювання. Ми не можемо залишати осторонь цю важливу проблему, коли Росія веде не лише військову, а й інформаційну та диверсійну підривну діяльність усередині держави, а злочинний світ дедалі більше інтегрується в цифрову площину.

Рівень злочинності у сфері використання електронно-обчислювальної техніки

Міністерство внутрішніх справ здійснює системну оцінку рівнів безпекової ситуації з урахуванням динаміки статистичних показників останніх 10 років (2014–2024) за 67 індикаторами.

За результатами аналізу визначаються чотири рівні ситуації: звичайний, складний, кризовий і надзвичайний. І ось тут варто зауважити, що за 2024 рік кіберзлочини (зареєстровано 3956 кримінальних правопорушень) і шахрайство з використанням електронно-обчислювальної техніки — комп’ютерів, телефонів, серверів, чипів тощо (зареєстровано 24 325 кримінальних правопорушень) — віднесено до розділу «надзвичайний рівень» разом із організованою злочинністю, кримінальними правопорушеннями з використанням зброї тощо.

У разі впровадження системи відеомоніторингу стану безпеки сучасні технології відеоспостереження, інтегровані з аналітичними алгоритмами та штучним інтелектом, здатні в режимі реального часу:

  • розпізнавати загрози та допомагати правоохоронцям запобігати злочинам;
  • сприяти ефективному розслідуванню правопорушень;
  • зменшувати людський чинник у питаннях безпеки, що мінімізує корупційні ризики;
  • покращувати координацію між правоохоронними структурами;
  • слугувати елементом швидкого реагування на надзвичайні ситуації.

Практичні кейси використання відеоматеріалів для запобігання та розкриття злочинів

На сьогодні Національна поліція України в розслідуванні та розкритті 9 з 10 злочинів використовує матеріали з камер відеоспостереження. Це різні види злочинів — вбивства, крадіжки, грабежі, розбої, підпали, завдання тілесних ушкоджень, залишення в небезпеці тощо. Серед інших видів злочинів нині за допомогою відеоаналітики вдається встановлювати воєнних злочинців Російської Федерації. Поліція ідентифікувала численні випадки воєнних злочинів у Київській, Харківській, Херсонській областях, і вже пред’явлено підозри деяким виконавцям цих злочинів проти людяності.

Серед резонансних випадків можна згадати гучне вбивство мовознавиці Ірини Фаріон — саме завдяки аналізу тисяч годин відео вдалося встановити підозрюваного.

Прикладів успішного розкриття злочинів за допомогою відеоматеріалів — тисячі. І якби питання відеомоніторингу стану безпеки було належно врегульовано на рівні закону, ми б мали ще кращі показники не лише в розкритті злочинів, а що найважливіше — в запобіганні їм.

На нашу думку, найкращим прикладом позитивного впливу використання законодавчо врегульованих фото- та відеотехнологій є автошляхи.

Завдяки камерам автофіксації правопорушень на аварійних ділянках дороги кількість ДТП зменшилася в 5–8 разів, а рівень смертності та кількість постраждалих на дорогах також знизилися. Це позитивний приклад упровадження новітніх технологій у безпекову інфраструктуру.

Якщо трохи відійти від основної теми, слід визнати, що й ці технології далекі від досконалих. Наприклад, деякі водії стабілізують швидкість до дозволеної на ділянках дороги, де встановлено камери автофіксації, а далі збільшують її.

І в цьому питанні ми можемо знайти раціональне й дієве технічне рішення, яке також потребує внесення законодавчих змін, що дадуть змогу вимірювати середню швидкість та автоматично визначати, з якою середньою швидкістю рухався автомобіль із пункту А до пункту Б. Такий законопроєкт, розроблений фахівцями МВС і Національної поліції спільно з народними депутатами, зареєстровано у Верховній Раді України (реєстраційний номер 11029), і ми маємо надію, що його також буде ухвалено.

Міжнародний досвід використання відеомоніторингу стану безпеки

Повернімося до питання відеомоніторингу стану безпеки як цілісної інфраструктури. Ми проаналізували досвід країн зі сталою демократією. Це стало одним із поштовхів до активної роботи в цьому напрямі, й ось чому.

В Україні налічується близько 70 тисяч камер відеоспостереження на території площею більш як 603 тисячі квадратних кілометрів. Для порівняння, в інших розвинених країнах масштаби відеомоніторингу значно вищі порівняно з площею держав:

  • Нідерланди — близько 1 мільйона камер;
  • Франція — 1,6 мільйона;
  • Велика Британія — 5 мільйонів (із них лише в Лондоні налічується близько 650 тисяч);
  • Німеччина — 5,2 мільйона;
  • США — один із беззаперечних світових лідерів із приблизно 50 мільйонами камер.

Ці цифри демонструють значний розрив у рівні технологічного гарантування безпеки між Україною та західними країнами. У сучасному світі відеомоніторинг є невід’ємним елементом правопорядку, сприяє профілактиці злочинів, розкриттю правопорушень і підвищенню рівня публічної безпеки. Тож для України розширення системи відеоспостереження є не лише технологічною необхідністю, а й стратегічним пріоритетом у сфері національної безпеки.

Висновки

І на завершення: якщо вам казатимуть, що законодавче врегулювання відеомоніторингу стану безпеки — це «тотальне відеоспостереження» за особою, то маємо вас засмутити — вас щодня фіксують сотні відеокамер у місті, торговельних центрах, громадських закладах, ресторанах, супермаркетах, парках, громадському транспорті, банках, аптеках та інших місцях. Чи знаєте ви, хто переглядає ці відео, як довго вони зберігаються і хто ними користується? Не знаєте й не можете знати. Станом на сьогодні немає упорядкування доступу та розпорядження цією інформацією, й тому зараз людина є менш захищеною, ніж це може бути з упровадженням системного відеомоніторингу стану безпеки з чіткими законодавчими правилами регулювання.

Тобто має бути чітка законодавчо врегульована система публічної фото- та відеофіксації: хто знімає, хто зберігає, хто має доступ до відео, хто може його опрацьовувати і в яких цілях. Як у прикладі з функціонуванням Єдиного реєстру зброї, доступ до якого мають виключно визначені законодавством уповноважені особи. І якщо трапляється витік інформації — є чітке розуміння, хто за допомогою цифрового ключа входив до системи та дізнавався чи завантажував інформацію.

Єдиний бенефіціар відсутності чітких законодавчих меж урегулювання цієї важливої сфери суспільних відносин — зовнішній та внутрішній ворог. Що гірша безпекова інфраструктура, то вільніше почувається злочинний світ і вразливішими є громадяни України.

Отже, маємо неодмінно знайти прийнятні шляхи унормування відеомоніторингу стану безпеки на законодавчому рівні. І найкращий спосіб, на нашу думку, — це прийняття за основу Верховною Радою України законопроєкту №11031 та його ретельне доопрацювання до другого читання за участю широкого кола зацікавлених сторін, які є експертами в цій галузі. Рішення за Верховною Радою України.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Європі пропонують відмовитись від Windows на державних комп'ютерах на користь альтернативної ОС
InternetUA
2025-03-31T15:28:50Z
Microsoft тестує видалене відновлення Windows 11, якщо ПК не завантажується
ITC
2025-03-31T15:22:38Z
Більше не буде "синього екрана смерті": Microsoft змінить його колір
Antikor
2025-03-31T15:21:11Z
Ілон Маск «зажав» радіочастоти для Apple — SpaceX блокує розширення супутникового зв’язку для iPhone
ITC
2025-03-31T15:16:43Z
«Мор» процесорів AMD продовжується: понад 100 Ryzen 7 9800X3D та перший 9950X3D
ITC
2025-03-31T15:16:18Z
Про неї забувають усі: деталь у мікрохвильовці, яку чистять вкрай рідко
24tv
2025-03-31T15:15:05Z
SpaceX Маска готується позбавити Apple доступу до супутникових частот – WSJ
iPress
2025-03-31T15:12:06Z
Samsung представила холодильник, який допоможе знайти загублений смартфон за допомогою ШІ
24tv
2025-03-31T15:03:57Z
Чип компанії Маска, що повертає зір, почнуть вживлювати людям уже цього року
InternetUA
2025-03-31T15:01:20Z
Щури назавжди забудуть дорогу до саду: які рослини найкраще відлякують гризунів
GlavRed
2025-03-31T15:36:20Z
Як коти лікують людей: ветеринар вказав на унікальну здібність улюбленців
GlavRed
2025-03-31T15:27:37Z
Бюджетні парфуми, які мають розкішний запах: найпопулярніші варіанти
24tv
2025-03-31T15:18:56Z
Місячний календар стрижок на квітень 2025 року: перелік сприятливих днів
Факти ICTV
2025-03-31T14:39:41Z
В поєднанні з м'ясними стравами – ідеально: легкий салат на Великдень, який має бути на столі
24tv
2025-03-31T14:36:31Z
BBQ MASTER: Сезон грилю починається саме зараз!
VGorode
2025-03-31T14:33:29Z
Гороскоп на 1 квітня: Овнам - зміни у житті, Терезам - ризики у роботі
Telegraf
2025-03-31T14:33:17Z
"Часнику не буває багато": садівник показав, як зібрати великий урожай рослини
GlavRed
2025-03-31T14:27:37Z
Місячний календар посадки кімнатних рослин: точні дати на квітень
24tv
2025-03-31T14:21:53Z
У Тернополі судитимуть двох лікарів через смерть однорічної дитини на прийомі у стоматолога
Комсомольская правда
2025-03-31T15:28:57Z
У центрі Львова нетверезий чоловік сів за кермо дитячої машинки: поліція склала адмінпротокол
24tv
2025-03-31T15:15:37Z
В Канаді через крижаний шторм без електроенергії залишилися пів мільйона мешканців
iPress
2025-03-31T15:12:12Z
Збитки на суму понад ₴1,8 млн. під час закупівлі дронів та РЕБ для ЗСУ: повідомлено про підозру заступнику голови сільради на Львівщині
Украина Криминальная
2025-03-31T15:12:02Z
У Москві згорів лімузин топчиновника Кремля: що могло стати причиною вибуху
24tv
2025-03-31T14:54:06Z
Могилу наймолодшого захисника "Азовсталі" Назарія Гринцевича вкотре пограбували
Фокус
2025-03-31T14:45:50Z
Підозрілий пожежа спалює 17 нових Tesla в автосалоні у Римі
Топ Жир
2025-03-31T14:45:20Z
Антикорупційний суд різко зменшив заставу для ексголови МСЕК Хмельниччини
ГЛАВКОМ NET
2025-03-31T14:39:47Z
Двоє українців переказали шахраям понад 400 тис. грн за неіснуючі авто
InternetUA
2025-03-31T14:34:18Z
Шок на ринзі. Нігерійський боксер помер відразу після бою
ГЛАВКОМ NET
2025-03-31T15:24:06Z
Лунін — у заявці Реала на матч-відповіді 1/2 фіналу Кубка Іспанії проти Реал Сосьєдад, Куртуа — відсутній
Football.ua
2025-03-31T15:16:19Z
Скільки призових заробили українські біатлоністи в сезоні-2024/2025
24tv
2025-03-31T15:15:43Z
Ексчемпіон світу назвав солідну суму, яка відновить кар'єру Ф'юрі
24tv
2025-03-31T15:03:13Z
Арсенал виявляє серйозний інтерес до Дьокереша — Орнштейн
Football.ua
2025-03-31T14:54:52Z
У Росії звинуватили батьків Касаткіної в її рішенні змінити громадянство
Antikor
2025-03-31T14:48:22Z
Колишній гравець київського Динамо підтримав повернення Росії до міжнародного футболу
24tv
2025-03-31T14:39:17Z
Левандовські: Я хочу грати ще кілька років на найвищому рівні
Football.ua
2025-03-31T14:25:47Z
Гравець Карпат встановив абсолютний бомбардирський рекорд УПЛ
24tv
2025-03-31T14:12:22Z
Магнітна буря в Києві 1 березня: якої сили вдарить геомагнітний шторм та як вберегтися
Политека
2025-03-31T15:33:32Z
Реклама із закликами до диверсій у Львові: поліція розповіла, хто стоїть за ворожими постерами
24tv
2025-03-31T15:12:33Z
Росія депортувала ще 39 українських дітей з окупованої Луганщини — ЦНС
Факти ICTV
2025-03-31T15:09:55Z
Ворог масовано обстріляв Куп'янськ КАБами: зруйновано будинок, є постраждалі
24tv
2025-03-31T15:09:17Z
Завершення опалювального сезону в Харкові: коли остаточно вимкнуть тепло
Политека
2025-03-31T15:00:30Z
На Волині високопосадовець Держгеокадастру та його спільники намагалися привласнити землі біля озера Світязь
Украина Криминальная
2025-03-31T14:57:40Z
У ЦПД спростували загибель контрактника за програмою "18–24"
Комсомольская правда
2025-03-31T14:52:47Z
Під загрозою кожне місто України: що стоїть за зміною повітряних ударів РФ по Україні
Фокус
2025-03-31T14:30:21Z
Росія фактично "застрягла" на Покровському напрямку, - Сирський
Antikor
2025-03-31T14:27:36Z
Девіда Бекхема наздогнала історія про зраду: нові подробиці від Ребекки Лус
Факти ICTV
2025-03-31T15:21:10Z
Великий постамент у вигляді каменяра: як виглядає могила Івана Франка у Львові
Telegraf
2025-03-31T15:18:25Z
Експерт припустив, чому Меган Маркл почала частіше показувати сина і доньку у мережі
24tv
2025-03-31T15:09:10Z
У Харкові пройде концерт класичної арфової та фортепіанної музики
Storyboom
2025-03-31T15:04:00Z
"Головне – вчасно свідомо прокинутися": інтерв'ю з Олександром Хоменком – лідером проєкту МУР
24tv
2025-03-31T15:03:13Z
Колишня учасниця Open Kids Ангеліна Романовська неочікувано заявила про вагітність
24tv
2025-03-31T14:34:53Z
Лідер гурту "Хейтспіч" поповнив лави ЗСУ і показався у військовій формі
24tv
2025-03-31T14:24:27Z
Не пережив батька, що помер у 32 роки: як загинув зірка "Ворона" Брендон Лі і як виглядає могила актора
Telegraf
2025-03-31T14:18:05Z
Чи будуть концерти у Києві? Ірина Білик після тяжкої хвороби звернулася до своїх фанатів
ГЛАВКОМ NET
2025-03-31T14:00:48Z
Всі в рожевому: ШІ показав, як би виглядали принцеси Діснею, якби жили у світі Барбі
24tv
2025-03-31T15:30:48Z
Чи є гріхом самогоноваріння: священник ошелешив відповіддю
GlavRed
2025-03-31T15:27:39Z
Усі могили пронумеровані, є відеоспостереження: як виглядає старовинне єврейське кладовище на Рівненщині
Telegraf
2025-03-31T15:24:38Z
Нідерланди повідомили про виділення 500 млн євро на розробку дронів для України
Европейская правда
2025-03-31T15:24:28Z
Швеція оголосила про новий пакет військової допомоги Україні на $1,6 млрд
Лига
2025-03-31T15:18:41Z
Американські солдати, які зникли у Литві, знайдені мертвими
ГЛАВКОМ NET
2025-03-31T15:18:35Z
ПіМ, куди несеш генератор?!
Петр и Мазепа
2025-03-31T15:00:36Z
Військовозобов’язаних можуть відправити будувати фортифікації: у ТЦК назвали, кого це стосується
24tv
2025-03-31T14:57:53Z
Чи можуть мобілізувати з бронею. Все залежить від одного моменту
Telegraf
2025-03-31T14:45:28Z
Як мозок обробляє негативні емоції – дослідження
Факти ICTV
2025-03-31T15:27:03Z
Приховані переваги: 3 фактори, які роблять килими з низьким ворсом кращими за інші
24tv
2025-03-31T15:15:17Z
Як соціальні зв’язки впливають на психічне здоров’я
360ua.news
2025-03-31T15:00:43Z
Магнітні бурі у квітні 2025: прогнози сонячної активності
Факти ICTV
2025-03-31T14:07:45Z
Як мікропластик загрожує нашому організму
360ua.news
2025-03-31T14:00:45Z
В Україні оштрафували низку аптек через завищені ціни на ліки
24tv
2025-03-31T13:03:56Z
Година з телефоном перед сном на 59% збільшує ризик безсоння, — дослідження
ITC
2025-03-31T12:48:53Z
В Австралії пропонують майже пів мільйона доларів за роботу, яку ніхто не хоче: у чому заковика
24tv
2025-03-31T11:36:52Z
Чому корисно пити чай із корицею: 6 важливих властивостей цього напою
GlavRed
2025-03-31T11:27:19Z
НБУ майже не змінив курси валют після вихідних
24tv
2025-03-31T15:30:57Z
Ціни не впадуть до травня: в Україні до 39% "злетіла" вартість популярних продуктів
GlavRed
2025-03-31T15:27:42Z
Українські облігації впали через зневіру до швидкого миру
ГЛАВКОМ NET
2025-03-31T15:27:12Z
Державне підприємство «Гарантований покупець» скоротило борг перед виробниками «зеленої» енергії до 22,3 млрд грн
AIN
2025-03-31T15:27:05Z
Деяким категоріям людей заборонено купувати нерухомість в Україні: хто у чорному списку
24tv
2025-03-31T15:18:37Z
В обхід України: Росія різко збільшить експорт газу до Словаччини
24tv
2025-03-31T15:12:47Z
Борщовий набір "штормить": як змінилися ціни на овочі за тиждень
24tv
2025-03-31T15:09:03Z
Чи зможе США витіснити Росію з газового ринку Європи
24tv
2025-03-31T15:03:51Z
Яку зарплату потрібно мати, щоб пенсія була щонайменше 11 тисяч гривень
24tv
2025-03-31T14:57:33Z
Чому на весні радять проводити діагностику ходової?
AutoCentre
2025-03-31T15:37:29Z
Porsche випробовує електричний Cayenne 2026 на практиці з різною силою чилі
Топ Жир
2025-03-31T15:30:43Z
Знаменитий італійський спорткар 60-х повернули у виробництво
Фокус
2025-03-31T15:15:12Z
Чому варто обирати Exist.ua для покупки автозапчастин?
Мій Харків
2025-03-31T15:12:59Z
Показано автобус Mercedes-Benz з дерев’яними сидіннями та «травою» в салоні
AutoCentre
2025-03-31T15:04:30Z
Чи можна зареєструвати автомобіль на неповнолітню дитину в Україні у 2025 році
Факти ICTV
2025-03-31T14:15:22Z
Nissan Xterra повертається, щоб взяти участь у виставці SEMA
AutoCentre
2025-03-31T14:03:01Z
Виготовили лише 40, а цей Alfa GT Super можливо найгарніший серед них
Топ Жир
2025-03-31T14:00:37Z
Водійські права категорії С: на чому можна їздити
Факти ICTV
2025-03-31T13:52:40Z
Дональд Трамп та його заяви: як зрозуміти, що він хоче насправді
Комсомольская правда
2025-03-31T15:34:02Z
Південна Корея, Китай і Японія відновили економічний діалог після 5-річної паузи
Antikor
2025-03-31T15:33:39Z
Суд у Франції заборонив Марін Ле Пен займатися політикою
360ua.news
2025-03-31T15:33:36Z
Чи зможе армія Росії здійснити багатоцільовий наступ: ексспівробітник СБУ оцінив сили ворога
24tv
2025-03-31T15:33:04Z
Головреду проросійської «Кримської газети» загрожує 12 років тюрми за колабораціонізм
InternetUA
2025-03-31T15:31:25Z
Польща підпише зі США угоду про протиповітряну оборону вартістю майже $2 млрд
Европейская правда
2025-03-31T15:30:48Z
Майбутній премʼєр Гренландії чекає візиту Фредеріксен попри заяви в його уряді
Европейская правда
2025-03-31T15:28:32Z
"Піти на Київ або Одесу": чому насправді Путін хоче "взяти" Запоріжжя
GlavRed
2025-03-31T15:27:06Z
Президент назвав кількість воєнних злочинів РФ
1News
2025-03-31T15:21:40Z