MY.UAНовини
Система відеомоніторингу: як правильно законодавчо врегулювати, щоб посилити внутрішню безпеку
Система відеомоніторингу: як правильно законодавчо врегулювати, щоб посилити внутрішню безпеку

Система відеомоніторингу: як правильно законодавчо врегулювати, щоб посилити внутрішню безпеку

Система відеомоніторингу: як правильно законодавчо врегулювати, щоб посилити внутрішню безпеку

На кожну незаконну дію (зовнішню чи внутрішню) має бути гідна протидія з боку держави. В цьому й полягає захист суспільних інтересів. Однак будь-який правоохоронний орган має діяти лише на підставі, в межах повноважень й у спосіб, передбачений Конституцією та законами України. У злочинного світу все простіше — його представники мають змогу скоювати злочини за допомогою новітніх технологій і роблять це негайно, не чекаючи на розроблення чи ухвалення законодавства.

Тому держава повинна адекватно реагувати на нові виклики: сучасна система безпеки має базуватися на принципах верховенства права, превентивності, швидкості реагування та законного використання технологій. Відеомоніторинг як елемент цифрової безпеки — це не просто запис подій, а система, здатна запобігати злочинам, допомагати в розкритті правопорушень і створювати безпечний простір для громадян.

Отже, коли ми говоримо про безпеку, маємо зважати на дві основні реальності:

Перша — світ змінюється, технології розвиваються, й сучасні методи забезпечення правопорядку неможливі без механізованого аналізу даних, насамперед за допомогою штучного інтелекту.

Друга — ми перебуваємо в стані війни Росії проти України, що триває. Безпека в публічних місцях, на приватних об’єктах та об’єктах критичної інфраструктури — це не просто технічне питання, а частина національної безпеки держави.

Звідси постає основна мета написання статті: детально, доступно та об’єктивно роз’яснити, в чому полягає важливість законодавчого врегулювання відеомоніторингу стану безпеки в Україні. На фоні численних міфів про «тотальний контроль», «поліційну державу», «всевидющого старшого брата» та інші неприємні для демократичного суспільства речі ми маємо говорити чесно й правдиво, аби відділити зерна від полови.

Відеомоніторинг в Україні станом на лютий 2025 року

Нині в Україні вже діє близько 70 тисяч камер відеоспостереження, але вони функціонують розрізнено, без єдиних стандартів, що робить їх малоефективними для запобігання та розкриття злочинів.

Ми не знаємо, хто і з якою метою здійснює відео- чи фотозйомку, як надалі використовується цей матеріал і хто ним розпоряджається. Наприклад, органи місцевого самоврядування встановлюють камери відеоспостереження в публічних місцях і вважають, що доступ до матеріалів має виключно обмежене коло уповноважених осіб. Однак це може бути далеко не так, адже є ризик зовнішнього втручання, зокрема країн-виробників, які ведуть дружню політику стосовно Росії.

На російських Shahed є камери, за допомогою яких росіяни роблять фото місцевості — Коваленко

На сьогодні немає єдиних технічних стандартів для всіх суб’єктів гарантування публічної безпеки щодо програмного забезпечення та визначених надійних виробників. У системі органів МВС розроблено стандарти безпеки для відповідних камер, але вони не поширюються на інших суб’єктів. Як ми вже казали, якщо в Україні функціонує 70 тисяч камер, то до системи МВС відносять лише 11%, до органів місцевого самоврядування — 65%, і ще 24% належать іншим суб’єктам господарювання.

МВС розробило та надало рекомендації органам місцевого самоврядування та військовим адміністраціям щодо технічних і програмних особливостей камер відеоспостереження, але це лише рекомендація, а не визначений законодавством єдиний підхід.

Суспільство вимагає від поліції швидкого реагування на розкриття злочинів чи адміністративних правопорушень, і потерпілого не цікавить недосконале законодавче регулювання — він вимагає захисту своїх прав і законних інтересів. Це справедливі вимоги в правовій державі. Та чи можемо ми говорити про ефективність, коли немає відповідних інструментів?

Для порівняння: людина впала з драбини й відчуває біль у районі ребер і хребта. Вона звертається до лікарів, аби пройти обстеження, але в лікарні їй проводять лише зовнішній огляд і кажуть, що точний діагноз неможливо встановити без рентгена. Однак на проведення рентгенографії лікарю потрібно отримати дозвіл, а це займе два-три дні. Чи будете ви задоволені такою якістю медичних послуг? Чи може існувати сучасна медицина без сучасних технологій?

Щось подібне відбувається й у випадку, коли в людини вкрали телефон чи пошкодили транспортний засіб, і вона звертається до поліції з надією на оперативне реагування та встановлення особи правопорушника. Станом на сьогодні для отримання запису з камер відеоспостереження, що перебувають на балансі органів місцевого самоврядування, поліціянту потрібно звернутися з письмовим клопотанням, яке готується на підставі заяви потерпілого про вчинення правопорушення. Це займає досить тривалий час.

Лікар повинен мати оперативний доступ до рентгена для своєчасного реагування, а поліціянт — до записів камер відеоспостереження. Водночас, як у випадку з рентгеном, так і з відеокамерами, ми повинні знати, в чиєму розпорядженні перебуває інформація, й запобігати несанкціонованому витоку.

Отже, система безпеки в сучасному світі не може існувати без технологій та законодавчого регулювання їх застосування, аби не допускати свавілля держави чи порушення прав людини.

Пропозиції щодо законодавчого врегулювання відеомоніторингу стану безпеки

Аби поліціянти в законних цілях могли оперативно скористатися системами відеомоніторингу, необхідно законодавчо врегулювати це питання. На сьогодні у Верховній Раді України зареєстрованозаконопроєкт про відеомоніторинг стану безпеки (реєстраційний номер 11031).

У законопроєкті запропоновано:

  • єдині функціональні й технічні вимоги до побудови та функціонування систем відеомоніторингу стану публічної безпеки центрального, регіонального та місцевого рівнів, відомчих систем відеомоніторингу підприємств, установ, організацій, установлених у публічних місцях, порядок доступу до інформації, а також складу відеоданих, метаданих, аналітичних даних, відеоархівів, сигналів тривог, що створюються ними;
  • забезпечення єдиних правил інформаційного обміну на державному, регіональному та місцевому рівнях між суб’єктами єдиної системи відеомоніторингу стану публічної безпеки через єдиний інформаційний простір з урахуванням розмежування прав доступу до інформації;
  • захист інформації, зокрема персональних даних у системах відеомоніторингу стану публічної безпеки центрального, регіонального та місцевого рівнів та відомчих системах відеомоніторингу підприємств, установ, організацій, установлених у публічних місцях.

Цей проєкт закону було розроблено спільно з Міністерством внутрішніх справ і Національною поліцією. Щодо його положень триває жвава дискусія й фаховий аналіз.

Водночас майже всі зацікавлені сторони погоджуються з думкою, що концептуально відеомоніторинг стану безпеки потребує законодавчого регулювання. Ми не можемо залишати осторонь цю важливу проблему, коли Росія веде не лише військову, а й інформаційну та диверсійну підривну діяльність усередині держави, а злочинний світ дедалі більше інтегрується в цифрову площину.

Рівень злочинності у сфері використання електронно-обчислювальної техніки

Міністерство внутрішніх справ здійснює системну оцінку рівнів безпекової ситуації з урахуванням динаміки статистичних показників останніх 10 років (2014–2024) за 67 індикаторами.

За результатами аналізу визначаються чотири рівні ситуації: звичайний, складний, кризовий і надзвичайний. І ось тут варто зауважити, що за 2024 рік кіберзлочини (зареєстровано 3956 кримінальних правопорушень) і шахрайство з використанням електронно-обчислювальної техніки — комп’ютерів, телефонів, серверів, чипів тощо (зареєстровано 24 325 кримінальних правопорушень) — віднесено до розділу «надзвичайний рівень» разом із організованою злочинністю, кримінальними правопорушеннями з використанням зброї тощо.

У разі впровадження системи відеомоніторингу стану безпеки сучасні технології відеоспостереження, інтегровані з аналітичними алгоритмами та штучним інтелектом, здатні в режимі реального часу:

  • розпізнавати загрози та допомагати правоохоронцям запобігати злочинам;
  • сприяти ефективному розслідуванню правопорушень;
  • зменшувати людський чинник у питаннях безпеки, що мінімізує корупційні ризики;
  • покращувати координацію між правоохоронними структурами;
  • слугувати елементом швидкого реагування на надзвичайні ситуації.

Практичні кейси використання відеоматеріалів для запобігання та розкриття злочинів

На сьогодні Національна поліція України в розслідуванні та розкритті 9 з 10 злочинів використовує матеріали з камер відеоспостереження. Це різні види злочинів — вбивства, крадіжки, грабежі, розбої, підпали, завдання тілесних ушкоджень, залишення в небезпеці тощо. Серед інших видів злочинів нині за допомогою відеоаналітики вдається встановлювати воєнних злочинців Російської Федерації. Поліція ідентифікувала численні випадки воєнних злочинів у Київській, Харківській, Херсонській областях, і вже пред’явлено підозри деяким виконавцям цих злочинів проти людяності.

Серед резонансних випадків можна згадати гучне вбивство мовознавиці Ірини Фаріон — саме завдяки аналізу тисяч годин відео вдалося встановити підозрюваного.

Прикладів успішного розкриття злочинів за допомогою відеоматеріалів — тисячі. І якби питання відеомоніторингу стану безпеки було належно врегульовано на рівні закону, ми б мали ще кращі показники не лише в розкритті злочинів, а що найважливіше — в запобіганні їм.

На нашу думку, найкращим прикладом позитивного впливу використання законодавчо врегульованих фото- та відеотехнологій є автошляхи.

Завдяки камерам автофіксації правопорушень на аварійних ділянках дороги кількість ДТП зменшилася в 5–8 разів, а рівень смертності та кількість постраждалих на дорогах також знизилися. Це позитивний приклад упровадження новітніх технологій у безпекову інфраструктуру.

Якщо трохи відійти від основної теми, слід визнати, що й ці технології далекі від досконалих. Наприклад, деякі водії стабілізують швидкість до дозволеної на ділянках дороги, де встановлено камери автофіксації, а далі збільшують її.

І в цьому питанні ми можемо знайти раціональне й дієве технічне рішення, яке також потребує внесення законодавчих змін, що дадуть змогу вимірювати середню швидкість та автоматично визначати, з якою середньою швидкістю рухався автомобіль із пункту А до пункту Б. Такий законопроєкт, розроблений фахівцями МВС і Національної поліції спільно з народними депутатами, зареєстровано у Верховній Раді України (реєстраційний номер 11029), і ми маємо надію, що його також буде ухвалено.

Міжнародний досвід використання відеомоніторингу стану безпеки

Повернімося до питання відеомоніторингу стану безпеки як цілісної інфраструктури. Ми проаналізували досвід країн зі сталою демократією. Це стало одним із поштовхів до активної роботи в цьому напрямі, й ось чому.

В Україні налічується близько 70 тисяч камер відеоспостереження на території площею більш як 603 тисячі квадратних кілометрів. Для порівняння, в інших розвинених країнах масштаби відеомоніторингу значно вищі порівняно з площею держав:

  • Нідерланди — близько 1 мільйона камер;
  • Франція — 1,6 мільйона;
  • Велика Британія — 5 мільйонів (із них лише в Лондоні налічується близько 650 тисяч);
  • Німеччина — 5,2 мільйона;
  • США — один із беззаперечних світових лідерів із приблизно 50 мільйонами камер.

Ці цифри демонструють значний розрив у рівні технологічного гарантування безпеки між Україною та західними країнами. У сучасному світі відеомоніторинг є невід’ємним елементом правопорядку, сприяє профілактиці злочинів, розкриттю правопорушень і підвищенню рівня публічної безпеки. Тож для України розширення системи відеоспостереження є не лише технологічною необхідністю, а й стратегічним пріоритетом у сфері національної безпеки.

Висновки

І на завершення: якщо вам казатимуть, що законодавче врегулювання відеомоніторингу стану безпеки — це «тотальне відеоспостереження» за особою, то маємо вас засмутити — вас щодня фіксують сотні відеокамер у місті, торговельних центрах, громадських закладах, ресторанах, супермаркетах, парках, громадському транспорті, банках, аптеках та інших місцях. Чи знаєте ви, хто переглядає ці відео, як довго вони зберігаються і хто ними користується? Не знаєте й не можете знати. Станом на сьогодні немає упорядкування доступу та розпорядження цією інформацією, й тому зараз людина є менш захищеною, ніж це може бути з упровадженням системного відеомоніторингу стану безпеки з чіткими законодавчими правилами регулювання.

Тобто має бути чітка законодавчо врегульована система публічної фото- та відеофіксації: хто знімає, хто зберігає, хто має доступ до відео, хто може його опрацьовувати і в яких цілях. Як у прикладі з функціонуванням Єдиного реєстру зброї, доступ до якого мають виключно визначені законодавством уповноважені особи. І якщо трапляється витік інформації — є чітке розуміння, хто за допомогою цифрового ключа входив до системи та дізнавався чи завантажував інформацію.

Єдиний бенефіціар відсутності чітких законодавчих меж урегулювання цієї важливої сфери суспільних відносин — зовнішній та внутрішній ворог. Що гірша безпекова інфраструктура, то вільніше почувається злочинний світ і вразливішими є громадяни України.

Отже, маємо неодмінно знайти прийнятні шляхи унормування відеомоніторингу стану безпеки на законодавчому рівні. І найкращий спосіб, на нашу думку, — це прийняття за основу Верховною Радою України законопроєкту №11031 та його ретельне доопрацювання до другого читання за участю широкого кола зацікавлених сторін, які є експертами в цій галузі. Рішення за Верховною Радою України.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Джамала продала дом под Киевом: певица назвала причину и где сейчас живет с детьми
TSN
2025-05-26T18:18:35Z
Какие платья нельзя носить женщинам за 50: такие модели выглядят нелепо и добавляют возраст
TSN
2025-05-26T16:48:44Z
Яна Глущенко с мужем и сыном показала свой роскошный особняк за 200 тыс. долларов: вид изнутри
TSN
2025-05-16T19:19:10Z
Известный украинский певец высказался о неизлечимом сыне и раскрыл главную проблему
TSN
2025-05-21T16:18:11Z
На 70-летнего Кевина Костнера заявили в суд из-за сцены изнасилования: в чем его обвиняют
TSN
2025-05-28T16:54:03Z
Imagine Dragons подняли флаг Украины на концерте в Милане
Корреспондент
2025-05-28T16:45:59Z
Победитель Евровидения-2025 хочет исключить Израиль из конкурса
Корреспондент
2025-05-22T15:48:51Z
Мадонна кардинально изменила стиль ради мамы
Корреспондент
2025-05-19T09:15:58Z
Ирина Билык показалась с двумя сыновьями и раскрыла подробности личной жизни
TSN
2025-05-25T07:48:32Z
Этот паразит грызет клетки человека: ученые сделали жуткое открытие
TSN
2025-05-19T07:48:24Z
Какое питание поможет сохранить здоровье в старости — исследование
TSN
2025-05-17T21:18:17Z
Враги помидоров: список растений, которые нельзя сажать рядом
TSN
2025-05-21T16:33:49Z
Как определить, что авокадо точно спелое: простые уловки
TSN
2025-05-15T14:34:08Z
Почему бананы нужно есть перед сном: что произойдет
TSN
2025-05-28T18:15:58Z
Работает эффективнее зеленого чая: диетологи назвали напиток, который помогает похудеть
TSN
2025-05-28T15:22:35Z
Тля на смородине: методы борьбы с вредителями
TSN
2025-05-24T17:52:42Z
Мыло или гель для душа: что выбрать для кожи и гигиены
UAToday
2025-05-24T12:06:20Z
Чем полезен творог и стоит ли есть его каждый день: диетологи рассказали обо всех нюансах
UAToday
2025-05-24T09:03:02Z
Эти два знака зодиака могут тянуть из вас энергию: как их распознать и защититься
TSN
2025-05-19T07:18:37Z
Главная стрижка лета-2025: трендовые варианты
TSN
2025-05-26T12:18:14Z
На грядке пожелтел весь укроп — в чем причина и как спасти зелень
TSN
2025-05-15T14:34:10Z
Клубничный бум: непревзойденная галета к кофе или чаю
TSN
2025-05-26T17:06:31Z
Вкусно – как в детстве: рецепт пирожков с клубникой
TSN
2025-05-28T16:33:14Z
Без сухарей или муки: интересный рецепт сочных котлет на каждый день
TSN
2025-05-28T16:15:15Z
Гороскоп для знаков зодиака на 22 мая 2025 года
Корреспондент
2025-05-21T08:03:41Z
Гороскоп на 23 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-05-22T16:55:28Z
Что добавить в лунку во время высадки рассады сладкого перца для хорошего урожая
TSN
2025-05-17T20:22:26Z
Трамп озвучил Канаде цену присоединения к Золотому куполу
Корреспондент
2025-05-28T03:21:55Z
Германия не приняла решение о передаче Украине ракет Taurus - СМИ
Корреспондент
2025-05-27T19:54:33Z
В Госдепе советуют РФ серьезно отнестись к угрозам Трампа относительно санкций
Европейская правда
2025-05-28T05:55:04Z
Разведка США раскрыла планы Путина на 2025 год
Корреспондент
2025-05-24T16:33:54Z
Главный партнер. ФРГ увеличивает помощь Украине
Корреспондент
2025-05-28T21:06:44Z
ЕС планирует продлить защиту для украинцев
Корреспондент
2025-05-28T20:57:12Z
США представили России мощный мирный план - Рубио
Корреспондент
2025-05-17T16:57:07Z
США, Великобритания и ЕС раскрыли операцию ГРУ против Украины
Корреспондент
2025-05-21T18:18:37Z
В новом правительстве Германии вспыхнул первый скандал - СМИ
Корреспондент
2025-05-16T12:21:28Z
Почему Закарпатская область не Ужгородская: историк удивил ответом
TSN
2025-05-17T21:18:56Z
ВСУ ведут бои на девяти направлениях - Генштаб
Корреспондент
2025-05-27T13:30:44Z
Генштаб рассказал о ситуации с боями на фронте
Корреспондент
2025-05-28T05:27:22Z
В Киеве объявлена воздушная тревога: что угрожает столице
TSN
2025-05-17T21:18:45Z
Станция-призрак: почему одна из станций метро Киева до сих пор недоступна для пассажиров
VGorode
2025-05-28T21:06:16Z
В ГУР назвали количество защитников Азовстали, освобожденных из плена РФ
Корреспондент
2025-05-28T20:03:32Z
Атака шахедов: в Киеве прогремели взрывы
Корреспондент
2025-05-18T00:18:39Z
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 24 мая в Украине
UAToday
2025-05-24T04:27:56Z
Генштаб показал новые карты боев на фронте
Корреспондент
2025-05-24T06:03:54Z
Стало известно, каким водителям больше нельзя управлять автомобилем
UAToday
2025-05-24T13:06:02Z
Китай поставил под угрозу производство электромобилей в Европе
Корреспондент
2025-05-19T10:27:19Z
Waymo отзывает почти все свои роботакси из-за столкновений с препятствиями
Корреспондент
2025-05-15T18:30:16Z
Французская Alpine представила электрокроссовер A390 с тремя двигателями
Корреспондент
2025-05-28T19:24:38Z
Китайский автопроизводитель разозлил владельцев авто рекламой в салоне
Корреспондент
2025-05-28T16:45:16Z
Представлен обновленный Land Rover Defender
Корреспондент
2025-05-28T16:36:07Z
На китайском вторичном рынке появились автомобили с "нулевым пробегом"
Корреспондент
2025-05-27T15:42:58Z
Итальянская Zagato представила авто на базе BMW M4
Корреспондент
2025-05-27T15:30:59Z
Феррари нацелилась на нового управляющего
Корреспондент
2025-05-27T15:15:19Z
Германия вооружит Украину дополнительно на €5 млрд
Корреспондент
2025-05-28T17:39:50Z
Новое усиление мобилизации: кого ищут ТЦК
Корреспондент
2025-05-23T08:24:46Z
18 мая: церковный праздник сегодня, три вещи, которые лучше не делать в этот день
UAToday
2025-05-18T04:00:15Z
25 мая — какой церковный праздник, почему нельзя резать, рубить или использовать острые лезвия
TSN
2025-05-25T03:06:24Z
В Литве впервые дислоцированы самолеты разведки НАТО AWACS
Европейская правда
2025-05-28T18:21:39Z
Во Франции осудили хирурга, который изнасиловал почти 300 детей
Корреспондент
2025-05-28T17:18:57Z
Максим Нелипа погиб на войне: когда будет прощание и почему его сын не сможет попасть на похороны
TSN
2025-05-20T08:54:29Z
В Турции обнаружили христианскую мозаику накануне визита Папы Римского
Корреспондент
2025-05-19T17:51:03Z
Война дронов: Зеленский ответил, кто сейчас выигрывает гонку
TSN
2025-05-28T16:33:15Z
В NASA зафиксировали в океане гигантскую форму жизни: ее видно даже из космоса
UAToday
2025-05-18T19:15:31Z
Apple готовит технологию управления iPhone с помощью мозга - СМИ
UAToday
2025-05-15T13:03:54Z
В Великобритании нашли скульптуру богини победы возрастом более 1800 лет
Корреспондент
2025-05-21T18:36:10Z
Команда с украинцем выиграла в Казахстане турнир по Counter-Strike 2
Корреспондент
2025-05-19T00:09:16Z
Opera анонсировала ИИ-браузер, который сможет самостоятельно писать код
Корреспондент
2025-05-28T19:39:22Z
В Южной Корее создали первый OLED-дисплей с встроенными динамиками
Корреспондент
2025-05-28T19:00:26Z
Украинские дроны с ИИ GOGOL-M впервые атаковали цели России — Forbes
TSN
2025-05-28T17:39:56Z
Маск инвестирует 300 миллионов долларов в Telegram
Корреспондент
2025-05-28T17:24:06Z
Несовершеннолетним запретили пользоваться соцсетями — детали
TSN
2025-05-28T15:22:38Z
Выращивание картофеля: аграрные секреты, о которых знают не все
TSN
2025-05-20T14:06:17Z
В Украине выросло энергопотребление в конце недели
Корреспондент
2025-05-23T08:06:19Z
Немецкий банк заблокировал Шредеру выплаты из России
Корреспондент
2025-05-25T14:45:13Z
Moody's снизило кредитный рейтинг США
Корреспондент
2025-05-16T23:51:08Z
В МАГАТЕ обеспокоены планами России по ЗАЭС
Корреспондент
2025-05-28T18:57:42Z
В Укргидроэнерго сняли с должности гендиректора Сироту
Корреспондент
2025-05-28T18:21:51Z
Доллар подорожал: курс валют на 19 мая 2025
TSN
2025-05-19T06:06:00Z
Санкции уничтожают агросектор РФ - разведка
Корреспондент
2025-05-18T16:39:20Z
На вес золота: в Украине рекордные цены на черешню
TSN
2025-05-28T17:39:28Z
Атака на Киев: известны уточненные данные о последствиях
Корреспондент
2025-05-24T13:03:34Z
На Франковщине чиновник торговал закрытыми данными ГПСУ
Корреспондент
2025-05-16T11:57:53Z
В Ивано-Франковске и Луцке прогремели взрывы
Корреспондент
2025-05-15T03:39:51Z
Поджог имущества Стармера: задержан второй подозреваемый
Корреспондент
2025-05-17T21:18:55Z
В Киеве подросток забил до смерти бездомного палкой
Корреспондент
2025-05-28T20:27:47Z
В Польше голый украинец бегал по улице и прыгал на авто
TSN
2025-05-28T15:21:21Z
В ОВА показали последствия атаки дронов на Полтавщине
Корреспондент
2025-05-15T06:21:56Z
В Киеве подросток забил человека до смерти деревянной палкой: ужасные подробности
TSN
2025-05-28T15:20:14Z
Мужчину отвезли в ТЦК, а он вызвал полицию и отказался от мобилизации: как это закончилось
TSN
2025-05-28T15:19:41Z
Довбик назвал настоящего лидера сборной Украины
Корреспондент
2025-05-24T10:21:32Z
Совладелец МЮ лишился почти трети своего состояния
Корреспондент
2025-05-16T20:36:12Z
90 лет без титула, и вот наконец Юнион Сент-Жиллуаз в Бельгии снова чемпион
Корреспондент
2025-05-25T21:30:44Z
Прощание с Реалом: заключительный матч сезона стал последним для Модрича
Корреспондент
2025-05-24T17:33:32Z
Гарсия перед провальным боем травмировался: Была операция
Корреспондент
2025-05-28T21:30:01Z
Руслан Ротань ведет переговоры с клубом из Азербайджана
Корреспондент
2025-05-28T20:27:26Z
Достойное обновление эмблемы на форме Динамо после 30-го чемпионства
Корреспондент
2025-05-24T17:00:58Z
На турнире во Франции Ястремская проходит в третий круг соревнований
Корреспондент
2025-05-28T20:06:36Z
Кривбасс вынужден отказать детям в участии в футболе в Дохе из-за войны
Корреспондент
2025-05-28T19:45:47Z