В Україні темпи потепління значно перевищують глобальні
Згідно з даними Українського гідрометеорологічного інституту, темпи потепління в Україні за останні десятиліття втричі перевищують глобальні показники. Про це заявила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлани Гринчук, пише Інтерфакс-Україна.
- За прогнозами Українського гідрометеорологічного інституту, до 2040 року середньорічна температура в Україні може зрости ще на 1°C, а до кінця століття – на 2-4°C, за умови що концентрація парникових газів буде найвищою. Це спричинить подальше зменшення тривалості зим і збільшення кількості посушливих періодів. Тобто не тільки людям, але й рослинам і тваринам доведеться пристосовуватися до зовсім інших умов за дуже короткий термін, - зазначила Гринчук.
Міністр зазначила, що оскільки Україна має різні кліматичні зони, адаптаційні стратегії мають бути розроблені з урахуванням регіональних особливостей. За її словами, експерти проєкту APENA 3 здійснили розрахунки необхідної кількості та вартості адаптаційних заходів для трьох пілотних областей (Івано-Франківської, Львівської, Миколаївської областей).
- 10 березня Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського повідомила, що Київ за вихідні побив п'ять температурних рекордів - востаннє так тепло було 100 років тому.
- У лютому вчені повідомили, що кліматичні зміни можуть зробити третину суші Землі непридатною для життя.
- У січні кліматична служба ЄС Copernicus повідомила, що 2024 рік став найспекотнішим за всю історію спостережень. Світова температура вперше перевищила узгоджену на міжнародному рівні позначку потепління на 1,5℃.