MY.UAНовини
Заокеанський Дугін: хто такий Кертіс Ярвін і як його ідеї перетворюються на політику США
Заокеанський Дугін: хто такий Кертіс Ярвін і як його ідеї перетворюються на політику США

Заокеанський Дугін: хто такий Кертіс Ярвін і як його ідеї перетворюються на політику США

Уявіть собі світ, де демократія вважається «неефективною та деструктивною системою правління», таким собі «фасадом», контрольованим елітою, яка має монополію на ідеологію та формує громадську думку через освіту, медіа та культуру. Світ із новою моделлю держави — «неокамералізмом», де управління розглядається як корпоративне утворення, а громадяни обирають «головного виконавчого директора-монарха з абсолютною владою». На перший погляд, це — переконання якогось демагога-маргінала, схильного до конспірологічного мислення. Але саме так думає Кертіс Ярвін (Curtis Guy Yarvin), блогер, чиї ідеї підтримує оточення Трампа.

«Детектор медіа» розповідає історію цієї людини та описує його переконання, аби дати більше розуміння подій у США.

Хто такий Ярвін

Кертіс Ярвін народився в 1973 році у світській сім’ї в штаті Іллінойс — до речі, який віддає голоси виборників традиційно за Демократичну партію. Батько Ярвіна Герберт був дипломатом. У 1985 році Кертіс Ярвін узяв участь у довгостроковому дослідженні математично здібної молоді від університету Джона Гопкінса, що передбачало навчання у спеціальних школах із поглибленим вивченням точних наук. Навчання проходило у штаті Мериленд — також традиційно демократичному.

З 1988 по 1992 рік він навчався в університеті Брауна — одному з найстаріших університетів США, який входить до Ліги плюща. Розташований він у місті Провіденс, штат Род-Айленд, який теж завжди голосує за кандидатів від Демократичної партії США. Потім Кертіс Ярвін був аспірантом програми з комп’ютерних наук у Каліфорнійському університеті в Берклі — у типово демократичній Каліфорнії. Проте він там не довчився і влаштувався в технологічну компанію.

Протягом 1990-х років Ярвін перебував під впливом лібертаріанської технологічної культури Кремнієвої долини, читав праві та консервативні філософські роботи. Зокрема, лібертаріанця Мюррея Ротбардта, прихильником ідей якого зараз є президент Аргентини Хав’єр Мілей, той самий, що подарував нещодавно Ілону Маску бензопилу.

Пізніше Ярвін став сам писати й узяв псевдонім Mencius Moldbug. Mencius — це латинізоване ім’я давньокитайського філософа-конфуціанця Мен-цзи, який жив у IV столітті до н.е. (і вважав, що люди за природою своєю добрі та праведні). Moldbug — слово, що складається з mold (цвіль) і bug (жук або помилка в коді). Це у вільному перекладі — умовна «інтелектуальна зараза» або альтернативний спосіб мислення, який поширюється як вірус. Отже, Mencius Moldbug означає поєднання традиційної мудрості та провокативного, критичного підходу, що відповідає радикальним ідеям Ярвіна про суспільство та державне управління.

У 2002 році Ярвін заснував комп’ютерну платформу Urbit як децентралізовану мережу персональних серверів. У 2013 році став співзасновником компанії Tlön Corp, що базується в Сан-Франциско, за фінансування мільярдера та співзасновника платіжної системи PayPal Пітера Тіля. Мільярдер Тіль, венчурний капіталіст, консервативний лібертаріанець є одним із найбільших спонсорів Республіканської партії в останні роки. Вони з Джей Ді Венсом згодом стали партнерами, а перед тим, так само як і Ярвін, нинішній віцепрезидент працював на Тіля — керував його венчурною компанією під назвою Mithril Capital Management LLC.

Серед тих, кого ще підтримував Тіль як кандидатів у сенатори, були й такі, хто вірив у теорії змови та в те, що «демократи вкрали перемогу на виборах у Трампа» (минулого разу).

У 2016 році Ярвіна запросили виступити з доповіддю про функціональні аспекти програмування Urbit на LambdaConf 2016, що призвело до відмови від участі кількох інших доповідачів конференції та навіть кількох її спонсорів. На одному з форумів є обговорення цієї події. Учасники звинували Ярвіна у тому, що, за його переконаннями, «деякі етнічні групи є генетично добрими рабами», а ще в тому, що «він дуже любить тиранію».

Ідеї Ярвіна

Кертіс Ярвін заснував неореакційний рух (NRx), відомий як «Темне просвітництво». Цей рух ставить під сумнів традиційні демократичні цінності та пропонує альтернативні моделі управління. Ярвін вважає, що зараз справжня політична влада в Сполучених Штатах належить тому, що він називає «Собором» — союзу університетів і основних медіа. Він переконаний, що в американському суспільстві домінує соціальний клас, який пропагує прогресивні цінності серед мас, — він називає їх брахманами, як і жерців із найвищої індійської касти. Як пише The New York Times, це і є «кабала ліберальних еліт», які через медіа пропагують ідеали рівності та соціальної справедливості. А Ярвін вважає, що прихильність «Собору» до рівності та справедливості підриває суспільний лад.

  • Читайте також: Демократія їм більше не потрібна: як Маск і його соратники змінюють Америку та світ

Він також пропонує альтернативні підходи до управління, які відкидають демократичні принципи. Використовуючи комп’ютерні метафори, Ярвін стверджує, що суспільству потрібен «перезапуск», а не поступові політичні реформи. Він віддає перевагу пасивізму, стверджуючи, що прогресивізм зазнає краху без опору з боку правих. За його думкою, прихильники NRx повинні зосередитися на розробці «нових архітектур виходу», а не займатися неефективним політичним активізмом.

У своїх блогах Unqualified Reservations і Grey Mirror Ярвін писав, що замість американської демократії потрібно створити техномонархію. У цій системі влада зосереджена в руках одного керівника, який використовує технологічні інструменти та інформацію для прийняття рішень, забезпечуючи ефективність і продуктивність держави. На його думку, техномонархія може забезпечити стабільність і порядок у суспільстві. Адже вона, мовляв, дозволяє уникнути бюрократії та політичних маніпуляцій, характерних для демократичних систем.

Ця політична концепція має назву «неокамералізм». Ярвін вірить, що сучасні держави можуть бути організовані як бізнеси, де управлінці мають абсолютну владу та приймають рішення на основі ефективності та продуктивності, а не через демократичні процеси. Неокамералізм як концепція отримав критику за свою антидемократичну природу і потенційні наслідки для громадянських прав і свобод. Однак для прихильників він є шляхом до створення більш ефективного і стабільного суспільства.

Як пише The Guardian, одним із місць, де Ярвін сформулював цю теорію, є подкаст, організований Майклом Антоном, письменником і науковцем, якого Трамп нещодавно призначив до Держдепу США у команду Марко Рубіо. Майкл Антон також обіймав посаду з комунікацій у Раді нацбезпеки під час першого президентства Трампа з лютого 2017 року до квітня 2018 року. Він подав у відставку за день до того, як роль радника з нацбезпеки взяв на себе неоконсерватор Джон Болтон, який зараз різко критикує політику Трампа. В одному з подкастів Антон і Ярвін говорили про Трампа як про «нервовий центр американських правих», а далі у бесіді фігурували всі ті самі вище описані ідеї.

«Ярвін не впав із кокосової пальми. Він з’явився в правому медіапросторі, де десятиліттями говорили про зло ліберальних медіа та корумпованих академічних інституцій. Ярвін вплинув на багатьох людей у новій адміністрації та на багатьох інших впливових людей правого спрямування, — цитує The Guardian дослідника екстремізму Роберта Еванса. — Унікальним є його спосіб ребрендингу або перепакування старих реакційних ідей таким чином, щоб вони припали до душі по-лібертаріанськи налаштованим молодим людям із технологічної індустрії та в кінцевому підсумку змусили деяких із них прийняти багато ультраправих ідей».

Кертіс Ярвін про Україну

Неодноразово Ярвін висловлювався про Україну — і його слова збігаються з тезами російської пропаганди. У своєму блозі Grey Mirror у січні 2022 року, тобто за місяць до початку повномасштабної російсько-української війни, Кертіс Ярвін написав колонку «Моє роз’яснення щодо “України”», демонстративно взявши назву нашої країни в лапки, ніби це не держава, а якась ТОВка. Він називає Україну «вигаданою», а про українців пише як про «класичний випадок дивного створення нації в 19 столітті» — і водночас зневажливо жартує про сподівання, що його «дім не прийде штурмувати “Азов”». Він пише, що Україна — це «дві історично окремі, але мовно подібні країни, зібрані разом божевільними дипломатами 20-го століття» — йдеться про західну та східну частини України.

«Якщо той дурень Путін справді вторгнеться, будемо сподіватися, що йому вистачить мудрості знову їх розлучити, — глузливо далі пише Ярвін. — Перша країна — Малоросія, яка має свою національну ідентичність, є і завжди була, ще до народження США, такою ж провінцією Росії, як Техас є американським штатом. Його столиця — Київ, який кожен освічений американець знав як одне з трьох великих російських міст».

Друга країна нібито Русь, але яка «ніколи не входила до складу Російської імперії». А її столиця нібито «польське місто Львів». «Різні частини Русі переходили [з рук у руки] між Польщею та Австрією в різний час, залежно від того, хто мав більш яскраву уніформу».

«Вторгнення в цю “Україну”, але зупинившись на кордоні імперської Росії 1914 року, було б неймовірно обґрунтованим і прагматичним кроком Путіна. Решту Русі стрімко заповнили б усі кочові українські глобалісти», — пише Ярвін.

Через кілька днів у колонці під назвою «Нова зовнішня політика Європи» з підзаголовком, що треба «розв’язати Росії руки на континенті», Ярвін пише: «Подібно до “Південного Судану”, сучасна “нація” “Україна” — це жарт, розроблений Державним департаментом — історичний збіг обставин, який виник у змові Сталіна й Елджера Хісса (американський держслужбовець, звинувачений у шпіонажі на користь СРСР, брав участь у створенні ООН — “ДМ”), щоб надати першому по одному голосу в ООН у дуже важливій Генеральній Асамблеї для кожної з його провінцій — а потім народився під час одного з горілчаних запоїв Бориса Єльцина».

Далі він хвилюється, що Путін трохи недотягує до ідеалу, аби захопити всю Європу, але він мав би це зробити. А ідеальна зовнішня політика США — дозволити й навіть заохотити Путіна до встановлення контролю над Європою, щоб зруйнувати ліберальні режими. Але якщо не вся Європа буде йому підкорятися — це теж припустимо, головне, щоб США не втручалися в справи на континенті. І навіть якщо до влади прийдуть, припустимо, фашисти у Франції, то для США головне — якість вина, яке вони купуватимуть у Франції. А оскільки якість від політичного режиму не залежить, тож торгувати можна і з фашистами.

Авторитаризм стає реальністю у США

Нагадаємо, що все це — не просто вигадки якогось маргінала, а вчення, яке лягло в основу ідей ультраправих MAGA-республіканців. Такий вплив Ярвін отримав завдяки зв’язкам з техноолігархами, зокрема зі вже згаданим Пітером Тілем. Як пише The New York Times, Тіль назвав його «потужним істориком».

Своєю чергою Дональд Трамп потрапив під вплив техноолігархів, пише Financial Times. Наступного дня після інавгурації він оголосив про Stargate — ініціативу вартістю $500 млрд, спрямовану на розвиток інфраструктури штучного інтелекту, у співпраці з такими компаніями як OpenAI, Oracle і SoftBank. Крім того, лідери техногігантів — Марк Цукерберг, Джефф Безос, Ілон Маск, той же Пітер Тіль — шукають можливості впливати на політику Трампа, пише Axios, враховуючи його потенційний вплив на регуляторні й антимонопольні органи. Маску навіть створили новий департамент DOGE, аби він міг керувати перетворенням США на ідеальну державу, яку, схоже, будують за блогами Ярвіна.

Нинішній віцепрезидент США Джей Ді Венс в інтерв’ю ультраправому інфлюенсеру Джеку Мерфі казав: «Є такий хлопець, Кертіс Ярвін, який писав про деякі з цих речей. Потрібно просто визнати, що все це впаде саме по собі. Завдання консерваторів зараз полягає в тому, щоб зберегти якомога більше, а потім, коли настане неминучий крах, відбудувати країну таким чином, щоб вона стала кращою».

  • Читайте також: Правда не в моді: що треба розуміти про зміну політики модерації Meta

Ідеологічний вплив Кертіса Ярвіна на Дональда Трампа та його нову адміністрацію можна порівняти з тим, який вплив мав Дмитро Дугін на Володимира Путіна. І Ярвін, і Дугін ставлять під сумнів демократичні цінності, пропонуючи натомість нові моделі управління, які приваблюють тих, хто розчарований наявними системами.

У США за ці кілька місяців від обрання Трампа та за місяць від його інавгурації вчення Ярвіна вже дало свої перші плоди, якщо, звісно, можна так висловитися про демонтаж деяких інституцій і тяжіння до авторитаризму.

«Перше обрання Дональда Трампа на посаду президента у 2016 році зумовило енергійний захист демократії з боку американського істеблішменту. Але його повернення до влади зустріли з разючою байдужістю. Багато хто з політиків, експертів, представників медіа та бізнесу, які вісім років тому вважали Трампа загрозою для демократії, тепер вважають ці побоювання перебільшеними — зрештою, демократія пережила його перший термін на посаді президента. У 2025 році занепокоєння долею американської демократії майже зникло», — писало американське видання Foreign Affairs, пояснюючи, чому на кроки в бік авторитаризму американські еліти майже не реагують.

І ця тенденція виникла не вчора: між 2014-м і 2021-м щорічний глобальний індекс свободи Freedom House, який оцінює всі країни за шкалою від 0 до 100, знизив рейтинг США з 92 (на одному рівні з Францією) до 83 (нижче від Аргентини й на одному рівні з Панамою та Румунією), де вони й залишаються.

Видання пише, що Трамп порушив головне правило демократії, коли спробував скасувати результати виборів і заблокувати мирну передачу влади. Але інституції, які вважалися запобіжниками від цього, — і Конгрес, і судова влада — не спрацювали. А Республіканська партія попри спробу перевороту знову висунула його на посаду президента. У 2024 році, йдеться у статті Foreign Affairs, Трамп провів відверто авторитарну президентську кампанію, пообіцявши переслідувати своїх суперників, карати медіа, які критикуватимуть його, і використовувати армію для придушення протестів.

Під час першого президентського терміну Трамп не мав такого великого впливу на Республіканську партію, тому демократія пережила це. Але на останніх виборах республіканці здобули перемоги, взявши під контроль і Сенат, і Палату представників. Тобто ще майже два роки у Трампа є своя монобільшість у Конгресі США. А зважаючи на його вплив на мільярдерів, які є найбільшими донорами партії, та їхні симпатії до ідей Кертіса Ярвіна, він не має перепон і від більш поміркованих республіканців.

«Але авторитаризм не вимагає руйнування конституційного ладу. Попереду не фашистська чи однопартійна диктатура, а конкурентний авторитаризм — система, за якої партії змагаються на виборах, але зловживання чинного президента владою схиляє ігрове поле проти опозиції. Більшість автократій, що виникли після закінчення холодної війни, підпадають під цю категорію», — пояснює Foreign Affairs, чому перехід до авторитаризму зараз не є складним завданням.

«Хай живе король!»

Як працюють ідеї Ярвіна в реальності

Критика судів і судової системи загалом

Трамп неодноразово критикував суддів і рішення судів, що підривало довіру до незалежності судової гілки влади. Це створювало враження, що президентська влада прагне контролювати судову систему, незалежність якої є елементом демократії. Наприклад, Трамп недавно сказав Fox News, що 100% не згоден із рішенням федерального судді, яке забороняє Департаменту з питань ефективності уряду (DOGE), створеному Трампом спеціально для Ілона Маска, доступ до платіжної системи Міністерства фінансів. Загалом із судами у Трампа складні стосунки ще з часів попереднього терміну.

Широкі повноваження DOGE Ілона Маска

Повноваження, які отримав DOGE Ілона Маска, — це окрема історія. Багато хто вважає саме створення цього департаменту незаконним через потенційне використання криптовалюти для ухилення від фінансового контролю та відмивання грошей, що підриває регуляторні рамки, які забезпечують прозорість і підзвітність у фінансових транзакціях. Фонд Electronic Frontier від імені понад 100 чинних і колишніх федеральних службовців подав позов проти Ілона Маска та Департаменту ефективності уряду (DOGE) через незаконний доступ до конфіденційних даних персоналу.

«Відповідачі OPM надали агентам DOGE — багато з яких молодше 25 років і є або були до недавнього часу співробітниками приватних компаній Маска — “адміністративний” доступ до комп’ютерних систем OPM без проходження будь-якої нормальної, суворої перевірки з точки зору національної безпеки», — йдеться в позові.

Атаки на медіа

Те, що трампісти не люблять медіа, які їх критикують чи проявляють хоч якусь незалежність, було відомо і раніше. Наприклад, улітку 2024 року команда незалежного українського видання Texty.org.ua заявила про тиск та погрози після публікації дослідження «Американські гойдалки. Від трампістів до комуністів, хто і як агітує за припинення допомоги Україні», в якому йшлося про американців, які повторюють російські наративи.

А 10 лютого нинішнього року Федеральна комісія з комунікацій США (FCC) почала розслідування проти Національного громадського радіо (NPR) та Суспільної мовної служби (PBS) через озвучення ними в ефірі своїх комерційних спонсорів. Через два дні Білий дім не допустив кореспондента Associated Press до заходу в Овальному кабінеті через те, що видання не використовує назву «Американська затока» замість Мексиканської. Під час свого виступу на Мюнхенській безпековій конференції віцепрезидент США Джей Ді Венс розкритикував підходи Євросоюзу до протидії фейкам та пропаганді, включно з російською, та практично звинуватив європейців у цензурі. Ще через кілька днів Державний департамент США розпорядився призупинити всі свої медіапередплати в рамках загальнодержавних зусиль адміністрації президента Дональда Трампа зі скорочення витрат, які вона вважає непотрібними.

  •  Читайте також: Переходимо в сіру зону? Чому втрата американської допомоги для українських медіа — серйозна загроза для демократії та свободи слова

Ілон Маск, який має вплив на Дональда Трампа, підтримав закриття медіапроєктів «Голос Америки» та «Радіо Свобода», після того, як колишній директор Національної розвідки США Рік Гренелл назвав ці видання «пережитком минулого» та «наповненими ультралівими активістами» й звинуватив їх в упередженості, стверджуючи, що вони стали майданчиком для радикальних лівих. А днями стало відомо, що у «Голосі Америки» проводять внутрішні розслідування щодо журналістів, які критикували Трампа.

Атаки на військових

Військовим теж не можна критикувати Трампа — це тепер окремий злочин. Міністр оборони США Піт Гегсет погрожував звільнити генералів і старших офіцерів, які раніше були пов’язані з колишнім головою Пентагона Ллойдом Остіном, працювали над ініціативами різноманітності, справедливості та залучення або висловлювали думки, які «не відповідають порядку денному» Трампа.

Голосування в ООН

Під час нещодавнього голосування в ООН до річниці російського вторгнення в Україну США не проголосували за українську резолюцію, у якій Росію названо агресоркою, і приєдналися в голосуванні до Росії, Білорусі, Угорщини, Ізраїлю, Буркіна-Фасо, Бурунді, Гаїті, Нікарагуа, Нігеру, Еритреї та КНДР.

Є ще багато прикладів, які є демонстрацією ідеї Ярвіна про необхідність руйнування «Собору». Та навіть із наведеного зрозуміло: Кертіс Ярвін — не просто блогер, який грається з утопічними ідеями. Його тези про демонтаж демократії та передачу влади «головному виконавчому директору-монарху» вже не звучать як фантазії, а як загрозливе майбутнє. Бо тепер їх підхоплюють люди, які реально впливають на політику.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
В ЕС хотят видеть доказательства прекращения Россией огня в Украине
ZN UA
2025-04-20T00:52:55Z
Стало известно, на что США могут обменять четыре области в Украине
Comments UA
2025-04-12T15:18:21Z
Это может быть скоро: Тимошенко неожиданно заявила, когда завершится война в Украине
Comments UA
2025-04-06T16:12:51Z
Украина может лишиться помощи Европы: какой план созрел у Кремля
Comments UA
2025-04-18T06:24:26Z
Ловушка Путина: СМИ пишут об опасности перемирия
Корреспондент
2025-04-20T02:48:12Z
В Евросоюзе отреагировали на "пасхальное перемирие" между Украиной и РФ
Gazeta UA
2025-04-20T02:45:45Z
Вэнс о прекращении войны: есть некоторые интересные вещи, о которых мы можем сообщить
Европейская правда
2025-04-18T15:54:08Z
Трамп уволил вице-адмирала ВМС США Шошану Чатфилд: причина
ZN UA
2025-04-08T00:30:11Z
Телефонный звонок Путина Трампу: в РФ указали на важный нюанс
Comments UA
2025-04-17T11:54:36Z
”Дима Комаров – г*вноед”: продюсер-военный ВСУ нашел у телеведущего русскоязычный контент
Апостроф
2025-04-15T18:33:12Z
Народная артистка Ада Роговцева сообщила о тяжелой утрате/Актриса рассказала, что ушел из жизни близкий ей человек
Апостроф
2025-04-12T16:17:49Z
Спасти жизнь только через минуту: украинцев предостерегли от смертельной опасности
Знай
2025-04-16T18:30:54Z
Аналог американских Tomahawk: рассказали, какими ракетами обстреляли Харьков
Gazeta UA
2025-04-18T15:01:13Z
Задолженность за коммуналку: юристы дали срочный совет перед судом
Хвиля
2025-04-20T03:00:38Z
Светлые поздравления с Пасхой в прозе: подборка искренних слов для души на 20 апреля
Знай
2025-04-20T02:34:43Z
Украинский опыт: в Европе выясняли, как прорвать российскую ПВО без помощи США, — RUSI
Фокус
2025-04-16T10:36:21Z
Можете проспать свое счастье: чего лучше избегать в Страстную пятницу
Gazeta UA
2025-04-18T03:36:04Z
"Половина – непригодны, другие – СЗЧ": боевой командир раскритиковал результаты мобилизации
Знай
2025-04-17T18:30:38Z
Звезда фильма "Васаби" Реко Хиросуэ испытывала приемы на медсестре: актрису задержали за драку
Знай
2025-04-19T15:51:06Z
Екатерина Кузнецова сказала, что произошло с ее квартирой в Москве
Gazeta UA
2025-04-17T16:36:17Z
68-летняя актриса Нина Набока удивила, почему живет со студентом под одной крышей
TSN
2025-04-12T18:03:18Z
Джон Траволта растрогал фото с покойным сыном и довел до слез обращением к нему
TSN
2025-04-14T22:18:17Z
Дон Ли выбивает бесовской дух из одержимых в трейлере фильма "Святая ночь: Охотники на демонов"
GameMag
2025-04-19T21:57:25Z
Известная украинская актриса разводится с мужем-военным
GlavRed
2025-04-19T19:30:09Z
Новая порция негатива: фотография Пугачевой разозлила россиян
Comments UA
2025-04-06T20:42:44Z
​Умерла украинская звезда кино Таисия Литвиненко
Апостроф
2025-04-06T16:27:50Z
Возвращение Декстера Моргана на первых кадрах сериала "Декстер: Воскрешение"
GameMag
2025-04-16T02:16:13Z
Ходжес назвал единственного человека в Украине, который все еще способен разрушить Крымский мост
Comments UA
2025-04-11T14:00:32Z
Несмотря на объявленное перемирие, российские войска продолжают обстрелы по всем направлениям - ЦПД
Gazeta UA
2025-04-19T17:54:31Z
Хронология войны — день 1139: россияне продвигаются под Лиманом, а Киев отходит от обстрелов
Telegraf
2025-04-06T21:03:01Z
Известный волонтер указал на положительный момент в истории с гибелью украинского пилота F-16
Апостроф
2025-04-12T13:18:23Z
Взрывы в украинских городах и подробности мирного соглашения: главные новости ночи 19 апреля 2025 года
TSN
2025-04-20T02:38:29Z
Погода на Пасху: синоптики предупредили, где ожидаются дожди с грозами
Хвиля
2025-04-20T00:15:10Z
Погиб украинский пилот F-16
Апостроф
2025-04-12T20:58:52Z
В Силах обороны Украины отреагировали на сообщение россиян о захвате Басовки в Сумской области
Апостроф
2025-04-06T15:09:00Z
Одесса раньше была защищена лучше - Зеленский
Корреспондент
2025-04-16T00:03:09Z
Определили самую опасную позу в сексе для мужчин
Gazeta UA
2025-04-07T19:39:04Z
Почему с возрастом портятся зубы: главные факторы
Comments UA
2025-04-19T15:45:54Z
В Украине расширили программу Доступные лекарства
Корреспондент
2025-04-12T18:51:26Z
Диетолог раскрыла рецепт блюда, которое убережет от рака
Comments UA
2025-04-12T14:39:43Z
Пасха: как избежать переедания на праздник
ZN UA
2025-04-20T00:12:00Z
ТОП-6 продуктов, которые можно есть на ночь
Comments UA
2025-04-19T21:45:42Z
Непригодных к службе могут неожиданно "вылечить": украинцам массово переписывают диагнозы
Знай
2025-04-12T19:30:30Z
Мог все испортить: биохакер, потративший миллионы на борьбу со смертью, сделал большую ошибку
Фокус
2025-04-06T13:06:28Z
Один из симптомов, сигнализирующий о развитии рака на ранних стадиях
Comments UA
2025-04-19T20:42:57Z
Вместо "спасибо" - нож: в Винницкой области женщина спасла мужчину, а он ее убил
Новости Украины
2025-04-12T18:33:05Z
В Польше загорелся дом: есть жертвы, среди эвакуированных - украинцы
Корреспондент
2025-04-14T19:25:45Z
Ночная атака россиян на Днепр унесла жизни трех человек
Gazeta UA
2025-04-17T04:36:05Z
Месть за Сумы продолжается: какая область РФ содрогалась от взрывов
Comments UA
2025-04-17T06:15:22Z
За неделю уже второй курсант покончил с собой
Корреспондент
2025-04-19T21:09:07Z
Драка в Киеве во время ЛГБТ-фестиваля: полиция рассказала подробности
Корреспондент
2025-04-19T17:27:22Z
Мобилизированный в ВСУ полковник полиции устроил скандал из-за взяток для полицейских от военнообязанных
Апостроф
2025-04-06T10:06:07Z
Полиция задержала экс-главу Броварской РГА, который устроил пьяное ДТП с погибшими: в чем еще его подозревают
Telegraf
2025-04-17T16:57:23Z
Трагедия в Одессе: к супругам пришел знакомый и взорвал гранату
Telegraf
2025-04-11T19:21:23Z
Спасите свой урожай: вот чем следует обработать деревья после заморозков
Telegraf
2025-04-12T15:06:31Z
Те самые ириски из детства: рецепт конфет, вкус которых мы потеряли, но можем вернуть
Знай
2025-04-16T04:51:06Z
Гороскоп сегодня, 20 апреля: воскресенье вызовов и решимости – кому улыбнется удача, а кого ждут неприятные сюрпризы
Знай
2025-04-20T01:33:12Z
Искусственное мясо не уступило настоящему: ученые узнали, какое из них вкуснее
Фокус
2025-04-19T18:21:13Z
Гороскоп на 20 апреля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-04-19T15:27:46Z
Увеличить урожай поможет рыба: как ее использовать при посадке помидоров
Telegraf
2025-04-19T15:12:04Z
ТОП странных запретов в Италии, за нарушение которых могут оштрафовать
Comments UA
2025-04-19T14:45:44Z
Ленивый хачапури: вкусное сырное наслаждение за 15 минут, рецепт
Знай
2025-04-19T08:51:12Z
Готовится просто, а вкус необычный: рецепт салата из пекинской капусты по-новому
Telegraf
2025-04-19T06:12:22Z
Ситуация изменилась: какой теперь дают прогноз роста экономики Украины
Comments UA
2025-04-17T13:57:33Z
В Украине могут резко упасть цены на топливо в случае перемирия на Черном море - совладелец сети АЗС
Gazeta UA
2025-04-19T11:03:18Z
Тарифы на газ на лето: Кабмин принял важное решение
Апостроф
2025-04-11T13:39:52Z
Повышение тарифов на коммунальные услуги в Харькове: установлены цены, кто может сэкономить в мае
Политека
2025-04-20T03:00:38Z
Украина в несколько раз увеличила производство артсистем - СМИ
Корреспондент
2025-04-20T02:19:37Z
Договор о недрах: Качка рассказал о преимуществах
Корреспондент
2025-04-20T01:30:32Z
Недвижимость вместо алиментов: можно ли ее получить
ZN UA
2025-04-19T22:21:27Z
Рост цен только ускоряется: свекла и морковь уже на вес золота
Знай
2025-04-19T20:12:18Z
Рынок газа нужно восстанавливать — заместительница председателя наблюдательного совета «Нефтегаза»
Апостроф
2025-04-19T18:54:12Z
Буяльский прокомментировал яркий гол Ярмоленко
Корреспондент
2025-04-19T05:46:00Z
Патрульная полиция Киева провела задержание с наручниками бывшего футболиста Алиева
ZN UA
2025-04-12T18:33:09Z
«Усика из меню не уберём!» - в Донецке в кафе «вольничали», пока не пришла «полиция». ФОТО
Новости Украины
2025-04-13T19:27:57Z
Чепурному покорился пьедестал этапа Кубка мира
Корреспондент
2025-04-19T22:00:50Z
Рекорд покорен: у Астон Виллы теперь два лучших бомбардира
Корреспондент
2025-04-19T21:18:25Z
Теперь только Насьональ: клуб Мбаппе вылетает из профессионалов
Корреспондент
2025-04-19T20:45:40Z
Шахтер - Колос: одни забивают - другие достигают
Корреспондент
2025-04-19T19:57:52Z
Национальная баскетбольная лига индивидуально отметила тренера Кливленда
Корреспондент
2025-04-19T18:54:02Z
Раскатали голевую ничью: Полесье и Левый Берег не определили победителя
Корреспондент
2025-04-19T18:30:04Z
От внешности зависело все: ученые выяснили, какие бороды вызывают больше доверия
Фокус
2025-04-19T15:45:55Z
Авторы Barotrauma анонсировали Frostrail — кооперативный хоррор про выживание машиниста в ледяной пустоши
GameMag
2025-04-12T14:42:34Z
S.T.A.L.K.E.R. 2 получил официальную «дорожную карту» — новое оружие, лут из мутантов и многое другое
ITC
2025-04-14T14:25:37Z
В Македонии археологи нашли 2500-летний город
Корреспондент
2025-04-10T19:09:54Z
PlayStation 6 Portable: появились первые слухи о новой мощной портативке от Sony
Знай
2025-04-20T02:51:24Z
Mechanics VoiceOver провела юбилейную демонстрацию русской локализации Psychonauts 2 — 20 минут в честь 20 лет франшизы
GameMag
2025-04-19T21:57:13Z
Исследование Astrum Entertainment: 85% российских геймеров не готовы платить за игру больше 4 тысяч рублей
GameMag
2025-04-12T18:58:41Z
Официально: Ubisoft издаст инди-рогалик Morbid Metal
GameMag
2025-04-10T18:49:55Z
Появление Dishonored 3 маловероятно — Рафаэль Колантонио назвал причину
GameMag
2025-04-06T21:10:54Z
Инженеры разобрали батареи Tesla и BYD: какие выводы они сделали
UAToday
2025-04-12T13:03:39Z
Самый маленький и дешевый кроссовер Mazda показали до презентации
Фокус
2025-04-19T09:42:29Z
Точно не прогадаете: названы топ-3 марки японских авто, которые не теряют цены
Comments UA
2025-04-19T08:45:12Z
Американский автогигант прекратил поставки машин в Китай – CNN
ZN UA
2025-04-19T02:16:30Z
Эти машины лучше не трогать: патрульные признались, какие авто боятся останавливать
Знай
2025-04-18T19:30:15Z
Subaru представила сразу три новых автомобиля
Корреспондент
2025-04-18T17:27:35Z
В России за полгода удалось продать всего один электромобиль Lada
Корреспондент
2025-04-18T15:42:43Z
Запас хода вырастет вдвое: раскрыты подробности кроссовера Nissan Leaf 2026
Фокус
2025-04-18T14:40:50Z
Новый кроссовер Mazda CX-5 2026 показали до презентации
Фокус
2025-04-18T11:12:51Z