MY.UAНовини
Прифронтова кераміка: сім'я керамістів із Слов'янська допомагає військовим
Прифронтова кераміка: сім'я керамістів із Слов'янська допомагає військовим

Прифронтова кераміка: сім'я керамістів із Слов'янська допомагає військовим

За радянських часів (і раніше) Слов'янськ на Донеччині славився своїми керамічними заводами. Родовища унікальних глин дозволяли виробляти безліч керамічних предметів для вжитку: сантехніка, плитка, ізолятори. І майже при кожному великому заводі займалися також керамічним посудом.

Після розвалу СРСР багато жителів Слов'янська почали відкривати свої маленькі підприємства. Серед них була родина Вікторії Попової. Продовжують вони займатися керамікою і досі. Розмальовані яскравими кольорами глиняні тарілки, келихи, глечики перетворюють обід чи вечерю на свято. Наразі розписують ще й гільзи, тубуси від снарядів.

Незважаючи на близькість фронту, регулярні прильоти, вибухи, Вікторія та Богдан Попови продовжують створювати керамічний посуд та допомагати військовим, які приїжджають у Слов'янськ на ротацію з усіх напрямків.

Як “Майстерня Попових” живе під час війни і чому подружжя не поспішає виїжджати, Вікторія Попова розповіла Коротко про.

Глину задуваємо кефіром – посуд стає темним, під старовину

- Вікторіє, виходить, що ваше підприємство має своєрідний ювілей – торік 25 років виповнилося? Як усе починалось?

Вікторія та Богдан Попови. Фото: ФБ Майстерня Попових

– Ми займаємося керамікою з 1999 року. Коли у 90-х роках великі підприємства почали розвалюватися, люди робили собі маленькі грубки, починали працювати на себе. Тоді у нас було 12 найнятих робітників, ми робили кавові сервізи. Але я швидко зрозуміла, що з людьми мені важко: не вмію ними керувати. Тож виходило, що робітники мене "строїли", а не я їх.

І з 2014 року ми розпочали сімейне виробництво, чужих людей у ​​нас вже не було. І до повномасштабного вторгнення ми робили посуд від початку до кінця. Кожен мав свій процес. Заливав гіпсові форми тато, якщо треба було клеїти ручку – це робила моя мама. Після того як посуд висихав, його потрібно глазурувати - це робив мій чоловік, а ставила виріб в піч - я.

Посуд обпалюється за 980 градусів. А коли він остигав – наводили красу.

- Що ви зображаєте на своєму посуді? Це якісь традиційні малюнки чи згодом у вас з'явився авторський стиль?

- До 2011 року, коли працювали на білій глині, робили ширвжиток. Усі шукали себе. Богдан тоді видував модернові вази. Але потім поїхав до Києва, подивився на місцеву кераміку, повернувся та й каже: треба робити щось автентичне, українське. Так згодом у нас склалися свої орнаменти та авторські розписи.

- Зараз ваш посуд переважно темний – це якийсь спеціальний спосіб обробки?

- Червона глина після випалу задувається кефіром – посуд стає темним, під старовину.

- Кефіром? Це як?

- Купуєш кефір, через аерограф видуєш його на кожну одиницю посуду, що вийшов із печі, ставиш його в іншу пічку (до 600 градусів). При 300 градусах обпалюється кефір – посуд стає чорним. Після цього треба все затерти наждачним папером. Чорне та закопчене знімається - посуд стає каштаново-червоним. Так робила Богданова мама. Далі йшов розпис, це робили ми з Богданом. У нього виходить найкраще, у мене - гірше.

Я раніше працювала на кераміці і знала технологію виготовлення посуду "від і до", але, на відміну від чоловіка, ніколи не малювала. За освітою я технік-будівельник атомних станцій і підстанцій, але не працювала за спеціальністю жодного дня.

У чоловіка теж немає художньої освіти, але він малював, зокрема олійними фарбами. Знає, як класти тіні. Я погано розумію, де малювати тінь, щоб квітка виглядала об'ємно. Якщо ви бачите на нашій сторінці таке, що “вау” – це Богдан малював. Його соняшники, маки, півонії... Якщо ви бачите калинку, братки, "трипілля" – це моє.

"Трипілля" чоловік малювати не може: він погано бачить. А я вмію виводити правильні механічні лінії без лекал та візерунків. Сіла – і намалювала те, що побачила.

– До речі, як ви з чоловіком познайомились?

– Ми познайомилися, коли працювали в одному цеху. Потім я поїхала до Пітера, хотіла там залишатися. Але потім подумала: таку людину, як Богдан, я не зустрічала - треба повернутися і зробити йому пропозицію руки та серця.

Приїхала і кажу: може, ти одружишся зі мною? Він відповів: навіщо воно тобі, штамп у паспорті? Я говорю: якщо тобі все одно, давай краще поставимо. Він не сильно чинив опір - і ось уже 28 років ми разом.

Подруги сміються, що скрізь разом – ходимо на ринок, на роботу, вдома працюємо разом. Але все-таки у нас зараз різний біологічний годинник. Я раніше лягаю і встаю, чоловік - пізніше.

До речі, Богдан має взагалі цікаву історію. Він народився у Сибіру. Чому так? Тому що його тато у 1960 році розкидав у Маріуполі листівки “За вільну Україну”. І тоді йому дали 10 років із поселенням та відправили до Сибіру. Там він знайшов дружину Олю. У Сибіру народився Богдан. А коли закінчився термін поселення, вони повернулися на Слобожанщину. Тож у Богдана любов до українського у крові.

Майстерня Попових була остаточно знищена російським обстрілом у лютому 2023. Фото: ФБ Майстерня Попових

2022 року побачила в телеграмі геолокацію свого будинку з написом «Вона допомагає укропам»

- І з 1999 року ваша майстерня так і працює? Без перерв?

- Коли почалося повномасштабне вторгнення у 2022 році, перші прильоти арти, ми побоювалися окупації. Хлопці (військові. – Авт) казали: якщо треба буде швидко відходити, ми вас забрати не встигнемо. А якщо потрапите в окупацію, то перші будете висіти. Тож ми поїхали до Стрия, нам дав притулок знайомий військовий, один із тих, кого ми годували та давали дах (сім'я Попових допомагає військовим ще з 2014 року).

Вже після від'їзду одержала посилання на телеграм-канал “Слов'янськ Смерш”. І в цій безглуздій групі було виставлено фото мого будинку з геолокацією і написано: "вона допомагає укропам". Думала тоді, що по нас прилетить, але не прилетіло поки що.

Повернулися ми через 9 місяців, коли у Слов'янську стало трохи тихіше. Бачили, що вже не так страшно, артилерія до нас не долітає, окупація не загрожує. Згодом перевезла і батьків назад до Слов'янська.

Зараз посуд Попови купують готовий та розмальовують. Обпалювати глину поки що нема де. Фото: ФБ Майстерня Попових

- Ваша майстерня вціліла під час вашої відсутності?

- Спочатку був один приліт поряд із нашою майстернею. Тоді ми все підлатали і встигли ще 2-3 місяці попрацювати. Остаточно майстерня була зруйнована у 2023 році.

Після цього перебралися додому та почали працювати там. Вирішили, що немає сенсу вкладати гроші в майстерню: вона знаходиться на території промзони, по ній постійно фігачать, та й саме помешкання стало аварійним. На щастя, встигли вивезти все потрібне.

- Але виходить, тепер ви самі посуд вже не робите з нуля?

- Так, зрозуміли, що простіше посуд купувати та розписувати. У нас у місті на 4,5 тисячі майстерень – художників одиниці. Сьогодні ми купуємо готовий посуд у друзів. Хоча вже напружено з глиною: кар'єри під обстрілами або під РФ. Люди допрацьовують те, що є, хто як може.

Але, на щастя, клієнтів вистачає. Ми навіть із чоловіком удвох не можемо задовольнити усі запити охочих. Мені кажуть: зареєструйся в Instagram, буде купа клієнтів. Я відповідаю, що й тих, хто є, не можу охопити. До ковіда був ринок оптовиків, з якими ми працювали. З 2019 року почала виставляти свої роботи до групи у Facebook: "Цікаві ідеї своїми руками". Мій набір із "трипіллям" зібрав понад 1000 лайків. Зробила свою сторінку у Facebook. Сьогодні у мене 2500 підписників, усі – живі люди, прийшли добровільно. Мені з цієї сторінки із головою вистачає клієнтів.

До того ж, ми не лише розписом займаємось. У нас постійно крутяться військові - цього погодуй, того забери, те привези, за гільзами з'їздь.

На заході України сім'я пробула до жовтня 2022 року, а потім повернулася на батьківщину - тут роботи вистачає. Фото: ФБ Майстерня Попових

Борги за газ виплачуватимемо після війни

- Тобто ви паралельно з розписом активно займаєтеся волонтерством? Бачила, що ви продаєте на акукціонах розписаний посуд, гільзи від снарядів.

- Не можу назвати це волонтерством: великі суми не збираємо. Хіба що кілька розіграшів на місяць, від 12 до 15 тисяч гривень.

Допомагаємо тим, хто поряд, а також знайомому Богданові із Чорноморська. Він - шкільний вчитель, пройшов курси "Дрони на кухні". А в учителя яка зарплата? Збираємо кошти йому на запчастини. Один дрон зібрати – 16 тисяч. І це – найменший, який піднімає дурницю. Крутимося як можемо.

Також влаштовуємо розіграші. Я маю клієнтів з Німеччини, Нідерландів, Іспанії… Вони звідти донатять, а я розписую гільзи. Велику гільзу не передаси, а маленькі чудово доходять з посудом. Головне - її не ховати. Поки що всі доходили.

А ось глиняні горщики не дуже хочуть: для них потрібна велика коробка - пересилання коштує половину виробу. Невигідно, хоч ціни у нас демократичні.

Вікторія каже, що замовлень вистачає – а от часу виконати вже менше. Фото: ФБ Майстерня Попових

- Як ви все встигаєте, вихідні хоч бувають?

- Буває, влаштовую собі “овочевий день”. Це коли ти прокидаєшся і почуваєшся "овочем". Сьогодні не збиралися нічого робити, але до нас уже хлопці з 63-ї бригади приїхали – посиділи, поїли та поїхали. Потім приїхали інші з Покровського напрямку. Так що полежати не вдалося, продовжуємо працювати. І так щодня або через день.

У мене є клієнти з різних областей України. І ледь не у кожного хтось воює - кум, сват, брат... Я завжди говорю: дівчатка, мій дім для військових відкритий. І не лише для них. "Свободівці" у нас стоять поряд. 3 дні на нулі, 3 дні тут. Коли приїжджають, селимо людей у ​​квартирі Богданової мами, якщо її вдома немає. Тільки намагаємося, щоби це були знайомі: солдати теж бувають різними.

- А на життя хоч заробити встигаєте?

– Клієнтів нам вистачає. Але якби не було війни, ми б почували себе краще. А так гроші постійно кудись потрібні. Значна частина нашого заробітку йде на потреби військових. Щоби ви розуміли, у мене по газу 40 000 гривень боргу. Гроші потрібні то на шуруповерти, то на скоби для військових... Але газ зачекає – борг виплачуватимемо після війни.

На жаль, багато зусиль волонтерів спрямовані не туди – боляче на це дивитись. То наліплять вареників, а вони в такій кількості не потрібні: військових непогано годують, то два мішки картоплі передадуть, а їх подіти нікуди, то шкарпетки в'яжуть – у них нога не влазить у берці. Я не знаю, як не образити бабусь і сказати, що краще не носок зв'язати, а кілька клаптиків, з яких можна пошити плед.

Коли ти маєш зворотній зв'язок з військовими, вони коригують, що їм потрібно, - дівчатка перестроюються. Наприклад, просять зробити кікімору або маскувальну сітку не такою важкою, щоб можна під нею ховатись, а не лежати пластом під вагою 7 кг.

Коли ти не маєш зворотного зв'язку, ти не розумієш, що потрібно. Якось у нас було багато дверей, я пропонувала їх військовим. Вони сказали: "Віка, у нас щотижня новий бліндаж. Нам, будь ласка, степлер та ковдри".

А де ти їх напасешся? Написала про це на своїй сторінці – і ковдри пішли з Івано-Франківська, Києва та інших міст. Ми добре затарилися, всім вистачає, усі розбирають. А хлопців у нас багато: усі напрямки приходять до нас на ротацію.

Так гільза перетворюється на предмет мистецтва. Фото: ФБ Майстерня Попових

- І у такому режимі активного волонтерства ви живете з 2014 року?

- Так, допомагаємо з початку війни. Багатьох наших хлопців уже немає в живих. У 95-й аеромобільній бригаді всіх поклали. Нині там все нові обличчя. Спочатку сильно переживаєш, адже кожного знаєш, потім потихеньку серце кам'яніє. Стільки горя, і кінця-краю не видно. Думаю, що за свого життя перемогу я навряд чи застану. Жодних передумов не бачу. Але поки ми потрібні – допомагатимемо.

- А як зараз у Слов'янську? Обстановка працювати дозволяє?

- Поки що дозволяє. У нас такий район, що його ще 2022 року відстріляли. Порозбивали довкола стадіон, військкомат, школу, садок – усе розвалено. Останнім часом фігачать у районі аеродрому. Ми підстрибуємо, дах сипеться, але хоч вікна не вилітають.

Останні два роки у нашому районі працювати можна. Щоправда, під час локдаунів складно. Коли ти художник, потрібні лампи денного освітлення. Ми маємо акумулятор, заряджаємо його від машини. Довго так не попрацюєш: очі втомлюються дуже швидко. Коли втомлюємося, знаходимо собі іншу роботу, її у нас багато.

Нещодавно додалася наша “слов'янська волонтерка”. Городяни приносять старі речі, ковдри, рушники: солдатам нового не треба. Я туди зайшла, а місцева волонтерка каже: у нас занепад. Все, що можна було, вже винесли з дому. Я кинула клич на своїй сторінці – досі приходять коробки із речами, які треба перебирати.

На жаль, половину доводиться викидати. А хтось надсилає такі ящики, що відкриваєш і хочеться заплакати – все чистеньке, акуратно складене. Тому і без світла завжди є чим зайнятися.

- У вас не було думки знову виїхати зі Слов'янська? Все-таки ви близько до фронту. Чи хочете залишитися через батьків?

- Ні, саме батьки залишаються через нас. Поки ми можемо бути тут і допомагати – залишимося тут. Ми б і 2022-го не виїхали, але тоді загрожувала окупація. Поки що її не передбачається. І ми тут потрібніші.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
Сезон шашликів-2025: на скільки і за що можуть оштрафувати українців
GlavRed
2025-04-28T13:10:34Z
Україна збільшила виробництво САУ "Богдана": чи задовольнить ця кількість потреби фронту
24tv
2025-04-28T13:09:25Z
Український учитель став регіональним переможцем Cambridge Dedicated Teacher Awards
24tv
2025-04-28T13:03:38Z
У Німеччині знайшли мертвою письменницю, яка починала кар'єру в Україні
Детектор М
2025-04-28T12:58:43Z
В Міноборони Польщі пообіцяли "адекватну" відповідь на спільні навчання РФ та Білорусі
Лига
2025-04-28T12:55:26Z
Привітання з днем народження для тата: гарні картинки й зворушливі привітання у віршах та прозі
24tv
2025-04-28T12:54:36Z
Підготовка майбутніх лідерів: мережа «Аврора» запускає літню школу «AURORA STUDENTS»
TSN
2025-04-28T12:53:15Z
Німеччина лідирує в питанні переозброєння Європи — SIPRI
ZN UA
2025-04-28T12:52:48Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Коли буде тиша від сирен: Відаюча Ма дала чітку відповідь
TSN
2025-04-28T13:10:47Z
Карти Дональда: коли Трамп посилить тиск на Кремль
Фокус
2025-04-28T13:10:22Z
Єврокомісія: залучення Північної Кореї до війни в Україні – прояв відчаю з боку Росії
Европейская правда
2025-04-28T13:10:01Z
Подача позову без предмету спору: Порошенкам закидають використання суду з ознаками шахрайства
GlavRed
2025-04-28T13:09:40Z
Уряд Іспанії спрямовує "усі ресурси" на вирішення проблем з електроенергією
Европейская правда
2025-04-28T13:06:48Z
У Грузії припиняє мовлення опозиційний телеканал Mtavari
Европейская правда
2025-04-28T13:06:12Z
Не бачимо, значить немає: Трамп вирішив ігнорувати наслідки введення тарифів
24tv
2025-04-28T13:03:43Z
"Навіщо чекати до 8 травня?". Сибіга відреагував на запропоноване Путіним "перемир'я"
Лига
2025-04-28T13:03:25Z
Чи варто купувати крипту й екзотичні валюти для формування фінансової подушки безпеки — поради аналітиків КИТ Group
Telegraf
2025-04-28T13:10:27Z
Чи можна приватизувати землю біля річки в Україні
24tv
2025-04-28T13:03:49Z
Скакатиме напруга, але є шанс уникнути відключень: Олександр Харченко - про літо 2025
GlavRed
2025-04-28T13:03:34Z
Аграрії взяли 26 млрд грн кредитів з портфельними держгарантіями
AgroPortal
2025-04-28T13:00:23Z
Блекаут у Європі: ЗМІ дізналися, чи є загроза для енергосистеми України
24tv
2025-04-28T12:57:54Z
"Інтерпайп" Пінчука сплатив 1,2 млрд грн податків та зборів у I кварталі 2025 року
Telegraf
2025-04-28T12:33:42Z
Греція встановить системи дистанційного управління потягами після аварії у 2023-му
Европейская правда
2025-04-28T12:31:54Z
Трамп спровокував новий рекорд однієї із найстабільніших валют у світі
24tv
2025-04-28T12:18:29Z
НБУ оцінив вплив торгових війн на економіку та валютний ринок України
Факти ICTV
2025-04-28T12:10:02Z
Тіна Кароль: «Я стала вдовою в 28, а у 40 готова зазирнути в очі іншого чоловіка»
Вива
2025-04-28T13:10:51Z
Лідер гурту "Скай" зізнався, в яких стосунках залишився з колишньою після скандального розлучення
TSN
2025-04-28T13:10:06Z
Куди сходити у Києві протягом 28 квітня – 4 травня: перелік культурних подій
ГЛАВКОМ NET
2025-04-28T13:00:15Z
Третя «Книжкова країна» зібрала понад 72 500 відвідувачів і побила рекорд за кількістю проданих книг
Детектор М
2025-04-28T12:30:45Z
Українці купують більше, ніж торік – результати книжкового фестивалю
Факти ICTV
2025-04-28T12:28:51Z
Це за межею людяності, – сестра Івасюка емоційно звернулась до зрадниць Повалій та Лорак
24tv
2025-04-28T12:27:30Z
Вже у трендах YouTube: проєкт LEGENI дебютує з оновленою версію хіта «Двоє» від «Фантом 2»
Storyboom
2025-04-28T12:01:10Z
Що покаже Національна опера України у квітні 2025 року - репертуар, афіша, замовлення квитків
Известия Киев
2025-04-28T11:40:02Z
Прем'єра нової української детективної комедії, яка закохає у себе глядачів: що це за стрічка
24tv
2025-04-28T11:36:12Z
Атака на Київ 24 квітня: кількість жертв зросла до 13
Факти ICTV
2025-04-28T13:10:33Z
В Європі стався блекаут: не працює транспорт, мільйони людей залишились без світла
TSN
2025-04-28T13:09:33Z
На їхніх руках кров 22 людей: що відомо про "Дніпропетровських маніяків", один з яких уже на волі
Telegraf
2025-04-28T13:03:45Z
У Європі стався масштабний блекаут — не працюють метро, аеропорти та інтернет
ITC
2025-04-28T13:01:32Z
Масштабний блекаут у Європі: паралізовано дві країни
Хвиля
2025-04-28T13:00:57Z
У Києві нетверезу водійку електросамоката оштрафували на 17 тисяч гривень
Комсомольская правда
2025-04-28T12:55:29Z
Брянськ атакували БпЛА: могло прилетіти по заводу "Кремній-Ел"
24tv
2025-04-28T12:54:46Z
Масштабний блекаут в Європі - не працюють транспорт, світлофори та платіжні системи
Комсомольская правда
2025-04-28T12:49:27Z
В Іспанії почали відновлювати електропостачання після масштабних відключень
Европейская правда
2025-04-28T12:31:32Z
Чи дійсно вживання сала сповільнює старіння: відповідь фахівця
TSN
2025-04-28T13:10:19Z
Смертоносна їжа: вчені показали продукти, які вкорочують життя
Факти ICTV
2025-04-28T12:36:22Z
Ашвагандха — природна альтернатива лікам чи черговий ризик здоров’ю?
360ua.news
2025-04-28T12:00:09Z
Як позбутися другого підборіддя: найефективніші способи
24tv
2025-04-28T11:21:52Z
Жири і цукор атакують мозок швидше, ніж ви наберете зайву вагу
360ua.news
2025-04-28T11:03:51Z
Кого можуть мобілізувати з 3 групою інвалідності у 2025 році: пояснення
Лига
2025-04-28T09:24:51Z
Швидко, дешево і смертельно небезпечно: вчені розповіли про небезпеку ультрапереробленої їжі
Фокус
2025-04-28T08:57:36Z
Як втрата емпатії може свідчити про лобово-скроневу деменцію
24tv
2025-04-28T08:18:42Z
Встановлення інвалідності: що змінилося для пацієнтів
Украина Криминальная
2025-04-28T08:12:09Z
Експерт повідомив, коли РФ може атакувати Україну
TSN
2025-04-28T13:10:41Z
На Тернопільщині знайшли перші останки людей, які могли стати жертвами Волинської трагедії
Комсомольская правда
2025-04-28T13:10:30Z
У Черкасах через атаку "Шахедів" пошкоджена інфраструктура: містян закликають вимкнути газ
24tv
2025-04-28T13:10:19Z
У Києві та низці областей оголошено повітряну тривогу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-28T13:10:08Z
Військовий розповів про тактику наступу армії РФ на краматорському напрямку
ZN UA
2025-04-28T13:06:10Z
З окупованої Херсонщини повернули чотирьох дітей
1News
2025-04-28T13:03:43Z
Росіяни на квадроциклах проводять розвідку та намагаються прорватися у глиб України - ДПСУ
Gazeta UA
2025-04-28T13:03:36Z
Підвищення тарифів на комунальні послуги у Києві: у НБУ розповіли, коли це може статися
Политека
2025-04-28T13:01:30Z
Великдень, підрив арсеналу в Кіржачі та ліквідація генерала Москалика покращують настрої після серії терористичних атак по цивільних. Зведення з інформаційної війни, 19–25 квітня 2025 року
Детектор М
2025-04-28T12:55:03Z
Експерти відповіли, чи шкідливий маргарин для здоров’я і з чого його виготовляють
TSN
2025-04-28T13:10:53Z
Скорпіонам варто зануритися у почуття, а Рибам час проявити вогонь: гороскоп за картами Таро на 28 квітня 2025 року
TSN
2025-04-28T13:10:27Z
Гель чи порошок: майстер розповів, що краще для пральної машини
GlavRed
2025-04-28T12:42:35Z
Коли варто змінювати насадку для швабри – і чому це важливо
24tv
2025-04-28T12:33:47Z
Отримаєте набагато кращий урожай: чим підживити смородину у травні
24tv
2025-04-28T12:18:13Z
Білосніжні пляжі та кришталева вода: куди поїхати, щоб побачити найчистіше море у світі
24tv
2025-04-28T12:12:35Z
Омлет у булочці з копченою грудинкою: рецепт ідеального перекусу
Фокус
2025-04-28T11:51:52Z
Бананові кекси за 30 хвилин
24tv
2025-04-28T11:45:42Z
Невеличка, але стильна: Дмитро Кулеба показав свою кухню
24tv
2025-04-28T11:30:04Z
Чоловіча юнацька збірна України з волейболу сенсаційно здобула путівку на Євро-2025
ГЛАВКОМ NET
2025-04-28T13:00:34Z
Тенісний турнір у Мадриді зупинили внаслідок знеструмлення
24tv
2025-04-28T12:57:46Z
Анчелотті може очолити збірну Бразилії на початку червня
Football.ua
2025-04-28T12:55:05Z
Пристрасті вирують: Дюбуа ледь не влаштував бійку на битві поглядів з Усиком – ганебне відео
24tv
2025-04-28T12:33:41Z
Бартулович – про 2:1 з Лівим Берегом: Потрібно було спокійніше доводити матч до кінця
Football.ua
2025-04-28T12:31:59Z
Асист Таловєрова, гол Яремчука. Як пройшов вікенд для легіонерів збірної України
ГЛАВКОМ NET
2025-04-28T12:30:08Z
Чемпіонату світу з хокею: Україна здобула першу перемогу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-28T12:28:59Z
У Києві відбулися змагання Студентських ігор Києва з гирьового спорту
Khreschatyk
2025-04-28T12:21:29Z
Лудогорець на чолі з Йовічевичем 14-й раз поспіль став чемпіоном Болгарії
Football.ua
2025-04-28T12:04:32Z
Бразильські тролейбуси отримали автономний хід до 300 км
AutoCentre
2025-04-28T13:03:15Z
Чоловік купує назад власний викрадений Civic Type-R, не усвідомлюючи, що це його власний автомобіль
Топ Жир
2025-04-28T13:00:25Z
Справа не лише у зарплатах. Чому власний автомобіль у СРСР був розкішшю
Telegraf
2025-04-28T12:57:16Z
Huawei показав салон преміального електричного седана Maextro S800
AutoGeek
2025-04-28T12:55:07Z
Nissan планує відродити модель Xterra з ДВС
AutoCentre
2025-04-28T12:16:44Z
Створить інноваційні гібриди: Buick оприлюднив стратегію розвитку бренду
AutoGeek
2025-04-28T12:04:21Z
Єдиний у своєму роді Porsche 959 Speedster: легендарний суперкар
Топ Жир
2025-04-28T12:00:57Z
Nissan планує відновити Xterra як гібридний автомобіль
Топ Жир
2025-04-28T11:30:37Z
Hyundai Tiburon перетворили на Ford Mustang
AutoCentre
2025-04-28T11:10:49Z
Оптична ілюзія з числами спричинила гарячу суперечку в Мережі
TSN
2025-04-28T13:10:49Z
Магнітні бурі у травні: прогноз на початок місяця й останні дні квітня
24tv
2025-04-28T13:03:55Z
Як працює 4G відеокамера з SIM-картою: все, що треба знати
Фокус
2025-04-28T13:00:41Z
Збій в Епіцентрі 28 квітня: як ситуацію пояснили в компанії
Факти ICTV
2025-04-28T12:53:10Z
Смартфони і планшети Samsung почали отримувати Android 15: шукайте свій у списку
InternetUA
2025-04-28T12:49:58Z
Найбільший вир у світі мчить зі швидкістю 16 км/год і є домом відьми: про що йдеться
Фокус
2025-04-28T12:36:20Z
Як Білл Гейтс в інтерв'ю BBC 1993 року передбачив майбутнє
InternetUA
2025-04-28T12:31:21Z
Зовсім не як в фільмах: як насправді одягалися ніндзя
Фокус
2025-04-28T12:30:42Z
Doom: The Dark Ages отримає найбільшу кампанію у серії з 22 рівнями і проходженням на 20 годин
ITC
2025-04-28T12:07:34Z