MY.UAНовини
"У рюкзаку був ніж, спирт і пелюшка": щемливі історії жінок, які народили в умовах великої війни
"У рюкзаку був ніж, спирт і пелюшка": щемливі історії жінок, які народили в умовах великої війни

"У рюкзаку був ніж, спирт і пелюшка": щемливі історії жінок, які народили в умовах великої війни

Попри 3 роки повномасштабної війни, постійні обстріли та загрози, в Україні щодня народжуються сотні нових життів. Бути мамою під час війни – безумовно, особлива та сильна місія.

Багатьом українкам довелося народжувати у надзвичайних умовах. Дехто побачив вперше свою дитину при свічках в окупації, дехто – у коридорі пологового, коли російська авіація безжально скидала бомби на мирне місто. Багато малюків вперше закричали у підвалах, коли темні стіни без вікон буквально "з'їдали" їхні тоненькі голоси.

Попри усе, українські немовлята приходять у цей світ, маючи головну відмінність від інших – вони ніколи не бачили життя без війни. Ми знайшли жінок, яким довелось народжувати у складних умовах в перші дні чи місяці російського вторгнення – їхні історії читайте у матеріалі 24 Каналу.

Пологи при свічках на підлозі 28 лютого у Бучі: історія Анни та її донечки Аліси

21-річна Анна Тімченко мала народжувати у світлій теплій лікарні наприкінці лютого 2022 року. Але її донька Аліса з'явилася на світ при світлі свічок, на підлозі власної квартири, у місті, яке на той момент вже окупували росіяни, – Бучі. А пологи довелося приймати сусідкам, адже лікаря, що прямував до Анни, зупинили окупанти.


Анна при надії до повномасштабного вторгнення / Фото з сімейного архіву

За день до вторгнення, 23 лютого, Анна була в пологовому в Києві.

У ніч на 24 лютого її розбудили зі словами: "Почалася війна. Спускайтеся в укриття". Чоловік забрав жінку додому, адже тоді здавалося, що це – найбезпечніше місце. Дорогою заїхали до батьків, які просили лишитися, але тоді подружжя й не думало, що власна домівка може стати для них пасткою.

Спочатку після приїзду все було нормально, а вже ближче до вечора почали обстрілювати Гостомель. Тоді ми зрозуміли, що не треба було їхати сюди, але варіантів вже не було. Тож ми просто спустилися у підвал і першу ніч були в підвалі зі своїми табуретками і кріслом-мішком. Думали, що так буде день-два і все закінчиться,
– пригадала Анна.

28 лютого подружжя спробувало виїхати, але не вийшло через колону російських танків. Тоді стало зрозуміло: народжувати доведеться вдома. На пологах мав бути лікар, але в найпотрібніший момент з ним зник зв'язок. Пізніше виявилося, що його зупинити російські військові та розбили телефон.

Коли почали шукати бодай когось, хто допоможе у пологах, – відгукнулися 3 сусідки. Анні пощастило, адже одна з жінок, хоч ніколи й не приймала пологи, але мала медичну освіту.

Почали готуватися. На підлогу постелили ковдру, по периметру розставили свічки. На той час у Бучі вже не було ні світла, ні води, а після пологів зник і газ. Спиртом обробили ножиці та нитку, якою перев'язували пуповину. Зробили все, що могли у тих умовах.


Анна народжувала при свічках та з сусідками / Фото з сімейного архіву

На щастя, пологи минули успішно й Анна народила дівчинку, яку назвали Алісою.


Анна з новонародженою донькою / Фото з сімейного архіву

Анна не боялася пологів. Насправді її лякало інше – у них більше не залишилося їжі. Тільки солодощі. Вона не знала, як вигодовувати дитину, якщо з їжі є лише цукерки. Але сусіди об'єдналися. Винесли мангали, ділилися продуктами, готували разом. Усі знали, що Анна стала мамою, питали, як вона, та пригощали їжею.

На третій день після народження Аліси їм вдалося виїхати. Сусіди, які виїхали перед ними, розповідали про довгі перевірки на блокпостах, про те, як чоловіків змушували роздягатися аж до білизни. Проте їхню родину, на щастя, це оминуло.

Ми проїхали доволі швидко. Проїжджали через розбиту колону танків, через тіла наших мирних жителів, які лежали просто вздовж дороги. Видовище було страшне, я намагалася якось абстрагуватися, бо розуміла, що від мого стану залежить стан дитини,
– поділилася Анна.

Зараз Алісі 3 роки. Вона сильна й може за себе постояти. Анна тривожиться за неї, але не впевнена, що хвилювалася б менше, якби все сталося інакше.


Аліса з батьками / Фото з сімейного архіву

Пологи між двома стінами в коридорі: історія Тетяни та донечки Соломії

25-річна Тетяна Литвяк спустилась у підвал своєї багатоповерхівки 25 лютого. Коли її дитина, якій ще не було й 2 років, заснула в обідній час, росіяни завдали удару зовсім близько до їхнього будинку. Тоді Тетяна схопила донечку Софію, а під серцем носила ще маленьку Соломію, яка мала народитися вже зовсім швидко. Спотикаючись, жінка добігла до підвалу, ще не знаючи, що їй доведеться прожити у таких умовах щонайменше 3 тижні. Ба більше, з немовлям на руках.


Перше фото – за кілька днів до 24 лютого, друге – вже у підвалі / Фото з сімейного архіву

Спустившись у підвал, Тетяна оселилась з донькою на поличці для закруток. Її підвал був довжиною у півтора метра, тому розігнути ноги жінці не вдавалося. Ситуацію ускладнював і термін вагітності – 9-й місяць.


Тетяна з донькою у підвалі / Фото з сімейного архіву

З собою у підвал жінка взяла найголовніше: склала у рюкзак пелюшку, ніж та спирт, адже розуміла, що може народити у будь-який момент. Як тільки Тетяна спустилась у підвал, одразу розшукала людину з медичною освітою, яка б могла прийняти пологи. Погодилась допомогти одна жінка.

Коли я зрозуміла, що є людина з медичною освітою, яка не побоїться прийняти пологи, – я була вже спокійна,
– сказала Тетяна.

Водночас рідні спокійними не були. Вони переконували Тетяну, що потрібно їхати народжувати у пологовий, але вона не могла на це наважитись.

"У мене в голові було тільки одне: в мене є старша дитина, я поїду в пологовий тільки тоді, коли відійдуть води або ж коли я розумітиму, що це вже серйозні перейми. Такі перейми, що я поїхала, народила і повернулась", – пояснила жінка.

2 березня Тетяна все ж поїхала у пологовий, залишивши свою старшу доньку у підвалі зі свекрухою.

"Лікарі намагались мене заговорити, щоб я не хвилювалась, але мене це тільки дратувало. У мене дитя залишилось у підвалі. Це не бункер, це підвал будинку. Не дай Боже просто… (влучання у будинок – 24 Канал)", – зазначила жінка.

Тетяна народила молодшу донечку Соломію через короткий проміжок часу після приїзду – все сталось так, як і планувала. Зізнається, що народжувати було дуже страшно, але не через біль. Пологи відбулись у коридорі першого поверху між 2 стінками – така умовна безпека додавала невимовного страху.

Як тільки я народила, то зрозуміла по обличчю медсестри, що у місті щось коїться. Тоді я одразу наполягла, аби мене з немовлям вели у бомбосховище. Однак я не знала, що до нього потрібно іти через двір,
– розповіла Тетяна.

Босоніж у гумових капцях по калюжах, одразу після пологів з "живими" ранами жінка все ж дійшла до укриття. Тримаючи новонароджену дитину на руках, вона думала про свою старшу доньку.


Соломія в укритті пологового одразу після народження / Фото з сімейного архіву

Вже через кілька годин Тетяна з немовлям повернулась у свій підвал. Вона прожила у ньому з двома дітьми ще 2 тижні.

Доглядати за немовлям у підвалі було складно, адже місця дуже мало, умови жахливі. Та найбільше Тетяна боялась одного – що грудного молока не вистачить для дитини.

"Я ніколи не вірила у те, що треба пити чаї для налагодження лактації. Але у той момент я пила все, що тільки можна, лиш би мій організм виробляв молоко. Я на те молоко просто молилась, адже розуміла: якщо у нас закінчиться їжа, я зможу годувати своїм молоком ще й старшу доньку. Так, я продумувала найгірші сценарії", – зазначила Тетяна.

Інколи чоловікам, які також жили у тому ж підвалі, вдавалося принести хліб. Проте Тетяна зізналася, що завжди їла старіший хліб, а свіжий залишала на потім.

У мене було розуміння, що я не знаю, скільки ми тут житимемо. Тому я мала правило: краще з'їм старіший, а новіший на довше збережеться. Бувало, що я їла хліб з пліснявою, бо боялась, що моя дитина не матиме їжі через кілька днів,
– сказала жінка.

Зі страшних умов жінці з дітьми все ж вдалося вибратись, хоч вона й боялась на це піти. Автівки жорстоко розстрілювали окупанти, а тому потрібно було ризикнути найдорожчим – життям власних дітей.

Одного ранку на шаленій швидкості їх вивіз знайомий чоловік. Коли довелось звернути на мінне поле, аби проїхати 2 метри – Тетяна не дихала.

Коли жінка приїхала до своєї мами, яка жила в іншому районі, вона жахнулася. Тетяна побачила, що її старша донька стоїть на колінцях і не йде. Маленькі ніжки розучились ходити та бігати, адже життя у підвалі не давало дитині такої "розкоші". На волоссі Софійки, зав'язаному у 2 хвостики, були засохлі залишки супу, який вона їла 2 тижні до цього. Ці моменти Тетяна згадала зі сльозами на очах та комом у горлі.


Софія та Соломія у підвалі будинку / Фото з сімейного архіву

На щастя, зараз усе вже позаду. Соломії три роки, але вона не знає життя без війни.

Пологи під звуки вибухів: історія Юлії та її сина Матвія

Юлія Гришко – мама двох прекрасних дітей – Вікторії та Матвія. Молодшого сина 30-річна Юлія народила вже під час великої війни – у серпні 2022 року, в укритті Нікопольського пологового, коли місто перебувало під постійним артилерійським вогнем окупантів.

Юлія з чоловіком з маленького міста Покров, що на Дніпропетровщині. Місцевий пологовий зачинили ще за ковідних часів, тому народжувати тамтешнім жінкам доводиться їздити у сусіднє місто – Нікополь, яке росіяни взялися нищити артилерією з іншого берега Дніпра.

Коли почалися перейми, Юлію на швидкій довезли в Нікополь. Та щойно вони дісталися входу пологового – пролунав великий вибух. Тоді медсестра заспокоювала її, мовляв, все нормально. На жаль, для нікопольців стало нормою жити під канонаду артилерії. Тож кожного разу, коли в місті оголошували загрозу артобстрілу, породіллі спускалися в укриття лікарні. Навіть в укритті стіни тряслися від обстрілів, що звучали один за одним.

Ми всі спали в підвалі. Вдень підіймалися на поверх у пологовий, але щойно була сирена – усі спускалися в укриття. Постійно треба було збирати речі й з дитиною ходити. Але це наша безпека, тому дискомфорту як такого не було,
– поділилася Юлія.

Другі пологи виявилися набагато важчими морально, бо народжувати довелося під вибухи. Страх і хвилювання не покидали Юлію, але щойно вона побачила Матвійка – відчула щастя бути його мамою. Усе, що хотілося – забрати свою дитину в безпечне місце.

Через 3 дні після пологів Юлія з Матвійком повернулися додому. На щастя, під час виїзду Нікополь був трохи тихішим, ніж кілька днів тому.


Породілля зі своїм сином та сім'єю / Фото з сімейного архіву

Сьогодні хлопчику вже 2 роки та 6 місяців. Він швидко росте, дуже впертий і впевнений у собі. А ще дуже полюбляє керувати, особливо старшою сестричкою.

Досвід материнства під час війни змінює жінку – робить сильною, переконана Юлія. Такі умови дуже загартовують. Та страх за дітей і майбутнє нікуди не дівся і дуже хочеться, щоб дітки росли під мирним небом.

Передчасні пологи в укритті: історія Анни та сина Матвія

24-річна Анна Скидан народжувала у підвалі пологового будинку також у Нікополі. 28 вересня 2023 року передчасно з'явився на світ її син Матвій – Анна була лише на 34 тижні вагітності. Жінка впевнена, що ранні пологи були спровоковані стресом.

За увесь час вона вже звикла до постійних обстрілів, але зізнається, що постійно хвилювалась за дитину.

Перейми почалися вдома, та жінка була впевнена, що вони всього лиш тренувальні. Вже згодом, коли стало нестерпно боляче, чоловік відвіз Анну до пологового будинку. Під наглядом лікарів перейми все ж призупинились, але ситуація в місті була напруженою, тому Анна не мала змоги спокійно дочекатись свого терміну для пологів.

Нас спускали в укриття, коли були обласні або місцеві загрози артобстрілу. Живемо ми навпроти окупованого Енергодару, а тому тривогу оголошують майже щогодини кожного дня,
– розповіла дівчина.

Коли близько ночі жінок вкотре попросили спуститись в укриття, Анна ще не знала, що підніметься в палату вже не сама.


Підвал пологового у Нікополі / Фото з сімейного архіву

"О 22:00 в мене почалися сильні перейми. Я знову подумала, що це тренувальні. Я не вірила, що можу народити так швидко, термін надто ранній. Просила, щоб мене оглянули, дали якесь знеболювальне. Та коли мене оглянули, вже потрібно було народжувати", – сказала Анна.

У підвалі було про всяк випадок облаштоване місце для пологів – для 2 породіль про всяк випадок. Саме тієї ночі одночасно з Анною почала народжувати ще одна вагітна.

Жінки народили з перервою у кілька годин. Анна – свого синочка Матвія вагою лише 2300 грамів. Попри ранні пологи, на щастя, хлопчик задихав самостійно. Інша жінка народила дівчинку, яку назвали Софією.


Анна одразу після пологів / Фото з сімейного архіву

Про те, що доведеться народжувати у підвалі, Анна вже й не думала на той момент. Складніше було потім.

"З розривами, зі швами, з дитиною на руках потрібно було постійно бігати "туди-сюди". Я вже просто відмовилась підійматися в палату, а тому жила 4 дні у підвалі з дитиною", – пояснила Анна.

Прийняла пологи в окупації без жодного досвіду: відверта історія лікарки

Народжувати у надзвичайних умовах – страшно, безумовно. Однак є й ті, кому довелося приймати пологи без досвіду та потрібних медичних інструментів. У таку ситуацію потрапила лікарка Людмила Вовк із села Циркуни, що на Харківщині.

До слова! Циркунівська громада перебувала в окупації 72 дні. Про звільнення села Генштаб ЗСУ повідомив 7 травня 2022 року.

Людмила Володимирівна – сімейний лікар, вона ніколи не приймала пологи. Ба більше, сина народила шляхом кесаревого розтину, а тому навіть власного досвіду природних пологів у неї немає.

Вагітна Марія прийшла до лікарки у березні, народжувати вона повинна була вже у квітні. І єдина її можливість народити у пологовому – треба було їхати у російський Бєлгород.

Марія сказала: "До окупантів не поїду. Якщо ви мені не допоможете – народжуватиму сама вдома". Я просто не могла цього допустити. Ми почали готуватись,
– розповіла лікарка.

Людмила Вовк зізнається, що хвилювалась невимовно. Вона дуже боялась летального випадку мами чи дитини, а тому готувалась дуже ретельно. Попри поганий зв'язок, їй вдалося сконтактувати з колегою-гінекологом, яка їй "прочитала лекцію" та сказала, що потрібно підготувати для пологів вдома.

Також лікарка знайшла стару книгу про акушерство, яку купила ще студенткою.

"Що цікаво, мені під час навчання не вистачило книги від держави саме з цього предмету, тому тоді я мусила її купити самостійно. Таким чином вона у мене й збереглась", – пригадала Людмила Вовк з усмішкою.

Протягом місяця лікарка готувала усе для пологів. У неї не було хірургічної голки та нитки на випадок, якщо потрібно буде накладати шви. Людмила Володимирівна приготувала звичайні інструменти – швейні. Імпровізовану пологову залу облаштували просто у кімнаті. І хоч вагітна Марія та лікарка сподівались до останнього моменту, що ЗСУ встигнуть звільнити населений пункт до початку пологів, – цього, на жаль, не сталось.

Усе почалось вночі. У Марії відійшли води, коли вона спала у себе вдома, під час комендантської години. Йти до лікарки було дуже ризиковано, окупанти могли просто розстріляти їх. Пройти було дуже складно. На щастя, їй з чоловіком вдалося потрапити до будинку пані Людмили.

Пологи тривали 15 годин. На допомогу також прийшла і сусідка, яка має медичну освіту. Допомагав і син лікарки – він забезпечував зв'язок з гінекологом. Додзвонитись можна було лише одним способом – притуливши телефон до рами вікна в іншій кімнаті. Все відбулось просто фантастично. 18 квітня Марія без жодного ускладнення народила свою першу дитину – хлопчика з вагою 3500 грамів.


Людмила Вовк та її сусідка з новонародженим Михайликом / Фото з особистого архіву

Лікарці не довелося ні накладати шви, ні зупиняти потенційну кровотечу. Усе минуло бездоганно.

"Чесно, якби почалась кровотеча, тоді я не знаю, що б ми робили. Потрібних медикаментів практично не було", – зазначила Людмила Вовк.

Хлопчика назвали Михайликом. Лікарка відверто поділилась емоціями від народження дитини.

Це такі неймовірно сильні емоції, які запам'ятаються мені на все життя. Я не можу описати їх, це неймовірна радість – бути причетним до нового життя,
– сказала Людмила.

Породілля з дитиною ще 5 днів проживали вдома у лікарки, аби бути під наглядом. Людмила Вовк зізналась, що вони встигли дуже зріднитися, а тому спілкуються й досі.

Теги за темою
Статьи
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
Кабмин анонсировал изменения в начислении пенсий
Корреспондент
2025-07-07T18:27:07Z
Apple подала апелляцию на штраф ЕС в размере €500 млн
Корреспондент
2025-07-07T21:03:42Z
Подорожание продуктов в Сумах: что наиболее возросло в стоимости
Политека
2025-07-07T19:30:11Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Как узнать, что у человека порча: основные признаки и советы
Comments UA
2025-06-24T06:15:10Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
На руки не дадут, но можно отоварить: пенсионеры получат дополнительную тысячу гривен - на что разрешат потратить
Знай
2025-07-07T17:36:04Z
Как легко почистить матрас – проверенные советы
Gazeta UA
2025-07-07T16:33:15Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Сколько минут нужно ходить на неделю, чтобы продлить жизнь на 7 лет
TSN
2025-07-07T14:33:01Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Все ли люди готовы к демократии? Неприятная правда
ГЛАВКОМ NET
2025-07-07T20:24:36Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Замена посла в США. Смотрины кандидатов
Корреспондент
2025-07-07T21:39:56Z
В Белом доме ответили, почему поставки оружия Украине остановлены
Gazeta UA
2025-07-07T21:39:26Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
Россия нанесла удар по пригороду Харькова: подробности от Терехова
Апостроф
2025-06-28T18:48:07Z
Удар по мобилизации. Россия атакует ТЦК
Корреспондент
2025-07-07T21:18:24Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Во Львове и на Буковине непогода валит деревья: что известно
Comments UA
2025-07-07T20:51:45Z
Гороскоп на 8 июля: проведите время с родными, это поможет восстановить силы
Новости Украины
2025-07-07T20:03:01Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T17:54:27Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Это важный атрибут, о котором все забывают на похоронах
Comments UA
2025-07-07T21:27:26Z
Уроки языка: как сказать на украинском "наличка"
ZN UA
2025-07-07T21:03:27Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
Будни городских птиц: воробьи исчезают, вороны голодают, а попугаи размножаются
Комсомольская правда
2025-07-07T14:45:37Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Мясо как масло: как за 15 минут сделать стейк нежным, как в ресторане
Знай
2025-07-07T19:51:21Z
Созданы друг для друга: семь общих привычек перед сном, указывающих на идеальность пары
Gazeta UA
2025-07-07T19:12:14Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Зеленский прокомментировал взрывы под Житомиром
Корреспондент
2025-07-07T20:24:18Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
В Екатеринбурге РФ из-за пожара на складе привлекли пожарный поезд из-за пожара на складе
Новости Украины
2025-07-07T20:54:10Z
Удар по Харькову: число пострадавших достигло 82 человек
Корреспондент
2025-07-07T19:24:24Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
В Германии мужчина открыл стрельбу из окна: ранен украинец
TSN
2025-07-05T17:27:35Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Супруга Козловского в купальнике очаровала фигурой и показала свой отдых с сыном
TSN
2025-07-07T19:36:09Z
Никто не решался строить здесь 500 лет, но этот особняк изменил правила игры
Telegraf
2025-07-07T19:24:41Z
Анастасия Цимбалару появилась на большом концерте дуэта "Очі в Очі" в Киеве
Фокус
2025-07-07T12:51:52Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Ксения Мишина свозила маму в Карпаты и рассекретила, как они отдыхали в горах
TSN
2025-07-06T12:33:56Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Porsche представила новую спецверсию 911
Корреспондент
2025-07-07T17:30:56Z
Важно перед поездкой: где за границей не признают украинское водительское удостоверение
Comments UA
2025-07-07T13:15:51Z
Франция требует от Tesla прекратить рекламировать автомобили как беспилотные и угрожает штрафом
Европейская правда
2025-06-24T15:54:56Z
Зачем водители держат в гараже теннисный мячик: интересный лайфхак
Gazeta UA
2025-07-07T09:03:13Z
"Не бита, не крашена" - 5 фраз, разоблачающих перекупов авто
Знай
2025-07-06T20:51:59Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Подводные камни Krafton: Создателя Subnautica выгнали из собственной студии
GameMag
2025-07-07T21:33:17Z
В Саудовской Аравии начинается мировой чемпионат по киберспорту
Корреспондент
2025-07-07T20:06:30Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z
На дне Атлантического океана обнаружили более тысячи бочек с радиоактивными отходами
TSN
2025-06-28T09:06:55Z
Новый раздел "Ветеран Pro" появился в приложении "Дія"
ZN UA
2025-07-07T15:00:35Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Один из самых дорогих новичков Манчестер Сити может быть продан
Корреспондент
2025-07-07T18:09:21Z
Щенсны останется в Барселоне, продлив свое соглашение с клубом
Корреспондент
2025-07-07T17:15:36Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Галатасарай планирует сделать попытку трансфера Осимхена
Корреспондент
2025-07-07T16:48:11Z
Нападающий Манчестер Юнайтед определился со своим будущим
Корреспондент
2025-07-07T16:09:54Z