MY.UAНовини
Дилема для Путіна, Курська область й "червоні лінії" України: огляд західних ЗМІ за тиждень
Дилема для Путіна, Курська область й "червоні лінії" України: огляд західних ЗМІ за тиждень

Дилема для Путіна, Курська область й "червоні лінії" України: огляд західних ЗМІ за тиждень

Як і анонсував Володимир Зеленський, минулий тиждень видався напруженим у контексті дипломатичної роботи. Переговори у Джидді стали справжньою перемогою Києва, й, що головне, змусили Трампа повернути свою увагу у бік Москви. Водночас не менш уважно Україна та світ спостерігали за боями у Курській області, які, ймовірно, добігають свого кінця. Про те, що писали західні ЗМІ за тиждень з 10 по 16 березня 2025 року, читайте в матеріалі 24 Каналу.

Чи погодиться Путін на 30-денне перемир'я

Минулого тижня Україна провела успішні переговори з Сполученими Штатами. За результатами зустрічі українська та американські делегації погодилися по 30-денне перемир'я не лише у повітрі й морі, а в усіх аспектах. Як пише The Economist, цього разу Путін має ухвалити доленосне рішення.

У матеріалі The Economist виділяє головну проблему для диктатора: він не досяг всього, чого хотів в Україні. Пожертувавши 100 – 200 тисячами солдатів єдине, що йому вдалося, так це захопити приблизно 11% території України.

Пан Путін може грати роль могутнього воїна, відвідуючи передову на російському телебаченні, але це жалюгідний результат для такого колосального зусилля.

Видання зазначає, що Путін, ймовірно, за допомогою Трампа хотів би отримати те, що йому не вдалося відвоювати. Російський диктатор спробує приєднати свої умови до майбутнього припинення вогню. Наприклад, не відновлювати військову допомогу Україні, провести вибори чи визнати окуповану територію російською, – чому Трамп має протистояти.

Владімір Путін може намагатися затягнути або ускладнити процес безкінечними вимогами про "уточнення". Однак припинення кровопролиття в Україні, хоча і тимчасове, було б досягненням для Дональда Трампа. Він уже чинив тиск на Україну, що було найлегшою частиною завдання. Тиск щодо Росії наразі обмежився лише обнадійливими заявами про готовність "вжити фінансових захотів".

"На жаль, слова нічого не варті. Тепер настав час чинити справжній тиск на Путіна. Чи наважиться він?" – підсумовує

Україна окреслила свої "червоні лінії" у мирній угоді

Британський The Independent опублікував великий матеріал, у якому розповів про так звані "червоні лінії України" у переговорах – тобто теми, які є принциповими для української сторони.

Як зазначають джерела видання, одним з ключових питань є повернення десятків тисяч українських дітей, яких викрали та вивезли до Росії або на окуповану територію без згоди батьків чи опікунів. За даними Києва, таких нараховується щонайменше 20 тисяч.

Іншим важливим питанням є вимога Путіна поступитися Донеччиною, Луганщиною, Запоріжжям та Херсонщиною. Українські офіційні особи повідомили, що погоджуються на те, що фронт заморожується по нинішній ЛБЗ, і Росія наразі утримує певну територію, щоб припинення вогню спрацювало, однак будь-які поступки додатковою територією неможливі.

Нерозумно вимагати, щоб, наприклад, Запоріжжя чи Херсон повністю віддали – це для нас звучить як ф*гня,
– зазначає співрозмовник видання.

Співрозмовники з українських владних кіл стверджують, що доля територій, які утримуються Росією з моменту вторгнення в лютому 2022 року, не вирішена. Однак вони зазначають, що Україна зробить все можливе задля дипломатичного повернення земель.

Водночас Україна вимагає повернення тисяч цивільних осіб, незаконно утримуваних Росією, які не вважаються військовополоненими і тому не будуть включені в обмін військовополоненими. Також є потреба в міжнародних гарантіях безпеки на випадок, якщо Путін порушить будь-яку угоду про припинення вогню.

Що стало "ключем до успіху" росіян у Курській області

Минулого тижня російській армії вдалося значно відтиснути українські сили у Курській області та повернути контроль над Суджою. Оглядач Forbes Девід Акс розповів, що ключем до успіху росіян стала елітна група безпілотників – Центр передових безпілотних систем "Рубікон", яка 25 лютого розпочала атаку на логістику ЗСУ у Курській області.

Оглядач розповів про одну з тактик росіян. Оператори "Рубікону" влаштовували засідки на українську техніку: замість того, щоб висіти у повітрі, російський дрон опускався на землю, очікуючи колону. Інновації у цьому немає, проте така повітряна засідка вимагає особливих навичок та досвіду – якими оператори "Рубікон" володіють. Також ворог встановлював пастки, висаджуючи безпілотники на дорогах і підриваючи їх під транспортом.

Водночас Акс визнає, що Курщина зараз ледь не єдина ділянка фронту, на якій ворогу вдалося отримати перевагу. В інших місцях наступальні операції Росії застопорилися, а подекуди вона мусить відступати перед обличчям українських контратак. Залучення "Рубікону" на Курщину послабило російські сили на Півдні, що дало змогу ЗСУ повернути деякі позиції.

The Wall Streat Journal також визнає, що вирішальне значення для росіян у Курській області відіграли дрони на оптоволокні, які непіддатливі до РЕБ. Росія змогла задіяти своїх найкращих операторів БпЛА, які перемістилися ближче до лінії фронту, аби атакувати цілі у тилу.

Говорячи про майбутнє Курської операції, то видання зауважує, що "зухвала військова авантюра" добігла кінця. Деякі аналітики називають операцію "дурістю", проте інші вважають, що Україна мала спробувати щось нетрадиційне.

Зрештою, за словами українських офіційних осіб, Курська операція виконала своє завдання. Вона показала, що українська армія ще може наступати, запобігла вторгненню росіян у Сумську область, а також поповнила обмінний фонд.

Відступаючи з Курська, Україна стабілізувала ключові ділянки лінії фронту на сході України, відтіснивши Росію від охопленого боями міста Покровська та контратакувавши у місті Торецьк.

Ставка України на безпілотники зіграла

The Economist віддає данину прийняттю Україною безпілотників, зазначаючи, що ця ставка окупилася. За основу видання взяло дослідження Королівського інституту об’єднаних служб (RUSI) та Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS).

Перш за все аналітики виділяють те, що дрони стали найбільш смертоносною зброєю в Україні. У 60-70% всіх випадків причиною пошкоджень або знищень російських техніки стали саме безпілотники.

За їх данними, наразі зростає частка безпілотників, оснащених штучним інтелектом для наведення. Це дозволяє наводити цілі на завершальній фазі польоту, навіть якщо зв'язок оператора з дроном втрачено. Автоматичне наведення здатне спрацьовувати на відстані 2 і більше кілометрів, залежно від умов. Таким чином ШІ може підвищити показники влучання: один чи два безпілотники з штучним інтелектом можуть виконувати роботу, на яку раніше вимагалося вісім або дев'ять звичайних.

Водночас CSIS зазначає, що Україна планує піти у питанні безпілотних систем набагато далі. Вона прагне "усунути військових із безпосередніх бойових дій і замінити їх автономними безпілотними системами".

Окрім цього, Україна прийняла концепцію програмно-визначених озброєнь, у яких "операційний код має більше значення, ніж фізичний дизайн". Українські виробники створюють "модулі" – зазвичай це мікросхеми, які можуть бути встановлені або модернізовані на дешевому та масовому обладнанні. Якщо таке обладнання потрапить до росіян, то аби його відтворити вони потребуватимуть цінного часу.

Четверте – у всьому цьому все ще є обмеження. За даними RUSI, близько 60-80% українських ударних дронів з видом від першої особи (FPV) не досягають своїх цілей, що залежить від навичок оператора та розташування цілі.

Понад 50% поранень зараз спричинені дронами, тоді як наприкінці 2023 року цей показник становив 25%.

Як зазначає RUSI, через постійну загрозу з боку дронів техніку доводиться тримати щонайменше за 7 кілометрів від лінії фронту, тому солдати копають окопи вручну, використовуючи кирки та лопати. Деякі мінні поля досі розміновують вручну.

"Похмура іронія полягає в тому, що штучний інтелект і робототехніка зробили поле бою ще більш смертоносним для тих, кому не пощастило опинитися на його передовій", – зазначають аналітики.

Європа хоче захиститися під ядерною парасолькою Франції та Британії

CNN зазначає, що для багатьох у Європі Дональд Трамп пробив діри в ядерній парасольці НАТО. Тепер європейці намагаються згуртуватися під ядерним захистом Франції чи Британії.

Якщо Сполучені Штати завжди були старшим братом Європи, то Франція та Велика Британія також є давніми ядерними державами – і деякі європейські лідери замислюються над тим, чи може найвищий стримувальний фактор для Москви знаходитися набагато ближче до дому.

Відомо, що Франція має близько 290 ядерних боєголовок, а Велика Британія – 225 розроблених США ракет Trident. Проте експерти переконані, що без арсеналу такого масштабу, як у Росії, Франція здатна погрожувати лише "стратегічною відплатою".

Порівняно невеликий ядерний потенціал Франції у порівнянні з США робив його легкою мішенню для скептицизму, навіть серед найвищого військового командування Заходу

Американський арсенал має ключову особливість: можливість мінімізувати будь-який термоядерний обмін. США можуть вдарити всього один раз, замість того щоб використовувати весь арсенал одразу. Натомість французький ядерний арсенал історично розглядався як крайній засіб.

Окрім цього, європейці не мають ядерної культури, адже історично покладалися на захист США. Але будь-яке справжнє стримування Росії потребуватиме звичайних і ядерних сил, і за Трампа "питання в тому, чи можна розраховувати на американську прихильність і участь".

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Піт, спазми, непритомність: як зрозуміти, що організм не справляється зі спекою
360ua.news
2025-07-03T18:12:32Z
Популярні засоби для схуднення виявилися небезпечними: вони можуть бути причиною панкреатиту
Фокус
2025-07-03T17:27:29Z
Як покращити продуктивність, якщо відчуваєте сильну втому
24tv
2025-07-03T17:24:50Z
Психолог розповів про очевидну ознаку швидкого вигорання: як її можна виявити заздалегідь
Фокус
2025-07-03T16:21:53Z
Артрит і харчування: який зелений овоч може дійсно полегшити симптоми
24tv
2025-07-03T16:00:04Z
ВООЗ пропонує підняти ціни на три групи шкідливих продуктів
TSN
2025-07-03T15:33:40Z
Ботокс більше не потрібен: 7 продуктів, які реально омолоджують шкіру та розгладжують зморшки
TSN
2025-07-03T15:06:25Z
Режим харчування впливає на виникнення мігрені
24tv
2025-07-03T14:15:09Z
Україна отримає 76 мільйонів євро на будівництво євроколії від Польщі до Львова
24tv
2025-07-03T18:28:31Z
МВФ уточнив, які реформи має виконати Україна для стійкості економіки
УкраинФорм
2025-07-03T18:28:05Z
Гірша якість та менша вага: як виробники приховують інфляцію та дурять покупців
24tv
2025-07-03T18:03:40Z
ЄС інвестує у залізничне сполучення Львів–Польща
ГЛАВКОМ NET
2025-07-03T17:51:27Z
МВФ вимагає ухвалити закон про збільшення податків для українців: чи реально знайти компроміс
24tv
2025-07-03T17:09:59Z
Субсидії можуть виплатити заднім числом: кому надійдуть гроші
Знай
2025-07-03T17:06:45Z
До загального фонду держбюджету за червень надійшло ₴241,2 мільярда
УкраинФорм
2025-07-03T16:37:13Z
Перший інвестор Facebook залишився без $15 мільярдів через ранній продаж акцій
InternetUA
2025-07-03T16:31:26Z
Українці масово отримали гроші від держави: час перевірити банківські картки
GlavRed
2025-07-03T16:27:45Z
Ответ на остановку оружия из США, разговор Трампа с Путиным, давление на Орбана: новости дня
Европейская правда
2025-07-03T18:31:32Z
Майбутній президент Польщі анонсував спірне призначення на топпосаду у сфері безпеки
Европейская правда
2025-07-03T18:31:13Z
Іран після атаки США по ядерних об'єктах все ще бачить шанс на переговори
Лига
2025-07-03T18:30:57Z
Молдова закликає ЄС до прискорення інтеграції через вплив рф
iPress
2025-07-03T18:28:34Z
Президент Європейської ради анонсував ухвалення невдовзі 18-го пакету санкцій проти рф
iPress
2025-07-03T18:28:11Z
"Залізний купол" над Україною: експерт розкрив чи можлива його побудова
GlavRed
2025-07-03T18:27:55Z
У МВС презентували уніфіковані протоколи з питань психологічного супроводу захисників
УкраинФорм
2025-07-03T18:27:03Z
Україна викликала на розмову посла Угорщини
Европейская правда
2025-07-03T18:24:04Z
У Росії вже шукають наступника Путіна, – ЦПД
24tv
2025-07-03T18:21:57Z
Голова МЗС подякував Папі Римському Леву XIV за прийом дітей із України
iPress
2025-07-03T18:28:37Z
У пунктах пропуску на кордоні з Польщею та Румунією введено тимчасові обмеження
iPress
2025-07-03T18:28:13Z
Що не можна позичати 4 липня: прикмети, які не можна порушувати
GlavRed
2025-07-03T18:27:01Z
МОН спростувало інформацію про "необов'язкову базову військову підготовку для студентів"
24tv
2025-07-03T18:21:26Z
На Київщині ППО працює по ворожих дронах
УкраинФорм
2025-07-03T18:21:10Z
Поліція розмістила фото доказів, спотворене ШІ — спочатку заперечувала, а потім вибачалася
ITC
2025-07-03T18:16:47Z
Українці виплатять до 30 000 гривень: як отримати допомогу
Знай
2025-07-03T18:06:31Z
Розкриті технічні характеристики шведських зенітно-ракетних комплексів RBS 70 NG, що надійшли на озброєння ЗСУ
InternetUA
2025-07-03T18:00:10Z
Премія Рильського оголосила прийом заявок
Детектор М
2025-07-03T17:57:21Z
Навіть люди з найгострішим зором не помітять 3 хамелеонів: загадка "із зірочкою"
GlavRed
2025-07-03T18:27:58Z
Як відбілити білу футболку в домашніх умовах: дуже простий спосіб
GlavRed
2025-07-03T18:27:44Z
Як очистити казан від сильного нагару: спосіб, про який багато хто не знає
GlavRed
2025-07-03T18:27:32Z
3 знаки зодіаку, яким у період магнітних бур варто більше працювати
24tv
2025-07-03T18:24:53Z
Не Санторіні: який острів у Греції має пляж із найчистішою водою у світі
24tv
2025-07-03T18:09:08Z
Басейн у дворі: що варто знати, перш ніж встановлювати його
24tv
2025-07-03T18:03:47Z
Забудьте про класику: один несподіваний інгредієнт перетворить деруни на шедевр
Telegraf
2025-07-03T17:54:28Z
Як сіль вплине на смак вашої кави: бариста здивував відповіддю та пояснив, чому варто її додати
24tv
2025-07-03T17:30:09Z
Коростишів відкриває таємниці: що приховують легенди і гранітні скелі
GlavRed
2025-07-03T17:27:38Z
Обмеження руху транспорту: де не можна буде проїхати, зроблено попередження
Политека
2025-07-03T18:31:18Z
Діти та мами з візочками біжать в укриття: щемливе відео, зняте під час тривоги в Києві
24tv
2025-07-03T18:30:32Z
Викрили депутата Волинської обласної ради, який переправляв ухилянтів за кордон
TSN
2025-07-03T18:03:53Z
Грошова допомога для пенсіонерів в Одеській області: яким критеріям потрібно відповідати для отримання виплат
Политека
2025-07-03T18:00:56Z
У Полтаві кількість поранених унаслідок удару РФ зросла до 59, двоє загиблих
УкраинФорм
2025-07-03T17:54:54Z
Сирський відповів на звинувачення комбата 47-ї бригади щодо Курщини
ГЛАВКОМ NET
2025-07-03T17:51:18Z
У Києві знову лунає повітряна тривога — що загрожує цього разу
TSN
2025-07-03T17:33:33Z
Україну атакує потужний шторм: регіони засипатиме градом та литимуть грозові дощі
GlavRed
2025-07-03T17:27:35Z
На фронті загинув бойовий командир та один із лідерів Пласту Роман Орищенко
УкраинФорм
2025-07-03T17:24:09Z
Помер актор Майкл Медсен: зірка "Скажених псів" та культових ролей
TSN
2025-07-03T18:18:02Z
У Франції створили запальничку для сигар за $500 000
360ua.news
2025-07-03T17:36:08Z
"На жаль, це кінець": у Віри Брежнєвої зробили заяву
GlavRed
2025-07-03T17:27:09Z
"Мамського блогу не буде" - Леся Нікітюк показала принади в яскравому купальнику
Gazeta UA
2025-07-03T17:09:47Z
"Парк Юрського періоду: Відродження": ефектні динозаври-мутанти та спортивна Скарлетт Йоганссон
Фокус
2025-07-03T16:27:16Z
У Римі відбудеться допрем'єрний показ українського фільму «Малевич»
УкраинФорм
2025-07-03T15:45:00Z
Полісся представило нову форму на сезон 2025/26: три комплекти — три символи
Football.ua
2025-07-03T15:31:23Z
Омолоджуючі кольори для жінок після 60 років: одяг, який чудово освіжає
24tv
2025-07-03T15:30:24Z
Був моєю душею: дві українські актриси, які втратили чоловіків на війні
GlavRed
2025-07-03T15:27:52Z
В Україні викрили двох жінок, які у вайбер-спільноті повідомляли місце перебування працівників ТЦК
InternetUA
2025-07-03T18:28:13Z
Діогу Жота та Андре Сілва загинули в аварії: куди їхав автомобіль футболістів
24tv
2025-07-03T18:00:53Z
В Індії викрили «найбільший даркнет-наркосиндикат» країни
InternetUA
2025-07-03T17:58:13Z
У Полтаві зросла кількість поранених після атаки РФ: що відомо
TSN
2025-07-03T17:51:18Z
СЧЗівця, який два роки перебував "у бігах", затримали: що знайшли у нього вдома
TSN
2025-07-03T17:51:11Z
У Фінляндії сталася різанина біля ТЦ , четверо поранених
УкраинФорм
2025-07-03T17:45:05Z
На Черкащині викрили адміністратора Telegram-групи, який "зливав" локації ТЦК і намагався зірвати мобілізацію
InternetUA
2025-07-03T17:27:15Z
У Запоріжжі викрито працівників ТЦК, які допомогли 1,5 тис. чоловіків уникнути мобілізації
ГЛАВКОМ NET
2025-07-03T17:00:45Z
У Полтаві завершили аварійні роботи на місці удару РФ: травмовані 47 людей, двоє загиблих
УкраинФорм
2025-07-03T16:57:49Z
Світ ще не був готовий до Mercedes EQS, визнає виробник
Топ Жир
2025-07-03T18:18:34Z
Найпотужніший автомобільний двигун Ariel Atom пропонує швидкість на рівні гіперкарів
Топ Жир
2025-07-03T17:18:07Z
Українці менше купують уживані авто: чому впали продажі
360ua.news
2025-07-03T17:03:32Z
Ford Mustang на бензині знову популярніший за Mach-E на тлі падіння продажів електромобілів компанії
Топ Жир
2025-07-03T16:33:13Z
Автопілот Tesla завіз людей під поїзд — родина ледь встигла вийти
ITC
2025-07-03T15:51:23Z
Ferrari F40 пошкоджено у ДТП з втечею. Хто за кермом?
Топ Жир
2025-07-03T15:48:43Z
Škoda готує електричний універсал, який змінить ринок, де панують позашляховики
Топ Жир
2025-07-03T15:18:36Z
Компанія Dodge відкликає тисячі електромобілів Charger, бо вони виявилися "занадто тихими"
Фокус
2025-07-03T15:15:35Z
Це може вбити кондиціонер в авто у спеку та холод: 5 простих правил для водіїв
Фокус
2025-07-03T14:36:58Z
Мілан офіційно представив Річчі
Football.ua
2025-07-03T18:31:43Z
Страсбур близький до трансферу Кулібалі
Football.ua
2025-07-03T18:31:14Z
Італія обіграла Бельгію на футбольному Євро-2025 серед жінок
УкраинФорм
2025-07-03T18:30:45Z
Олександрія оголосила імена суперників на зборах в Австрії
Football.ua
2025-07-03T18:13:13Z
Мессі продовжить кар’єру в Інтер Маямі
Football.ua
2025-07-03T17:58:34Z
Друга трагедія за добу: юний футболіст Легії постраждав у ДТП, його сестра загинула
Football.ua
2025-07-03T17:55:53Z
Інтер продовжив контракт з Ді Дженнаро
Football.ua
2025-07-03T17:51:54Z
Арріага став гравцем Леванте — трансфер із Партизана за 500 тисяч євро
Football.ua
2025-07-03T17:48:50Z
Мітома хоче залишитися в Брайтоні попри інтерес Баварії
Football.ua
2025-07-03T17:31:45Z
Взуття гігантів: археологи знайшли дещо незвичне у римському форті
Фокус
2025-07-03T18:06:10Z
Що таке стартапи-єдинороги та як творець "супергуманоїдів" Dexterity отримав це звання
ZN UA
2025-07-03T17:04:05Z
Google розширила доступ до Veo 3: де вже працює і як створює відео
InternetUA
2025-07-03T17:01:22Z
Вчені поставили під сумнів користь домашніх тварин для психіки
Portaltele
2025-07-03T16:27:05Z
Telegram у чорному списку: експерти назвали найбезпечніші месенджери
Хвиля
2025-07-03T16:21:28Z
В Україні можна побачити яскравого, проте токсичного метелика: де саме вони водяться
Фокус
2025-07-03T16:21:00Z
Amazon запустила мільйонного робота й нову ШІ-модель
InternetUA
2025-07-03T16:01:55Z
Запитай в ChatGPT: 69% користувачів більше не переходять на сайти з пошуку
ITC
2025-07-03T15:51:49Z
Samsung Galaxy Fold7 «засвітився» на фото — нові деталі та характеристики
ITC
2025-07-03T15:51:23Z