MY.UAНовини
Корупція, бронювання та Китай: з якими проблемами стикаються виробники дронів в Україні
Корупція, бронювання та Китай: з якими проблемами стикаються виробники дронів в Україні

Корупція, бронювання та Китай: з якими проблемами стикаються виробники дронів в Україні

Українська дронова індустрія робить важливий крок уперед – у Києві презентували першу партію FPV-дронів, зібраних лише з українських компонентів. На презентації "100% українського дрона" від виробника VYRIY, що відбулася у Києві 14 березня, окреслили як висхідні можливості локального виробництва, так і виклики, з якими стикається галузь на шляху до повної автономії.

Попри те, що деякі складові для дронів і досі доводиться імпортувати, такий формат збирання є стратегічно важливим. Він допомагає зменшити залежність від постачальників, зокрема з Китаю, які можуть у будь-який момент обмежити експорт готових блоків, але не дрібніших компонентів, наголосив засновник і керівник VYRIY Олексій Бабенко.

Які перешкоди сьогодні стоять на шляху локалізації, що вже вдалося досягти та які перспективи відкриває цей проєкт для оборонного сектору – читайте у матеріалі 24 Каналу.

Податки та бронювання: про яки виклики кажуть у галузі

Потужне зростання галузі під час великої війни зіткнулося з низкою проблем. Однією з найбільших серед них Бабенко назвав податкове навантаження на українських виробників комплектовання. За його словами, імпортні деталі завозяться в Україну без мита та ПДВ, тоді як українські компанії змушені сплачувати податки на комплектувальні, які вони купують для власного виробництва.


Олексій Бабенко / Фото Zaxid.net

Це створює ситуацію, коли виробництво комплектуючих в Україні стає дорожчим, ніж закупівля вже готових деталей за кордоном. У підсумку українським компаніям вигідніше купувати імпортні компоненти, а не виробляти їх у країні,
– пояснив директор компанії-виробника дронів.

Олексій Бабенко наголосив, що через таку систему оподаткування закордонним постачальникам вигідніше продавати в Україну, ніж підтримувати локальне виробництво.

Водночас ексголова Мінстратегпрому, нині радник президента зі стратегічних питань Олександр Камишін, наголосив, що дрони власного виробництва – це "наша незалежність, адже ніхто нам не може сказати, що ми щось не поставимо, не передамо, уповільнимо тощо".

Також це наша економіка. Все вироблене в Україні дає робочі місця, дає податки, дає гроші, які залишаються в Україні. І це просто круто, що за три роки великої війни ми зуміли виробити щось своє, що ми називаємо українською зброєю. Це те, що весь світ згодом, після закінчення війни нашою перемогою, буде шукати, як купити та інтегрувати.

Проблеми у галузі / Фото 24 Каналу із заходу VYRIY

Ще одна основна проблема у галузі – відсутність бронювання для виробників компонентів.

Наша компанія постачає дрони напряму Збройним Силам України, тому ми маємо можливість бронювати співробітників. Але виробники комплектуючих не завжди є прямими постачальниками, і це стає для них великою проблемою,
– зазначив Бабенко.

За його словами, загалом у цій сфері працює до 10 тисяч людей по всій країні, і багато з них є унікальними фахівцями, яких складно замінити.

Також розвиток галузі стримує відсутність стабільного планування закупівель. "Багато хто думає, що українське виробництво швидше за імпортне, але це не так. Китайський виробник вже має готовий виріб, і його поставка триває 3 – 4 тижні. В Україні ж виробник комплектувальних спочатку має замовити компоненти, дочекатися їхньої доставки, виготовити виріб – і лише тоді поставити його замовнику. Цей цикл може розтягнутися на 2 – 3 місяці", – пояснив Бабенко.

Через це українські виробники стикаються з фінансовими проблемами.

"Якщо компанія не є великим бізнесом, їй складно масштабувати виробництво: немає доступу до пільгового кредитування, немає передплат від замовників. У результаті індустрія розвивається повільніше, ніж могла б", – додав він.

Динаміка цін у галузі / Фото 24 Каналу із заходу VYRIY

Бабенко також пояснив, чому не можна повністю покладатися на Китай у виробництві дронів. Як приклад він навів ситуацію з російськими БпЛА, де китайські компанії розробили технології під потреби армії РФ.

Росіяни замовили у Китаї відеопередавач, який працює на нестандартних частотах, що робить його важким для придушення українськими засобами РЕБ. Він стоїть на безпілотниках "Молния" та "Привет-82" та працює на частотах від 3000 до 5000 МГц. У цих частотах не працює жодний український дрон. Але що сталося далі? Китайці просто взяли і через тиждень вмовлянь продали ці ж компоненти нам,
– розповів керівник VYRIY.

На його думку, це доводить, що будь-яка розробка, замовлена в Китаї, з великою ймовірністю може стати доступною і для противника. Це і доводить важливість локалізації виробництва.

Як варто підготуватися до можливої наступної війни

Сергій Бескрестнов, позивний "Флеш", український фахівець із військових радіотехнологій, технічний блогер та голова ГО "Центр радіотехнологій" розповів на заході про свою візію майбутнього військового виробництва.

Перше, що хвилює всіх виробників, – це ризики. Ми вже бачили, як це було у 2014 – 2015 роках: щойно настає перемир'я або ремісії, продажі військової продукції стрімко падають. Те саме стосується й донатів, фондів – так працює людська психіка,
– зазначив "Флеш".

Головна загроза, за його словами, – це повторення помилок минулого: "Тоді ми втратили п’ять років, не нарощуючи оборонку, не розвиваючи технології. Зараз, сподіваюся, ми не повторимо цю помилку".

Бескрестнов наголошує на необхідності стратегічного підходу у військовому виробництві:

Ми повинні розуміти: наш противник не зупиниться. Він нарощуватиме виробництво дронів, ударних систем. Через 5 – 7 років можемо побачити нову хвилю загострення. І від того, наскільки ми будемо до неї готові, залежатиме, наскільки ми збережемо свою країну. Тому що ворог вже стане досвідченішим на той час. Він уже не припуститься таких помилок, яких допускав у цій війні.

Однак виробники стикаються з проблемою інертності ринку. Коли замовлення різко скорочуються, виробники опиняються перед дилемою: або тримати величезні склади продукції, ризикуючи втратами, або працювати під конкретне замовлення, що робить постачання нестабільним.

На думку "Флеша", держава має взяти на себе ризики створення буферних запасів: "В ідеалі має бути фонд стратегічного резерву, який перекриє затримки у постачанні з-за кордону".

Китай залишається важливим постачальником компонентів для дронів, але залежність від нього небезпечна. КНР вже двічі вводила обмеження на експорт комплектувальних. Якщо завтра компартія ухвалить рішення припинити постачання, це буде зроблено жорстко, вважає "Флеш". Україна ж має потенціал для створення власних дронів: "Практично все для виробництва у нас є, окрім камер та акумуляторів. Але й ці компоненти можна знайти на відкритому ринку".

Основний фокус, за словами експерта, слід зробити на дронах дальньої дії: "Це наше головне озброєння для завдання ударів у глибокому тилу ворога. І тут ми не маємо питати дозволу у НАТО".

Масове виробництво FPV-дронів – ще один критичний напрямок. Головна проблема галузі, на думку "Флеша", – нестабільність характеристик. Сьогодні дрони працюють на одному діапазоні, завтра – на іншому. Росіяни швидко адаптуються, змінюючи частоти, тестуючи нові можливості.

Експерт наголошує на важливості оперативного моніторингу радіочастот на фронті. "Щоб зрозуміти їхню тактику, треба відстежувати роботу операторів. Якщо вони перемикаються на новий діапазон і продовжують працювати, значить, знайшли "вікно" в українській обороні", – каже Сергій.

Ще одна проблема – сприйняття військового виробництва в суспільстві:

Часто звучить думка, що виробники не мають права на прибуток у 10-20-30%, бо це ж для армії. Але ВПК – це бізнес, як і будь-який інший. Якщо підприємства працюють "у нуль", вони просто зникають. Ми вже бачили, як волонтерські команди, що намагалися працювати без прибутку, зрештою не могли собі дозволити навіть тестовий дрон.

Українською перевагою "Флеш" називає "гаражний військово-промисловий комплекс", розподілені виробництва: "У цьому наша сила. У нас сотні маленьких виробників, які диверсифіковані та розкидані по різних місцях – вони адаптуються швидше, ніж великі компанії".

Український ринок оборонних технологій: виклики та перспективи стандартизації

Водночас у Brave1, кластері підтримки розробок оборонних технологій, вважають більш перспективними саме технологічні виробництва, а не "гаражі". Розвиток галузі у промислових масштабах неможливий без стандартизації та уніфікації. Олег Донець, керівник напряму по роботі з силами безпеки та оборони Brave1, розповів на заході про розвиток ринку військових технологій в Україні, ключові виклики та необхідність обережного підходу до стандартизації.

Коли два роки тому ми запускали Brave1, перед нами стояло завдання зрозуміти, що таке ринок оборонних технологій в Україні: скільки у нас команд, учасників, приватних ініціатив, розробників. Тоді не було чіткої картини, і ми підтримували будь-яку ініціативу, яка з’являлася,
– зазначив Донець.

За його словами, після початку повномасштабного вторгнення ринок оборонних інновацій отримав потужний імпульс для розвитку. Фактично, будь-яка ініціатива знаходила своє застосування: у військах, в окремих бригадах чи інституціях. Але важливо не починати одразу зі стандартизації, бо це може загальмувати розвиток галузі, пояснив Донець.

Зараз, коли, наприклад, у сфері безпілотних літальних апаратів діє понад 500 компаній, можна говорити про уніфікацію, але з урахуванням інтересів виробників. "Чому Китай сильний? Бо має масове виробництво. Чи можемо ми створити такі умови в Україні? Якщо так, тоді стандартизація та уніфікація у дроновій галузі можлива. Але її слід обговорювати, виходячи з реальних можливостей ринку", – наголосив представник Brave1.

Донець також зазначив, що швидкі зміни на полі бою диктують гнучкість у впровадженні технологій. Рішення, яке працює сьогодні, завтра може стати застарілим. Наприклад, у сфері зв’язку спочатку перехід на новий рівень відбувався за шість місяців, потім – за три, а зараз – за один. І у разі жорсткої стандартизації технології це могло б стати серйозною проблемою, пояснив експерт.

У роботі Brave1 важливим фактором є баланс між можливостями виробників та потребами військових.

Ми працюємо для військових, адже дрон має бути ефективним на полі бою. Звичайно, до їх побажань треба прислухатись і з ними працювати. Але завжди пам'ятати, що десь правда посередині між користувачем і виробником,
– підсумував Донець.

Марія Берлінська, керівниця проєкту Victory Drones, також наголошує, що головне – постійний діалог між виробниками та військовими. "Не бійтеся говорити зі своїми замовниками, давати техніку на тестування. Ми часто запитуємо у розробників: "Ви консультувалися з військовими щодо вашого продукту?" І вражає, наскільки часто відповідь – ні", – каже Берлінська.

За її словами, багато виробників вірять, що їхня розробка – це "кнопка перемоги", але не отримують зворотного зв’язку від фронту.

Вони не їздять по підрозділах, не збирають фідбек, не впроваджують покращення. Якщо у вас продукт дійсно класний, то природно він знайде свого покупця. Тому що зараз це питання життя і смерті,
– додала Берлінська.

Ще одна небезпечна тенденція, на думку Берлінської, – корупційний вплив на ринок. "Деякі чиновники починають вважати, що можуть вирішувати, кому працювати, а кому – ні. Це злочин не лише з точки зору закону, а й перед власною совістю та країною", – наголошує Берлінська.

Вона закликає виробників не мовчати про корупційний тиск та називати імена. Адже корумповані чиновники та проблемні ситуації, які вони створюють та яких дуже багато, – це "постріл у себе і свою країну".

Теги за темою
Оружие
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Які рослини сарана з’їсть в першу чергу: спосіб боротьби та страхи шкідника
GlavRed
2025-07-28T11:09:42Z
Випускатимуть нові квіти весь серпень: додайте під троянди ці обрізки
24tv
2025-07-28T11:09:40Z
Це село на Закарпатті відоме неймовірним водоспадом і гірськолижним курортом
24tv
2025-07-28T11:03:42Z
Пральний порошок "вбиває" рушники: копійчаний засіб поверне колишню м'якість
GlavRed
2025-07-28T10:57:18Z
5 "найогидніших" страв світу: показали, який вони мають вигляд
24tv
2025-07-28T10:42:56Z
Серпень принесе великі гроші трьом знакам зодіаку: хто ці щасливчики
GlavRed
2025-07-28T10:27:16Z
Чому сирники не виходять: ці проблемні інгредієнти додає кожна господиня
24tv
2025-07-28T09:57:23Z
Ці 6 речей потрібно прибирати кожного місяця, але майже ніхто цього не робить
24tv
2025-07-28T09:54:55Z
Що додають в Туреччині під час прання сорочок: білосніжна чистота навіть без замочування
TSN
2025-07-28T09:33:24Z
"Була сама не своя": Альона Омаргалієва розкрила деталі весілля з Тамерланом
GlavRed
2025-07-28T11:03:10Z
Про Віслюка зі "Шрека" знімуть окремий мультфільм: Едді Мерфі поділився подробицями
24tv
2025-07-28T10:45:24Z
Бєдняков висловився про стосунки з ексдружиною після її повернення із США з дітьми: "Ми бачимося"
TSN
2025-07-28T10:37:48Z
Літній вайб з Adidas: 5 крутих моделей кросівок для спекотного літа
24tv
2025-07-28T10:33:55Z
Павло Зібров запросив Білик у гості на дачу та показав, як вони разом час проводять: "Сімейний день"
TSN
2025-07-28T10:33:38Z
Онкологія – не вирок: 39-річна танцівниця повернулася на сцену після лікування раку
Фокус
2025-07-28T10:21:41Z
З Дженніфер Лопес злетіла спідниця на концерті: як відреагувала артистка
24tv
2025-07-28T10:00:58Z
Ілон Маск, Ґрета Тунберг та навіть Мессі? Хто із відомих людей крім Безуглої живе із синдромом Аспергера
Telegraf
2025-07-28T10:00:12Z
Анджеліна Джолі та Джонні Депп закрутили роман: що їх повʼязує, — ЗМІ
Фокус
2025-07-28T09:57:27Z
Названо професію з найвищим рівнем зрад у шлюбі
GlavRed
2025-07-28T10:27:09Z
Токсичний макіяж: чому косметика і тимчасові татуювання справді небезпечні для дітей
Фокус
2025-07-28T10:15:49Z
Що впливає на тривалість життя: три ключові фактори
Gazeta UA
2025-07-28T10:15:25Z
Як скористатися програмою "Доступні ліки": поради від "Аптека 9-1-1"
Gazeta UA
2025-07-28T10:15:23Z
Експерт назвав найбрудніше місце в готельному номері: це не туалет чи дверна ручка
24tv
2025-07-28T10:06:53Z
Чого виробникам і споживачам очікувати від євроінтеграційної реформи фармгалузі
ZN UA
2025-07-28T10:04:32Z
Дешево й ефективно: вірус, знайдений у рослині, стане зброєю у боротьбі з раком
Фокус
2025-07-28T09:00:42Z
Кияни з агресивним раком без допомоги. Всеукраїнська Рада захисту прав та безпеки пацієнтів звернулася до Кличка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T08:42:06Z
Синдром Аспергера: що це, чому виникає та чи можна вилікувати
24tv
2025-07-28T08:18:59Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
"Покладатись треба на себе": Лавров поскаржився на відсутність у Росії союзників
Фокус
2025-07-28T11:15:08Z
Громадськість закликає Раду відновити прямі трансляції засідань
УкраинФорм
2025-07-28T11:12:28Z
Глава Вищого антикорупційного суду пояснила, чим небезпечні обшуки без судового рішення
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T11:12:00Z
У найближчі тижні роспропаганда посилить використання теми мітингів в Україні - ЦПД
УкраинФорм
2025-07-28T11:06:52Z
Росія може поширювати свою пропаганду про мітинги в Україні й не тільки, – прогноз ЦПД
24tv
2025-07-28T11:06:35Z
Французька влада розкритикувала митні домовленості між США та Євросоюзом
УкраинФорм
2025-07-28T11:03:34Z
Посол ЄС привітала підписання закону про вдосконалення роботи АРМА
УкраинФорм
2025-07-28T11:00:29Z
Чи відбудуться в Україні місцеві вибори? ЦВК опублікувала заяву
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T10:57:11Z
В Астрахані без жодних вибухів завалилася багатоповерхівка: будинок мали знести ще 1 квітня
Фокус
2025-07-28T11:15:44Z
Протягом тижня сапери ДСНС знешкодили на Харківщині понад 550 вибухонебезпечних предметів
Мій Харків
2025-07-28T11:13:16Z
На Харківщині розшукують неповнолітню
Мій Харків
2025-07-28T11:07:47Z
У Бангкоку чоловік розстріляв людей на ринку: багато жертв
Фокус
2025-07-28T11:06:52Z
На Одещині дерево впало на підлітків через негоду: є загиблий та травмовані
24tv
2025-07-28T10:51:49Z
У Болгарії вирують лісові пожежі, вогонь уже перекинувся на Сербію
УкраинФорм
2025-07-28T10:51:31Z
Іспанський винищувач налякав глядачів авіашоу: що сталося
TSN
2025-07-28T10:51:11Z
На Буковині сталася смертельна ДТП за участі поліцейської
Украина Криминальная
2025-07-28T10:51:03Z
В Астрахані обвалився під'їзд житлового будинку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T10:48:20Z
Обіцяли - не звільнили: чому Україна досі без закону про демобілізацію і що це означає для військових
Знай
2025-07-28T11:12:59Z
Посол у Німеччині розповів, скільки ще систем ППО IRIS-T SLM має отримати Україна
Европейская правда
2025-07-28T11:10:17Z
Грошова допомога для пенсіонерів у Сумській області: де та коли можна зареєструватися для отримання виплат
Политека
2025-07-28T11:00:49Z
Газетки в СРСР використовували не тільки в туалеті. Що читали радянські люди
Telegraf
2025-07-28T11:00:07Z
Питання безпеки: жінку після косметичної операції не пустили на рейс
Фокус
2025-07-28T11:00:04Z
Від ідеї до унікального знака підрозділу: як Міноборони створює військову символіку
Хвиля
2025-07-28T10:57:42Z
«Прапор» тримається високо: історія Героя України Михайла Максіяна
TSN
2025-07-28T10:51:18Z
«Технодесант» під Покровськом: перше інтерв’ю командира 7 корпусу ДШВ Євгена Ласійчука
TSN
2025-07-28T10:51:02Z
Колишній очільник Шаоліня Ши Юнсін потрапил у секс-скандал: у чому його звинувачують
TSN
2025-07-28T10:51:02Z
Ворог активізувався на Придніпровському напрямку, кількість штурмів зросла на 55% - військові
УкраинФорм
2025-07-28T11:09:23Z
Детонувало добу, – Андрющенко поділився деталями потужних вибухів в окупованому Мелітополі
24tv
2025-07-28T11:03:52Z
Більшість киян підримали ідею перевезення собак у метро, - опитування "Київ Цифровий"
Комсомольская правда
2025-07-28T11:01:20Z
Пекельна спека і потопи чекають на українців в серпні: синоптик розповів про сюрпризи від погоди
Telegraf
2025-07-28T10:57:54Z
На Київщині понад 30 тисяч споживачів залишилися без світла через негоду
24tv
2025-07-28T10:57:23Z
Грози, град, шквали і температура +16: коли в Україні різко похолодає – точна дата
GlavRed
2025-07-28T10:51:03Z
У Києві затримали ще шістьох посадовців, які фігурують у схемах з розкрадання понад ₴2,5 млн бюджетних коштів
Украина Криминальная
2025-07-28T10:45:57Z
"Думали, що буде обмін або етап в Росію": азовець "Крафт" розповів про теракт в Оленівці
24tv
2025-07-28T10:45:25Z
Треті роковини теракту в Оленівці. Реакція Зеленського
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T10:42:41Z
Муза за плечами чемпіона світу: що відомо про Катерину Усик, яку боксер кохає зі школи
Фокус
2025-07-28T11:06:53Z
Україна здобула сім нагород на чемпіонаті світу з веслування на байдарках і каное U23
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T11:00:20Z
"Шахтар" —"Бешикташ": букмекери назвали фаворита матчу-відповіді Ліги Європи
ZN UA
2025-07-28T11:00:00Z
Волейболістка Дар'я Шаргородська: Бути мозком команди – це складно
Комсомольская правда
2025-07-28T10:58:41Z
Де продовжить кар'єру Ісак?
Football.ua
2025-07-28T10:54:29Z
Колишній чемпіон світу назвав місце Усика в історії боксу
24tv
2025-07-28T10:51:31Z
Штутгарт спробує піти за Глухом, якщо ПАОК і надалі блокуватиме трансфер свого таланта
Football.ua
2025-07-28T10:51:15Z
Лідс наближається до підписання Пайшана — друга пропозиція в 32 мільйони євро майже влаштувала Фейєнорд
Football.ua
2025-07-28T10:37:18Z
Українські лучники стали бронзовими призерами етапу Гран-Прі Європи
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T10:30:10Z
Кавуни, баклажани та часник у лідерах ринку: як змінились ціни на овочі та фрукти за тиждень
24tv
2025-07-28T11:06:50Z
Ціни на літій зростають, а постачання скорочуються: до чого тут Китай
24tv
2025-07-28T11:03:22Z
БЕБ упередило розтрату ₴17,4 млн. бюджетних коштів
Украина Криминальная
2025-07-28T11:03:09Z
УКАБ Агротехнології 2025: лідери агробізнесу про актуальні виклики та перспективи
AgroPortal
2025-07-28T11:00:15Z
Не тільки Росія: економіка Білорусі теж перебуває у стагнації
24tv
2025-07-28T10:57:30Z
Експрезиденту української авіакомпанії оголосили підозру в ухиленні від податків
УкраинФорм
2025-07-28T10:51:30Z
В Україні подорожчали овочі: скільки коштують капуста, морква, буряк
TSN
2025-07-28T10:45:01Z
Україна розпочала імпортувати азербайджанський газ Трансбалканським маршрутом
УкраинФорм
2025-07-28T10:42:18Z
Держборг України у червні зріс майже на $4 мільярди
УкраинФорм
2025-07-28T10:39:14Z
На дні океану стародавні черви пожирають кістки морських гігантів: роблять це вже сотні мільйонів років
Фокус
2025-07-28T11:15:18Z
Американська реперка поглузувала з українського воїна, який пройшов полон: реакція соцмереж
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T11:10:40Z
Комп’ютерний зір, обробка документів та автоматизація звернень: як Metinvest Digital використовує ШІ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T11:09:26Z
Юрій Сулима: Три роки джуніорства - це міф
Знай
2025-07-28T10:57:28Z
Samsung One UI 8: хто отримає велике оновлення Android і що воно змінить
Фокус
2025-07-28T10:51:24Z
Юні геймери «зламують» систему перевірки віку обличчям Сема із Death Stranding
ITC
2025-07-28T10:46:53Z
Samsung уклала угоду з Tesla щодо виробництва чипів
УкраинФорм
2025-07-28T10:46:46Z
У далекій галактиці виявлено блукаючу чорну діру невловимого виду: що відомо
Фокус
2025-07-28T10:45:53Z
Перший тест Samsung Exynos 2600 — на 18% швидший за Snapdragon 8 Elite
ITC
2025-07-28T10:37:44Z
На шасі MAN TGS в Україні почали встановлювати крани-маніпулятори вантажопідйомністю до 11,5 т
AutoCentre
2025-07-28T11:07:20Z
Активно проходить випробування: електричний мінівен Mercedes-Benz VLE показали на нових фото
AutoGeek
2025-07-28T10:48:07Z
Найменший електромобіль Honda може живити ваш будинок та не тільки
Топ Жир
2025-07-28T10:36:28Z
Класичний Honda NSX перетворили на сучасний суперкар
AutoCentre
2025-07-28T10:03:02Z
900 сил і 2,5 с до сотні: у Києві помітили унікальний Porsche Brabus за $500 000
Фокус
2025-07-28T10:00:03Z
Новий електромобіль MG4 розкрив свій інтер’єр
AutoGeek
2025-07-28T09:54:39Z
Jeep отримав рекордні 200 тисяч замовлень на новий Avenger
AutoCentre
2025-07-28T09:45:28Z
Продавався в Україні: Chevrolet відродив популярний бюджетний автомобіль
ЗаРулем
2025-07-28T09:21:48Z
Сталі відомі найпопулярніші легковики в Україні
AutoCentre
2025-07-28T09:18:39Z