MY.UAНовини
Диво-ін’єкція як швидкий спосіб подолати травми війни
Диво-ін’єкція як швидкий спосіб подолати травми війни

Диво-ін’єкція як швидкий спосіб подолати травми війни

Диво-ін’єкція як швидкий спосіб подолати травми війни

Вже кілька років поспільми переживаємо травми війни. І військові, й цивільні. Кожен свої й кожен по-своєму. Ми багато говоримо про ПТСР, тривожні розлади, порушення сну, депресію тощо. Серед наших знайомих зараз, мабуть, простіше назвати тих, хто не вживає антидепресантів і не проходить психотерапії, ніж навпаки. Однак усе це — не швидкі процеси. Щоб отримати істотне полегшення симптомів травми, часто потрібно від шести місяців до року щотижневої терапії. І процес цей сам собою може бути дуже важким, змушуючи багатьох кидати лікування до того, як стане легше. Нам усім хочеться чарівної пігулки, випивши яку, одразу відчуєш полегшення. Та чи існує вона?

Виявляється, так. Щоправда, це не пігулка, а метод блокади зірчастого ганглія, або SGB (Stellate ganglion block), який допомагає зокрема й пацієнтам із симптоматикою ПТСР. Зірчастий ганглій з’єднується з мигдалиною, частиною мозку, яка керує системою «бийся або біжи». Та незважаючи на те, що процедура застосовується вже протягом майже двох десятиліть і тисячі пацієнтів у США знайшли полегшення симптомів травми за допомогою SGB, відносно небагато постраждалих знають про це. Дослідження й практика переважно відбувалися в контексті дійсної військової служби. SGB вважається «початковим» втручанням у спецпідрозділах і деяких військових госпіталях у США. На сьогодні є лише кілька рецензованих клінічних досліджень, які оцінюють цю методику. Питання є. Одне з них пов’язане з тривалістю лікування. Одна серія випадків військових пацієнтів припускає, що ефекти блокади зірчастого ганглія зменшуються за місяць, тоді як подальший більший аналіз показав, що вони можуть тривати принаймні три місяці.

Деякі дослідники вважають, що процедура потребує ретельнішого тестування: є обґрунтування, чому процедура спрацьовує, однак є багато біологічних деталей, про які ми досі не знаємо.

В Україні ж про дивовижну ін’єкцію знають або просто чули, можливо, кілька сотень людей — окрім лікарів, які її застосовують, це переважно військові зі спецпідрозділів.

У чому суть методу блокади зірчастого ганглія? Він дає змогу «перезавантажити» симпатичну нервову систему, яка підвищує активність організму, й людина може позбутися панічних атак, порушень сну, болю в спині, розладів уваги та багатьох інших симптомів.

Воєнне дитинство: наслідки для психіки

Процедуру, яка триває 30–40 хвилин і відбувається під контролем рентгена або УЗД, виконують за допомогою місцевого анестетика ропівакаїну або бупівакаїну: лікар робить укол у групу нервів унизу шиї. У 80% пацієнтів блокада починає діяти відразу після першої процедури. Довготривалих побічних ефектів такий метод лікування не має, а результату вистачає на 3–6 місяців, стверджують лікарі мережі «Добробут». Їх із цим методом познайомила Меган Моббс — донька Кіта Келлога, яка очолює благодійний фонд Weatherman Foundation, що від самого початку надає Україні невійськову допомогу. Саме її фонд уже майже рік фінансово підтримує цю процедуру для військових у «Добробуті».

Сам метод розробив американський лікар із українським корінням Євген Ліпов — провідний експерт із лікування симптомів ПТСР. Його батько був ветераном війни, який страждав на ПТСР, а матір мала затяжну депресію. Син шукав спосіб повернути рідних до нормального життя, й 2006 року вперше застосував метод блокади.

Зараз цей спосіб лікування популярний на Заході, однак в Україні про нього тільки починають говорити. Фахівці використовують блокаду для військових і цивільних при хронічному болю та багатьох емоційних порушеннях, таких як синдром дефіциту уваги, депресія, менопауза, фантомні болі в кінцівках.

«Правда, звучить магічно? Але це реально працює!» — стверджує на своїй сторінці у Facebook завідувачка відділення анестезіології «Добробуту» Єлизавета Плечиста й розповідає про те, для кого ця процедура є безкоштовною, куди і як звертатись. У травні минулого року вона їздила у відрядження до Чикаго вивчати досвід провідних лікарів Northwestern Memorial Hospital і Stella Trauma Treatment, щоб опанувати метод блокади, й відтоді виконує цю маніпуляцію в Києві.

Прес-служба медичної мережі Добробут

З Єлизаветою Плечистою ZN.UA розмовляло про те, як і скільки діє дивовижна ін’єкція, кому вона показана, а кому навпаки, та якими можуть бути побочки.

— Пані Єлизавето, як ви дізналися про цю диво-ін’єкцію?

— Наш попередній CEO був у Штатах у справах, і хтось із високопосадовців американських спецструктур розповів йому про цю чудодійну ін’єкцію. Потім наш співробітник познайомився з лікарем Євгеном Ліповим. А повернувшись в Україну, розповів мені про те, що ін’єкція працює й чимало людей по неї звертаються. Я про цю ін’єкцію раніше не чула. Поспілкувалась із Євгеном Ліповим, почитала наукові статті, які він мені надіслав, і вирішила, що треба спробувати. Хоча сумніви були.

— А які сумніви були?

— Остаточно доведеної фізіології, отак, щоб на сто відсотків сказати, через що саме людині стає краще, немає. Є гіпотези, як це працює. Але потім я подумала, що далеко не щодо всіх гіпнотиків, які ми використовуємо, є доведеність, як вони працюють. Ну, тобто не завжди можна сказати, що ось цей препарат діє так і ніяк інакше. Словом, ми вирішили поїхати й подивитись, як воно працює і чи підійде нам.

Я була дуже здивована: гадала, що таких процедур проводять небагато, а виявилося — близько дев’яти-десяти на день. Робити ці блокади в клініку приїжджають, зокрема, спецпризначенці та ветерани з Канади. Так ми познайомилися з цією методикою.

— Її використовують виключно щодо військових?

— Ні, щодо цивільних теж.

— У травні минулого року ви вже повернулись із навчання. Чому майже за рік інформація про цю диво-ін’єкцію не набула широкого розголосу? Я, наприклад, почула вперше й знайшла небагато інформації про неї. До речі, «Добробут» наразі єдина клініка в Україні, де таку процедуру роблять?

— Ні, я бачила, що її робить Руслан Сідлецький, який раніше працював у Феофанії. Знаю, що цей метод оцінила й використовує обласна лікарня.

Методика наражається на певний супротив. Передусім у психіатрів. Вони не направляють військових на цю процедуру.

Але я вже давно і з різних питань працюю з різними воєнізованими структурами. Психіатри цих структур направляють пацієнтів до нас. Спочатку обережно: одного пацієнта, за два тижні — другого. Зараз ми маємо за направленнями психіатрів частин щонайменше по три-чотири пацієнти на тиждень.

— У «Добробуті» ви єдина лікарка, яка робить цю ін’єкцію? Чи є команда?

— Звісно, є команда. Але здебільшого процедуру виконую я. Ми хочемо зробити публікації й розповісти світу, що це справді працює — ми бачимо це на наших хлопцях. Тут іще є питання збору даних і таке інше, але це працює.

— Методиці майже 20 років. Чому, на вашу думку, за цей час вона не пройшла всіх клінічних досліджень, аби стати доказовою?

— Цікаве питання. Я не можу сказати, що метод не доказовий. Поступово інформація про нього починає з’являтися в різних іноземних джерелах. Методика не є золотим стандартом лікування ПТСР. Але вона показана при рефрактерних депресивних станах чи при рефрактерному ПТСР. Мені важко сказати, чому так сталося. Та хоч я не з тих, хто вірить у змови всесвітнього масштабу, гадаю, що фарма теж відіграє в цьому свою роль.

— Розкажіть трохи детальніше про процедуру.

— Процедура виконується амбулаторно. На вході ми завжди тестуємо пацієнтів за різними шкалами — тривожності, депресії, потім PHQ-9. Це ознаки ПТСР. Робимо це, аби потім бачити результат, до якого ми прийшли, й розуміти, куди рухатися далі. Ми розповідаємо пацієнту про деякі стани, що можуть у нього виникати. Наприклад, після блокади з’являється опущення повіки. Це нормально, так має бути. Це якраз є показником того, що ми вкололи там, де потрібно. Але ми проговорюємо всі можливі побічні короткотривалі наслідки (вони минають за шість годин). Пацієнт лягає, обробляється зона проведення блокади й процедура проводиться під контролем УЗД. Вводиться місцевий анестетик на двох рівнях — і все.

— Мати справу з блукаючим нервом небезпечно помилка може призвести до зупинки серця. Маніпуляція ризикована? Як ви убезпечуєтесь?

— Зірчастий ганглій — не зовсім блукаючий нерв. Із блукаючим нервом ми в цьому плані не контактуємо.

Чи безпечна процедура? В руках людини, яка працює з УЗД, — так. Наприклад, у цій зоні ми працюємо з інших питань, робимо блокаду плечового сплетіння, каталізуємо центральні вени. Ця процедура є небезпечнішою через артерії. Тому що коли ми проходимо в зону інтересу, то по один бік у нас залишаються сонна артерія та яремна вена. Можлива пункція судин. Це — найбільша небезпека.

— Скільки пацієнтів зверталися до вас по цю процедуру за весь час? Який контингент це був?

— Понад 120 людей. Більш як 100 з них — це військові з різних організацій, військові медики або комбатанти.

Досі Weatherman Foundation за своєю програмою перекривав нам як бенефіціарів СБУ, ГУР і «Азов». У цих організаціях про процедуру знають. Зараз фонд дозволив нам розширити програму на ЗСУ. Це і є причиною написання мною посту. Тобто на загал ми говорили про це чи не вперше.

Серед тих, хто пройшов процедуру, є цивільні, але їх небагато. Зазвичай це родичі лікарів, із якими я працюю, або наші співробітники, які бачили результати маніпуляції.

— Якими є показання для цієї процедури? Ми говоримо зараз про ПТСР, але, наскільки я бачила, показанням може бути не тільки це.

— Не обов’язково треба мати діагностований ПТСР. Ми говоримо про симптоматику. Наприклад емоційна лабільність, порушення сну. Далі, умовно, є вторинний ПТСР, наприклад, у родин, у яких хтось служить. Щодня вони переживають не лише за власну безпеку, а й за життя рідної людини. Далі, ми розуміємо, що навіть коли військові повертаються додому у відпустку, то їм важко зрозуміти й прийняти цивільне життя. Це теж формує відповідні наслідки для сім’ї. Хоч як це сумно, але вони зараз — із різних світів. На жаль, так диктує нам наше сьогодення. І від цих двох різних світів нікуди не подітися.

Ми робимо процедуру при рефрактерних мігренях. Є офіційні показання при синусовій тахікардії, зумовленій не порушеннями ритму, а надактивністю симпатичної системи. Показанням є також гіпергідроз. За кордоном при гіпергідрозі роблять маніпуляцію ботуліном. Та оскільки я не бачила, як це робиться, ми цього не впроваджуємо. Треба бути впевненими в тому, що ми робимо.

Депресія, тривожні стани, нав’язливі думки, проблеми з пам’яттю, напади паніки, когнітивна дисфункція, труднощі з підтриманням близьких стосунків, відчуття відірваності від родини та друзів, відсутність інтересу до занять, які колись приносили задоволення, теж можуть бути показами. За згодою фонду ми періодично робимо процедуру цивільним. Наприклад, родичам військових, які загинули. Зазвичай фонд покриває їм процедуру. Кожен кейс узгоджується, але відмов наразі не було.

Наприклад, у нас була жінка, один син у якої загинув, а другий і далі служить. Тобто крім того, що вона переживає втрату однієї дитини, вона живе в постійній тривозі за другу. Після процедури їй покращало.

Блокада може використовуватися також при фантомних болях верхніх кінцівок. Іноді вона допомагає й при болях нижніх кінцівок, але не так часто та якісно.

— А що є протипоказанням для такої ін’єкції?

— Перше — це алергія на місцеві анестетики. Також глаукома, неконтрольована артеріальна гіпертензія, блокади серцевого ритму (важка AV-блокада).

— Процедура робиться один раз чи її потрібно повторювати? І як довго триває її дія?

— Зазвичай перша блокада завжди робиться з правого боку. Вважається, що в більшості населення провідна система більше сконцентрована там. Далі ми даємо від місяця до трьох на нейромодуляцію — має знизитися рівень гормонів. Наприклад гормон росту, який, скажімо так, збільшує кількість нервової тканини, й, відповідно гормон стресу, наприклад норадреналіну. Потрібен час, щоб усе це знизилося, а опісля оцінюємо результат. За місяць після блокади ми спілкуємося з нашими пацієнтами й тоді розуміємо, чи треба нам робити блокаду з другого боку.

Такими є інструкції для мирного часу. Так роблять ветеранам у Штатах. Ніхто у світі не робив цієї блокади діючим військовим в активну фазу війни. Але ми зараз живемо в інших реаліях. Тому тут у нас абсолютно різні ситуації з американцями, які працюють із ветеранами. Наші хлопці роблять блокаду, потім їдуть назад, на завдання, й отримують там нові стреси. З нашими пацієнтами ми листуємось упродовж першого тижня після процедури, потім — за два й за чотири тижні. І далі вже з’ясовуємо, як буде краще для них, бо вони постійно стикаються з тим самим стресом і загрозами для життя. Фактично для розвитку ПТСР не обов’язково, щоб поруч упала бомба. Достатньо відчути сильний стрес і небезпеку. На очах військових гинуть їхні побратими. І це теж є для них сильним стресом. Порівнювати правила проведення блокад ветеранам і діючим військовим в активну фазу війни неможливо. В спокійні часи це зазвичай одна блокада з можливістю повторення за місяць з іншого боку й переоцінкою за три місяці.

Військових, які звертаються по повторні блокади після нового стресу, ми теж тестуємо за шкалами. Якщо, наприклад, ми зробили блокаду й за місяць отримуємо 40 балів, а далі він поїхав на завдання, отримав стрес і в нього ті самі 40 балів, то ми зробимо блокаду з іншого боку. Якщо він знову їде на завдання, повертається, і в нього 50 балів, то ми знову підемо на цю процедуру. Але блокаду з іншого боку можна зробити не раніше, ніж за два тижні після першої. Рекомендовано — за місяць.

— Як довго діє ін’єкція?

— У кожного по-різному, немає жодного стандарту. Це залежить від того, наскільки реактивною є симпатична система. Хтось сидить у Львові й стресує через відключення світла в Харкові. А хтось живе в Сумах під постійними обстрілами й залишається відносно спокійним, доки ракета не впаде на його город. Тут питання в тому, як людина сприймає стрес. Це дуже впливає на тривалість результату блокади.

— До речі, в описі досліджень я бачила побоювання щодо діючих військових. Чи не завадить приглушення частини їхньої реакції «бий або біжи» швидко відреагувати на небезпечну ситуацію? Ви вже бачили реакції. Заважає?

— Ні. До лікаря, в якого я навчалася, приїжджають підрозділи за п’ять днів до виїзду на спецзавдання. Блокада, навпаки, покращує точність, пам’ять, гостроту зору, знижує рівень стресу і відповідно дає більше можливостей сконцентруватися.

— Я бачила таку думку, що хоча блокада справді знімає багато симптомів ПТСР, вона все ж таки не прибирає причини, тому для дійсно суттєвого ефекту має поєднуватись із психотерапією. Це так?

— Мені важко сказати. В активній фазі війни нам складно це розпізнати. Ми завжди кажемо, що краще звернутися до психотерапевта й отримувати ще й препарати.

Чи це буде краще в поєднанні? Мабуть. Питання тут у тому, що, по-перше, військовим (і навіть цивільним) часто важко визнати, що вони мають психологічну проблему, й звернутися по допомогу. Це — бар’єр. По-друге, препарати й терапія починають діяти не відразу. Й чимало пацієнтів кидають і терапію, і препарати, бо не бачать бажаного ефекту одразу (наприклад, за тиждень-два). Їм здається, що це не працює.

У разі блокади механізм інший — тут усе працює одразу. Деякі пацієнти відчувають зміни вже наступного дня, хтось — за кілька днів — тиждень. І це дає їм віру в те, що медицина може допомогти. Їм кращає, вони можуть продовжувати зокрема й пити свої препарати й розуміти, що в комбінації все працює.

Тобто ще раз: у комплексі все працює краще. Але якщо говорити про швидкий результат, який допомагає справлятися з травмою, то це все ж таки блокада.

— Які побочки можуть бути?

— Довготривалих у світі не зареєстровано. Короткотривалі, які виникають одразу після блокади, — це так званий синдром Горнера (опущення повіки, почервоніння ока з того боку, з якого робили блокаду). Може бути осиплість голосу. Відчуття нестачі повітря, але не так, що аж задихаєшся, — просто наче не можеш глибоко вдихнути. Але це все регресує за чотири-шість годин.

— У своєму пості ви запрошуєте на процедуру й цивільних, але вже за оплату.

— Так, процедура коштує 6600 гривень.

— Якою є спроможність, скільки пацієнтів ви можете прийняти?

— 10–12 за день.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Потап зізнався, чому виконує пісні російською мовою
ГЛАВКОМ NET
2025-05-09T16:48:18Z
"У Дніпрі": Максим Галкін висловився про втрату рідної людини
GlavRed
2025-05-09T16:43:41Z
«Морський бій: Епоха дронів»: у Києві презентували фільм про операції ГУР
УкраинФорм
2025-05-09T16:39:26Z
Нелегка доля: Фреймут пояснила, чому її чоловік не може відмовитися від паспорта РФ
Факти ICTV
2025-05-09T16:30:25Z
"Політична штука": Потап російською мовою зробив заяву від імені українців
GlavRed
2025-05-09T16:27:49Z
Помер Джеймс Фоулі – режисер "П'ятдесяти відтінків", "Карткового будинку" і кліпів Мадонни
24tv
2025-05-09T16:27:41Z
"Дається легко": Юрій Великий розповів, як йому пародіювати Зеленського
GlavRed
2025-05-09T16:27:03Z
Чому нареченому не можна бачити весільну сукню до свята
24tv
2025-05-09T16:21:52Z
3 найкращі кримінальні драми, від яких неможливо відірватися
24tv
2025-05-09T16:03:12Z
США та Іран проведуть черговий раунд непрямих переговорів 11 травня
Европейская правда
2025-05-09T16:58:48Z
Reuters: США і Європа готують пропозицію 30-денного "припинення вогню" в Україні
Европейская правда
2025-05-09T16:57:49Z
Лідери Польщі та Франції підписали двосторонній договір з гарантіями безпеки
Европейская правда
2025-05-09T16:57:05Z
У Білорусі затримали молодшого брата журналіста «Радіо Свобода» Ігоря Лосика
Детектор М
2025-05-09T16:49:11Z
Зеленський анонсував зустрічі учасників "коаліції рішучих" 10 травня
Европейская правда
2025-05-09T16:46:23Z
ДБР затримало проректора Нацакадемії Державної прикордонної служби
ГЛАВКОМ NET
2025-05-09T16:43:56Z
Трибунал на 9 травня: головне про суд для Путіна і Лаврова, який створюють у Гаазі
Европейская правда
2025-05-09T16:43:49Z
10 травня буде складним днем для Путіна
ГЛАВКОМ NET
2025-05-09T16:42:11Z
"Єдині з реальною армією та реальними яйцями": у НАТО є лише одна країна, яка може допомогти Україні
FaceNews
2025-05-09T16:37:21Z
Генерал-ракетник пояснив, чому комп’ютерне моделювання наслідків ядерного удару – гра дилетантів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-09T16:48:53Z
Скромний, але не жебрак: скільки заробляє Папа Римський
Фокус
2025-05-09T16:45:02Z
Конфлікт цінностей та поділ України: кейс Алхім
Лига
2025-05-09T16:31:47Z
Пенсіонери можуть залишитись без грошей: кому заблокують картки
Фокус
2025-05-09T16:30:38Z
Війна Індії та Пакистану: у Нью-Делі оголосили про мобілізацію резервістів і добровольців
Фокус
2025-05-09T16:27:46Z
"Нести віру там, де панують гроші": Папа Лев XIV звернувся до світу з першим посланням
Gazeta UA
2025-05-09T16:27:30Z
Безкоштовно, але не всюди - де пенсіонери мусять платити за проїзд у 2025 році
GlavRed
2025-05-09T16:27:17Z
США спорядили Польщі чергову партію Abrams
1News
2025-05-09T16:12:16Z
Зміна правил мобілізації: як призиватимуть та навчатимуть обмежено придатних
Знай
2025-05-09T16:12:08Z
Норвегія продовжила угоду з Євросоюзом про медичну евакуацію українців
УкраинФорм
2025-05-09T16:49:25Z
Що поїсти, що не відчувати себе голодним: ТОП продуктів, які надають відчуття ситості
Фокус
2025-05-09T16:30:29Z
Чим обробити смородину від шкідників: цей засіб творить дива
24tv
2025-05-09T15:42:32Z
Онкологічне цунамі на підході: вчені назвали найчастіші види раку в молодих людей
Фокус
2025-05-09T15:30:03Z
Шило на мило або нова надія: вчені хочуть лікувати алкоголізм наркотиками
Фокус
2025-05-09T15:00:20Z
Коли діти – вже не квіти: що таке батьківське вигорання та як побороти руйнівне виснаження
24tv
2025-05-09T14:16:25Z
Садівників закликали поливати троянди молоком: яка причина
GlavRed
2025-05-09T13:28:03Z
Що станеться з організмом, якщо їсти піцу кожний день: відповідь приголомшить
Gazeta UA
2025-05-09T13:18:25Z
День відпочинку й виплати: які пільги мають донори крові в Україні
24tv
2025-05-09T13:15:47Z
Моторошна ДТП на Дніпропетровщині: загинула мати трьох дітей
24tv
2025-05-09T16:51:50Z
У Дніпрі чоловік заявив, що опинився у лікарні після "зустрічі" з працівниками ТЦК
24tv
2025-05-09T16:42:22Z
Українця судитимуть за шахрайства на понад 200 тисяч гривень
InternetUA
2025-05-09T16:40:58Z
Розстріл військового у Софіївській Борщагівці: поліція повідомила чоловіку про підозру
24tv
2025-05-09T16:39:01Z
На ремонті Нижньодністровської ГЕС «наварили» 5 мільйонів - гендиректору оголосили підозру
УкраинФорм
2025-05-09T16:16:45Z
Обшуки на Буковині: керівників ГЕС підозрюють у розтраті бюджетних коштів
ZN UA
2025-05-09T16:09:25Z
Стрілянина у Софіївській Борщагівці: нападника відправили за ґрати без права на заставу
УкраинФорм
2025-05-09T15:39:16Z
У Тернополі знайомий викрав банківську картку та зняв майже 20 тисяч гривень
InternetUA
2025-05-09T15:37:54Z
У ТЦК спростували побиття чоловіка у Дніпрі - потрапив під машину, коли тікав від військових
Комсомольская правда
2025-05-09T15:22:41Z
"Салатний набір" різко почав дешевшати: що буде з цінами на овочі далі
GlavRed
2025-05-09T16:31:09Z
Запаси закінчуються: ціни на торішній овоч рвонули вгору
GlavRed
2025-05-09T16:27:54Z
Panasonic оголосила про плани скоротити 10 000 працівників
InternetUA
2025-05-09T16:22:26Z
Інфляція у квітні пригальмувала до 0,7% - Держстат
УкраинФорм
2025-05-09T16:06:05Z
Долар по 47 гривень: НБУ дав невтішний прогноз курсу валют
Хвиля
2025-05-09T16:03:04Z
Картопля дешевшає через зниження якості та попиту
AgroPortal
2025-05-09T16:00:17Z
Як подати уточнюючу декларацію ФОП 3 групи: покрокова інструкція
Факти ICTV
2025-05-09T15:52:22Z
Суд у Швейцарії дозволив компанії-оператору "Північного потоку-2" уникнути банкрутства
iPress
2025-05-09T15:37:49Z
В Україні знову почала зростати вартість цибулі
Gazeta UA
2025-05-09T15:36:11Z
Радянський шик: в Україні продають рідкісні сережки з нефритом
Telegraf
2025-05-09T16:49:30Z
Йому заплатили 40 тисяч доларів за 1400 миль за кермом Porsche
Топ Жир
2025-05-09T16:45:16Z
Шахраї створили підроблені сайти Audi, настільки реалістичні, що їх купують справжні клієнти
Топ Жир
2025-05-09T16:30:55Z
Спортивні брати VW ID.4: Skoda представила потужні електрокросовери
Фокус
2025-05-09T16:12:53Z
Автомобілі Ватикану: на чому їздили понтифіки католицької церкви
AutoCentre
2025-05-09T15:46:04Z
Найшвидший у світі пікап: презентовано дуже незвичний "Гелендваген" на 1000 сил
Фокус
2025-05-09T15:21:20Z
Цей ретро Trans Am має під капотом двигун від Corvette та купу проблем
Топ Жир
2025-05-09T15:15:09Z
Він колись знищував фашистів танком, а тепер використовує його проти Tesla
Топ Жир
2025-05-09T14:45:39Z
Кросовер для активного водія: тест-драйв нового Ford Puma
Фокус
2025-05-09T14:27:32Z
Коли у школах Львова розпочнуться літні канікули у 2025 році
24tv
2025-05-09T16:57:23Z
На Закарпатті священник УПЦ МП розгулював селищем у радянській формі - його затримали
УкраинФорм
2025-05-09T16:42:00Z
Кличка та його команду «розшукують» невдоволені жителі Оболоні
ГЛАВКОМ NET
2025-05-09T16:39:57Z
Грошова допомога для пенсіонерів у Києві: ООН приймає заявки на отримання виплат, відомі подробиці
Политека
2025-05-09T16:31:50Z
У суботу метро «Майдан Незалежності» тимчасово закриють на вхід і вихід
УкраинФорм
2025-05-09T16:27:33Z
Дощі литимуть майже весь день: синоптики назвали регіони
GlavRed
2025-05-09T16:27:03Z
Російські війська обстріляли село на Сумщині, загинула людина, ще одна поранена
УкраинФорм
2025-05-09T16:24:56Z
Україна повернула із тимчасово захоплених росіянами територій ще дев’ятьох дітей
УкраинФорм
2025-05-09T16:22:26Z
Град з долоню накрив Запоріжжя. У мережі показали вражаючі кадри
Telegraf
2025-05-09T16:21:07Z
Швидко і до блиску: як очистити деко від застарілого жиру та нагару
GlavRed
2025-05-09T16:43:12Z
Секондхенд для саду: як додати шарму вашому подвір’ю за допомогою вживаних речей
24tv
2025-05-09T16:42:57Z
Три знаки Зодіаку, яким варто бути обережнішими на вихідних 10-11 травня 2025 року
Фокус
2025-05-09T16:42:44Z
Приладдя більше не валятиметься під ногами: копійчаний лайфхак для порядку в підсобці
Telegraf
2025-05-09T16:24:01Z
Куточок спокою серед міської метушні: де знаходиться Київська Сахара і як туди потрапити
Telegraf
2025-05-09T16:15:52Z
Місто чоловіків і вина: цікаві факти про Ватикан
24tv
2025-05-09T16:12:43Z
Турист вимовив "заборонене" слово на борту круїзного лайнера: що сталося далі
Фокус
2025-05-09T15:30:04Z
Як розморозити морозилку за 10 хвилин: лайфхак, про який знають одиниці
GlavRed
2025-05-09T15:25:55Z
Врятувати Венецію: інженер пропонує підняти місто на 30 сантиметрів
1News
2025-05-09T15:21:02Z
Полісся та Динамо не визначили переможця у центральному матчі туру в УПЛ
24tv
2025-05-09T16:57:14Z
Четверо гравців Вест Гема покинуть клуб після завершення контрактів
Football.ua
2025-05-09T16:52:31Z
Динамо Київ утратило очки в центральному матчі 28 туру УПЛ проти Полісся
Football.ua
2025-05-09T16:52:29Z
Марта Костюк обіграла 15-ту «ракетку» світу на турнірі WTA 1000 у Римі
УкраинФорм
2025-05-09T16:52:19Z
Антоні: Я багато плакав, як і мої мама, дружина, брати, ми пережили дуже важкі часи
Football.ua
2025-05-09T16:49:12Z
Абсолютна чемпіонка світу дізналась ім'я суперниці: коли відбудеться бій
24tv
2025-05-09T16:42:15Z
Анчелотті досяг усної угоди з Бразилією щодо ЧС-2026
Football.ua
2025-05-09T16:40:45Z
Костюк здолала колишню росіянку Касаткіну на "тисячнику" у Римі
24tv
2025-05-09T16:39:31Z
Останні два матчі на чолі команди: Хабі Алонсо залишає Баєр заради Реала
Факти ICTV
2025-05-09T16:37:20Z
Як безплатно завантажити відео з YouTube у високій якості
InternetUA
2025-05-09T16:52:05Z
Razer представляє Basilisk Mobile та Joro — геймерську мишу та клавіатуру для гри «на ходу»
ITC
2025-05-09T16:46:14Z
7 ознак того, що смартфон сам уповільнює роботу: як його можна прискорити
Фокус
2025-05-09T16:21:27Z
Apple виплатить компенсацію за підслуховування Siri у розмірі 95 мільйонів доларів
24tv
2025-05-09T16:12:33Z
Google попереджає про нову атаку на Gmail: якщо бачите цей лист — це шахрайство
FaceNews
2025-05-09T16:03:41Z
Знаходить місце за скриншотом: у Google "Карти" з'явилась корисна функція
24tv
2025-05-09T15:52:56Z
Важлива віха. Чат-бот з ШІ Google Gemini пройшов гру про покемонів
InternetUA
2025-05-09T15:28:18Z
Бактерії мали резистентність ще задовго до появи синтетичних антибіотиків
ZN UA
2025-05-09T15:13:49Z
Темна енергія змінюється? Науковці кидають виклик космологічній константі Ейнштейна
ITC
2025-05-09T15:13:40Z