MY.UAНовини
Майбутнє американської політики. Як США перетворюються на технократію
Майбутнє американської політики. Як США перетворюються на технократію

Майбутнє американської політики. Як США перетворюються на технократію

Про акселераціонізм, NRx і перетин технологій, релігії та філософії: аналіз основних ідей нової американської політики.

Це переклад статті румунського журналіста Міхні Меруце Монархія ШІ про можливий шлях американської політики без усталеного поняття про демократію, який зробило видання Texty.org.  Оригінал статті за посиланням,  переклад тут

«Час і Простір померли вчора. Ми вже живемо в Абсолюті, бо створили всюдисущу вічну швидкість».

Ці рядки були написані понад століття тому, у 1909 році. Вони належать італійському письменникові Філіппо Томмазо Марінетті і є частиною тексту під назвою «Маніфест футуризму».

Італійські футуристи, більшість із яких були літераторами, зневажали жінок, боролися проти моралізаторства й хотіли знищити музеї та бібліотеки, що начебто стали прихистком для минулого. Вони прославляли технічний прогрес, патріотизм і війну, яку називали «єдиною справжньою гігієною світу».

Не дивно, що стиль цих текстів згодом став джерелом натхнення для фашизму Муссоліні.

Що варто взяти до уваги з наведеного уривка, то це ідею: бажання рухатися з величезною швидкістю в майбутнє, пришвидшити події, поглинути час, усунути все, що може здатися нерішучим, медитативним, сумнівним, усе, що заважає пануванню людства над зовнішнім світом чи затримує його.

Ми зосереджуємося на цій ідеї, щоб зрозуміти події другої каденції Дональда Трампа. Нова американська політика радикально відрізняється від того, що ми очікуємо, чи від того, що ми бачили протягом останніх 80 років. Вона дедалі більше надихається ідеями людей, які, з одного боку, більше не вірять у демократію, а з другого — більше не мають терпіння жити в цьому глобальному сьогоденні.

Нова американська політика більше не прославляє швидкість, як це робили футуристи на початку XX століття, а прямо обирає пришвидшення — натискає на педаль технологій, щоб якнайшвидше досягти майбутнього, що бачиться вінцем ефективності.

«Рухайся швидко і ламай усе підряд!»

Щоб підтвердити цю гіпотезу, доцільно згадати кілька ключових прізвищ з оточення Дональда Трампа й дізнатися, чи є в їхніх ідеях щось спільне, чи є філософське ядро в новій американській владі.

З ідеологічного погляду найважливішою фігурою є не Ілон Маск. Він має стати «ферзем», якому дозволено вільно переміщатися на шахівниці й надано свободу ухвалювати стратегічні рішення, але не бути самим стратегом.

Якщо дивитися в майбутнє, то найважливішою фігурою видається інший мільярдер — Пітер Тіль. Він народився в Німеччині, але ще в дитинстві емігрував до Америки. Мав виняткові здібності до математики, навчався в Стенфордському університеті.

Пітер Тіль є співзасновником PayPal, першим зовнішнім інвестором Facebook, засновником численних стартапів, технологічних компаній та інвестиційних фондів. Його статки оцінюють у понад 11 мільярдів доларів.


Пітер Тіль з Ілоном Маском

Фонд Тіля Founders Fund був одним із перших інвесторів двох відомих бізнесів Ілона Маска: SpaceX і Neuralink (створення мозкових імплантатів).

Який зв’язок Пітера Тіля з Трампом?

Під час президентської кампанії 2016 року Пітер Тіль був єдиним відкритим прихильником Трампа в Кремнієвій долині, яка тоді була оплотом демократів.

Того самого року Тіль також виступив на Національному з’їзді Республіканської партії на підтримку Трампа. Після перемоги президент США винагородив Тіля, призначивши його протеже Майкла Краціоса (працював у компанії Тіля) головним технічним директором США.

Ще цікавішими є постаті, пов’язані з Пітером Тілем, яких Дональд Трамп узяв до своєї нової керівної команди. Щоб дізнатися, хто з них є найважливішою фігурою, повернімося на 14 років назад, коли Пітер Тіль читав лекцію в Єльській юридичній школі.

Серед слухачів був студент зі штату Огайо, який чотири роки працював журналістом у морській піхоті й уже мав науковий ступінь із філософії. Його звали Джеймс Девід Венс.

Їхня зустріч привела до працевлаштування Венса в одній із компаній Тіля Mithril Capital, а пізніше до передвиборчого фонду в розмірі 15 мільйонів доларів, завдяки якому Джеймс Девід Венс за підтримки Дональда Трампа стане у 2022 році сенатором від штату Огайо.

Джей Ді Венс є однією з найуспішніших «інвестицій» Пітера Тіля

Сьогодні Джей Ді Венс є віцепрезидентом США і, на думку деяких американських коментаторів, однією з найуспішніших «інвестицій» Пітера Тіля.

Але він не єдиний колишній співробітник чи партнер Тіля, який потрапив до найближчого оточення президента Трампа. Варто згадати принаймні ще два імені.

Девід Сакс, колишній генеральний директор PayPal. Новий «король ШІ й криптовалют» у Білому домі.

Джим О’Нілл, колишній генеральний директор Фонду Тіля. Трамп висунув його на посаду головного операційного директора Міністерства охорони здоров’я і соціальних служб США.

Про що говорять нам ці рішення Трампа? Про те, що він віддає перевагу бізнесменам, які розпоряджалися бюджетами в сотні мільйонів, якщо не мільярдів доларів. Трамп бачить світ крізь призму CEO.

Демократія заважає розвитку технократії

Не забуваймо, з чого ми почали. Пришвидшений рух до майбутнього, відокремлення від усього, що великий капітал сприймає як стагнацію. Інакше кажучи, «зліт» до горизонту, де «саботаж» — чи то ідеологічний, чи то адміністративний — буде вже неможливий.

Що, на думку цих інвесторів, є головною перешкодою на шляху до свободи, тим, що сповільнить чи навіть унеможливить реалізацію їхнього бачення технологічної ефективності?

Я більше не вірю, що свобода і демократія сумісні

Відповідь: представницька демократія, парламентська система, загальне виборче право. Політика загалом, як цей термін розуміють в Америці протягом останніх 100 років. Пітер Тіль заявив про це ще в 2009-му, читаючи лекцію для аналітичного центру, орієнтованого на лібертаріанство:

«Я більше не вірю, що свобода і демократія сумісні. [...]

1920-ті роки були останнім десятиліттям в американській історії, коли можна було по-справжньому оптимістично дивитися на політику.

Починаючи з 1920 року значне збільшення кількості одержувачів соціальної допомоги та поширення виборчого права на жінок (дві групи, що, як відомо, є важкими для лібертаріанців) перетворили поняття “капіталістична демократія” на оксюморон».

Зовсім недавно цю саму ідею пояснив Марк Андріссен, ще один мільярдер із Кремнієвої долини, який перейшов із табору демократів до Трампа.

В інтерв’ю за січень 2025 року Андріссен, який допомагав Трампу шукати працівників для його команди в період між президентськими виборами та його інавгурацією, цитує італійського політолога XX століття Роберта Міхельса, який запропонував концепцію залізного закону олігархії.

«Залізний закон олігархії»

Згідно з цією концепцією будь-яка форма суспільного устрою, хоч би якою демократичною вона намагалася бути спочатку, зрештою стає олігархією, а це означає, що справжня демократія неможлива, особливо для великих мас населення.

Пояснюється це тим, що маси не здатні до самоорганізації, і рано чи пізно владу однаково захоплює еліта.

Стародавня Греція і Флоренція часів Медічі були спробою прямої демократії, але обидві, на думку Міхельса, зазнали невдачі.

«Домашній філософ» Пітера Тіля

Нарешті, найзапеклішим критиком демократії є ексцентричний мислитель, чиє ім’я стало актуальним у новому політичному контексті США, оскільки його вважають «домашнім філософом» Пітера Тіля.


Кертіс Ярвін. Фото: фрагмент інтервʼю для NYT

Його звати Кертіс Ярвін. Йому 52 роки, але він більше схожий на незрілого підлітка, ніж на глибокого стратега.

Кертіс Ярвін дружить із Пітером Тілем і Джей Ді Венсом, став відомий переважно завдяки блогу, де писав під псевдонімом Менціус Молдбаґ (блог, який фінансується... ну, ви вже здогадалися).

У січні 2025 року, після інавгурації Трампа, видання Politico опублікувало матеріал із заголовком: «Ідеї Кертіса Ярвіна були маргінальними. Тепер вони циркулюють у Вашингтоні Трампа».

Того самого місяця в інтерв’ю New York Times Ярвін заявив, що демократія дуже слабка, і навів як приклад той факт, що масова імміграція триває, попри те що більшість виступає проти.

А ось, напевно, найпровокаційніші слова з цього інтерв’ю, принаймні для читачів відомої американської газети:

«Я вважаю, що голосування надає своєрідного порнографічного стимулу; воно стає більше схожим на підтримку своєї футбольної команди.

І я думаю, що більшості людей сьогодні воно надає певного сенсу, дає відчуття власної значущості, дає змогу відчути, що вони в певному сенсі мають значення.

Я думаю, є щось глибоко невловиме, ілюзорне в цьому відчутті власної значущості, що суперечить дуже важливому питанню: нам потрібен справді хороший уряд».

На цьому етапі постає важливе питання: чи ці ідеї є просто випадковими думками, чи ми маємо справу зі структурованою концепцією, послідовною і цілісною філософською системою?

«Темне просвітництво»

Рух, який вважає, що демократія стала перешкодою для капіталізму, називається неореакційним, скорочено NRx. Його також називають «темним просвітництвом». Термін належить англійському філософові Ніку Ленду. Це також назва однієї з його книжок.

І ось ми наближаємося до філософської суті питання, адже зрозуміти все те, що дивує нас сьогодні в Америці, найкраще допоможе філософське пояснення, з якого випливають політичні, економічні та соціальні наслідки.


Філософ Нік Ленд

Нік Ленд народився 1962 року. З 1987-го по 1998-й викладав філософію в Університеті Ворвіка.

Він нонконформіст (висловлює незгоду з уставленими нормами), довгий час вважався маргіналом, але з приходом до влади правих партій і стрімким прогресом ШІ його праці стали знову актуальними.

Ленда прозвали хрещеним батьком акселераціонізму — концепції, яка цікавить нас, коли ми говоримо про американську політику (і бачимо, наскільки вона близька до «Маніфесту футуризму»).

На думку Ленда, західна ідеологічна система, яка включає державну адміністрацію, університети, пресу та неурядові організації, функціонує як іманентна релігія, що підкорює і карає будь-яку протилежну думку.

То що ж таке акселераціонізм?

Це запропоноване Ніком Лендом рішення проти занепаду, корупції та популізму, які є наслідком західної ідеологічної системи.

Акселераціонізм означає вивільнення енергії капіталізму, вивільнення виробничих сил і заміну республіканського устрою своєрідною технологізованою монархією.

«Капіталізм і штучний інтелект — це одне й те саме»

Це твердження належить Ніку Ленду, і його розуміння є ключем до пояснення можливих наслідків американської політики сьогодення.

Його аргумент такий: оскільки ми розвиваємо штучний інтелект просто тому, що можемо, без жодного плану, не знаючи шляху, а отже, не надаючи йому жодної мети, це означає, що штучний інтелект є його власною причиною. Це означає, що не ми в сьогоденні окреслюємо й організовуємо майбутнє, а радше саме майбутнє диктує нам сьогоднішні заходи. Це означає, що ШІ, який приходить із майбутнього, немовби вирішує і забезпечує власну появу на світ.

Чому капіталізм еквівалентний штучному інтелекту?

Тому що мета капіталізму також полягає в самовідтворюванні та поглинанні всього, що трапляється на його шляху.

І капіталізм, і штучний інтелект живляться тим, що в кібернетиці називається «позитивним зворотним зв’язком»: обидва розширюються, коли їх атакують.

Таким чином, якщо прийняти передумову, що людство невблаганно рухається до етапу, на якому штучний інтелект стане домінуючим «видом», то будь-які спроби продовжити нашу агонію безглузді.

Тож акселераціоністське бачення полягає в тому, щоб пришвидшити події, розгорнути гіперкапіталізм, тотальний технокапіталізм, анархокапіталізм (називайте це як завгодно) — систему приватного управління монархічного типу, у межах якої президент є генеральним менеджером, генеральним директором спільноти-компанії, а громадяни стають акціонерами цієї держави, трансформованої та керованої за капіталістичним принципом ефективності та прибутку.

З погляду акселераціоністів національні держави застаріли і мають бути замінені глобальною мережею міст-держав і автономних територій, по можливості побудованих із нуля.

Нік Ленд і Кертіс Ярвін називають цю мережу клаптиковою.

«Мережева держава»

І якщо вам здається, що це утопія, то ось вам новина: згадані вище мільярдери вже будують такі міста, купують землю та організовують громади з нуля.

Цей рух пов’язаний із теорією під назвою «Мережева держава», описаною в книжці, яку опублікував 2022 року Баладжі Шрінівасан, ще один ключовий підприємець у світі технологій, колишній технічний директор Coinbase (американська публічна компанія, яка керує платформою обміну криптовалют).

Концепція має міцне теоретичне й технічне підґрунтя — спеціальний сайт і конференцію, що проводиться в місті зі схожою моделлю організації — Сінгапурі.


Обкладинка книжки «Мережева держава»

Рух починається із цифрових спільнот (груп зі спільними цінностями, об’єднаних у мережу як технічно, так і «духовно») і завершується фізичними спільнотами, містами, оптимізованими з кібернетичного погляду.

Будь-який блокчейн-проєкт, наприклад, також є «мережевою державою»: у нього є «кредо» (описане у white paper), місія, спільнота, власна економіка тощо.

У цій новій парадигмі класичні інститути, такі як школи, преса, суди і банки, можуть бути замінені приватними організаціями, що працюють на капіталістичних засадах.

Один з інвестиційних фондів, який купує землю в різних регіонах світу і вже розвиває нові автономні міста, називається Pronomos. Цим фондом керує інвестор на ім’я Патрі Фрідман, який веде бізнес із Пітером Тілем.

Понад 15 років тому Тіль фінансував інститут Фрідмана, який вивчав можливість створення житла у відкритому морі (Seasteading Institute).

Інший інвестор, який вже побудував нове місто, — американець іранського походження Шервін Пішевар. У статті 2020 року під назвою «Піднесення міст-держав» він написав:

«Мій прогноз на 2050 рік полягає в тому, що багато національних держав може зазнати краху — фінансового, політичного, військового, інтелектуального, морального і духовного.

І навпаки, невеликі громади (які часто називають «містами-державами») контролюватимуть власне процвітання, а громадянство буде їхньою власністю. Їх громадяни рівномірно розподілятимуть відповідальність за ВВП, який буде рушієм ринкової капіталізації міст-держав».

Можливо, тепер стає зрозуміліше, як ідея перетворення Сектору Гази на «Східну середземноморську Рив’єру» може стати здійсненною.

Світ змінюється на наших очах, і дуже важливо, щоб ми розуміли, у якому напрямку. Ми маємо справу не лише з примхами чи імпровізаціями.

Не випадково нова американська адміністрація націлилася на бюрократичний апарат та ЗМІ. Бюрократія і преса — два елементи застарілої західної ідеології, які в новому баченні перешкоджають акселераціонізму.

Якщо ці елементи зникнуть (або будуть цілковито дискредитовані), є висока ймовірність того, що наступними в черзі будуть університети і неурядові організації.

Усі ці інституції вважатимуться застарілими. І робитимуться спроби переосмислити їх або замінити паралельними інституціями, які більше використовують штучний інтелект і управляються як приватні компанії. Прибутковішими інституціями. Але чи це краще?

Не випадково в розмові з подкастером Лексом Фрідманом Марк Андріссен ставив провокаційні запитання на кшталт: «А що якби штат Каліфорнія належав і був керований компанією Apple?».

Щодо демократії, то з’являються ознаки можливої американської республіки корпоративного типу на чолі з «монархом» із майже необмеженими повноваженнями.

Сам Андріссен сказав про це в згаданому вище інтерв’ю: рішення, яке допоможе запобігти повторенню політики ідентичності останніх десяти років, — це своєрідний «сендвіч», у якому «монарх», з одного боку, й активізоване через соціальні мережі населення, з другого боку, затиснуть посередині адміністративний апарат.

Ліквідувати застарілу західну ідеологію на користь турбокапіталізму, будувати міста-держави з нуля з приватними інституціями замість класичних, позбутися національних держав і спільнот, об’єднаних спільною мовою, перетворити громадянина через блокчейн і токенізацію на акціонера, який бере участь у прибутку, пришвидшити прихід штучного інтелекту і прийняти його — це і є акселераціонізм.

Інший світ. Кращий він чи ні, ще належить з’ясувати, якщо цей сценарій стане реальністю.

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Илон Маск
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Зеленский в Ватикане встретился с Венсом
Европейская правда
2025-05-18T14:48:10Z
Россия озвучила условия перед переговорами в Стамбуле: чего Кремль требует от Украины
UAToday
2025-05-13T15:45:36Z
Победительница "Битвы экстрасенсов" назвала дату масштабной атаки РФ на Украину
TSN
2025-05-11T13:34:57Z
Зеленский: оружие уже на складах, России не поможет даже 30 дней перемирия
UAToday
2025-05-13T18:27:09Z
Израиль согласовал возобновление поставок гуманитарной помощи в Газу
Корреспондент
2025-05-19T00:30:08Z
Трамп сказал, что расстроен из-за болезни Байдена
Корреспондент
2025-05-19T00:00:13Z
В Мексике в прямом эфире убили кандидатку в мэры
Корреспондент
2025-05-13T04:18:18Z
Трамп хочет поскорее встретиться с Путиным: подробности заявления Рубио
TSN
2025-05-17T22:54:59Z
США представили России мощный мирный план - Рубио
Корреспондент
2025-05-17T16:57:07Z
Необратимые изменения: врач рассказал о диагнозе известной российской певицы, заставившей ее уйти со сцены
Comments UA
2025-05-11T20:57:50Z
Яна Глущенко с мужем и сыном показала свой роскошный особняк за 200 тыс. долларов: вид изнутри
TSN
2025-05-16T19:19:10Z
"Мисс Украина 2023" оконфузилась заявлением о селе
Comments UA
2025-05-05T15:48:59Z
Степан Казанин резко высказался об исчезновении Елены Кравец из "Квартал 95": "Мы ее научили..."
Знай
2025-05-10T09:51:08Z
Боно появился на Каннском фестивале вместе с военными ВСУ
Корреспондент
2025-05-18T02:27:29Z
"Евровидение-2025": выступление Израиля пытались сорвать
TSN
2025-05-17T21:48:41Z
Баранчик Шон появится на экранах
Корреспондент
2025-05-09T08:30:51Z
От гламурной блонды до элегантной леди: как изменилась Оля Полякова за 20 лет
Gazeta UA
2025-05-09T08:06:38Z
Святославу Вакарчуку - 50: ТСН.ua публикует эксклюзивные фото лидера "Океана Эльзы"
TSN
2025-05-14T05:18:43Z
Украинки не планируют возвращаться домой после войны: результаты опроса
Comments UA
2025-05-07T22:27:31Z
В ТЦК назвали главную проблему с мобилизацией мужчин старше 55 лет
UAToday
2025-05-14T16:27:28Z
18 мая: церковный праздник сегодня, три вещи, которые лучше не делать в этот день
UAToday
2025-05-18T04:00:15Z
Под заснеженной горой может скрываться вход в "мир пришельцев": документы ЦРУ
Фокус
2025-05-11T16:51:58Z
На российско-белорусских учениях отработают ядерный удар
Корреспондент
2025-05-18T22:37:17Z
У Джо Байдена диагностировали рак с метастазами
Корреспондент
2025-05-18T22:36:38Z
Силы беспилотных систем уничтожили дроны россиян
Корреспондент
2025-05-14T20:54:30Z
Делал селфи: Зеленский вышел в центр Киева и фотографировался с людьми, — соцсети
Фокус
2025-05-07T18:18:33Z
Зеленский отреагировал на идею Папы Льва XIV
Корреспондент
2025-05-14T21:24:03Z
Какое питание поможет сохранить здоровье в старости — исследование
TSN
2025-05-17T21:18:17Z
7 важных открытий о том, как алкоголь влияет на наше тело
UAToday
2025-05-06T17:28:03Z
Как определить, что авокадо точно спелое: простые уловки
TSN
2025-05-15T14:34:08Z
Завтрак для женщин: что должно быть в рационе каждой
Gazeta UA
2025-05-09T21:39:52Z
В США одобрили анализ крови на болезнь Альцгеймера
Корреспондент
2025-05-19T01:03:48Z
Тест на долголетие: одно упражнение предполагает продолжительность жизни
TSN
2025-05-18T22:37:33Z
В Украине стремительно растет заболеваемость корью: уже зафиксированы смертельные случаи
TSN
2025-05-15T14:34:56Z
Ученые открыли редкую мутацию, которая позволяет высыпаться всего за 4 часа
Факти ICTV
2025-05-11T09:30:52Z
Какие 2 продукта нужно обязательно есть, чтобы улучшить память и защитить мозг от старения
UAToday
2025-05-13T09:03:06Z
Почему Закарпатская область не Ужгородская: историк удивил ответом
TSN
2025-05-17T21:18:56Z
В Киеве объявлена воздушная тревога: что угрожает столице
TSN
2025-05-17T21:18:45Z
Медсестра одним выстрелом из гранатомета уничтожила группу оккупантов
Comments UA
2025-05-12T13:52:51Z
Остаемся без еды: Украину накроет опасная жара и засуха уже летом, что обещает прогноз погоды
Знай
2025-05-11T04:30:41Z
На фронте продолжаются бои на 12 направлениях - Генштаб
Корреспондент
2025-05-18T19:51:40Z
Гороскоп на 19 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-05-18T19:15:57Z
Россияне обстреляли Донецкую область, есть жертвы
Корреспондент
2025-05-17T17:33:33Z
Атака шахедов: в Киеве прогремели взрывы
Корреспондент
2025-05-18T00:18:39Z
Генштаб обновил данные о потерях РФ в войне
Корреспондент
2025-05-13T05:06:12Z
На Франковщине чиновник торговал закрытыми данными ГПСУ
Корреспондент
2025-05-16T11:57:53Z
Учительница физики из Прикарпатья получила десять лет заключения за распространение наркотиков
Апостроф
2025-05-07T15:33:41Z
В Ивано-Франковске и Луцке прогремели взрывы
Корреспондент
2025-05-15T03:39:51Z
Над Москвой гремят взрывы
Корреспондент
2025-05-07T09:07:24Z
Россияне обстреляли пассажирский локомотив в Херсоне
Корреспондент
2025-05-18T18:09:17Z
В ТЦК на Николаевщине мужчина порезал себе руку
Корреспондент
2025-05-18T11:30:03Z
На Киевщине задержали мужчину за изнасилование 15-летней девушки
Корреспондент
2025-05-13T12:06:52Z
Поджог имущества Стармера: задержан второй подозреваемый
Корреспондент
2025-05-17T21:18:55Z
В Одессе произошёл взрыв во дворе частного дома
Корреспондент
2025-05-13T16:12:12Z
На грядке пожелтел весь укроп — в чем причина и как спасти зелень
TSN
2025-05-15T14:34:10Z
Что добавить в лунку во время высадки рассады сладкого перца для хорошего урожая
TSN
2025-05-17T20:22:26Z
Гороскоп на 18 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-05-17T15:30:37Z
"Згідний" или "згодний": языковед разъяснил употребление схожих слов
TSN
2025-05-12T17:19:12Z
Тельцам следует показывать свои преимущества, а Скорпионам следует позволить себе радоваться: астрологический прогноз на рунах на 19 мая 2025 года
TSN
2025-05-19T00:48:36Z
Если не цветут пионы: что делать
TSN
2025-05-18T22:37:14Z
Как вырастить хороший урожай лука: все хитрости посадки и ухода
TSN
2025-05-18T22:37:01Z
На Канарских островах протестуют против засилья туристов
Европейская правда
2025-05-18T16:21:34Z
10 ошибок во время выращивания рассады и как их избежать
TSN
2025-05-17T20:23:13Z
На складе Tesla накоплено более 10 тысяч непроданных пикапов Cybertruck
Корреспондент
2025-05-07T17:39:20Z
Продажи электромобилей Xiaomi падают на фоне кризиса доверия к компании
Корреспондент
2025-05-16T16:30:22Z
Waymo отзывает почти все свои роботакси из-за столкновений с препятствиями
Корреспондент
2025-05-15T18:30:16Z
Toyota представила электрический bZ4X Touring
Корреспондент
2025-05-15T16:51:36Z
По 5 тысяч за машину: почему автогражданка в Украине так сильно подорожала в 2025 году
VGorode
2025-05-15T09:57:26Z
В Украине вырос спрос на гибридные автомобили
Корреспондент
2025-05-15T09:33:10Z
Надежные и комфортные: названы 10 лучших автомобилей с пробегом за свои деньги
UAToday
2025-05-15T08:03:42Z
Хакеры превратили Nissan LEAF в дистанционно управляемую машину
Корреспондент
2025-05-14T19:18:55Z
Audi показала новый e-tron GT quattro
Корреспондент
2025-05-14T16:00:31Z
Санкции уничтожают агросектор РФ - разведка
Корреспондент
2025-05-18T16:39:20Z
Moody's снизило кредитный рейтинг США
Корреспондент
2025-05-16T23:51:08Z
Бельгия передаст Украине помощь на 1 млрд евро
Корреспондент
2025-05-18T10:12:52Z
Стармер анонсировал новое соглашение с ЕС
Корреспондент
2025-05-18T00:51:10Z
Турция открыла новое газовое месторождение в Чёрном море
Корреспондент
2025-05-17T20:21:45Z
Кабмин ускорил установку мобильных вышек
UAToday
2025-05-16T20:03:46Z
Бронирование от мобилизации на предприятиях: будут ли изменения
UAToday
2025-05-16T20:03:27Z
Цена на электроэнергию в Украине на самом высоком уровне в Европе - эксперт
Корреспондент
2025-05-16T20:03:17Z
В Великобритании запустят авиарейсы на водородно-электрической тяге
Корреспондент
2025-05-16T18:12:19Z
Apple готовит технологию управления iPhone с помощью мозга - СМИ
UAToday
2025-05-15T13:03:54Z
Команда с украинцем выиграла в Казахстане турнир по Counter-Strike 2
Корреспондент
2025-05-19T00:09:16Z
В NASA зафиксировали в океане гигантскую форму жизни: ее видно даже из космоса
UAToday
2025-05-18T19:15:31Z
Популярное приложение Приват24 приостановит работу: что произошло
TSN
2025-05-17T21:18:24Z
Почему две стороны Луны имеют разный вид: ученые NASA сделали важное открытие
UAToday
2025-05-17T11:03:02Z
Ученые раскрыли секрет рыжих кошек, который не давал покоя десятилетиями
TSN
2025-05-16T19:19:42Z
В Ираке обнаружили рельеф с изображением последнего ассирийского царя
Корреспондент
2025-05-16T17:21:23Z
В Китае представили цифрового военачальника на основе ИИ DeepSeek
Корреспондент
2025-05-16T16:36:46Z
Киберспорт по популярности догоняет топовые футбольные дерби: инсайты дискуссионной панели GGBET UA на SBC Summit Ukraine
Корреспондент
2025-05-16T15:39:33Z
Совладелец МЮ лишился почти трети своего состояния
Корреспондент
2025-05-16T20:36:12Z
Анчелотти хочет вернуть звезду мирового футбола в сборную Бразилии
Корреспондент
2025-05-13T14:39:38Z
Осимхен выбрал для себя приоритетный клуб для дальнейшей карьеры
Корреспондент
2025-05-12T17:18:15Z
Было обидно: Ярмоленко поделился воспоминаниями о Лиге наций без него
Корреспондент
2025-05-13T13:48:17Z
Меняю Милан на Барселону: лидер итальянского гранда очень хочет в Испанию
Корреспондент
2025-05-18T22:51:26Z
Украинский боксер Богачук прокомментировал победный бой
Корреспондент
2025-05-18T22:33:24Z
Реал играет с Луниным и в два гола переигрывает Севилью
Корреспондент
2025-05-18T22:21:52Z
Крапивцов и Цыганков играли достойно, но Жирона проиграла
Корреспондент
2025-05-18T21:57:29Z
Футбольная элита играла в России в выставочном матче
Корреспондент
2025-05-18T21:27:53Z