MY.UAНовини
Майбутнє американської політики. Як США перетворюються на технократію
Майбутнє американської політики. Як США перетворюються на технократію

Майбутнє американської політики. Як США перетворюються на технократію

Про акселераціонізм, NRx і перетин технологій, релігії та філософії: аналіз основних ідей нової американської політики.

Це переклад статті румунського журналіста Міхні Меруце Монархія ШІ про можливий шлях американської політики без усталеного поняття про демократію, який зробило видання Texty.org.  Оригінал статті за посиланням,  переклад тут

«Час і Простір померли вчора. Ми вже живемо в Абсолюті, бо створили всюдисущу вічну швидкість».

Ці рядки були написані понад століття тому, у 1909 році. Вони належать італійському письменникові Філіппо Томмазо Марінетті і є частиною тексту під назвою «Маніфест футуризму».

Італійські футуристи, більшість із яких були літераторами, зневажали жінок, боролися проти моралізаторства й хотіли знищити музеї та бібліотеки, що начебто стали прихистком для минулого. Вони прославляли технічний прогрес, патріотизм і війну, яку називали «єдиною справжньою гігієною світу».

Не дивно, що стиль цих текстів згодом став джерелом натхнення для фашизму Муссоліні.

Що варто взяти до уваги з наведеного уривка, то це ідею: бажання рухатися з величезною швидкістю в майбутнє, пришвидшити події, поглинути час, усунути все, що може здатися нерішучим, медитативним, сумнівним, усе, що заважає пануванню людства над зовнішнім світом чи затримує його.

Ми зосереджуємося на цій ідеї, щоб зрозуміти події другої каденції Дональда Трампа. Нова американська політика радикально відрізняється від того, що ми очікуємо, чи від того, що ми бачили протягом останніх 80 років. Вона дедалі більше надихається ідеями людей, які, з одного боку, більше не вірять у демократію, а з другого — більше не мають терпіння жити в цьому глобальному сьогоденні.

Нова американська політика більше не прославляє швидкість, як це робили футуристи на початку XX століття, а прямо обирає пришвидшення — натискає на педаль технологій, щоб якнайшвидше досягти майбутнього, що бачиться вінцем ефективності.

«Рухайся швидко і ламай усе підряд!»

Щоб підтвердити цю гіпотезу, доцільно згадати кілька ключових прізвищ з оточення Дональда Трампа й дізнатися, чи є в їхніх ідеях щось спільне, чи є філософське ядро в новій американській владі.

З ідеологічного погляду найважливішою фігурою є не Ілон Маск. Він має стати «ферзем», якому дозволено вільно переміщатися на шахівниці й надано свободу ухвалювати стратегічні рішення, але не бути самим стратегом.

Якщо дивитися в майбутнє, то найважливішою фігурою видається інший мільярдер — Пітер Тіль. Він народився в Німеччині, але ще в дитинстві емігрував до Америки. Мав виняткові здібності до математики, навчався в Стенфордському університеті.

Пітер Тіль є співзасновником PayPal, першим зовнішнім інвестором Facebook, засновником численних стартапів, технологічних компаній та інвестиційних фондів. Його статки оцінюють у понад 11 мільярдів доларів.


Пітер Тіль з Ілоном Маском

Фонд Тіля Founders Fund був одним із перших інвесторів двох відомих бізнесів Ілона Маска: SpaceX і Neuralink (створення мозкових імплантатів).

Який зв’язок Пітера Тіля з Трампом?

Під час президентської кампанії 2016 року Пітер Тіль був єдиним відкритим прихильником Трампа в Кремнієвій долині, яка тоді була оплотом демократів.

Того самого року Тіль також виступив на Національному з’їзді Республіканської партії на підтримку Трампа. Після перемоги президент США винагородив Тіля, призначивши його протеже Майкла Краціоса (працював у компанії Тіля) головним технічним директором США.

Ще цікавішими є постаті, пов’язані з Пітером Тілем, яких Дональд Трамп узяв до своєї нової керівної команди. Щоб дізнатися, хто з них є найважливішою фігурою, повернімося на 14 років назад, коли Пітер Тіль читав лекцію в Єльській юридичній школі.

Серед слухачів був студент зі штату Огайо, який чотири роки працював журналістом у морській піхоті й уже мав науковий ступінь із філософії. Його звали Джеймс Девід Венс.

Їхня зустріч привела до працевлаштування Венса в одній із компаній Тіля Mithril Capital, а пізніше до передвиборчого фонду в розмірі 15 мільйонів доларів, завдяки якому Джеймс Девід Венс за підтримки Дональда Трампа стане у 2022 році сенатором від штату Огайо.

Джей Ді Венс є однією з найуспішніших «інвестицій» Пітера Тіля

Сьогодні Джей Ді Венс є віцепрезидентом США і, на думку деяких американських коментаторів, однією з найуспішніших «інвестицій» Пітера Тіля.

Але він не єдиний колишній співробітник чи партнер Тіля, який потрапив до найближчого оточення президента Трампа. Варто згадати принаймні ще два імені.

Девід Сакс, колишній генеральний директор PayPal. Новий «король ШІ й криптовалют» у Білому домі.

Джим О’Нілл, колишній генеральний директор Фонду Тіля. Трамп висунув його на посаду головного операційного директора Міністерства охорони здоров’я і соціальних служб США.

Про що говорять нам ці рішення Трампа? Про те, що він віддає перевагу бізнесменам, які розпоряджалися бюджетами в сотні мільйонів, якщо не мільярдів доларів. Трамп бачить світ крізь призму CEO.

Демократія заважає розвитку технократії

Не забуваймо, з чого ми почали. Пришвидшений рух до майбутнього, відокремлення від усього, що великий капітал сприймає як стагнацію. Інакше кажучи, «зліт» до горизонту, де «саботаж» — чи то ідеологічний, чи то адміністративний — буде вже неможливий.

Що, на думку цих інвесторів, є головною перешкодою на шляху до свободи, тим, що сповільнить чи навіть унеможливить реалізацію їхнього бачення технологічної ефективності?

Я більше не вірю, що свобода і демократія сумісні

Відповідь: представницька демократія, парламентська система, загальне виборче право. Політика загалом, як цей термін розуміють в Америці протягом останніх 100 років. Пітер Тіль заявив про це ще в 2009-му, читаючи лекцію для аналітичного центру, орієнтованого на лібертаріанство:

«Я більше не вірю, що свобода і демократія сумісні. [...]

1920-ті роки були останнім десятиліттям в американській історії, коли можна було по-справжньому оптимістично дивитися на політику.

Починаючи з 1920 року значне збільшення кількості одержувачів соціальної допомоги та поширення виборчого права на жінок (дві групи, що, як відомо, є важкими для лібертаріанців) перетворили поняття “капіталістична демократія” на оксюморон».

Зовсім недавно цю саму ідею пояснив Марк Андріссен, ще один мільярдер із Кремнієвої долини, який перейшов із табору демократів до Трампа.

В інтерв’ю за січень 2025 року Андріссен, який допомагав Трампу шукати працівників для його команди в період між президентськими виборами та його інавгурацією, цитує італійського політолога XX століття Роберта Міхельса, який запропонував концепцію залізного закону олігархії.

«Залізний закон олігархії»

Згідно з цією концепцією будь-яка форма суспільного устрою, хоч би якою демократичною вона намагалася бути спочатку, зрештою стає олігархією, а це означає, що справжня демократія неможлива, особливо для великих мас населення.

Пояснюється це тим, що маси не здатні до самоорганізації, і рано чи пізно владу однаково захоплює еліта.

Стародавня Греція і Флоренція часів Медічі були спробою прямої демократії, але обидві, на думку Міхельса, зазнали невдачі.

«Домашній філософ» Пітера Тіля

Нарешті, найзапеклішим критиком демократії є ексцентричний мислитель, чиє ім’я стало актуальним у новому політичному контексті США, оскільки його вважають «домашнім філософом» Пітера Тіля.


Кертіс Ярвін. Фото: фрагмент інтервʼю для NYT

Його звати Кертіс Ярвін. Йому 52 роки, але він більше схожий на незрілого підлітка, ніж на глибокого стратега.

Кертіс Ярвін дружить із Пітером Тілем і Джей Ді Венсом, став відомий переважно завдяки блогу, де писав під псевдонімом Менціус Молдбаґ (блог, який фінансується... ну, ви вже здогадалися).

У січні 2025 року, після інавгурації Трампа, видання Politico опублікувало матеріал із заголовком: «Ідеї Кертіса Ярвіна були маргінальними. Тепер вони циркулюють у Вашингтоні Трампа».

Того самого місяця в інтерв’ю New York Times Ярвін заявив, що демократія дуже слабка, і навів як приклад той факт, що масова імміграція триває, попри те що більшість виступає проти.

А ось, напевно, найпровокаційніші слова з цього інтерв’ю, принаймні для читачів відомої американської газети:

«Я вважаю, що голосування надає своєрідного порнографічного стимулу; воно стає більше схожим на підтримку своєї футбольної команди.

І я думаю, що більшості людей сьогодні воно надає певного сенсу, дає відчуття власної значущості, дає змогу відчути, що вони в певному сенсі мають значення.

Я думаю, є щось глибоко невловиме, ілюзорне в цьому відчутті власної значущості, що суперечить дуже важливому питанню: нам потрібен справді хороший уряд».

На цьому етапі постає важливе питання: чи ці ідеї є просто випадковими думками, чи ми маємо справу зі структурованою концепцією, послідовною і цілісною філософською системою?

«Темне просвітництво»

Рух, який вважає, що демократія стала перешкодою для капіталізму, називається неореакційним, скорочено NRx. Його також називають «темним просвітництвом». Термін належить англійському філософові Ніку Ленду. Це також назва однієї з його книжок.

І ось ми наближаємося до філософської суті питання, адже зрозуміти все те, що дивує нас сьогодні в Америці, найкраще допоможе філософське пояснення, з якого випливають політичні, економічні та соціальні наслідки.


Філософ Нік Ленд

Нік Ленд народився 1962 року. З 1987-го по 1998-й викладав філософію в Університеті Ворвіка.

Він нонконформіст (висловлює незгоду з уставленими нормами), довгий час вважався маргіналом, але з приходом до влади правих партій і стрімким прогресом ШІ його праці стали знову актуальними.

Ленда прозвали хрещеним батьком акселераціонізму — концепції, яка цікавить нас, коли ми говоримо про американську політику (і бачимо, наскільки вона близька до «Маніфесту футуризму»).

На думку Ленда, західна ідеологічна система, яка включає державну адміністрацію, університети, пресу та неурядові організації, функціонує як іманентна релігія, що підкорює і карає будь-яку протилежну думку.

То що ж таке акселераціонізм?

Це запропоноване Ніком Лендом рішення проти занепаду, корупції та популізму, які є наслідком західної ідеологічної системи.

Акселераціонізм означає вивільнення енергії капіталізму, вивільнення виробничих сил і заміну республіканського устрою своєрідною технологізованою монархією.

«Капіталізм і штучний інтелект — це одне й те саме»

Це твердження належить Ніку Ленду, і його розуміння є ключем до пояснення можливих наслідків американської політики сьогодення.

Його аргумент такий: оскільки ми розвиваємо штучний інтелект просто тому, що можемо, без жодного плану, не знаючи шляху, а отже, не надаючи йому жодної мети, це означає, що штучний інтелект є його власною причиною. Це означає, що не ми в сьогоденні окреслюємо й організовуємо майбутнє, а радше саме майбутнє диктує нам сьогоднішні заходи. Це означає, що ШІ, який приходить із майбутнього, немовби вирішує і забезпечує власну появу на світ.

Чому капіталізм еквівалентний штучному інтелекту?

Тому що мета капіталізму також полягає в самовідтворюванні та поглинанні всього, що трапляється на його шляху.

І капіталізм, і штучний інтелект живляться тим, що в кібернетиці називається «позитивним зворотним зв’язком»: обидва розширюються, коли їх атакують.

Таким чином, якщо прийняти передумову, що людство невблаганно рухається до етапу, на якому штучний інтелект стане домінуючим «видом», то будь-які спроби продовжити нашу агонію безглузді.

Тож акселераціоністське бачення полягає в тому, щоб пришвидшити події, розгорнути гіперкапіталізм, тотальний технокапіталізм, анархокапіталізм (називайте це як завгодно) — систему приватного управління монархічного типу, у межах якої президент є генеральним менеджером, генеральним директором спільноти-компанії, а громадяни стають акціонерами цієї держави, трансформованої та керованої за капіталістичним принципом ефективності та прибутку.

З погляду акселераціоністів національні держави застаріли і мають бути замінені глобальною мережею міст-держав і автономних територій, по можливості побудованих із нуля.

Нік Ленд і Кертіс Ярвін називають цю мережу клаптиковою.

«Мережева держава»

І якщо вам здається, що це утопія, то ось вам новина: згадані вище мільярдери вже будують такі міста, купують землю та організовують громади з нуля.

Цей рух пов’язаний із теорією під назвою «Мережева держава», описаною в книжці, яку опублікував 2022 року Баладжі Шрінівасан, ще один ключовий підприємець у світі технологій, колишній технічний директор Coinbase (американська публічна компанія, яка керує платформою обміну криптовалют).

Концепція має міцне теоретичне й технічне підґрунтя — спеціальний сайт і конференцію, що проводиться в місті зі схожою моделлю організації — Сінгапурі.


Обкладинка книжки «Мережева держава»

Рух починається із цифрових спільнот (груп зі спільними цінностями, об’єднаних у мережу як технічно, так і «духовно») і завершується фізичними спільнотами, містами, оптимізованими з кібернетичного погляду.

Будь-який блокчейн-проєкт, наприклад, також є «мережевою державою»: у нього є «кредо» (описане у white paper), місія, спільнота, власна економіка тощо.

У цій новій парадигмі класичні інститути, такі як школи, преса, суди і банки, можуть бути замінені приватними організаціями, що працюють на капіталістичних засадах.

Один з інвестиційних фондів, який купує землю в різних регіонах світу і вже розвиває нові автономні міста, називається Pronomos. Цим фондом керує інвестор на ім’я Патрі Фрідман, який веде бізнес із Пітером Тілем.

Понад 15 років тому Тіль фінансував інститут Фрідмана, який вивчав можливість створення житла у відкритому морі (Seasteading Institute).

Інший інвестор, який вже побудував нове місто, — американець іранського походження Шервін Пішевар. У статті 2020 року під назвою «Піднесення міст-держав» він написав:

«Мій прогноз на 2050 рік полягає в тому, що багато національних держав може зазнати краху — фінансового, політичного, військового, інтелектуального, морального і духовного.

І навпаки, невеликі громади (які часто називають «містами-державами») контролюватимуть власне процвітання, а громадянство буде їхньою власністю. Їх громадяни рівномірно розподілятимуть відповідальність за ВВП, який буде рушієм ринкової капіталізації міст-держав».

Можливо, тепер стає зрозуміліше, як ідея перетворення Сектору Гази на «Східну середземноморську Рив’єру» може стати здійсненною.

Світ змінюється на наших очах, і дуже важливо, щоб ми розуміли, у якому напрямку. Ми маємо справу не лише з примхами чи імпровізаціями.

Не випадково нова американська адміністрація націлилася на бюрократичний апарат та ЗМІ. Бюрократія і преса — два елементи застарілої західної ідеології, які в новому баченні перешкоджають акселераціонізму.

Якщо ці елементи зникнуть (або будуть цілковито дискредитовані), є висока ймовірність того, що наступними в черзі будуть університети і неурядові організації.

Усі ці інституції вважатимуться застарілими. І робитимуться спроби переосмислити їх або замінити паралельними інституціями, які більше використовують штучний інтелект і управляються як приватні компанії. Прибутковішими інституціями. Але чи це краще?

Не випадково в розмові з подкастером Лексом Фрідманом Марк Андріссен ставив провокаційні запитання на кшталт: «А що якби штат Каліфорнія належав і був керований компанією Apple?».

Щодо демократії, то з’являються ознаки можливої американської республіки корпоративного типу на чолі з «монархом» із майже необмеженими повноваженнями.

Сам Андріссен сказав про це в згаданому вище інтерв’ю: рішення, яке допоможе запобігти повторенню політики ідентичності останніх десяти років, — це своєрідний «сендвіч», у якому «монарх», з одного боку, й активізоване через соціальні мережі населення, з другого боку, затиснуть посередині адміністративний апарат.

Ліквідувати застарілу західну ідеологію на користь турбокапіталізму, будувати міста-держави з нуля з приватними інституціями замість класичних, позбутися національних держав і спільнот, об’єднаних спільною мовою, перетворити громадянина через блокчейн і токенізацію на акціонера, який бере участь у прибутку, пришвидшити прихід штучного інтелекту і прийняти його — це і є акселераціонізм.

Інший світ. Кращий він чи ні, ще належить з’ясувати, якщо цей сценарій стане реальністю.

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Илон Маск
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Казахстан усложнил транзит российских грузов
Корреспондент
2025-07-14T17:18:49Z
Споживання металопродукції в Україні в січні-червні зросло до 1,94 млн т
AgroNews
2025-07-15T17:13:38Z
Комуналка? ПриватБанк заплатить: українцям повертать гроші за рахунки, як отримати
Знай
2025-07-15T16:07:59Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
Некоторым возместят всю сумму: ряд украинцев могут получить скидку на коммуналку
Знай
2025-07-06T18:00:59Z
В РФ заявили о нейтрализации 120 дронов, в аэропортах возник коллапс
Корреспондент
2025-07-06T08:30:14Z
Лавров унизил Трампа после его угроз Путину
Comments UA
2025-07-15T15:52:02Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Дания и Швеция профинансируют американское оружие для Украины
ZN UA
2025-07-15T17:19:24Z
Чехия не будет покупать американское оружие для Украины по схеме Трампа
Европейская правда
2025-07-15T17:16:36Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Шмыгаль подал в отставку
ZN UA
2025-07-15T15:10:22Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Увидели эти пятна на кабачках — сразу действуйте. Как бороться с опасным заболеванием на грядке
Telegraf
2025-07-15T17:01:51Z
Назван алкоголь, который вызывает самое быстрое привыкание
Comments UA
2025-07-15T15:39:36Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Популярное место отдыха в Запорожье резко раскритиковали: что известно о скандале
Telegraf
2025-07-15T17:22:15Z
«Тенденции паршивые»: эксперт рассказал, где разворачивается главная битва лета
Новости Украины
2025-07-15T17:16:57Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T17:54:27Z
Синоптики обновили прогноз на среду
Gazeta UA
2025-07-02T05:51:53Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Кристина Соловий в купальнике понежилась в бассейне и засветила стройную и подтянутую фигуру
TSN
2025-07-15T15:21:45Z
Ксения Мишина призналась, как изменились ее отношения с 13-летним сыном: "Странное ощущение"
TSN
2025-07-15T15:21:25Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
На подготовку детей к школе: ряд украинских семей получат ко Дню знаний по 6500 гривен
Знай
2025-07-15T17:22:06Z
Уклонистам не придется платить: кого ТЦК не сможет штрафовать
Знай
2025-07-15T16:37:39Z
Крупнейший порт Европы готовится к войне с Россией — что известно
TSN
2025-07-08T21:27:03Z
Производит истребители МиГ-29 и МиГ-31: Силы обороны атаковали завод в Подмосковье
Фокус
2025-07-11T11:43:06Z
3 июля: какой сегодня день и от чего нужно воздержаться
Comments UA
2025-07-02T21:54:57Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
В Кривом Роге школьница жестоко избила ровесницу - подружки снимали на ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-15T16:28:40Z
Украину охватила воздушная тревога: взлетел истребитель МиГ-31
TSN
2025-07-15T15:10:34Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
В Германии мужчина открыл стрельбу из окна: ранен украинец
TSN
2025-07-05T17:27:35Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Сезон закруток в разгаре: когда консервировать овощи, фрукты и ягоды, чтобы было вкусно и выгодно
Знай
2025-07-15T15:52:09Z
Гороскоп на 16 июля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-07-15T15:25:03Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
День ангела 7 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-06T21:21:17Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Глаза в глаза: Усик и Дюбуа снова обменялись взглядами
Апостроф
2025-07-15T16:36:21Z
Российской фигуристке отказали в переходе в сборную Азербайджана
ZN UA
2025-07-15T12:22:09Z
"Немного подавлен": Дюбуа разочаровался перед боем с Усиком
Фокус
2025-07-15T12:10:24Z
Реванш Усик - Дюбуа: стало известно количество проданных билетов
Корреспондент
2025-07-15T11:36:41Z
Слышал "Шахеды" по WhatsApp: Усик рассказал, что переживает его семья в Украине
Фокус
2025-07-15T11:21:53Z
Даниэль - в огне: Спарринг-партнер Усика дал прогноз на реванш с Дюбуа
Корреспондент
2025-07-15T09:57:18Z
Уэмбли ждет звезд: названы приглашенные гости на бой Усик - Дюбуа
Корреспондент
2025-07-15T09:45:25Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Игры июля для подписчиков PS Plus Extra, PS Plus Deluxe и PS Plus Premium уже доступны на PS4 и PS5 — полный список от Sony
GameMag
2025-07-15T16:58:16Z
Що не можна їсти в спеку: перелік продуктів та напоїв
AgroNews
2025-07-15T16:22:01Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
За это дело водителей могут оштрафовать: что нельзя перевозить в авто
Знай
2025-07-15T13:52:11Z
Жара наступает: как спасти свой автомобиль от перегрева
Comments UA
2025-07-15T13:39:48Z
"Проснулся и увидел это": парень одолжил машину у брата и это плохо кончилось
Фокус
2025-07-15T10:06:58Z
Volvo заявила о списании $1,2 млрд из-за пошлин США и задержек EX90
Лига
2025-07-15T09:57:56Z
Владельцам мопедов на заметку: важная информация от Главного сервисного центра МВД
Знай
2025-07-15T07:51:54Z
Избавился от машины через сервис выкупа авто и не пожалел
VGorode
2025-07-15T06:48:32Z
100 км за 45 гривен: водителям раскрыли секрет экономии на топливе
Хвиля
2025-07-15T02:06:39Z