MY.UAНовини
Навіщо США стільки ресурсів? Про страшні відсотки
Навіщо США стільки ресурсів? Про страшні відсотки

Навіщо США стільки ресурсів? Про страшні відсотки

Підґрунтя угоди про рідкісноземельні метали.
#
Джерело

Корисні копалини — це основа ведення війни. Їх використовують для виробництва підводних човнів, важких бомбардувальників і ракетних пускових установок. А також боєприпасів, таких як торпеди, які запускають із підводних човнів, ракети дальньої дії та артилерійські снаряди.

Під час останніх трьох війн великих держав — Першої світової, Другої світової та Корейської війни — США не мали значних запасів корисних копалин, але все ж були їх провідним виробником. Американські військові відчули нестачу ресурсів саме під час цих військових протистоянь. Проблеми починались через зростання виробництва оборонної продукції, розширення експортного контролю та ускладнення морських шляхів постачання.

Зараз американські військові перебувають у більшій небезпеці серйозної нестачі ресурсів у разі війни з Китаєм. Власні запаси Сполучених Штатів зовсім обмежені, та й внутрішній видобуток — на досить низькому рівні. Натомість наявна значна залежність від імпорту сировини, зокрема від головного опонента та майбутнього ворога.

Брак корисних копалин може серйозно підірвати воєнні зусилля та вплинути на результат війни. Важливо, що він може виявитися навіть вирішальним. Зокрема, Ч. К. Лейт так пояснює фінал Першої світової війни: «Гостра нестача необхідних ресурсів, яку відчували окремі держави, була дуже значним фактором їхньої остаточної поразки».

Так само Джон Д. Морган стверджує, що брак ресурсів підірвав промислову мобілізацію США під час Другої світової та продовжив строки самої війни. Союзники також відчували дефіцит на початку 1942 року, що гальмувало виробництво оборонної продукції та поставило їх «небезпечно близько до поразки». Це за словами Дональда Нельсона, директора Управління воєнного виробництва під час Другої світової війни.

Критично важливо, що нестача ресурсів у війні між США та Китаєм може не лише затягнути конфлікт. Якщо вона буде достатньо серйозною, це зумовить поразку американців.

Штати були провідним постачальником цілої низки корисних копалин перед двома світовими війнами та Корейською війною. На початку Першої світової 1913 року американці почувались світовим лідером у цій галузі.

Напередодні Другої світової, ще 1938-го, США контролювали значні поклади в Канаді, Центральній та Південній Америці. Також вони були самодостатніми перед Корейською війною у 1949 році.

Директор Бюро шахт США Джеймс Бойд заявив: «За останні п’ятдесят років ми досягли першості серед націй світу у видобутку, переробці та виготовленні сировини». І це попри те, що уряд США (USG) переважно не мав запасів, оскільки не було комплексної стратегії.

У комуністів «чистої» науки не буває, як і суто цивільних жителів.

Сьогодні американці мають обмежене виробництво порівняно із тими періодами. Ба більше, США дедалі сильніше залежать від імпорту, щоб задовольнити внутрішнє споживання сировини. Це свідчить про спад видобутку відносно власного споживання.

Із 1954 по 2019 рік кількість ресурсів, щодо яких США залежали від імпорту мінімум на 25%, зросла з 21 до 58 найменувань. Американці більше не видобувають так багато ресурсів, як раніше: галій, марганець, ніобій чи тантал. Ще важливіше, що Штати значною мірою залежать від імпорту з Китаю (місцями на 50%) для багатьох своїх галузей.

Як і в попередні періоди перед конфліктами, США мають обмежені обсяги ресурсів у Національному оборонному запасі. 2023 року Міністерство оборони США (DOD) підрахувало, що в гіпотетичній війні з Китаєм у американських військових виникне нестача 69 видів корисних копалин. Нині Штати мають обмежене виробництво і запаси — більш нестабільне становище з ресурсною базою, якщо порівняти з попередніми періодами перед війнами великих держав.

Військові США зіткнуться з такими ризиками, які можуть сприяти нестачі копалин у війні з Китаєм: зростання виробництва оборонної продукції (це добре, але десь треба брати сировину. — Прим. пер.), розширення експортного контролю й ускладнення морських шляхів постачання.

По-перше, Штати, ймовірно, збільшать виробництво оборонної продукції, щоб розширити свої воєнні можливості й поповнити запаси. Під час двох світових війн і Корейської американці споживали значні обсяги ресурсів, аби наростити випуск оборонної продукції, що спричинило певну нестачу сировини.

Наприклад, США були самодостатніми у багатьох ресурсах перед Другою світовою війною. Але воєнний попит призвів до браку нікелю, олова, цинку й алюмінію. Наприкінці війни Е. В. Персон із Бюро шахт США зазначив: незважаючи на значне внутрішнє виробництво, «потреба цієї війни перевищила наші виробничі потужності». Так само під час Корейської війни 1951 року попит на титан був значно більшим за масштаби його видобутку.

У війні з Китаєм Штати зіткнуться з ризиками нестачі ресурсів. У публікації RAND іще від 2016 року про можливу війну між США та Китаєм через Тайвань було зазначено: «Війна між двома країнами може бути інтенсивною, тривати рік або більше, не мати переможця і завдати величезних утрат і витрат обом сторонам».

Наприклад, у гіпотетичному військовому протистоянні США та Китаю, змодельованому Центром стратегічних і міжнародних досліджень, американські військові витратили весь свій запас далекобійних протикорабельних ракет упродовж першого тижня бойових дій. Оцінити масштаб споживання ресурсів у війні між США та Китаєм складно через обмежені дані, які є у відкритому доступі.

По-друге, Штати ризикують зіштовхнутись із розширеним експортним контролем, запровадженим Китаєм та, цілком можливо, Росією. Перед вступом США у дві світові та Корейську війну країна стикалася з контролем постачання, який обмежував доступ до іноземних ресурсів і сприяв їхній нестачі. Наприклад, під час Берлінської блокади наприкінці 1940-х СРСР обмежив експорт ресурсів до США.

Цікаво, що американцям уже знайомий експортний контроль від своїх геополітичних партнерів. Перед вступом США у Першу світову війну Велика Британія запровадила обмеження на постачання олова, забороняючи американським виробникам продавати це олово чи їхні продукти до Німеччини.

Американці також зіткнуться з експортним контролем із боку Китаю. Насправді це вже відбувається. Штати імпортують більшу частину свого галію, германію та графіту саме звідти. Пекін запровадив обмеження на постачання цих ресурсів іще 2023 року. У грудні 2024-го Китай заборонив вивезення галію та германію і посилив контроль продажу графіту.

США вже щось розуміють, а Європа загралась у сай-фай.

У міру зростання геополітичної напруженості інші країни можуть також запровадити експортні обмеження, щоб забезпечити власні запаси сировини або порушити ланцюги постачання ресурсів до інших країн. У звіті Організації економічного співробітництва та розвитку за 2023 рік зазначено, що експортні обмеження вже можуть «впливати на доступність і ціни» критично важливих сировинних матеріалів.

По-третє, США будуть змушені воювати при ускладненні морських шляхів постачання, включно з методами підводної війни. Під час двох світових війн доставка ресурсів до США зазнавала таких перебоїв.

У дослідженні 1949 року (тема — промисловість США під час Другої світової) Джон Д. Морган-молодший писав: «Записи Першої та Другої світових воєн також свідчать, що імпортні морські перевезення — дуже вразлива діяльність».

Підводна війна загрожувала імпорту ще до вступу США у війну. А вже після вступу імпорт зазнав ще більших перебоїв. Наприклад, у Першій світовій необмежена підводна війна Німеччини порушила транспортування іспанських піритів до США, спричинивши їх серйозну нестачу.

Така війна серйозно порушила би постачання в Північно-Східній Азії та Південно-Східній Азії, звідки Штати імпортують значні обсяги необхідних їм ресурсів.

Японія — основне джерело імпорту для США кобальту, галію, телуру, титану та рідкісноземельних елементів, включно зі скандієм. Південна Корея — основний постачальник для США вісмуту, індію, рафінованого свинцю, ітрію та рафінованого цинку, тоді як Філіппіни надають американцям скандій, селен і телур.

Морські шляхи з інших багатих ресурсами країн також зазнають перебоїв. Наприклад, Австралія — великий постачальник, але її морські шляхи можуть бути під загрозою, особливо Південно-Китайське море.

За словами Річарда А. Бітзінгера, зараз «Пекін прагне перетворити Південно-Китайське море з міжнародного морського шляху сполучення (SLOC) на контрольований ним водний шлях і стратегічний вузький прохід для інших країн». Як наслідок, імпорт ресурсів до США, ймовірно, зіткнеться з ускладненнями і може запустити дефіцит для американських військових.

То чи не можуть Штати просто виробляти більше ресурсів під час війни?

Далі буде.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Опоздание не простят: украинцам дали три месяца, иначе пенсии не ждите
Знай
2025-04-21T04:30:57Z
Народная артистка Ада Роговцева сообщила о тяжелой утрате/Актриса рассказала, что ушел из жизни близкий ей человек
Апостроф
2025-04-12T16:17:49Z
”Дима Комаров – г*вноед”: продюсер-военный ВСУ нашел у телеведущего русскоязычный контент
Апостроф
2025-04-15T18:33:12Z
Тайна с деньгами Папы Франциска для ВСУ: историк анонсировал новые интересные подробности
Апостроф
2025-04-21T14:27:08Z
Многодетным семьям будут выплачивать ежеквартальную помощь: сколько денег обещают
Знай
2025-04-22T14:12:31Z
Елена Зеленская надела вышиванку "Тризуб" за 6400 грн: фото
Gazeta UA
2025-04-22T14:06:22Z
Компенсация расходов на коммунальные услуги: украинцы могут получить новую помощь
Знай
2025-04-21T16:12:03Z
Спасти жизнь только через минуту: украинцев предостерегли от смертельной опасности
Знай
2025-04-16T18:30:54Z
Женщина в центре Киева бросилась спасать писателя от мобилизации — он ее осадил
Апостроф
2025-04-22T09:24:45Z
Стало известно, на что США могут обменять четыре области в Украине
Comments UA
2025-04-12T15:18:21Z
Захарова вспомнила слова Зеленского о «лохе» и обвинила его в трагедии в Сумах
Comments UA
2025-04-17T12:39:43Z
У Путина осталось совсем немного времени откладывать перемирие: что об этом говорит
Comments UA
2025-04-14T14:06:52Z
Утвердили новое административно-территориальное деление Украины
Gazeta UA
2025-04-12T07:12:37Z
Украинский нардеп забыл указать в декларации московскую недвижимость - расследование "Схем"
Апостроф
2025-04-22T14:12:55Z
В сети впервые показали, как выглядит 10-летний сын Путина
Comments UA
2025-04-22T14:12:03Z
Телефонный звонок Путина Трампу: в РФ указали на важный нюанс
Comments UA
2025-04-17T11:54:36Z
Ответ на парад. Планы Украины на 9 мая
Корреспондент
2025-04-14T22:28:35Z
Путин ответил на предложение Зеленского не бить по гражданским объектам и вспомнил удар по Сумам
Comments UA
2025-04-21T17:31:01Z
Когда лучше пить магний — утром или вечером
TSN
2025-04-21T04:25:33Z
В Украине расширили программу Доступные лекарства
Корреспондент
2025-04-12T18:51:26Z
Можно ли засыпать с включенным телевизором: эксперты шокировали ответом
Gazeta UA
2025-04-20T16:15:00Z
Непригодных к службе могут неожиданно "вылечить": украинцам массово переписывают диагнозы
Знай
2025-04-12T19:30:30Z
Воздействие переохлаждения на простату: какие болезни обостряются
Comments UA
2025-04-22T14:15:06Z
Украина закупила у Израиля 12 тысяч доз препарата от радиационного облучения
Известия Киев
2025-04-22T13:40:47Z
Диетолог раскрыла рецепт блюда, которое убережет от рака
Comments UA
2025-04-12T14:39:43Z
Украинцам приходится экономить на еде, чтоб хватило на лекарства: в селах ситуация критическая
Знай
2025-04-20T17:30:52Z
Почему с возрастом портятся зубы: главные факторы
Comments UA
2025-04-19T15:45:54Z
”Обменять на наших подонков”: смелая речь россиянки Дарьи Козыревой натолкнула украинскую актрису на идею
Апостроф
2025-04-20T09:30:34Z
80-летний Майкл Дуглас разводится с Кэтрин Зетой-Джонс: что разрушило 25-летний брак — СМИ
TSN
2025-04-21T04:25:04Z
Екатерина Кузнецова сказала, что произошло с ее квартирой в Москве
Gazeta UA
2025-04-17T16:36:17Z
68-летняя актриса Нина Набока удивила, почему живет со студентом под одной крышей
TSN
2025-04-12T18:03:18Z
"Вы действительно защищаете весь мир": легенда Голливуда Шон Пенн посетил ВСУ и сделал заявление
Апостроф
2025-04-22T13:36:27Z
Конкурс, который объединяет: история Евровидения и главные правила
Факти ICTV
2025-04-22T13:12:25Z
Джон Траволта растрогал фото с покойным сыном и довел до слез обращением к нему
TSN
2025-04-14T22:18:17Z
Марина Боржемская поделилась фото юности: стройная модель
GlavRed
2025-04-22T09:43:08Z
Возвращение Декстера Моргана на первых кадрах сериала "Декстер: Воскрешение"
GameMag
2025-04-16T02:16:13Z
Вместо "спасибо" - нож: в Винницкой области женщина спасла мужчину, а он ее убил
Новости Украины
2025-04-12T18:33:05Z
В Германии взорвался аккумулятор электросамоката, пять человек получили ранения
Известия Киев
2025-04-22T09:28:14Z
В Польше загорелся дом: есть жертвы, среди эвакуированных - украинцы
Корреспондент
2025-04-14T19:25:45Z
Врачи были удивлены, когда на рентгене увидели, что проглотил 11-летний мальчик
Comments UA
2025-04-20T10:45:09Z
В России взорвался арсенал боеприпасов
Корреспондент
2025-04-22T14:12:40Z
В РФ прогремели мощные взрывы, объявили эвакуацию: что известно
Comments UA
2025-04-22T14:00:43Z
Месть за Сумы продолжается: какая область РФ содрогалась от взрывов
Comments UA
2025-04-17T06:15:22Z
Ночная атака россиян на Днепр унесла жизни трех человек
Gazeta UA
2025-04-17T04:36:05Z
Россиянину, который изнасиловал жительницу Киевской области, и сообщнику дали по 12 лет
Лига
2025-04-21T08:03:33Z
Ходжес назвал единственного человека в Украине, который все еще способен разрушить Крымский мост
Comments UA
2025-04-11T14:00:32Z
В Николаеве СБУ задержала российского информатора
Корреспондент
2025-04-22T13:06:50Z
Известный волонтер указал на положительный момент в истории с гибелью украинского пилота F-16
Апостроф
2025-04-12T13:18:23Z
Россияне атаковали жилую застройку в густозаселенном районе Одессы, детали
Фокус
2025-04-21T23:27:56Z
Заместителя Кличко Прокопива отправили под домашний арест
ZN UA
2025-04-22T14:12:44Z
В ВСУ назвали циничную цель Путина объявить "Пасхальное перемирие"
Comments UA
2025-04-22T14:12:42Z
РФ обстреляла КАБами регионы Украины сразу после "Пасхального перемирия"
Корреспондент
2025-04-21T05:42:14Z
Погиб украинский пилот F-16
Апостроф
2025-04-12T20:58:52Z
Одесса раньше была защищена лучше - Зеленский
Корреспондент
2025-04-16T00:03:09Z
Минсоцполитики назвало самую большую пенсию в Украине
Корреспондент
2025-04-22T13:54:49Z
Будьте готовы вернуть "лишнее": Пенсионный фонд может потребовать деньги
Знай
2025-04-22T09:30:00Z
Ціна на газ з 1 травня 2025: чого очікувати споживачам
AgroNews
2025-04-21T07:13:32Z
Звонок "из банка" обернется потерей 34 600 гривен: клиентов Приватбанка предупредили
Знай
2025-04-21T20:10:23Z
Стальной фронт Ахметова передал энергетическое оборудование для K2 на 2 млн. грн
Апостроф
2025-04-22T14:15:31Z
Крупнейшую экономику Европы ожидает третий год стагнации: власти ухудшили прогноз-2025
Лига
2025-04-22T13:52:58Z
Ситуация изменилась: какой теперь дают прогноз роста экономики Украины
Comments UA
2025-04-17T13:57:33Z
Тарифы на газ на лето: Кабмин принял важное решение
Апостроф
2025-04-11T13:39:52Z
В Украине могут резко упасть цены на топливо в случае перемирия на Черном море - совладелец сети АЗС
Gazeta UA
2025-04-19T11:03:18Z
Пасхальный гороскоп: какая вы паска по знаку зодиака
Comments UA
2025-04-21T05:51:26Z
Обязательно пересадите в новый горшок: какие комнатные растения любят весеннее "обновление"
Апостроф
2025-04-21T15:06:19Z
Восемь пород собак, которых считают самыми спокойными
Gazeta UA
2025-04-20T14:46:29Z
Спасите свой урожай: вот чем следует обработать деревья после заморозков
Telegraf
2025-04-12T15:06:31Z
Когда хочется вкусненького: готовим банановый пудинг без хлопот, легендарный рецепт
Знай
2025-04-22T13:52:15Z
Никакой химии: какой популярный продукт может защитить деревья от тли
Gazeta UA
2025-04-22T12:06:02Z
Те самые ириски из детства: рецепт конфет, вкус которых мы потеряли, но можем вернуть
Знай
2025-04-16T04:51:06Z
Поиск смысла после утраты: как найти новую цель в жизни после смерти близкого человека
Comments UA
2025-04-22T12:03:57Z
Сколько можно хранить вареные яйца: названо точное время
Comments UA
2025-04-22T11:24:17Z
Патрульная полиция Киева провела задержание с наручниками бывшего футболиста Алиева
ZN UA
2025-04-12T18:33:09Z
Буяльский прокомментировал яркий гол Ярмоленко
Корреспондент
2025-04-19T05:46:00Z
В Руане Свитолина обыграла всех, не проиграв ни единого сета
Корреспондент
2025-04-20T20:36:04Z
«Усика из меню не уберём!» - в Донецке в кафе «вольничали», пока не пришла «полиция». ФОТО
Новости Украины
2025-04-13T19:27:57Z
На войне против России погиб украинский регбист
ZN UA
2025-04-22T13:52:49Z
"Полесье" – "Шахтер": видео онлайн-трансляция полуфинала Кубка Украины
ZN UA
2025-04-22T13:52:24Z
Играть вместе: наследственный футболист мечтает играть с Ямалем
Корреспондент
2025-04-22T12:48:12Z
Забарный включен в команду недели АПЛ
Корреспондент
2025-04-22T11:48:23Z
Звездный игрок может стать одноклубником Трубина
Корреспондент
2025-04-22T11:12:38Z
От внешности зависело все: ученые выяснили, какие бороды вызывают больше доверия
Фокус
2025-04-19T15:45:55Z
Авторы Barotrauma анонсировали Frostrail — кооперативный хоррор про выживание машиниста в ледяной пустоши
GameMag
2025-04-12T14:42:34Z
ИИ посоветовал готовиться к концу света
Корреспондент
2025-04-21T02:12:41Z
В Македонии археологи нашли 2500-летний город
Корреспондент
2025-04-10T19:09:54Z
На небе появится смайлик из двух планет и Луны: когда можно будет увидеть явление
Факти ICTV
2025-04-22T14:13:33Z
Casino.ua объявил о начале партнерства с Mancala Gaming
Telegraf
2025-04-22T14:12:00Z
S.T.A.L.K.E.R. 2 получил официальную «дорожную карту» — новое оружие, лут из мутантов и многое другое
ITC
2025-04-14T14:25:37Z
Исследование Astrum Entertainment: 85% российских геймеров не готовы платить за игру больше 4 тысяч рублей
GameMag
2025-04-12T18:58:41Z
Официально: Ubisoft издаст инди-рогалик Morbid Metal
GameMag
2025-04-10T18:49:55Z
Самый маленький и дешевый кроссовер Mazda показали до презентации
Фокус
2025-04-19T09:42:29Z
Инженеры разобрали батареи Tesla и BYD: какие выводы они сделали
UAToday
2025-04-12T13:03:39Z
В "Дии" появится новая полезная функция для водителей: детали
Comments UA
2025-04-22T12:31:59Z
Sony показала «начинку» PS5 Pro — с системой охлаждения на основе жидкого металла
ITC
2025-04-22T12:10:38Z
Готовим авто к жаре: что нужно сделать до начала лета
Знай
2025-04-22T11:51:07Z
Перекус за рулем может обойтись в 275 000 гривен: о каком правиле не знает большинство водителей
Comments UA
2025-04-22T11:18:52Z
Ключевые причины поломок АКПП: большинство водителей этого не знает
Comments UA
2025-04-22T07:54:27Z
Лишат прав и отберут авто: водителям переписали наказание за распространенное правонарушение
Знай
2025-04-22T02:51:05Z
Китайский бренд автогиганта Stellantis представит свой первый седан
Корреспондент
2025-04-21T18:30:22Z