MY.UAНовини
Трамп під час розмови з Путіним здав багато червоних ліній України - Горбач
Трамп під час розмови з Путіним здав багато червоних ліній України - Горбач

Трамп під час розмови з Путіним здав багато червоних ліній України - Горбач

Трамп став посередником у переговорах з Путіним і буде диктувати умови Україні, вважає Володимир Горбач.

18 березня відбулася телефонна розмова між президентом США Дональдом Трампом та російським диктатором Володимиром Путіним. Як зазначили у Білому домі за результатами розмови, Путін та Трамп погодили перші кроки щодо миру в Україні. Зокрема, очільник Кремля нібито частково погодився на 30-денне припинення вогню у вигляді ударів по енергетиці та інфраструктурі. У Путіна заявили, що він дав такий наказ своїм військам.

Президент Володимир Зеленський сказав, що Україна готова до взаємного припинення ударів по енергетиці. Утім, якщо окупанти порушать перемир'я, Київ відповідатиме.

В інтервʼю Главреду виконавчий директор Інституту трансформації Північної Євразії Володимир Горбач розповів, чому Трамп став посередником у переговорах з Путіним та як це вплине на варіанти завершення війни, чому РФ не припинить обстріли та чого вимагатиме від США.

Як би ви оцінили ті заяви, які ми побачили від Кремля і Вашингтона? Яке ваше враження від цієї розмови?

Кожна зі сторін оприлюднила своє комюніке з описом змісту сказаного і почутого. Ці повідомлення місцями не збігаються — вони не суперечать одне одному, але й не містять відповіді на головне питання: чи домовилися сторони щодо умов, які вони обговорювали?

Складається враження, що кожен говорить про своє, про те, що вважає за потрібне озвучити в цей момент, звертаючись, перш за все, до власної аудиторії. Немає нічого дивного в тому, що Володимир Путін знову повторив свої умови щодо безумовного припинення вогню.

І це умови, які фактично передбачають демілітаризацію України: припинення постачання озброєнь, надання розвідувальної інформації, мобілізації в Україні тощо. Тобто те, що було озвучено ще до розмови з Трампом і навіть до зустрічі зі Стівом Віткоффом, знову відображено в російському повідомленні. Не сумніваюся, що ці вимоги також звучали і в розмові з Дональдом Трампом.

Американська сторона жодним чином це не прокоментувала, з чого можна зробити висновок, що вони взяли цю інформацію до відома і, будуть обговорювати її з президентом Зеленським.

Що тут характерно: цю умову не було відкинуто як завідомо неприйнятну, бо інакше американська сторона про це сказала б. Оскільки цього не сталося, можна припустити, що вони взяли її в роботу. І ця робота полягатиме в переговорах саме з Україною: у переконанні, поясненні чи попередженні.

Щодо припинення постачання зброї, боєприпасів чи розвідувальної інформації, ми вже бачили, як американська сторона може діяти в односторонньому порядку, навіть всупереч інтересам України. Це вже було, ми це бачили і відчували. Проте у путінському ультиматумі йдеться, ймовірно, не лише про постачання американської зброї чи розвідданих, а й загалом про будь-яку іноземну допомогу Україні в цих сферах.

Чесно кажучи, не вірю, що на це погодяться британці, французи чи інші європейці, але американці цілком можуть. Поки Дональд Трамп є президентом і головним переговорником, цілком у його стилі передбачати наперед бажання Путіна і виконувати їх. Так само, як це відбулося у випадку з членством України в НАТО.

Якщо ви вже згадали про умови Путіна щодо обміну розвідданими, зупинки мобілізації та переозброєння України, то, я так розумію, ви кажете про те, що зараз Сполучені Штати можуть на це погодитися. Яке місце в цьому питанні відводиться Європі? Чи має вона, а відповідно й Україна, право голосу? Чи нас просто ставитимуть перед фактом?

Я так розумію, що Європі відводиться приблизно те саме місце, що й Україні. Тобто нас будуть ставити до відома про домовленості між президентами Трампом і Путіним. Це їхня стратегія, їхній формат переговорів.

Уже зараз можна зрозуміти, що Трамп веде переговори з Путіним практично від імені України — принаймні для нас це виглядає саме так. Після переговорів у Джидді та того, як Україна пристала на пропозицію американської сторони щодо безумовного припинення вогню (без висунення власних умов), ми фактично втратили голос у цій розмові. Ми погодилися на безумовне припинення вогню, а також на те, що саме Дональд Трамп буде доповідати Володимиру Путіну про ці домовленості від нашого імені.

Отже, ми фактично передали право голосу Трампу, який і проводив сьогоднішні переговори. Тепер він повідомить нам, що сказав Володимир Путін, але лише тією мірою, якою сам захоче. Те ж саме стосується Європи. Вона не була безпосереднім учасником цих переговорів, але прагне брати участь у процесі. Україна також наполягає на цьому, оскільки для нас Європа залишається, по суті, останньою надією, останнім союзником і партнером, якому ми можемо довіряти.

На відміну від Сполучених Штатів, які зайняли позицію не союзника і партнера, а посередника. А посередницька позиція США передбачає рівновіддаленість від протиборчих сторін, і це якраз головна проблема. Адже цей посередник не просто нейтральний — він диктує власні умови. Або може навіть просувати російські (путінські) умови під виглядом власних. Наприклад, США можуть вирішити припинити безпекову допомогу Україні на певний час: на тиждень, на 30 днів чи скільки завгодно.

Але що б не вирішили Путін і Трамп, імплементувати ці домовленості доведеться нам. Або ж відмовитися їх виконувати. Якщо ми відмовимося, то будемо покладатися на підтримку інших партнерів і союзників — не Сполучених Штатів, а передусім Європи, "коаліції охочих", до якої входять не лише європейські країни, але саме вони відіграють ключову роль.

Які умови найближчим часом може висунути Україні Росія після цієї розмови? Що від нас можуть вимагати в першу чергу?

Це вже, в принципі, описано в контексті припинення вогню, зокрема щодо енергетики та інфраструктури. Це російська подача, і навіть було озвучено, що Путін начебто віддав відповідний наказ. Однак ми з вами чули звуки роботи протиповітряної оборони в Києві через атаки "шахедів", що дозволяє зробити висновок: насправді ніякого припинення вогню немає.

Можливо, Трампа і Путіна передусім цікавлять енергетичні об’єкти, інфраструктура — для майбутнього ведення бізнесу. Можливо, навіть спільного. А от цивільні об’єкти для них не є пріоритетом.

Отже, в першу чергу увага буде прикута до енергетики та інфраструктури. Водночас обстріли цивільних об’єктів, на жаль, виносяться за дужки. Це не в першу чергу, і це поки що можна робити.

Основне обмеження для України — це заборона на удари по російській енергетичній інфраструктурі. Це те, що ми успішно робимо протягом останніх місяців, завдаючи ударів по нафтопереробних заводах, газо- і нафтопроводах, компресорних станціях, портах тощо. Усьому, що стосується постачання.

При цьому Україна якраз досягла піку своїх можливостей у цій сфері. У нас з’явився так званий довгий Нептун, а також нові безпілотники з дальністю до 3000 км, про що нещодавно заявив президент. Я спеціально перевірив: це приблизна відстань до Уренгоя, Сургута, Тюмені — Західного Сибіру, ключових центрів російського видобутку нафти й газу.

Тому тут можна сказати, що Путін захищає свою енергетичну інфраструктуру, завдаючи ударів по нашій. Зокрема, він використовує тактику так званого турбуючого вогню (російською – "беспокоящий огонь") по цивільних цілях. Щоночі здійснюються атаки дронами-камікадзе "Шахед", і саме вони є прикладом цієї тактики. Вона спрямована на те, щоб виснажувати нашу систему ППО, створювати постійний психологічний тиск та завдавати серйозних збитків. Навіть якщо ці удари не завжди вражають енергетичну інфраструктуру, вони руйнують промислові підприємства або випадкові житлові будинки.

Другий момент – прозвучала домовленість про припинення вогню та, можливо, відновлення співпраці на Чорному морі. Там, де українські безпілотники контролюють російський військово-морський флот, який змушений ховатися в Новоросійську, бо боїться виходити у відкрите море.

Схоже, що може бути домовленість, за якою російські кораблі отримають можливість виходити в море, не стріляти і не використовувати зброю. Однак при будь-якому порушенні чи навіть натяку на провокацію українську сторону, ймовірно, звинуватять у зриві домовленостей або переговорного процесу.

Путін і російська сторона намагаються врятувати себе в цій ситуації, водночас ставлячи Україну в ще більш невигідне становище. При цьому, за будь-якої нагоди, вони звинувачуватимуть Україну та скаржитимуться Дональду Трампу, що саме українці є порушниками.

Ми все це вже проходили й добре розуміємо ризики. Тому не факт, що ці домовленості між Трампом і Путіним вдасться імплементувати в життя.

Щодо так званої ідеї тридцятиденного перемир’я, про яку ви згадали в контексті зупинки ударів по енергетичній інфраструктурі. Після розмови Путіна і Трампа ми вже бачимо публікації в західних медіа про те, що фактично Росія відмовилася дотримуватися цього перемир’я. Відповідно, чого нам чекати найближчим часом, окрім цих ударів так званого "турбуючого вогню"? На що Росія може спрямувати свої сили?

Насправді, Росія не відмовилася від самого перемир’я — вона відмовилася від безумовності припинення вогню. Натомість вона висунула власні вимоги та умови, які продиктувала Дональду Трампу.

Чи відмовиться від цих умов Трамп? Поки що ми не чули, що він їх відкинув, а це означає, що, найімовірніше, він їх прийняв. Тепер наступний етап — переконати Україну прийняти ці умови. Або ж просто поставити її перед фактом, не запитуючи, за ми чи проти, і просто припинити постачання американського озброєння. Таке теж можливо – повторюся, це вже було.

Щодо подальшого ведення війни, російська сторона робитиме вигляд, що підтримує перемир’я, але водночас чекатиме виконання її умов. До того моменту вона продовжуватиме воєнні дії так, як робила це раніше.

Напередодні розмови Путіна і Трампа держсекретар Сполучених Штатів Марко Рубіо говорив про як мінімум два плани щодо розв’язання та завершення війни в Україні. На вашу думку, чи розглядається зараз план Б щодо Росії? Тобто той, на який ми всі очікуємо від Сполучених Штатів, а саме — жорсткі дії?

Я не вірю у жорсткі дії США та Дональда Трампа проти Путіна. Він не демонструє жодних морально-вольових якостей для ухвалення жорстких рішень. Навпаки, він намагається підлещуватися до Путіна у надії на майбутні геоекономічні, геополітичні чи навіть приватно-бізнесові проєкти.

Тому ні, жорстких дій від США очікувати не варто. Можуть бути натяки, імітація тиску, гучні заяви про якісь нові санкції чи інші показові жести, але реальних кроків не буде. Навпаки, будуть усе нові й нові поступки Володимиру Путіну, оскільки саме Трамп зацікавлений у Путіні, а не навпаки. Він це відверто демонструє, і не скористатись цим у Кремлі було б просто нерозумно. Тому вони будуть використовувати Дональда Трампа проти Сполучених Штатів, усього демократичного світу та, звичайно ж, України. Ми станемо свідками цього вже найближчим часом.

Якою буде відповідь України — це залежить, перш за все, від нас самих. Я переконаний, що ми не маємо погоджуватися на путінські умови та не повинні піддаватися на тиск Трампа.

Ми не програли цю війну — це найголовніше, на чому нам потрібно стояти. І нам не можуть диктувати умови капітуляції. Україна має всі шанси з часом навіть її виграти, за, повторюсь, європейської підтримки і допомоги.

Якщо говорити про варіанти, які у нас залишаються, то чи маємо ми шанс вплинути на позицію Сполучених Штатів наразі?

Ми можемо впливати лише через свою тверду й послідовну позицію. Другий варіант — це робота з громадською думкою всередині самих Сполучених Штатів. Американське суспільство загалом більш прихильне до України, ніж до Путіна, і не довіряє підходу Трампа до відносин із Путіним.

Тому ми можемо спробувати зіграти на цьому, працюючи безпосередньо з американською громадською думкою. Але це передбачає чітке "ні" умовам Путіна та відмову піддаватися тиску Дональда Трампа, якщо він почне проявлятися публічно.

Те, що президент Зеленський заявив про згоду України припинити удари по енергетичних об’єктах, означає, що ми наразі не хочемо та не готові підставлятися під ще жорсткіший тиск із боку Білого дому. Можливо, на цьому етапі це виправданий крок.

ЗАЕС / Інфографіка: Главред

Були заяви про обговорення електростанцій загалом, зокрема Запорізької АЕС. В обидвох заявах жодного слова про це не було сказано. Відповідно, обмежилися загальною фразою про відмову від ударів по енергетичній інфраструктурі. На вашу думку, чи обговорювалося це питання, і які варіанти є щодо повернення чи неповернення Запорізької АЕС?

Запорізька АЕС точно обговорювалася. Про це сам Дональд Трамп говорив ще напередодні розмови, тобто вона обговорювалася й раніше, і очевидно, що не могло не обговорюватися і під час прямої розмови між президентами. Але про це не було озвучено, бо це — одна з деталей великого комплексу подробиць, якими б закріпили "план Б", про який говорив Рубіо щодо остаточного мирного врегулювання.

"План А" — це просто припинення вогню. Якщо ж ми не йдемо далі, то війна може завмерти на лінії припинення вогню на невизначений час. Але якщо йдемо далі по "плану Б", тоді треба проговорювати всі ці деталі, і Запорізька АЕС є однією з цих важливих деталей.

До того ж, це важливо не тільки для України і Росії, а й для Трампа. Чому для нього це може бути важливо? Тому що це найбільша атомна станція в Європі, в Україні, з шістьма енергоблоками, які, на момент російського вторгнення, були переведені на американське паливо від компанії Westinghouse. І поки це паливо не буде відпрацьовано, росіяни не зможуть завантажити своє паливо. Це неможливо через технологічну особливість. Тому Дональда Трампа це питання могло зацікавити, як спроба експлуатації, наприклад, американською компанією під російським контролем, але з вигодою від роботи цієї станції для себе, умовно кажучи, для американської сторони. І постачати енергію чи Україні, чи Росії — байдуже куди, аби гроші платили. Такий підхід може бути.

Багато різних деталей, чуток, пліток і всього іншого. В основному росіяни запускають ці розмови в інформаційний простір. Наші, до речі, частково підтверджують інтерес до атомної станції. Це те, чого нам бракує, цього струму. Але нам, звичайно, не можна погоджуватися на варіант, коли ми будемо експлуатувати або споживати електроенергію з цієї станції, а контролювати її будуть росіяни, чи американці під російським контролем. Це теж дуже серйозна десуверенізація України, і ми цього не можемо допускати з політико-юридичних причин. До того ж, де атомна станція, там і працівники, які живуть у місті Енергодар, це все єдине ціле.

Також обговорюються ідеї про демілітаризовану зону вздовж Дніпра, починаючи з Запоріжжя. Це може передбачати певні обмеження, включаючи водні ресурси Дніпра та можливе використання водного транспорту.

Говорять про відновлення роботи Миколаївського порту. І Україна насправді давно про це говорила. А це передбачатиме ще й контроль виходу з Дніпробузького лиману з обох боків. Там є Кінбурська коса та багато різних деталей, які можуть обговорюватися, але все це буде означати обмеження українського суверенітету над своєю власною територією.

Ну, або про використання Одеського порту чи в ширшому плані портів Великої Одеси у режимі Порто-Франко, а не українського суверенітету, та з можливістю заходу російських кораблів, наприклад, чи ще чогось такого. Можливо, це може виглядати як умовне вільне місто Гданськ до Другої світової війни, до якого потім пробивав коридор Гітлер.

Усі ці варіанти — це поступки з нашого боку, і вони не вигідні Україні. Це все переговори, які зараз ведуться в невигідний для нас час, з позиції нашої слабкості, а не слабкості наших ворогів.

Відповідно, Сполучені Штати, судячи з усього, не зацікавлені в тому, щоб підвищувати нашу цінність на цих переговорах, правильно?

Ми усе це практично все побачили. Сполучені Штати на цих переговорах здали багато наших червоних ліній. Починаючи від потенційного членства в НАТО ще до переговорів. Тобто Сполучені Штати не беруть це до уваги і навіть розглядають можливість начебто визнання Криму російським. Це для є червоною лінією, але наші червоні лінії вони не враховують. Вони вважають, що вони скажуть, у чому Україна зацікавлена, а в чому не зацікавлена.

Пам’ятаємо фразу Дональда Трампа в Овальному кабінеті: "У вас немає карт, у вас нема козирів". Хоча вони в нас є, але от їх Дональд Трамп просто не бачить, тому що він передає ці козирі в російські руки. І каже: "У вас вже їх немає. А ті, що є, я завтра передам росіянам". Приблизно так і виглядає картина.

Якщо така позиція Сполучених Штатів, відповідно, з чим ми залишаємося наразі?

Ми залишаємося зі своїми власними національними ресурсами: людськими, матеріальними, природними, морально-психологічними. І ми залишаємося з підтримкою тих країн, які не погодяться з позицією Сполучених Штатів, які самі відчувають для себе загрозу не лише від політики Володимира Путіна, а й від політики Дональда Трампа. І це, звісно, європейські країни. Європейські країни, Канада, можливо, навіть далекі Австралія чи Японія. Але, перш за все, це європейські країни, наші найближчі сусіди, які відчувають, що можуть стати наступною жертвою такого підходу і таких переговорів, які запропоновані Трампом і Путіним.

Хто такий Володимир Горбач

Володимир Горбач - виконавчий директор Інституту трансформації Північної Євразії, політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва, експерт з питань зовнішньої та внутрішньої політики України.

Автор більше 75 публікацій в українських і закордонних виданнях на тему зовнішньої і внутрішньої політики України, в тому числі — виборчих стратегій і виборчих технологій, пише Вікіпедія.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
ЗМІ назвали імена ймовірних кандидатів на папський престол
УкраинФорм
2025-04-21T15:12:16Z
Нездорова фіксація на Зеленському та інші відхилення. Що журналістка року 2020 Діана Панченко втирає іноземцям про Україну
Детектор М
2025-04-21T15:01:03Z
Генерали генераторів, Волинь та Чернігівщина
Петр и Мазепа
2025-04-21T15:00:59Z
Оголошення смерті Папи Римського: у мережі з'явилося відео
24tv
2025-04-21T15:00:47Z
Британія кардинально збільшує виробництво 155-мм боєприпасів
InternetUA
2025-04-21T14:58:16Z
Смерть Папи Римського Франциска: що говорив понтифік в останньому зверненні про Україну
Gazeta UA
2025-04-21T14:57:54Z
Діти гинуть від ураження струмом на вагонах: голова «Укрзалізниці» звернувся до українців
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T14:57:24Z
Стипендія до 20 000 гривень курсантам підвищиться з 1 травня: хто зможе отримати
Факти ICTV
2025-04-21T14:52:34Z
Папа Римський після смерті опинився на обкладинці журналу Time
24tv
2025-04-21T14:48:02Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Інституції ЄС приспустили прапори у звʼязку зі смертю Папи Римського
Европейская правда
2025-04-21T15:12:02Z
Чи приїде Трамп до Путіна на 9 травня: у Кремлі дали точну відповідь
Telegraf
2025-04-21T15:09:26Z
Путін заговорив про мир, але не відмовляється бити по цивільних
Gazeta UA
2025-04-21T15:03:11Z
Новий парламент Косова з четвертої спроби не зміг почати повноцінну роботу
Европейская правда
2025-04-21T15:01:34Z
Тиждень минув під знаком трагедії у Сумах та ідеї відплати за це росіянам. Зведення з інформаційної війни, 12–18 квітня 2025
Детектор М
2025-04-21T14:55:55Z
У Росії українського військового засудили до 15 років за участь в Курській операції
УкраинФорм
2025-04-21T14:52:05Z
Боснійські перевізники протестують і погрожують блокадою кордонів
Европейская правда
2025-04-21T14:49:23Z
У Білому домі заперечують можливе звільнення Гегсета після нового скандалу із Signal
Европейская правда
2025-04-21T14:45:39Z
Позіхання — захисна реакція організму, яка допомагає відновити сили
360ua.news
2025-04-21T15:03:25Z
За пів року військовий госпіталь у Харкові розраховує зібрати ₴7 мільйонів на ремонт апарату КТ
УкраинФорм
2025-04-21T14:36:33Z
Як вивести жахливий запах з раковини: потрібно 10 секунд
24tv
2025-04-21T14:24:47Z
Україна закупила в Ізраїлю препарат від радіаційного опромінення на випадок ядерної загрози
УкраинФорм
2025-04-21T14:12:59Z
Все залежить від одного фактору: скільки часу можна зберігати яйця, аби не отруїтися
Telegraf
2025-04-21T13:33:12Z
Цей ранковий ритуал може зіпсувати ваш метаболізм
360ua.news
2025-04-21T13:03:55Z
Українська компанія підписала договір з ізраїльською фірмою для виготовлення ліків від променевої хвороби
ZN UA
2025-04-21T13:01:53Z
Підготовка до ядерної аварії: Україна закупила у Ізраїля препарат проти променевої хвороби
Фокус
2025-04-21T12:15:46Z
Найкращий чай для заспокоєння розладу шлунка: варто мати під рукою
24tv
2025-04-21T11:39:27Z
Різ Візерспун показала майстер-клас з облаштування куточка для читання: який він має вигляд
24tv
2025-04-21T15:12:43Z
Тарас Цимбалюк вперше стане батьком - ЗМІ
GlavRed
2025-04-21T15:06:32Z
Фільм «Я працюю на цвинтарі» покажуть по телебаченню
УкраинФорм
2025-04-21T15:03:49Z
5 кольорів, які зроблять весняний образ дорогим: візьміть на замітку
24tv
2025-04-21T15:03:09Z
Раян Куглер зніме нові «Секретні матеріали» з моторошними епізодами і Джилліан Андерсон на борту: «Готуємо щось для справжніх фанів»
ITC
2025-04-21T15:01:25Z
"Біля під'їзду чергує мікроавтобус": Єфремов відмовився виходити з дому
GlavRed
2025-04-21T14:57:32Z
Ада Роговцева вперше за довгий час показала фото з онуком-захисником та його родиною
24tv
2025-04-21T14:54:59Z
Кум Ірини Білик розкрив деталі її тяжкої хвороби
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T14:24:34Z
Відомий хітмейкер заборонив Повалій виконувати свої пісні
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T14:00:33Z
Привласнив понад 300 тис. грн, виділені на укриття: на Київщині судитимуть підприємця
Факти ICTV
2025-04-21T15:07:22Z
На Тернопільщині 19-річна породілля покинула новонародженого сина на вулиці - її знайшла поліція
УкраинФорм
2025-04-21T15:06:20Z
Відстрочка від мобілізації, зняття з розшуку та переправлення через держкордон за 13 000 доларів
Украина Криминальная
2025-04-21T14:57:25Z
Програміст Megogo намагався втекти за кордон за підробленими документами. Суд ухвалив вирок
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T14:51:05Z
Апеляційний суд залишив суворий вирок грабіжнику, який напав з ножем на дитину
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T14:48:23Z
На Львівщині позашляховик зіткнувся з вантажівкою, троє загиблих
УкраинФорм
2025-04-21T14:48:16Z
На Київщинв до 7 років ув’язнення засуджено чоловіка за вбивство знайомого
Украина Криминальная
2025-04-21T14:48:15Z
У Коростенському районі в ДТП, вчиненій нетверезою водійкою травми отримали двоє дітей
Украина Криминальная
2025-04-21T14:30:46Z
На Одещині зловмисники видали себе за військовослужбовців ТЦК та незаконно позбавили волі чоловіка
Украина Криминальная
2025-04-21T14:24:12Z
На харківському ринку виявлено тіло жінки з ознаками насильницької смерті
Украина Криминальная
2025-04-21T15:12:30Z
"Використовують найдешевший ресурс": боєць НГУ пояснив, як ворог компенсує великі втрати техніки
24tv
2025-04-21T15:06:06Z
Приліт БпЛА за 10 хвилин до "перемир'я": скільки обстрілів Херсонщини було на Великдень
24tv
2025-04-21T14:54:07Z
Цього тижня в Україні переважно тепло й сухо, повітря прогріється до +26°
УкраинФорм
2025-04-21T14:48:52Z
У Києві відкрили пляжний сезон — люди "печуться" під 50-градусним сонцем
Telegraf
2025-04-21T14:39:01Z
Ціни на квартири у Харкові: вартість житла у деяких районах міста здивує покупців
Политека
2025-04-21T14:31:57Z
У Харкові відкрили третю підземну школу
Мій Харків
2025-04-21T14:24:40Z
Начальник харківського госпіталю: Основна проблема військових медиків - посттурнікетний синдром
УкраинФорм
2025-04-21T14:24:37Z
Спека до +25 по всій країні, але будуть і грози: прогноз погоди на 22 квітня
24tv
2025-04-21T14:21:06Z
Сміття краде гроші: 5 ознак, що ваш будинок блокує фінансову енергію
Знай
2025-04-21T14:51:47Z
Чому не росте кріп на городі: основні причини
GlavRed
2025-04-21T14:27:49Z
Узбекистан запроваджує "золоті візи"
iPress
2025-04-21T14:09:13Z
П’ять фішок відмінної пам’яті
ZN UA
2025-04-21T14:04:21Z
Китайська молодь все більше обирає готелі для постійного проживання
360ua.news
2025-04-21T14:03:11Z
Ніколи не робіть це на кухні: 4 помилки, яких слід уникати
24tv
2025-04-21T13:12:55Z
Броварня у Дніпрі запускає мистецьку лінійку пива
AgroPortal
2025-04-21T13:00:47Z
Скільки годин має спати собака: ветеринар дав несподівану відповідь
GlavRed
2025-04-21T12:27:19Z
Як захистити гараж від злому за допомогою звичайної локшини для басейну: практичний лайфхак
24tv
2025-04-21T12:18:13Z
Юлія Стародубцева вийшла у фінал відбору турніру WTA 1000 у Мадриді
УкраинФорм
2025-04-21T15:03:02Z
Юні українські шахісти здобули нагороди чемпіонату світу у Греції
УкраинФорм
2025-04-21T14:39:14Z
Леан: Кубок Італії – це остання можливість Мілана змінити сезон
Football.ua
2025-04-21T14:22:11Z
Олімпійський призер жорстко нокаутував опонента: відео переможного удару
24tv
2025-04-21T14:06:09Z
18-річний українець став найкращим гравцем матчу в МЛС
24tv
2025-04-21T14:00:48Z
Куртуа: У Вальверде дуже крутий удар
Football.ua
2025-04-21T13:58:52Z
ЗСУ ліквідували російського футболіста
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T13:39:13Z
Леонов залишив Актобе
Football.ua
2025-04-21T13:21:39Z
Бійця ММА з Афганістану заарештували перед боєм через сексуальні злочини проти дітей
24tv
2025-04-21T13:18:10Z
В Україні зростають борги за штрафи від ТЦК: у яких регіонах найбільше
Хвиля
2025-04-21T15:06:46Z
До Сирії прибула перша партія пшениці після повалення Асада: вона може бути з Росії
24tv
2025-04-21T15:06:32Z
Податкова отримає доступ до банківських рахунків українців: у законопроєкті знайшли цікаві деталі
Политека
2025-04-21T15:01:56Z
Японська компанія готова надавати обладнання для відновлювальних робіт в Україні
УкраинФорм
2025-04-21T14:52:44Z
Банки фіксують стійке зростання попиту на кредити - НБУ
УкраинФорм
2025-04-21T14:45:32Z
Якщо Болгарія не продасть реактори для ХАЕС, відповідальність ляже на депутатів, – економіст
24tv
2025-04-21T14:42:08Z
АЗС показали, як відрізняються ціни на бензин, дизель та автогаз у Київській та Одеській областях
Хвиля
2025-04-21T14:30:39Z
Бензин змінить склад: що потрібно знати водіям з 1 травня
GlavRed
2025-04-21T14:27:50Z
Час обмежений: українці до 1 травня мають сплатити обов'язковий податок
GlavRed
2025-04-21T14:27:00Z
Telegram не розкривав особисті повідомлення спецслужбам — Дуров
InternetUA
2025-04-21T15:09:06Z
Найбільша структура у Всесвіті виявилася більшою та ближчою до Землі, ніж вважалося раніше
24tv
2025-04-21T15:03:12Z
У Німеччині створили ударний дрон для України: що він може
InternetUA
2025-04-21T15:01:51Z
Nothing Phone та Pro вже в Україні: Snapdragon 7s Gen 3, Glyph-інтерфейс та ціна від 16 тис. грн
ITC
2025-04-21T14:43:51Z
Adata представила SD 8.0 Express — першу карту пам’яті зі швидкістю зчитування до 1,6 ГБ/с
ITC
2025-04-21T14:43:16Z
Павло Дуров: Telegram не розкрив «жодного байта» приватних повідомлень за 12 років існування
ITC
2025-04-21T14:43:09Z
"Живий Нострадамус" із Бразилії розповів жахливий прогноз на 2025 рік
FaceNews
2025-04-21T14:33:35Z
Революційна технологія склеювання шарів підняла ефективність сонячних панелей
360ua.news
2025-04-21T14:30:28Z
Тотальна економія місця у шафі: як правильно зберігати зимові пуховики
GlavRed
2025-04-21T14:27:37Z
Довгожитель серед SUV
AutoCentre
2025-04-21T15:10:22Z
10 ознак того, що інші вважатимуть вас поганим водієм
24tv
2025-04-21T14:48:23Z
Інформація про електричний Land Rover Defender ‘Sport’: оновлення
Топ Жир
2025-04-21T14:45:36Z
Найкращі авто з пробігом: автомеханік назвав ТОП-2 моделі, які не підведуть
GlavRed
2025-04-21T14:27:28Z
Спортивний автомобіль з 4-циліндровим двигуном від Honda ніколи раніше не виглядав таким диким
Топ Жир
2025-04-21T14:15:51Z
Tesla випустить спрощену версію Model 3 на тлі падіння попиту на електрокари
AutoCentre
2025-04-21T14:04:13Z
Залишилося лише фото: чоловік 10 років збирав гроші на Ferrari і втратив його одразу після покупки
Фокус
2025-04-21T13:51:34Z
Дивовижно, цей Понтіак вижив після масового знищення реплік з менше ніж 1 тисячею миль на одометрі
Топ Жир
2025-04-21T12:15:28Z
Citroen C4 виходить на український ринок у новому вигляді
360ua.news
2025-04-21T12:00:39Z