MY.UAНовини
Трамп під час розмови з Путіним здав багато червоних ліній України - Горбач
Трамп під час розмови з Путіним здав багато червоних ліній України - Горбач

Трамп під час розмови з Путіним здав багато червоних ліній України - Горбач

Трамп став посередником у переговорах з Путіним і буде диктувати умови Україні, вважає Володимир Горбач.

18 березня відбулася телефонна розмова між президентом США Дональдом Трампом та російським диктатором Володимиром Путіним. Як зазначили у Білому домі за результатами розмови, Путін та Трамп погодили перші кроки щодо миру в Україні. Зокрема, очільник Кремля нібито частково погодився на 30-денне припинення вогню у вигляді ударів по енергетиці та інфраструктурі. У Путіна заявили, що він дав такий наказ своїм військам.

Президент Володимир Зеленський сказав, що Україна готова до взаємного припинення ударів по енергетиці. Утім, якщо окупанти порушать перемир'я, Київ відповідатиме.

В інтервʼю Главреду виконавчий директор Інституту трансформації Північної Євразії Володимир Горбач розповів, чому Трамп став посередником у переговорах з Путіним та як це вплине на варіанти завершення війни, чому РФ не припинить обстріли та чого вимагатиме від США.

Як би ви оцінили ті заяви, які ми побачили від Кремля і Вашингтона? Яке ваше враження від цієї розмови?

Кожна зі сторін оприлюднила своє комюніке з описом змісту сказаного і почутого. Ці повідомлення місцями не збігаються — вони не суперечать одне одному, але й не містять відповіді на головне питання: чи домовилися сторони щодо умов, які вони обговорювали?

Складається враження, що кожен говорить про своє, про те, що вважає за потрібне озвучити в цей момент, звертаючись, перш за все, до власної аудиторії. Немає нічого дивного в тому, що Володимир Путін знову повторив свої умови щодо безумовного припинення вогню.

І це умови, які фактично передбачають демілітаризацію України: припинення постачання озброєнь, надання розвідувальної інформації, мобілізації в Україні тощо. Тобто те, що було озвучено ще до розмови з Трампом і навіть до зустрічі зі Стівом Віткоффом, знову відображено в російському повідомленні. Не сумніваюся, що ці вимоги також звучали і в розмові з Дональдом Трампом.

Американська сторона жодним чином це не прокоментувала, з чого можна зробити висновок, що вони взяли цю інформацію до відома і, будуть обговорювати її з президентом Зеленським.

Що тут характерно: цю умову не було відкинуто як завідомо неприйнятну, бо інакше американська сторона про це сказала б. Оскільки цього не сталося, можна припустити, що вони взяли її в роботу. І ця робота полягатиме в переговорах саме з Україною: у переконанні, поясненні чи попередженні.

Щодо припинення постачання зброї, боєприпасів чи розвідувальної інформації, ми вже бачили, як американська сторона може діяти в односторонньому порядку, навіть всупереч інтересам України. Це вже було, ми це бачили і відчували. Проте у путінському ультиматумі йдеться, ймовірно, не лише про постачання американської зброї чи розвідданих, а й загалом про будь-яку іноземну допомогу Україні в цих сферах.

Чесно кажучи, не вірю, що на це погодяться британці, французи чи інші європейці, але американці цілком можуть. Поки Дональд Трамп є президентом і головним переговорником, цілком у його стилі передбачати наперед бажання Путіна і виконувати їх. Так само, як це відбулося у випадку з членством України в НАТО.

Якщо ви вже згадали про умови Путіна щодо обміну розвідданими, зупинки мобілізації та переозброєння України, то, я так розумію, ви кажете про те, що зараз Сполучені Штати можуть на це погодитися. Яке місце в цьому питанні відводиться Європі? Чи має вона, а відповідно й Україна, право голосу? Чи нас просто ставитимуть перед фактом?

Я так розумію, що Європі відводиться приблизно те саме місце, що й Україні. Тобто нас будуть ставити до відома про домовленості між президентами Трампом і Путіним. Це їхня стратегія, їхній формат переговорів.

Уже зараз можна зрозуміти, що Трамп веде переговори з Путіним практично від імені України — принаймні для нас це виглядає саме так. Після переговорів у Джидді та того, як Україна пристала на пропозицію американської сторони щодо безумовного припинення вогню (без висунення власних умов), ми фактично втратили голос у цій розмові. Ми погодилися на безумовне припинення вогню, а також на те, що саме Дональд Трамп буде доповідати Володимиру Путіну про ці домовленості від нашого імені.

Отже, ми фактично передали право голосу Трампу, який і проводив сьогоднішні переговори. Тепер він повідомить нам, що сказав Володимир Путін, але лише тією мірою, якою сам захоче. Те ж саме стосується Європи. Вона не була безпосереднім учасником цих переговорів, але прагне брати участь у процесі. Україна також наполягає на цьому, оскільки для нас Європа залишається, по суті, останньою надією, останнім союзником і партнером, якому ми можемо довіряти.

На відміну від Сполучених Штатів, які зайняли позицію не союзника і партнера, а посередника. А посередницька позиція США передбачає рівновіддаленість від протиборчих сторін, і це якраз головна проблема. Адже цей посередник не просто нейтральний — він диктує власні умови. Або може навіть просувати російські (путінські) умови під виглядом власних. Наприклад, США можуть вирішити припинити безпекову допомогу Україні на певний час: на тиждень, на 30 днів чи скільки завгодно.

Але що б не вирішили Путін і Трамп, імплементувати ці домовленості доведеться нам. Або ж відмовитися їх виконувати. Якщо ми відмовимося, то будемо покладатися на підтримку інших партнерів і союзників — не Сполучених Штатів, а передусім Європи, "коаліції охочих", до якої входять не лише європейські країни, але саме вони відіграють ключову роль.

Які умови найближчим часом може висунути Україні Росія після цієї розмови? Що від нас можуть вимагати в першу чергу?

Це вже, в принципі, описано в контексті припинення вогню, зокрема щодо енергетики та інфраструктури. Це російська подача, і навіть було озвучено, що Путін начебто віддав відповідний наказ. Однак ми з вами чули звуки роботи протиповітряної оборони в Києві через атаки "шахедів", що дозволяє зробити висновок: насправді ніякого припинення вогню немає.

Можливо, Трампа і Путіна передусім цікавлять енергетичні об’єкти, інфраструктура — для майбутнього ведення бізнесу. Можливо, навіть спільного. А от цивільні об’єкти для них не є пріоритетом.

Отже, в першу чергу увага буде прикута до енергетики та інфраструктури. Водночас обстріли цивільних об’єктів, на жаль, виносяться за дужки. Це не в першу чергу, і це поки що можна робити.

Основне обмеження для України — це заборона на удари по російській енергетичній інфраструктурі. Це те, що ми успішно робимо протягом останніх місяців, завдаючи ударів по нафтопереробних заводах, газо- і нафтопроводах, компресорних станціях, портах тощо. Усьому, що стосується постачання.

При цьому Україна якраз досягла піку своїх можливостей у цій сфері. У нас з’явився так званий довгий Нептун, а також нові безпілотники з дальністю до 3000 км, про що нещодавно заявив президент. Я спеціально перевірив: це приблизна відстань до Уренгоя, Сургута, Тюмені — Західного Сибіру, ключових центрів російського видобутку нафти й газу.

Тому тут можна сказати, що Путін захищає свою енергетичну інфраструктуру, завдаючи ударів по нашій. Зокрема, він використовує тактику так званого турбуючого вогню (російською – "беспокоящий огонь") по цивільних цілях. Щоночі здійснюються атаки дронами-камікадзе "Шахед", і саме вони є прикладом цієї тактики. Вона спрямована на те, щоб виснажувати нашу систему ППО, створювати постійний психологічний тиск та завдавати серйозних збитків. Навіть якщо ці удари не завжди вражають енергетичну інфраструктуру, вони руйнують промислові підприємства або випадкові житлові будинки.

Другий момент – прозвучала домовленість про припинення вогню та, можливо, відновлення співпраці на Чорному морі. Там, де українські безпілотники контролюють російський військово-морський флот, який змушений ховатися в Новоросійську, бо боїться виходити у відкрите море.

Схоже, що може бути домовленість, за якою російські кораблі отримають можливість виходити в море, не стріляти і не використовувати зброю. Однак при будь-якому порушенні чи навіть натяку на провокацію українську сторону, ймовірно, звинуватять у зриві домовленостей або переговорного процесу.

Путін і російська сторона намагаються врятувати себе в цій ситуації, водночас ставлячи Україну в ще більш невигідне становище. При цьому, за будь-якої нагоди, вони звинувачуватимуть Україну та скаржитимуться Дональду Трампу, що саме українці є порушниками.

Ми все це вже проходили й добре розуміємо ризики. Тому не факт, що ці домовленості між Трампом і Путіним вдасться імплементувати в життя.

Щодо так званої ідеї тридцятиденного перемир’я, про яку ви згадали в контексті зупинки ударів по енергетичній інфраструктурі. Після розмови Путіна і Трампа ми вже бачимо публікації в західних медіа про те, що фактично Росія відмовилася дотримуватися цього перемир’я. Відповідно, чого нам чекати найближчим часом, окрім цих ударів так званого "турбуючого вогню"? На що Росія може спрямувати свої сили?

Насправді, Росія не відмовилася від самого перемир’я — вона відмовилася від безумовності припинення вогню. Натомість вона висунула власні вимоги та умови, які продиктувала Дональду Трампу.

Чи відмовиться від цих умов Трамп? Поки що ми не чули, що він їх відкинув, а це означає, що, найімовірніше, він їх прийняв. Тепер наступний етап — переконати Україну прийняти ці умови. Або ж просто поставити її перед фактом, не запитуючи, за ми чи проти, і просто припинити постачання американського озброєння. Таке теж можливо – повторюся, це вже було.

Щодо подальшого ведення війни, російська сторона робитиме вигляд, що підтримує перемир’я, але водночас чекатиме виконання її умов. До того моменту вона продовжуватиме воєнні дії так, як робила це раніше.

Напередодні розмови Путіна і Трампа держсекретар Сполучених Штатів Марко Рубіо говорив про як мінімум два плани щодо розв’язання та завершення війни в Україні. На вашу думку, чи розглядається зараз план Б щодо Росії? Тобто той, на який ми всі очікуємо від Сполучених Штатів, а саме — жорсткі дії?

Я не вірю у жорсткі дії США та Дональда Трампа проти Путіна. Він не демонструє жодних морально-вольових якостей для ухвалення жорстких рішень. Навпаки, він намагається підлещуватися до Путіна у надії на майбутні геоекономічні, геополітичні чи навіть приватно-бізнесові проєкти.

Тому ні, жорстких дій від США очікувати не варто. Можуть бути натяки, імітація тиску, гучні заяви про якісь нові санкції чи інші показові жести, але реальних кроків не буде. Навпаки, будуть усе нові й нові поступки Володимиру Путіну, оскільки саме Трамп зацікавлений у Путіні, а не навпаки. Він це відверто демонструє, і не скористатись цим у Кремлі було б просто нерозумно. Тому вони будуть використовувати Дональда Трампа проти Сполучених Штатів, усього демократичного світу та, звичайно ж, України. Ми станемо свідками цього вже найближчим часом.

Якою буде відповідь України — це залежить, перш за все, від нас самих. Я переконаний, що ми не маємо погоджуватися на путінські умови та не повинні піддаватися на тиск Трампа.

Ми не програли цю війну — це найголовніше, на чому нам потрібно стояти. І нам не можуть диктувати умови капітуляції. Україна має всі шанси з часом навіть її виграти, за, повторюсь, європейської підтримки і допомоги.

Якщо говорити про варіанти, які у нас залишаються, то чи маємо ми шанс вплинути на позицію Сполучених Штатів наразі?

Ми можемо впливати лише через свою тверду й послідовну позицію. Другий варіант — це робота з громадською думкою всередині самих Сполучених Штатів. Американське суспільство загалом більш прихильне до України, ніж до Путіна, і не довіряє підходу Трампа до відносин із Путіним.

Тому ми можемо спробувати зіграти на цьому, працюючи безпосередньо з американською громадською думкою. Але це передбачає чітке "ні" умовам Путіна та відмову піддаватися тиску Дональда Трампа, якщо він почне проявлятися публічно.

Те, що президент Зеленський заявив про згоду України припинити удари по енергетичних об’єктах, означає, що ми наразі не хочемо та не готові підставлятися під ще жорсткіший тиск із боку Білого дому. Можливо, на цьому етапі це виправданий крок.

ЗАЕС / Інфографіка: Главред

Були заяви про обговорення електростанцій загалом, зокрема Запорізької АЕС. В обидвох заявах жодного слова про це не було сказано. Відповідно, обмежилися загальною фразою про відмову від ударів по енергетичній інфраструктурі. На вашу думку, чи обговорювалося це питання, і які варіанти є щодо повернення чи неповернення Запорізької АЕС?

Запорізька АЕС точно обговорювалася. Про це сам Дональд Трамп говорив ще напередодні розмови, тобто вона обговорювалася й раніше, і очевидно, що не могло не обговорюватися і під час прямої розмови між президентами. Але про це не було озвучено, бо це — одна з деталей великого комплексу подробиць, якими б закріпили "план Б", про який говорив Рубіо щодо остаточного мирного врегулювання.

"План А" — це просто припинення вогню. Якщо ж ми не йдемо далі, то війна може завмерти на лінії припинення вогню на невизначений час. Але якщо йдемо далі по "плану Б", тоді треба проговорювати всі ці деталі, і Запорізька АЕС є однією з цих важливих деталей.

До того ж, це важливо не тільки для України і Росії, а й для Трампа. Чому для нього це може бути важливо? Тому що це найбільша атомна станція в Європі, в Україні, з шістьма енергоблоками, які, на момент російського вторгнення, були переведені на американське паливо від компанії Westinghouse. І поки це паливо не буде відпрацьовано, росіяни не зможуть завантажити своє паливо. Це неможливо через технологічну особливість. Тому Дональда Трампа це питання могло зацікавити, як спроба експлуатації, наприклад, американською компанією під російським контролем, але з вигодою від роботи цієї станції для себе, умовно кажучи, для американської сторони. І постачати енергію чи Україні, чи Росії — байдуже куди, аби гроші платили. Такий підхід може бути.

Багато різних деталей, чуток, пліток і всього іншого. В основному росіяни запускають ці розмови в інформаційний простір. Наші, до речі, частково підтверджують інтерес до атомної станції. Це те, чого нам бракує, цього струму. Але нам, звичайно, не можна погоджуватися на варіант, коли ми будемо експлуатувати або споживати електроенергію з цієї станції, а контролювати її будуть росіяни, чи американці під російським контролем. Це теж дуже серйозна десуверенізація України, і ми цього не можемо допускати з політико-юридичних причин. До того ж, де атомна станція, там і працівники, які живуть у місті Енергодар, це все єдине ціле.

Також обговорюються ідеї про демілітаризовану зону вздовж Дніпра, починаючи з Запоріжжя. Це може передбачати певні обмеження, включаючи водні ресурси Дніпра та можливе використання водного транспорту.

Говорять про відновлення роботи Миколаївського порту. І Україна насправді давно про це говорила. А це передбачатиме ще й контроль виходу з Дніпробузького лиману з обох боків. Там є Кінбурська коса та багато різних деталей, які можуть обговорюватися, але все це буде означати обмеження українського суверенітету над своєю власною територією.

Ну, або про використання Одеського порту чи в ширшому плані портів Великої Одеси у режимі Порто-Франко, а не українського суверенітету, та з можливістю заходу російських кораблів, наприклад, чи ще чогось такого. Можливо, це може виглядати як умовне вільне місто Гданськ до Другої світової війни, до якого потім пробивав коридор Гітлер.

Усі ці варіанти — це поступки з нашого боку, і вони не вигідні Україні. Це все переговори, які зараз ведуться в невигідний для нас час, з позиції нашої слабкості, а не слабкості наших ворогів.

Відповідно, Сполучені Штати, судячи з усього, не зацікавлені в тому, щоб підвищувати нашу цінність на цих переговорах, правильно?

Ми усе це практично все побачили. Сполучені Штати на цих переговорах здали багато наших червоних ліній. Починаючи від потенційного членства в НАТО ще до переговорів. Тобто Сполучені Штати не беруть це до уваги і навіть розглядають можливість начебто визнання Криму російським. Це для є червоною лінією, але наші червоні лінії вони не враховують. Вони вважають, що вони скажуть, у чому Україна зацікавлена, а в чому не зацікавлена.

Пам’ятаємо фразу Дональда Трампа в Овальному кабінеті: "У вас немає карт, у вас нема козирів". Хоча вони в нас є, але от їх Дональд Трамп просто не бачить, тому що він передає ці козирі в російські руки. І каже: "У вас вже їх немає. А ті, що є, я завтра передам росіянам". Приблизно так і виглядає картина.

Якщо така позиція Сполучених Штатів, відповідно, з чим ми залишаємося наразі?

Ми залишаємося зі своїми власними національними ресурсами: людськими, матеріальними, природними, морально-психологічними. І ми залишаємося з підтримкою тих країн, які не погодяться з позицією Сполучених Штатів, які самі відчувають для себе загрозу не лише від політики Володимира Путіна, а й від політики Дональда Трампа. І це, звісно, європейські країни. Європейські країни, Канада, можливо, навіть далекі Австралія чи Японія. Але, перш за все, це європейські країни, наші найближчі сусіди, які відчувають, що можуть стати наступною жертвою такого підходу і таких переговорів, які запропоновані Трампом і Путіним.

Хто такий Володимир Горбач

Володимир Горбач - виконавчий директор Інституту трансформації Північної Євразії, політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва, експерт з питань зовнішньої та внутрішньої політики України.

Автор більше 75 публікацій в українських і закордонних виданнях на тему зовнішньої і внутрішньої політики України, в тому числі — виборчих стратегій і виборчих технологій, пише Вікіпедія.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Сезон арбузов в Украине: что нужно знать, чтобы не купить "нитратный коктейль"
Знай
2025-07-13T10:51:02Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
На восстановление Украины привлечено дополнительных €3,6 млрд - Кулеба
Корреспондент
2025-07-13T16:36:54Z
Чтобы не было неточностей в платежках: "Газсети" просят потребителей подать пакет документов
Знай
2025-07-13T15:21:51Z
Кабмин анонсировал изменения в начислении пенсий
Корреспондент
2025-07-07T18:27:07Z
Нужны субсидии и государственная поддержка: металлурги обеспокоены неопределенностью относительно CBAM
Апостроф
2025-07-07T14:45:48Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Сонный паралич: что это за состояние и какие четыре вещи нельзя делать
Gazeta UA
2025-07-13T16:30:09Z
Содержат нитраты и красители: как распознать арбуз, который опасен для здоровья
Знай
2025-07-13T16:21:24Z
Пенсионеры могут получить тысячу гривен на лекарства: кому и на каких условиях выплатят пособие
Знай
2025-07-04T03:36:30Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Никогда не ешьте этот овощ, если не хотите вонять целый день
Telegraf
2025-07-07T04:00:12Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Новое наступление РФ на конец лета: что говорят в СНБО о статье Bild
TSN
2025-07-13T16:48:59Z
Страны Балкан поддержали членство Украины в НАТО - МИД
Gazeta UA
2025-07-13T16:42:06Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
"Осыпает всех кучею лжи": Трамп удивил резким заявлением о Путине
TSN
2025-07-08T17:12:24Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Почти сотня боев: в Генштабе ВСУ назвали самые тяжелые участки фронта
Gazeta UA
2025-07-13T16:30:45Z
"Сержантка Молли": в 65-й бригаде появился пушистый талисман, который дарит спокойствие и веру
Gazeta UA
2025-07-13T16:21:57Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T17:54:27Z
Удар по мобилизации. Россия атакует ТЦК
Корреспондент
2025-07-07T21:18:24Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
В Луцке прошла месса за жертв Волынской трагедии
Лига
2025-07-13T16:48:58Z
Россия переносит производство оружия на территорию другой страны — эксперт
TSN
2025-07-13T16:40:09Z
Производит истребители МиГ-29 и МиГ-31: Силы обороны атаковали завод в Подмосковье
Фокус
2025-07-11T11:43:06Z
Крупнейший порт Европы готовится к войне с Россией — что известно
TSN
2025-07-08T21:27:03Z
Определено ориентировочное время заседания следующего Рамштайна
Корреспондент
2025-07-12T20:48:25Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Подертую сумку с пятнами продали за рекордную сумму: в чем ее особенность
Comments UA
2025-07-13T15:30:51Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Анастасия Цимбалару появилась на большом концерте дуэта "Очі в Очі" в Киеве
Фокус
2025-07-07T12:51:52Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Освобожденный из тюрьмы заключенный вынес в сумке своего сокамерника
TSN
2025-07-13T16:21:06Z
Угрожал родным, напал на полицию: под Киевом застрелили злоумышленника с гранатой
Gazeta UA
2025-07-13T15:24:45Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
На Харьковщине ночью раздались взрывы
TSN
2025-07-11T05:06:53Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Пейзаж на миллион, а цена – копеечная: где под Одессой можно дешево отдохнуть
Telegraf
2025-07-13T16:48:05Z
Этот кокосовый пирог на кефире просто тает во рту: рецепт изумительного десерта к чаю
Telegraf
2025-07-13T16:15:26Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
День ангела 7 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-06T21:21:17Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Китайская студентка на грани отчисления из-за связи с украинским геймером
TSN
2025-07-13T16:27:10Z
Четыре "золотые" правила ухода за электрическим чайником
Gazeta UA
2025-07-13T16:06:36Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
"Невозможно" отремонтировать в подержанных автомобилях: эксперт назвал вещь
Gazeta UA
2025-07-12T02:21:21Z
"До полного" - не стоит: работник АЗС предостерёг водителей, которые заливают бак до предела
UAToday
2025-07-12T00:39:25Z
Chevrolet удивил ценой нового кроссовера на базе китайской модели
Gazeta UA
2025-07-11T19:33:12Z
Volkswagen начал производство спецверсии электрокара ID.3 GTX FIRE+ICE
Корреспондент
2025-07-11T19:24:47Z
Электромобиль Rimac Nevera R установил 24 новых мировых рекорда
Корреспондент
2025-07-11T18:24:19Z
Hyundai представила электрический седан Ioniq 6 N
Корреспондент
2025-07-11T17:54:34Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Покорившие высоту: Дембеле и Палмер приняли участие в фотосессии
Корреспондент
2025-07-13T16:48:38Z
Уимблдон U-14 проигран - не беда, когда в стране война
Корреспондент
2025-07-13T15:54:29Z
Травмы не могут позволить полноценно служить футболу: Интер выгоняет игрока
Корреспондент
2025-07-13T15:21:51Z
В России устроили состязание на коровьих "лепешках". ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-13T14:51:02Z
Жеребьевка Континентального кубка по хоккею назвала соперников Кременчуга
Корреспондент
2025-07-13T14:03:50Z
"Бенфика" неожиданно выставила на трансфер голкипера сборной Украины – СМИ
ZN UA
2025-07-13T13:37:43Z
"Челси" — ПСЖ: онлайн-трансляция финала чемпионата мира
Telegraf
2025-07-13T13:21:19Z