MY.UAНовини
Навіщо США стільки ресурсів? І що робити?
Навіщо США стільки ресурсів? І що робити?

Навіщо США стільки ресурсів? І що робити?

Тарифна війна Трампа на тлі потенційного протистояння з Китаєм.
#
Джерело

Одним із контраргументів щодо ризиків нестачі копалин у США є те, що вони можуть значно збільшити виробництво, як це було під час попередніх війн. Наприклад, із 1913 по 1918 рік видобуток вольфраму в США зріс на 222%, марганцю — на 984%, а хроміту — на 23 327% (так, це не помилка).

Однак перед світовими війнами, та і під час них Штати мали чи не найпотужнішу у світі промисловість. Це навіть робило їх самодостатніми стосовно окремих ресурсів. Відтоді промисловість США занепала. Як уже було зазначено, американці дедалі більше залежать від імпорту, щоб задовольнити внутрішній попит, і вони навіть припинили видобуток і переробку окремих ресурсів.

Наприклад, Штати не видобувають тантал із 1959 року і не виробляють металевий кобальт із 1983 року. Таким чином, вони мають відносно ослаблену промисловість, а тепер іще й із меншим досвідом.

Як наслідок, додаткові виробничі лінії США для оборонних об’єктів та боєприпасів можуть бути швидко створені в разі війни з Китаєм, але розробка шахт і переробних заводів займе значно більше часу.

1951 року директор Бюро шахт США Джеймс Бойд сказав, що «нові внутрішні джерела сировини не можуть бути доступні менш ніж за два-п’ять років». Наразі американська шахта у середньому потребує 13 років від відкриття до виробництва.

Порівняно з іншими передвоєнними періодами, промисловість не має виробничої бази та експертизи для швидкого збільшення видобутку. Сьогодні Штати подібні до Російської імперії під час Першої світової війни: вони багаті на мінерали, але не готові до воєнних потреб і обмеження іноземного постачання.

Підґрунтя угоди про рідкісноземельні метали.

Незважаючи на зусилля Росії підтримати свою промисловість під час Першої світової (від картографії по всій країні до поліпшення інфраструктури в гірничодобувних регіонах), росіянам не вдалось достатньо забезпечити свої військові потреби.

На сторінках The Scientific Weekly (1917 рік) Джозеф Поуг порівнював добре розвинену промисловість Британської імперії зі значною мірою нерозвиненою промисловістю Росії: «Промислова організація для війни — це одна проблема, яка може бути швидко налагоджена. Подивіться на Англію. Розвиток ресурсів країни — інша справа, яку не можна виконати за короткий період часу. Це Росія вже дізналася, на свою біду».

Як і Російська імперія у Першій світовій, Штати у війні з Китаєм не зможуть швидко збільшити видобуток власних ресурсів.

Уряд США може, однак, запровадити політичні кроки для зменшення ризиків нестачі ресурсів у разі війни. По-перше, треба накопичувати запас мінералів — як більші обсяги, так і ширший асортимент.

Це вже робиться. Наприклад, є прагнення придбати 18 500 тонн алюмінію високої чистоти та алюмінієвих сплавів. Однак Національний оборонний запас не має окремих мінералів, які військові США використовують найбільше — таких як мідь, свинець та інші. 1961-го, під час Холодної війни, американці накопичували ресурси у 213 місцях по всій країні. Наразі їх зберігають лише у шести локаціях.

Міністерство оборони має акумулювати більше ресурсів у Національному оборонному запасі. Воно встановлює цільові обсяги запасів на основі базового сценарію конфлікту Пентагону. У цьому випадку — повномасштабної конвенційної війни між США та Китаєм на рік, і ще три роки — на промислове відновлення.

Цей сценарій можна посилити вже під час конфлікту, збільшивши задоволення військових потреб у корисних копалинах. Наприклад, 1950 року Рада національної безпеки розробила документ NSC 68. Це був звіт про цілі та програми США для національної безпеки. Так було оновлено сценарій планування загроз і відповідний період мобілізації.

Як наслідок, урядовці збільшили витрати для накопичення протягом Корейської війни. Зараз Конгрес також міг би подовжити тривалість бойових дій із одного року, передбаченого законом, як це було зроблено 1988-го. Тоді чітко вимагалось, що запас «має бути достатнім для підтримки Штатів упродовж мінімум трьох років під час надзвичайної ситуації, яка вимагала б повної мобілізації економіки для тривалої конвенційної війни невизначеної тривалості».

По-друге, пора стимулювати внутрішнє виробництво мінералів. Ці кроки мають передбачати заходи з боку пропозиції та попиту. Уже впроваджуються заходи через програму виробництва передових технологічних транспортних засобів Міністерства енергетики, Управління виробництва та енергетичних ланцюгів постачання, а також програму Титулу III Закону про оборонне виробництво DOD і програму промислової бази та підтримки.

По-третє, USG має обмежити імпорт із Китаю. Саме Пекін — наразі незамінний постачальник кількох видів корисних копалин. Він виробляє такі обсяги ресурсів, які інші країни не зможуть легко замінити.

Наприклад, Китай — найбільший у світі виробник ітрію. Він постачав 94% усіх сполук ітрію, спожитих у Штатах із 2019 по 2022 рік. Якщо заборонити імпорт китайського ітрію, американські компанії зіштовхнуться з труднощами у пошуку заміни.

Замість повної заборони імпорту ресурсів із Китаю легше застосувати тарифи на ці ресурси, зробивши їх найдорожчим джерелом сировини. Такі тарифи стимулювали б американські компанії шукати альтернативні джерела постачання і дали поштовх до розвитку цих галузей промисловості у інших виробників, що зараз не мають змоги конкурувати з Китаєм.

Також урядовцям доведеться обумовлювати будь-які гранти, позики та податкові кредити, пов’язані з критично важливими ресурсами, виключенням китайських поставок. Наприклад, податковий кредит на критично важливі елементи для виробництва електромобілів вимагає відсутності сировини від «проблемних» іноземних суб’єктів.

Завалити КНР на лопатки важко. А поставити підніжку?

Критерій для визнання іноземного суб’єкта таким — окрема проблема. Зараз це 25% власності «проблемним» іноземним суб’єктом. Було б логічно посилити це обмеження. Наприклад, електромобілі з батареями, що мають будь-який уміст від «проблемних» іноземних суб’єктів у їхніх ланцюгах постачання, можна виключати з податкового кредиту на критично важливі ресурси.

За аналогією, державні закупівлі мають виключати товари, що містять будь-яку сировину з Китаю. Ніхто не заважає включати до федеральних грантів та позик умови, що забороняють одержувачам отримувати будь-які ресурси з КНР.

Є ще одне рішення для дефіцитних ресурсів: США можуть забезпечити зарубіжне виробництво мінералів у країнах, геополітично близьких до Вашингтона. Цей підхід до вирівнювання ланцюга постачання відомий як «френдшоринг».

Однак політика щодо «френдшорингу» має включати інвестиції в американські компанії для придбання часток в зарубіжних видобувних проектах. Подібно до того, як Міжнародна фінансова корпорація розвитку США вклала гроші в TechMet, приватний інвестиційний інструмент із Дубліна, щоб інвестувати в нікель-кобальтову шахту в Бразилії та проєкт із рідкісноземельних елементів у Південній Африці.

Однак «френдшоринг» із зарубіжними партнерами несе ризики під час війни, оскільки морські шляхи вразливі. Ба більше, міжнародна співпраця особливо складна в умовах конкуренції великих держав.

1949 року директор Бюро шахт США Джеймс Бойд сказав: «Міцність або слабкість нашої позиції щодо необхідних ресурсів може визначити наш статус у найближчі роки». Раніше Штати були провідною ресурсною базою світу. Зараз це Китай.

Така нестача може виявитися катастрофічною для США, зважаючи на роль ресурсів у війні. У Першій та Другій світових війнах, а також у Корейській війні американці не мали значних запасів окремих ресурсів, але були їх провідним виробником. Проте дефіцит відчувався. Тож після цих війн офіційні особи закликали владу прагнути до ресурсної самодостатності.

Втім, зараз Штати мають більш слабку мінеральну базу та стоять на порозі великої війни із суперником, що переважає. У цьому випадку слова директора Бюро шахт США Р. Р. Сейєрса, виголошені 1941 року, можуть бути особливо пророчі:

«Події 1940 року свідчать, що в епоху механізації сировина є жилами війни. Британці продемонстрували, що відвага компенсує переваги в озброєнні та боєприпасах. Але досвід Фінляндії, Бельгії, Греції та інших виявив неефективність героїчних людей проти лавини заліза, марганцю, алюмінію та нафти».

Колись Фінляндія, Бельгія та Греція не поступилися перевазі Німеччини в ресурсах під час Першої світової. Однак зараз Тайвань, Японія та США можуть поступитися Китаю.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Народная артистка Ада Роговцева сообщила о тяжелой утрате/Актриса рассказала, что ушел из жизни близкий ей человек
Апостроф
2025-04-12T16:17:49Z
”Дима Комаров – г*вноед”: продюсер-военный ВСУ нашел у телеведущего русскоязычный контент
Апостроф
2025-04-15T18:33:12Z
Опоздание не простят: украинцам дали три месяца, иначе пенсии не ждите
Знай
2025-04-21T04:30:57Z
Спасти жизнь только через минуту: украинцев предостерегли от смертельной опасности
Знай
2025-04-16T18:30:54Z
Ди Вэнс рассказал о встрече в Папой накануне его смерти
Comments UA
2025-04-21T11:12:14Z
Конец света наступит после смерти Папы Франциска: 900-летнее пророчество святого Малахия
Comments UA
2025-04-21T11:12:05Z
"Половина – непригодны, другие – СЗЧ": боевой командир раскритиковал результаты мобилизации
Знай
2025-04-17T18:30:38Z
Украинский опыт: в Европе выясняли, как прорвать российскую ПВО без помощи США, — RUSI
Фокус
2025-04-16T10:36:21Z
Генштаб обновил данные о потерях РФ 20 апреля: сколько оккупантов ликвидировано
TSN
2025-04-21T06:24:13Z
Стало известно, на что США могут обменять четыре области в Украине
Comments UA
2025-04-12T15:18:21Z
Трамп уволил вице-адмирала ВМС США Шошану Чатфилд: причина
ZN UA
2025-04-08T00:30:11Z
Захарова вспомнила слова Зеленского о «лохе» и обвинила его в трагедии в Сумах
Comments UA
2025-04-17T12:39:43Z
Рада поддержала ограничения некоторых пенсий
Хвиля
2025-04-21T05:36:34Z
Благотворительный фонд молодежной инициативы «Надежда» во главе с Валерием Дубилем Витой Присяжнюк передали на фронт очередную партию РЭБ-систем
Знай
2025-04-21T11:21:44Z
На Западе назвали лучший вариант защиты Европы от России
Comments UA
2025-04-21T11:21:24Z
У Путина осталось совсем немного времени откладывать перемирие: что об этом говорит
Comments UA
2025-04-14T14:06:52Z
Ответ на парад. Планы Украины на 9 мая
Корреспондент
2025-04-14T22:28:35Z
Телефонный звонок Путина Трампу: в РФ указали на важный нюанс
Comments UA
2025-04-17T11:54:36Z
Когда лучше пить магний — утром или вечером
TSN
2025-04-21T04:25:33Z
Определили самую опасную позу в сексе для мужчин
Gazeta UA
2025-04-07T19:39:04Z
Можно ли засыпать с включенным телевизором: эксперты шокировали ответом
Gazeta UA
2025-04-20T16:15:00Z
В Украине расширили программу Доступные лекарства
Корреспондент
2025-04-12T18:51:26Z
Украина готовится к ядерному удару: лекарство из израильской плаценты может спасти жизнь
Comments UA
2025-04-21T11:21:34Z
Как помыть котика без стресса и как часто это нужно делать
Знай
2025-04-21T10:51:33Z
Непригодных к службе могут неожиданно "вылечить": украинцам массово переписывают диагнозы
Знай
2025-04-12T19:30:30Z
Диетолог раскрыла рецепт блюда, которое убережет от рака
Comments UA
2025-04-12T14:39:43Z
Украинцам приходится экономить на еде, чтоб хватило на лекарства: в селах ситуация критическая
Знай
2025-04-20T17:30:52Z
”Обменять на наших подонков”: смелая речь россиянки Дарьи Козыревой натолкнула украинскую актрису на идею
Апостроф
2025-04-20T09:30:34Z
68-летняя актриса Нина Набока удивила, почему живет со студентом под одной крышей
TSN
2025-04-12T18:03:18Z
Екатерина Кузнецова сказала, что произошло с ее квартирой в Москве
Gazeta UA
2025-04-17T16:36:17Z
Джон Траволта растрогал фото с покойным сыном и довел до слез обращением к нему
TSN
2025-04-14T22:18:17Z
Вдохновленная орнаментами яворовского платка: Елена Зеленская надела уникальную вышиванку украинского бренда/Новый образ со смыслом
Апостроф
2025-04-21T08:09:55Z
«Грешники» получил «A» от CinemaScore — самую высокую оценку для фильма ужасов за 47 лет существования рейтинга
ITC
2025-04-21T07:54:58Z
Возвращение Декстера Моргана на первых кадрах сериала "Декстер: Воскрешение"
GameMag
2025-04-16T02:16:13Z
80-летний Майкл Дуглас разводится с Кэтрин Зетой-Джонс: что разрушило 25-летний брак — СМИ
TSN
2025-04-21T04:25:04Z
Звезда фильма "Васаби" Реко Хиросуэ испытывала приемы на медсестре: актрису задержали за драку
Знай
2025-04-19T15:51:06Z
Вместо "спасибо" - нож: в Винницкой области женщина спасла мужчину, а он ее убил
Новости Украины
2025-04-12T18:33:05Z
Россиянину, который изнасиловал жительницу Киевской области, и сообщнику дали по 12 лет
Лига
2025-04-21T08:03:33Z
Месть за Сумы продолжается: какая область РФ содрогалась от взрывов
Comments UA
2025-04-17T06:15:22Z
В Польше загорелся дом: есть жертвы, среди эвакуированных - украинцы
Корреспондент
2025-04-14T19:25:45Z
Нападение на военного в Гидропарке: подросткам грозит тюремное заключение
Корреспондент
2025-04-21T11:13:19Z
Фейковые ТЦК похищали людей: подробности
Comments UA
2025-04-21T10:42:51Z
Врачи были удивлены, когда на рентгене увидели, что проглотил 11-летний мальчик
Comments UA
2025-04-20T10:45:09Z
Ночная атака россиян на Днепр унесла жизни трех человек
Gazeta UA
2025-04-17T04:36:05Z
Трагедия в Одессе: к супругам пришел знакомый и взорвал гранату
Telegraf
2025-04-11T19:21:23Z
Ходжес назвал единственного человека в Украине, который все еще способен разрушить Крымский мост
Comments UA
2025-04-11T14:00:32Z
РФ обстреляла КАБами регионы Украины сразу после "Пасхального перемирия"
Корреспондент
2025-04-21T05:42:14Z
Известный волонтер указал на положительный момент в истории с гибелью украинского пилота F-16
Апостроф
2025-04-12T13:18:23Z
Россияне атаковали поселок под Купянском, загорелся дом
Корреспондент
2025-04-21T07:06:54Z
Это не перемирие: в ВСУ заявили об снижении количества штурмов в 2-3 раза
Факти ICTV
2025-04-21T10:30:50Z
Ситуация на фронте на утро 21 апреля 2025 года
UAToday
2025-04-21T10:18:57Z
Погиб украинский пилот F-16
Апостроф
2025-04-12T20:58:52Z
"Пасхальное перемирие": Зеленский рассказал, держит ли слово Путин
Telegraf
2025-04-20T13:18:19Z
"Молот" на 200 кг: авиация ВСУ взорвала тайник пехоты ВС РФ в Селидово
Фокус
2025-04-13T14:27:52Z
Пасхальный гороскоп: какая вы паска по знаку зодиака
Comments UA
2025-04-21T05:51:26Z
Восемь пород собак, которых считают самыми спокойными
Gazeta UA
2025-04-20T14:46:29Z
Спасите свой урожай: вот чем следует обработать деревья после заморозков
Telegraf
2025-04-12T15:06:31Z
Те самые ириски из детства: рецепт конфет, вкус которых мы потеряли, но можем вернуть
Знай
2025-04-16T04:51:06Z
Пять очевидных признаков, что женщина разлюбила мужчину, с которым живет
UAToday
2025-04-21T10:18:28Z
Уксус, полотенца и отбеливатель: как вымыть шторы из ванной не испортив их
Знай
2025-04-21T08:51:16Z
Пять очевидных признаков, что женщина разлюбила мужчину, с которым живет
Gazeta UA
2025-04-21T05:00:33Z
Чем подкормить морковь, чтобы корнеплоды выросли сладкими, ровными и большими
TSN
2025-04-21T04:24:30Z
Похвала за оценки и погоня за высокими баллами: что разрушает мотивацию ребенка к обучению
TSN
2025-04-21T04:23:29Z
Ціна на газ з 1 травня 2025: чого очікувати споживачам
AgroNews
2025-04-21T07:13:32Z
Ситуация изменилась: какой теперь дают прогноз роста экономики Украины
Comments UA
2025-04-17T13:57:33Z
В Украине могут резко упасть цены на топливо в случае перемирия на Черном море - совладелец сети АЗС
Gazeta UA
2025-04-19T11:03:18Z
Тарифы на газ на лето: Кабмин принял важное решение
Апостроф
2025-04-11T13:39:52Z
Популярный шоколад из Дубая вызвал дефицит фисташек: СМИ узнали детали
UAToday
2025-04-21T11:06:06Z
Налоговая сможет контролировать сейфы: Кабмин согласился на расширение доступа к банковским данным
Comments UA
2025-04-21T10:48:18Z
Китай сократил закупки российской нефти на 15%
Корреспондент
2025-04-21T10:27:45Z
Из-за повышения тарифов "Укрзализныця" потеряет доходы, а мы - дороги - эксперт
Апостроф
2025-04-21T10:00:47Z
Украина начала новый сезон закачки газа
Корреспондент
2025-04-21T09:39:58Z
Патрульная полиция Киева провела задержание с наручниками бывшего футболиста Алиева
ZN UA
2025-04-12T18:33:09Z
Буяльский прокомментировал яркий гол Ярмоленко
Корреспондент
2025-04-19T05:46:00Z
В Руане Свитолина обыграла всех, не проиграв ни единого сета
Корреспондент
2025-04-20T20:36:04Z
«Усика из меню не уберём!» - в Донецке в кафе «вольничали», пока не пришла «полиция». ФОТО
Новости Украины
2025-04-13T19:27:57Z
Один из ведущих игроков Байера объявил о намерении сменить клуб
Корреспондент
2025-04-21T11:21:10Z
НБА раскрыла тройки финалистов: кто сразится за MVP и другие награды
Корреспондент
2025-04-21T10:48:54Z
Стало известно, сколько заработала Свитолина за победу на турнире во Франции
Корреспондент
2025-04-21T10:21:15Z
Фанаты Реала унизили Мбаппе в VIP-ложе во время матча против Атлетика
Корреспондент
2025-04-21T09:36:19Z
Не стало легендарного вратаря, известного под прозвищем Сумасшедший
Корреспондент
2025-04-21T09:16:31Z
От внешности зависело все: ученые выяснили, какие бороды вызывают больше доверия
Фокус
2025-04-19T15:45:55Z
ИИ посоветовал готовиться к концу света
Корреспондент
2025-04-21T02:12:41Z
Авторы Barotrauma анонсировали Frostrail — кооперативный хоррор про выживание машиниста в ледяной пустоши
GameMag
2025-04-12T14:42:34Z
В Македонии археологи нашли 2500-летний город
Корреспондент
2025-04-10T19:09:54Z
Протягом тижня в рамках проєкту «Земельний банк» відбулося 31 аукціон
AgroNews
2025-04-21T11:13:17Z
Утечка: Ремастер The Elder Scrolls IV: Oblivion занимает 120 ГБ на ПК — релиз может состояться сегодня
GameMag
2025-04-21T10:40:16Z
S.T.A.L.K.E.R. 2 получил официальную «дорожную карту» — новое оружие, лут из мутантов и многое другое
ITC
2025-04-14T14:25:37Z
Исследование Astrum Entertainment: 85% российских геймеров не готовы платить за игру больше 4 тысяч рублей
GameMag
2025-04-12T18:58:41Z
Официально: Ubisoft издаст инди-рогалик Morbid Metal
GameMag
2025-04-10T18:49:55Z
Самый маленький и дешевый кроссовер Mazda показали до презентации
Фокус
2025-04-19T09:42:29Z
Инженеры разобрали батареи Tesla и BYD: какие выводы они сделали
UAToday
2025-04-12T13:03:39Z
Водитель-читер из Львова использовал смарт-очки Meta Ray-Ban, чтобы сдать экзамен на права
ITC
2025-04-21T09:13:26Z
Как провести чернение шин на авто с помощью одного дешевого средства
Gazeta UA
2025-04-21T08:54:00Z
В Украине появился недорогой итальянский кроссовер с нестандартным дизайном
Фокус
2025-04-21T07:42:23Z
Гран-при Саудовской Аравии: 24-летний гонщик Макларен Пиастри - первый
Корреспондент
2025-04-20T22:03:32Z
10 японских авто, ставших хитами на рынке подержанных машин
UAToday
2025-04-20T14:03:58Z
Эксклюзив за $7,5 миллиона: на аукцион выставили Ferrari знаменитого кутюрье
Фокус
2025-04-20T10:57:10Z
Точно не прогадаете: названы топ-3 марки японских авто, которые не теряют цены
Comments UA
2025-04-19T08:45:12Z