MY.UAНовини
Ситуація не така вже і погана: нардеп від "Слуги народу" про перемовини, "червоні лінії" і нобелівку для Трампа
Ситуація не така вже і погана: нардеп від "Слуги народу" про перемовини, "червоні лінії" і нобелівку для Трампа

Ситуація не така вже і погана: нардеп від "Слуги народу" про перемовини, "червоні лінії" і нобелівку для Трампа

Трампу потрібні позитивні асоціації з Україною

Відчутне пожвавлення на треку мирних перемовин за участі США, на жаль, поки що не перетворилося на реальні домовленості. Путін продовжує висувати нездійсненні ультиматуми, а конкретні гарантії безпеки для України з боку партнерів, залишаються незрозумілими.

В такій ситуації, які ж карти ще залишаються у України? Якими можуть бути "санкції з пекла" для Москви та які "червоні лінії" в перемовинах Зеленський не перетне за жодних умов? На ці та інші питання в інтерв'ю "Телеграфу" відповів нардеп від "Слуги народу", голова комітету ВР з питань зовнішньої політики Олександр Мережко.

"Трамп залишається на боці України"

– Пане Олександре, буквально днями голова МЗС Андрій Сибіга заявив, що вірить в те, що війна закінчиться вже цього року. Ви поділяєте такі надії міністра? Чи є взагалі об'єктивні підстави так вважати?

З одного боку, я поділяю це як мету. Тобто зробити все, щоб завершити якщо не війну, то хоча б "гарячу" фазу. З точки зору міжнародного права, про завершення війни ми можемо говорити лише тоді, коли буде угода про мир – міжнародний договір про встановлення миру. А до цього ще дуже-дуже далеко.

На сьогодні йдеться про перспективу перемир'я, але і до цього також доволі далеко. Ми не бачимо ще навіть початку серйозних перемовин про перемир'я. Ми маємо бути реалістами. Путін – головна перешкода і на шляху до миру, і на шляху до перемир'я. Він абсолютно не зацікавлений, щоб було якесь перемир'я. Це суперечить його інтересам як політика, як воєнного злочинця. Для нього мир означає політичну смерть, можливо, навіть фізичну. Його інтереси діаметрально протилежні інтересам України. У Путіна фіксація на знищенні України, а наш інтерес полягає в тому, щоб вижити і нормально, мирно розвиватись. І тому я не бачу реальної перспективи навіть для стабільного перемир'я.

– І на чиєму боці тут США?

– Буквально днями я прочитав інформацію стосовно опитування громадської думки в США. Понад 60% американців продовжують підтримувати Україну. Якщо подивитись на їхні політичні еліти: на членів Конгресу, сенаторів, то ми побачимо, що більшість демократів і республіканців продовжують підтримувати Україну. Тобто, США, як держава, на боці України. Але сучасна політика президента Трампа дійсно викликає питання.

Та я вважаю, що все ж таки Трамп продовжує залишатися на боці України. Він зацікавлений в тому, щоб Україна вижила і зберегла себе як держава. Водночас, він веде своєрідну політичну гру з Путіним, яка передбачає, що Трамп намагається позиціонувати себе, як митець, якщо йдеться про укладення угод. Він вважає себе геніальним deal-maker (укладач угод, — Ред.). Він намагається представити ситуацію так, що він ні на боці України, ні на боці Росії, а є нейтральною особою, яка намагається досягти миру. Члени його команди підкреслюють, що у Трампа добрі стосунки з Путіним. Як на мене, це частина політичної гри. Насправді так не є. Але Трамп, мабуть, вважає, що для того, щоб досягти якоїсь угоди з Путіним, треба представити себе не як президента, який займає проукраїнську позицію, а який є рівновіддаленим від Росії і України.

– Якщо Трамп все ж таки не зможе укласти угоду по причині її зриву з російської сторони, то про які "санкції з пекла" можемо говорити?

– Що може зробити Трамп, коли зрозуміє на сто відсотків, що не повинно бути жодних ілюзій стосовно Путіна? На мою думку, є достатньо великий санкційний потенціал з боку Сполучених Штатів. Насамперед, йдеться про серйозні санкції проти російського сектору енергетики. Це абсолютно невичерпний потенціал в цій сфері. Санкції проти фінансового і банківського секторів російської економіки. Тут також невичерпний потенціал. Щоправда, раніше американці неохоче йшли на такі санкції. Вони казали, що це може нашкодити світовій і європейській економіці і економічним інтересам самих США.

Ми розуміємо, що Росія спроможна вести війну проти України тому що вона продає газ і нафту іншим країнам. Як можна зупинити російську воєнну машину, російську економіку? Вплинути на ціни на газ і на нафту на світових ринках. Американці це спроможні зробити, але з економічних міркувань раніше цього не робили.

"Тіньовий" флот, який використовує Росія для обходу санкцій. Це буде дуже потужний удар по російській економічній спроможності, якщо вдасться по суті вирішити це питання. Так звані вторинні санкції, які спрямовані проти тих компаній і країн, які допомагають Росії обходити первісні санкції. Конфіскація російських суверенних активів в Європі і інших демократичних країнах. Конфіскація майна і грошей російських олігархів. Це також вагомий удар по російській еліті. Такий удар може змусити російську еліту, нарешті, позбутися Путіна. Тобто потенціал для таких санкцій є. Треба лише мати відповідну політичну волю.

Про гарантії безпеки

– На треку перемовин зі США президент постійно наголошує, що нам важливі гарантії безпеки. Які гарантії безпеки ми просимо, або ж вимагаємо від США? Певно, вже не вступ до НАТО. А що тоді? Про які інструменти гарантій безпеки йде мова на переговірних майданчиках?

– Треба на це питання подивитися з точки зору свідомості Путіна. Відповісти собі на питання: а що може його стримати? Що в його голові може бути стримуючим фактором? На сьогодні, таким стримуючим фактором (і це найкраща гарантія безпеки), звісно, є членство в НАТО. Тому ми не повинні відмовлятися від перспективи вступу в НАТО. Ми чуємо навіть від наших американських друзів, що це "off the table" – малоймовірно. Але все одно, ми не маємо права не боротись за це. Нехай зараз наші союзники не готові до цього, але це питання нашого виживання. Ми не маємо права самі відмовитись від цього. Ми вже проходили ситуації, коли починали від "ні", потім ми переконували, союзники казали "може бути", а потім погоджувалися. Так було, наприклад, з літаками F-16. Тобто ми не відмовляємося від НАТО. Але це не означає, що ми не маємо думати про план "Б".

Які можуть бути інші дієві гарантії безпеки? У мене на сьогодні чіткої відповіді немає. Разом з тим, є певна гіпотеза, яка потребує обговорення. Як на мене, варто придивитися до такої ідеї як закриття неба за допомогою країн НАТО або "коаліції охочих". Це вже певна гарантія нашої безпеки. Крім того, гарантією безпеки може бути якнайшвидший вступ України в ЄС. Фінляндія не була членом НАТО, але була членом ЄС і Путін не наважувався атакувати Фінляндію. Чому? Тому що він розумів, що у разі нападу на Фінляндію він нападе не просто на окрему країну. Це буде напад на потужний економічний блок країн – ЄС. І ці країни в силу європейської солідарності будуть допомагати. Це буде юридичний обов'язок – допомагати захищати. Тобто Путін боїться ЄС. І що важливо: як тільки ми вступаємо в ЄС, нам треба буде одразу активно брати участь в формуванні, розвитку спільної безпекової і оборонної політики. Можливо, результатом цього стане створення європейської армії (про що каже Макрон). Це також може бути додаткова гарантія безпеки. Тобто є різні варіанти, їх треба обговорювати, але не відмовляючись при цьому від перспективи вступу до НАТО.

– Угода про копалини це про гарантії нашої безпеки?

– Я це називаю своєрідною економічною гарантією безпеки. Чому? Американці схильні до того, щоб захищати більшою мірою ті країни, де вони мають економічні інтереси. Наша дипломатія зацікавила Трампа нашими стратегічними ресурсами. Було б набагато гірше, якби Трамп взагалі не був зацікавлений в Україні. Трамп – бізнесмен, треба враховувати його специфічний світогляд. Але тут є практичні питання. По-перше, ми маємо тільки міжнародну угоду, яка не є міжнародним договором. Вона ще й не підписана. І вона є доволі абстрактною, загальною. Йдеться про те, що сторони будуть вести подальші перемовини стосовно укладення повноцінного міжнародного договору з усіма деталями. І недостатньо навіть укласти міжнародний договір. Його реалізація залежить від імплементації в національному законодавстві. Очевидно, що треба буде приймати відповідне законодавство, а це дуже довгий шлях.

По-друге, розпочати видобувати українські стратегічні ресурси американські компанії зможуть лише після завершення війни. Тому говорити, що це надійна стовідсоткова гарантія безпеки, я б не наважився. Це певна гарантія безпеки, але вона не така потужна, як членство в НАТО. Це добре, але цього недостатньо.

– А взагалі ви, ваш комітет бачили цю угоду? Тому що суспільство дізнається про деталі цієї угоди зі "зливів" в ЗМІ. Чому вона не показується взагалі суспільству?

– Є той варіант, який було опубліковано в пресі. Офіційного тексту на сайті МЗС немає. Але тут справа в іншому: в рамках діяльності нашого комітету ми розглядаємо ті міжнародні договори, які нам передають для розгляду питання щодо ратифікації, суб'єкти законодавчої ініціативи: президент України і Кабінет Міністрів. Нам передають офіційний текст (це, по суті, законопроект) який необхідно розглянути і вирішити питання – рекомендувати Верховній Раді ратифікувати чи ні. А в цьому випадку не йдеться про міжнародний договір. Це не міжнародний договір. Це, по суті, міжнародна політична домовленість, яка не потребує ратифікації. Тому не було потреби передавати на розгляд нашого комітету.

"ЄС не припинить постачання зброї"

– Поясніть, чому ми не бачимо на треку перемовин переговірників від парламенту? Є президентська вертикаль: міністр, голова Офісу, а від парламенту взагалі немає нікого.

– Якщо подивитись текст Конституції, на повноваження президента, то зовнішня політика – його прерогатива. Він не тільки дипломат номер один в країні, але також й веде переговори. І тому він видав відповідний указ, де затвердив склад переговорної групи. Це його конституційне право. Парламент не бере участі, в принципі. У нас немає таких повноважень.

Та є цікаві приклади. Так, в американській Конституції немає безпосередньо повноважень Конгресу щодо ведення перемовин. І це правильно. Але водночас, якщо йдеться про якісь особливо важливі переговори, то може формуватися група конгресменів, яка бере участь або здійснює якісь форми парламентського контролю над цим процесом.

– Але ж у нас не так?

– У нас – ні. Але варто подумати. Наприклад, якщо йдеться про підготовку договору про корисні копалини, то президент заявив, що цей договір підлягатиме ратифікації Верховною Радою. І хоча цього не вимагає законодавство, Конституція, але з точки зору політики, було б доцільно залучити парламент [до перемовин]. Чому? Оскільки парламент все одно буде приймати рішення щодо ратифікації, то було б добре, якби і він взяв участь. Це підвищує шанси проходження такого договору в парламенті.

– Одна з наших "червоних ліній" в перемовинах це відмова від територіальних поступок. Але як саме ця відмова виглядає? Ми відмовляємось визнавати окуповані території російськими, чи все ж таки буде фактичне визнання, що території в окупації і ми зараз нічого не можемо з цим зробити?

– Це виглядає так, як у нас і передбачено в Конституції, міжнародному праві. Тобто, в жодному разі Україна не погодиться, що ці території, які тимчасово окуповані, стануть територіями Росії. Це неможливо. До речі, "тимчасова окупація" це такий специфічний міжнародний правовий режим, він існує в міжнародному праві.

Йдеться про те, що поки нам не вдалося повністю відновити територіальну цілісність, провести деокупацію, то на якийсь час ми будемо використовувати дипломатичні, політичні засоби, спрямовані на повернення цих територій. На цей найближчий момент, у нас немає військового важелю для того, щоб повернути ці території. Але це не означає, що його не може з'явитись через якийсь час. Ми не виключаємо того, що можна повернути ці території і за допомогою воєнної сили. Але ми готові до того, що це може бути історія, яка триватиме не один місяць, а може навіть не один рік. Та все одно ми повернемо ці території, можливо, використовуючи політичні і дипломатичні засоби.

Справа в тому, що путінський режим не може існувати вічно. Всередині він є доволі слабким і це показало повстання Пригожина. Режим може перестати існувати в будь-який момент абсолютно несподівано. І тоді для нас виникає вікно можливостей, які дозволять нам повернути всі окуповані території. І нам треба бути готовими до цього.

– Пауза у війні, якщо вона все ж таки станеться, означатиме також паузу у постачанні зброї для України?

– Путін дуже хотів би цього. Він вже висунув цю вимогу, щоб Україна не отримувала зброю. Хоча, наскільки ми розуміємо, Росія не припинить виробництво своєї зброї. Путін намагається максимально послабити Україну: Росія буде озброюватися, а Путін хотів би, щоб Україна не отримувала військової допомоги, принаймні, з боку США. Але, якщо навіть Трамп погодиться на цю умову, ЄС не припинить [постачати зброю]. Є різні економічні розрахунки, стосовно того, яку частку військової допомоги Україні надають США. Хтось пише про 30% хтось про 35%, але Європа і далі допомагатиме нам, надаватиме необхідну зброю. Без американської допомоги буде складніше, але це не є критично.

– Від Європи дійсно зараз лунає дуже багато заяв на підтримку України. А є щось окрім цих заяв? Щось практичне? Можливо, непублічно є якісь домовленості?

– Я б не сказав, що тільки заяви. Конкретний приклад – Кір Стармер і пакет військової допомоги [Великої Британії] близько двох мільярдів доларів. У мене великі сподівання на нового канцлера Німеччини Фрідріха Мерца і, в тому числі, на TAURUS. Але ви праві, що не треба, щоб наші європейські друзі, партнери обмежувались лише деклараціями та словами. Нас цікавлять дії, особливо зараз. Конкретно військово-технічна допомога. Я думаю, що вона буде продовжуватися, тому що всі адекватні європейські політики дуже добре розуміють, що Україна воює за них, за Європу. Надавати військово-технічну допомогу Україні, це найкраща інвестиція будь-якої європейської країни у власну безпеку.

"Ситуація на полі бою не така вже і погана"

– Минулого року ви висували Трампа на Нобелівську премію миру. Зараз зробили б те ж саме, чи вже передумали?

– Нещодавно я дивився інтерв'ю Джона Болтона – колишнього радника Трампа з питань національної безпеки, і його запитали, якою була б його порада президенту Зеленському. І він сказав висунути Трампа на Нобелівську премію миру. Тобто не одному мені прийшла така думка.

На сьогодні це питання виглядає трохи інакше, але на той момент, я вважаю, що це був правильний крок, спрямований на те, щоб у Трампа були якісь позитивні асоціації, пов'язані з Україною. І я сформулював так, що ми вдячні Трампу. Він став першим американським президентом, який почав надавати летальну зброю. І це дійсно треба визнавати і бути вдячними. Пам'ятаєте, коли була та бесіда в Овальному кабінеті, то йшлося про вдячність. Також я висловив сподівання у своєму листі до Нобелівського комітету стосовно того, що Трамп може дійсно принести мир. Я наголошував на тому, що це не умиротворення агресора, а йдеться про справедливий, всеохоплюючий мир. Сталий мир. По суті, я використав формулу миру президента Зеленського. Тобто йдеться про мир, який базується на міжнародному праві. Як на мене, це своєрідне політичне захочення для Трампа, щоб він пішов правильною дорогою до миру, яка основується на міжнародному праві, а не за рахунок поступок агресорові.

Зараз я не втрачаю повністю надії на Трампа. Мені здається, що трошки зарано робити якісь висновки. Так, дійсно, були заяви стосовно України, які непокоїли мене. Але я розглядаю це так, що Трамп все-таки веде якусь політичну гру, яка не спрямована на те, щоб допомогти Путіну знищити Україну. Навпаки. Трамп хотів би, щоб Україна вижила, вистояла і хотів би допомогти нам зберегти нашу державність.

– А розглядаєте сценарій, що він просто може "вмити" руки, коли зрозуміє, що неможливо домовитись з Путіним?

– Такого, на жаль, не можна виключати. Це, можливо, буде найгірший варіант, коли він просто відмовиться, втратить інтерес до України. Це може бути. Але ми повинні зробити зі свого боку все можливе і неможливе для того, щоб цього не сталося. І, до речі, ця ідея стосовно стратегічних ресурсів, сприяє тому, щоб у Трампа залишалася зацікавленість до України.

– Висловлюючись термінологією Трампа – які карти у України?

– Величезні карти. Якщо подивитись на ситуацію на полі бою, то ми бачимо, що вона не така вже й погана. Чому? Тому що ситуація вже стабілізувалася. Путіну не вдалося реалізувати ті цілі, які він ставив перед собою. Він вписав в Конституцію Росії чотири українських області плюс Крим, але йому не вдалося окупувати повністю жодну з цих областей.

Навіть досі залишається наша присутність на території Росії в Курській області. Це вже стратегічна поразка Путіна, дуже принизлива для нього. Бо як це 80-річчя "великої перемоги", як називає це Путін, і на території Росії іноземні війська.

Ситуація на Чорному морі, де російський флот зазнав серйозної, принизливої, ганебної поразки. Ми бачимо, що путінські війська не в стані захопити великі міста, навіть Херсон. Не в стані окупувати велику частину території України. Чому? Тому що для того, щоб підтримувати режим окупації, треба мати дуже багато військових, а такої кількості у Путіна вже немає. Він змушений звернутися до Північної Кореї. Тобто ситуація не така вже і погана. Головне самим не здатися психологічно, не втратити бойовий дух. Ми маємо справу з тим, що називають війною на виснаження. І в цій війні перемагає той, хто йде до кінця. Хто витримає більше. На щастя, у нас є підтримка з боку наших європейських і американських друзів і для нас головне протриматися. І тоді ми переможемо. Те, що ми вже вижили, це велика стратегічна перемога для України. Можливо, поразка Росії і наша перемога не є вже такою далекою. Все може трапитися абсолютно несподівано.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Кремль просить США дозволити придбання літаків за "заморожені" мільярди
24tv
2025-04-16T14:09:27Z
З початку повномасштабної війни в Україні зареєстрували 159 тисяч воєнних злочинів - Офіс Генпрокурора
УкраинФорм
2025-04-16T14:09:15Z
"Мене аж знудило": Politico про нові деталі реакцій європейців на сварку у Білому домі
Европейская правда
2025-04-16T14:07:57Z
Що заважатиме роботі нового уряду Німеччини та чи стане Мерц новим лідером Європи
Европейская правда
2025-04-16T14:07:24Z
Європа прагне зменшити залежність від технологій США – AFP
InternetUA
2025-04-16T14:04:39Z
Країни ЄС погодились полегшити відстріл вовків
Европейская правда
2025-04-16T14:04:32Z
У ЄС підтвердили, що обговорюють надсилання "військових радників" в Україну
Европейская правда
2025-04-16T14:03:51Z
Хакери з рф намагались зламати європейських дипломатів, спокусивши фейковою дегустацією вин
InternetUA
2025-04-16T14:03:47Z
Трампа дратувала європейська підтримка Зеленського після скандалу в Білому домі – Politico
Лига
2025-04-16T14:03:02Z
Терпіння – не їхня сильна сторона: 3 знаки зодіаку, які ненавидять чекати
24tv
2025-04-16T14:12:54Z
На Київщині і у низці областей оголосили повітряну тривогу через загрозу дронів
УкраинФорм
2025-04-16T14:10:10Z
Грошова допомога від NRC: як перевірити статус заявки
Факти ICTV
2025-04-16T14:10:02Z
Дрони ЗСУ вразили комплекс РЕБ "Борисоглібськ-2" за $200 млн: деталі
Фокус
2025-04-16T14:06:59Z
Коли можна їсти паску і чи треба її освячувати: митрополит ПЦУ дав відповідь
Telegraf
2025-04-16T14:06:46Z
Віталій Капранов щиро відповів на запитання, чи можливо було врятувати його брата Дмитра
Antikor
2025-04-16T14:06:09Z
Безпілотний глухий кут: чому українські дрони не змінюють ходу війни
ZN UA
2025-04-16T14:04:55Z
Мобілізація в Україні: хто може звільнитися з лав ЗСУ
24tv
2025-04-16T14:00:35Z
Запорізькі священники закликали містян доєднатися до Великодніх богослужінь онлайн
УкраинФорм
2025-04-16T13:58:40Z
Окупанти розстріляли беззбройного полоненого військовослужбовця ЗСУ у Волноваському районі
24tv
2025-04-16T14:12:27Z
У Херсоні показали наслідки ранкових обстрілів Центрального району
УкраинФорм
2025-04-16T14:10:10Z
Мити вікна на Великдень чи чекати пил з Сахари? Європейські кліматологи дали прогноз
ГЛАВКОМ NET
2025-04-16T14:06:34Z
"Це був жах": Ольга Сумська потрапила під атаку дронів
Фокус
2025-04-16T14:06:05Z
Артур Палатний: "Українська команда" передала партію дронів 72 ОМБр
Политека
2025-04-16T14:04:37Z
Гороскоп на 17 квітня: Тельцям - втрата грошей, а Скорпіонам - успіхи на роботі
Telegraf
2025-04-16T14:03:04Z
Війська РФ розстріляли беззбройного українського військовополоненого в Донецькій області
ZN UA
2025-04-16T14:00:52Z
Хімічна зброя Росії: що таке CS, капсули з яким знаходять у "Шахедах"
Фокус
2025-04-16T14:00:08Z
Окупанти стратили беззбройного військового ЗСУ під Волновахою, розпочато розслідування
Лига
2025-04-16T13:58:48Z
Серіал «Декстер: Воскресіння» — перший погляд на лиходіїв Уму Турман та Пітера Дінклейджа
ITC
2025-04-16T14:10:57Z
Режисерка The Witcher 3 розповіла про своє бачення штучного інтелекту в іграх майбутнього
24tv
2025-04-16T13:36:59Z
Це стало прокляттям: режисер Сам удома 2 висловився про роль Трампа у фільмі
Факти ICTV
2025-04-16T13:31:44Z
Найновіша українська комедія підкорила Netflix: яка стрічка, яка стала фаворитом глядачів
24tv
2025-04-16T13:21:14Z
Сімбочка пояснила, навіщо зняла відео з Parfeniuk після скандальних інтерв'ю
24tv
2025-04-16T13:18:51Z
Манікюр, який викликав фурор в інстаграмі: зверніть на нього увагу
24tv
2025-04-16T13:12:58Z
25 місце на Eurovision Song Contest може зайняти Словенія. Klemen - словенський актор, співак, автор пісень і телеведучий.
FM-TV
2025-04-16T13:09:02Z
Камео Трампа у фільмі «Сам удома»: історія, яка стала «прокляттям» для режисера
ГЛАВКОМ NET
2025-04-16T12:42:04Z
Після чуток про роман: Олена Мандзюк відверто розповіла, які в неї стосунки з Тереном
24tv
2025-04-16T12:30:35Z
Як вивести пляму від олії на одязі: названо найкращі методи
24tv
2025-04-16T14:12:00Z
2 мільйони для медиків: Григорій Козловський підтримав госпіталь ветеранів у Львові
24tv
2025-04-16T12:42:59Z
Популярні, але проблемні: породи кішок, які можуть стати випробуванням для власника
Gazeta UA
2025-04-16T11:58:10Z
Унікальна операція: в Дніпрі медики під час хірургічного втручання розбудили пацієнта і змусили говорити
Фокус
2025-04-16T11:51:22Z
Лікарняний 2025: які терміни виплат за рахунок ПФУ
Факти ICTV
2025-04-16T11:48:56Z
НСЗУ виявила порушення у лікуванні інсультів у 16 медзакладах – результати моніторингу
Украина Криминальная
2025-04-16T11:39:28Z
В Україні перевірять аптеки: чи дійсно ліки відпускають фахівці
24tv
2025-04-16T11:03:35Z
Ціни на ліки зросли, хоч мали впасти: експерт пояснив, хто виграв на фармринку
GlavRed
2025-04-16T10:27:35Z
У Польщі почався дисциплінарний суд над лікарями, які агітували проти ковід-вакцин
Европейская правда
2025-04-16T10:16:29Z
Затримано ще дві групи підпалювачів, які на замовлення рашистів нищили енергооб’єкти Укрзалізниці та авто ЗСУ
Украина Криминальная
2025-04-16T14:04:22Z
За зґвалтування неповнолітньої падчерки до 10 років позбавлення волі засуджено мешканця Хмельниччини
Украина Криминальная
2025-04-16T13:58:40Z
У полі на Київщині фермер знайшов реактивний снаряд від «Граду»
ГЛАВКОМ NET
2025-04-16T13:54:47Z
Смертельний коктейль: німецького лікаря звинуватили у вбивстві 15 людей
Факти ICTV
2025-04-16T13:43:49Z
Поліція Львівщини розшукує зниклу 15-річну дівчину
Украина Криминальная
2025-04-16T13:42:44Z
Працівника банку судитимуть за привласнення коштів клієнтів
InternetUA
2025-04-16T13:28:22Z
На Кіровоградщині судитимуть жінку, яка заволоділа коштами родички загиблого військового
Украина Криминальная
2025-04-16T13:27:21Z
У Херсоні внаслідок обстрілу постраждала 51-річна жінка
УкраинФорм
2025-04-16T13:24:23Z
У Запоріжжі медики через фіктивні декларації привласнили понад півмільйона гривень із держбюджету
Украина Криминальная
2025-04-16T13:12:26Z
Генеральне прибирання: з чого почати, як впоратися швидше й не втомитися
ZN UA
2025-04-16T13:37:36Z
Популярний курорт закрився через риб із людськими зубами: що вони зробили
Фокус
2025-04-16T13:27:29Z
Жінка переселилася на круїзний лайнер і живе там безкоштовно: як їй це вдається
24tv
2025-04-16T13:21:24Z
3 кухонні речі, які треба міняти частіше, ніж ви думаєте
24tv
2025-04-16T13:18:34Z
Час сіяти редиску. Цей городній лайфхак допоможе виростити щедрий хрусткий урожай
Telegraf
2025-04-16T13:15:57Z
Тільки не викидайте: 6 неймовірних способів використати шкірки з апельсина
24tv
2025-04-16T13:12:48Z
Туреччина влітку встановить рекорд? Міністр розповів, як країна заманюватиме туристів
ГЛАВКОМ NET
2025-04-16T13:00:44Z
Торт за 15 хвилин: рецепт дивовижного десерту без випічки
Фокус
2025-04-16T12:36:05Z
Трояндовий сад стане приголомшливим: топові підживлення, які радять садівники
24tv
2025-04-16T12:27:44Z
Місцеві адміністрації Китаю продають конфісковану криптовалюту попри чинну заборону
ITC
2025-04-16T14:10:16Z
Міністерка економіки повідомила про «позитивний крок» в угоді про копалини
ГЛАВКОМ NET
2025-04-16T14:09:16Z
Ціна золота побила історичний рекорд перевищивши $3300 за унцію
360ua.news
2025-04-16T14:06:14Z
В березні у Європі сповільнилась інфляція: які показники в різних країнах
24tv
2025-04-16T14:00:48Z
Виробник на Київщині виводить на ринок нову категорію хліба
AgroPortal
2025-04-16T14:00:47Z
Подорожчання продуктів перед Великоднем в Одесі: ціни рекордно злетіли, що найбільше вдарить по карманам
Политека
2025-04-16T14:00:04Z
У МЗС прокоментували відновлення руху потягу до Молдови, який ходитиме через Придністровʼя
Европейская правда
2025-04-16T13:52:42Z
Долар обвалився нижче важливого психологічного рівня
24tv
2025-04-16T13:51:23Z
До України імпортується близько 4 тис. т фундука
AgroPortal
2025-04-16T13:30:02Z
«Кривбас» та «Шахтар» дограли гру, яка розпочалася ще 1 вересня
ГЛАВКОМ NET
2025-04-16T14:06:07Z
У США оголосили 11 квітня днем російського хокеїста та путініста
24tv
2025-04-16T13:57:41Z
У матчі "Шахтаря" повторили скандальний пенальті з Ліги чемпіонів
Telegraf
2025-04-16T13:51:36Z
"Завдасть влучний удар": тренер Дюбуа пригрозив Усику перед реваншем
24tv
2025-04-16T13:48:58Z
Роналду хоче подовжити контракт із саудівським «Аль-Насром» ще на два роки
УкраинФорм
2025-04-16T13:24:07Z
Російська фігуристка розповіла, як до неї домагався тренер, коли їй було 11 років
ГЛАВКОМ NET
2025-04-16T13:21:34Z
Megogo покаже УЄФА Євро-2025 за участі збірної України
Детектор М
2025-04-16T13:19:29Z
"Вони не найдосвідченіші": тренер Реала придумав цікавий план для здійснення камбеку в ЛЧ
24tv
2025-04-16T13:06:31Z
Пономарьов: Гра з Карпатами буде цікавою та принциповою
Football.ua
2025-04-16T13:01:27Z
Квест із Дракулою та система карми: творці Kingdom Come Deliverance 2 розповіли, що вирізали
24tv
2025-04-16T14:12:54Z
NVIDIA представила мобільну RTX 5060: 3328 ядер CUDA, настільна продуктивність, реліз у травні
ITC
2025-04-16T14:10:53Z
У роботі Spotify стався збій
УкраинФорм
2025-04-16T14:09:55Z
Apple оновила рекламні матеріали через суперечку навколо Apple Intelligence
Portaltele
2025-04-16T14:07:55Z
Стала відома дата запуску GTA 6
Portaltele
2025-04-16T14:07:04Z
Безкоштовна енергія з балкона: EcoFlow випустив нові сонячні системи з функціями ШІ
Фокус
2025-04-16T14:06:08Z
Google запустила генерацію відео в Gemini за допомогою ШІ-моделі Veo 2
AIN
2025-04-16T14:03:31Z
Магнітна буря 16 квітня: Земля переживає другий удар поспіль
24tv
2025-04-16T14:00:09Z
Влупив майже 8-бальний шторм: Україна під атакою найпотужнішої магнітної бурі
GlavRed
2025-04-16T13:58:45Z
Lexus назвав дату дебюту люксового седана ES та показав його на відео
AutoCentre
2025-04-16T14:07:03Z
Новий американський суперкар має більше потужності, ніж Bugatti Tourbillon
Топ Жир
2025-04-16T13:15:05Z
Jeep презентував нову версію Wagoneer Overland
AutoCentre
2025-04-16T13:10:06Z
Дорожче мільйона доларів: електричний гіперкар навчили їздити верх ногами
AutoGeek
2025-04-16T13:00:29Z
Концептуальний автомобіль Genesis SUV: вигляд із зовнішності майбутнього, але інтер’єр – на вишу старого школи
Топ Жир
2025-04-16T12:15:59Z
Електромобілі виявились надійнішими за авто з ДВЗ: “свіжа” статистика
AutoGeek
2025-04-16T12:12:08Z
Camry на максималках: флагманський седан Lexus показали до презентації
Фокус
2025-04-16T12:00:32Z
Як зробити прихований ароматизатор для салону автомобіля своїми руками
Gazeta UA
2025-04-16T11:54:00Z
Копи у Флориді отримали найкрутіший поліційний автомобіль
AutoCentre
2025-04-16T11:52:54Z