MY.UAНовини
Земельний дерибан прощаємо, гучні справи закриваємо? Прийнятий Радою закон наробив галасу
Земельний дерибан прощаємо, гучні справи закриваємо? Прийнятий Радою закон наробив галасу

Земельний дерибан прощаємо, гучні справи закриваємо? Прийнятий Радою закон наробив галасу

Попри те, що народні депутати сказали своє слово, обговорення закону щодо добросовісних набувачів не вщухає

У відповідь на ухвалення Верховною Радою України закону, спрямованого на посилення прав добросовісного набувача, активісти зареєстрували петицію з із закликом до президента ветувати спірний документ та активно виступають проти його запровадження у публічному просторі. Основна причина – побоювання, що законодавчі зміни дозволять легалізувати оборудки з комунальної та державною землею. Натомість автори нормативно-правового акту запевняють: він захистить лише тих, хто діяв в межах закону, а з рештою власників розбиратимуться правоохоронці.

"Телеграф" з’ясовував, чому навколо запропонованих змін ламаються списи і які загрози несе закон.

Появою законодавча ініціатива завдячує "Мазепагейту"

На минулому тижні ВР України розглянула у другому читанні та підтримала 273 голосами Закон України "Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо посилення захисту прав добросовісного набувача" (реєстраційний номер 12089). Ідея його розробки, за словами одного з авторів – народного депутата від "Слуги народу" та заслуженого юриста України Ігоря Фріса, виникла після так званого "Мазепагейта" (відсилка до Уотергейтського скандалу, коли агенти ЦРУ та представники американського президента Ніксона попалися на встановленні прослушки в офісі Демократичної партії в готелі "Уотергейт, відтоді друга частина назви готелю "гейт" – стала суфіксом для позначення інших скандалів – Авт.). Йдеться про власника інвесткомпанії Concorde Capital Ігоря Мазепу, якого запідозрили у створенні злочинної організації та незаконному заволодінні землями водного фонду (загалом 7 га), на яких розташовані гідротехнічні споруди Київської ГЕС.

ДБР наочно демонструвало, про які землі йдеться у справі Мазепи

"Людина, яка придбала земельні ділянки з 3-4-5 рук, що були колись приватизовані у 2000-х роках, була поставлена в рамки кримінального переслідування з тими підозрами, що він незаконно придбав цю землю, – пояснював контекст історії під час прямого ефіру на своїй сторінці у Facebook Ігор Фріс. – І незаконність базувалась на проведених нещодавно експертизах й сказано, що ці землі знаходяться не в тій зоні, в якій була можлива приватизація. Дійсно, бізнес-спільноту це сколихнуло й таких кейсів, коли ми почали розбиратися, "вилізло" аж цілих 2 000, що перебувають на розгляді Верховного Суду України. Коли в людей, що є добросовісними набувачами, які купили щось законно, бо в момент посвідчення договору купівлі-продажу були перевірені всі арешти, заборони, відчуження, підстави набуття та відчуження, повноваження представників, за позовом прокуратури, органів дізнання, слідства це майно вилучається. І вилучається у особи, яка НЕ знала і НЕ могла знати, що це майно вибуло з власності держави чи комунальної, й заплатила за нього гроші".

Дійсно, торік в розпал скандалу навколо Мазепи різні бізнесові організації називали його справу політичною та безпрецедентною, заявляли про незаконний тиск правоохоронних органів та вимагали захисту від керівництва держави. Зокрема, з відповідною заявою виходила Коаліція бізнес-спільнот за модернізацію України. Відповіддю на це стала зустріч представників уряду з підприємцями, засідання РНБО, рішення якого було затверджено Указом президента і передбачало певні законодавчі зміни для зменшення можливості тиску на легальний бізнес, мораторій на процесуальні дії, що могли б обмежити діяльність підприємства та створення Ради з підтримки підприємництва. Ще одним кроком для захисту бізнесу стала й розробка законопроєкту №12089.

Добросовісний, якщо не знав і не міг знати, що попередній власник порушив закон

Як наголошує у своїх дописах Ігор Фріс, критерій добросовісності (набувач не знав і не міг знати про те, яким чином – правомірно чи ні – отримав у власність майно його попередник) та норма щодо витребування майна у добросовісного набувача існували й до того. Це прописано у ст. 388 Цивільного кодексу України. А запропоновані зміни покликані захистити право власності загалом й такого добросовісного набувача зокрема. Строк для перегляду законності набуття права власності в рамках цивільного провадження обмежено 10 роками (у випадку якщо майно вибуло з власності держави з ознаками злочину, то йтиметься про кримінальні провадження і при цьому строків давності не існує, а добросовісність не діє). Відлік починають з моменту реєстрації у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно права власності першого набувача на нерухоме майно. А головне якщо у добросовісного набувача майно таки заберуть в судовому порядку, то він матиме право на компенсацію його вартості.

Зміна власника - одна зі схем заволодіння землею, вважають коментатори

"Встановлення чітких правил щодо початку перебігу позовної давності та обмеження можливості витребування майна після певного строку захистить права добросовісних набувачів і зменшить кількість судових спорів у цій сфері. Однак, звертаю увагу, що дія цього законопроєкту не поширюється на певні категорії майна, що мають особливе значення для держави та суспільства. До таких об'єктів належать: об'єкти критичної інфраструктури, стратегічні об'єкти державної власності, об'єкти культурної спадщини, об'єкти природно-заповідного фонду", — наголошував Ігор Фріс.

Розширити перелік — пропозиція активістів

Ще на етапі обговорення законодавчих змін їх багато критикували та пропонували доопрацювати з урахуванням вимог чинного законодавства, а також інтересів держави чи окреми територіальних громад. Навіть в головному юридичному управлінні Апарату Верховної Ради визначили три концептуальні проблеми законопроєкту №12089. Всі вони, як зазначено у документі, опублікованому на офіційному сайті, стосуються не враховування окремих статей Конституції України. Через це, по-перше, "законопроєкт містить привілейовані права та надає відповідний захист лише окремим учасникам суспільних відносин".

По-друге, документ "жодним чином не передбачає необхідні компенсаційні механізми на користь держави чи територіальної громади, у разі завдання їм шкоди внаслідок вибуття з їх власності майна (хоча держава чи територіальна громада може дійсно позбуватися цінних об'єктів нерухомого майна, зокрема земель водного та лісового фондів, ділянок надр тощо)". І, по-третє, "правове регулювання, передбачене законопроєктом, в окремих випадках є суперечливим, що створює правову прогалину та не дозволяє передбачити наслідки правозастосування".

Ґрунтовно розбирав законопроєкт і Центр екологічних ініціатив "Екодія" й побачив у ньому можливості для узаконення нелегально приватизованих ділянок у межах лісового фонду, прибережних смуг водойм чи території Смарагдової мережі (екологічної мережі, що складається з територій, які становлять особливий природоохоронний інтерес – Авт.). Адже при застосуванні норми щодо 10-річного терміну позовної давності всі такі об’єкти, що опинились в приватних руках до 2014 року за різними протизаконними схемами, неможливо буде повернути у державну власність або власність територіальних громад.

"Екодія" запропонувала свої суттєві правки, але їх депутати проігнорували

Наприклад, тоді "індульгенцію" може отримати кейс з будівництвом компанією MacPaw, засновником якої є Олександр Косован, бази відпочинку з басейном та причалом для яхт у прибережній смузі Канівського водосховища. Ці ділянки належать до земель лісового фонду і фігурують в кримінальному провадженні, адже правоохоронці виявили незаконну схему при їх виведенні ще у 2013 році. При цьому її теперішній власник наполягає, що на момент купівлі "хвостів" кримінальних справ за землею не було, в наведенні ладу на ній та в будівництво були вкладені кошти, а тепер компанію намагаються позбавити майна. "Щойно ділянка стала привабливою — одразу зʼявилося багато охочих "поживитися": надумані перевірки, справи, пропозиції "вирішити питання", – так описує підґрунтя проблем сам Косован.

Заради будівництва бази відпочинку компанія Косована незаконно намивала пісок

Крім вже згаданих компаній Косована й Мазепи у виграші від законодавчих змін можуть бути й власники трьох земельних ділянок, розташованих на території Вишеньківського лісництва ДП "Бориспільський лісгосп". Вони були вилучені із земель лісового фонду, передані в оренду на 49 років приватним підприємствам "Гросс", "Принт" та "Берег" розпорядженням Бориспільської РДА. При цьому була змінена їх категорія на землі житлової та громадської забудови. Всі фірми мають одного бенефіціара – Руслана Олексенка, що також володіє ТОВ "Переяслав Фіш Клаб", яке продало землю компанії Косована та входить до девелоперської групи DEOL Partners, що управляє готельним бізнесом братів Віталія та Володимира Кличків. Разом з братом міського голови Олексенко володіє ТОВ "Київ Аеропорт Сіті" та керує готелем 11 Mirrors, що належить Володимиру Кличку, на чому акцентує увагу журналіст Володимир Бондаренко.

Шматок лісу відхопили собі фірми, власник яких пов'язаний з родиною Кличків

Тож активісти "Екодії" пропонували прибрати обмеження по термінах оскарження для трьох зазначених категорій земель. Також вони підкреслювали, що не держава чи територіальна громада має відповідати за відшкодування ринкової (!) вартості майна, якщо його у добросовісного набувача витребують за рішенням суду. Логічно, що такі фінансові зобов’язання мав би на себе брати той перший власник, який незаконно отримав землю чи іншу нерухомість, а потім її перепродав. Але ці зауваження, як вбачається з кінцевого варіанту закону вже підписаного головою ВР, було проігноровано.

Поважати бізнес чи захищати ліси та водойми

Варто відзначити, що законопроєкт №12089 в тому вигляді , за який проголосували депутати і який поданий на підпис президенту, отримав й значну підтримку. На адресу голови ВР України Руслана Стефанчука, наприклад, надходили листи від Федерацій роботодавців, металургів та автопрому України, Асоціації підприємців ветеранів АТО, Спілки українських підприємців, Українського союзу промисловців та підприємців, Ради підприємців при Президенті України та інших. В деяких зі звернень, зокрема від громадського об’єднання "Маніфест 42" відзначається як позитивний момент встановлення саме 10-річного терміну для можливості оскарження незаконно оформленої чи набутої власності. Адже це перевищує стандартний термін позовної давності, який складає три роки.

Також представники цієї спільноти вважають також правильним положення про те, хто саме буде платити компенсацію. "Згідно з практикою Європейського суду з прав людини, відповідальність за помилки, допущені державними органами при відчуженні майна, має нести держава, а не інвестор. В період, коли багато виробничих підприємств вимушені релокуватись всередині країни, будувати нові виробництва на нових місцях і прагнуть створювати кооперацію зі світовими виробничими брендами – вони повинні бути впевнені в надійності захисту інвестицій з боку держави" – наголошують в "Маніфесті 42".

Серед тих, хто активно відстоював законопроєкт №12089 був і відомий бізнесмен Олександр Коноптоський, який назвал документ кроком до інвестпривабливості. На підтримку своєї думки у постах на Facebook він наголошував, що недоторканість приватної власності є основою економіки, а також відзначав, що а прогрес й процвітання неможливий без підприємницької ініціативи, тож якщо не піклуватися й не поважати бізнес його не буде на тій чи іншій території. А на зауваження в коментарях Української природоохоронної групи про те, що ліси та прибрежні захисні смуги все-таки варто було б захистити від зазіхань, Конотопський зазначив, що це не злочин і не гріх, та навів приклади забудови на берегах Темзи, озер Гарда та Комо, у лісах Кароліни тощо.

Екоактивісти бачать порушення закону, бізнесмен наводить приклади інших країн

Попри сильне лобі законопроєкту №12089 та переконливі аргументи на його важливість для бізнесу активісти, що ведуть боротьбу з незаконною забудовою та дерибаном землі, виступають за збереження природи (а серед них крім згаданих – WWF-Україна, Greenpeace Україна, МБО "Екологія-Право-Людина", ГО "Українська природоохоронна група", ГО "Голка", ГО "Екоклуб", ГО "Бюро екологічних розслідувань") вони не переконали. Й на противагу схвальним відгукам й словам підтримки була створена петиція з закликом до президента накласти вето на документ. Її автор Мішель Терещенко – французсько-український бізнесмен, меценат, що раніше обіймав посаду міського голови Глухова, та у суді боровся за повернення до комунальної власності легендарної садиби, що належала його родині.

Активісти боряться за порятунок Юрковиці - історичному місці, яке планують забудувати

Автор петиції підкреслює, що основна загроза полягає в тому, що норма законопроєкту "мають зворотну дію в часі, тому повернути землі, за якими зараз тривають суди, буде неможливо". В якості прикладів Терещенко називає справуексміністра аграрної політики Миколи Сольського, якого НАБУ звинувачує в участі у схемі із заволодіння державною землею на понад 290 млн гривень, свіжу історію з махінаціями у столиці, в яких ключову роль грав бізнесмен Денис Комарницький та "викрадені до Революції Гідності соратниками Януковича під забудову ліси, водойми, пляжі". Також у петиції наводиться статистика, що лише у 2024 році вартість ділянок, за якими були подані позови, становить 407 млрд 285 млн гривень. А відповідно до законодавчих змін відшкодування таких шалених сум, у разі відповідного рішення суду, може бути покладене на бюджет.

Наразі третина голосів (8352 з 25 тис. потрібних) петиція вже зібрала. Заклик її автора підтримати ініціативу і не допустити масштабної легалізації вкраденої у держави та територіальних громад землі – лісів, водойм, прибережних смуг, пам’яток археології, земель оборони, які водночас можуть бути лісами, земель природно-заповідного фонду, а також вкраденого у держави або громади майна активно репостять й закликають робити так само. Наприклад, це публічно зробила відома українська акторка театру та кіно Ада Роговцева. Наразі неясно чи встигне петиція пройти всю процедуру до підписання законопроєкту №12089 президентом. "Телеграф" й надалі слідкуватиме за перебігом подій навколо скандального документа.

Теги за темою
Верховна Рада
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
В Аргентині та Бразилії оголошують семиденну жалобу через смерть Папи Франциска
УкраинФорм
2025-04-21T18:33:43Z
Прикордонники попередили про можливі затори на кордоні
ZN UA
2025-04-21T18:31:06Z
Смерть Папи Римського та відступ військ РФ з околиць Покровська. Головне за 21 квітня
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T18:21:54Z
У Ватикані офіційно оприлюднили причину смерті Папи Римського Франциска
24tv
2025-04-21T18:18:00Z
В Аргентині оголосили 7 днів жалоби: як переживає смерть Франциска його рідний Буенос-Айрес
24tv
2025-04-21T18:12:00Z
Американські розробники представили інноваційний підводний бойовий дрон Lionfish SUUV
InternetUA
2025-04-21T18:01:50Z
Мобілізація не матиме сенсу: в російського ВПК є одне слабке місце
24tv
2025-04-21T17:57:50Z
У Чернігові на Великдень усі християнські конфесії об’єдналися в молитві за Україну
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T17:57:43Z
Виконавчою директоркою «Громадського радіо» обрали Руслану Брянську
Детектор М
2025-04-21T17:54:50Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
З'явилося прощальне відео посолки США Брінк: говорить про війну, але Росію знову не згадує
Лига
2025-04-21T18:39:55Z
«Бути послом США в Україні було честю»: Бріджит Брінк підбила підсумки своєї роботи
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T18:39:44Z
Трамп вважає, що діяльність міністра оборони не порушує функціональність Пентагону
УкраинФорм
2025-04-21T18:36:13Z
Сенаторка вимагає відставки глави Пентагону на тлі витоку даних: Він загрожує нацбезпеці США
InternetUA
2025-04-21T18:34:30Z
Чим може бути небезпечне 30-денне перемир’я: експерт описав загрозу
GlavRed
2025-04-21T18:27:42Z
Інституції ЄС приспустили прапори у звʼязку зі смертю Папи Римського
Европейская правда
2025-04-21T18:27:41Z
Росіяни почали використовувати китайські автомати Type 56-1 на війні проти України
24tv
2025-04-21T18:27:23Z
Новый "мирный план" Трампа, смерть Папы Римского, истоки из Пентагона: главное за праздники
Европейская правда
2025-04-21T18:25:39Z
Користь для мозку і контроль ваги: 9 переваг волоських горіхів
GlavRed
2025-04-21T18:27:53Z
Поширені комбінації харчових добавок можуть підвищувати ризик діабету 2 типу
24tv
2025-04-21T18:03:23Z
Тест на IQ: тільки 5% геніїв можуть знайти фальшивого лікаря за 5 секунд
GlavRed
2025-04-21T16:27:57Z
Названо ідеальну довжину для денного сну: це менше, ніж ви думали
24tv
2025-04-21T16:03:04Z
Регулярне споживання йогуртів знижує ризик раку молочної залози
360ua.news
2025-04-21T16:00:26Z
Несподівана причина головного болю – ваші зуби мудрості
24tv
2025-04-21T15:33:28Z
Позіхання — захисна реакція організму, яка допомагає відновити сили
360ua.news
2025-04-21T15:03:25Z
За пів року військовий госпіталь у Харкові розраховує зібрати ₴7 мільйонів на ремонт апарату КТ
УкраинФорм
2025-04-21T14:36:33Z
Як вивести жахливий запах з раковини: потрібно 10 секунд
24tv
2025-04-21T14:24:47Z
Крістен Стюарт та Ділан Мейєр одружилися у Лос-Анджелесі
360ua.news
2025-04-21T18:36:57Z
Зрадниця Лорак зробила заяву після новини про нове кохання її чоловіка
GlavRed
2025-04-21T18:30:57Z
Ірландія на Євробаченні 2025: хто така Emmy та про що її пісня Laika Party
Факти ICTV
2025-04-21T18:06:22Z
Знищення репутації та малі роялті: як ШІ-компанії купують обличчя акторів і користуються ними
Фокус
2025-04-21T17:30:47Z
"Підвішена ситуація": Коляденко розповів, коли закінчиться війна в Україні
GlavRed
2025-04-21T17:27:54Z
Зірка "Сутінків" офіційно уклала шлюб зі своєю коханою дівчиною
GlavRed
2025-04-21T17:27:52Z
Учасниця "Лісапетного батальйону" відверто розповіла про смерть сина: "Заснув і не прокинувся"
24tv
2025-04-21T17:27:41Z
«Біс попутав». 66-річна солістка «Лісапетного батальйону» пожалкувала про ботокс
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T16:54:09Z
Sunday news з Софією Єгоровою! До Перемоги!
FM-TV
2025-04-21T16:46:30Z
У США літак з майже 300 пасажирами спалахнув відразу після зльоту
24tv
2025-04-21T18:33:21Z
На Харківщині через російські атаки загинули двоє мирних жителів
Комсомольская правда
2025-04-21T18:28:26Z
У Києві викрили шахраїв, які купували iPhone за фальшиві долари
InternetUA
2025-04-21T18:19:05Z
Біля берегів Нідерландів судно наїхало на вітрову турбіну, є постраждалі
Европейская правда
2025-04-21T18:13:15Z
На Тернопільщині 19-річна породілля покинула новонародженого сина на вулиці - її знайшла поліція
УкраинФорм
2025-04-21T17:33:12Z
На Полтавщині в ставку знайшли тіло 5-річного хлопчика: деталі трагедії
24tv
2025-04-21T17:18:37Z
На Вінниччині затримали водія автобуса, який спричинив смертельну ДТП
УкраинФорм
2025-04-21T17:18:21Z
Дістав з автівки зброю та погрожував: у Кропивницькому п'яний чоловік влаштував конфлікт
24tv
2025-04-21T16:45:05Z
Фальшиві банкіри та “правоохоронці” обдурили двох жінок на тисячі доларів
InternetUA
2025-04-21T16:37:51Z
Подорожчання проїзду в маршрутках у Києві: вартість поїздки вдарить по гаманцю
Политека
2025-04-21T18:31:27Z
"Перемир'я" закінчилося: Росія знову атакує "Шахедами"
24tv
2025-04-21T18:21:51Z
У Маріуполі в березні-квітні з’явилися дві нові військові бази росіян - Центр вивчення окупації
УкраинФорм
2025-04-21T18:19:43Z
Відключення води у Харкові: кому доведеться потерпіти до 16 травня
Политека
2025-04-21T18:01:35Z
На Дніпропетровщині жінка підірвалась на міні, ще двоє людей поранені через атаки росіян
УкраинФорм
2025-04-21T17:54:40Z
"Відповзають" від західних околиць: де ЗСУ потіснили російську армію
Telegraf
2025-04-21T17:54:18Z
Шлях до пекла, – у 24 ОМБр розповіли, де масштабно знищують росіян попри їхні маневри
24tv
2025-04-21T17:36:31Z
Графіки відключення світла в Запоріжжі 22 квітня: енергетики зробили попередження
Политека
2025-04-21T17:30:44Z
Росія втратила пляжі Анапи та Сочі через екологічну катастрофу, – Андрющенко
24tv
2025-04-21T17:27:28Z
Фінансовий прогноз за місяцем народження: коли народжуються справжні мільйонери
GlavRed
2025-04-21T17:27:31Z
Те, що треба після свят: як приготувати улюблену "Мімозу" по-новому – поринаємо в ностальгію
24tv
2025-04-21T17:12:25Z
Усіма улюблений салат Мімоза заграє новими смаками - оригінальний рецепт
GlavRed
2025-04-21T16:27:10Z
Чому в огірків гіркі "попки" і як цього уникнути: поради щодо вирощування овоча
Telegraf
2025-04-21T15:54:33Z
Колишні повертаються: 4 знаки зодіаку, яким незабаром нагадає про себе минуле
Знай
2025-04-21T15:51:49Z
Ламінат, що здувся: чи можна його ремонтувати самотужки
24tv
2025-04-21T15:24:07Z
Нове захоплення підлітків: які небезпеки приховує гра «Червоні двері, жовті двері»?
Комсомольская правда
2025-04-21T15:19:12Z
Сміття краде гроші: 5 ознак, що ваш будинок блокує фінансову енергію
Знай
2025-04-21T14:51:47Z
Чому не росте кріп на городі: основні причини
GlavRed
2025-04-21T14:27:49Z
Британський боксер ефектно нокаутував суперника у реванші: відеоогляд бою
24tv
2025-04-21T18:27:38Z
Вінісіус: Я хочу надовго залишитися в Реалі та увійти в історію, як один з найвеличніших футболістів світі
Football.ua
2025-04-21T18:25:46Z
Навіть не вмовляйте: російський чемпіон світу не захотів битися з Усиком
24tv
2025-04-21T18:15:31Z
Циганков із перших хвилин протистоятиме Антоні у матчі проти Бетіса
Football.ua
2025-04-21T18:15:11Z
Флік: Реал – фантастична команда, і вони теж хочуть досягти своїх цілей
Football.ua
2025-04-21T17:54:36Z
Снігур програла аргентинці у півфіналі відбору турніру WTA в Іспанії
УкраинФорм
2025-04-21T17:24:48Z
Хабі Алонсо: Реал Мадрид? Не хочу обговорювати всілякі чутки та спекуляції
Football.ua
2025-04-21T17:22:13Z
Рафінья може повернутися до Англії
Football.ua
2025-04-21T17:19:28Z
Експерша ракетка України відмовилася від участі в "тисячнику" в Мадриді
24tv
2025-04-21T17:18:33Z
"IT-коаліція" передала Україні обладнання на майже 2 млн євро
Европейская правда
2025-04-21T18:36:09Z
Google під ударом: США розглядають історичні санкції проти компанії
Telegraf
2025-04-21T18:30:15Z
ПФУ розкрив важливі моменти щодо виплат за квітень: що з пенсіями, субсидіями та лікарняними
Хвиля
2025-04-21T18:21:48Z
Ринки різко обвалилися після критики Трампа на адресу голови Федеральної резервної системи
УкраинФорм
2025-04-21T18:18:56Z
Офіційний курс євро сягнув рекорду
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T18:06:33Z
Євро підскочив до нового максимуму: огляд курсів провідних банків України
Хвиля
2025-04-21T18:00:04Z
Дубайська шоколадна лихоманка: як TikTok спричинив світову кризу фісташок
InternetUA
2025-04-21T17:48:56Z
Шведський Saab 340 здійснив тестовий політ в Україні
iPress
2025-04-21T17:31:48Z
Єврокомісія пообіцяла кращі умови торгівлі Україні
iPress
2025-04-21T17:31:12Z
Кіберполіція попереджає про шахрайства: фішингові посилання
Украина Криминальная
2025-04-21T18:00:25Z
Ілон Маск готується піти з уряду
iPress
2025-04-21T17:31:48Z
ОАЕ першими в світі використовуватимуть ШІ для написання законів
iPress
2025-04-21T17:31:02Z
Дуров пригрозив виходом Telegram з ринку: яка причина такого категоричного рішення
InternetUA
2025-04-21T17:28:26Z
Жінка знайшла замкнені двері у своєму 200-річному будинку, шокована тим, що за ними ховалось
24tv
2025-04-21T17:27:28Z
В Оксфорді створили квантовий комп’ютер, що обчислює за секунди — деталі прориву
InternetUA
2025-04-21T16:57:31Z
У Таїланді розкрито незаконну мережу онлайн-гемблінгу на $96 млн
InternetUA
2025-04-21T16:49:59Z
У Японії успішно протестували дрони для управління блискавками
InternetUA
2025-04-21T16:28:55Z
NASA пообіцяла $3 мільйони тому, хто придумає, як утилізувати на Місяці пакети з людськими екскрементами
Фокус
2025-04-21T16:07:24Z
Як у Франції зробили перший у світі автомобіль
AutoCentre
2025-04-21T18:09:41Z
Toyota завершує розробку RAV4 2026
360ua.news
2025-04-21T18:00:47Z
Tesla кібервантажівка розпізнає себе як смітник
Топ Жир
2025-04-21T18:00:40Z
Швидке заряджання батарей CATL робить зарядження ЕС настільки швидким, як заправка бензином
Топ Жир
2025-04-21T18:00:19Z
Продаж Dodge Challenger SRT Super Stock на 1,300 миль доводить, що FOMO вже минув
Топ Жир
2025-04-21T17:30:56Z
Спека налетіла на Україну: як швидко охолодити салон авто без кондиціонера
GlavRed
2025-04-21T17:27:58Z
Irizar показав рекордний запас ходу для водневих автобусів у Європі
AutoCentre
2025-04-21T17:00:08Z
Zeekr 009 у золотому покритті: розкішний мінівенного класу
Топ Жир
2025-04-21T16:45:31Z
"Всюдихід, Ілоне?": копи відкопали Tesla Cybertruck на пляжі через загрозу припливу
Фокус
2025-04-21T16:30:01Z