MY.UAНовини
Михайло Сваричевський, Суспільне Херсон: Страшно отримувати несподівані дзвінки, раптом із кимось щось сталося
Михайло Сваричевський, Суспільне Херсон: Страшно отримувати несподівані дзвінки, раптом із кимось щось сталося

Михайло Сваричевський, Суспільне Херсон: Страшно отримувати несподівані дзвінки, раптом із кимось щось сталося

Менеджер «Суспільне Херсон» Михайло Сваричевський розповів про найбільші виклики та труднощі роботи філії в прифронтовому регіоні, як побудований робочий процес, про плани, які не вдалося втілити через повномасштабне вторгнення, а також, чим найбільше пишається.

Михайло Сваричевський уперше приїхав у Херсон у червні 2021 року, тоді його було призначено виконувачем обов’язків менеджера Херсонської філії Суспільного. Йому довелося не лише відкривати для себе нове місто, в якому до цього не був жодного разу й не мав жодного знайомого, а й розпочинати нову для себе роботу, адже раніше Михайло Сваричевський працював в юриспруденції. З листопада 2021 року він обіймав посаду менеджера Херсонської філії, а вже за кілька місяців розпочалося повномасштабне вторгнення, Херсонщина опинилася в окупації — і йому знову довелося займатися питаннями, до яких не готувало життя. Насамперед — безпекою колективу.

— Михайле, цьогоріч ви отримали премію «Суспільний код», колеги проголосували за вас у підномінації «Надійний тил». Яке значення для вас має ця нагорода?

— Голосує повністю вся компанія, не лише мій колектив, абсолютно всі філії, центральний офіс. Яке це має для мене значення? Простими словами, якщо є довіра, повага від колег і трудового колективу, то це привід поставити собі мінімальний плюс. Можна сказати, що те, що я роблю для компанії та свого колективу, люди бачать — і це щось значить. Це робота, яка дає результати.

— Ви ж не херсонець, і мені цікаво, яке враження на вас справило місто, коли ви вперше приїхали в Херсон, і як воно змінювалося протягом цих років?

— До початку роботи у Херсонській філії Суспільного жодного разу в Херсоні не був. Уперше приїхав улітку 2021 року, коли мені випала можливість спробувати себе на посаді виконувача обов’язків керівника. Приїхав улітку, в розпал сезону, побачив ще мирне життя в місті. До повномасштабної війни там прожив усе літо, осінь і два місяці зими. Звісно, мені було досить цікаво і в плані роботи, бо це був новий напрям для мене, оскільки в Одесі я працював винятково юристом, і до цього в моєму житті була лиш юриспруденція, а тут переді мною відкривався менеджмент. З іншого боку — я приїхав у нове для себе місто, де у мене не було жодного знайомого. Пригадую, намагався щодня кілометр-два пройти, щось подивися, щось побачити.

Улітку мене найбільше вражав ринок у Херсоні. Пам’ятаю, у мене закінчувався робочий день — і я йшов на ринок. Мені подобалося, скільки там усього було — від овочів до фруктів і ягід — а ще атмосфера. В Одесі є Привоз, в інших містах — свої ринки, але такого як у Херсоні більше ніде не зустрічав. Мені було приємно спілкуватися з людьми — херсонці дуже доброзичливі. Я родом із Вінницької області, україномовний, але спілкуючись із людьми, які відповідають російською, жодних проблем із комунікацією не відчував. Дуже любив Дніпро, де після робочого дня можна поплавати. Багато часу проводив поруч із нашою філією — на Арестанці. Мене Херсон вражав своєю простотою, колоритом і певною індивідуальністю, якої немає ніде. Дуже задоволений тим, що встиг ці вісім місяців пожити в мирному Херсоні. Хоча розумію, що там є свої проблеми, свої історії, але просто намагався прийняти це місто тими першими відчуттями — на дотик, на слух. От такі у мене були перші враження від міста.

— У перші дні після деокупації Херсона — у листопаді 2022 року — ви приїхали в Херсон, щоб повісити на будівлю Херсонської філії Суспільного український прапор. Ви тоді сказали, що мріяли про це всю окупацію.

— Для мене період окупації Херсона дуже важкий, тому що більш як половина трудового колективу перебувала в місті. Щодня боявся, не дай Боже, отримати повідомлення про те, що в чийсь дім прийшла біда, когось затримали. З представниками медіа в окупації це була поширена історія, їх шукали та затримували, й у нас такі випадки були. На той час у місті не було ні правоохоронних органів, жодних офіційних інституцій, залишилися тільки люди. Максимум, що ти міг зробити, — це одних людей зв’язати з іншими, щоб вони надали якусь підтримку чи допомогу. Я вже мовчу про те, які юридичні наслідки для мене як для керівника, для нашого підприємства були — і викрадення майна, і пошкодження. Але це дрібниці порівняно з тим, чого варті життя та здоров’я людей.

Період з одного боку був нервовим, а з іншого — чогось навчив, дав певне загартування. Коли окупація закінчилась, емоції просто переповнювали: «Нарешті ми зможемо туди поїхати! Зможемо поспілкуватися з людьми, а ті, хто виїхав, зможе повернутися в рідні домівки». Це були неймовірні відчуття.

Під час окупації росіяни розмістилися на нашій базі, в наших приміщеннях працював окупаційний канал «Таврія», вони випускали багато шкідливих матеріалів. Я так мріяв після деокупації приїхати в місто та зробити фото на площі Свободи, а ще — повернути на будівлю «Суспільне Херсон» український прапор. І я це зробив. Спершу пішов на центральну площу, де було багато людей і грала українська музика, всюди — українські прапори. Разом із радістю, звісно, відчувався і сум, бо окупація до багатьох домівок принесла біду.

Михайло Сваричевський вішає український прапор на будівлю Херсонської філії Суспільного

Коли потрапив до наших приміщень, то паралельно велися роботи з розмінування територій, із документування в межах кримінальних проваджень про викрадення та пошкодження майна. Український прапор повісив на філію в перший день свого приїзду. Спеціально купив його в Одесі й привіз у Херсон. Ця ідея жила в мені всі вісім місяців окупації. Це нагадування, що ми пережили, а прапор — символ того, що все чуже буде відкинуте, поборене, а наше повернеться.

— Які найбільші труднощі та виклики нині у вас як керівника філії в прифронтовому регіоні?

— Найбільший виклик — це безпека людей, тому що в тих умовах, у яких зараз перебуває місто і працюють люди — хай би як не звучало, це лотерея. Ти можеш вийти в магазин чи в аптеку — і не повернутися додому. Є випадки, коли люди міським транспортом добираються на роботу і зазнають поранень унаслідок скидів із дронів. Або артилерія, або КАБи. Аналізуємо, консультуємося з правоохоронними органами та військовими, в певних випадках вибираємо модель роботи, плануємо якусь пріоритетність виїздів, щоб зберегти життя та здоров’я людей. Зауважу, що наші люди дуже ініціативні, а журналістика — така професія, яка навіть в умовах прифронтового міста передбачає важливість перебування на місці подій. Працівники живуть цією роботою, розуміють вагомість кожного інфоприводу, ініціативність на шаленому рівні. Мені справді доводиться стримувати людей, щоб не їхали на якийсь запис коментаря чи інтерв’ю, а просто пересиділи вдома. Ми аналізуємо всі ці ситуації та намагаємося знаходити такі рішення, щоб максимально убезпечити їх у цих умовах. У центрі міста і в будь-яких інших районах Херсона, де працюють наші журналісти, може бути атака з лівого берега, тож розраховувати на якесь безпечне середовище, на якийсь захист дуже важко. Мені дуже страшно отримувати незапланований дзвінок, у цей момент просто молюся, щоб це не було повідомлення, що з кимось щось сталося.

  • Читайте також: «Суспільне Херсон» в евакуації

— «Детектор медіа» писав про роботу Херсонської філії Суспільного на початку повномасштабного вторгнення, під час окупації Херсона. Хочеться поговорити про те, як працює «Суспільне Херсон» після звільнення міста від російської навали. Нині частина співробітників працює дистанційно, частина залишається в місті. Як вдалося побудувати робочий процес?

— Управління командою має два напрями. Перший — це адміністративно-фінансовий, цими питаннями займаюсь я, а другий — це безпосередньо творча робота, за яку відповідає головний редактор. Моє бачення роботи команди в таких умовах — спільне планування з творчою командою, з головним редактором. Ми виходили з того, що люди перебувають у різних містах: хтось обрав для себе бути в Херсоні, усвідомлюючи наслідки й умови роботи, а частина команди, враховуючи безпекові обставини, вирішила працювати дистанційно. Зважаючи на це, нам потрібно було організувати певний механізм роботи для тих, хто в Херсоні, і залучати максимально тих, хто перебуває в інших містах.

Ми розподілили наше обладнання так, що люди, які працюють у місті, мають усе для того, щоб зняти інформацію та передати її тим, хто працює дистанційно. Коли отримали матеріальне забезпечення, побудували роботу так, що люди в Херсоні — це наші очі, вони отримують інформацію, їхня задача — передати її тим, хто працює дистанційно. Далі вже її обробляють, шифрують, форматують для різних платформ і займаються розповсюдженням цього матеріалу. Ось так це і працює: ті, хто в Херсоні — займається збиранням інформації, а ті, хто працює дистанційно, — її обробкою. На сьогодні маємо крутий злагоджений колектив, який працює в місті, й де кожен може підмінити, підстрахувати один одного. У всіх є своя кваліфікація: хтось працює з військовими, хтось із медиками. Враховуючи таку специфіку й модель роботи, вдається працювати на тому рівні, щоб зберегти показники, які ми маємо нині.

Що нам заважає? Нам заважає статус прифронтового міста, нам заважають постійні обстріли, в цілому безпековий фактор. Про безпеку в Херсоні говорити важко, у місті справжнє полювання за людьми.

 Михайло Сваричевський

  • Читайте також: Маргарита Лазник, «Українське радіо», Херсон: «Якщо я виїду, то хто буде розповідати про те, що тут відбувається»

— Знімальні групи, які працюють у Херсоні, фактично на лінії вогню. Чи забезпечені вони необхідними засобами безпеки?

— Співробітники мають каски, бронежилети, аптечки — це основні засоби, які мають бути у журналістів у прифронтовому місті. При певних зйомках чи відрядженнях потрібно узгоджувати цей намір із правоохоронними органами. У якихось випадках це роблю я, в якихось — дівчата й хлопці, коли домовляються про виїзд. Знімальні групи, які працюють у Херсоні, — це люди, які працюють на постійній основі там із періоду деокупації. Це стала мінікоманда, до 15 осіб, яка доповнює, підтримує, довіряє один одному. Не кожен готовий сісти в машину з кимось і поїхати в прифронтовий регіон. У нас так побудована робота, а можливо й закарбована часом і обставинами, що ці люди — уже не просто колеги, а друзі. У таких умовах люди не йдуть на роботу, щоб просто отримати зарплатню. Вони ідейні та розуміють, для чого працюють, яка місія їхньої роботи. Тож це відображається в настроях і розподілі повноважень. Коли є певне завдання, не може бути якогось фактичного примусу до чогось, але й ніхто не казатиме: «Я не хочу». Щоразу, коли спостерігаю за роботою команди, у мене виникає тільки повага до цих людей, і моя задача як керівника — зробити все, щоб вони могли проявляти свою ініціативність і виконувати свої обов’язки.

Оскільки це прифронтове місто під постійними обстрілами, це не може бути якась певна шаблонна робота. Кожен день — це новий виклик. Кожен день — це відповідальність, пов’язана з життям людей. Зараз ця відповідальність для мене є пріоритетом.

— Торік Львівський медіафорум ініціював благодійний збір, завдяки якому Херсонська філія Суспільного мала змогу придбати необхідну для роботи техніку. Чи всім необхідним забезпечена філія зараз, чи є потреба у якомусь додатковому обладнанні?

— Після деокупації у нас були певні проблеми з технікою, тому що 95% того, що ми мали, просто викрали або знищили окупанти. Велика подяка Львівському медіафоруму за ініційований ними збір коштів, завдяки яким ми забезпечили значну частину техніки для роботи. Паралельно наш центральний офіс працює з іноземними партнерами, і завдяки  їхній підтримці команда «Суспільне Херсон», зокрема працівники, які нині працюють у філії, максимально забезпечені всім необхідним.

— Можливо, є якісь задуми, які хотілося би втілити у життя, але не вистачає ресурсів?

— Коли я у 2021 році прийшов на цю посаду, то побачив, що у нас дві величезні будівлі, застарілі, в які потрібно було вкладати дуже багато коштів, робити дуже багато ремонтів. Прагнув створити максимально сприятливі й комфортні умови для працівників, облаштувати ньюзрум. Був задум ще започаткувати спільний простір для представників медіа Херсонщини: ми подумали, що було б дуже круто, якби ми могли збиратися в якомусь певному місці, обговорювати важливі події. Це могло би відбуватися на території Суспільного мовника Херсонщини. До того ж розташування філії чудове, на березі річки, поруч — парки.

Але зараз не можу мріяти про щось таке далеке. Для мене виклик — це зберегти команду й ту мотивацію, яка є зараз. Навіть враховуючи наші реалії, ми повинні наслідувати краще, кожного дня намагатися робити те, що робимо, але ще краще, виходити на вищий рівень. Постійно вчитися, вдосконалюватися, залучати нових крутих людей і отримувати результати.

Дай Боже мирного неба над Херсонщиною і всією Україною — тоді перед нами постануть інші виклики: питання комфортного офісу, наприклад. Не думаю, що будемо повертатися до старих будівель, оскільки збитки, які ми отримали під час окупації та отримуємо їх щодня, будуть просто космічні. До того ж місце розташування філії — за 100 метрів від річки, яка слугує зараз і, ймовірно, буде слугувати лінією розмежування ще довго. На сьогодні важливо зберегти команду, а далі, враховуючи обставини, в яких ми опинимося, будемо приймати рішення, як нам рухатись і розвиватися далі.

Михайло Сваричевський біля будівлі «Суспільне Херсон»

  • Читайте також: «Альоно, не нервуй, але тебе додали в групу “нацистів”». Альона Мовчан, «Суспільне. Херсон» — про життя в окупації та роботу у прифронтовому місті

— На початку повномасштабного вторгнення, коли кореспонденти філії залишалися працювати в місті, вже захопленому ворогом, фактично на свій страх і ризик, і робили матеріали з місця подій, — зросла й аудиторія, збільшилася кількість переглядів соціальних мереж. Телеграм-канал «Суспільне Херсон» нині налічує майже 47 тисяч підписників, ютуб-канал — майже 50 тисяч. Який зворотний зв’язок отримуєте нині від аудиторії?

— Потрібно враховувати, що Херсонська область поділена на лівобережну та правобережну частини, лівий берег повністю в окупації. Там тривають фільтраційні заходи. Люди не можуть мати підписки на якісь українські медіа з міркувань безпеки. Я знаю, що вони читають нас, стежать за інформацією, але саме як підписників ми їх не побачимо. Там залишається багато людей із проукраїнською позицією, тих, хто чекає на повернення України, але через посилення фільтраційних заходів із боку окупантів вони не можуть бути підписниками чи постійними користувачами наших соцмереж. Окупанти максимально ускладнюють навіть інформаційний зв’язок між лівим і правим берегом Херсонщини.

Люди дуже багато пишуть відгуків на наші матеріали, зокрема в наших соцмережах, або виходять на тих людей, які робили сюжети. Звісно, вдячні. Є і певна критика, ми все читаємо, аналізуємо. Але гарні відгуки переважають критику. З лівого берега таких повідомлень надходить мало, хоча вони також є. Я розумію, що для людей в окупації означає якась активність у соціальних мережах чи навіть у якихось месенджерах.

Михайло Сваричевський і менеджер Одеської філії Суспільного Назарій Максимчук

— Чи є історії, які знімали кореспонденти «Суспільне Херсон», які вас особливо вразили?

— Матеріали, пов’язані з мітингами, які проходили в Херсоні в перші дні окупації. Дивишся — і пригадуєш той період, відчуваєш повагу до тих людей, які змогли це зробити. Як люди протестували, як виходили на проукраїнські мітинги, як демонстрували свою позицію, які емоції переповнювали людей. Ці історії для мене найважливіші, ті, що залишаються в серці.

— Що для вас є найважливішим у роботі? Чим найбільше пишаєтеся?

— Я не скажу про якісь особисті досягнення, найбільше пишаюся людьми. Тим, що потрапив у команду, не знаючи жодної людини, а ті події, в яких ми опинилися, нас згуртували. Я відчуваю максимальну повагу до людей за те, що ми пройшли, і те, що нам ще потрібно пройти, тому що сьогодні, на жаль, війна триває і невідомо коли закінчиться. Найбільше досягнення — це довіра людей.

Фото: з особистого архіву Михайла Сваричевського

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
В Европе впервые состоялся запуск орбитальной ракеты-носителя
Корреспондент
2025-03-30T22:27:29Z
Netflix: Консоли уходят в прошлое, сегодняшние дети не мечтают о PlayStation 6
GameMag
2025-03-30T20:33:58Z
Дикий мир: Обзор Monster Hunter Wilds
GameMag
2025-03-30T20:33:03Z
Общение вылечило мозг: ученые выяснили, что экстраверты меньше употребляют антидепрессанты
Фокус
2025-03-30T19:42:54Z
Джоэл всё сделал правильно: Глава Naughty Dog Нил Дракманн поделился мнением о финале The Last of Us
GameMag
2025-03-30T19:07:33Z
Нас начнут кормить искусственной рыбой: ученые предлагают ее на замену исчезающей настоящей
Фокус
2025-03-30T18:51:05Z
Разработчики Black Desert сворачивают поддержку старых консолей — летом игра выйдет на PlayStation 5 и Xbox Series X|S
GameMag
2025-03-30T18:10:12Z
iPad Pro з 5G-модемом Apple, iPad 12 та інші в центрі чуток
Portaltele
2025-03-30T17:42:02Z
Таинственные открытия вблизи Мертвого моря: археологи раскопали изменившее представление об истории
Знай
2025-03-30T15:51:37Z
Что день рождения может рассказать о вашем характере. Проверьте себя
Gazeta UA
2025-03-30T21:39:19Z
Как снизить энергопотребление холодильника на 30%: советы после которых вы не узнаете суммы в квитанциях
Знай
2025-03-30T20:52:35Z
Это произойдет до 2026 года: нумеролог рассказал, как последняя цифра вашего года рождения расскрывает будущее
Знай
2025-03-30T20:30:53Z
Без этих манипуляций вы утратите весь урожай: что сделать с плодовыми деревьями уже сегодня
Telegraf
2025-03-30T19:21:25Z
Как подавить безосновательную ревность: четыре эффективных шага
Gazeta UA
2025-03-30T18:27:40Z
Эмоция, дарующая нам молодость: ученые узнали, как счастье помогает жить дольше
Фокус
2025-03-30T18:21:24Z
Забвение для них хуже плевков в спину: ученые узнали, как нарциссы реагируют на сплетни
Фокус
2025-03-30T17:21:53Z
Почувствуют себя любимцами судьбы - астролог о знаках, обладающих суперсилой
Gazeta UA
2025-03-30T17:09:21Z
Как закупорить бутылку недопитого вина: лучшие варианты
Gazeta UA
2025-03-30T16:54:19Z
Удар по Купянску: число пострадавших возросло
Корреспондент
2025-03-30T21:42:57Z
В Мурманске неизвестный с крыши обстреливает автомобили и дома
Корреспондент
2025-03-30T21:00:39Z
Войска РФ атаковали Херсон, есть пострадавшая
Корреспондент
2025-03-30T19:24:15Z
Появились фото и имя подозреваемого в убийстве экс-депутата из Каменского Плахотника
Telegraf
2025-03-30T19:03:10Z
Военный ветеран получил травмы во время драки в Киеве
Апостроф
2025-03-30T16:03:54Z
Мужчина разбился прямо в ТЦ в центре Одессы
Telegraf
2025-03-30T16:03:53Z
На Полтавщине подростки издевались на 10-летним ребенком: дело дошло до омбудсмена
Фокус
2025-03-30T13:51:00Z
В Мьянме, где погибли сотни людей, произошли новые землетрясения
Комсомольская правда
2025-03-30T13:36:06Z
Землетрясение в Мьянме привело к самым масштабным разрушениям в Азии за сто лет – Красный Крест
ZN UA
2025-03-30T13:01:10Z
Первый гол забил на 47 секунде: Яремчук отметился дублем в ворота Панатинаикоса
Факти ICTV
2025-03-30T20:37:59Z
В РФ топ-чиновник умер во время хоккейного матча: он отправлял россиян на войну
Фокус
2025-03-30T17:36:48Z
Экс-ассистент Тухеля может возглавить немецкий топ-клуб
Корреспондент
2025-03-30T16:18:05Z
Лунин оказался в эпицентре скандала в Испании
Telegraf
2025-03-30T15:24:01Z
Карпаты разгромили Черноморець в дебютном матче Кучера
Корреспондент
2025-03-30T15:04:21Z
НБА может создать новый баскетбольный турнир в Европе
ZN UA
2025-03-30T14:46:45Z
Лунин попал в досадную ситуацию из-за недостаточного уровня знания испанского
Корреспондент
2025-03-30T13:36:26Z
Российский топ-чиновник умер во время хоккейного матча: гнал россиян на войну
Telegraf
2025-03-30T11:48:01Z
"Реал" согласовал бесплатный переход звезды "Ливерпуля" и сборной Англии – СМИ
ZN UA
2025-03-30T11:16:23Z
Враг атаковал Харьков: дрон попал по территории гражданского предприятия
Gazeta UA
2025-03-31T00:30:12Z
DeepState рассказал о новых продвижениях РФ
Корреспондент
2025-03-30T23:09:50Z
Российские войска продвинулись вблизи трех населенных пунктов
Gazeta UA
2025-03-30T22:21:28Z
Военный госпиталь в Харькове возобновил операции после обстрела
Корреспондент
2025-03-30T21:45:15Z
Генштаб оценил ситуацию на фронте
Корреспондент
2025-03-30T20:57:54Z
Бой идет за каждое здание: часть Торецка - под контролем оккупантов
Новости Украины
2025-03-30T19:36:40Z
Ситуация резко ухудшилась: у РФ есть значительные достижения на Донбассе
Comments UA
2025-03-30T17:57:02Z
После дождей в Украине ударит тепло до +20, синоптики назвали дату
Telegraf
2025-03-30T17:51:39Z
Россия обстреляла эвакуационный экипаж на Сумщине
Корреспондент
2025-03-30T17:24:11Z
Слух: Перезапуск "Блэйда" с Махершалой Али был отменен
GameMag
2025-03-30T18:19:39Z
Стали известны песни всех 37 стран-участниц «Евровидения-2025»
UAToday
2025-03-30T16:51:17Z
«В современных украинских комедиях в кадре одни и те же краски и эмоции». Интервью с актрисой Екатериной Вишневой/Вишневая пытается разрушать штампы и стереотипы в кино
Апостроф
2025-03-30T16:21:42Z
Совместить военную службу и съемки: как это делают Салем, Сова, Девизоров и другие звезды
Комсомольская правда
2025-03-30T13:04:07Z
Маша Полякова рассказала про свидание с Артемом Пивоваровым: "Если ты хочешь..."
Знай
2025-03-30T11:51:57Z
Раба Изаура: взгляд на бразильскую литературу через окно фазенды
ZN UA
2025-03-30T10:03:29Z
Евровидение-2025: определены песни всех 37 стран-участниц
Апостроф
2025-03-30T07:00:28Z
Украинский актер наткнулся на мурал с Зеленским в Нью-Йорке
Апостроф
2025-03-30T06:36:40Z
"Меня унизили тем, что зачислили в мою бригаду Нацгвардии Козловского": продюсер рассказал о позоре
Апостроф
2025-03-30T05:54:02Z
Услуга «Муниципальная няня»: кто может воспользоваться
ZN UA
2025-03-30T23:43:59Z
"На прицеле" у ТЦК: кого из украинцев в апреле будут мобилизовать в первую очередь
Telegraf
2025-03-30T22:24:34Z
В Италии над секретным объектом зафиксировали российский дрон
ZN UA
2025-03-30T21:39:45Z
День Ипатия Чудотворца 31 марта: что категорически запрещено делать сегодня
Telegraf
2025-03-30T21:21:50Z
Операции на Белгородщине: в ВСУ объяснили цель
Gazeta UA
2025-03-30T21:15:20Z
Уроки языка: как сказать на украинском «строить глазки»
ZN UA
2025-03-30T21:03:19Z
Можно согреться или поджариться: журналистка пожаловалась на купе "Укрзализныци"
Telegraf
2025-03-30T20:42:17Z
Воздушные силы ВСУ подвели итоги своей работы за март
Gazeta UA
2025-03-30T20:39:13Z
Редкие машины: украинские артиллеристы стали использовать польские грузовики Jelcz
Фокус
2025-03-30T19:21:51Z
"Электронная ВЛК" без ТЦК и справок: в Минобороны объяснили, что изменится с 1 апреля
UAToday
2025-03-30T20:06:16Z
Как использовать картофельные очистки: интересные идеи
Gazeta UA
2025-03-30T18:09:07Z
Орехи и лишний вес: почему миф о калориях оказался ошибочным и что говорят новые научные данные
Знай
2025-03-30T16:51:01Z
Эта распространенная медицинская практика "убивает" микрофлору кишечника
Comments UA
2025-03-30T14:28:42Z
Синяки появляются без травм: о каких проблемах со здоровьем сигнализирует симптом
Comments UA
2025-03-30T13:57:50Z
Почему вредно каждый день пить кофе: ТОП-10 причин
Comments UA
2025-03-30T13:27:33Z
Мурлыканье кошек: загадка природы и важный сигнал для хозяев
Знай
2025-03-30T13:12:33Z
Этим знакам Зодиака категорически запрещено употреблять рыбу
Comments UA
2025-03-30T12:42:07Z
Сколько овсянки можно съедать, чтобы не набрать лишний вес
Gazeta UA
2025-03-30T12:24:24Z
Пакет молока уже по 65 грн, а 300 гр творога - 95: супермаркеты резко повысили цены на молочку
Знай
2025-03-30T20:12:41Z
Цены не порадуют: во сколько украинцам обойдется пасхальная корзина в 2025
Фокус
2025-03-30T18:12:23Z
Украинское сельское хозяйство на грани: дефицит удобрений ударит по продуктам и кошелькам украинцев
Знай
2025-03-30T17:21:32Z
В приложении Укрзалізниці возобновили продажу льготных билетов для лиц с инвалидностью
Факти ICTV
2025-03-30T17:21:18Z
Цены на яйца в Украине бьют рекорды: сколько стоит десяток
Хвиля
2025-03-30T17:15:55Z
Что будет с минимальной зарплатой в Украине в 2025 году: жесткий ответ правительства
Знай
2025-03-30T17:06:32Z
Главное за 30 марта: уклонистов объявят в розыск, Ощадбанк вводит новые комиссии, а украинцы потеряют отсрочку
Знай
2025-03-30T16:54:21Z
Налоги для ФОПов, повышение ставок, банковская тайна: что записали в Меморандум с МВФ
UAToday
2025-03-30T16:51:30Z
Газ, свет и отопление: украинцам ответили, будет ли повышение тарифов в апреле
Знай
2025-03-30T16:36:20Z
Первый серийный летающий автомобиль успешно прошел испытания
UAToday
2025-03-30T09:30:45Z
Для жестких и экстремальных дорог: автолюбителям показали копию Land Roover с двигателем BMW
Знай
2025-03-30T03:51:27Z
В Украине продают танк Т-10: сколько он стоит
TSN
2025-03-30T00:48:16Z
Российским ударом по Днепру уничтожено детище Маска: фото
TSN
2025-03-30T00:04:22Z
Не битый и с кожаным салоном: на Днепропетровщине продают танк, доставшийся от деда
Comments UA
2025-03-29T15:36:56Z
При каких условиях водители могут остаться без прав из-за состояния автомобильных фар
UAToday
2025-03-29T10:51:56Z
В Украине появился оригинальный семейный электрокар Zeekr с запасом хода 700 км
Фокус
2025-03-29T08:57:04Z
Элитный спа на колесах за 20 млн грн: Mercedes Sprinter превратили во внедорожный шикарный автодом
Знай
2025-03-29T07:51:27Z
Toyota заявила о рекордном производстве автомобилей
Корреспондент
2025-03-29T07:45:37Z
Сибига: РФ пытается воспользоваться геополитическим моментом
Корреспондент
2025-03-31T00:15:16Z
Угрозы Трампа не подействовали: Иран отказался от переговоров с США
Comments UA
2025-03-30T21:27:03Z
"Не можем попасть в ловушку": FT рассказала, почему страны Балтии обеспокоены перемирием в Украине
Хвиля
2025-03-30T21:12:58Z
Зеленский поговорил со Стуббом после его визита в США
Корреспондент
2025-03-30T21:00:49Z
Сибига о требованиях РФ: не примем ничего, что оставит Украину слабой
Европейская правда
2025-03-30T20:39:39Z
Ультиматумы Путина: Украина назвала четыре "требования" России
GlavRed
2025-03-30T20:33:56Z
За сколько лет Путин подготовит армию и страну для большой войны с Европой: расчеты разведки Германии
Новости Украины
2025-03-30T20:30:26Z
Зеленский раскрыл свои доходы
Апостроф
2025-03-30T20:15:17Z
Аннексируют ли США Гренландию: Трамп дал категорический ответ
Comments UA
2025-03-30T20:12:31Z