MY.UAНовини
Мистецтво стає актом опору війні, – інтерв'ю з відомим стріт-арт митцем Джеймсом Коломіною
Мистецтво стає актом опору війні, – інтерв'ю з відомим стріт-арт митцем Джеймсом Коломіною

Мистецтво стає актом опору війні, – інтерв'ю з відомим стріт-арт митцем Джеймсом Коломіною

Яскраво-червоні скульптури періодично зʼявляються на вулицях Києва та інших міст світу. Їхній автор – французький стріт-арт митець, скульптор Джеймс Коломіна, робить свої роботи з червоної смоли.

Нещодавно він встановив роботу "Рука Ілона" в Барселоні. А ще у 2022 році Джеймс підтримав Україну, зробивши роботу "Владімір" – статую червоного Путіна на дитячому танку. З того часу її встановлювали на дитячих майданчиках різних країн світу.

Джеймс найчастіше працює з образами дітей, адже вони є символом невинності та бунтарства, тоді емоції множаться вдесятеро.

До третьої річниці великого нападу Росії Укрпошта випустила марку з зображеннями київських робіт Джеймс Коломіна.

Ми вирішили розпитати самого митця – чи боявся він їхати в Київ, чому він ховається краще, ніж таємні агенти, які курйози виникали під час інсталяцій в різних містах світу. Також Джеймс поділився своїми думками, чи має мистецтво силу перед обличчям війни. Чи є митцями ті, хто творить історію через війну. А також – як українським митцям розповідати про себе у світі. Про це і не лише читайте в інтерв'ю для 24 Каналу.

Роботи Коломіна вперше у світі зобразили на марках

Джеймсе, ваша нещодавня робота "Рука Ілона" говорить сама за себе. Але можливо ви могли б її прокоментувати?

Розмістивши "Руку Ілона" на зарядній станції, я хотів показати, що цим жестом він знову активував щось небезпечне. Зарядна станція має живити майбутнє, вдихати енергію, відкривати нову еру. Але тут заряджається щось інше: зброя, яку ми підживлюємо, ідея, яку ми відроджуємо. Його зв'язки з ультраправими викликають занепокоєння, особливо після його підтримки AfD в Німеччині. Він не просто далекоглядний підприємець, він також фігура, чий політичний вплив викликає питання. Інновації не повинні приховувати тривожні ідеології.


"Рука Ілона", Барселона, 2025 / Фото, надане 24 Каналу

Ваші роботи вперше з’являються на марках?

Для мене це була велика честь, і, чесно кажучи, я спочатку не дуже в це повірив. Вуличне мистецтво за своєю суттю є ефемерним, часто тимчасовим, якому судилося зникнути або трансформуватися з часом.

На марці, на об’єкті, який долає час і кордони, воно отримує інший вимір, майже позачасовий. Це велике визнання і сильний символ, особливо в українському контексті. Так, мої роботи вперше з’являються на марках, і я вважаю надзвичайно сильним те, що вони в Україні – країні, яка бореться за свою ідентичність і свободу.

Поштовий набір "ART vs WAR. James Colomina", дизайн Костянтина Лапушена / Фото Укрпошти

Ви та ваші шанувальники вже замовляли ці марки?

Так, я замовив деякі, і я знаю, що інші також. Я з нетерпінням чекаю їх отримання. Це також чудово: те, що це не миттєво, на відміну від багатьох речей сьогодні.

Чому Коломіна залишається інкогніто

Ви плекаєте таємничість. Під час інтерв’ю в Києві для "Єдиних новин" ви, здається, були ще більш приховані, ніж агенти спецслужб. Чому анонімність є важливою частиною вашої роботи?

Анонімність дозволяє мені вивести роботу на перший план, без відволікання. У світі, де все переекспоновано, де образ художника часом бере гору над його творчістю, я вважаю за краще зникнути за своїми скульптурами.

Це також дає мені дорогоцінну свободу діяти без перешкод, розташовуватися там, де я хочу, коли я хочу. Крім того, це правда, що з моєю маскою, моїми окулярами та моїм капелюхом я майже міг би зійти за секретного агента на місії... хіба що я залишаю підказки скрізь у місті у вигляді скульптур! Але крім цього, я думаю, що в майбутньому анонімність, безперечно, стане одним із найбільших багатств людини.

Джеймс Коломіна під час інтервʼю "Єдиним новинам" / Скриншот

У вашому дитинстві якось проявлявся характер майбутнього митця?

Так, у мене завжди було це бажання творити, формувати, перетворювати те, що мене оточувало. У дитинстві я годинами майстрував, збираючи шматочки іграшок, щоб створити нові, часом абсолютно абсурдні. Мені також подобалося видозмінювати фігурки, надавати їм іншої пози, іншого виразу. Тоді це була лише гра, але, оглядаючись назад, я розумію, що це вже був спосіб досліджувати світ по-своєму.

Як Коломіна вирішив приїхати в Україну

Коли виникла ідея приїхати в Україну? В одному з інтерв’ю ви згадали про відчуття страху.

Я не думав відразу приїхати в Україну, тому що спочатку вважав, що це просто неможливо. З іншого боку, я одразу почав працювати над скульптурою "Владімір", як першу відповідь на цю навалу. Рішення поїхати туди прийшло пізніше. Неминуче був елемент страху та невпевненості. Але в якийсь момент ти перестаєш думати і йдеш за своїми інстинктами.

Коли я почув про повномасштабне вторгнення, це була суміш шоку та недовіри. Ми знали, що ситуація напружена, але побачити, як країна раптово поринула у війну в середині XXI століття – таке було неможливо уявити. Дуже швидко це почуття змінилося гнівом і безпорадністю. Безперечно, це те, що спонукало мене шукати спосіб діяти, навіть символічно, вносити свою лепту, намагатися змусити світ по-своєму реагувати на те, що там відбувається, і, перш за все, підтримувати український народ.

Встановлювати несанкціоновані, а часом і провокаційні скульптури в містах не завжди легко. У вас є смішна історія, щоб розповісти про це?

Так, коли я одягнув хлопця в протигаз у Берліні, це була справжня інфільтраційна місія. Щоб дістатися до потрібного місця, мені довелося пройти через залізничні колії. Не зовсім те місце, де хочеться довго тинятися... Тому, щоб уникнути неприємностей, я вирішив прикинутися офіцером служби безпеки залізниці.

Фокус полягав у тому, щоб виглядати впевнено, ніби я виконую свою роботу. Маленька проблемна деталь: я не говорю ні слова німецькою. Тож, якби хтось кликав мене, я знав, що єдине рішення – це втекти.

Нарешті мені вдалося без проблем закріпити скульптуру на пілоні. Все пройшло добре, я був задоволений результатом і пішов якомога стриманіше. Місія виконана… Принаймні я так думав.


"Дитина з маскою", Берлін, 2021 рік / Фото, надане 24 Каналу

Але потім я дізнався, що поїзд сповільнювався щоразу, коли проходив повз пілон, – очевидно, водії вірили, що там насправді сидить дитина, – і перевіряв, чи це так щоразу, коли проїжджав повз.

Наступного дня приїхала влада знімати дитину з опори. Їм довелося на годину перекрити колії. Справжня халепа для дитини, яка навряд чи спуститься сама! Зрештою, зрозумівши, що це просто скульптура, вони її прибрали. Прожила вона там недовго, але хоч на час посіяла сумніви.

Які ще ваші роботи вам запамʼяталися?

Їх кілька, але деякі залишаються особливо дивовижними. Київ, очевидно, через контекст. Встановлення скульптури під час війни у напруженому місті надає мистецькому жесту зовсім інший вимір. Це вже не просто питання кинути виклик, а й свідчити, підтримувати, вписувати щось в історичний момент.

Є ще Венеція зі скульптурою Богородиці з маскою для дайвінгу, яку я встановив у порожній ніші. Я хотів розповісти про підйом води, але це сприйняли не дуже... Мабуть, перехожі були шоковані та розцінили це як провокацію. Поліція підійшла, щоб зняти її, але швидко зрозуміла, що їхня драбина закоротка. Пробували, старалися, але нічого не вийшло, скульптура залишилася на місці. Нарешті комусь із ратуші вдалося її дістати. Майже театральне втручання, трохи іронічне, якщо подумати про це: Діва чинила опір довше, ніж очікувалося, ніби вона чіплялася, щоб донести своє послання.

"Червона Діва", Венеція, вересень 2023 року / Фото, надане 24 Каналу

Зрештою, кожна інсталяція – це унікальний досвід. Нічого не відбувається так, як було заплановано, і саме це робить ці моменти такими насиченими. Іноді скульптура залишається на місці місяцями, нікого не хвилюючи, іноді вона зникає через кілька годин після того, як викликає збентеження чи несподівану реакцію.

Що мені подобається, так це цей елемент невідомості, той факт, що робота більше не належить мені після встановлення. Вона живе сама по собі, між міським простором і реакцією, яку вона викликає. Саме ця взаємодія з містом, з його мешканцями надає все значення міському мистецтву.

Як Коломіна створював скульптури в Україні

В Україні на День Незалежності ви повинні були встановити скульптуру дитини з серцем в лікарні Охматдит після удару, який стався за півтора місяця до того. Але це не вдалось. Чому?

Я хотів встановити цю скульптуру в Охматдиті на знак вшанування дітей, які постраждали від цього жахливого російського нападу на лікарню, але це не вдалося. Я піднявся на дах і побачив, що його край був надто пошкоджений, ніби позначений силою вибуху. Металева пластина вже не трималася.

Я вважав за краще не встановлювати скульптуру, щоб уникнути будь-якого ризику, що скульптура на когось впаде. Тож я встановив її біля входу в метро "Університет", місце проходу, де вона могла продовжувати нести своє повідомлення.

"Ловити", Київ, серпень 2024 року / Фото, надане 24 Каналу

Ви розповідали, що навіть тікали від поліції на Майдані. Розкажіть про цей досвід.

Проблема полягала в тому, що під мостом Небесної сотні завжди була поліція. Кожного разу, коли я хотів посадити дівчинку на гойдалку, мені доводилося відкладати це на наступний день. Схоже, поліцейська машина зупинилася трохи нижче.

Одного разу вночі, мабуть, була друга година ночі, я чекав більше ніж годину, поліція нарешті пішла. І я побіг робити встановлення. Усе йшло добре, поки через чверть години я не побачив поліцейську машину, яка повернулася з увімкненими фарами. Я думав, що це за мною. Я поспішно піднявся на міст і втік темними вулицями Києва. На щастя, мені вдалося встановити. Я був сповнений радості.


"Маленька дівчинка на гойдалці", Київ / Фото, надане 24 Каналу

Чи чули ви вибухи або повітряні тривоги в Києві?

Одного разу вночі я почув здалеку вибух. Глухий, важкий шум, від якого повітря вібрує. Потім тиша. Той момент, коли всі слухають, думаючи, куди це вдарило чи когось вдарили. У мене на телефоні був додаток для сповіщень про повітряний рух, але я його вимкнув. Їх було забагато, це дуже прикро. Для місцевих жителів це стало буденністю. Я просто побував, але вони з цим живуть. І це залишає слід.

У який саме момент ви відчуваєте, що "воно того варте, я це зробив"?

Цей момент часто настає постфактум. Коли ви щойно встановили скульптуру, ви все ще перебуваєте в адреналіні, стриманості, іноді втечі. Ви робите крок назад, ви дивитесь на роботу на місці, але ви ще не встигаєте виміряти вплив.

І ось вранці, близько 8 ранку, я отримав повідомлення в Instagram. Киянин, який побачив щойно встановлений мною вночі на Укрпошті скульптуру "Посланець", просто написав мені: "Дякую, що приїхали". Три слова, більше нічого.

Без великої промови, просто просте і щире повідомлення. Але це багато значило. У той момент я зрозумів, що твір знайшов своє місце, що він створив зв’язок із тими, хто його відкрив для себе.

"Посланець" / Фото, надане 24 Каналу

Чи всі ваші скульптури в Києві ще стоять на місці. Як ви думаєте, їх могли вкрасти чи прибрати?

Я не знаю, чи вони все ще на місці, але я регулярно отримую їх фотографії. Завжди цікаво спостерігати, як роботи розвиваються в місті, як продовжують існувати в повсякденному житті людей.

Міське мистецтво ефемерне, скульптура може зникнути за одну ніч, бути вилученою, переміщеною чи навіть викраденою. Але до тих пір, поки хтось це помічає, фотографує, ділиться цим, воно все одно певним чином там.

І тоді важливо не лише те, що вони фізично залишаються на місці, але й те, що повідомлення, яке вони несуть, продовжує поширюватися. Тому що скульптура – ​​це більше, ніж об’єкт, розміщений у просторі. Це ідея, емоція, питання, залишене тим, хто з нею стикається. Воно може зникнути з бетону, але якщо його посил когось торкнеться, то він продовжує жити деінде, у пам’яті, у розмовах.

Враження Коломіни про Україну

Ви були вперше у Києві та Україні. Що ви відчули, коли відкрили для себе це місто?

Як не дивно, я відчув неймовірну свободу, попри війну. Я очікував місто в напрузі, позначене страхом і хаосом. Але там я відкрив дещо інше. Люди живуть, борються, йдуть вперед. Є енергія, рішучість, які можна відчути. Парадоксально, але, можливо, там, де все може змінитися, свобода набуває іншого виміру. Здається, кожен жест має більшу вагу, кожна мить має значення.

Чим Київ може бути цікавий для світу?

Київ – місто, яке привертає увагу всього світу, і не тільки через війну. Воно втілює в собі неймовірну силу, енергію, яка виходить далеко за межі України. З мистецького боку це місце, сповнене історії та боротьби, де мистецтво знаходить особливий резонанс. Кожен куточок вулиці, кожен пам’ятник ніби розповідають історію.

Ваша робота на базі старого монумента Щорса була дуже символічною. Наче щось нове і поки слабке народжується з тоталітарного минулого. Дівчина з соняхами виглядає контрастно, навіть недоречно на монументальній основі. В Україні через "повільний" культурний менеджмент багато порожніх постаментів. Які ваші думки з цього приводу?

Порожні п’єдестали – могутні символи. Вони є свідками минулого, яке ми хотіли стерти, але яке продовжує позначати простір. Винесені пам’ятники не зникають повністю, і ці основи стають свідками зміни, бажання трансформації.

Коли я стояв на постаменті, висаджуючи соняшники на постаменті старого пам’ятника Щорсу, я відчув, що відбувається щось сильне. Це був момент зустрічі історії з сьогоденням, символічний акт оновлення. Розміщення роботи на цих постаментах є способом поставити під сумнів цей перехід, повернути життя цим порожнім просторам. Це також форма опору: перетворення залишків минулого на вихідні точки для нових перспектив.

"Маленька дівчинка з соняшниками", Київ / Фото, надане 24 Каналу

Чи може мистецтво бути поза політикою

В Україні є думка, що Російська імперська пропаганда використовує російську культуру, яка часто є симулякром і копією, як димову завісу, щоб приховати свої криваві злочини за образом "культурної нації". Ця культура фактично служить для виправдання війн Росії. Що б ви порадили Україні та її митцям, щоб їхні голоси краще чули у світі?

Мистецтво завжди було потужним засобом маніпуляції, і Росія це добре розуміла. Використання культури для виправдання злочинів і нав’язування насильницької ідеології – це не мистецтво, це пропаганда. Культуру слід використовувати, щоб об’єднувати, надихати, а не розділяти чи виправдовувати звірства.

Для України та її митців важливо продовжувати утверджувати свою культурну ідентичність без страху та без компромісів. Їхні голоси мають бути почутими не лише для того, щоб засвідчити реальність, в якій вони живуть, але й щоб поділитися своєю історією, своїм корінням і своїм баченням світу. Представляючи своє мистецтво на міжнародній арені, підключаючись до глобальних мистецьких спільнот, вони можуть не лише зробити так, щоб їхні голоси були почуті, але й створити рух, який протистоїть культурним і політичним маніпуляціям.

У чому, на вашу думку, сила і цінність мистецтва, коли воно стикається з жорстокістю насильства, війни, яка, здається, все обнуляє?

Мистецтво перед обличчям насильства стає актом опору. Воно не може зупинити війну, але може позначити, засвідчити та залишити пам’ять про те, що відбувається. Коли все здається знищеним, мистецтво зберігається, воно пручається, воно виживає.

Воно не просто документує, воно дає голос тим, кого часто замовчують. У контексті війни мистецтво стає більш важливим, ніж будь-коли, оскільки воно є засобом збереження людяності, протистояння жорстокості за допомогою форми вираження, яка уникає насильства. У ньому є місце для надії, навіть коли все навколо, здається, розвалюється.


"Владімір", Барселона / Фото, надане 24 Каналу

Ідеологи російського фашизму, здається, теж вважають себе митцями, які займаються історичною творчістю. Але замість того, щоб вирізати статуї, вони вирізають кордони країн за допомогою "мистецтва", заснованого на драмі людських жертв. Що ви про це думаєте? Вони митці?

Ні, вони не митці. Те, що вони роблять, не має нічого спільного з мистецтвом. Мистецтво – це засіб вираження, рефлексії, творення, що часто народжується через свободу запитань і пошуку сенсу. Те, що ці ідеологи називають "мистецтвом", є нічим іншим, як інструментом маніпуляції, контролю та насильства.

Справжнє мистецтво не використовує людські жертви для узаконення насильницьких ідеологій. Воно надихає, піднімає, кидає виклик. Те, що вони формують, – не мистецтво, а пропаганда, інструмент силового нав’язування світогляду.


"Класики", Київ / Фото, надане 24 Каналу

У 2014 році, коли Росія під прикриттям "повстання на Донбасі" почала вторгнення в Україну, на Майдані відбулася акція: люди приносили військові іграшки – кулемети, танки – щоб символічно відправити їх Путіну з повідомленням: "Грайте у війну з іграшковими солдатиками, а не з людьми". Ваша робота з Путіним на танку має дещо схожий меседж. Як ви думаєте, чи колись ваш "Владімір" на танку "проїдеться" по Красній площі в Москві?

Все можливо. Історія довела, що жоден режим, жодна влада, жодна ідеологія не залишаються назавжди. Те, що сьогодні здається немислимим, завтра може стати очевидним.

Якщо колись ця робота опиниться на Красній площі, то це буде не просто провокація, це буде символ. Нагадування про те, що влада зробила, що знищила і що втратила.

Але, зрештою, неважливо, де вона виставлена. Важливо те, що робота існує, вона подорожує і залишає свій слід. Скульптура не змінює режиму, але вона може змусити задуматися, а іноді це перший крок до змін.

Ви казали про можливі проекти в Україні, зокрема в Одесі та Львові. Ці плани ще актуальні?

Так, ці проекти ще тривають. Одеса та Львів мають іншу енергетику від Києва, але вони також несуть сильну історію. Ідея полягає в тому, щоб встановити роботи, які перегукуються з їхнім унікальним контекстом. Нічого ще точно не відомо, але припустимо, що деякі речі знаходяться в роботі.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Стало известно, на что США могут обменять четыре области в Украине
Comments UA
2025-04-12T15:18:21Z
Это может быть скоро: Тимошенко неожиданно заявила, когда завершится война в Украине
Comments UA
2025-04-06T16:12:51Z
Трамп уволил вице-адмирала ВМС США Шошану Чатфилд: причина
ZN UA
2025-04-08T00:30:11Z
Захарова вспомнила слова Зеленского о «лохе» и обвинила его в трагедии в Сумах
Comments UA
2025-04-17T12:39:43Z
Келлог о заявлении Рубио о возможном выходе из переговоров: Жестоко, но так и должно быть
Лига
2025-04-20T09:51:13Z
Качка об общем фонде с США: куда направят средства
Хвиля
2025-04-20T09:45:12Z
Телефонный звонок Путина Трампу: в РФ указали на важный нюанс
Comments UA
2025-04-17T11:54:36Z
Украина может лишиться помощи Европы: какой план созрел у Кремля
Comments UA
2025-04-18T06:24:26Z
Ответ на парад. Планы Украины на 9 мая
Корреспондент
2025-04-14T22:28:35Z
”Дима Комаров – г*вноед”: продюсер-военный ВСУ нашел у телеведущего русскоязычный контент
Апостроф
2025-04-15T18:33:12Z
Народная артистка Ада Роговцева сообщила о тяжелой утрате/Актриса рассказала, что ушел из жизни близкий ей человек
Апостроф
2025-04-12T16:17:49Z
Спасти жизнь только через минуту: украинцев предостерегли от смертельной опасности
Знай
2025-04-16T18:30:54Z
Удивите себя и родных. Все языковые нюансы, которые нужно знать к Пасхе
Telegraf
2025-04-19T16:12:53Z
Fox News транслировал богослужение в Москве и "присоединил" Киев к России – фото
Лига
2025-04-20T10:03:44Z
Женщина 16 лет притворялась немой ради денег
Знай
2025-04-20T09:51:45Z
Аналог американских Tomahawk: рассказали, какими ракетами обстреляли Харьков
Gazeta UA
2025-04-18T15:01:13Z
Украинский опыт: в Европе выясняли, как прорвать российскую ПВО без помощи США, — RUSI
Фокус
2025-04-16T10:36:21Z
"Половина – непригодны, другие – СЗЧ": боевой командир раскритиковал результаты мобилизации
Знай
2025-04-17T18:30:38Z
Екатерина Кузнецова сказала, что произошло с ее квартирой в Москве
Gazeta UA
2025-04-17T16:36:17Z
68-летняя актриса Нина Набока удивила, почему живет со студентом под одной крышей
TSN
2025-04-12T18:03:18Z
Джон Траволта растрогал фото с покойным сыном и довел до слез обращением к нему
TSN
2025-04-14T22:18:17Z
Звезда фильма "Васаби" Реко Хиросуэ испытывала приемы на медсестре: актрису задержали за драку
Знай
2025-04-19T15:51:06Z
”Обменять на наших подонков”: смелая речь россиянки Дарьи Козыревой натолкнула украинскую актрису на идею
Апостроф
2025-04-20T09:30:34Z
Дон Ли выбивает бесовской дух из одержимых в трейлере фильма "Святая ночь: Охотники на демонов"
GameMag
2025-04-19T21:57:25Z
Новая порция негатива: фотография Пугачевой разозлила россиян
Comments UA
2025-04-06T20:42:44Z
​Умерла украинская звезда кино Таисия Литвиненко
Апостроф
2025-04-06T16:27:50Z
Возвращение Декстера Моргана на первых кадрах сериала "Декстер: Воскрешение"
GameMag
2025-04-16T02:16:13Z
Определили самую опасную позу в сексе для мужчин
Gazeta UA
2025-04-07T19:39:04Z
В Украине расширили программу Доступные лекарства
Корреспондент
2025-04-12T18:51:26Z
Диетолог раскрыла рецепт блюда, которое убережет от рака
Comments UA
2025-04-12T14:39:43Z
Непригодных к службе могут неожиданно "вылечить": украинцам массово переписывают диагнозы
Знай
2025-04-12T19:30:30Z
Пейте кофе перед дневным сном: получите заряд энергии
UAToday
2025-04-20T09:00:23Z
Пасха: как избежать переедания на праздник
ZN UA
2025-04-20T00:12:00Z
Почему с возрастом портятся зубы: главные факторы
Comments UA
2025-04-19T15:45:54Z
Мог все испортить: биохакер, потративший миллионы на борьбу со смертью, сделал большую ошибку
Фокус
2025-04-06T13:06:28Z
ТОП-6 продуктов, которые можно есть на ночь
Comments UA
2025-04-19T21:45:42Z
Ходжес назвал единственного человека в Украине, который все еще способен разрушить Крымский мост
Comments UA
2025-04-11T14:00:32Z
Хронология войны — день 1139: россияне продвигаются под Лиманом, а Киев отходит от обстрелов
Telegraf
2025-04-06T21:03:01Z
Известный волонтер указал на положительный момент в истории с гибелью украинского пилота F-16
Апостроф
2025-04-12T13:18:23Z
"Пасхальное перемирие": Зеленский рассказал, держит ли слово Путин
Telegraf
2025-04-20T08:43:28Z
Невероятная история защитника Мариуполя Артема Дубины стала для артистки доказательством существования Бога
Апостроф
2025-04-20T09:51:50Z
Отключение воды в Харькове с 21 по 27 апреля: кому придется потерпеть, список адресов
Политека
2025-04-20T09:31:41Z
Погиб украинский пилот F-16
Апостроф
2025-04-12T20:58:52Z
Несмотря на объявленное перемирие, российские войска продолжают обстрелы по всем направлениям - ЦПД
Gazeta UA
2025-04-19T17:54:31Z
В Силах обороны Украины отреагировали на сообщение россиян о захвате Басовки в Сумской области
Апостроф
2025-04-06T15:09:00Z
Вместо "спасибо" - нож: в Винницкой области женщина спасла мужчину, а он ее убил
Новости Украины
2025-04-12T18:33:05Z
В Польше загорелся дом: есть жертвы, среди эвакуированных - украинцы
Корреспондент
2025-04-14T19:25:45Z
Ночная атака россиян на Днепр унесла жизни трех человек
Gazeta UA
2025-04-17T04:36:05Z
Месть за Сумы продолжается: какая область РФ содрогалась от взрывов
Comments UA
2025-04-17T06:15:22Z
"Нефтяной Чернобыль": произошла самая крупная катастрофа в истории США
Gazeta UA
2025-04-20T03:39:45Z
За неделю уже второй курсант покончил с собой
Корреспондент
2025-04-19T21:09:07Z
Мобилизированный в ВСУ полковник полиции устроил скандал из-за взяток для полицейских от военнообязанных
Апостроф
2025-04-06T10:06:07Z
Полиция задержала экс-главу Броварской РГА, который устроил пьяное ДТП с погибшими: в чем еще его подозревают
Telegraf
2025-04-17T16:57:23Z
В Киеве обнаружили крупный схрон с оружием
Корреспондент
2025-04-16T13:03:02Z
Спасите свой урожай: вот чем следует обработать деревья после заморозков
Telegraf
2025-04-12T15:06:31Z
Те самые ириски из детства: рецепт конфет, вкус которых мы потеряли, но можем вернуть
Знай
2025-04-16T04:51:06Z
Китай готовится открыть самый высокий мост в мире
Comments UA
2025-04-20T06:57:35Z
Четыре основных ингредиента – и пикантный салат на столе: как приготовить закуску с картофелем и сельдью
Telegraf
2025-04-20T03:16:01Z
Гороскоп сегодня, 20 апреля: воскресенье вызовов и решимости – кому улыбнется удача, а кого ждут неприятные сюрпризы
Знай
2025-04-20T01:33:12Z
Искусственное мясо не уступило настоящему: ученые узнали, какое из них вкуснее
Фокус
2025-04-19T18:21:13Z
Гороскоп на 20 апреля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-04-19T15:27:46Z
Увеличить урожай поможет рыба: как ее использовать при посадке помидоров
Telegraf
2025-04-19T15:12:04Z
ТОП странных запретов в Италии, за нарушение которых могут оштрафовать
Comments UA
2025-04-19T14:45:44Z
Ситуация изменилась: какой теперь дают прогноз роста экономики Украины
Comments UA
2025-04-17T13:57:33Z
В Украине могут резко упасть цены на топливо в случае перемирия на Черном море - совладелец сети АЗС
Gazeta UA
2025-04-19T11:03:18Z
Тарифы на газ на лето: Кабмин принял важное решение
Апостроф
2025-04-11T13:39:52Z
Пенсионеров предупредили о новых правилах выплаты пенсий: теперь больше свободы
Знай
2025-04-20T09:31:32Z
Пасха в 2005 году: как изменилась цена на продукты за 20 лет
Comments UA
2025-04-20T09:12:47Z
Пенсия во Львове: кому повысили выплаты на 400 грн
Политека
2025-04-20T08:00:41Z
Ваша пенсия может быть значительно выше: как заставить ПФУ доплачивать1300 грн ежемесячно
Знай
2025-04-20T07:30:49Z
Льготы на коммуналку: некоторые пенсионеры могут потерять право на помощь
Знай
2025-04-20T07:12:34Z
Цены сделали новый рывок: яблоки, виноград и бананы стали дорогой экзотикой
Знай
2025-04-20T06:12:00Z
Буяльский прокомментировал яркий гол Ярмоленко
Корреспондент
2025-04-19T05:46:00Z
Патрульная полиция Киева провела задержание с наручниками бывшего футболиста Алиева
ZN UA
2025-04-12T18:33:09Z
«Усика из меню не уберём!» - в Донецке в кафе «вольничали», пока не пришла «полиция». ФОТО
Новости Украины
2025-04-13T19:27:57Z
Промоутер Джошуа раскрыл сроки его следующего боя
Корреспондент
2025-04-20T09:24:13Z
Украинский боксер высказался о своем триумфальном возвращении на ринг
Корреспондент
2025-04-20T09:03:43Z
Футболист РБ Лейпциг рассчитывает на летний трансфер
Корреспондент
2025-04-20T08:33:07Z
Перед встречей с мадридским Реалом Атлетик потерял важного игрока
Корреспондент
2025-04-20T08:06:36Z
Плей-офф НХЛ: Виннипег обыграл Сент-Луис, а Колорадо был сильнее Далласа
Корреспондент
2025-04-20T07:51:02Z
Игрок Байера сузил список клубов, куда может перейти
Корреспондент
2025-04-20T07:45:52Z
От внешности зависело все: ученые выяснили, какие бороды вызывают больше доверия
Фокус
2025-04-19T15:45:55Z
Авторы Barotrauma анонсировали Frostrail — кооперативный хоррор про выживание машиниста в ледяной пустоши
GameMag
2025-04-12T14:42:34Z
S.T.A.L.K.E.R. 2 получил официальную «дорожную карту» — новое оружие, лут из мутантов и многое другое
ITC
2025-04-14T14:25:37Z
В Македонии археологи нашли 2500-летний город
Корреспондент
2025-04-10T19:09:54Z
Ubisoft замахнулся на успех Apex Legends: какой будет новая королевская битва
Знай
2025-04-20T08:51:46Z
Магнитная буря ненадолго затихнет, но скоро возобновит свою силу. Когда ждать нового шторм
Telegraf
2025-04-20T08:00:52Z
Исследование Astrum Entertainment: 85% российских геймеров не готовы платить за игру больше 4 тысяч рублей
GameMag
2025-04-12T18:58:41Z
Официально: Ubisoft издаст инди-рогалик Morbid Metal
GameMag
2025-04-10T18:49:55Z
Появление Dishonored 3 маловероятно — Рафаэль Колантонио назвал причину
GameMag
2025-04-06T21:10:54Z
Самый маленький и дешевый кроссовер Mazda показали до презентации
Фокус
2025-04-19T09:42:29Z
Инженеры разобрали батареи Tesla и BYD: какие выводы они сделали
UAToday
2025-04-12T13:03:39Z
Точно не прогадаете: названы топ-3 марки японских авто, которые не теряют цены
Comments UA
2025-04-19T08:45:12Z
Американский автогигант прекратил поставки машин в Китай – CNN
ZN UA
2025-04-19T02:16:30Z
Эти машины лучше не трогать: патрульные признались, какие авто боятся останавливать
Знай
2025-04-18T19:30:15Z
Subaru представила сразу три новых автомобиля
Корреспондент
2025-04-18T17:27:35Z
В России за полгода удалось продать всего один электромобиль Lada
Корреспондент
2025-04-18T15:42:43Z
Запас хода вырастет вдвое: раскрыты подробности кроссовера Nissan Leaf 2026
Фокус
2025-04-18T14:40:50Z
Новый кроссовер Mazda CX-5 2026 показали до презентации
Фокус
2025-04-18T11:12:51Z