MY.UAНовини
Вашингтон та Москва – 300 років дружби: чому США підігрують Росії у війні з Україною
Вашингтон та Москва – 300 років дружби: чому США підігрують Росії у війні з Україною

Вашингтон та Москва – 300 років дружби: чому США підігрують Росії у війні з Україною

Фокус дослiдив партнерство Москви та Вашингтона в часи російсько-японської війни та Суецької кризи, пiдписання Угоди про Аляску та Каліфорнію та низку інших епізодів. Ці дві країни ніколи не воювали між собою, а навпаки досить часто виступали союзниками у критичні моменти.

У масовій свідомості вкоренився стереотип, наче США та Росія – одвічні вороги. Насправді це — не більше, ніж пропагандистський наратив. І мова йде не лише про дві світові війни, а й про більш локальні, буденні альянси навіть у часи Холодної війни.

Протистояння Сполучених Штатів Америки та Російської Федерації є по-справжньому епічним: у прямому значенні слова. В часи Холодної війни ключову роль грала пропаганда (на те вона й "холодна" війна), і з обох сторін було здійснено достатньо кроків, щоб перетворити це протистояння у по-справжньому глобальне — від космічної програми до конкуренції між продукцією Pepsi та Coca-Cola та радянською газованою водою "Байкал", "Тархун" тощо.

США та СРСР на грані реальних бойових дій

Усім відомо про Карибську кризу, проте в ретроспективi стає видно: це була лише гра мускулами. Найближче наддержави підійшли до небезпечної грані під час кампаній у В’єтнамі та Афганістані, коли вони справді постачали летальну зброю й війська, ще й несли реальні людські втрати (США у В’єтнамі — 58 220 загиблих, 303 644 поранених, СРСР в Афганiстанi — 15 052 убитих, 53 753 поранених). Ймовірно ця грань була перейдена i у Корейській війні, коли під корейськими символами справжню участь у бойових діях брала радянська авіація (офіційного підтвердження цьому так і не було, проте свiдоцтва є).

Найближче СРСР та США підійшли до небезпечної грані під час кампаній у В`єтнамі та Афганістані
Найближче СРСР та США підійшли до небезпечної грані під час кампаній у В`єтнамі та Афганістані

Непереложний (хоча й дивуючий) історичний факт з американо-радянських відносин – це те, що повноцінної війни між цими державами ніколи (!) не було. А Холодна війна – це лише епізод у понад двохсотрічній історії дипломатичних відносин між США та російськими державами (у трьох різних форматах – імперії, Радянського Союзу та федерації).

Усім відома співпраця між Вашингтоном та Москвою в рамках антигітлерівської коаліції під час Другої світової війни, тому на ній детально зупинятися немає сенсу. У Першiй світовiй війні співпраця виявилася "заочною": США так повноцінно і не приєдналися до Антанти, натомість виступили "на її боці". На той час у Росії вже вирувала революція і її участь у війні була інерційною. Проте в історії були більш цікаві факти значно інтенсивнішої співпраці Росії і Америки.

Петербург проти Лондону, або Чому козаки не побували в Америці

Почнемо з того, хитрі дипломатичні дії Росії посприяли самій американській війні за незалежність. Російська імператриця Катерина обіцяла британському королю Георгу підтримку, яка могла полягати навіть у відрядженні 20 тисяч російських військ на придушення повстання (відзначимо, що Росія часто надавала такого типу допомогу дружнім країнам). Тож картина, за якої запорізькі козаки рубають американських патріотів могла стати цілком реальною (саме в цей період вирішувалася доля Запорізької Січі, яка врешті була зруйнована імперськими військами).

Проте у Петербурзі вирішили, що ослаблення Великої Британії буде більш вигідне Росії й зрештою відмовили Лондону у допомозі. Цей дипломатичний маневр затримав формування карального конкурсу, що зрештою був сформований із німецьких найманців на кілька місяців пізніше, що дало додатковий час патріотам (так називали себе американські повстанці).

Потім Росія навіть намагалася сформувати антибританську коаліцію з ціллю змусити Лондон піти на поступки повстанцям, які зазнавали поразок від британських експедиційних військ. Такі дії підштовхнули Лондон відмовитися від переговорів, піти ва-банк та врешті програти цю війну бунтівним колоніям.

Від дипломатії до медицини: бурхливе століття співпраці

Після встановлення у 1803 році дипломатичних відносин між державами відбувалася більш пряма та інтенсивна співпраця. Так, у 1820-1821 роках США намагалися залучити саме Російську імперію у якості третейського судді в арбітражі щодо останнього мирного договору із Великою Британією.

У Петербурзі підтримали ініціативу Вашингтона про обмеження втручання європейців в американські справи у 1823 році — "доктрина Монро". Росії, яка сама не мала ефективної стратегії використання американських колоній (позбулася своїх володінь на континенті у 1868 році, про що нижче) було вигідно таким чином послаблювати конкурентів, в основному Велику Британію, які намагалися витискувати максимум зі своїх заокеанських володінь. Вашингтон же ж таким чином окреслював свої амбіції щодо регіонального лідерства, які країні ділових людей вдалося реалізувати до кінця століття.

Важливо Один Мюнхен вже закінчився дуже погано: уроки для України з 1938 року

Упродовж ХІХ століття США та Росія тісно співпрацювали у галузях промисловості та технологій. Американці допомагали росіянам розбудовувати інфраструктуру (практично саме американцями була прокладена залізнична лінія між Москвою та Санкт-Петербургом у 40-х роках ХІХ століття), будували військові кораблі для російського флоту після Кримської війни, допомагали подолати голод в імперії у 90-х роках ХІХ століття.

Вільям Сімпсон, Атака на Малахів курган

Важливо відзначити американську допомогу російській армії у Кримській війні 1853-1856 років. Американські випускники Сорбонни записалися у російську армію (яка воювала, зокрема, й проти Франції!) в якості військових медиків. Професійна лікарська допомога та сприяння у забезпеченні польових госпіталів медикаментів відіграла суттєву роль в допомозі пораненим солдатам.

Вже через кілька років Росія віддячила Сполученим Штатам, коли зiрвала підтримку європейськими державами сепаратистських конфедеративних штатів Америки — i таким чином полегшила перемогу північних штатів у громадянській війні 1861-1865 років.

А як щодо Аляски?

Окремо слід згадати угоду купівлі-продажу Аляски. Вона виявилося вигідною обидвом сторонам, але також була направлена проти Великої Британії — її берегова лінія таким чином опинилася закутою між американськими володіннями.

Тож, підсумовуючи російсько-американські відносини упродовж ХІХ століття, можна констатувати: Росія була найдружнішою для США серед країн Європи і часто у конфліктах останньої з іншими європейськими державами США у різних формах ставали на бік Росії.

Російсько-японська війна: США зберігають для Росії обличчя i острiв Сахалiн

Ще цікавіше ситуація розвивалася у ХХ столітті. Вже у 1905 році американці витягнули росіян із вкрай скрутного становища після розгрому російських військ на Тихому океані. Тоді американський президент Теодор Рузвельт вирішив за найкраще "зберегти обличчя" обом сторонам і укласти мир, який би не окреслював чіткої перемоги жодної із країн. З огляду на військову перевагу в регіоні та успіхи японської зброї у битвах такий підхід до справи був вигідний саме російській стороні, яка зіткнулася із суттєвими проблемами у питаннях логістики на Далекому Cході.

У у 1905 році американці витягнули росіян із вкрай скрутного становища після розгрому російських військ на Тихому океані
У у 1905 році американці витягнули росіян із вкрай скрутного становища після розгрому російських військ на Тихому океані
У у 1905 році американці витягнули росіян із вкрай скрутного становища після розгрому російських військ на Тихому океані
У у 1905 році американці витягнули росіян із вкрай скрутного становища після розгрому російських військ на Тихому океані

В результаті на переговорах у Портсмуті Росія зберегла контроль над північною частиною острова Сахалін (японці хотіли забрати увесь острів) та певний вплив у Маньчжурії (японці прагнули повністю витіснити звідти Росію). Також Росія не виплачувала жодної контрибуції, що було нетиповим явищем для цього історичного періоду.

Цікаво, що Портсмутський мир остаточно не задовільнив обидві сторони – в обох країнах спалахнули протести. І якщо відносно демократична Японія впоралася із громадським невдоволенням, то у деспотичній Росії народні виступи переросли у революцію.

Таке несвоєчасне відновлення відносин

6 грудня 1917 року президент США Вудро Вільсон наказав американським амбасадорам покинути територію Росії. Це було реакцією Вашингтона на більшовицький переворот, який відбувся кількома тижнями раніше. Дипвідносини між США та СРСР були відновлені аж через 16 років – 16 листопада 1933 року. Це був рік Голодомору на території України. Проте США вирішили саме в такий час відновити взаємини з СРСР, а надалі вміло використовували їх, зокрема й під час Другої світової війни — для свого протистояння із Великою Британією.

Важливо Великобританія, США та частинка Сталіну: що сталося з Німеччиною після Другої світової війни (мапа)

Після Другої світової війни найбільша у світі Британська імперія розпалася, незважаючи на те, що Лондон був серед переможців. Стверджувати про якийсь союз США та СРСР проти Великої Британії – це явна конспірологія. Проте ситуативно в окремих випадках ці держави діяли проти інтересів Лондона. Показовими є моменти підтримки Москвою Індії та Вашингтоном Пакистану – це лише одна із багатьох ділянок протистоянь наддержав.

Гарячі друзі під час Холодної війни

Навіть під час Холодної війни був випадок, коли СРСР та США діяли ледь не спільно проти представників старого світу – Великої Британії та Франції. Як у часи Кримської війни, за сто років до того. Мова йде про Суецьку кризу 1956 року — багато хто називає її лебединою піснею старих колоніальних імперій.

Велика Британія та Франція, які були дотичні до побудови Суецького каналу, намагалися надати військову відповідь на його націоналізацією урядом військового очільника Єгипту Гамаля Абдель Насера. Вони спонукали Ізраїль напасти на свого давнього ворога, натомість обіцяли заблокувати у Раді Безпеки ООН резолюції проти дій Єврейської держави. Що й було виконано. Проте несподівано для усіх на одному боці барикад опинилися СРСР та США, які обоє виступили рішуче проти дій Великої Британії, Франції та Ізраїлю. СРСР навіть погрожував застосувати ядерну зброю, якщо єврейська держава не виведе свої війська із міжнародно визнаної території Єгипту. США звичайно діяли менш жорстко, але вони зібрали позачергову сесію Генасамблеї ООН аби обійти вето постійних членів Ради Безпеки ООН – Великої Британії та Франції.

Під час Суецької кризи СРСР та США несподівано для усіх опинилися на одному боці барикад

Дії Кремля та Білого дому були логічними і зрозумілими. Вони не були зацікавлені у відновленні старого порядку, де б США та Радянський Союз були на других ролях. А саме акцією ревізіонізму і була Суецька криза, яку нові гегемони успішно вирішили у своїх інтересах. Проте вона є яскравим фактом, який демонструє столітню тенденцію дружби Росії та США проти інших сильних світу цього.

Ядерна загроза, гонка озброєннь та… тривала дружба?

Після взяття на озброєння ядерної бомби війна між СРСР та США потенційно несла загрозу існуванню людству. Це вже була нова ера відносин між цими державами. Викладене вище вказує, що вони ніколи не були ворогами і парадоксально, але найближче до прямої війни між собою обидві ці сторони найбільше наближалися саме у статусі ядерних держав.

Проте якщо забрати кілька десятиріч найбільш агресивного протистояння, то в цілому понад двісті років взаємодії Росії та США можна розцінювати як відносини постійної тривалої дружби та взаємовиручки у найрізноманітніших питаннях. І якщо зануритися у суто теоретичне вивчення цих відносин, то можна впевнено стверджувати, що об’єкти такого вивчення – це аж ніяк не вороги, а скоріше давні друзі, між якими інколи виникають тимчасові сварки.

Зараз ми, ймовірно спостерігаємо чергове зближення запеклих друзів після їх чергової сварки. Основне завдання офіційного Києва — не допустити щоб ці качелі відбувалися ціною України, адже вона може бути надто високою.

Важливо Як агресія РФ прискорює Апокалiпсис: хто в світі і для чого хоче мати ядерну зброю
Теги за темою
УкраїнаРосія
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
США хочуть продовження «великоднього перемир’я» між Україною та РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T18:27:38Z
У Росії судять полоненого австралійця, який воював за Україну
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T18:24:54Z
Не Путін: Епіфаній назвав винного у війні між росіянами та українцями
24tv
2025-04-20T18:24:27Z
«Трамп може повернутися за допомогою України»: експерт розповів, у якому разі це може статися
Политека
2025-04-20T18:18:21Z
"Черговий обман": Рубіо спростував інформацію про закриття посольств США у Африці
24tv
2025-04-20T18:15:56Z
Герой України розповів, який корупційний скандал його обурив
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T18:15:34Z
Демократи не хочуть повернення Байдена в політику — The Hill
iPress
2025-04-20T18:10:58Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T18:10:31Z
Захід не вірить у великоднє припинення вогню – Reuters
iPress
2025-04-20T18:10:25Z
Винищувачі Британії кілька разів перехопили літаки РФ у повітряному просторі НАТО
Европейская правда
2025-04-20T18:10:41Z
Допомога на оренду житла в Запоріжжі: як взяти участь у проєкті
Политека
2025-04-20T18:01:51Z
"Не вистачає золотих яєць": великодній кошик чиновника у Кривому Розі обурив українців
Telegraf
2025-04-20T17:57:50Z
Не жіноча професія: педагог розкритикував багаторічну традицію початкової школи
Знай
2025-04-20T17:51:55Z
Символи Великодня чи великий гріх? Навіщо українці приносять на могили паски і крашанки
Telegraf
2025-04-20T17:48:08Z
Базу з атомними підводними човнами Китаю помітили із супутника: аналітик показав фото
InternetUA
2025-04-20T17:40:27Z
Росія отримала "високоточну" 240-мм РСЗВ з КНДР: з'явився перший відеодоказ
24tv
2025-04-20T17:39:31Z
Таємничий винищувач Росії – Су-57: ексспівробітник Пентагону оцінив його загрозу
24tv
2025-04-20T17:15:57Z
Повістки поштою: коли загрожує штраф і як його оскаржити
Хвиля
2025-04-20T17:15:42Z
Що найкраще випити перед сном. Оберіть свій напій
Gazeta UA
2025-04-20T18:27:45Z
Назвали найгірші пози для сну, якщо болить спина
Gazeta UA
2025-04-20T18:06:06Z
Як миттєво позбутись запаху часнику з рота. Вчені здивували відкриттям
Gazeta UA
2025-04-20T14:46:22Z
Шість продуктів, які зменшують тривалість життя
Gazeta UA
2025-04-20T14:46:21Z
Все життя ви робили це неправильно: як насправді потрібно мити волосся
24tv
2025-04-20T11:42:52Z
Вісім причин, чому манго треба їсти чоловікам та жінкам
Gazeta UA
2025-04-20T09:57:36Z
Як депресія батьків впливає на поведінку дитини
360ua.news
2025-04-20T07:42:52Z
Ранкові ритуали після яких ви будете бадьорі цілий день
24tv
2025-04-20T07:30:01Z
Нові дані про звичні уявлення щодо користі вина
24tv
2025-04-20T06:12:36Z
На одному подиху: 3 легкі мінісеріали для вихідного дня
24tv
2025-04-20T18:18:19Z
Майбутнє української рок-музики: діти зіграли легендарну пісню, мережу у захваті
Telegraf
2025-04-20T17:48:30Z
Анна Саліванчук зізналася, навіщо вийшла заміж за експродюсера Студії Квартал 95
GlavRed
2025-04-20T17:27:48Z
"Ти - мій": обраниця Дмитра Кулеби показала романтичне фото з політиком
GlavRed
2025-04-20T16:25:09Z
У Великдень Христина Соловій поділилася рідкісним фото з мамою
24tv
2025-04-20T14:36:25Z
Разом із сином за святковим столом: як відзначає Великдень Софія Ротару
GlavRed
2025-04-20T14:27:14Z
Українській співачці у Росії загрожує 20 років тюрми
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T13:12:17Z
Майбутній "Холостяк" Тарас Цимбалюк замилував спільним фото з мамою: рідкісний кадр
24tv
2025-04-20T12:54:15Z
У студентському архіві знайшли плівки двох кінострічок 1920-1930 років
Детектор М
2025-04-20T12:39:18Z
РФ захопила Катеринівку і просунулася вперед на сході – DeepState
GlavRed
2025-04-20T18:27:28Z
Чоловік шість разів тікав за кордон, а після мобілізації здавав позиції ЗСУ ворогу – що вирішив суд
InternetUA
2025-04-20T18:27:24Z
РФ використовує "великоднє перемир'я" для подальшого наступу на Харківщині, — військові
Фокус
2025-04-20T18:21:09Z
Росіяни окупували Катеринівку на Донеччині – DeepState
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T18:09:43Z
Готуються, – Андрющенко попередив про провокацію окупантів під час "великоднього перемир'я"
24tv
2025-04-20T18:09:01Z
Окупували нове селище і просунулися біля 3 населених пунктів: DeepState оновив карту фронту
24tv
2025-04-20T18:03:50Z
Окупанти заховали в будівлі новітній російський танк Т-80БВМ, але марно: ефектне відео від ЗСУ
24tv
2025-04-20T17:54:33Z
Нацгвардія розповіла, для чого російські війська використовують перемир’я
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T17:51:59Z
Україна намагається повернути полоненого РФ австралійця: що відомо про Оскара Дженкінса
Фокус
2025-04-20T17:42:46Z
В лікарнях Харкова залишаються ще понад 10 людей, які постраждали внаслідок ракетного обстрілу
24tv
2025-04-20T18:30:32Z
На Вінниччині автобус з пасажирами злетів у кювет: постраждали семеро людей
Факти ICTV
2025-04-20T17:58:48Z
На Харківщині пожежна машина лісгоспу підірвалася на вибухівці, двоє постраждалих
УкраинФорм
2025-04-20T17:51:30Z
На Тернопільщині біля закинутого магазину знайдено новонароджену дитину
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T17:46:49Z
Великоднє диво: на Закарпатті поїзд врізався в авто, у людей лише синці та подряпини
Фокус
2025-04-20T17:39:05Z
Румунські рятувальники шукають 40-річного українця, який заблукав у горах
Европейская правда
2025-04-20T17:36:34Z
На Харківщині підірвався пожежний автомобіль під час гасіння: є постраждалі
24tv
2025-04-20T17:30:57Z
На Буковині загинув курсант-прикордонник: це вже друга трагедія за тиждень
ZN UA
2025-04-20T17:13:30Z
У Казахстані під час напівмарафону померли двоє учасників
УкраинФорм
2025-04-20T16:25:23Z
Як позбутися ос в будинку - дієвий та екологічний спосіб
Gazeta UA
2025-04-20T17:27:40Z
Перевірте, чи доживете ви до 100 років – 9 ознак та цікавий тест
24tv
2025-04-20T17:09:43Z
Вчені вивели "формулу успіху": які риси характеру вам необхідні
24tv
2025-04-20T16:21:27Z
Назустріч пригодам: 2 знаки зодіаку, яким у травні треба піти у відпустку
24tv
2025-04-20T16:09:17Z
1100 євро за 3 ночі: у Німеччині готуються запустити найбільший круїзний лайнер у світі
Фокус
2025-04-20T16:03:52Z
Як виростити солодкий буряк — секрети посадки, поливу і підживлення
GlavRed
2025-04-20T15:27:13Z
Парфуми для жінок на весну: аромати, які закохують в себе з перших нот
24tv
2025-04-20T15:12:59Z
Впала та розбилася крашанка: ось що означає прикмета
24tv
2025-04-20T15:09:52Z
Чим підгодувати часник навесні — добрива, що дійсно працюють
GlavRed
2025-04-20T14:27:49Z
Чи можуть в Україні запровадити графіки відключення газу: експерт чітко відповів
GlavRed
2025-04-20T18:27:52Z
Купує у Росії і спродує Європі: як Китай обійшов США із природним газом, – NYT
24tv
2025-04-20T18:27:34Z
НБУ ввів в обіг унікальну монету в честь Великодня: перші фото
24tv
2025-04-20T18:18:10Z
Курс долара після Великодня: банкір озвучив нові межі
Хвиля
2025-04-20T18:00:03Z
Майже пів мільйона за 1 долар: що відомо про найдешевшу валюту в світі
24tv
2025-04-20T17:51:46Z
Пенсія в Харківській області: стало відомо про зміни у виплатах
Политека
2025-04-20T17:30:58Z
Південна Корея не оскаржуватиме мита США через "історичний борг"
iPress
2025-04-20T17:09:30Z
Газ у травні подорожчає: чому виростуть рахунки за комуналку
Хвиля
2025-04-20T16:30:28Z
Подорожчання кави в Одесі: які несподіванки сталися з цінами
Политека
2025-04-20T16:30:26Z
Легендарний "Залізний Майк" назав боксера, який мав найсильніший удар
24tv
2025-04-20T18:09:31Z
Битва Боруссій: Дортмунд сильніший за Менхенгладбах
Football.ua
2025-04-20T18:04:46Z
Еліна Світоліна виграла тенісиний турнір в Руані
УкраинФорм
2025-04-20T18:03:42Z
Куадрадо — у стартовому складі Аталанти на матч проти Мілана
Football.ua
2025-04-20T17:58:42Z
Камавінга, Модрич та Себальйос гратимуть із перших хвилин El Clasico проти Атлетіка
Football.ua
2025-04-20T17:46:11Z
Ліверпуль обіграв Лестер і наблизився до титулу
Football.ua
2025-04-20T17:28:37Z
«Верес» обіграв «Чорноморець» на фініші 25-го туру УПЛ
УкраинФорм
2025-04-20T17:01:24Z
Арсенал з асистом Зінченка розтрощив "трактористів" з низів АПЛ
24tv
2025-04-20T17:00:35Z
Конфлікт у Барселоні: Торрес, Фаті та Форт незадоволені рішеннями Фліка
Football.ua
2025-04-20T16:55:44Z
Найшвидша пам'ять у світі записує дані в 10 000 разів швидше, ніж сучасні технології
InternetUA
2025-04-20T17:31:29Z
Експерти розкрили способи захисту гаджетів від стеження у 2025 році
InternetUA
2025-04-20T16:34:38Z
У Чорнобилі вперше помітили гібридів коней Пржевальського
FaceNews
2025-04-20T15:54:47Z
Експерти розповіли, як смартфон «вмирає» через одне налаштування
InternetUA
2025-04-20T15:46:21Z
220 днів у космосі: найстарший чинний астронавт із США приземлився на Землю у свій 70-й день народження
Фокус
2025-04-20T15:33:10Z
Вчені з'ясували, що найбільше шкодить акумуляторам телефонів й ноутбуків
InternetUA
2025-04-20T15:01:30Z
Інсайдер показав нові зображення iPhone 17 Pro в різнокольорових чохлах
InternetUA
2025-04-20T14:31:03Z
В Україні запустили AI-бота, який дає бізнес-поради мовою Коломойського та Корбана
24tv
2025-04-20T14:21:15Z
Нідерландські розробники представили революційну систему розмінування Mine Kafon Ball
InternetUA
2025-04-20T14:01:17Z
5 ознак, що ваше авто на межі поломки — не чекайте на великий ремонт
360ua.news
2025-04-20T18:24:01Z
Новий електричний кросовер Subaru Trailseeker для любителів подорожей
360ua.news
2025-04-20T17:27:34Z
Спробуйте розкрити капот свого Dodge Charger Daytona, щоб порушити його
Топ Жир
2025-04-20T17:15:47Z
Огляд електричного пікапа Riddara RD6: Як справляється перший позашляховик Geely на електриці?
Топ Жир
2025-04-20T16:00:00Z
Ця поширена звичка на заправці може стати причиною дорогого ремонту
24tv
2025-04-20T15:51:05Z
Знижки на Dodge Charger були вражаючі? Подивіться на знижки на Hornet!
Топ Жир
2025-04-20T14:45:29Z
Tesla відкладає випуск дешевшої та компактнішої моделі Y, планує скорочену версію Model 3
Топ Жир
2025-04-20T13:15:42Z
Незважаючи на санкції, Росія отримує новий Патруль від Nissan з Китаю
Топ Жир
2025-04-20T11:45:29Z
Tesla Model Y стала фаворитом українського імпорту
360ua.news
2025-04-20T08:18:50Z