MY.UAНовини
Українські медіа говорять про дітей, але здебільшого мовою звітів і стереотипів. Дослідження ІМІ
Українські медіа говорять про дітей, але здебільшого мовою звітів і стереотипів. Дослідження ІМІ

Українські медіа говорять про дітей, але здебільшого мовою звітів і стереотипів. Дослідження ІМІ

З огляду на особливу чутливість цієї аудиторії медіа мають ставитися до висвітлення тем, пов’язаних з неповнолітніми, з максимальною етичністю, точністю та обережністю.

Оригінал публікації — за посиланням на сайті ІМІ.

Тема дітей залишається однією з ключових і найчутливіших у медійному дискурсі, особливо в умовах збройної агресії. Повномасштабне вторгнення Росії в Україну, що поєднує як кінетичні методи ведення війни, так і психологічно-інформаційний тиск, створює нові виклики для всього суспільства – передусім для його найвразливішої частини, дітей.

З огляду на особливу чутливість цієї аудиторії медіа мають ставитися до висвітлення тем, пов’язаних з неповнолітніми, з максимальною етичністю, точністю та обережністю. За результатами моніторингу, проведеного Інститутом масової інформації (ІМІ) у період із 3 до 13 березня 2025 року включно у 12 онлайн-медіа, діти найчастіше згадуються в контексті війни – у 28% матеріалів, де вони фігурують. Ще 24% таких публікацій стосуються тем освіти й медицини.

Діти в українських онлайн-медіа

Чому дітям бракує голосу в новинах про війну

Найчастіше діти в українських медіа згадуються в контексті війни Росії проти України. За результатами моніторингу ІМІ, 28% матеріалів, у яких фігурували неповнолітні, стосувалися саме теми війни.

Значна частина цих публікацій була присвячена російським обстрілам території України, внаслідок яких постраждали діти. Такі матеріали активно дублювалися в усіх медіа, що ввійшли до вибірки моніторингу.

Переважна більшість цих матеріалів базується на офіційній інформації, не містить емоційних оцінок чи суб'єктивних суджень, що відповідає стандартам професійної журналістики. Матеріали, що потрапили до вибірки, також не містили графічних зображень потерпілих або шокувальних деталей, що відповідає етичним нормам подання інформації під час висвітлення трагічних подій.

На жаль, у таких матеріалах практично завжди відсутній "людський вимір" – коментарі місцевих жителів чи служб порятунку. Подібні матеріали суттєво покращились би, якби національні медіа використовували дані від регіональних журналістів, які часто є на місці подій. Місцеві редакції мають доступ до очевидців, до рятувальників, можуть оперативно перевірити інформацію і надати ґрунтовні коментарі, водночас не експлуатуючи тему. Це дозволило б аудиторії краще зрозуміти ситуацію, а не просто сприймати її як чергову абстрактну цифру в статистиці війни. Окрім цього, така співпраця підтримала б видимість регіональних медіа, які працюють у складних умовах.

Втім, варто зазначити, деякі медіа підсилюють і без того високу емоційну напругу таких матеріалів, додаючи до заголовків емоційно забарвлені епітети, що може впливати на сприйняття інформації аудиторією – наприклад, викликати тривожність і почуття провини в тих, хто нічим не може допомогти.

Скриншот ІМІ із сайту ТСН

Ще одним важливим аспектом медійних згадок про дітей у контексті війни Росії проти України є їхнє викрадення та примусове переміщення, а також зусилля України щодо їхнього повернення. 

Спроби України повернути незаконно вивезених неповнолітніх також знайшли відображення в медіа та були зафіксовані в межах моніторингу ІМІ.

Такі матеріали спиралися на офіційні джерела інформації. Це коректне джерело, хоча бажано було б додати й інші джерела – від представників організацій, які сприяли поверненню, від громадських організацій, анонімізованих представників родин, розкрити роль іноземних партнерів у поверненні українських дітей. 

У таких новинах завжди варто додавати глибший контекст: нагадувати, скільки дітей  досі залишаються депортованими, скількох було повернено, як часто вдається повертати тощо. Водночас в усіх новинах на цю тему дотримано стандарту відділення фактів від коментарів, ситуацію описано стримано і без епатажу. 

Канікули, ГРВІ та статистика 

Як показав моніторинг ІМІ, 14% згадок про дітей у медіа стосувались освіти, ще 10% – медицини. У порівнянні з попереднім періодом частка таких матеріалів зросла на вісім процентних пунктів. Для порівняння: торік у цей самий період теми освіти й медицини разом охоплювали лише 16% згадок про дітей. 

У структурі медіаматеріалів, присвячених освіті, переважали повідомлення про весняні канікули та режим дистанційного навчання у зв’язку зі зростанням захворюваності на ГРВІ.

  • "Весняні канікули у школах Житомирщини: коли та скільки відпочиватимуть учні – Cуспільне Житомир", – пише сайт Суспільного.
  • "Для більшості шкіл Львівської МТГ весняні канікули почнуться 24 березня й триватимуть тиждень", – повідомляє сайт "Еспресо".
  • "У Рівному продовжили дистанційне навчання для школярів", – інформує сайт "Еспресо".

Переважна більшість таких матеріалів була короткими оперативними повідомленнями, базувалася на офіційних джерелах, не містила коментарів інших джерел або глибшого контексту. Втім, не містила й порушень професійних стандартів. 

У такий самий спосіб медіа інформували випускників та їхніх батьків про початок  реєстрації на НМТ, яка триватиме до 3 квітня 2025 року. Українські медіа відповідально підійшли до цієї теми та розмістили велику кількість матеріалів з детальними роз’ясненнями для випускників.

Окремі матеріали висвітлювали зусилля з гарантування безпеки навчання, зокрема в прифронтових регіонах. Так, сайт 24 каналу повідомив про відкриття підземних дитячих садочків у Запорізькій області як елемент безпечного освітнього простору. В матеріалі подано лише думку посадовця, для збалансованості було б варто пошукати думку батьків, експертів з освіти чи безпеки. 

Загалом попри зростання частки згадок про освіту (14% серед усіх згадок про дітей) більшість матеріалів була за форматом короткими оперативними зведеннями з фокусом на розклад, карантинні обмеження або інфраструктурні рішення. Глибші питання доступності, якості освіти чи психоемоційної підтримки дітей під час навчання в умовах війни в медіа майже не порушувалися в моніторинговий період.

У матеріалах медіа, присвячених здоров’ю дітей, домінувала тема фізичного стану, зокрема захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ).

Діти найчастіше згадувалися в оперативних новинах, що базувалися на звітах Міністерства охорони здоров’я та обласних центрів контролю та профілактики хвороб.

Так, Суспільне, посилаючись на Київський обласний центр контролю та профілактики хвороб, повідомило про зростання кількості хворих на респіраторні інфекції. У період із 28 лютого по 2 березня на ГРВІ в регіоні захворіли 13 876 дітей віком до 17 років.

Майже всі згадки про здоров’я дітей були статистичними за характером і мали епідеміологічний контекст. Інші аспекти – такі як психічне здоров’я, доступ до медичних послуг у прифронтових регіонах чи довготривалі наслідки війни для здоров’я дітей – у моніторинговий період майже не фігурували.

Попри позитивну тенденцію до зростання частки згадок про дітей у контексті освіти та медицини (24% загалом) характер подання таких матеріалів залишається поверховим, технічним. Коментарі батьків, освітян, психологів у медіа майже відсутні – а саме через них можна було б почути голоси тих, кого ці зміни справді стосуються. Усе це створює ілюзію, що діти – лише цифри, об'єкти обліку в адміністративній системі, а не повноцінні особистості зі своїми проблемами й потребами. Попри формальне дотримання стандартів такий підхід свідчить про дефіцит глибини та редакційного фокуса під час підготовки матеріалів про дітей. 

Жертви, злочинці й "горе-матері": як кримінальні новини формують образ дітей у медіа

У 20% новин, де фігурують неповнолітні, йдеться про кримінальні події або надзвичайні ситуації. У попередній моніторинговий період цей показник становив 28%.

У матеріалах кримінального характеру діти майже завжди зображуються як жертви насильства, недбалості або дорожньо-транспортних пригод.

  • "У Києві чоловік катував собаку на очах у дитини", – йдеться на сайті "Кореспондент".
  • "На Дніпропетровщині водій напідпитку збив трьох дітей: загинув 11-річний хлопчик", – повідомляє сайт Суспільного.

До цієї чутливої теми деякі сайти теж додають емоційно забарвлені епітети на кшталт "шокувальні подробиці", "вражаючі факти".

Скриншот ІМІ із сайту ТСН

Жодних "шокувальних подробиць" чи фото новина не містила, невідомий вихопив у дитини телефон та втік, а фото смартфона, яким проілюстровано новину, важко назвати "шокувальним".

До моніторингової вибірки потрапили й новини про "горе-матерів", що формували гендерну упередженість. 

  • "На Тернопільщині мати зачинила дитину у квартирі без їжі – хлопчик помер" (ТСН)
  • "Залишила самого на три дні: на Тернопільщині матір отримала підозру через смерть важкохворого сина" (Українська правда)

Такий підхід репродукує стереотип, що діти – це "жіноча відповідальність", а чоловіки якщо й присутні, то ніби "за бажанням". У матеріалах про трагедії, пов’язані з дітьми, редакціям варто дотримуватися принципу гендерного балансу. Тобто не зосереджуватися виключно на відповідальності матері, а обов’язково з’ясувати й згадати роль батька, інших опікунів: чи були вони присутні в житті дитини, чи мали обов’язки, чи виявили бездіяльність? Такий підхід не лише забезпечує справедливе висвітлення, а й допомагає суспільству розвиватись і краще захищати права дитини, замість того щоб автоматично робити жінку єдиним об'єктом провини.

Натомість підлітки в новинах уже фігурують часто в ролі суб'єкта, який вчиняє протиправні дії. Особливу увагу медіа приділяють темі вербування українських неповнолітніх ворожими спецслужбами для участі в терористичній діяльності проти власної держави.

У зв’язку зі зростанням таких випадків журналісти також висвітлюють ініціативи з протидії, зокрема освітні заходи, спрямовані на підвищення обізнаності підлітків щодо ризиків вербування. Наприклад, після інциденту в Івано-Франківську, коли двоє підлітків, завербованих російськими спецслужбами, вчинили теракт і самі постраждали від вибухівки, у Львові анонсували серію профілактичних тренінгів для старшокласників (джерело: Еспресо).

Тема надзвичайних ситуацій також охоплювала інші типові сюжети, зокрема повідомлення про дітей, які загубились або провалилися під кригу. Такі матеріали зазвичай мають короткий новинний формат і не містять подальшого аналізу причин або механізмів реагування з боку суспільства чи інституцій.

Хто піарився на темі війни та дітей

Тема дітей, постраждалих від війни, залишається емоційно чутливою й водночас привабливою для інформаційного піару. У межах моніторингу було зафіксовано низку матеріалів, що мають ознаки замовності – насамперед на користь Фонду Ріната Ахметова. Загалом 5% усіх публікацій, у яких фігурували діти, мали характер прихованої реклами або PR-матеріалів.

Так, згідно з публікацією на сайті "Гордон", 10 березня 2016 року фонд започаткував програму "Рінат Ахметов – Дітям. Реабілітація поранених дітей", яка має опікуватися фізичною й психологічною реабілітацією дітей після поранення з усієї країни.

Схожі матеріали фіксувались і на сайті  OBOZ.UA:

  • "Родини з дітьми у Добропіллі отримали допомогу від Фонду Ріната Ахметова | Новини. Суспільство", – пише OBOZ.UA.
  • "Поранене дитинство: як Фонд Ріната Ахметова вже 9 років допомагає з реабілітацією дітей | Суспільство", – повідомляє OBOZ.UA.

Ознаки замовності також простежуються в матеріалах на тему здоров’я дітей. Так, ті самі видання повідомляли про допомогу фонду у встановленні слухових апаратів дітям з порушенням слуху.

Незважаючи на соціальну важливість заявлених ініціатив, формат подання цих публікацій часто не відповідав журналістським стандартам: матеріали були побудовані однобічно, без незалежних джерел, з надмірною увагою до імені благодійника й без критичного контексту. Це посилює загальну проблему використання теми вразливих груп, зокрема дітей, як інструмента для формування позитивного іміджу політичних або бізнесових структур.

Конструктивна журналістика: поради замість паніки

Метою конструктивної журналістики є створення матеріалів, які не лише констатують проблеми, а й пропонують шляхи їхнього розв’язання, надаючи аудиторії всебічний огляд фактів та варіанти дій. Такий підхід особливо важливий у висвітленні вразливих тем, зокрема ситуації з дітьми під час війни.

У межах моніторингу ІМІ приблизно 10% публікацій, де фігурують діти, можна зарахувати до конструктивної журналістики. Ці матеріали містять конкретні поради для батьків і дітей, що сприяють ухваленню рішень у складних або нестабільних умовах.

Зокрема, в темі освіти медіа активно інформували про те, як, де й коли зареєструватися на Національний мультипредметний тест (НМТ), а також публікували інструкції щодо дій у разі зміни місця проживання або переходу на дистанційне навчання.

Також фіксувалися матеріали з порадами щодо дитячого харчування, збереження психоемоційної стабільності, формування стійкості в дітей під час тривог, переїздів і втрат. 

На думку експертів ІМІ, конструктивні матеріали не лише виконують просвітницьку функцію, а й позитивно впливають на психічну стійкість суспільства. По-перше, вони дають змогу аудиторії перемкнутися з фокуса постійного стресу, пов’язаного з війною, на сферу контролю й дій. По-друге – містять прикладні поради, які допомагають діяти ефективніше в умовах невизначеності.

Для зміни медійного фокуса з травматизації та сенсаційності на системне висвітлення дитинства в умовах війни потрібна цілеспрямована редакційна політика. Вона має ґрунтуватися на принципах конструктивної журналістики, етики, фокусі на правах дитини та залученні експертних джерел. Без цього тема дітей і надалі залишатиметься тлом для емоційних ефектів, піару чи статистичних згадок, замість того щоб стати предметом серйозного суспільного діалогу.

*Моніторинг проводився в період із 3 до 13 березня 2025 року включно. До моніторингової вибірки потрапили всі матеріали стрічок новин 12 популярних онлайн-медіа України: "Українська правда", "Кореспондент", "24 канал", "Цензор", РБК-Україна, Obozrevatel, NV, ТСН, "Гордон", УНІАН, Суспільне, "Еспресо".

Фото: Pexels

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Діти
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
В Україні може суттєво змінитися ціна на паливо: експерт назвав ключовий фактор
GlavRed
2025-07-17T18:27:50Z
Зростання попри війну: Свириденко прогнозує економічний підйом у 2025-му
Gazeta UA
2025-07-17T17:48:18Z
Індія готова замінити російську нафту альтернативою
360ua.news
2025-07-17T17:42:16Z
Польські виробники олії просять уряд скасувати ембарго на імпорт українського ріпаку
УкраинФорм
2025-07-17T17:27:42Z
Україна заробила понад 526 млн грн на суборенді держземель
360ua.news
2025-07-17T17:12:18Z
Житло дорожчає, але ціни досі низькі: у яких областях нерухомість зросла
24tv
2025-07-17T17:03:20Z
Дефіцит продуктів у Кривому Розі: який товар зникає з магазинів
Политека
2025-07-17T17:00:19Z
Цукерберг постане перед судом через витік даних: позов акціонерів на $8 мільярдів
InternetUA
2025-07-17T16:58:04Z
Долар подорожчав, а курс євро пішов униз
Gazeta UA
2025-07-17T16:54:33Z
Угорщина наклала санкції на українців, яких звинуватила у смерті угорця на Закарпатті
Европейская правда
2025-07-17T18:30:52Z
Пробив чергове дно: Орбан зробив цинічну заяву про розташування України
GlavRed
2025-07-17T18:27:49Z
Свириденко провела перше засідання нового уряду
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T18:27:46Z
Затверджено новий Кабмін, повернуто тіла тисячі загиблих військових. Головне за 17 липня
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T18:21:39Z
Департамент вирішення проблем: у Мінцифри придумали, як уряду працювати швидше
Фокус
2025-07-17T18:21:10Z
Удар дронів призупинив роботу найбільшого хімзаводу РФ: ЗМІ повідомили деталі
GlavRed
2025-07-17T18:15:24Z
Соболев розповів про завдання об’єднаного Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства
УкраинФорм
2025-07-17T18:12:15Z
Білий дім підтвердив, що Трамп наприкінці липня вирушить у Шотландію
Европейская правда
2025-07-17T18:10:43Z
Угода на $3 млн: Грузії запобігли спробі продати уран
1News
2025-07-17T18:06:03Z
Чим зняти зубний біль?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T18:27:49Z
У Львові лікарі виростили частину печінки в організмі 10-місячного хлопчика
УкраинФорм
2025-07-17T17:57:41Z
У Британії народились восьмеро дітей без спадкових хвороб завдяки ДНК трьох людей
УкраинФорм
2025-07-17T17:33:41Z
Як часто та правильно поливати перець: секрети рясного врожаю
TSN
2025-07-17T16:36:28Z
Чи корисно пити холодний чай у спеку: експерти дали поради
GlavRed
2025-07-17T16:27:09Z
Як штучні підсолоджувачі можуть змінити гормональний фон підлітків
24tv
2025-07-17T16:24:20Z
Понеділки ламають психіку людей: результати нового дослідження
Знай
2025-07-17T16:21:21Z
Робот-хірург з ШІ вперше провів операцію без допомоги лікаря
InternetUA
2025-07-17T15:52:29Z
Заражені можуть бути яйця та інші продукти: у чому небезпека сальмонельозу та як його розпізнати
24tv
2025-07-17T15:12:46Z
Підтоплення тунелів метро: суд відправив посадовця КМДА під нічний домашній арешт
УкраинФорм
2025-07-17T18:30:19Z
Подорожчання проїзду у Рівному: з 1 серпня у місті відбудуться зміни
Политека
2025-07-17T18:30:03Z
Не Київ, Харків і не Одеса: названо найкомфортніше місто України у 2025 році
Фокус
2025-07-17T18:27:11Z
У Києві на хабарі затримали посадовицю КМДА та директора ринку
УкраинФорм
2025-07-17T18:21:35Z
Прогноз погоди в Одесі на 10 днів: синоптики повідомили про несподіванки
Политека
2025-07-17T18:00:44Z
На Донеччині в зоні активних бойових дій залишаються 23 800 жителів
УкраинФорм
2025-07-17T17:45:46Z
Львів та область накрила злива: дощем затоплені вулиці та автівки
24tv
2025-07-17T17:45:15Z
Росіяни використали штучний інтелект для створення фейку про оточення ЗСУ на Куп'янському напрямку - ЦПД
УкраинФорм
2025-07-17T17:42:08Z
Кличко в інтервʼю DW: Світ поважає сильних, тож ми маємо бути сильними на фронті й в економіці
24tv
2025-07-17T17:39:57Z
Київську митрополію УПЦ МП зобов’язали припинити зв’язки з Росією до серпня
Лига
2025-07-17T18:30:57Z
Українські розробники успішно випробували наземний роботизований комплекс Лють у бойових умовах
InternetUA
2025-07-17T18:22:45Z
Сінгапур очолив рейтинг найдорожчих міст для заможних втретє поспіль
360ua.news
2025-07-17T18:21:28Z
Німеччина зробила заяву про закупівлю систем Patriot для України
Хвиля
2025-07-17T18:15:47Z
Проти нас воює різне "сміття", – у ГУР сказали, кого кидає Росія на фронт
24tv
2025-07-17T18:06:16Z
Більше років – більше грошей: пенсіонерам доплачуватимуть за поважний вік, скільки можна отримати
Знай
2025-07-17T18:06:15Z
Виробництво ракет до Patriot хочуть збільшити до 750 на рік, але є нюанс, - ЗМІ
InternetUA
2025-07-17T17:58:39Z
Держава Україна винесла УПЦ МП припис про усунення порушень законодавства
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T17:57:42Z
Польща хоче змінити опис Волинської трагедії в українських підручниках
24tv
2025-07-17T17:57:22Z
"Дивитися таким поглядом": Алан Бадоєв показав любов всього свого життя
GlavRed
2025-07-17T18:27:14Z
Унаслідок російської атаки згоріло все майно харківського театру «Арабески»
УкраинФорм
2025-07-17T18:21:19Z
Епатажні статки: скільки грошей у Кеті Перрі та як вона їх заробила
24tv
2025-07-17T18:06:53Z
Жив 150 млн років тому: на аукціоні продали цілий скелет динозавра за астрономічну суму
Фокус
2025-07-17T18:00:21Z
20-річна донька Олі Полякової вийшла заміж за іноземця і показала перші кадри з весілля
TSN
2025-07-17T17:48:29Z
"Неймовірно патріотичний". 87-річна актриса Кадочникова живе з 62-річним чоловіком
GlavRed
2025-07-17T17:27:22Z
Снуп Догг стане співвласником Свонсі – Романо
Football.ua
2025-07-17T17:18:19Z
Презентували постер і трейлер українського трилеру «Медовий місяць»
УкраинФорм
2025-07-17T16:42:47Z
Гурт Coldplay випадково розкрив зраду директора IT-компанії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T16:18:08Z
Смакує гарячим й холодним: як приготувати розкішне рагу з кабачків
Telegraf
2025-07-17T17:57:11Z
Полийте цим орхідею, і вона пишно зацвіте: простий засіб без хімії
24tv
2025-07-17T17:39:57Z
Купуємо спецію, а не порошок: як перевірити якість куркуми
24tv
2025-07-17T17:39:41Z
Найдешевші країни для переїзду у світі: де найвигідніше жити
Фокус
2025-07-17T17:21:24Z
Найгірша річ, яку можна використовувати для прибирання кухні
24tv
2025-07-17T16:48:42Z
Туристам в Іспанії пригрозили штрафами: що не можна робити, аби уникнути проблем
24tv
2025-07-17T16:30:56Z
Українці вражені цим місцем: біля Чернігова протікає озеро, як з казки
Telegraf
2025-07-17T16:30:38Z
Ніжна, ароматна, неперевершена: рецепт ідеальної полуничної "шарлотки", яка завжди виходить
Telegraf
2025-07-17T16:30:18Z
Яйця під градусом: де насправді потрібно їх зберігати – в холодильнику або на полиці
Знай
2025-07-17T15:51:13Z
У Тернополі викрили агентів рф, які орендували квартиру для зберігання вибухівки
InternetUA
2025-07-17T18:27:54Z
Повідомлено про підозру закарпатському ліснику, який допустив незаконні рубки на ₴5 млн
Украина Криминальная
2025-07-17T17:36:38Z
На півночі Польщі військове авто потрапило в ДТП, є постраждалі
Европейская правда
2025-07-17T17:15:59Z
В Одесі викрили фальшивий реабілітаційний центр
360ua.news
2025-07-17T17:09:24Z
Росіяни скинули з дрона вибухівку на Херсон, постраждав чоловік
УкраинФорм
2025-07-17T16:48:32Z
Пригоди псевдопацієнта: на Закарпатті викрили нову схему ухилянтів
1News
2025-07-17T16:45:01Z
На вокзалі у Харкові чоловік погрожував пістолетом – йому загрожує до 5 років
Комсомольская правда
2025-07-17T16:37:50Z
У Нідерландах під час шкільного виступу поранили вчителя – затримано трьох підозрюваних
Европейская правда
2025-07-17T16:34:25Z
Війська РФ атакували Дніпропетровщину, є поранені
УкраинФорм
2025-07-17T16:06:48Z
"Шахтар" у новій формі пройшов фінський бар’єр у Лізі Європи
Telegraf
2025-07-17T18:27:42Z
Полісся зіграє із Сантою-Коломою у другому раунді кваліфікації Ліги конференцій
Football.ua
2025-07-17T18:27:11Z
«Шахтар» здолав «Ільвес» і вийшов до другого раунду відбору Ліги Європи УЄФА
УкраинФорм
2025-07-17T18:18:31Z
Підвела реалізація: Шахтар зіграв внічию з Ільвесом та вийшов в наступний раунд ЛЄ
24tv
2025-07-17T18:00:23Z
Шахтар розійшовся миром з Ільвесом у матчі-відповіді
Football.ua
2025-07-17T17:57:00Z
Україна програла Чехії на молодіжному чемпіонаті Європи з баскетболу: що далі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T17:48:16Z
Ще один норвежець у Сіті
Football.ua
2025-07-17T17:46:52Z
Наполі близький до завершення трансферу Мілінковича-Савича
Football.ua
2025-07-17T17:40:14Z
Ястремська вийшла у чвертьфінал турніру в Гамбурзі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T17:36:30Z
Civilization VI Platinum Edition з доповненнями можна отримати безкоштовно: роздача Epic Games Store
Фокус
2025-07-17T18:27:21Z
Південна Корея планує створити базу на Місяці до 2045 року
УкраинФорм
2025-07-17T18:24:04Z
Це приховане налаштування Windows може врятувати ваш комп'ютер від вірусів: як його ввімкнути
InternetUA
2025-07-17T17:40:27Z
"Дія" вирішить і підкаже: у застосунку з'явиться ШІ-помічник, – Федоров
Фокус
2025-07-17T17:36:53Z
Відомий банк оновив свій застосунок: які послуги можна отримати без комісії
TSN
2025-07-17T17:21:28Z
Чому експерти не радять купувати iPhone 16 перед виходом iPhone 17
InternetUA
2025-07-17T17:13:02Z
Нове відкриття проливає світло на одну з найбільших таємниць Всесвіту
24tv
2025-07-17T17:03:00Z
iPhone отримає оновлення, про яке мріяли користувачі роками
InternetUA
2025-07-17T16:43:10Z
На Сонці виник «вогняний каньйон» рівний відстані від Землі до Місяця
ГЛАВКОМ NET
2025-07-17T16:27:11Z
Одна держава зробила запит до Mazda — і отримала спеціальну версію CX-5
Топ Жир
2025-07-17T18:03:04Z
Ви ще ніколи не відчували такого рівня комфорту на задньому сидінні Lexus
Топ Жир
2025-07-17T17:18:20Z
Це може бути найшвидша версія Model Y, про що Tesla мовчить
Топ Жир
2025-07-17T16:33:14Z
Для українських доріг: Nissan створив позашляхову сімейну модель за $19 500
Фокус
2025-07-17T16:30:00Z
Цей Mustang 1967 року не такий, як ви уявляєте, і саме це робить його неймовірно цікавим
Топ Жир
2025-07-17T16:03:46Z
Цей 14-річний фургон не здається і дивовижним чином отримує нові вдосконалення
Топ Жир
2025-07-17T15:18:38Z
Компанія Mercedes-Benz Trucks показала передові вантажівки для будівництва
AutoCentre
2025-07-17T15:07:44Z
Цей покупець отримав легальний позашляховик Lordstown Endurance — і вічне розчарування
Топ Жир
2025-07-17T14:48:22Z
Американській Ford представив електричний Bronco New Energy, але США його не побачать — лише для Китаю
ITC
2025-07-17T14:27:09Z