MY.UAНовини
Як не нашкодити у спілкуванні зі звільненими з полону та при цьому не замовчувати правду
Як не нашкодити у спілкуванні зі звільненими з полону та при цьому не замовчувати правду

Як не нашкодити у спілкуванні зі звільненими з полону та при цьому не замовчувати правду

Чи дотримуватися режиму інформаційної тиші після звільнення з полону? Чи посилюють росіяни тортури через те, що про це розповідають медіа? Про це йшлося під час дискусії «Медіа, війна та військовополонені: етика та відповідальність».

У рамках конференції «Надія. Боротьба. Повернення», присвяченій третій річниці роботи Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, відбулася дискусія на тему «Медіа, війна та військовополонені: етика та відповідальність», у якій узяли участь Роман Борщ, військовослужбовець, звільнений із полону, колишній журналіст; Максим Колесніков, ветеран, звільнений із полону; Петро Яценко, експерт Координаційного штабу; Олена Барсукова, журналістка «Української правди». Модерувала дискусію Валерія Бурлакова, журналістка, волонтерка, військовослужбовиця.

Учасники обговорили два питання: чи варто військовополоненим відразу після звільнення розповідати медіа про умови перебування в полоні; як журналістам та медіа етично розмовляти зі звільненими з полону та їхніми родичами. Як виявилося, відповідь на обидва запитання однакова — треба все робити так, щоб не нашкодити людям.

Голова Координаційного штабу генерал-лейтенант Кирило Буданов під час відкриття конференції подякував усім, завдяки кому за три роки вдалося провести 62 обміни, обміняти 4306 військових і 469 наших людей врятувати поза обмінами, здійснити репатріацію понад 7 тисяч тіл оборонців. А саме — СБУ, Нацполіції, ЗСУ, Службі зовнішньої розвідки, міністерствам, народним депутатам, громадським активістам і медіаспільноті.

У Штабі, як ішлося на заході, розуміють роль медіа, що висвітлюють процес обмінів. Наприклад, завдяки одному фото замореного голодом звільненого українського військовополоненого змінилися умови утримання інших наших військових у полоні, їх почали годувати. Тому Штаб після певної процедури перевірки допускає представників медіа до обмінів, наразі на останньому етапі, коли звільнених привозять до лікарні. Про це та про етичність висвітлення медіа обмінів раніше в інтерв’ю «Детектору медіа» розповів керівник секретаріату Координаційного штабу Богдан Охріменко.

За словами Валерії Бурлакової, одна з тем, яку обговорювали найбільше та яку вона хотіла одразу порушити, — чи варто одразу людям, які повертаються з полону, розповідати журналістам абсолютно все або більшість того, що з ними відбулося. І якщо так, то як саме розповідати, щоб не зашкодити тим, хто залишається в полоні.

Роман Борщ, користуючись нагодою, подякував Координаційному штабу, який допоміг йому та Максиму Колесникову повернутися на рідну землю.

«Дійсно, це питання доволі чутливе, і ми вже неодноразово обговорювали його. Я сам за фахом журналіст, комунікаційник. Є кілька основних аспектів. Як на мене, першочергово потрібно зважати на те, що у кожного журналіста є журналістська етика. Коли ми робимо якийсь матеріал, то маємо зважати, чи суспільний інтерес і користь від нього будуть переважати шкоду, яка може статися. І тут є дуже тонка грань. Бо ми розуміємо, що особливо для наших закордонних партнерів важливо знати, що в той час, коли Україна дотримується всіх міжнародних конвенцій, у Росії відбуваються справді жахливі речі. І до їхніх в’язниць жодна міжнародна організація не може потрапити. Тому це потрібно розповідати», — сказав він.

Роман розповів, що 33 місяці перебував у полоні на тимчасово окупованій території на Донеччині. І неодноразово відчував на собі наслідки спілкування журналістів зі звільненими з полону.

«Звісно, вони розповідали, що їх катували, знущалися. Потім наглядачі приходили й казали, що ваші там уже розказують, як вам погано — то ми вам зараз покажемо, що таке насправді погано. І це тільки спричиняло якусь надмірну додаткову жорстокість, додаткові побиття тощо. Тому потрібно саме такі теми чутливі трішки відкласти», — пояснив він.

За його словами, журналістам, по-перше, варто зважати на те, що щойно звільнена з полону людина перебуває у стресі, емоційно перевантажена. При спілкуванні вона може сказати, можливо, не зовсім те, що насправді хотіла. І ще варто зважати на ментальний стан звільненого, а не на кількість лайків, коментарів, переглядів.

По-друге, теми про умови перебування, катування, знущання тощо краще відкласти десь на місяць, поки все вляжеться. Тому що наглядачі дивляться матеріали українських медіа.

По-третє, журналістам варто дати хоча б тиждень-два звільненим, щоб вони пройшли медичні обстеження, попрацювали зі службами, якийсь час для першочергового відновлення, заспокоєння тощо.

«Коли ми тільки приїхали на місце нашого відновлення, вже на другий-третій день медіа знаходять контакти рідних, звільнених і починають штурмувати. Це просто неправильно, неетично. Я розумію, що медіа будуть приїжджати на місце зустрічі звільнених із полону, будуть там спілкуватися. Уникайте, будь ласка, з самого початку негативних тем. Уникайте того, що вам хочеться запитати про жорстокі умови перебування. Сфокусуйтеся краще на позитиві, найперше запитайте людину, чи готова вона говорити, чи хоче, бо люди тоді перебувають у дуже збудженому стані», — попросив Роман Борщ.

Експерт Координаційного штабу Петро Яценко сказав, що він із колегами спілкується зі звільненими з полону з першої секунди, щойно вони опиняються на волі, й потім уже через за деякий час, місяць-два, потім за рік. Тоді це вже зовсім інші люди.

«Люди, які, наприклад, три роки були в неволі, на момент обміну опинилися в ситуації, яку вони навіть до кінця не можуть усвідомити. Відразу пускати до них медіа — неетично. І дуже важливий базовий принцип, який пані Валерія озвучила: не нашкодь. Він стосується всіх — як журналістів, так і звільнених із полону. Ми одразу ж інструктуємо їх, що до вас будуть звертатися, будуть знаходити ваші контакти люди, яких ви не знаєте. На вас будуть виходити в соцмережах, вас будуть запитувати, будуть просити дати якусь інформацію. Але ви завжди маєте керуватися принципом “не нашкодь”, пам’ятати про тих, хто досі перебуває в неволі, і думати, як надана вами інформація може відбитися на їхньому здоров’ї, умовах перебування тощо. І також із цим звертаємося до журналістів», — пояснив Петро Яценко.

Він озвучив ще одну тему, яка, на його думку, потребує більшої дискусії — як правильно називати колишніх військовополонених.

«Минає рік — а ми називаємо людей, які мають досвід полону, колишніми полоненими. Для декого з них це може звучати як колишній пограбований. Термінологія важлива, вона не повинна травмувати. Тому координаційний штаб постійно намагається комунікувати з журналістами про це. У нас розроблена пам’ятка для журналістів, родин і звільнених із полону, як треба комунікувати з медіа, які моменти бажано казати тільки компетентним людям, компетентним органам, психологам, тобто що можна говорити, щоб не нашкодити», — сказав він.

Журналістка «Української правди» Олена Барсукова погодилася, що не потрібно відразу лізти до звільнених з інтерв’ю. Достатньо короткого коментаря на самому обміні в стилі «Я дуже радий, що мене обміняли. Привіт, мамо!».

«Моя власна специфіка роботи не передбачає роботи на обмінах, не передбачає телевізійної роботи, я займаюся текстами. Але колегам, які роблять дуже важливу роботу та працюють одразу на обмінах, можу порадити не “зливати” потім в інтернет без дозволу звільнених людей їхні особисті телефонні розмови. Тому що багато хто мені розповідав, що їхні розмови з мамою, дівчиною відразу після обміну ширяться фейсбуком — і це не та слава, про яку мріє людина, яка тільки-тільки вийшла з автобуса», — сказала журналістка.

За її словами, дуже важливо й потім, коли мине певний час, не виводити людину на емоції. За це дуже часто критикують журналістів. «Це логічно, бо на нас завжди лежить відповідальність за наші тексти. Але я би додала, що тут ще важлива робота з боку самої бригади, підрозділу, звідки повертаються бійці. Тобто якщо налагодити хорошу співпрацю з журналістами, то ви можете off the record вирішити, що шкодить, що ні, чи дивляться наглядачі в такій-то тюрмі інтерв’ю, чи ні, чи потрібно зайвий раз наголосити, що в цій колонії такі жахливі умови, чи уже умови покращились і, можливо, треба зробити паузу. І це важлива тристороння взаємодія: журналіст, герой і пресофіцер підрозділу», — пояснила Олена Барсукова.

Ветеран Максим Колесніков, звільнений з полону 4 лютого 2023 року, додав контроверсії дискусії.

«У мене була ситуація, коли відчиняються двері, заходять журналісти й кажуть: Добрий день, ми приїхали”. А я не підтверджував нічого. Мені взагалі в цей день було не до них. Довелося жорстко відмовити.

Щодо впливу розповідей про тортури. Коли є обмін, і хтось розповідає про тортури, то вони, може, і підсилюються — але коли обмінів нема й про них ніхто не розповідає, то відбувається те саме — тортури теж посилюються.

Я також виконував цю рекомендацію Координаційного штабу. Але що б ми не робили — вони все одно катуватимуть. Не тому, що хтось комусь розповідає про це. Він б’є, тому що він хоче бити. Тому що йому здалося, що була пилинка або хлібна крихта на формі. Чи давали вивчити правила, і поки не вивчив — били. А потім починали ці правила питати знизу вгору, а потім наказували назвати сьоме слово третього рядка знизу. І якщо ти не встигав його згадати — знову били», — сказав він, додавши.

За словами Максима, не можна замовчувати злодіяння росіян. Не українці й не наші розповіді винні в тому, що в Росії діє системна практика знищення українців. Це нав’язування вини тим, хто її не має, й ігнорувати ці історії теж неправильно.

«Чи буде нам простіше вистояти й перемогти, якщо ми будемо забувати про те, що відбувається в полоні? Ні! Маємо зрозуміти, що там так само поводяться не тільки з військовополоненими, а й захопленими в заручники цивільними. Ми маємо знати, з ким ми воюємо, що наш ворог — це абсолютні покидьки. І я не бачу, чому нагадування суспільству, що ми воюємо з тими, хто хоче нас знищити, буде зайвим. Ті, хто, можливо, думає, що пересидить у своєму маленькому будиночку біля Тернополя, — не пересидить.

Тому я переглянув би таку позицію з урахуванням певних моментів. Тобто повідомляти правду про тортури, публічно не називаючи конкретне місце утримання чи імена катів. Бо є ще процедура СБУ, опитування, де звільнені підтверджують, кого бачили. Вони там не ідіоти, про все це знають», — пояснив Максим.

Він також сказав, що треба використовувати всі можливі майданчики для донесення світу правди про агресора. «Я трохи пишу в твіттері, маю 200 тис. підписників. І найбільше переглядів, по 800—900 тисяч, набирають ті твіти, які виходять на інші країни. Їх читають у Японії, Кореї, Австралії, Німеччині, часом бразильці щось коментують. У мене люди з різних країн починають між собою дискутувати про те, що насправді відбувається в Україні, апелюючи один до одного й до українців, які коментують допис. Цього не відбувається, якщо написати “все добре, ми переможемо, ми стійкі”. Це правда — ми стійкі. Але треба розповідати, з ким ми воюємо. І правда сама по собі зброя», — сказав він.

Учасники дискусії погодилися з тезою, що про всі злочини треба говорити, бо Росія намагається нам нав’язати позицію, що ми самі винні в тому, що з нами відбувається, зокрема з військовополоненими.

Вони також обговорили, як журналістам і правозахисникам спілкуватися з родичами військовополонених. Щоразу, коли хтось називає ім’я свого родича відкрито, постає питання: чи не зашкодить це йому?

Петро Яценко сказав, що тут важливо розуміти: російська політика катувань — це однозначно державна російська політика. «Накази про катування — не випадкові, вони аж ніяк не залежать від того, що ми тут скажемо чи не скажемо. Але знову ж таки є нюанси. Наприклад, якщо ми називаємо місце, де перебуває людина, то її можуть перевести в інше місце. І якщо вона загубиться, нам знову доведеться її шукати. Крім того, вона знову змушена буде проходити процедуру так званої прийомки. Це страшна процедура, після якої виживають не всі. Тобто тут ми можемо нашкодити, маємо зрозуміти це. Можливо, це краща ідея — конкретні факти поки не давати назагал», — припустив він.

З іншого боку, якщо полонений — відома людина, ми знаємо про нього те й те. Тобто до кожного окремого випадку треба підходити індивідуально та думати, що може допомогти, а що ні.

«Водночас є загальні рекомендації, які можна застосувати до всіх. Наприклад, родичам не варто говорити, що той, хто в полоні, був нагороджений чи брав участь у якихось воєнних операціях, чи є снайпером або спецпризначенцем. Тому що та сторона може цього не знати — і не треба їм у цьому допомагати. Якби про пана Максима знали правду — не знаю, чи ми змогли би його звільнити так швидко. Виявилося, що для росіян ця людина стала сюрпризом уже, коли повернулася», — додав Петро Яценко.

Максим Колесніков розповів, що родичам чи близьким військовополонених варто приховати їхні сторінки у соцмережах. «Моя дружина наступного дня після того, як я потрапив у полон, прибрала мою сторінку в фейсбуці. Якби там була інформація, що я розвідник, — не думаю, що зараз сидів би тут», — сказав він.

Роман Борщ нагадав, що росіяни просто за вуха притягують будь-які приводи для того, щоб відкривати кримінальні справи. «Тобто їм потрібно якось у себе виправдовувати цю так звану “СВО”. Я, наприклад, належу до “Пласту” й там міг би сісти за екстремізм. На момент, коли був мобілізований, мав робочий контракт із Міжнародною організацією ЮНІСЕФ — тому у них міг сісти за шпигунство. Ми бачили, як за це затримували представників, наприклад, ОБСЄ. Тому цілком підтримую тезу, що на початку краще дотримуватися політики інформаційної тиші.

І не тільки через те, що ви можете якимось чином зашкодити тому, хто там перебуває. Навіть самі ж родичі розуміють, що батьки, дружини отримують, наприклад, гроші тих людей, які зараз перебувають в полоні. Певні люди можуть бути вразливі. Не бачу сенсу таким чином до себе привертати увагу», — сказав Роман.

Учасники дискусії дійшли згоди, що потрібно висвітлювати злочини, тортури й те, що Росія утримує військовополонених у неналежних умовах. Писати, що тисячі українських родин в горі, страждають, і про порушення Женевської конвенції.

«Висвітлювати треба. Питання — як. Написати великий матеріал, що дружина чекає чоловіка, який був прекрасним батьком, що вона не отримує від нього звістки. Що росіяни таким чином порушують Женевські конвенції, бо взагалі відмежували його від світу, а вона чула від побратимів, що в нього проблеми зі здоров’ям. Питання в тому, чи згадано в цьому матеріалі, що полонений — наприклад, розвідник, у 14-му році був на Майдані й узагалі націоналіст. Завжди питання до таких деталей», — сказала Олена Барсукова.

Вона розповіла ще про три аспекти теми. По-перше, родини мають відчувати, що вони не одні, що їх чують, бачать. Етично й правильно зроблені матеріали в цьому допомагають, показують, що це комусь важливо.

По-друге, якщо про щось не написати — іноземні журналісти можуть про це й не дізнатися. У багатьох журналістів є іноземні друзі, у провідних журналістів є популярні сторінки в соцмережах — це теж спосіб повідомити про щось важливе іноземній аудиторії.

По-третє, потрібно нагадувати, що воєнні злочини тривають і Росія не думає зупинятися. Журналістські матеріали — це запобіжник, щоб якась частина людей не бігла пробачати й «розуміти» росіян і погоджувалася на мир за будь-яку ціну.

«Думаю, про це постійно потрібно нагадувати. Бо хтось може помилково думати, що катують тільки військових, розвідників, снайперів, а я ж не винен, я взагалі поза політикою, мене це ніколи не зачепить. Але завдяки нашим матеріалам я можу розповісти, що може зачепити всіх. Один військовий мені в інтерв’ю розповідав, що у нього в камері були й цивільні люди, які жили на окупованих територіях, і не були надто проукраїнськими. Тобто ми маємо розповідати, що Росія реально створила конвеєр тортур, цілеспрямовано знущається з людей, хоче знищити українців як націю, постійно скоює геноцид. І це робить не Путін, а прості звичайні росіяни», — розповіла Олена.

За її словами, журналісти мають це розповідати не тільки за кордоном, а й своїм людям. Бо не в усіх рідні на війні або пережили полон. І це дуже хибна думка: якщо я все знаю — то всі інші теж усе знають. Це не так.

Фото надані організаторами

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
обмін полоненими
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
В Европе впервые состоялся запуск орбитальной ракеты-носителя
Корреспондент
2025-03-30T22:27:29Z
Netflix: Консоли уходят в прошлое, сегодняшние дети не мечтают о PlayStation 6
GameMag
2025-03-30T20:33:58Z
Дикий мир: Обзор Monster Hunter Wilds
GameMag
2025-03-30T20:33:03Z
Общение вылечило мозг: ученые выяснили, что экстраверты меньше употребляют антидепрессанты
Фокус
2025-03-30T19:42:54Z
Джоэл всё сделал правильно: Глава Naughty Dog Нил Дракманн поделился мнением о финале The Last of Us
GameMag
2025-03-30T19:07:33Z
Нас начнут кормить искусственной рыбой: ученые предлагают ее на замену исчезающей настоящей
Фокус
2025-03-30T18:51:05Z
Разработчики Black Desert сворачивают поддержку старых консолей — летом игра выйдет на PlayStation 5 и Xbox Series X|S
GameMag
2025-03-30T18:10:12Z
iPad Pro з 5G-модемом Apple, iPad 12 та інші в центрі чуток
Portaltele
2025-03-30T17:42:02Z
Таинственные открытия вблизи Мертвого моря: археологи раскопали изменившее представление об истории
Знай
2025-03-30T15:51:37Z
Что день рождения может рассказать о вашем характере. Проверьте себя
Gazeta UA
2025-03-30T21:39:19Z
Как снизить энергопотребление холодильника на 30%: советы после которых вы не узнаете суммы в квитанциях
Знай
2025-03-30T20:52:35Z
Это произойдет до 2026 года: нумеролог рассказал, как последняя цифра вашего года рождения расскрывает будущее
Знай
2025-03-30T20:30:53Z
Без этих манипуляций вы утратите весь урожай: что сделать с плодовыми деревьями уже сегодня
Telegraf
2025-03-30T19:21:25Z
Как подавить безосновательную ревность: четыре эффективных шага
Gazeta UA
2025-03-30T18:27:40Z
Эмоция, дарующая нам молодость: ученые узнали, как счастье помогает жить дольше
Фокус
2025-03-30T18:21:24Z
Забвение для них хуже плевков в спину: ученые узнали, как нарциссы реагируют на сплетни
Фокус
2025-03-30T17:21:53Z
Почувствуют себя любимцами судьбы - астролог о знаках, обладающих суперсилой
Gazeta UA
2025-03-30T17:09:21Z
Как закупорить бутылку недопитого вина: лучшие варианты
Gazeta UA
2025-03-30T16:54:19Z
Удар по Купянску: число пострадавших возросло
Корреспондент
2025-03-30T21:42:57Z
В Мурманске неизвестный с крыши обстреливает автомобили и дома
Корреспондент
2025-03-30T21:00:39Z
Войска РФ атаковали Херсон, есть пострадавшая
Корреспондент
2025-03-30T19:24:15Z
Появились фото и имя подозреваемого в убийстве экс-депутата из Каменского Плахотника
Telegraf
2025-03-30T19:03:10Z
Военный ветеран получил травмы во время драки в Киеве
Апостроф
2025-03-30T16:03:54Z
Мужчина разбился прямо в ТЦ в центре Одессы
Telegraf
2025-03-30T16:03:53Z
На Полтавщине подростки издевались на 10-летним ребенком: дело дошло до омбудсмена
Фокус
2025-03-30T13:51:00Z
В Мьянме, где погибли сотни людей, произошли новые землетрясения
Комсомольская правда
2025-03-30T13:36:06Z
Землетрясение в Мьянме привело к самым масштабным разрушениям в Азии за сто лет – Красный Крест
ZN UA
2025-03-30T13:01:10Z
Первый гол забил на 47 секунде: Яремчук отметился дублем в ворота Панатинаикоса
Факти ICTV
2025-03-30T20:37:59Z
В РФ топ-чиновник умер во время хоккейного матча: он отправлял россиян на войну
Фокус
2025-03-30T17:36:48Z
Экс-ассистент Тухеля может возглавить немецкий топ-клуб
Корреспондент
2025-03-30T16:18:05Z
Лунин оказался в эпицентре скандала в Испании
Telegraf
2025-03-30T15:24:01Z
Карпаты разгромили Черноморець в дебютном матче Кучера
Корреспондент
2025-03-30T15:04:21Z
НБА может создать новый баскетбольный турнир в Европе
ZN UA
2025-03-30T14:46:45Z
Лунин попал в досадную ситуацию из-за недостаточного уровня знания испанского
Корреспондент
2025-03-30T13:36:26Z
Российский топ-чиновник умер во время хоккейного матча: гнал россиян на войну
Telegraf
2025-03-30T11:48:01Z
"Реал" согласовал бесплатный переход звезды "Ливерпуля" и сборной Англии – СМИ
ZN UA
2025-03-30T11:16:23Z
Враг атаковал Харьков: дрон попал по территории гражданского предприятия
Gazeta UA
2025-03-31T00:30:12Z
DeepState рассказал о новых продвижениях РФ
Корреспондент
2025-03-30T23:09:50Z
Российские войска продвинулись вблизи трех населенных пунктов
Gazeta UA
2025-03-30T22:21:28Z
Военный госпиталь в Харькове возобновил операции после обстрела
Корреспондент
2025-03-30T21:45:15Z
Генштаб оценил ситуацию на фронте
Корреспондент
2025-03-30T20:57:54Z
Бой идет за каждое здание: часть Торецка - под контролем оккупантов
Новости Украины
2025-03-30T19:36:40Z
Ситуация резко ухудшилась: у РФ есть значительные достижения на Донбассе
Comments UA
2025-03-30T17:57:02Z
После дождей в Украине ударит тепло до +20, синоптики назвали дату
Telegraf
2025-03-30T17:51:39Z
Россия обстреляла эвакуационный экипаж на Сумщине
Корреспондент
2025-03-30T17:24:11Z
Слух: Перезапуск "Блэйда" с Махершалой Али был отменен
GameMag
2025-03-30T18:19:39Z
Стали известны песни всех 37 стран-участниц «Евровидения-2025»
UAToday
2025-03-30T16:51:17Z
«В современных украинских комедиях в кадре одни и те же краски и эмоции». Интервью с актрисой Екатериной Вишневой/Вишневая пытается разрушать штампы и стереотипы в кино
Апостроф
2025-03-30T16:21:42Z
Совместить военную службу и съемки: как это делают Салем, Сова, Девизоров и другие звезды
Комсомольская правда
2025-03-30T13:04:07Z
Маша Полякова рассказала про свидание с Артемом Пивоваровым: "Если ты хочешь..."
Знай
2025-03-30T11:51:57Z
Раба Изаура: взгляд на бразильскую литературу через окно фазенды
ZN UA
2025-03-30T10:03:29Z
Евровидение-2025: определены песни всех 37 стран-участниц
Апостроф
2025-03-30T07:00:28Z
Украинский актер наткнулся на мурал с Зеленским в Нью-Йорке
Апостроф
2025-03-30T06:36:40Z
"Меня унизили тем, что зачислили в мою бригаду Нацгвардии Козловского": продюсер рассказал о позоре
Апостроф
2025-03-30T05:54:02Z
На "большой" скорости катают по Днепру: на Херсонщине массово гибнут россияне, — АТЕШ
Фокус
2025-03-31T00:45:35Z
Услуга «Муниципальная няня»: кто может воспользоваться
ZN UA
2025-03-30T23:43:59Z
"На прицеле" у ТЦК: кого из украинцев в апреле будут мобилизовать в первую очередь
Telegraf
2025-03-30T22:24:34Z
В Италии над секретным объектом зафиксировали российский дрон
ZN UA
2025-03-30T21:39:45Z
День Ипатия Чудотворца 31 марта: что категорически запрещено делать сегодня
Telegraf
2025-03-30T21:21:50Z
Операции на Белгородщине: в ВСУ объяснили цель
Gazeta UA
2025-03-30T21:15:20Z
Уроки языка: как сказать на украинском «строить глазки»
ZN UA
2025-03-30T21:03:19Z
Можно согреться или поджариться: журналистка пожаловалась на купе "Укрзализныци"
Telegraf
2025-03-30T20:42:17Z
Воздушные силы ВСУ подвели итоги своей работы за март
Gazeta UA
2025-03-30T20:39:13Z
Бывшая нардепа Тищенко поразила похудением почти на 20 кг: фото до и после
Gazeta UA
2025-03-31T01:12:07Z
"Электронная ВЛК" без ТЦК и справок: в Минобороны объяснили, что изменится с 1 апреля
UAToday
2025-03-30T20:06:16Z
Как использовать картофельные очистки: интересные идеи
Gazeta UA
2025-03-30T18:09:07Z
Орехи и лишний вес: почему миф о калориях оказался ошибочным и что говорят новые научные данные
Знай
2025-03-30T16:51:01Z
Эта распространенная медицинская практика "убивает" микрофлору кишечника
Comments UA
2025-03-30T14:28:42Z
Синяки появляются без травм: о каких проблемах со здоровьем сигнализирует симптом
Comments UA
2025-03-30T13:57:50Z
Почему вредно каждый день пить кофе: ТОП-10 причин
Comments UA
2025-03-30T13:27:33Z
Мурлыканье кошек: загадка природы и важный сигнал для хозяев
Знай
2025-03-30T13:12:33Z
Этим знакам Зодиака категорически запрещено употреблять рыбу
Comments UA
2025-03-30T12:42:07Z
Пакет молока уже по 65 грн, а 300 гр творога - 95: супермаркеты резко повысили цены на молочку
Знай
2025-03-30T20:12:41Z
Цены не порадуют: во сколько украинцам обойдется пасхальная корзина в 2025
Фокус
2025-03-30T18:12:23Z
Украинское сельское хозяйство на грани: дефицит удобрений ударит по продуктам и кошелькам украинцев
Знай
2025-03-30T17:21:32Z
В приложении Укрзалізниці возобновили продажу льготных билетов для лиц с инвалидностью
Факти ICTV
2025-03-30T17:21:18Z
Цены на яйца в Украине бьют рекорды: сколько стоит десяток
Хвиля
2025-03-30T17:15:55Z
Что будет с минимальной зарплатой в Украине в 2025 году: жесткий ответ правительства
Знай
2025-03-30T17:06:32Z
Главное за 30 марта: уклонистов объявят в розыск, Ощадбанк вводит новые комиссии, а украинцы потеряют отсрочку
Знай
2025-03-30T16:54:21Z
Налоги для ФОПов, повышение ставок, банковская тайна: что записали в Меморандум с МВФ
UAToday
2025-03-30T16:51:30Z
Газ, свет и отопление: украинцам ответили, будет ли повышение тарифов в апреле
Знай
2025-03-30T16:36:20Z
Первый серийный летающий автомобиль успешно прошел испытания
UAToday
2025-03-30T09:30:45Z
Для жестких и экстремальных дорог: автолюбителям показали копию Land Roover с двигателем BMW
Знай
2025-03-30T03:51:27Z
В Украине продают танк Т-10: сколько он стоит
TSN
2025-03-30T00:48:16Z
Российским ударом по Днепру уничтожено детище Маска: фото
TSN
2025-03-30T00:04:22Z
Не битый и с кожаным салоном: на Днепропетровщине продают танк, доставшийся от деда
Comments UA
2025-03-29T15:36:56Z
При каких условиях водители могут остаться без прав из-за состояния автомобильных фар
UAToday
2025-03-29T10:51:56Z
В Украине появился оригинальный семейный электрокар Zeekr с запасом хода 700 км
Фокус
2025-03-29T08:57:04Z
Элитный спа на колесах за 20 млн грн: Mercedes Sprinter превратили во внедорожный шикарный автодом
Знай
2025-03-29T07:51:27Z
Toyota заявила о рекордном производстве автомобилей
Корреспондент
2025-03-29T07:45:37Z
Договор об ископаемых: Трамп пригрозил Зеленскому
Корреспондент
2025-03-31T01:09:37Z
"Наивно ждать прорыва": у Путина открестились от договоренностей о прекращении огня
Хвиля
2025-03-31T01:06:02Z
Сибига: РФ пытается воспользоваться геополитическим моментом
Корреспондент
2025-03-31T00:15:16Z
Угрозы Трампа не подействовали: Иран отказался от переговоров с США
Comments UA
2025-03-30T21:27:03Z
"Не можем попасть в ловушку": FT рассказала, почему страны Балтии обеспокоены перемирием в Украине
Хвиля
2025-03-30T21:12:58Z
Зеленский поговорил со Стуббом после его визита в США
Корреспондент
2025-03-30T21:00:49Z
Сибига о требованиях РФ: не примем ничего, что оставит Украину слабой
Европейская правда
2025-03-30T20:39:39Z
Ультиматумы Путина: Украина назвала четыре "требования" России
GlavRed
2025-03-30T20:33:56Z
За сколько лет Путин подготовит армию и страну для большой войны с Европой: расчеты разведки Германии
Новости Украины
2025-03-30T20:30:26Z