MY.UAНовини
Китайцям потрібний український бурштин: що зараз з видобутком "сонячного каменю" і чи зникли нелегальні копачі
Китайцям потрібний український бурштин: що зараз з видобутком "сонячного каменю" і чи зникли нелегальні копачі

Китайцям потрібний український бурштин: що зараз з видобутком "сонячного каменю" і чи зникли нелегальні копачі

Після законодавчого врегулювання видобутку бурштину старателі все одно працюють

Попри активне проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами, а саме ділянками з покладами бурштину, видобуває "сонячний камінь" в країні офіційно лише 9 компаній. При цьому правоохоронці продовжують фіксувати поодинокі випадки роботи чорних копачів та факти незаконної обробки бурштину.

"Телеграф" зібрав статистику кількості виданих за останні роки спецдозволів на користування надрами, без яких неможливо проводити ні дослідні роботи, ні видобуток, придивився до фірм, що цікавляться бурштиновими родовищами, та підрахував, який зиск має бюджет від видобутку.

Китайці, австрійці, естонці: як іноземці дотичні до спецдозволів

Цікавість українського бізнесу до бурштину не спадає в останні роки. Компанії – як старі гравці на ринку видобутку "сонячного каменя", так й нові – намагаються отримати доступ до родовищ, що зосереджені у Житомирській та Рівненській областях. При цьому у Волинській області, де також є бурштинові поклади, з цим без сюрпризів – тут видобуває цінний камінь лише комунальне підприємство "Волиньприродресурс". Дозвільні документи КП отримало ще у 2017-му році, а пізніше, принаймні з 2020 року, коли відбулась легалізація бурштиновидобутку, нові нікому не видались.

На Волині видобуває бурштин офіційно тільки комунальне підприємство

На Житомирщині, де бурштинових родовищ багато, але вони не великі, спецдозволів різних категорій було надано за 2022-2024 року тільки три. Про це йдеться у відповіді Державної служба геології та надр України на запит "Телеграфу". Два дозвільні документи на виконання геологічного вивчення надр, що передбачає дослідно промислову розробку, отримали у 2022 та 2023 роках за результатами аукціонів ТОВ "Орбіта-Темп" (за 200 тис. придбало спецдозвіл на ділянку Древлянська-7) та "Грейт СГ Юкрейн" (за 1 млн. 68 тис. гривень спецдозвіл на ділянку Дружбівська), які мають столичну реєстрацію.

За минулий рік на Житомирщині реалізували лише 1 спецдозвіл, на Рівненщині - 15

"Найжирніший шматок" у вигляді спецдозволу на видобування корисних копалин в родовищі Біле у Житомирській області площею 66,29 га – отримало минулого року ТОВ "Деревообробна євроліс". Це один з трьох випадків за останні роки, коли це відбулось без процедури електронних торгів. Такий варіант передбачає законодавство у випадку, коли надрокористувач сам проводить геологічне вивчення ділянки чи геолого-економічну оцінку з підрахунком запасів. Розмір збору, що сплачується до державного бюджету, при цьому склав 4 млн 835 тис. гривень. Фірма має в засновниках мешканця Броварів Ігоря Кошеля. Цей же підприємець донедавна входив до складу бенефіціарів ТОВ "Бізнес Еліт Груп ЛТД", яке вже добуває бурштин у Рівненській області й за результатами 2023 року було в трійці лідерів з видобутку по країні з показником 4383,48 кг.

На Рівненщині за 2022-2024 роки були надано загалом 37 спецдозволів, в тому числі два без аукціону. У 2022 на Томашгородське родовище зі значними запасами бурштину-сирцю (площа 457,7 га) дозвільні документи отримало ТОВ "Сонячне ремесло" (раніше мала назву "Санкамян"), розмір збору склав – 2 млн 871 тис. гривень. Кінцевими бенефіціарними власниками фірми, за даними сервісу Опедатабот, значиться відомий столичний бізнесмен Ігор Мазепата екснардеп, однопартієць, земляк Литвина старшого, депутат Рівненської облради кількох скликань Юрій Благодир. Обидва – Мазепа через фірму "Конкорд консалтинг", а Благодир напряму – були дотичні до ще однієї фірми зі схожою назвою – ТОВ "Центр Сонячне ремесло", що займалось розробкою кар’єру з покладами бурштину "Володимирець Східний" (площа 83,9 га). Але у 2024-му продали її громадянину Китаю Рен Йонгпенгу.

Ще один китайський бізнесмен – Ванг Чжикай, що є одним з основних операторів бурштинового ринку у Піднебесній, віднедавна має частку у ТОВ "Сонячне ремесло". Мазепа відзначав це як здобуток, адже, за його словами, Ванг Чжикай став одним з небагатьох прямих іноземних інвесторів в Україну під час війни.

У 2023 так само без електронних торгів спецдозвіл на видобуток на родовищі "Золоте", в тому числі ділянці Центральній (площа 2434,73 га) отримало ТОВ "Ред.Мет". Збір був визначений на рівні 5 млн 670 тис. гривень. Фірма має у засновниках кіпрську компанію "Амберхольд Трейдінг Лімітед" та естонську "Фоксерком", а кінцевими бенефіціарами значаться литовець Закаркєнє Лорета та Олег Богельський (долучився на початку 2025 року) – український бізнесмен, якого називають бурштиновим бароном. Адже він є керівником групи компаній "Амбер Гальбін", одне з них "Бурпром" серед перших після введення в дію нового закону придбало спецдозволи на користування надрами на Рівненщині й здійснює наразі промисловий видобуток "сонячного каменю".

Учасники торгів примудрялись домовлятися

Більшість же спецдозволів було розіграно на аукціонах. При цьому в переможцях часто зустрічаються одні й ті самі компанії. Наприклад, у 2024 році ООО "Амберкінг Юкрейн (засновники Віталій Питель з міста Сарни Рівненської області та Роман Руденко з Радомишля Житомирської області) стало власником дозвільних документів на три ділянки – Дібрівська, 3 та 4, Осів-7. Сплативши відповідно 1 млн 365 тис. гривень, 1 млн 146 тис. гривень та 10,6 млн гривень. На початку 2025 фірма перемогла ще в кількох торгах: зі ставкою 4,1 млн гривень за ділянку Крючкова-5, 1 млн гривень – Юрівська-11 та 2,06 млн гривень – Лозки-3. Один з власників компанії — Роман Руденко — бізнесмен, що фігурував кілька років тому в "бурштиновій справі" як компаньйон Борислава Розенблата — колишнього народного депутата від БПП. Попри наявність записів у САП, де зафіксована розповідь про схему вивезення незаконно добутого бурштину з України для подальшого продажу закордоном Руденку не оголошували підозру та до відповідальності не притягували, а тепер його фірми беруть активну участь у боротьбі за спецдозволи на бурштинові поклади.

Неодноразово перемагало у торгах і ТОВ "Полісся Природ Ресурс", в засновниках якої з часткою 51% є австрійська компанія "Вертепул ГмбХ" та українське ТОВ "Майнінгбел", а кінцевими бенефіціарами – українець Дмитро Угро та німець Марк Клопфель. У 2024 році за 2,5, млн гривень фірма придбала спецдозвіл по ділянці Юріївська-6, за 3,4 млн гривень – Крючкова, за 2,01 млн. гривень – Крючкова-1, за 182 тис гривень – Ярова-35. Назва компанії, до речі, фігурує в кримінальній справі, порушеній у липні минулого року, як це не дивно, але "за порушення правил охорони або використання надр" (ч.1 ст. 240-1 Кримінального кодексу України). Як зазначається в ухвалі Володимирецького райсуду Рівненської області співробітники СБУ затримали поблизу села Жовкині людей, які за допомогою мотопомп кустарного виробництва незаконно видобували бурштин. Порушники представились співробітниками ТОВ "Полісся Природ Ресурс", але жодних документів на підтвердження не надали. Розслідування у справі й досі триває.

Невідомі представились працівниками фірми-власника спецдозволу, але документів не мали

Попри ніби прозорість процедури пошуку власників спецдозволів, як з'ясувалось, не завжди торги відбуваються за правилами. А саме, учасники вдаються "до спотворення конкуренції". До таких висновків за результатами перевірок у березні-вересні 2024 року дійшли територіальні відділення Антимонопольного комітету. Про це повідомляє NADRA.INFO й наводить приклади, що ТОВ "Амбербур" і ТОВ "Хупо Се Трейд" були єдиними учасниками на трьох аукціонах, при цьому одна з компаній пропонувала викупити спецдозвіл за 4 млн. гривень, але вчасно не підписувала протокол, тож перемога з ціною в 11-13 разів меншою відходила конкуренту.

Переможець з ціною в понад 4 млн гривень не підписав протокол, тому спецдозвіл отримала інша фірма

За такою ж схемою діяли фірми "Амберпром", ТОВ "Ентер Гео Інвест", "Амберкінг", "Амбер-Груп". При цьому власником кількох з них є вже згаданий Роман Руденко, тож недивно, що відбувались певні кулуарні домовленості, що впливали на результати торгів.

Видобуток, як і рентна плата, зростає

Станом на середину березня 2025 року безпосередньо видобутком сонячного бурштину займається, за даними електронної бази даних ДНВП "Геоінформ України", 9 компаній. З них тільки одна має комунальну форму власності, це вже згадане КП "Волиньприродоресурс" та 8 підприємств приватної власності, у тому числі 2 ‒ у Житомирській області, 6 ‒ у Рівненській області. У Держслужбі геології та надр України перелік фірм на запит "Телеграфу" не надали, як і не проінформували про загальні результати видобутку бурштину за 2024 рік. Як пояснили у Держслужбі геології та надр України, "дані будуть отримані після обробки статистичних форм звітності підприємств за формою 5-гр". При цьому КП "Волиньприроресурс" повідомило, що минулого року видобуло 6754 кг бурштину, а загалом з 2020 року – 36 139 кг.

За три роки Держгеонадра реалізувади 40 спецдозволів на бурштинові ділянки

На офіційному сайті наразі міститься перелік компаній, які видобували бурштин у 2022 році. Їх тоді було 11. Крім КП, що діє на Волині, це були ТОВ "Центр "Сонячне ремесло", "Технобуд", "Деревообробна Євроліс", "Бурпром", "Західземресурс", "Будівельна компанія Дейто", "Гранойл", "Райт Солюшн", "Бізнес Еліт Груп" та державне підприємство "Бурштин України". Всі разом вони видобули 24 175 кг бурштину.

2022 рік став останнім роком роботи державного підприємства "Бурштин України"

У 2023 році показник видобутку зріс до 40 184 кг (така кількість фігурує у відповіді Держгеонадр на запит "Телеграфу", а на у звіті на сайті вказаний річний результат — 39 256 кг — Авт.), й до цього долучились вже 12 компаній, в лавах яких відбулось рокірування. Ядро склали – КП "Волиньприроресурс", ТОВ "Центр "Сонячне ремесло", "Бізнес Еліт Груп", "Технобуд", "Бурпром", "Західземресурс", "Райт Солюшн", що працювали й в попередній рік. При цьому з ринку остаточно пішло держпідприємство, його з другої спроби продав Фонд держмайна, при цьому за ціну в половину меншу від початкової. Таким чином майже 6 тис. кв. метрів виробничих та адмінбудівель та 43 га землі отримало лише за 6,7 млн гривень ТОВ "Будтранс-Логістик". Компанія, які належить зараз Олені й Дарині Тарар, переоформила на себе спецдозвіл на видобуток "сонячного каменю". Решту приватних компаній замінили нові гравці – ТОВ "Кністер Груп", "Земресурсінвест", "Полісся Інвестмент Девелопмент Груп", "Вертеп" та "Інклюз-8".

Єдине КП, що видобуває бурштин, стабільно тримається в лідерах

Крім надходжень до державного бюджету від продажу спецдозволів, компанії що їх отримали, вносять і рентну плату за користування надрами для видобування бурштину. До зведеного бюджету у 2022 році, за даними Державної казначейської служби України, надійшло 21,4 млн гривень (з них 15 до держбюджету, а 6,4 – до місцевих), у 2023 – 35,4 млн гривень (з них 24,8 – до держбюджету, 10,6 – до місцевих), у 2024 – 32,3 млн гривень (з них 22,6 – до держбюджету, 9,7 – до місцевих).

У 2024 році рівень надходжень рентної плати знизився

На Волині рентну плату отримували чотири територіальні громади – Маневицька, Любешівська, Камінь-Каширська та Прилісненська, на Житомирщині – Олевська, Ушомирська та Словечанська, а на Рівненщині – Вирівська, Рокитнівська, Володимирецька, Каноницька, Дубровицька, Немовицька, Гощанська та Клесівська. У 2022 році загальний розмір надходжень складав 6 млн 443 тис. гривень, у 2023 році — 10 млн 623 тис. гривень, у 2024 — 9 млн 712 тис. гривень.

Зиск від видобутку "сонячного каменю" мають й громади, не території яких є його поклади

Копали навіть в нацпарку, транспортували та обробляли

Попри такі показники легального видобутку "сонячного каменю", повністю побороти незаконний промисел й досі не вдалось. Звісно, пік давно минув, але такі випадки дій старателів поза законом й надалі фіксуються. Наприклад, у Житомирській області, за даними ГУ Нацполіції, у 2022 році було виявлено і задокументовано 6 фактів "незаконного видобування корисної копалини загальнодержавного значення – бурштину", у 2023 році – 5, у 2024 – 3. Копачів "на гарячому" силовики ловили в Олевському, Овруцькому та Коростенському районах. У всіх випадках правоохоронці розпочинали кримінальні провадження за ст. 240-1 Кримінального кодексу України.

В цей період слідчі розслідували й справи попередніх років, таким чином у 2022 році на розгляді перебувало 19 справ, що пов'язані не тільки безпосередньо з промислом, а й перевезенням та збутом. При цьому підпільні цехи з обробки бурштину-сирцю на Житомирщині за останні три роки не виявляли. У 2023 кількість проваджень становила 14, у 2024 – 6, у 2025 – 1. До суду дійшов незначний відсоток справ. У 2022 – лише дві з двома обвинуваченими особами, натомість 8 кримінальних проваджень було закрито, у 2023 – по 3 справам почався судовий розгляд (по одній було укладено угоду), а 5 проваджень закрили, у 2024 – 2 провадження "пішли" в суд, а 1 закрили.

Деякі провадження по бурштину поліція закриває

Волинська поліція поки не надала відповідь на запит "Телеграфа" щодо статистики бурштинових правопорушень. На офіційних сторінках можна знайти згадки про 9 таких випадків за три останні роки, при цьому йдеться про зберігання або перевезення бурштину. Найбільша "здобич" – це "бізнес" групи місцевих мешканців, що скуповували "сонячний камінь" в сусідній – Рівненській області, а згодом обробляли у підпільному цеху.

Рівненщина, до речі, лідер серед трьох областей по бурштиновим оборудкам, й хоча обласний підрозділ Нацполу також відмовчався й не надав відповідь на запит нашого видання, але регулярно звітував у соцмережах. Й з цих повідомлень випливає, що "сонячне каміння" в регіоні активно незаконно копають, зберігають, перевозять та обробляють. Один зі "свіжих" прикладів – 19 березня силовики "накрили" двох місцевих мешканців поблизу села Вежиці, що використовували в роботі саморобну помпу та всюдихід та встигли видобути 9 кілограмів бурштину. А у лютому у селі Тинне правоохоронці виявили цех, в якому обробляли та фасували готовий камінь для продажу. У січні зафіксовано 7 фактів перевезення або зберігання бурштину-сирцю, найбільшу партію в 143 кг виявили у мешканця селища Клевань.

Старателі здійснюють гідро-розмив ґрунту й ти шкодять природі

Стабільно викривали нелегальних копачів бурштину правоохоронці Рівненщині й протягом трьох років повномасштабного вторгнення. У травні 2022 добре підготовлені старателі працювали в урочищі "Балки", у червні під час операції у селища Томашгород поліцейські зібрали врожай з мотопомп – вилучили 8 штук як кустарного, так й місцевого виробництва, що місцеві використовували для незаконного видобутку. У вересні того ж року успішним виявився візит стражів порядку до села Степангород та урочища "Ями", розташоване поблизу, де "назбирали" 11 мотопомп та інше знаряддя, а також зброю та бурштин-сирець. Загалом за рік правоохоронці вилучили зо чотири десятки мотопомп та 144,5 кг "сонячного каменю" – принаймні про таку кількість можна знайти згадки в повідомленнях правоохоронців.

Часом правоохоронці вилучають крупні партії бурштину-сирцю

У 2023 році, коли фіксувалось і збільшення офіційного видобутку, більш наполегливо працювали й старателі. Десятки випадків їхньої діяльності задокументували поліціянти, зокрема, "мили" каміння місцеві мешканці в урочищі "Залуг", в урочищі "Стави", в лісі поблизу села Будимля, неподалік села Старе Село тощо. Також було достатньо за рік випадків, коли місцеві мешканці попадались на перевезенні чи зберіганні бурштину, зокрема, в Сарненському районі в машині 29-річного місцевого мешканця "знайшлось" аж 355 кг бурштину, вартість якого дорівнює 1,5 млн гривень, а у мешканця селища Володимирець, де міститься велике родовище, вилучили вдома майже півтони каменю, вартість якого сягає 7 млн гривень. Під кінець року правоохоронці провели "бурштинову операцію" на майже 4,5 млн гривень, коли викрили угруповування, що налагодили повний цикл від видобутку до продажу вже обробленого "сонячного каміння". Якщо скласти вагу всього бурштину, що було вилучено і інформацію про яку оприлюднили співробітники поліції, то виходить майже 2 тонни каменю (!).

У 2024 році тенденція зберігалась – мешканці Рівненщини відзначались й незаконним видобутком, при цьому традиційно використовували метод гідророзмиву ґрунту та копали навіть на території Нобельського національного природного парку. Найбільшу партію бурштину-сирцю – 970 кг – було вилучено у серпні 2024 року вдома та за місцем роботи мешканця Квасилова. А загалом за рік правоохоронці "назбирали" майже 1,5 тонни – це дані з відкритих джерел, при цьому не у всіх повідомленнях про виявлення та вилучення "сонячного каменю" зазначались фактичні обсяги, тож реальні масштаби можуть відрізнятися.

Як повідомляв "Телеграф", адміністрація Трампа планує підписати угоди про рідкоземельні копалини по всьому світу, в тому числі його цікавлять поклади, які має Україна.

Матеріал опублікований українською мовою — читати мовою оригіналу
Теги за темою
Бюджет
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Больше не дом: одна из стран ЕС оставит украинцев без помощи на жилье и денег
Знай
2025-04-24T19:12:14Z
Молодая девушка постоянно жаловалась на усталость: через семь месяцев она умерла
Comments UA
2025-04-23T14:54:38Z
”Дима Комаров – г*вноед”: продюсер-военный ВСУ нашел у телеведущего русскоязычный контент
Апостроф
2025-04-15T18:33:12Z
Опоздание не простят: украинцам дали три месяца, иначе пенсии не ждите
Знай
2025-04-21T04:30:57Z
Какой церковный праздник 29 апреля: запреты и традиции дня
Comments UA
2025-04-29T03:36:47Z
Коммуналка, субсидия и новые светофоры: какие изменения ждут украинцев в мае
Знай
2025-04-29T03:30:42Z
Денежная помощь для пенсионеров в Днепре: что будет с выплатами от ООН с 1 мая
Политека
2025-04-28T19:51:38Z
Тайна с деньгами Папы Франциска для ВСУ: историк анонсировал новые интересные подробности
Апостроф
2025-04-21T14:27:08Z
Спасти жизнь только через минуту: украинцев предостерегли от смертельной опасности
Знай
2025-04-16T18:30:54Z
Путин получил «подарок судьбы» и теперь хочет полностью уничтожить Украину
Comments UA
2025-04-23T08:39:37Z
Путин ответил на предложение Зеленского не бить по гражданским объектам и вспомнил удар по Сумам
Comments UA
2025-04-21T17:31:01Z
В Кремле заявили, при каких условиях могут прекратить огонь в Украине
Comments UA
2025-04-27T18:27:28Z
Тело журналистки Виктории Рощиной вернули в Украину
ZN UA
2025-04-24T12:09:43Z
Россияне атакуют в районе Херсона: пересекли ли Днепр - ISW
ZN UA
2025-04-29T03:33:48Z
Россия угрожает странам Балтии
Корреспондент
2025-04-29T03:33:35Z
Трамп обратился к Путину после удара по Киеву: Стоп
Comments UA
2025-04-24T19:51:18Z
Глава правительства Канады назвал главную угрозу миру
Корреспондент
2025-04-19T10:09:43Z
Шойгу заявил о готовности России применить ядерное оружие
ZN UA
2025-04-24T10:12:30Z
Минсоцполитики назвало самую большую пенсию в Украине
Корреспондент
2025-04-22T14:27:08Z
Ціна на газ з 1 травня 2025: чого очікувати споживачам
AgroNews
2025-04-21T07:13:32Z
Бычки, сардины и шпроты переходят в категорию деликатесов: как изменились цены
Знай
2025-04-28T03:52:35Z
Будьте готовы вернуть "лишнее": Пенсионный фонд может потребовать деньги
Знай
2025-04-22T09:30:00Z
Пенсионеры могут увеличить ежемесячные выплаты: как получить 292 гривны
Хвиля
2025-04-29T03:03:54Z
Майские праздники без шашлыков? Прогнозируется рост цен на мясо
Знай
2025-04-29T02:51:54Z
Звонок "из банка" обернется потерей 34 600 гривен: клиентов Приватбанка предупредили
Знай
2025-04-21T20:10:23Z
Ситуация изменилась: какой теперь дают прогноз роста экономики Украины
Comments UA
2025-04-17T13:57:33Z
Внешняя разведка назвала "маловероятным" укрепление рубля
Корреспондент
2025-04-27T16:01:15Z
Вячеслав Соломка после публичной ссоры с Камалией раскрыл правду об их отношениях
TSN
2025-04-26T20:46:39Z
Старый костюм Зеленского изжил себя: специалист по этикету назвала причину
Telegraf
2025-04-28T16:04:40Z
”Обменять на наших подонков”: смелая речь россиянки Дарьи Козыревой натолкнула украинскую актрису на идею
Апостроф
2025-04-20T09:30:34Z
80-летний Майкл Дуглас разводится с Кэтрин Зетой-Джонс: что разрушило 25-летний брак — СМИ
TSN
2025-04-21T04:25:04Z
«Я не твоя мама»: Тизер сказки «Горыныч» с Александром Петровым
GameMag
2025-04-28T22:55:32Z
Российский певец, у которого проблемы с алкоголем, пришел на концерт с 15-летней девушкой
Comments UA
2025-04-28T20:51:36Z
Екатерина Кузнецова сказала, что произошло с ее квартирой в Москве
Gazeta UA
2025-04-17T16:36:17Z
После смерти Папы Франциска стремительно выросли просмотры этого фильма
Comments UA
2025-04-24T09:21:11Z
"Просто не верю! Вы сдурели?": жена "Холостяка" Черкасова похвасталась концертом Меладзе и нарвалась на хейт/Блогерша попыталась оправдаться, но стало еще хуже
Апостроф
2025-04-28T08:39:20Z
Россиянину, который изнасиловал жительницу Киевской области, и сообщнику дали по 12 лет
Лига
2025-04-21T08:03:33Z
Врачи были удивлены, когда на рентгене увидели, что проглотил 11-летний мальчик
Comments UA
2025-04-20T10:45:09Z
Удар по Киеву 24 апреля: количество жертв возросло
UAToday
2025-04-24T06:46:13Z
Месть за Сумы продолжается: какая область РФ содрогалась от взрывов
Comments UA
2025-04-17T06:15:22Z
На половине территории Испании возобновили электроснабжение
Корреспондент
2025-04-29T01:01:52Z
Полиция отыскала вора, укравшего сумку министра
ZN UA
2025-04-29T00:19:37Z
Полиция задержала экс-главу Броварской РГА, который устроил пьяное ДТП с погибшими: в чем еще его подозревают
Telegraf
2025-04-17T16:57:23Z
В Киеве обнаружили крупный схрон с оружием
Корреспондент
2025-04-16T13:03:02Z
В Подольском районе Киева произошла стрельба: полиция установила причастных – фото
Лига
2025-04-24T13:31:15Z
Когда лучше пить магний — утром или вечером
TSN
2025-04-21T04:25:33Z
Ночные перекусы: почему возникает голод после позднего ужина
Gazeta UA
2025-04-27T17:51:43Z
Можно ли засыпать с включенным телевизором: эксперты шокировали ответом
Gazeta UA
2025-04-20T16:15:00Z
Уменьшает холестерин, улучшает сон и лечит кишечник: невероятные свойства обычного хумуса
Знай
2025-04-24T07:51:58Z
Вирус папилломы человека: как уберечься
ZN UA
2025-04-28T22:24:12Z
При какой позе сна кожа стареет быстрее
Gazeta UA
2025-04-28T21:39:55Z
Украинцам приходится экономить на еде, чтоб хватило на лекарства: в селах ситуация критическая
Знай
2025-04-20T17:30:52Z
Почему с возрастом портятся зубы: главные факторы
Comments UA
2025-04-19T15:45:54Z
В Украине зафиксирован случай ботулизма после инъекции красоты
Корреспондент
2025-04-28T17:54:07Z
Владелец украинских издательств "Кредо" и "Беби Бук" торгует детскими книгами в рф: теперь еще и бизнесмен в "ДНР"
Знай
2025-04-28T07:00:08Z
В Николаеве СБУ задержала российского информатора
Корреспондент
2025-04-22T13:06:50Z
Бойцы Азова захватили троих россиян на самокатах
Корреспондент
2025-04-27T18:06:09Z
Россияне атаковали жилую застройку в густозаселенном районе Одессы, детали
Фокус
2025-04-21T23:27:56Z
Талантливые люди - талантливы во всем: три знака, способности которых превзойдут любые ожидания
Gazeta UA
2025-04-29T03:09:44Z
В Карпатах произошел ожесточенный бой
Gazeta UA
2025-04-29T02:39:02Z
Россияне атаковали поселок под Купянском, загорелся дом
Корреспондент
2025-04-21T07:06:54Z
РФ обстреляла КАБами регионы Украины сразу после "Пасхального перемирия"
Корреспондент
2025-04-21T05:42:14Z
"Пасхальное перемирие": Зеленский рассказал, держит ли слово Путин
Telegraf
2025-04-20T13:18:19Z
Восемь пород собак, которых считают самыми спокойными
Gazeta UA
2025-04-20T14:46:29Z
Пасхальный гороскоп: какая вы паска по знаку зодиака
Comments UA
2025-04-21T05:51:26Z
Обязательно пересадите в новый горшок: какие комнатные растения любят весеннее "обновление"
Апостроф
2025-04-21T15:06:19Z
Редиска, которая не потеряет хруст: как правильно хранить популярный овощ
Знай
2025-04-27T13:51:25Z
Такое филе не будет сухим: эту курочку в апельсиново-медовом соусе съедят до последнего кусочка
Telegraf
2025-04-29T03:18:58Z
Гороскоп на сегодня, 29 апреля: день больших рисков и маленьких побед
Знай
2025-04-29T01:33:07Z
Те самые ириски из детства: рецепт конфет, вкус которых мы потеряли, но можем вернуть
Знай
2025-04-16T04:51:06Z
Радоница: запреты дня
ZN UA
2025-04-28T21:34:58Z
Никотиновый спрут меняет обложки: как детей заманивают яркими вейпами
Знай
2025-04-28T18:51:42Z
В Кривом Роге задержали известного украинского боксера: подробности
Telegraf
2025-04-26T15:27:45Z
Буяльский прокомментировал яркий гол Ярмоленко
Корреспондент
2025-04-19T05:46:00Z
В Руане Свитолина обыграла всех, не проиграв ни единого сета
Корреспондент
2025-04-20T20:36:04Z
Франсис Нганну на мотоцикле наехал на подростка, ребенок не выжил
Корреспондент
2025-04-28T21:45:34Z
Дюбуа намерен реваншем положить конец карьере Усика
Корреспондент
2025-04-28T20:48:31Z
Усик показывает, как в первом бою Дюбуа прошелся по нему ударом
Корреспондент
2025-04-28T19:54:58Z
Потеря защитника, возвращение нападающего: Интер готовится к полуфиналу ЛЧ
Корреспондент
2025-04-28T19:12:19Z
Стоит верить: Дончич желает победы Лейкерс в НБА вопреки проигрышам в серии
Корреспондент
2025-04-28T17:48:02Z
"Нельзя нарушать правила":Усик высказался о возможном отказе Украины от территорий
Gazeta UA
2025-04-28T17:42:15Z
От внешности зависело все: ученые выяснили, какие бороды вызывают больше доверия
Фокус
2025-04-19T15:45:55Z
ИИ посоветовал готовиться к концу света
Корреспондент
2025-04-21T02:12:41Z
В Израиле нашли первое доказательство одной из библейских битв
UAToday
2025-04-29T00:00:37Z
В сети показали, как будет выглядеть первый складной смартфон от Apple
UAToday
2025-04-29T00:00:04Z
Новые детали Grand Theft Auto VI будут раскрыты уже совсем скоро
GameMag
2025-04-28T22:43:47Z
Как часто нужно перезагружать смартфон и на что это влияет
Gazeta UA
2025-04-28T19:12:34Z
Энергетики раскрыли секрет экономии на счетах за свет: простой и эффективный "лайфхак"
Знай
2025-04-28T18:12:02Z
КНР запустила в космос новый спутник-ретранслятор
Корреспондент
2025-04-28T17:57:21Z
GigaIO выпустила первый в мире ИИ-суперкомпьютер "в чемодане"
Корреспондент
2025-04-28T17:27:50Z
Самый маленький и дешевый кроссовер Mazda показали до презентации
Фокус
2025-04-19T09:42:29Z
Владелец брошенного BMW, для которого в Польше оставили "островок" на стройке, нашёлся
Европейская правда
2025-04-28T17:18:10Z
Назвали самые надежные китайские автомобили
Gazeta UA
2025-04-28T13:16:28Z
Настоящие комментаторы Формулы-1 примут участие в фильме Хэмилтона
Корреспондент
2025-04-28T10:48:58Z
Мощность — 1000 сил: конкурента Porsche Taycan от Mercedes показали до премьеры
Фокус
2025-04-28T07:45:03Z
Почему в жару не стоит заправлять полный бак: основные причины
Gazeta UA
2025-04-28T00:33:45Z
Специалисты объяснили, почему опасно ездить с пустым баком
Gazeta UA
2025-04-27T19:09:03Z
Забудьте про C9: концепт Chevrolet Corvette повертає ретро славу
Топ Жир
2025-04-27T17:45:29Z
В Киеве заметили очень редкий спорткар BMW 2000-х с интересным тюнингом
Фокус
2025-04-27T08:27:18Z