MY.UAНовини
Китайцям потрібний український бурштин: що зараз з видобутком "сонячного каменю" і чи зникли нелегальні копачі
Китайцям потрібний український бурштин: що зараз з видобутком "сонячного каменю" і чи зникли нелегальні копачі

Китайцям потрібний український бурштин: що зараз з видобутком "сонячного каменю" і чи зникли нелегальні копачі

Після законодавчого врегулювання видобутку бурштину старателі все одно працюють

Попри активне проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами, а саме ділянками з покладами бурштину, видобуває "сонячний камінь" в країні офіційно лише 9 компаній. При цьому правоохоронці продовжують фіксувати поодинокі випадки роботи чорних копачів та факти незаконної обробки бурштину.

"Телеграф" зібрав статистику кількості виданих за останні роки спецдозволів на користування надрами, без яких неможливо проводити ні дослідні роботи, ні видобуток, придивився до фірм, що цікавляться бурштиновими родовищами, та підрахував, який зиск має бюджет від видобутку.

Китайці, австрійці, естонці: як іноземці дотичні до спецдозволів

Цікавість українського бізнесу до бурштину не спадає в останні роки. Компанії – як старі гравці на ринку видобутку "сонячного каменя", так й нові – намагаються отримати доступ до родовищ, що зосереджені у Житомирській та Рівненській областях. При цьому у Волинській області, де також є бурштинові поклади, з цим без сюрпризів – тут видобуває цінний камінь лише комунальне підприємство "Волиньприродресурс". Дозвільні документи КП отримало ще у 2017-му році, а пізніше, принаймні з 2020 року, коли відбулась легалізація бурштиновидобутку, нові нікому не видались.

На Волині видобуває бурштин офіційно тільки комунальне підприємство

На Житомирщині, де бурштинових родовищ багато, але вони не великі, спецдозволів різних категорій було надано за 2022-2024 року тільки три. Про це йдеться у відповіді Державної служба геології та надр України на запит "Телеграфу". Два дозвільні документи на виконання геологічного вивчення надр, що передбачає дослідно промислову розробку, отримали у 2022 та 2023 роках за результатами аукціонів ТОВ "Орбіта-Темп" (за 200 тис. придбало спецдозвіл на ділянку Древлянська-7) та "Грейт СГ Юкрейн" (за 1 млн. 68 тис. гривень спецдозвіл на ділянку Дружбівська), які мають столичну реєстрацію.

За минулий рік на Житомирщині реалізували лише 1 спецдозвіл, на Рівненщині - 15

"Найжирніший шматок" у вигляді спецдозволу на видобування корисних копалин в родовищі Біле у Житомирській області площею 66,29 га – отримало минулого року ТОВ "Деревообробна євроліс". Це один з трьох випадків за останні роки, коли це відбулось без процедури електронних торгів. Такий варіант передбачає законодавство у випадку, коли надрокористувач сам проводить геологічне вивчення ділянки чи геолого-економічну оцінку з підрахунком запасів. Розмір збору, що сплачується до державного бюджету, при цьому склав 4 млн 835 тис. гривень. Фірма має в засновниках мешканця Броварів Ігоря Кошеля. Цей же підприємець донедавна входив до складу бенефіціарів ТОВ "Бізнес Еліт Груп ЛТД", яке вже добуває бурштин у Рівненській області й за результатами 2023 року було в трійці лідерів з видобутку по країні з показником 4383,48 кг.

На Рівненщині за 2022-2024 роки були надано загалом 37 спецдозволів, в тому числі два без аукціону. У 2022 на Томашгородське родовище зі значними запасами бурштину-сирцю (площа 457,7 га) дозвільні документи отримало ТОВ "Сонячне ремесло" (раніше мала назву "Санкамян"), розмір збору склав – 2 млн 871 тис. гривень. Кінцевими бенефіціарними власниками фірми, за даними сервісу Опедатабот, значиться відомий столичний бізнесмен Ігор Мазепата екснардеп, однопартієць, земляк Литвина старшого, депутат Рівненської облради кількох скликань Юрій Благодир. Обидва – Мазепа через фірму "Конкорд консалтинг", а Благодир напряму – були дотичні до ще однієї фірми зі схожою назвою – ТОВ "Центр Сонячне ремесло", що займалось розробкою кар’єру з покладами бурштину "Володимирець Східний" (площа 83,9 га). Але у 2024-му продали її громадянину Китаю Рен Йонгпенгу.

Ще один китайський бізнесмен – Ванг Чжикай, що є одним з основних операторів бурштинового ринку у Піднебесній, віднедавна має частку у ТОВ "Сонячне ремесло". Мазепа відзначав це як здобуток, адже, за його словами, Ванг Чжикай став одним з небагатьох прямих іноземних інвесторів в Україну під час війни.

У 2023 так само без електронних торгів спецдозвіл на видобуток на родовищі "Золоте", в тому числі ділянці Центральній (площа 2434,73 га) отримало ТОВ "Ред.Мет". Збір був визначений на рівні 5 млн 670 тис. гривень. Фірма має у засновниках кіпрську компанію "Амберхольд Трейдінг Лімітед" та естонську "Фоксерком", а кінцевими бенефіціарами значаться литовець Закаркєнє Лорета та Олег Богельський (долучився на початку 2025 року) – український бізнесмен, якого називають бурштиновим бароном. Адже він є керівником групи компаній "Амбер Гальбін", одне з них "Бурпром" серед перших після введення в дію нового закону придбало спецдозволи на користування надрами на Рівненщині й здійснює наразі промисловий видобуток "сонячного каменю".

Учасники торгів примудрялись домовлятися

Більшість же спецдозволів було розіграно на аукціонах. При цьому в переможцях часто зустрічаються одні й ті самі компанії. Наприклад, у 2024 році ООО "Амберкінг Юкрейн (засновники Віталій Питель з міста Сарни Рівненської області та Роман Руденко з Радомишля Житомирської області) стало власником дозвільних документів на три ділянки – Дібрівська, 3 та 4, Осів-7. Сплативши відповідно 1 млн 365 тис. гривень, 1 млн 146 тис. гривень та 10,6 млн гривень. На початку 2025 фірма перемогла ще в кількох торгах: зі ставкою 4,1 млн гривень за ділянку Крючкова-5, 1 млн гривень – Юрівська-11 та 2,06 млн гривень – Лозки-3. Один з власників компанії — Роман Руденко — бізнесмен, що фігурував кілька років тому в "бурштиновій справі" як компаньйон Борислава Розенблата — колишнього народного депутата від БПП. Попри наявність записів у САП, де зафіксована розповідь про схему вивезення незаконно добутого бурштину з України для подальшого продажу закордоном Руденку не оголошували підозру та до відповідальності не притягували, а тепер його фірми беруть активну участь у боротьбі за спецдозволи на бурштинові поклади.

Неодноразово перемагало у торгах і ТОВ "Полісся Природ Ресурс", в засновниках якої з часткою 51% є австрійська компанія "Вертепул ГмбХ" та українське ТОВ "Майнінгбел", а кінцевими бенефіціарами – українець Дмитро Угро та німець Марк Клопфель. У 2024 році за 2,5, млн гривень фірма придбала спецдозвіл по ділянці Юріївська-6, за 3,4 млн гривень – Крючкова, за 2,01 млн. гривень – Крючкова-1, за 182 тис гривень – Ярова-35. Назва компанії, до речі, фігурує в кримінальній справі, порушеній у липні минулого року, як це не дивно, але "за порушення правил охорони або використання надр" (ч.1 ст. 240-1 Кримінального кодексу України). Як зазначається в ухвалі Володимирецького райсуду Рівненської області співробітники СБУ затримали поблизу села Жовкині людей, які за допомогою мотопомп кустарного виробництва незаконно видобували бурштин. Порушники представились співробітниками ТОВ "Полісся Природ Ресурс", але жодних документів на підтвердження не надали. Розслідування у справі й досі триває.

Невідомі представились працівниками фірми-власника спецдозволу, але документів не мали

Попри ніби прозорість процедури пошуку власників спецдозволів, як з'ясувалось, не завжди торги відбуваються за правилами. А саме, учасники вдаються "до спотворення конкуренції". До таких висновків за результатами перевірок у березні-вересні 2024 року дійшли територіальні відділення Антимонопольного комітету. Про це повідомляє NADRA.INFO й наводить приклади, що ТОВ "Амбербур" і ТОВ "Хупо Се Трейд" були єдиними учасниками на трьох аукціонах, при цьому одна з компаній пропонувала викупити спецдозвіл за 4 млн. гривень, але вчасно не підписувала протокол, тож перемога з ціною в 11-13 разів меншою відходила конкуренту.

Переможець з ціною в понад 4 млн гривень не підписав протокол, тому спецдозвіл отримала інша фірма

За такою ж схемою діяли фірми "Амберпром", ТОВ "Ентер Гео Інвест", "Амберкінг", "Амбер-Груп". При цьому власником кількох з них є вже згаданий Роман Руденко, тож недивно, що відбувались певні кулуарні домовленості, що впливали на результати торгів.

Видобуток, як і рентна плата, зростає

Станом на середину березня 2025 року безпосередньо видобутком сонячного бурштину займається, за даними електронної бази даних ДНВП "Геоінформ України", 9 компаній. З них тільки одна має комунальну форму власності, це вже згадане КП "Волиньприродоресурс" та 8 підприємств приватної власності, у тому числі 2 ‒ у Житомирській області, 6 ‒ у Рівненській області. У Держслужбі геології та надр України перелік фірм на запит "Телеграфу" не надали, як і не проінформували про загальні результати видобутку бурштину за 2024 рік. Як пояснили у Держслужбі геології та надр України, "дані будуть отримані після обробки статистичних форм звітності підприємств за формою 5-гр". При цьому КП "Волиньприроресурс" повідомило, що минулого року видобуло 6754 кг бурштину, а загалом з 2020 року – 36 139 кг.

За три роки Держгеонадра реалізувади 40 спецдозволів на бурштинові ділянки

На офіційному сайті наразі міститься перелік компаній, які видобували бурштин у 2022 році. Їх тоді було 11. Крім КП, що діє на Волині, це були ТОВ "Центр "Сонячне ремесло", "Технобуд", "Деревообробна Євроліс", "Бурпром", "Західземресурс", "Будівельна компанія Дейто", "Гранойл", "Райт Солюшн", "Бізнес Еліт Груп" та державне підприємство "Бурштин України". Всі разом вони видобули 24 175 кг бурштину.

2022 рік став останнім роком роботи державного підприємства "Бурштин України"

У 2023 році показник видобутку зріс до 40 184 кг (така кількість фігурує у відповіді Держгеонадр на запит "Телеграфу", а на у звіті на сайті вказаний річний результат — 39 256 кг — Авт.), й до цього долучились вже 12 компаній, в лавах яких відбулось рокірування. Ядро склали – КП "Волиньприроресурс", ТОВ "Центр "Сонячне ремесло", "Бізнес Еліт Груп", "Технобуд", "Бурпром", "Західземресурс", "Райт Солюшн", що працювали й в попередній рік. При цьому з ринку остаточно пішло держпідприємство, його з другої спроби продав Фонд держмайна, при цьому за ціну в половину меншу від початкової. Таким чином майже 6 тис. кв. метрів виробничих та адмінбудівель та 43 га землі отримало лише за 6,7 млн гривень ТОВ "Будтранс-Логістик". Компанія, які належить зараз Олені й Дарині Тарар, переоформила на себе спецдозвіл на видобуток "сонячного каменю". Решту приватних компаній замінили нові гравці – ТОВ "Кністер Груп", "Земресурсінвест", "Полісся Інвестмент Девелопмент Груп", "Вертеп" та "Інклюз-8".

Єдине КП, що видобуває бурштин, стабільно тримається в лідерах

Крім надходжень до державного бюджету від продажу спецдозволів, компанії що їх отримали, вносять і рентну плату за користування надрами для видобування бурштину. До зведеного бюджету у 2022 році, за даними Державної казначейської служби України, надійшло 21,4 млн гривень (з них 15 до держбюджету, а 6,4 – до місцевих), у 2023 – 35,4 млн гривень (з них 24,8 – до держбюджету, 10,6 – до місцевих), у 2024 – 32,3 млн гривень (з них 22,6 – до держбюджету, 9,7 – до місцевих).

У 2024 році рівень надходжень рентної плати знизився

На Волині рентну плату отримували чотири територіальні громади – Маневицька, Любешівська, Камінь-Каширська та Прилісненська, на Житомирщині – Олевська, Ушомирська та Словечанська, а на Рівненщині – Вирівська, Рокитнівська, Володимирецька, Каноницька, Дубровицька, Немовицька, Гощанська та Клесівська. У 2022 році загальний розмір надходжень складав 6 млн 443 тис. гривень, у 2023 році — 10 млн 623 тис. гривень, у 2024 — 9 млн 712 тис. гривень.

Зиск від видобутку "сонячного каменю" мають й громади, не території яких є його поклади

Копали навіть в нацпарку, транспортували та обробляли

Попри такі показники легального видобутку "сонячного каменю", повністю побороти незаконний промисел й досі не вдалось. Звісно, пік давно минув, але такі випадки дій старателів поза законом й надалі фіксуються. Наприклад, у Житомирській області, за даними ГУ Нацполіції, у 2022 році було виявлено і задокументовано 6 фактів "незаконного видобування корисної копалини загальнодержавного значення – бурштину", у 2023 році – 5, у 2024 – 3. Копачів "на гарячому" силовики ловили в Олевському, Овруцькому та Коростенському районах. У всіх випадках правоохоронці розпочинали кримінальні провадження за ст. 240-1 Кримінального кодексу України.

В цей період слідчі розслідували й справи попередніх років, таким чином у 2022 році на розгляді перебувало 19 справ, що пов'язані не тільки безпосередньо з промислом, а й перевезенням та збутом. При цьому підпільні цехи з обробки бурштину-сирцю на Житомирщині за останні три роки не виявляли. У 2023 кількість проваджень становила 14, у 2024 – 6, у 2025 – 1. До суду дійшов незначний відсоток справ. У 2022 – лише дві з двома обвинуваченими особами, натомість 8 кримінальних проваджень було закрито, у 2023 – по 3 справам почався судовий розгляд (по одній було укладено угоду), а 5 проваджень закрили, у 2024 – 2 провадження "пішли" в суд, а 1 закрили.

Деякі провадження по бурштину поліція закриває

Волинська поліція поки не надала відповідь на запит "Телеграфа" щодо статистики бурштинових правопорушень. На офіційних сторінках можна знайти згадки про 9 таких випадків за три останні роки, при цьому йдеться про зберігання або перевезення бурштину. Найбільша "здобич" – це "бізнес" групи місцевих мешканців, що скуповували "сонячний камінь" в сусідній – Рівненській області, а згодом обробляли у підпільному цеху.

Рівненщина, до речі, лідер серед трьох областей по бурштиновим оборудкам, й хоча обласний підрозділ Нацполу також відмовчався й не надав відповідь на запит нашого видання, але регулярно звітував у соцмережах. Й з цих повідомлень випливає, що "сонячне каміння" в регіоні активно незаконно копають, зберігають, перевозять та обробляють. Один зі "свіжих" прикладів – 19 березня силовики "накрили" двох місцевих мешканців поблизу села Вежиці, що використовували в роботі саморобну помпу та всюдихід та встигли видобути 9 кілограмів бурштину. А у лютому у селі Тинне правоохоронці виявили цех, в якому обробляли та фасували готовий камінь для продажу. У січні зафіксовано 7 фактів перевезення або зберігання бурштину-сирцю, найбільшу партію в 143 кг виявили у мешканця селища Клевань.

Старателі здійснюють гідро-розмив ґрунту й ти шкодять природі

Стабільно викривали нелегальних копачів бурштину правоохоронці Рівненщині й протягом трьох років повномасштабного вторгнення. У травні 2022 добре підготовлені старателі працювали в урочищі "Балки", у червні під час операції у селища Томашгород поліцейські зібрали врожай з мотопомп – вилучили 8 штук як кустарного, так й місцевого виробництва, що місцеві використовували для незаконного видобутку. У вересні того ж року успішним виявився візит стражів порядку до села Степангород та урочища "Ями", розташоване поблизу, де "назбирали" 11 мотопомп та інше знаряддя, а також зброю та бурштин-сирець. Загалом за рік правоохоронці вилучили зо чотири десятки мотопомп та 144,5 кг "сонячного каменю" – принаймні про таку кількість можна знайти згадки в повідомленнях правоохоронців.

Часом правоохоронці вилучають крупні партії бурштину-сирцю

У 2023 році, коли фіксувалось і збільшення офіційного видобутку, більш наполегливо працювали й старателі. Десятки випадків їхньої діяльності задокументували поліціянти, зокрема, "мили" каміння місцеві мешканці в урочищі "Залуг", в урочищі "Стави", в лісі поблизу села Будимля, неподалік села Старе Село тощо. Також було достатньо за рік випадків, коли місцеві мешканці попадались на перевезенні чи зберіганні бурштину, зокрема, в Сарненському районі в машині 29-річного місцевого мешканця "знайшлось" аж 355 кг бурштину, вартість якого дорівнює 1,5 млн гривень, а у мешканця селища Володимирець, де міститься велике родовище, вилучили вдома майже півтони каменю, вартість якого сягає 7 млн гривень. Під кінець року правоохоронці провели "бурштинову операцію" на майже 4,5 млн гривень, коли викрили угруповування, що налагодили повний цикл від видобутку до продажу вже обробленого "сонячного каміння". Якщо скласти вагу всього бурштину, що було вилучено і інформацію про яку оприлюднили співробітники поліції, то виходить майже 2 тонни каменю (!).

У 2024 році тенденція зберігалась – мешканці Рівненщини відзначались й незаконним видобутком, при цьому традиційно використовували метод гідророзмиву ґрунту та копали навіть на території Нобельського національного природного парку. Найбільшу партію бурштину-сирцю – 970 кг – було вилучено у серпні 2024 року вдома та за місцем роботи мешканця Квасилова. А загалом за рік правоохоронці "назбирали" майже 1,5 тонни – це дані з відкритих джерел, при цьому не у всіх повідомленнях про виявлення та вилучення "сонячного каменю" зазначались фактичні обсяги, тож реальні масштаби можуть відрізнятися.

Як повідомляв "Телеграф", адміністрація Трампа планує підписати угоди про рідкоземельні копалини по всьому світу, в тому числі його цікавлять поклади, які має Україна.

Матеріал опублікований українською мовою — читати мовою оригіналу
Теги за темою
Бюджет
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Лідер кавового ринку заощадить €500 млн завдяки реструктуризації
AgroPortal
2025-07-13T10:30:23Z
Українці сплачуватимуть на один податок менше: що скасують вже з 1 серпня
GlavRed
2025-07-13T10:27:40Z
Чи існує банкнота в 1 мільйон доларів та як вона може виглядати
24tv
2025-07-13T10:15:12Z
Коли день, а коли ніч: як правильно зчитувати показники з двозонного лічильника
24tv
2025-07-13T10:09:16Z
ExPro: Державний «Енергоатом» не повинен бути джерелом прихованого субсидування великого бізнесу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-13T10:06:24Z
Невиплачені пенсії "загублених" ВПО заберуть: куди направлять мільярди з рахунків
Хвиля
2025-07-13T09:45:37Z
Пенсію можна збільшити вдвічі: кому підвищать та як це зробити
Знай
2025-07-13T09:36:52Z
На яку пенсію можна розраховувати зі стажем 26 років
24tv
2025-07-13T09:18:14Z
Яка вартість переоформлення будинку в селі у 2025 році
24tv
2025-07-13T09:03:52Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Це інтервальне тренування займає лише 30 хвилин на день, але здатне змінити ваше життя
24tv
2025-07-13T10:27:16Z
Їжте 2 ложки кунжуту щодня — ось що станеться з вашим організмом
24tv
2025-07-13T06:03:05Z
Як позбутися мух в оселі: дієві народні методи
Gazeta UA
2025-07-13T03:27:44Z
Хочете бути бадьорим: ось 5 простих прийомів, які "увімкнуть" вас зранку
Знай
2025-07-13T02:51:12Z
Жінка відмовилася від макаронів на місяць: ось що цікавого вона з'ясувала завдяки експерименту
Фокус
2025-07-13T01:57:18Z
Лікарка розказала, які кавуни в жодному разі не можна купувати
Фокус
2025-07-12T19:30:29Z
Цією намазкою з тунця ви нагодуєте всю родину: готується за лічені хвилини, а смак — неперевершений
Telegraf
2025-07-12T19:18:39Z
Трамп готовий вдарити санкціями по Росії, але є умова - Золотарьов
GlavRed
2025-07-13T10:27:27Z
Румунськими ЗМІ шириться відео, де прем’єр країни прибрав залу після з’їзду партії
Европейская правда
2025-07-13T10:19:23Z
Кім Чен Ин пообіцяв беззастережно підтримувати Росію у війні з Україною
24tv
2025-07-13T10:15:33Z
Путін впав в істерику через ставлення Заходу до Росії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-13T10:15:18Z
Туреччина почала розслідування щодо Spotify через «провокаційні плейлисти»
Детектор М
2025-07-13T09:39:28Z
Ефективність доведена: Україна використовує нову зброю для протидії "Шахедам"
GlavRed
2025-07-13T09:33:06Z
Білий дім розглядає використання заморожених активів РФ для підтримки України
360ua.news
2025-07-13T09:30:28Z
У Франції домовилися про створення нової держави: як вона виглядає і де розташована
Telegraf
2025-07-13T09:30:23Z
Залужний озвучив сценарій війни - як зміниться фронт та чого чекати українцям
GlavRed
2025-07-13T09:27:59Z
Понад ₴4,4 млн збитків на закупівлях техніки для ЗСУ: у Дніпрі судитимуть керівника КП
Украина Криминальная
2025-07-13T10:00:08Z
«Хортиця» повідомила про ситуацію на адмінмежі Дніпропетровщини
ГЛАВКОМ NET
2025-07-13T09:42:39Z
Ворог обстріляв залізницю на Донеччині: загинули двоє працівників УЗ
TSN
2025-07-13T09:33:53Z
У Харкові сильний вітер повалив майже 450 дерев
УкраинФорм
2025-07-13T09:27:28Z
NYT опублікувало репортаж із Курщини. Журналістку супроводжували бойовики «Ахмату»
Детектор М
2025-07-13T08:51:53Z
«Укрзалізниця» втратила колег через атаки на Донеччині
ГЛАВКОМ NET
2025-07-13T08:51:09Z
Жодної жалості до ухилянтів: кидають за грати попри розкаяння
Знай
2025-07-13T08:36:05Z
Дефіцит опадів та посухи: названо дату, коли Україну розжарить до +37
GlavRed
2025-07-13T08:27:29Z
Графік відключення світла на тиждень 14-20 липня в Чернігівській області: де будуть знеструмлення
Политека
2025-07-13T08:00:57Z
У Дніпропетровські області пролунали вибухи: ворог завдав удару по ТЦК
GlavRed
2025-07-13T10:27:59Z
Чому не можна казати "How are you?": популярна помилка може призвести до проблем
GlavRed
2025-07-13T10:27:15Z
Армія РФ завдала удару «Шахедами» по Київщині: влада розповіла, скільки дронів перехоплено
TSN
2025-07-13T10:21:03Z
Бронювання від мобілізації: юристи роз'яснили важливу деталь
Знай
2025-07-13T10:06:47Z
Звільнення з військової служби під час війни: кого та за яких умов можуть демобілізувати
24tv
2025-07-13T10:06:46Z
Мовна оборона: чому омбудсмен важливіший, ніж здається
ZN UA
2025-07-13T10:03:23Z
Розкриті технічні характеристики американських бойових фрегатів FFG-62 класу Constellation
InternetUA
2025-07-13T10:01:03Z
Гуманітарна допомога для пенсіонерів у Сумській області: на що розраховувати жителям
Политека
2025-07-13T10:00:30Z
"Мушу зупинити, доки не пізно": жінка шокована вибором родички щодо імені майбутньої дитини
Фокус
2025-07-13T10:00:24Z
Квитки по 4000 грн, вибухи та гроза нікого не злякали: Сердючка дала великий концерт у Дніпрі
Telegraf
2025-07-13T09:15:19Z
Йому 71, але він зірка кліпів KALUSH і Тіни Кароль: як пенсіонер став улюбленцем шоубізу
24tv
2025-07-13T08:33:46Z
На аукціоні продали рідкісний годинник: належав учаснику знаменитої історичної битви
Фокус
2025-07-13T08:00:25Z
Катерина Кухар показала, як у спекотні дні розважається з донькою — копією Стоянова
TSN
2025-07-13T07:33:31Z
Яку стрижку носить Дженніфер Еністон: ця зачіска підходить всім
24tv
2025-07-13T07:06:03Z
Мстить росіянам за полон: де зараз і чим займається український режисер Олег Сенцов
24tv
2025-07-13T06:39:45Z
Даша Квіткова вперше показала, як її новий коханий Бражко з "Динамо" Київ ладнає з сином від Добриніна
Знай
2025-07-13T05:52:44Z
Зірка "Шкільного мюзиклу" Ванесса Гадженс стане мамою вдруге
Комсомольская правда
2025-07-13T05:04:59Z
На благодійному концерті в Вашингтоні зібрали кошти на підтримку українських дітей
УкраинФорм
2025-07-13T04:00:01Z
З тимчасово окупованої території Херсонщини евакуювали підлітка
УкраинФорм
2025-07-13T10:30:43Z
"Я п'яний у г**но": у Росії капітан катера вночі по рації просив допомоги
24tv
2025-07-13T10:27:55Z
На зустрічі випускників в американському штаті Теннессі сталася масова стрілянина
24tv
2025-07-13T10:27:37Z
На Запоріжжі під завалами зруйнованого обстрілами будинку знайшли тіло жінки
УкраинФорм
2025-07-13T10:24:00Z
У Запоріжжі гримлять вибухи — РФ атакує ракетами
TSN
2025-07-13T10:06:24Z
Рой "шахедів" атакував місто під Дніпром серед білого дня: є руйнування
Telegraf
2025-07-13T10:03:15Z
На Луганщині вигоріло понад 100 га лісу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-13T10:00:20Z
На Луганщині масштабні лісові пожежі знищили понад 100 гектарів лісу
УкраинФорм
2025-07-13T09:39:07Z
Кількість жертв повені в Техасі зросла до щонайменше 129, понад 160 людей - зникли безвісти
УкраинФорм
2025-07-13T09:30:24Z
Спека на вулиці, а світла немає. Як зберегти продукти, щоб вони були свіжими
Telegraf
2025-07-13T10:12:45Z
У житті 4 знаків Зодіаку починається новий період: буде, що згадати до зими
Знай
2025-07-13T09:51:39Z
Як правильно прати чорний одяг, аби довше зберігався колір
24tv
2025-07-13T09:45:49Z
Троянди не будуть бліднути і вкриватися грибком: обприскайте їх засобом з холодильника
24tv
2025-07-13T09:33:31Z
Не прогадає навіть дитина: 3 ознаки, які вказують на солодкий та смачний кавун
GlavRed
2025-07-13T09:27:41Z
Гороскоп на тиждень з 14 по 20 липня: Тельцям - терпіння, Рибам - зміни
GlavRed
2025-07-13T09:27:32Z
Кухня-вітальня Емми Антонюк – скандинавський спокій з українським серцем: фото
24tv
2025-07-13T09:27:27Z
Жінки обирають відпочинок без кавалерів: як убезпечити себе в іншій країні
Комсомольская правда
2025-07-13T09:04:13Z
Знають лише місцеві: де в Україні розташований унікальний водоспад, що тече півколом
24tv
2025-07-13T08:15:59Z
Переміг "у суху": норвезький гросмейстер Карлсен обіграв СhatGРТ у шахи
Фокус
2025-07-13T10:15:53Z
Grok серед ясного неба. Чи зможе чат-бот Ілона Маска подолати російську пропаганду в Х
Детектор М
2025-07-13T10:03:38Z
Ліцензіат Nokia, компанія HMD, покидає мобільний ринок США
Portaltele
2025-07-13T08:54:50Z
Двойной взрыв в космосе: астрономы впервые зафиксировали взорвавшуюся дважды звезду
Знай
2025-07-13T08:51:44Z
Подарунок на понад 2 тисячі гривень – у Steam віддають безплатно дві цікаві стратегії
24tv
2025-07-13T08:21:01Z
Секрети Windows. ТОП-7 способів змусити ваш ноутбук працювати зайві пару годин
InternetUA
2025-07-13T07:46:11Z
Рекордна батарея і нові камери: все про те, якими будуть iPhone 17 Pro і Pro Max
InternetUA
2025-07-13T07:10:29Z
Ігор Розкладай: «От коли “Труха” почне занепадати — це буде дуже хорошим сигналом медіаграмотності»
Детектор М
2025-07-13T07:00:57Z
Meta планує прорив у світі мобільних технологій
Portaltele
2025-07-13T06:51:57Z
Як Volkswagen Transporter отримав двері у незвичайному місці
AutoCentre
2025-07-13T09:03:30Z
Audi доповнює лінійку електрокросоверів новими Q6 та SQ6 Sportback e-tron
AutoCentre
2025-07-13T07:15:15Z
Як змінилися правила проходження техогляду транспортних засобів, кому потрібно його проходити, де це зробити і скільки це коштує?
Украина Криминальная
2025-07-13T05:42:15Z
Як захистити свій автомобіль від екстремальної літньої спеки: 5 критично важливих нюансів
24tv
2025-07-13T03:15:25Z
Неймовірно, але це справжній Nissan 350Z
Топ Жир
2025-07-13T01:18:38Z
Цей універсал Lexus виглядає так чудово, що ви будете злитись, дізнавшись, що його не існує
Топ Жир
2025-07-12T23:48:05Z
Китайці розкуповують цей електромобіль за $15 тисяч швидше, ніж Toyota встигає його виробляти
Топ Жир
2025-07-12T21:48:26Z
Юристи отримали 57 мільйонів, а власники GM залишилися майже ні з чим у справі про двигуни V8
Топ Жир
2025-07-12T20:03:55Z
У Данії вперше електричний літак здійснив тестовий політ
УкраинФорм
2025-07-12T18:33:12Z
Челсі – ПСЖ: напередодні фіналу матчу Клубного чемпіонату світуСпецпроект
1News
2025-07-13T10:30:43Z
Капітан Лілля просить клуб розірвати контракт — хоче до Парижу
Football.ua
2025-07-13T10:18:56Z
Відомий український боксер закликає Зеленського повернути громадянство Онуфрію
24tv
2025-07-13T10:09:25Z
Гравці "Челсі" і ПСЖ перед фіналом КЧС-2025 сфотографувалися на даху 70-поверхової будівлі в Нью-Йорку
ZN UA
2025-07-13T10:06:00Z
Болонья претендує на півзахисника Інтера
Football.ua
2025-07-13T10:04:54Z
Реал готовий на продаж трьох гравців, включно з Луніним – MD
Football.ua
2025-07-13T10:04:21Z
Абсолютний чемпіон світу зробив рекордну ставку на Усика і пояснив свій вибір
Фокус
2025-07-13T10:03:32Z
Усик назвав найкращого боксера сучасності
24tv
2025-07-13T09:42:28Z
Кривбас — Уйпешт: онлайн-трансляція товариського матчу
Football.ua
2025-07-13T09:39:30Z