MY.UAНовини
Надія для України: хто такий Рафал Тшасковський і які шанси має виграти вибори в Польщі
Надія для України: хто такий Рафал Тшасковський і які шанси має виграти вибори в Польщі

Надія для України: хто такий Рафал Тшасковський і які шанси має виграти вибори в Польщі

У Польщі триває активна президентська передвиборча кампанія, адже власне вибори відбудуться вже зовсім скоро – в травні – червні (у випадку двох турів). Під час кампанії "українське питання" завжди випливає в риториці кандидатів. Мовиться не лише про підтримку Польщею України у війні проти Росії, а й про складні моменти двосторонніх відносин.

24 Канал продовжує знайомити читачів з усіма учасниками президентських виборчої гонки в Польщі. На черзі – безумовний фаворит, чинний мер Варшави, кандидат від керівної Громадянської коаліції та великий друг України – Рафал Тшасковський. Наразі саме він є лідером президентських перегонів, згідно з більшістю соцопитувань.

Хто такий Рафал Тшасковський: біографія

Рафал Казімєж Тшасковський народився 17 січня 1972 року у Варшаві в доволі богемній родині. Його батько Анджей був відомим джазовим піаністом і композитором, очолював оркестр Польського радіо, був автором і співавтором музики до багатьох фільмів.

Зокрема, працював із такими видатними режисерами, як Єжи Кавалерович, Анджей Вайда тощо. Завдяки цьому малий Рафал навіть дебютував у кіно – у 1980-му він зіграв епізодичну роль у дитячому телесеріалі "Наш двір".

Ставте "лайк", якщо крім малого Рафала впізнали також і "Дуньчика" з легендарного "Ва-Банку" – уродженця Львова – Вітольда Пиркоша: дивіться відео

Під час навчання в школі Рафал захопився вивченням іноземних мов і доволі швидко опанував англійську. Також він добре знає російську, що не дивно, адже тоді Польща була під радянською окупацією і цю мову мали вчити всі. Натомість знання французької, іспанської та італійської вже виходило за межі стандартної тогочасної освіти й давало право називати молодого варшавського школяра поліглотом.

Тут варто згадати й про гени, адже прадід Рафала – Броніслав Тшасковський, видатний польський лінгвіст, який, до речі, здобував освіту в Тернополі та Львові. А згодом викладав у тому ж самому Львові та Дрогобичі.


Рафал Тшасковський в дитинстві / фото Filmoteka Narodowa

Також Рафал Тшасковський симпатизував демократичному руху "Солідарність" і під час історичних виборів 1989 року, які заклали підвалини відновлення польської державності, 17-річний юнак був волонтером у варшавському офісі Громадського комітету – коаліційного об'єднання польських демократів на чолі з Лєхом Валенсою. Також Тшасковський виступав як перекладач для іноземців. Завдяки цим зв'язкам Рафал опинився у США, де отримав спеціальну стипендію на навчання.

  • Після повернення на батьківщину Рафал Тшасковський вступив до Варшавського університету на спеціальність міжнародні відносини. При цьому молодий поліглот паралельно вчився на філологічному факультеті. Після отримання диплома він продовжив навчання та стажувався в Оксфорді, а дещо пізніше – в Інституті досліджень безпеки Європейського Союзу в Парижі.
  • На цьому Рафал Тшасковський не зупинився та у 2004 році захистив дисертацію на факультеті журналістики та політології Варшавського університету. Тема роботи – "Динаміка інституційної реформи в Європейському Союзі", до якого Польща, нагадаємо, вступила 1 травня 2004 року.

Ще під час навчання в Варшавському університеті в 1995 році Рафал Тшасковський починає працювати як перекладач-синхроніст. Також він певний час працював викладачем англійської мови в ліцеї. А з 1998-го – в Національній школі державного управління, на початку 2000-х був радником секретаря парламентського Комітету з питань європейської інтеграції Яцека Саріуша-Вольського. А також експертом з міжнародних відносин та європейської інтеграції впливового прозахідного Think tank аналітичного центру "Натолін".

Політична кар'єра Рафала Тшасковського і перемога на виборах мера Варшави

Логічним продовженням кар'єри Тшасковського стала ширша роль у діяльності проєвропейської демократичної партії "Громадянська платформа", очолюваної Дональдом Туском (нині – прем'єр-міністр Польщі).

У 2004 – 2009 роках Рафал Тшасковський був радником делегації "Громадянської платформи" в Європейському парламенті під час польського дебюту в ЄС, а у 2009 році переміг на виборах до Європарламенту і сам став євродепутатом, перемігши за партійними списками у виборчому окрузі в рідній Варшаві.


Дональд Туск і Рафал Тшасковський / Фото Robert Robaszewski / Agencja Wyborcza.pl

Цікаво, що електоральна перемога збіглася з народженням сина політика Станіслава, він народився рівно в ніч виборів до Європарламенту.

У Страсбурзі депутат Тшасковський приєднався до фракції Народної партії (правоцентристська демократична політична сила – 24 Канал) і став віцеголовою Комітету з конституційних питань. Також він працював у Комітеті з питань внутрішнього ринку та захисту прав споживачів ЄС, але й не забував про Польщу. Зокрема, у 2010-му році він очолював штаб демократичної кандидатки Ганни Гронкевич-Вальц на виборах мера Варшави.

  • Восени 2013 року політика "відкликають" з Європарламенту – Рафал Тшасковський складає мандат і повертається до Польщі, де в листопаді посідає пост міністра адміністрації та диджиталізації в уряді Дональда Туска. Однак пропрацювати на цій посаді довго не вийшло.
  • 30 серпня 2014 року політичного патрона Тшасковського Туска обрали головою Європейської Ради й він мусив скласти повноваження на батьківщині. Новим прем'єром стала соратниця Туска та спікерка Сейму Єва Копач. В її уряді молодий євроінтегратор пішов на підвищення – Тшасковський був призначений державним секретарем у Міністерстві закордонних справ. Також він виконував обов'язки Уповноваженого прем'єрки у справах Європейської Ради.

Фактично в новому уряді Тшасковський став куратором європейського напрямку польської дипломатії й залишався ним цілий рік – до осені 2015 року, коли проєвропейська "Громадянська платформа" не програла вибори консерваторам з "Права та справедливості" і перейшла в опозицію. Тшасковський обрався до Сейму, де був обраний міністром закордонних справ в "тіньовому кабінеті", також у 2017 році за підтримки Туска Рафала Тшасковського обрали на віцепрезидента Європейської народної партії.

Попри успіхи на рівні ЄС, в самій Польщі справи йшли не надто добре. Панівна "Право і справедливість" (ПіС) заходилась робити в Польщі консервативну революцію, яка в її розумінні полягала в згортання євроінтеграції, наступу на демократію та узурпацію влади у своїх руках.

Демократичні сили, послаблені переїздом свого лідера Туска до Брюсселя, не могли ефективно протидіяти реваншу правих популістів, наслідком чого стало вже згадане фіаско на парламентських виборах 2015 року та його повторення у 2019-му.

З огляду на це опозиція вирішила зробити ставку на місцеве самоврядування, як одиницю спротиву й хаб для консолідації демократичних сил. Тож вибори мера Варшави 2018 року набули великого значення і завдяки ЗМІ стали головним епізодом битви за демократію в Польщі.

"Громадянська платформа" довірила право уособлювати їх Рафалу Тшасковському. Той не підвів і впевнено переміг вже в першому турі, набравши 56,67% голосів. Ця перемога дуже розлютила ПіС, у подальші роки мер Варшави неодноразово опинявся в епіцентрі критики та численних інформаційних атак. Його таврували за підтримку ЛГБТ-спільноти, "зелені ініціативи" та багато чого іншого. Утім, це ніяк не впливало на популярність серед мешканців Варшави, адже міський голова проявив себе добрим господарником.

Політик національного масштабу

У лютому 2020 року Тшасковськго обрали віцепрезидентом партії "Громадянська платформа". Також він після зняття з виборів Малгожати Кідави-Блонської (провалила кампанію та йшла в рейтингах ледь не п’ятою) несподівано для себе став кандидатом у президенти в опозиції.

Гаслом кампанії Тшасковського, яку довелося фактично будувати з нуля, стали прості та зрозумілі слова "Сильний президент, спільна Польща". Заклики до єднання нації та створення нової "Солідарності" дозволили пройти до другого туру, де Тшасковський поступився Анджею Дуді – 48,97% проти 51,03%.

Фінальний розрив склав 422 385 голосів, засвідчивши глибокий розкол польського суспільства. Варто зазначити, що президентська кампанія була дуже непростою. Вони припала на пандемію коронавірусу та мала відповідні обмеження, але головною проблемою стало те, що вона вийшла напрочуд брудною, а Тшасковський був головною мішенню для чорного піару та інформаційних атак.

ПіС нацькувала на кандидата від опозиції провладні ЗМІ, які активно шукали компромат на мера Варшави та не гребували вигадками про особисте життя.

Рафал Тшасковський пройшов ці випробування з честю і показав себе вольовим політиком, не заплямованим корупцією. На відміну від інших представників "золотої молоді" проєвропейських політиків Польщі, які починали разом із Тшасковським і мали блискучі перспективи, але обрали шлях умовного Славоміра Новака, добре відомого українцям по роботі в "Укравтодорі".

Програш фавориту перегонів і дійсно потужному Дуді вийшов болісним, але також він показав потенціал Тшасковського, як сильного єдиного кандидата від всіх демократичних сил. Більшість із них тривалий час були в стані перманентного конфлікту одна з одною, але на фініші кампанії фактично об’єдналися та оголосили про свою підтримку Тшасковського.


Рафал Тшасковський і Анджей Дуда / Фото Agencja Wyborcza.pl

Рафал розцінив це як великий кредит довіри та продовжив боротьбу проти консерваторів як загальнонаціональний політик. Тшасковський став ініціатором створення демократичних громадянських рухів, намагаючись вийти за межі "Громадянської платформи" Також він у 2021 році очолив політичну раду асоціації органів місцевого самоврядування "Так! За Польщу".

Після повернення у 2022 році до польської політики Дональда Туска Тшасковський знову став одним з його найближчих соратників. Також він був співорганізатором численних громадських акцій на захист демократії в Польщі. Зокрема, "Маршів мільйона сердець", які стали основною стратегією опозиції у боротьбі проти ПіС та головним інструментом виборчої кампанії до парламенту.


Тшасковський і Туск під час "Маршу мільйона сердець" у Варшаві / Фото Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Восени 2023 року демократам у драматичній боротьбі вдалося перемогти ПіС і усунути від влади, сформувавши нову коаліцію. Туск у такий спосіб повернувся в прем'єрське крісло, Тшасковський залишився мером Варшави (знову переміг на виборах-2024, отримавши 57,4% голосів), але показав, що знову готовий позмагатися за крісло президента на виборах, які пройдуть у травні 2025 року.

У листопаді 2024 року Тшасковський впевнено переміг на партійних праймеріз, показавши результат 74,75%. Його головним суперником був чинний міністр закордонних справ Радослав Сікорський, який дуже хотів цю номінацію і навіть вдався до скандальних кроків у вигляді фактично антиукраїнських заяв у межах неформальної промокампанії, проте зазнав фіаско.

Тшасковський нині є фаворитом виборчих перегонів, він проводить спокійну і виважену кампанію.

Соціологія впевнено відправляє його до другого туру, де можливими опонентами пана Рафала стануть або президент Інституту національної пам'яті та боксер Кароль Навроцький (фактично – ПіС) або "конфедерат" і пивний магнат Славомір Менцен.

Як Тшасковський ставиться до України та що говорив про війну

Обидва топсуперники Тшасковського – Навроцький і Менцен, так чи інакше будують свою кампанію на претензіях до України. Натомість Тшасковський – не лише проєвропейський, але й проукраїнський кандидат. Це він довів не лише словами, але й конкретними вчинками.

Як мер Варшави та голова політради польської асоціації органів місцевого самоврядування Рафал Тшасковський неодноразово відвідував Україну після початку повномасштабного вторгнення і багато допомагав постраждалим внаслідок агресії українським містам.

За ініціативи Тшасковського Київ отримав у подарунок старі потяги варшавського метро. Також мер столиці Польщі долучився до допомоги з генераторами та збори гуманітарної допомоги для українських міст. Значну підтримку від мерії Варшави отримав Херсон, який сильно постраждав після підриву росіянами греблі у Новій Каховці.

Ми приїхали сьогодні вранці й були нажахані. Віталій (Кличко, мер Києва – 24 Канал) показував нам, що відбувається в місті. Зруйновані будівлі, місця, де росіяни намагалися знищити критичну інфраструктуру цього міста. Місця, де гинули люди та велася стрілянина наосліп, ракети влучали в цивільне населення. Це геноцид, про це треба говорити відкрито,
– Рафал Тшасковський в ефірі польського телеканалу TVN 24 11 січня 2023 року розповів про побачене в столиці України.

Зусилля Рафала Тшасковського високо оцінив і президент України Володимир Зеленський, який під час свого візиту до Польщі в січні 2025 року знайшов час на зустріч з мером Варшави, щоб подякувати за допомогу та вручити почесну відзнаку "Місто-рятівник" для Варшави.

Цінуємо всю допомогу, яку надала Варшава нашим людям у найтяжчий час. Дякуємо за солідарність з українським народом, за вагому підтримку нашого захисту,
– президент Зеленський під час зустрічі з Рафалом Тшасковським дякує за підтримку, 15 січня 2025 року.

Також Рафал Тшасковський є кавалером французького Ордену почесного легіону (2017).

Під час виборчої кампанії-2025 Рафал Тшасковський також багато говорив про Україну, але на відміну від конкурентів – не про проблеми минулого, а про перспективи майбутнього. Зокрема, кандидат у президенти закликав прискорити євроінтеграцію України, пояснюючи це безпековими інтересами Польщі.

Немає сумнівів, що членство України в НАТО і Європейському Союзі відповідає інтересам Польщі, зміцнюючи нашу безпеку,
– Тшасковський звітує про зустріч з Володимиром Зеленським, 15 січня 2025 року.

Для нас важливо, щоб російські танки не стояли за п'ять кілометрів від Грубешова, якщо, не дай Боже, станеться щось погане. Безпека Польщі має першорядне значення, і з цим не слід загравати, жарти дійсно закінчилися. Той, хто ставить це під сумнів в політичних дебатах, той шкодить інтересам Республіки Польща,
– Тшасковський про необхідність вступу України до ЄС і НАТО, 18 січня 2025 року.

Попри такі схвальні заяви щодо вступу України до європейських структур, Тшасковський діє обережно і не порушує спільного консенсусу польських еліт, який полягає у боязні війни. Через це він категорично заперечує потенційну участь польського війська з його майже 5% витрат на оборону в будь-яких форматах залучення в Україні:

Польща не відправить військо в Україну, бо ми відповідальні за східний кордон спільно із Фінляндією за кордон ЄС й НАТО. Це наша відповідальність. Ми повинні бути готовими до будь-якого сценарію, бо ми забезпечуємо цей кордон, і наше військо потрібне в Польщі. Ніхто не взяв на себе таку відповідальність, як ми, ніхто не витрачає стільки коштів на озброєння, коли говоримо про стабілізацію Європи.

Утім, добре відомо, що після виборів риторика може мінятися, тому в цьому питанні точно не варто ставити крапку.

Що ж до Росії, то позиція Тшасковського доволі жорстка. Він послідовно закликає до мілітаризації Польщі та укріплення кордонів. А також, реагуючи на скандальні заяви Трампа про повернення Україною боргів за допомогу, заявив, що саме Росія повинна фінансово компенсувати допомогу, яку США надають Україні.

Цікаво, що в Росії, якби комусь була цікава думка росіян, є всі підстави вважати Тшасковсього рафінованим русофобом. Він часто говорить про російську загрозу і виділяє десятки мільйонів євро з бюджету столиці Польщі на побудову бомбосховищ. Також мер Тшасковський домігся конфіскації житлового комплексу Szpiegowo (буквально – "Шпигунське"), яке багато років було вотчиною росіян у Варшаві, але ніхто не наважувався розворушити це "осине гніздо". А Тшасковський наважився.

Особисте життя Тшасковського

Рафал Тшасковський одружений, його дружину звуть Малгожата, сам Рафал ласкаво називає її "Гоша". Вони познайомились у 1997 році, тоді Тшасковський був викладачем англійської мови у коледжі "Наталін", а Малгожата – сестрою одного з колег молодого професора. Крім брата, у Малгожати є ще сестра-близнюк.

Рафал і Малгожата одружилися через 5 років, у 2002-му після переїзду нареченої до столиці Польщі.

Рафал чекав поки його дівчина закінчить навчання у Кракові, де вона вчилася у місцевому університеті. Тому їх роман розвивався дистанційно між Варшавою і Краковом, але за першої можливості закохані мчали один до одного. Ці деталі Малгожата Тшасковська розповіла у 2020-му році у великому інтерв’ю польському Vogue.

Подружжя виховує двох дітей – Олександру (народилася у 2004) та Станіслава (народився у 2009).

Цікаво, що через політичні амбіції чоловіка Малгожаті Тшасковській довелося пожертвувати кар'єрою. Вона дипломована економістка (закінчила Краківський університет) і багато років працювала у Варшавській мерії, але після перемоги чоловіка на виборах мера у 2019 році змушена була піти в тривалу неоплачувану відпустку, щоб уникнути конфлікту інтересів. Це була публічна передвиборча обіцянка кандидата в мери Тшасковського.

Нині ця вимушена відпустка має всі шанси завершитись, адже пан мер у травні може змінити роботу.

Теги за темою
Польша
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Китай випробував неядерну водневу бомбу, – ЗМІ
24tv
2025-04-20T10:03:50Z
Головного помічника Піта Гегсета звільнили на тлі скандалу із витоком даних у Signal — Politico
InternetUA
2025-04-20T09:54:33Z
Команда Трампа наступного тижня вирушить до Лондона для перемовин щодо України
УкраинФорм
2025-04-20T09:51:10Z
Переконали міністри: Трамп погодився відкласти запровадження мит
Фокус
2025-04-20T09:49:46Z
Він загруз по вуха, – ексглава британської розвідки назвав серйозну проблему Путіна
24tv
2025-04-20T09:48:28Z
У Південній Кореї заявили, що не боротимуться з митами США через "історичний борг"
ZN UA
2025-04-20T09:36:14Z
"Є гарне рішення": у Трампа анонсували нові переговори про мир і назвали умови
GlavRed
2025-04-20T09:25:51Z
Глава МЗС Естонії: У разі блокування Орбаном антиросійських санкцій постраждають платники податків ЄС і США
УкраинФорм
2025-04-20T09:25:15Z
Колишній сбушник та чоловік судді "Майдану" Віталій Марфін добряче розжився майном попри суд за хабар
Знай
2025-04-20T09:12:06Z
До України прибув Благодатний вогонь – фото
Лига
2025-04-20T10:09:19Z
Пропаганда спрямована на заміну індивідуальних реакцій масовими
Детектор М
2025-04-20T10:00:45Z
Жінка зробила пластичну операцію, щоб підняти опущені повіки: що в неї вийшло
Фокус
2025-04-20T10:00:19Z
Залишитесь без врожаю: що не варто садити після Великодня
Gazeta UA
2025-04-20T09:54:14Z
На Лиманському напрямку Сили оборони дронами знищили найсучасніший танк росіян
УкраинФорм
2025-04-20T09:51:22Z
Великодня меса у Ватикані розпочалася без Папи Франциска
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T09:49:31Z
"Нехай зла година закінчиться": Зеленський привітав українців з Великоднем
24tv
2025-04-20T09:43:38Z
Що повинно бути на великодньому столі: секрети святкового меню
Факти ICTV
2025-04-20T09:37:52Z
Винищувачі Британії кілька разів перехопили літаки РФ у повітряному просторі НАТО
Европейская правда
2025-04-20T09:37:26Z
7 добрих фільмів для всієї родини на Великдень
360ua.news
2025-04-20T10:03:17Z
Передпокій Клаудії Шиффер у стилі 70-х: дизайнери у захваті від інтер'єру
24tv
2025-04-20T09:30:21Z
Справжній дівочий рай: варіанти трендового манікюру, які не можна пропустити цієї весни
24tv
2025-04-20T09:18:04Z
5 кольорів, у які не варто фарбувати ванну кімнату, і чим їх замінити
24tv
2025-04-20T09:18:02Z
Рецензія на фільм «Під замком» / Locked
ITC
2025-04-20T09:07:50Z
Рецензія на серіал «Шибайголова: Народжений наново» / Daredevil: Born Again
ITC
2025-04-20T07:40:54Z
Зірковий Великдень: ведучі та актори ICTV розповіли про святкові традиції
Факти ICTV
2025-04-20T06:31:30Z
«Найс ледіз»: інше кіно, інша історія, інший контекст
Детектор М
2025-04-20T06:01:35Z
Не тільки "Кролик Петрик": топ 7 фільмів для перегляду на Великдень 2025
Фокус
2025-04-20T06:00:01Z
З початку цієї доби відбулося вже 26 російських штурмових дій - Зеленський
УкраинФорм
2025-04-20T10:09:13Z
Є важкохворі та важкопоранені, – Юсов про стан воїнів, які напередодні повернулися з полону
24tv
2025-04-20T10:09:12Z
Прогноз погоди у Запоріжжі на тиждень з 21 по 27 квітня: синоптики попередили, коли місто заллє дощами
Политека
2025-04-20T10:00:39Z
Обмін полоненими напередодні Великодня готувався довго, кілька разів переносився – ГУР
Лига
2025-04-20T09:57:03Z
Росіяни найбільше використовують «антидронові коридори» в межах Курської області - Демченко
УкраинФорм
2025-04-20T09:51:51Z
У Києві на тиждень частково обмежать рух вулицею Хрещатик
УкраинФорм
2025-04-20T09:31:30Z
Не "мобіків" і навіть не кадировців: у ГУР розповіли, кого росіяни просять віддавати під час обмінів
Telegraf
2025-04-20T09:27:45Z
"Я просто хочу летіти": зворушливі кадри повернення захисників із полону
GlavRed
2025-04-20T09:25:36Z
Військові кажуть, що наразі немає ознак виснаження росіян на Торецькому напрямку
УкраинФорм
2025-04-20T09:22:56Z
Вісім причин, чому манго треба їсти чоловікам та жінкам
Gazeta UA
2025-04-20T09:57:36Z
Як депресія батьків впливає на поведінку дитини
360ua.news
2025-04-20T07:42:52Z
Ранкові ритуали після яких ви будете бадьорі цілий день
24tv
2025-04-20T07:30:01Z
Нові дані про звичні уявлення щодо користі вина
24tv
2025-04-20T06:12:36Z
Сподобається навіть тим, хто не любить печінку: рецепт смачного печінкового рулету
Telegraf
2025-04-20T06:12:20Z
Дієта 4:3 — як вона працює та чому ефективніша за дефіцит калорій
TSN
2025-04-20T02:38:42Z
Селен: чим корисний для здоров’я та де його шукати
TSN
2025-04-20T02:36:58Z
Зайва вага — це не тільки калорії: дослідники назвали несподівану причину ожиріння
TSN
2025-04-20T02:36:39Z
Скільки можна з’їдати авокадо на день: ідеальна порція для користі
TSN
2025-04-20T02:35:06Z
У Росії великий теплохід врізався у ворота: що зараз із судном
Telegraf
2025-04-20T10:09:57Z
На Херсонщині мотоцикліст підірвався на міні
УкраинФорм
2025-04-20T10:09:23Z
В Охтирці правоохоронці врятували заручницю: зловмисник погрожував підірвати гранату
Украина Криминальная
2025-04-20T10:00:46Z
За тиждень знайшли мертвими двох курсантів прикордонної академії з Хмельницького
Лига
2025-04-20T10:00:40Z
Легковик зіткнувся з мікроавтобусом біля Жмеринки: 3 людини загинуло, ще 8 осіб госпіталізовано
24tv
2025-04-20T09:37:52Z
39-річного одесита засуджено за пограбування приїжджого дідуся
Украина Криминальная
2025-04-20T08:57:20Z
ДТП з маршруткою на Вінниччині: кількість загиблих зросла до трьох, восьмеро поранених
УкраинФорм
2025-04-20T07:48:38Z
У Німеччині невідомий застрелив двох чоловіків і втік
Европейская правда
2025-04-20T07:16:47Z
Рятувальники упродовж доби 111 разів виїздили на ліквідацію наслідків російських обстрілів
УкраинФорм
2025-04-20T07:03:42Z
Універсальна редиска: корінці знизять тиск, а листя замінить «аскорбінку»
Комсомольская правда
2025-04-20T10:04:43Z
Гороскоп на тиждень з 21 по 27 квітня: Тельцям - терпіння, Рибам - заздрість
GlavRed
2025-04-20T09:25:12Z
Подруги відпочили в Іспанії: кажуть, що це дешевше ніж квиток на поїзд всередині країни
Фокус
2025-04-20T09:00:27Z
Салат на мільйон: рецепт вишуканого та смачного Цезаря з креветками
24tv
2025-04-20T08:45:50Z
Не просто декор: значення кольорів крашанок, про які ви могли не знати
24tv
2025-04-20T08:33:09Z
Хрін на Великдень, який можна їсти без сліз: швидкий рецепт для блендера
24tv
2025-04-20T07:36:18Z
Коли садити огірки на розсаду та в грунт: найсприятливіші дні та температура грунту
Gazeta UA
2025-04-20T06:51:16Z
Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 20 квітня 2025 року
Фокус
2025-04-20T05:00:24Z
Де заховався собака: лише гостроокі генії знайдуть його за 9 секунд
GlavRed
2025-04-20T04:27:27Z
Надбавки під загрозою: які пенсіонери можуть залишитися без доплат
24tv
2025-04-20T10:06:07Z
Чиїсь пенсії виросли на 1300 грн. Хто почав отримувати більше
Telegraf
2025-04-20T10:03:12Z
Бразилія помітно збільшила експорт свинини та яловичини
AgroPortal
2025-04-20T09:00:38Z
Популярність дубайського шоколаду у TikTok призвела до дефіциту фісташок в світі
Фокус
2025-04-20T08:42:58Z
Подорожчання яєць у Дніпрі: наскільки доведеться переплатити
Политека
2025-04-20T08:42:05Z
Подорожчання молочних продуктів у Харкові: що вдарить по гаманцях найбільше
Политека
2025-04-20T08:40:33Z
Ціна інгредієнтів не стояла на місці. Наскільки здорожчала кілограмова паска з 2024
Telegraf
2025-04-20T08:34:48Z
Росія фінансує війну проти України завдяки підвищенню акцизів на алкоголь - ГУР
Gazeta UA
2025-04-20T08:34:28Z
Посів і догляд за сочевицею ідентичні з витратами на соняшник. Що вигідніше вирощувати?
AgroPortal
2025-04-20T08:30:25Z
"Полісся" — "Шахтар": букмекери виступили проти статистики у півфіналі Кубка України
Telegraf
2025-04-20T09:57:59Z
Скамакка: Раніше будь-які труднощі здавались нездоланними, але зараз я знайшов внутрішню рівновагу
Football.ua
2025-04-20T09:49:39Z
Манчестер Сіті націлився на Кошту – ЗМІ
Football.ua
2025-04-20T09:49:33Z
Засмутилась, що не забила, – Білодід про дебют за жіночу команду Металіста 1925
24tv
2025-04-20T09:30:09Z
Асенсіо продовжив контракт з Реалом – Скіра
Football.ua
2025-04-20T09:25:46Z
Джордан, Башич та Тронтель повернулись до стартового складу Зорі на матч проти Кривбасу
Football.ua
2025-04-20T09:10:22Z
Сімеоне: Це не було питанням відсутності настрою — ми просто грали погано
Football.ua
2025-04-20T08:55:41Z
Лідер Барселони ризикує пропустити фінал Кубка Іспанії та матчі 1/2 Ліги чемпіонів
24tv
2025-04-20T08:54:59Z
Саккі – щодо критики Анчелотті: Ці люди хоч розуміють, хто він такий?
Football.ua
2025-04-20T08:52:56Z
Як уникнути витоку персональних та бойових даних: поради Міноборони
InternetUA
2025-04-20T10:01:04Z
У Китаї запустили 10G-інтернет, швидкість – до 10 000 Мбіт/с
Лига
2025-04-20T09:39:44Z
Український фанат Kingdom Come Deliverance 2 створив писанки за мотивами гри
24tv
2025-04-20T09:12:54Z
Коли має вийти iPhone 17 Pro: які функції з’являться у новинці
InternetUA
2025-04-20T09:01:21Z
Китайці випустили перший у світі "пахучий" смартфон
InternetUA
2025-04-20T08:25:04Z
"Можуть правити світом": дослідник упевнений в існуванні інопланетної бази під водою
Фокус
2025-04-20T08:00:27Z
Популярний поштовий сервіс може ввести ваш комп’ютер у ступор. Microsoft придумала тимчасове розв’язання
InternetUA
2025-04-20T07:49:54Z
Китай представив першу у світі мережу 10G: виміряна швидкість перевищила 9800 Мбіт/с
Фокус
2025-04-20T07:45:52Z
Американські розробники модифікували автономний дрон V-BAT для бойових операцій на морі
InternetUA
2025-04-20T07:10:56Z
Tesla Model Y стала фаворитом українського імпорту
360ua.news
2025-04-20T08:18:50Z
На дорожні випробування виїхав електричний Jeep Compass
AutoCentre
2025-04-20T07:07:55Z
XPeng планує продавати гібрид пікапа та дрону вже у 2026 році
Portaltele
2025-04-20T05:43:28Z
Hennessey Performance представила оновлений Venom F5 Evolution
Portaltele
2025-04-20T05:43:05Z
Українцям розповіли, скільки тепер доведеться заплатити податків за продаж авто
Хвиля
2025-04-20T05:15:10Z
В Україні назвали регіони-лідери з реєстрацій електромобілів
24tv
2025-04-20T05:12:22Z
Найнебезпечніший водій Нью-Йорка отримав понад 560 штрафів минулого року
Топ Жир
2025-04-20T01:30:57Z
Dodge Charger вразив би як величезний SRT Hellcat з Hemi двигуном
Топ Жир
2025-04-19T23:45:31Z
Китай заборонив рекламу та бета-тестування автономних автомобілів
Топ Жир
2025-04-19T22:15:16Z