/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F137%2Fbbcd0a425c3d62b68d8c449801da58b5.jpg)
Огляд OPPO Reno13 Pro 5G: флагманський досвід, чи маркетинговий трюк?
OPPO Reno13 Pro 5G гучно заявляє про себе на папері: космічна швидкість, фантастичний дисплей, всебічна інтеграція ШІ та потужна автономність, що переживе навіть ваші найдовші серіали. Ми протестували ґаджет і дізналися, чи це справді прорив, чи просто черговий хайп ще й за дуже високий цінник.
Плюси:
якісний 6,83-дюймовий AMOLED-дисплей 120 Гц, HDR10+, висока роздільна здатність; продуктивний MediaTek Dimensity 8350, 12 ГБ оперативної пам’яті; потужна батарея 5800 мА·год; основна камера 50 Мп з оптичною стабілізацією.
Купити в Elmir.uaМінуси:
комплектація могла бути кращою; завищений цінник; відсутність слота для microSD; посередня якість відеозапису
Купити в Elmir.uaITC.ua
Зміст
- 1 Технічні характеристики OPPO Reno13 Pro 5G
- 2 Паковання та комплектація
- 3 Дизайн та ергономіка
- 4 Дисплей OPPO Reno13 Pro 5G
- 5 Звук та вібровідгук
- 6 Камери
- 7 Продуктивність, ПЗ та ігри
- 8 Автономність OPPO Reno13 Pro 5G
- 9 Досвід користування
- 10 Ціна та конкуренти
Технічні характеристики OPPO Reno13 Pro 5G
Екран | AMOLED, 6.83 дюйма, 1272 x 2800 пікселів, частота оновлення 120 Гц, максимальна яскравість 1200 ніт, HDR10+, 450 ppi |
Матеріали корпусу | Алюмінієві краї, скляна матова задня кришка |
Захист | IP69 |
Процесор | 8-ядерний Dimensity 8350 (1×3.35 GHz Cortex-A715 & 3×3.20 GHz Cortex-A715 & 4×2.20 GHz Cortex-A510) |
Графічний прискорювач | Mali G615-MC6 |
Операційна система | Android 15 з прошивкою ColorOS |
Пам’ять | 12 ГБ / 256 ГБ |
Камери | Основна камера: 50 MP, f/1.8, 24mm, OIS; телефото: 50 MP, f/2.8, 85mm; надширококутна: 8 MP, f/2.2, 15mm, 116˚ |
Фронтальна камера | 50 Мп, діафрагма f/2.0, сенсор 21 мм |
Запис відео | 4K@/30/60 кадрів в секунду, 1080p@/120 кадрів в секунду |
Інтерфейси та зв’язок | Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4, NFC, IR, GPS, GLONASS, BDS, GALILEO, QZSS, NavIC |
Акумулятор | 5800 мАгод, швидка дротова зарядка 80 Вт, бездротова зарядка відсутня |
Габарити | 162,8×76,6×7,6 мм |
Вага | 195 грамів |
Паковання та комплектація
OPPO Reno13 Pro 5G постає в мінімалістичній, але стильній коробці на якій красується голографічний метелик, «чортова дюжина»-номер моделі та напис AI Phone. І тут треба віддати належне маркетологам з Піднебесної: тепер мімікрія під хлопаків та дівчат з Купертіно прослідковується не тільки у візуальному стилі, але й ще в омономічній площині.
Менше з тим, усередині, окрім смартфона, ви знайдете лише кабель USB-C, документацію та інструмент, вона ж «скріпка», для вилучення SIM-карти. І все.
Зарядний блок до комплекту не входить — це тенденція, яка стає все більш поширеною серед виробників, але все ще викликає невдоволення у користувачів. Враховуючи, що смартфон підтримує швидку зарядку на 80 Вт, покупка окремого адаптера стане додатковими витратами. І це при цілком флагманській ціні. Ох ці eco-friendly тренди.
Також немає навіть прозорого чохла чи навушників, що для вартісного пристрою виглядає як економія на дрібницях. У цьому сегменті конкуренти часто пропонують більш повний набір аксесуарів.
На екрані є хіба заводська захисна плівка. Дякуємо й на тому. Такі часи.
Дизайн та ергономіка
OPPO Reno13 Pro 5G на відміну від попередньої ітерації тяжіє не до південнокорейських виробників, а до «яблучних». У нас на огляді смартфон у класичному кольорі графітовий сірий. Є менш маскулінний, але витончений Plume Purple. Завдяки товщині 7,8 мм і вазі 190 г, телефон зручно лежить у руці, а пласкі грані дають зробити нормальний хват рукою.
Зверху розташувався колись постійний гість та гвіздок програми початку 2000-х — ІЧ-порт. На пару з ним присутні динамік і мікрофон.
Внизу ще один динамік, мікрофон, роз’єм USB Type-C та слот для двох SIM-карт. Випереджаючи запитання: ні, підтримка SD-карт відсутня. Цим пояснюються щедрі 512 ГБ з коробки. На лівій грані нічого немає, а ось на правій — гойдалка гучності і кнопка живлення.
Фронтальна камера представлена «острівцем» посеред безкрайнього 6,83-дюймового дисплея. Основний модуль камери трохи виступає, через що смартфон може похитнутися на рівній поверхні. Та будь-який чохол виправить це без ризику подряпати камери.
Ґаджет навіть без чохла не вислизає з рук. Матова задня поверхня збирає відбитки, але помірно. Захисна плівка на певний час захистить екран, але вона дряпається у процесі користування, тож не забудьте подбати про купівлю захисного скла.
А от про «купання» перейматися не варто, смартфон отримав сертифікацію IP69. І заразом пил і бруд також не страшні. Та хоч Oppo і ратує за підводну зйомку, але гарантійні умови не покриють випадок утопленика.
Дисплей OPPO Reno13 Pro 5G
6,83-дюймовий OLED-екран є одним з козирів Oppo. Яскравість, навіть не максимальна, робить читабельним контент навіть під прямими сонячними променями.
Підтримка HDR10+ гарантує глибокі кольори і контрастність при перегляді відео на стримінг-сервісах штибу YouTube, Netflix тощо. Частота оновлення 120 Гц (можна змінити у налаштуваннях) додає плавності роботі інтерфейсу і користуватися смартфоном просто приємно. В іграх — це також плюс.
Втім, OLED-дисплей має властивість перенасичення кольорів, що не всім користувачам може сподобатися. Та налаштувати режим кольорів можна в будь-який зручний час. ШІМ б’є по очах ввечері та вночі, очі не болять і не перевтомлюються.
Нічний режим є, можна ввімкнути адаптивні відтінки. True tone, привіт! Always-on-display з можливістю кастомізації.
Для щоденного перегляду контенту цей дисплей один з топових, його просто не можна не похвалити.
Звук та вібровідгук
OPPO Reno13 Pro 5G оснащений двома стереодинаміками, які дають гучний (дуже!) і чистий звук із гарною деталізацією. Dolby Atmos не заявлений, проте звук об’ємний і насичений, що робить перегляд фільмів чи серіалів комфортним та приємним. Є окремі пресети під сценарії користування: повсякденний, для стримінг-контенту, ігрових сесій і т. д.
Проте баси могли б бути більш виразними — на максимальній гучності їм бракує глибини. Крім того, на високих рівнях іноді з’являються незначні спотворення. Це не сенсаційне викриття, просто факт.
Під час колу чи звичайного дзвінка є можливість скористатись функцією Чистий голос, яка відфільтровує фоновий шум вулиці і т. д. Назвати його кришталево чистим — навряд чи, проте точно не безкорисна опція.
Вібровідгук у моделі точний і приємний, його інтенсивність налаштовується окремо. Є опція вимкнення.
Камери
OPPO Reno13 Pro 5G має три основні камери, і вони справді вміють робити непогані фото. Головний модуль на 50 Мп видає знімки з хорошою деталізацією, правильним балансом білого та реалістичними кольорами.
У денний час камера працює добре, а от уночі AI трохи підтягує деталізацію, але не робить із ночі день, що теж плюс. Телеоб’єктив також на 50 Мп і має оптичний зум. При збільшенні якість майже не втрачається — деталізація залишається на високому рівні, а кольори природні.
Ширококутна камера на 8 Мп трохи слабша, ніж два інших модулі, але справляється зі своїм завданням. Кут огляду великий, тому на фото поміщається більше простору, а перспективні викривлення мінімальні.
Фронтальна камера на 50 Мп порадує любителів селфі. Але якщо на фоні багато об’єктів, алгоритми іноді можуть не ідеально розмивати задній план.
Щодо відео — смартфон знімає в 4K@60 к/с на всіх модулях (крім надширококутного — 1080p@30 к/с), є оптична стабілізація, яка робить картинку більш плавною під час руху. Але див тут чекати не слід.
Загалом, камери OPPO Reno13 Pro 5G не розчарують, особливо тих, хто любить знімати багато фото та відео без зайвих копирсань у налаштуваннях. Але все ж треба нагадати, що це не флагман, тому якість відповідна.
Продуктивність, ПЗ та ігри
Процесор MediaTek Dimensity 8350 демонструє високу продуктивність навіть у найвимогливіших задачах: ігри, робота з відео чи ШІ. Завдяки 12 ГБ оперативної пам’яті додатки залишаються у фоні тривалий час без необхідності перезавантаження. Є можливість збільшити її об’єм вдвічі коштом внутрішньої пам’яті. КПД цієї дії під питанням.
Вбудованої пам’яті на 512 ГБ буде достатньо для більшості користувачів, але відсутність можливості розширення через microSD може стати обмеженням для тих, хто активно знімає відео у високій якості або зберігає багато медіаконтенту. Тоді тільки хмарні сервіси у поміч.
Також смартфон підтримує 5G, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3 і NFC. Повноцінний і навіть трохи більше захист стандарту IP69 додає впевненості і у воді, і на суші.
Оптичний сканер пальців розташований зручно і жодних хибних спрацювань за два тижні експлуатації у мене не було. Працює бездоганно. Інші біометричні варіанти автентифікації присутні: від графічного ключа до фейс-контролю. У темряві смартфон підсвічує ваш профіль, аби точно впевнитись що це ви.
Без ШІ зараз нікуди і маркетологи перші розповідають про це у красивих презентаціях, що демонструють цікаві, але майже безкорисні функції. З об’єктивних причин і через мовний бар’єр. Асистент Gemini AI досі не розуміє українську мову.
Проте є й ті, які стануть у пригоді. Наприклад, чарівна гумка для видалення зайвих об’єктів на ваших світлинах. Працює коректно.
В іграх жодних проблем: високі-максимальні налаштування і 60 к/с — легко і просто. Після години гри в PUBG тротлінгу немає. Смартфон гріється, але не сильно. Акомпанує охолодженню збільшена камера випаровування.
Працює ґаджет на Android 15 з фірмовою оболонкою ColorOS 15.
Так, багато непотрібних додатків, які можна просто не обирати під час першого запуску смартфона з коробки. Є навіть свій браузер з «вбивцею» реклами на сайтах. Іронічно.
Автономність OPPO Reno13 Pro 5G
Батарея тут солідна — на 5800 мА·год. Вона легко дозволяє працювати зранку до ночі при активному використанні. При помірному навантаженні смартфон легко витримує до двох днів. Водночас енергоефективність могла б бути кращою — в іграх і при фільмуванні відео батарея розряджається швидше.
В тесті PC Mark герой огляду показав 12 годин 25 хвилини при 100% яскравості та з частотою оновлення екрана у 120 Гц. Дуже гарний результат.
Є підтримка швидкої зарядки на 80 Вт, яку нагадую не поклали у коробку. Тільки дріт. Тож сесію заряджання я влаштував спочатку за допомогою блочка від Apple iPad Air 5 на 20 Вт.
Час | Заряд |
09:05 | 0% |
09:35 | 25% |
10:05 | 52% |
10:35 | 74% |
11:05 | 95% |
11:18 | 100% |
А потім мені допоміг павербанк Baseus Elf Digital 20000mAh 65W:
Час | Заряд “банки” | Заряд смартфона |
10:45 | 100% | 0% |
11:15 | 71% | 72% |
11:37 | 59% | 100% |
Бездротове заряджання відсутнє і це когось може засмутити. А порадувати — аналог режиму Ultra Stamina у Sony. Це перетворює ґаджет майже у звичайну трубку без будь-яких приставок -смарт, але автономність зростає буквально на очах.
Досвід користування
OPPO Reno13 Pro 5G справляє гарне перше враження — виглядає стильно, екран великий і яскравий, а корпус відчувається монолітно. Смартфон зручно лежить у руці, не ковзає. У повсякденному використанні пристрій швидкий і плавний. Соцмережі, відео, ігри — усе працює без гальмувань.
Особливо радує екран, який робить навіть звичайний скролінг приємним. Акумулятора вистачає на день-півтора активного користування. Камери також можна сміливо ставити у плюси.
А от що не сподобалось, так це аскетична, чи простіше кажучи, бідна комплектація. Це якийсь моветон. Навіть прозорий силіконовий чохол за бортом. Економія має бути економною. Так-так.
ШІ-додатки у 90% користувачів незатребувані і просто відбувають номер у рекламних слоганах до ґаджета. AI Phone? Ні, звичайний смартфон.
І цінник, який заганяє в кут потенційно класний продукт. Надія лише на класичне падіння ціни після пів року з дня релізу — на 5-7 тисяч гривень. Тоді це вже інша розмова, бо конкуренти не сплять.
Ціна та конкуренти
До речі, про них. Та спочатку про наш смартфон. Він продається в Україні за ціною від 25 831 гривень. У офіційних реселлерів вона становить 29 999 гривень в одній версії на 12/512 ГБ.
А тепер про головних суперників: це «яблучні» Apple iPhone 15 та 16 з цінником від 37 440 гривень. Звичайно, Samsung Galaxy S24 (ціна від 35 999 гривень). Для свідків «чистого» Андроїда — Google Pixel 9 (ціна від 26 499 гривень). І його китайські брати: герой нашого недавнього огляду Oneplus 13 (від 26 345 гривень) та Xiaomi 14 (ціна від 31 499 гривень).
Висновок:
OPPO Reno13 Pro 5G — стильний і швидкий смартфон, яким приємно користуватися. Він виглядає дорого, хоч і копіює відомий бренд, має гарний екран, що робить будь-які дії — від скролу соцмереж до перегляду відео — максимально комфортним.
Основна камера робить нормальні знімки, а штучний інтелект може прибрати зайве з кадру і покращити деталізацію. А от якість відеозапису посередня. Фронталка теж на рівні, так що якісні селфі та відеодзвінки гарантовані. Смартфон не перегрівається, тягне ігри, працює швидко і не глючить навіть при високих навантаженнях.
Якщо вам потрібен універсальний і стильний смартфон, який без проблем впорається з будь-якими завданнями, OPPO Reno13 Pro 5G — хороший варіант. Проте це не рівень останніх флагманів і про це треба пам'ятати, але при цьому вартість моделі не мала. Чи варто оновлюватися, наприклад, з минулої моделі? Якщо хочеться кращої автономності, захисту від води і трохи прокачаних камер — так. Якщо ж вам і так все ок, можна ще почекати.
Купити в Elmir.ua