MY.UAНовини
Зупинити війну Путіна можуть чотири речі, але поки Кремль тисне на Трампа трьома способами: що прогнозують на Заході
Зупинити війну Путіна можуть чотири речі, але поки Кремль тисне на Трампа трьома способами: що прогнозують на Заході

Зупинити війну Путіна можуть чотири речі, але поки Кремль тисне на Трампа трьома способами: що прогнозують на Заході

США мають визначитися щодо майбутнього своїх відносин з РФ, Європою та Україною.

Чи може Трамп змусити Путіна піти на поступки, або ж ситуація навпаки складеться на користь російського диктатора; як Європа може тиснути на Москву навіть без допомоги Вашингтона та чому Саудівська Аравія не випадково стала місце проведення мирних переговорів, за якими спостерігає весь світ — саме ці питання порушують впливові експерти на Заході.

Міжнародна оглядачка "Телеграфу" Ольга Кирилова проаналізувала публікації світових медіа та аналітичних центрів, коротку викладку прочитаєте в цьому матеріалі.

У США є лише два вибори

Експерт Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) Найджел Гоулд-Дейвіс звертає увагу на ключове питання: чи визнає Трамп, що Росія є перешкодою на шляху до його мети припинення війни, і якщо так, то чи чинитиме він тиск на Москву.

"Припинення вогню, не кажучи вже про закінчення війни, навряд чи буде досягнуто, якщо Путін не буде змушений піти на компроміс щодо початкової мети свого вторгнення. Він піде на це, лише якщо вважатиме, що продовження війни становить більшу загрозу для його режиму, ніж її припинення. Це станеться лише тоді, коли Путін визнає, що він не може виграти війну, і що витрати й ризики її продовження стають все більш серйозними.

Єдиними подіями, які можуть спровокувати це, окрім значного падіння ціни на нафту або китайсько-російського розколу, є недвозначне, надійне зобов'язання Заходу захистити Україну і більш тривалі санкції проти Росії", — пише експерт.

Хоча після повернення до Білого дому Трамп двічі погрожував Росії посиленням санкцій, "немає жодних ознак того, що він готовий це зробити".

"Навпаки, він заздалегідь змінив позицію Америки, щоб запропонувати поступки Росії, і вивчає, як послабити санкції — крок, який би стимулював російську військову економіку. Логіка ситуації ставить США перед неминучим вибором: або стримувати Росію — і таким чином змусити її прийняти результат, далекий від її цілей вторгнення — або повністю відмовитися від України — і таким чином допомогти Росії виграти війну на вигідних для неї умовах", — аналізує Гоулд-Дейвіс.

За його словами, Путін буде намагатися підштовхнути США до другого варіанту щонайменше трьома способами:

"По-перше, він намагатиметься переконати Трампа, що саме Зеленський, а не він, несе відповідальність за зрив домовленостей про припинення вогню.

По-друге, він намагатиметься переконати Трампа, що війна не повинна стати на заваді якнайшвидшій нормалізації відносин зі США — включно зі зняттям санкцій.

По-третє, він намагатиметься послабити симпатії американців до України, зображуючи її корумпованою, а Зеленського — непопулярним і нелегітимним — аргументи, які вже поширюють впливові голоси в оточенні Трампа. Путін використовуватиме своє стратегічне терпіння, щоб маніпулювати нагальною потребою Трампа прийняти бажані для нього результати".

Як підсумовує експерт, Росія залишається рішуче налаштованою закінчити війну на своїх умовах. І лише Америка, за підтримки Європи, має силу змінити це.

Санкції працюють?

Спеціальний представник Європейського Союзу з питань санкцій Девід О'Салліван у статті для CEPA стверджує: що б зараз не робили США, у Європи немає жодних причин для зменшення санкційного тиску на Москву.

"Наші санкції мають більшу силу, ніж американські, і не через трансатлантичні розбіжності, а тому, що ми традиційно торгуємо з Росією більше, ніж зі США. ЄС запровадив санкції проти понад 2400 осіб, які підтримують російські військові дії. Ми заборонили експорт товарів подвійного призначення та передових технологій.

Ми обмежили можливості Росії фінансувати війну, заморозивши 200 мільярдів євро активів російського Центрального банку і "відключивши" російські банки від глобальної системи банківських переказів SWIFT. Ми заборонили імпорт вугілля і нафти, перешкоджаючи експорту російського газу.

Це гра в довгу. Ми підриваємо російський промисловий потенціал, обмежуючи передачу технологій, які мають вирішальне значення для російської військової промисловості. Проте це досягнення надто часто губиться у фоновому шумі шкідливої прискіпливості", — вважає О'Салліван.

Якщо 2021 року Росія була п'ятим найбільшим торгівельним партнером ЄС — на неї припадало 5,8% світової торгівлі європейськими товарами, або близько 253 мільярдів євро, то до 2024 року товарообіг скоротився до 68 мільярдів євро.

"Росія не змогла замінити або переорієнтувати ці 74% падіння нашої двосторонньої торгівлі", — стверджує фахівець.

На його думку, всі ознаки вказують на посилення економічних труднощів для Росії, і саме тому Кремль хоче скасування санкцій.

"Президент Росії Володимир Путін здійснив рейдерське захоплення Фонду національного добробуту (який є частиною механізму пенсійного забезпечення громадян РФ — Ред.) для фінансування воєнної економіки, знищуючи виробничі сектори та систему соціального забезпечення Росії.

Хоча Путін виявив готовність жертвувати добробутом свого народу більше, ніж багато хто очікував, він не зможе вічно ігнорувати закони економіки", — йдеться у матеріалі.

За оцінками, з лютого 2022 року санкції позбавили Росію доходів на суму понад 450 мільярдів доларів, що еквівалентно майже трирічним військовим витратам.

"Хоча санкції не є стовідсотково надійними, вони діють як життєво важливе зерно в системі, роблячи ведення війни для Росії важчим, повільнішим і дорожчим", — підкреслює О'Салліван.

Чому Трамп обрав Саудівську Аравію

Натомість науковий співробітник програми Близького Сходу та Північної Африки в Chatham House Ніл Квілліам звертає увагу на роль Саудівської Аравії у мирних переговорах.

"Цього тижня Саудівська Аравія приймає двосторонні переговори між офіційними особами Росії та США для обговорення перспектив часткового припинення вогню в Україні та безпеки судноплавства в Чорному морі. Переговори, що відбуваються в розкішному готелі Ritz-Carlton в Ер-Ріяді, проходять після того, як у неділю саудівці приймали українську делегацію, і підкреслюють зростаючу роль королівства як приймаючої сторони для важливих міжнародних переговорів", — зазначає Квілліам.

Експерт стверджує, що Ер-Ріяд робить це саме на прохання президента США Дональда Трампа. Під час свого першого президентства Трамп порушив традицію і замість того, щоб відвідати Канаду, здійснив перший закордонний візит на посаді президента до Саудівської Аравії. Тоді він підписав з королем Салманом бін Абдель Азізом оборонну угоду на суму 109 мільярдів доларів.

Зять Трампа і тодішній старший радник Джаред Кушнер відіграв ключову роль у забезпеченні угоди та зміцненні зв'язків з саудівським кронпринцом Мухаммедом бін Салманом.

Після відходу з посади Кушнер забезпечив інвестиції у розмірі двох мільярдів доларів від Державного інвестиційного фонду Саудівської Аравії (PIF) для своєї приватної інвестиційної компанії Affinity Partners. Таким чином, Трамп надає великого значення своїм особистим відносинам з високопоставленими саудівцями.

"Президент США віддає перевагу прямим переговорам між російськими та американськими офіційними особами, і в кінцевому підсумку він хоче зустрітися віч-на-віч з президентом Росії Володимиром Путіним. Королівство може це забезпечити — з привабливістю того, що зустріч відбудеться у величному палаці з люб'язними господарями", — аналізує експерт.

Офіційна політика "позитивного нейтралітету" королівства щодо війни в Україні дозволила йому побудувати безцінні тісні особисті стосунки з російськими та українськими посадовцями. Поточна співпраця Ер-Ріяда з Росією щодо управління цінами на нафту в рамках ОПЕК+, а також запрошення президента України Зеленського на саміт Ліги арабських держав у 2023 році зміцнили здатність королівства позиціонувати себе як нейтрального партнера.

"Готовність Ер-Ріяда надавати "добрі послуги" і сприяти переговорам, а не бути посередником між Росією і США та Росією й Україною, робить його ідеальним місцем для Трампа".

Зараз виглядає так, що Саудівська Аравія затьмарить своїх сусідів — Катар і Оман — і відіграватиме провідну роль у міжнародному посередництві, забезпеченні миру і безпеки.

А що Європа?

Своєю чергою експерт з питань наземної війни в Королівському інституті об'єднаних збройних сил у Лондоні Джек Уотлінг розмірковує, як за останні місяці Дональд Трамп змусив Європу перейматися власною безпекою, а також безпекою України як на час війни, так і на період після її завершення.

"Європа має прихований потенціал для виробництва значної частини озброєнь, необхідних Україні для захисту від Росії, але вона не підготувалася до того, щоб взяти на себе цей тягар. Вона може замінити Сполучені Штати як основного гаранта безпеки для України, але це займе час, вимагатиме складної співпраці і буде дорого коштувати. Хоча ці перешкоди реальні, вони не є нездоланними. Однак, початок цього процесу, ймовірно, трансформує відносини Європи зі Сполученими Штатами", — зазначає Уотлінг.

На його думку, в Європі насправді не надто серйозно ставилися до сигналів з боку Вашингтона. Ще з часів адміністрації Обами Сполучені Штати визнавали Китай своїм головним конкурентом. Американці закликали європейські країни нарощувати власні збройні сили для стримування Росії — і таким чином вивільняти американський потенціал для розвороту до Азії.

"До другої адміністрації Трампа ці американські вимоги фактично ігнорувалися. Попри символічні інвестиції в оборону після анексії Криму Росією в 2014 році і збільшення приблизно на 30% європейських оборонних витрат між 2021 і 2024 роками, Європа досі не забезпечила свої збройні сили ресурсами до рівня, на якому вони можуть виконувати свої функції відповідно до планів НАТО.

Навіть повномасштабне вторгнення в Україну в 2022 році, яке викликало багато жорсткої риторики в Європі, не підштовхнуло уряди до інвестицій, необхідних для відновлення їхніх ослаблених збройних сил. Європейські лідери не бажали нести витрати на цей процес і побоювалися, що значне збільшення європейських оборонних витрат прискорить вихід США з континенту, що зробить тягар для європейців постійним", — аналізує британський фахівець.

За його словами, Сполучені Штати стоять перед важливим вибором. Якщо вони підтримають відновлення оборонно-промислової бази Європи й не перешкоджатимуть підтримці України з боку ЄС, то зможуть досягти своєї мети — нарешті перерозподілити сили в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Але протягом десятиліть політика США була спрямована на своєрідний підрив європейської оборонної промисловості, щоб заохотити продаж американської військової продукції на континенті.

Якщо Сполучені Штати спробують форсувати процес європейського переозброєння, змушуючи ЄС купувати ще більше зброї американського виробництва, це не спрацює.

"Європа не в змозі виробляти деякі види критично важливих систем озброєнь, таких як система протиповітряної оборони Patriot, і продовжуватиме покладатися на закупівлі у Сполучених Штатів. Але з огляду на те, що їхні громадяни вже не довіряють Вашингтону, європейські уряди не піддаватимуться тиску і не купуватимуть американську зброю.

Залежність Європи від американської оборонно-промислової бази не забезпечить міцного фундаменту для середньо- та довгострокової підтримки України чи стримування Росії, зважаючи на ймовірність того, що Сполученим Штатам з часом доведеться переорієнтувати промислові потужності на вирішення проблеми балансу сил у Тихоокеанському регіоні".

Якщо ж Сполучені Штати намагатимуться запобігти виробництву зброї всередині країн Європи (багато ланцюгів постачання електроніки і компонентів складних озброєнь пролягають через Атлантику), то Європа, ймовірно, швидше "розійдеться" зі Сполученими Штатами, навіть попри те, що буде озброєна менш потужним озброєнням.

Ще однією серйозною перешкодою є брак згуртованості на Європейському континенті.

Хоча європейські оборонні компанії мають необхідний досвід для виробництва більшості видів техніки, потрібної для підтримки України, майже всі європейські країни закуповують ці системи у надто малих обсягах, щоб забезпечити виробникам достатній рівень окупності без підвищення цін. Оскільки вони не очікують великих замовлень, європейські виробники зазвичай мають невеликі виробничі потужності та стикаються з жорстким регулюванням, коли намагаються розширюватися.

"Країнам-членам ЄС потрібно буде працювати з Великою Британією, Норвегією і Україною, не дозволяючи дискусіям вийти з-під контролю через питання, не пов'язані з обороною. Дипломатам доведеться вирішувати застарілі суперечки. Не можна допустити, щоб вузькопартійні суперечки між Францією і Великою Британією щодо рибальства, наприклад, або між Польщею і Україною щодо сільського господарства зашкодили процесу", — пише Уотлінг.

Європейці мають визначити, чи зможуть вони потягнути нові витрати, але "вони не повинні ховатися за заявами про те, що вони не можуть захистити Україну без США", підсумовує експерт.

Нагадаємо, раніше "Телеграф" писав, як і навіщо Кремль планує затягувати мирні переговори.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Полякова у день 46-річчя Єфросиніної показала їхні небачені фото з-за лаштунків і зробила зізнання
TSN
2025-05-25T09:51:41Z
"Євробачення-2025": полька в сексі-вбранні ошелешила танцями та небезпечно політала над сценою
ТСН
2025-05-17T21:18:58Z
Бужинська проти Бучинської. Співачки, у прізвищах яких відрізняється одна літера, заочно поскандалили
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T21:21:28Z
21-річна донька Валіда Арфуша неочікувано стала співачкою та розірвала Мережу своїм хітом
ТСН
2025-05-28T15:51:38Z
Горова зізналася, де вчиться її син від Потапа і які проблеми має у навчанні: "Виключений з предмету"
TSN
2025-05-28T15:25:55Z
Брітні Спірс влаштувала п’яний дебош на борту літака та наїхала на стюардесу
ТСН
2025-05-28T15:25:39Z
Серіал "Гаррі Поттер" від HBO: хто зіграє нових Гаррі, Рона та Герміону
ТСН
2025-05-28T15:25:30Z
Зброярку фільму "Іржа", через провину якої загинула українка Гатчинс, достроково випустили з в'язниці
ТСН
2025-05-28T15:25:01Z
Вагітна ексдружина Дзідзьо виходить заміж вдруге
TSN
2025-05-28T15:23:41Z
Ці 3 продукти заважають вам схуднути: ви їсте їх щодня
TSN
2025-05-28T17:06:17Z
Що потрібно, щоб обличчя схудло: косметологи розповіли, чому вам не вдається скинути зайві кілограми
TSN
2025-05-28T15:25:49Z
Україну 28 травня накрила потужна магнітна буря: як вберегти себе
TSN
2025-05-28T15:23:58Z
Новий варіант Covid-19 шириться Францією
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T11:45:36Z
Понад 10 років сталої підтримки від Auchan Україна для «Пробігу під каштанами»
VGorode
2025-05-28T06:24:34Z
На Сумщині чоловік помер від тропічної малярії
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T06:03:46Z
Франція ухвалила закон про евтаназію для хворих
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T05:15:10Z
Популярний напій, який регулює кров’яний тиск та покращує кровообіг: мало хто знає про ці його корисні властивості
ТСН
2025-05-27T14:33:51Z
Як правильно мити полуницю: поради для збереження смаку, безпеки та захисту від паразитів
TSN
2025-05-27T14:21:37Z
Цей інгредієнт зробить ваш суп найсмачнішою стравою на столі: секрети професійних кухарів
ТСН
2025-05-28T15:25:46Z
Піцерія Monoпіца в Києві це корисна піца з неперевершеним смаком
VGorode
2025-05-28T08:12:28Z
Відпочинок у Болгарії цього літа: ціни та тенденції
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T02:12:41Z
Ароматні квіти для вашого саду: які рослини посадити, їх запахи вразять усіх
TSN
2025-05-27T13:06:12Z
Обов’язково зробіть це з ковдрою і подушками влітку замість прання: українцям нагадали про важливу процедуру
ТСН
2025-05-27T12:33:32Z
Ваші троянди квітнутимуть все літо: поливайте кущі цим розчином — рецепт без хімії
ТСН
2025-05-27T11:33:10Z
Чи можна замінити яйця в випічці майонезом: кухар та технологиня поділилися своїми міркуваннями
ТСН
2025-05-27T09:36:38Z
Чим підживити огірки одразу після садіння у відкритий ґрунт: органічні та мінеральні добрива, які радять експерти
TSN
2025-05-27T09:09:32Z
Астрологи назвали єдиний знак зодіаку, на який чекає найкраще літо в житті
TSN
2025-05-27T07:51:18Z
Кремль в істериці: далекобійні ракети з Німеччини викликали нову хвилю погроз
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T22:03:19Z
Читач по губах розкрив діалог подружжя Макронів після публічного ляпасу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T21:27:37Z
Ще дві держави хочуть долучитись до "коаліції дронів" для України
Европейская правда
2025-05-28T21:24:52Z
Дронова війна. Зеленський розказав, у чому Україна попереду
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T20:30:49Z
Сибіга закликав Росію поквапитись з передачею документа про припинення вогню
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T19:39:32Z
Україна передала Росії документ про припинення вогню
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T19:12:08Z
Стало відомо, з ким саме в Україні за кілька днів до вбивства зустрічався Портнов: нові подробиці
FaceNews
2025-05-28T19:09:47Z
Трамп пояснив, чому не вводить санкції проти РФ
TSN
2025-05-28T18:42:12Z
Росія відмовилась передавати США план для завершення війни в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T18:42:05Z
Лінія фронту станом на 28 травня. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T21:06:08Z
Заступник командира 3-ї штурмової пояснив мету скупчення військ РФ біля Харківщини та Сумщини
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T20:42:34Z
Доля інших зруйнованих Росією міст: експерт про загрозу для Сум
ТСН
2025-05-28T18:36:14Z
Гороскоп на 29 травня: у Овнів - стрімкі події, Стрільці - на порозі чогось важливого
FaceNews
2025-05-28T18:09:18Z
«У тебе був піар-хід». Ексгравець «Динамо» Алієв відповів добровольцю Симорозу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T16:45:03Z
Скільки насправді років Києву: міфи та історична правда про заснування столиці
ТСН
2025-05-28T16:21:56Z
Росія створила інструкції для катування українських військовополонених
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T15:42:24Z
Україну атакують ворожі БпЛА: куди рухаються
ТСН
2025-05-28T15:24:55Z
У низці областей оголошували повітряну тривогу через загрозу балістики
TSN
2025-05-28T15:24:10Z
Чи можуть оштрафувати за нетверезу їзду на електросамокаті: що каже суд
ТСН
2025-05-27T12:51:29Z
РОПА Україна представила на AGRO Challenge найтехнологічніші машини HORSCH
AgroPortal
2025-05-27T09:00:44Z
Tesla втрачає позиції: названо нового лідера на ринку електромобілів у Європі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T17:27:35Z
У Києві помітили новий Lamborghini Urus S
VGorode
2025-05-22T10:12:04Z
Маск анонсував появу перших роботаксі у Техасі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-22T05:09:15Z
Як зробити так, щоб пральна машина не "стрибала": цікавий спосіб, щоб змусити її стояти нерухомо
ТСН
2025-05-17T20:22:21Z
Зарядити електромобіль стало дорожче: як змінилися ціни
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T17:42:59Z
AWT Bavaria оголошує про відкриття нового інноваційного простору - AWT Studio UNIT.City
Корреспондент
2025-05-16T12:39:48Z
Євген чи Євгеній? Мовознавиця пояснила різницю
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T20:00:32Z
Кого мобілізують з 1 червня 2025 року: стали відомі нові роз'яснення для різного віку
FaceNews
2025-05-28T18:31:42Z
Бавовна в Росії: як Україна паралізує виробництво озброєння в РФ
ТСН
2025-05-28T17:48:27Z
Засекречені ядерні об’єкти Росії: західні розслідувачі отримали детальні плани споруд
ТСН
2025-05-28T17:39:13Z
Кількість біженців у Німеччині досягла рекорду: скільки з них українців
ТСН
2025-05-28T17:18:43Z
Був зачатий після смерті батька на фронті: нові подробиці унікальної історії у Рівному
TSN
2025-05-28T17:06:43Z
Бізнес отримав право бронювати більше працівників: названо умову
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T16:42:45Z
Закінчення війни в Україні: переможниця "Битви екстрасенсів" зробила нове передбачення
ТСН
2025-05-28T16:06:30Z
Цьогоріч весна у Британії була найбільш сонячною з 1910-го
Европейская правда
2025-05-28T15:55:59Z
Таємничий об'єкт посилає на Землю дивні сигнали
ТСН
2025-05-28T17:48:37Z
«Чайлдфрі – травмовані»: Заява засновниці «Всеосвіти» розділила соцмережі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T16:57:59Z
Справжнє обличчя Бетховена: вчені відтворили зовнішність великого композитора
TSN
2025-05-28T15:33:13Z
Світовий океан “гасне”: вчені попереджають про нову екологічну кризу
TSN
2025-05-28T15:22:34Z
Сьогодні неподалік Землі пролетять три небезпечні астероїди
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T08:48:49Z
Прогноз магнітних бур на 28-30 травня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T04:15:23Z
SpaceX втратила корабель Starship під час четвертого орбітального запуску
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T01:36:38Z
Україна вперше застосувала дрони зі штучним інтелектом проти Росії – Forbes
ГЛАВКОМ NET
2025-05-27T17:36:21Z
Неандертальці були розумнішими, ніж ми думали: дивовижна знахідка вчених
ТСН
2025-05-27T13:36:12Z
Угода про копалини між Україною і США. Геолог пояснив, скільки часу потрібно для початку видобутку нафти і газу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T19:06:02Z
Мінʼюст Чехії заробив майже 40 млн євро на подарованих анонімом біткоїнах
Европейская правда
2025-05-28T17:49:50Z
Мінагрополітики повідомило, скільки українських підприємств вирощують коноплі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T17:39:01Z
Inzhur Energy будуватиме під Києвом "першу народну електростанцію"
VGorode
2025-05-28T16:33:26Z
Великий виробник йогуртів у США заходить у категорію готових страв
AgroPortal
2025-05-28T16:00:07Z
Що буде з курсом долара і євро в червні: банкір повідомив, до чого готуватися
TSN
2025-05-28T15:22:53Z
Господарство на Львівщині придбало систему захисту полуниці від заморозків
AgroPortal
2025-05-28T15:00:52Z
Литва оголосила надзвичайну ситуацію через весняні заморозки
Европейская правда
2025-05-28T14:52:18Z
Китай нарощує імпорт молокопродуктів шість місяців поспіль
AgroPortal
2025-05-28T14:30:34Z
У Петербурзі загорівся завод, що виробляє мікросхеми
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T22:51:21Z
На Одещині дитину вдарило струмом на даху вагона
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T19:09:44Z
Рекордний зсув після обвалу льодовика "поховав" частину села у Швейцарії
Европейская правда
2025-05-28T17:00:13Z
На Львівщині невідомі особи побили військовослужбовця ТЦК
ТСН
2025-05-28T16:21:41Z
Щонайменше 8 людей постраждали внаслідок обстрілу Харківщини — ОВА
ТСН
2025-05-28T15:24:55Z
Росія вночі атакувала балістикою Полтавщину
ТСН
2025-05-28T15:24:46Z
У Харкові вночі пролунала серія вибухів — ЗМІ
ТСН
2025-05-28T15:24:27Z
Біля житлового будинку на Оболоні в Києві пролунав вибух: що відомо
ТСН
2025-05-28T15:24:27Z
Вибух на хімзаводі в Китаї: є загиблі та зниклі безвісти
TSN
2025-05-28T15:23:33Z
Вказали росіянкам на їхнє місце. Українки здобули три перемоги на «Ролан Гаррос»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T19:12:21Z
Помер видатний аргентинський футболіст, який був батьком зірки «Лаціо» та «Манчестер Юнайтед»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T17:24:57Z
50 Cent потролив скандального репера P. Diddy на грі НБА
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T15:25:55Z
«Бетіс» – «Челсі»: де та коли дивитися фінал Ліги конференцій
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T15:24:15Z
Сваітоліна розповіла про свою ненависть до Путіна
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T14:51:29Z
Українські арбітри працюватимуть на півфінальному матчі юнацького Євро з футболу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T14:33:43Z
Пропагандист Губернієв поскаржився, що Олімпіада-2026 може пройти без росіян
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T12:30:39Z
«Нейтральна» гімнастка Мельникова перемогла на праймеріз путінської «Єдиної Росії»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T12:12:05Z
Чемпіонат світу з футболу серед команд U-20: стали відомі потенційні суперники України
ГЛАВКОМ NET
2025-05-28T11:36:15Z