MY.UAНовини
Зупинити війну Путіна можуть чотири речі, але поки Кремль тисне на Трампа трьома способами: що прогнозують на Заході
Зупинити війну Путіна можуть чотири речі, але поки Кремль тисне на Трампа трьома способами: що прогнозують на Заході

Зупинити війну Путіна можуть чотири речі, але поки Кремль тисне на Трампа трьома способами: що прогнозують на Заході

США мають визначитися щодо майбутнього своїх відносин з РФ, Європою та Україною.

Чи може Трамп змусити Путіна піти на поступки, або ж ситуація навпаки складеться на користь російського диктатора; як Європа може тиснути на Москву навіть без допомоги Вашингтона та чому Саудівська Аравія не випадково стала місце проведення мирних переговорів, за якими спостерігає весь світ — саме ці питання порушують впливові експерти на Заході.

Міжнародна оглядачка "Телеграфу" Ольга Кирилова проаналізувала публікації світових медіа та аналітичних центрів, коротку викладку прочитаєте в цьому матеріалі.

У США є лише два вибори

Експерт Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) Найджел Гоулд-Дейвіс звертає увагу на ключове питання: чи визнає Трамп, що Росія є перешкодою на шляху до його мети припинення війни, і якщо так, то чи чинитиме він тиск на Москву.

"Припинення вогню, не кажучи вже про закінчення війни, навряд чи буде досягнуто, якщо Путін не буде змушений піти на компроміс щодо початкової мети свого вторгнення. Він піде на це, лише якщо вважатиме, що продовження війни становить більшу загрозу для його режиму, ніж її припинення. Це станеться лише тоді, коли Путін визнає, що він не може виграти війну, і що витрати й ризики її продовження стають все більш серйозними.

Єдиними подіями, які можуть спровокувати це, окрім значного падіння ціни на нафту або китайсько-російського розколу, є недвозначне, надійне зобов'язання Заходу захистити Україну і більш тривалі санкції проти Росії", — пише експерт.

Хоча після повернення до Білого дому Трамп двічі погрожував Росії посиленням санкцій, "немає жодних ознак того, що він готовий це зробити".

"Навпаки, він заздалегідь змінив позицію Америки, щоб запропонувати поступки Росії, і вивчає, як послабити санкції — крок, який би стимулював російську військову економіку. Логіка ситуації ставить США перед неминучим вибором: або стримувати Росію — і таким чином змусити її прийняти результат, далекий від її цілей вторгнення — або повністю відмовитися від України — і таким чином допомогти Росії виграти війну на вигідних для неї умовах", — аналізує Гоулд-Дейвіс.

За його словами, Путін буде намагатися підштовхнути США до другого варіанту щонайменше трьома способами:

"По-перше, він намагатиметься переконати Трампа, що саме Зеленський, а не він, несе відповідальність за зрив домовленостей про припинення вогню.

По-друге, він намагатиметься переконати Трампа, що війна не повинна стати на заваді якнайшвидшій нормалізації відносин зі США — включно зі зняттям санкцій.

По-третє, він намагатиметься послабити симпатії американців до України, зображуючи її корумпованою, а Зеленського — непопулярним і нелегітимним — аргументи, які вже поширюють впливові голоси в оточенні Трампа. Путін використовуватиме своє стратегічне терпіння, щоб маніпулювати нагальною потребою Трампа прийняти бажані для нього результати".

Як підсумовує експерт, Росія залишається рішуче налаштованою закінчити війну на своїх умовах. І лише Америка, за підтримки Європи, має силу змінити це.

Санкції працюють?

Спеціальний представник Європейського Союзу з питань санкцій Девід О'Салліван у статті для CEPA стверджує: що б зараз не робили США, у Європи немає жодних причин для зменшення санкційного тиску на Москву.

"Наші санкції мають більшу силу, ніж американські, і не через трансатлантичні розбіжності, а тому, що ми традиційно торгуємо з Росією більше, ніж зі США. ЄС запровадив санкції проти понад 2400 осіб, які підтримують російські військові дії. Ми заборонили експорт товарів подвійного призначення та передових технологій.

Ми обмежили можливості Росії фінансувати війну, заморозивши 200 мільярдів євро активів російського Центрального банку і "відключивши" російські банки від глобальної системи банківських переказів SWIFT. Ми заборонили імпорт вугілля і нафти, перешкоджаючи експорту російського газу.

Це гра в довгу. Ми підриваємо російський промисловий потенціал, обмежуючи передачу технологій, які мають вирішальне значення для російської військової промисловості. Проте це досягнення надто часто губиться у фоновому шумі шкідливої прискіпливості", — вважає О'Салліван.

Якщо 2021 року Росія була п'ятим найбільшим торгівельним партнером ЄС — на неї припадало 5,8% світової торгівлі європейськими товарами, або близько 253 мільярдів євро, то до 2024 року товарообіг скоротився до 68 мільярдів євро.

"Росія не змогла замінити або переорієнтувати ці 74% падіння нашої двосторонньої торгівлі", — стверджує фахівець.

На його думку, всі ознаки вказують на посилення економічних труднощів для Росії, і саме тому Кремль хоче скасування санкцій.

"Президент Росії Володимир Путін здійснив рейдерське захоплення Фонду національного добробуту (який є частиною механізму пенсійного забезпечення громадян РФ — Ред.) для фінансування воєнної економіки, знищуючи виробничі сектори та систему соціального забезпечення Росії.

Хоча Путін виявив готовність жертвувати добробутом свого народу більше, ніж багато хто очікував, він не зможе вічно ігнорувати закони економіки", — йдеться у матеріалі.

За оцінками, з лютого 2022 року санкції позбавили Росію доходів на суму понад 450 мільярдів доларів, що еквівалентно майже трирічним військовим витратам.

"Хоча санкції не є стовідсотково надійними, вони діють як життєво важливе зерно в системі, роблячи ведення війни для Росії важчим, повільнішим і дорожчим", — підкреслює О'Салліван.

Чому Трамп обрав Саудівську Аравію

Натомість науковий співробітник програми Близького Сходу та Північної Африки в Chatham House Ніл Квілліам звертає увагу на роль Саудівської Аравії у мирних переговорах.

"Цього тижня Саудівська Аравія приймає двосторонні переговори між офіційними особами Росії та США для обговорення перспектив часткового припинення вогню в Україні та безпеки судноплавства в Чорному морі. Переговори, що відбуваються в розкішному готелі Ritz-Carlton в Ер-Ріяді, проходять після того, як у неділю саудівці приймали українську делегацію, і підкреслюють зростаючу роль королівства як приймаючої сторони для важливих міжнародних переговорів", — зазначає Квілліам.

Експерт стверджує, що Ер-Ріяд робить це саме на прохання президента США Дональда Трампа. Під час свого першого президентства Трамп порушив традицію і замість того, щоб відвідати Канаду, здійснив перший закордонний візит на посаді президента до Саудівської Аравії. Тоді він підписав з королем Салманом бін Абдель Азізом оборонну угоду на суму 109 мільярдів доларів.

Зять Трампа і тодішній старший радник Джаред Кушнер відіграв ключову роль у забезпеченні угоди та зміцненні зв'язків з саудівським кронпринцом Мухаммедом бін Салманом.

Після відходу з посади Кушнер забезпечив інвестиції у розмірі двох мільярдів доларів від Державного інвестиційного фонду Саудівської Аравії (PIF) для своєї приватної інвестиційної компанії Affinity Partners. Таким чином, Трамп надає великого значення своїм особистим відносинам з високопоставленими саудівцями.

"Президент США віддає перевагу прямим переговорам між російськими та американськими офіційними особами, і в кінцевому підсумку він хоче зустрітися віч-на-віч з президентом Росії Володимиром Путіним. Королівство може це забезпечити — з привабливістю того, що зустріч відбудеться у величному палаці з люб'язними господарями", — аналізує експерт.

Офіційна політика "позитивного нейтралітету" королівства щодо війни в Україні дозволила йому побудувати безцінні тісні особисті стосунки з російськими та українськими посадовцями. Поточна співпраця Ер-Ріяда з Росією щодо управління цінами на нафту в рамках ОПЕК+, а також запрошення президента України Зеленського на саміт Ліги арабських держав у 2023 році зміцнили здатність королівства позиціонувати себе як нейтрального партнера.

"Готовність Ер-Ріяда надавати "добрі послуги" і сприяти переговорам, а не бути посередником між Росією і США та Росією й Україною, робить його ідеальним місцем для Трампа".

Зараз виглядає так, що Саудівська Аравія затьмарить своїх сусідів — Катар і Оман — і відіграватиме провідну роль у міжнародному посередництві, забезпеченні миру і безпеки.

А що Європа?

Своєю чергою експерт з питань наземної війни в Королівському інституті об'єднаних збройних сил у Лондоні Джек Уотлінг розмірковує, як за останні місяці Дональд Трамп змусив Європу перейматися власною безпекою, а також безпекою України як на час війни, так і на період після її завершення.

"Європа має прихований потенціал для виробництва значної частини озброєнь, необхідних Україні для захисту від Росії, але вона не підготувалася до того, щоб взяти на себе цей тягар. Вона може замінити Сполучені Штати як основного гаранта безпеки для України, але це займе час, вимагатиме складної співпраці і буде дорого коштувати. Хоча ці перешкоди реальні, вони не є нездоланними. Однак, початок цього процесу, ймовірно, трансформує відносини Європи зі Сполученими Штатами", — зазначає Уотлінг.

На його думку, в Європі насправді не надто серйозно ставилися до сигналів з боку Вашингтона. Ще з часів адміністрації Обами Сполучені Штати визнавали Китай своїм головним конкурентом. Американці закликали європейські країни нарощувати власні збройні сили для стримування Росії — і таким чином вивільняти американський потенціал для розвороту до Азії.

"До другої адміністрації Трампа ці американські вимоги фактично ігнорувалися. Попри символічні інвестиції в оборону після анексії Криму Росією в 2014 році і збільшення приблизно на 30% європейських оборонних витрат між 2021 і 2024 роками, Європа досі не забезпечила свої збройні сили ресурсами до рівня, на якому вони можуть виконувати свої функції відповідно до планів НАТО.

Навіть повномасштабне вторгнення в Україну в 2022 році, яке викликало багато жорсткої риторики в Європі, не підштовхнуло уряди до інвестицій, необхідних для відновлення їхніх ослаблених збройних сил. Європейські лідери не бажали нести витрати на цей процес і побоювалися, що значне збільшення європейських оборонних витрат прискорить вихід США з континенту, що зробить тягар для європейців постійним", — аналізує британський фахівець.

За його словами, Сполучені Штати стоять перед важливим вибором. Якщо вони підтримають відновлення оборонно-промислової бази Європи й не перешкоджатимуть підтримці України з боку ЄС, то зможуть досягти своєї мети — нарешті перерозподілити сили в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Але протягом десятиліть політика США була спрямована на своєрідний підрив європейської оборонної промисловості, щоб заохотити продаж американської військової продукції на континенті.

Якщо Сполучені Штати спробують форсувати процес європейського переозброєння, змушуючи ЄС купувати ще більше зброї американського виробництва, це не спрацює.

"Європа не в змозі виробляти деякі види критично важливих систем озброєнь, таких як система протиповітряної оборони Patriot, і продовжуватиме покладатися на закупівлі у Сполучених Штатів. Але з огляду на те, що їхні громадяни вже не довіряють Вашингтону, європейські уряди не піддаватимуться тиску і не купуватимуть американську зброю.

Залежність Європи від американської оборонно-промислової бази не забезпечить міцного фундаменту для середньо- та довгострокової підтримки України чи стримування Росії, зважаючи на ймовірність того, що Сполученим Штатам з часом доведеться переорієнтувати промислові потужності на вирішення проблеми балансу сил у Тихоокеанському регіоні".

Якщо ж Сполучені Штати намагатимуться запобігти виробництву зброї всередині країн Європи (багато ланцюгів постачання електроніки і компонентів складних озброєнь пролягають через Атлантику), то Європа, ймовірно, швидше "розійдеться" зі Сполученими Штатами, навіть попри те, що буде озброєна менш потужним озброєнням.

Ще однією серйозною перешкодою є брак згуртованості на Європейському континенті.

Хоча європейські оборонні компанії мають необхідний досвід для виробництва більшості видів техніки, потрібної для підтримки України, майже всі європейські країни закуповують ці системи у надто малих обсягах, щоб забезпечити виробникам достатній рівень окупності без підвищення цін. Оскільки вони не очікують великих замовлень, європейські виробники зазвичай мають невеликі виробничі потужності та стикаються з жорстким регулюванням, коли намагаються розширюватися.

"Країнам-членам ЄС потрібно буде працювати з Великою Британією, Норвегією і Україною, не дозволяючи дискусіям вийти з-під контролю через питання, не пов'язані з обороною. Дипломатам доведеться вирішувати застарілі суперечки. Не можна допустити, щоб вузькопартійні суперечки між Францією і Великою Британією щодо рибальства, наприклад, або між Польщею і Україною щодо сільського господарства зашкодили процесу", — пише Уотлінг.

Європейці мають визначити, чи зможуть вони потягнути нові витрати, але "вони не повинні ховатися за заявами про те, що вони не можуть захистити Україну без США", підсумовує експерт.

Нагадаємо, раніше "Телеграф" писав, як і навіщо Кремль планує затягувати мирні переговори.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Графіки відключення світла в Києві та області на 5 квітня: чого чекати на тлі погіршення погоди
Политека
2025-04-04T14:46:38Z
Сніг та заморозки: у Києві та області різко зміниться погода
TSN
2025-04-04T14:32:26Z
Які українські міста під загрозою: військовий експерт розповів, де Росія може піти у наступ
TSN
2025-04-04T14:32:05Z
Прогноз погоди у Львові на 5 квітня: синоптики попередили про сніг та хуртовину
Политека
2025-04-04T14:31:25Z
Росіяни вдарили дроном по Харкову: що відомо про наслідки
TSN
2025-04-04T14:31:00Z
Ворог атакує Харків — є загиблий і багато поранених
TSN
2025-04-04T14:30:52Z
Третю ніч поспіль Харків зазнає масованих обстрілів
TSN
2025-04-04T14:29:58Z
Леви можуть просунутися вперед, а Ракам потрібно почати себе любити: гороскоп за картами Таро на 4 квітня 2025 року
TSN
2025-04-04T14:29:58Z
Удари дронів по Харкову, Запоріжжі та Дніпру: головні новини ночі 4 квітня 2025 року
TSN
2025-04-04T14:29:58Z
Що має бути в кошику на Великдень: перелік дозволених продуктів
Факти ICTV
2025-04-04T14:46:59Z
Кабмін погодив законопроєкт, який змінює правила відстрочки для студентів і педагогів
24tv
2025-04-04T14:45:44Z
Контракт 18-24 набирає обертів: як готують новобранців
GlavRed
2025-04-04T14:45:06Z
В Україні за рік мережу університетів скоротили на 10 закладів - Міносвіти
УкраинФорм
2025-04-04T14:39:56Z
Кого можуть мобілізувати з 18 років: у Міноборони дали відповідь
24tv
2025-04-04T14:39:30Z
Робота мрії для студентів: як заробляти від 12 000 грн, не виходячи з дому
Telegraf
2025-04-04T14:39:12Z
Українці другий день штурмують McDonald's заради колекційних фігурок Minecraft
Telegraf
2025-04-04T14:39:11Z
Цей рідкісний хижак міг би рятувати екосистеми України, але опинився у Червоній книзі
Telegraf
2025-04-04T14:39:11Z
Батьку Святослава Вакарчука встановили незвичний памʼятник: як він виглядає і що відомо
Telegraf
2025-04-04T14:36:05Z
Польща планує інформкампанію у 7 країнах, щоб зупиняти нелегальних мігрантів
Европейская правда
2025-04-04T14:49:41Z
У Чехії скептично ставляться до підходу РФ до переговорів щодо припинення вогню
Европейская правда
2025-04-04T14:49:35Z
Справа про провал оборони Харківщини: суд відпустив під домашній арешт полковника Лапіна
Лига
2025-04-04T14:46:05Z
У Білорусі журналіста Анатолія Санаценка засудили до 15 діб адмінарешту
Детектор М
2025-04-04T14:42:32Z
Генсек НАТО підтвердив, що шлях України до членства – незворотній
Европейская правда
2025-04-04T14:42:03Z
РФ може піти в новий наступ: у Трампа зробили важливу заяву
GlavRed
2025-04-04T14:39:38Z
Федеральний суддя дозволив продовжити позов EFF проти DOGE та Ілона Маска
InternetUA
2025-04-04T14:37:52Z
Ближче до Трампа: Марк Цукерберг купив будинок за $23 млн у Вашингтоні
Фокус
2025-04-04T14:36:35Z
Трамп попався на брехні про потребу у митах: аналіз WP
TSN
2025-04-04T14:32:13Z
Наслідки провалу «Білосніжки»: Disney зупинив роботу над рімейком «Рапунцель»
ITC
2025-04-04T14:46:07Z
Ще у 2022 році: Олег Винник вийшов на зв'язок і приголомшив своїм рішенням
GlavRed
2025-04-04T14:45:45Z
Дмитро Волканов розсекретив свої стосунки та прокоментував чутки про роман з Данилком
TSN
2025-04-04T14:32:09Z
Дмитро Волканов розсекретив, яку зарплату йому платив Данилко і як "витягнув його зі смітника"
TSN
2025-04-04T14:31:32Z
Відома українська акторка шокувала втратою зв'язку із сестрою в Маріуполі: "Не знаю, що з нею"
TSN
2025-04-04T14:27:23Z
Катерина Осадча здивувала, яку операцію їй нав'язували під час роботи в моделінгу
TSN
2025-04-04T14:27:07Z
Дженніфер Лопес зачарувала появою на публіці з 17-річною донькою й підкорила образом
TSN
2025-04-04T14:26:23Z
Наталія Холоденко вперше розкрила свою невиліковну хворобу і як полегшувала симптоми
TSN
2025-04-04T14:26:22Z
Зірка фільму "Веном" Мішель Вільямс вчетверте стала мамою
Комсомольская правда
2025-04-04T14:26:17Z
Вокер — про аренду в Мілані: Я можу повернутися в Манчестер Сіті
Football.ua
2025-04-04T14:42:28Z
Шевченко: Через політичні аспекти Україну та мене особисто не хочуть бачити в керівному органі УЄФА
Football.ua
2025-04-04T14:28:47Z
Георгій Бущан оцінив рівень футболу в Саудівській Аравії
360ua.news
2025-04-04T14:24:22Z
Величезна історична подія: Дюбуа назвав місяць, коли може відбутися бій з Усиком
Факти ICTV
2025-04-04T14:21:48Z
Бурук — про конфлікт з Моурінью: Варто очікувати, що тренери поводитимуться більш адекватно
Football.ua
2025-04-04T14:19:55Z
Уряд змінив порядок перевезення і використання спортивної зброї
УкраинФорм
2025-04-04T14:19:51Z
Україна U-19 отримала технічну поразку 0:3 за пропуск матчу відбору на дівоче Євро
Football.ua
2025-04-04T13:54:31Z
У Де Дзербі серйозний конфлікт із гравцями Марселя — GFFN
Football.ua
2025-04-04T13:54:03Z
Чемпіон Європи заговорив про втрату пояса для Усика, применшивши ажіотаж навколо реваншу з Дюбуа
24tv
2025-04-04T13:48:58Z
Верховний Суд України підтвердив право власності британської компанії Premiorri на 100% корпоративних прав української дочірньої компанії
Gazeta UA
2025-04-04T14:48:46Z
Як забезпечити деревиною бізнес і зберегти екологію: на Рівненщині обговорили проблеми галузі з першим віцеспікером Ради
Знай
2025-04-04T14:46:49Z
Дещо буде вигідне для України: мита від США можуть мати неочікувані наслідки
24tv
2025-04-04T14:45:48Z
Долар пішов у круте піке: НБУ обвалив курс до найнижчого рівня за пів року
GlavRed
2025-04-04T14:45:35Z
Банки отримують рекордні прибутки завдяки НБУ: але хто саме — таємниця. Що тут не так?
Telegraf
2025-04-04T14:45:24Z
У Росії впали продажі техніки через високі кредитні ставки
24tv
2025-04-04T14:33:06Z
Тарифи на електроенергію для українців: що зміниться після 30 квітня
Знай
2025-04-04T14:30:30Z
Після кількох рекодних обвалів: що відбувається з доларом США на ринку
24tv
2025-04-04T14:30:20Z
Китай ввів мита на імпорт із США: соя та кукурудза на біржах пішли вниз
AgroPortal
2025-04-04T14:30:05Z
Кожен знайде той самий для себе: 3 салати на Великдень, які в тренді у 2025-му
24tv
2025-04-04T14:39:25Z
Коли садити полуницю навесні: точна дата для найкращого урожаю
24tv
2025-04-04T14:39:21Z
Турист з українським корінням залишив кока-колу для найізольованішого племені: його заарештували
TSN
2025-04-04T14:32:56Z
Як виростити соковиту редиску без теплиці за три тижні: детальна інструкція
TSN
2025-04-04T14:32:26Z
Кулінари назвали три помилки під час приготування котлет, які роблять 80% господинь
TSN
2025-04-04T14:31:14Z
День ангела 4 квітня: кого та як вітати з іменинами
TSN
2025-04-04T14:29:58Z
Астрологи назвали жінок за знаком зодіаку, які ніколи не програють
TSN
2025-04-04T14:28:05Z
Сім фатальних помилок, які перетворюють плов на звичайнісіньку кашу
TSN
2025-04-04T14:27:42Z
Які 4 рослини потрібно обрізати у квітні: до літа будуть бурхливо цвісти
GlavRed
2025-04-04T14:27:05Z
Вибух на столичному ринку "Юність": в поліції назвали причину
TSN
2025-04-04T14:32:51Z
У Буковелі чоловік жорстоко бив коня: що відомо про інцидент
TSN
2025-04-04T14:32:00Z
Хтиву пару заскочили за сексом просто на могилі — фото
TSN
2025-04-04T14:31:49Z
Секс-рабство під виглядом роботи: в Одесі затримали вербувальника
TSN
2025-04-04T14:31:41Z
У метро Києва пасажир потрапив під потяг: відео
TSN
2025-04-04T14:31:15Z
На Хмельниччині мобілізований побив працівника ТЦК стільцем: деталі історії
TSN
2025-04-04T14:31:04Z
У Запоріжжі лунають вибухи в різних районах міста: що відомо
TSN
2025-04-04T14:30:54Z
У Буковелі відреагували на побиття коня: шоковані та обурені
TSN
2025-04-04T14:30:50Z
У Києві та низці областей знову лунає повітряна тривога: що летить
TSN
2025-04-04T14:30:08Z
Наскільки шкідливий загальний наркоз для здоровʼя
24tv
2025-04-04T14:45:32Z
Добровільна смерть: як пройшов останній день чоловіка, який вирішив померти
TSN
2025-04-04T14:32:01Z
В Україні відбудуться зміни у вакцинації: яким буде новий календар щеплень
TSN
2025-04-04T14:30:59Z
Простіше, ніж здається: як прибрати зайву сіль із супу
GlavRed
2025-04-04T14:27:55Z
Що їсти, щоб не було зморшок: дієтологиня назвала ягоду №1 для здоров’я та еластичності шкіри
TSN
2025-04-04T14:27:47Z
Прибирання до Великодня: що потрібно зробити, помилки, яких потрібно уникати
TSN
2025-04-04T14:27:44Z
Як схуднути без щоденного підрахунку калорій: дослідники знайшли ефективний метод
TSN
2025-04-04T14:27:40Z
Що робити, якщо навесні жовтіє часник: яке підживлення найкраще для вирішення проблеми
TSN
2025-04-04T14:26:55Z
В жодному разі не їжте цю рибу зі шкіркою: в ній міститься найбільше ртуті
TSN
2025-04-04T14:25:30Z
Білл Гейтс показав «найкрутіший код», який він створив для Microsoft
ITC
2025-04-04T14:46:39Z
Заміна Starlink вже в Україні
Украина Криминальная
2025-04-04T14:43:32Z
Яка земна форма життя здатна вижити на Марсі: відповідь науковців
TSN
2025-04-04T14:32:18Z
Як повернути квитки, які були втрачені після кібератаки: план дій від "Укрзалізниці"
TSN
2025-04-04T14:31:47Z
TikTok загрожує штраф у 500 мільйонів євро
24tv
2025-04-04T14:30:27Z
Миші побували у космосі і допомогли ученим зробити важливе відкриття
TSN
2025-04-04T14:30:17Z
Держкомтелерадіо у березні запобіг продажу понад 369 видань з Росії та Білорусі
Детектор М
2025-04-04T14:15:36Z
Bitcoin: індекс страху, жадібності та віри
ZN UA
2025-04-04T14:03:31Z
Хакери масовано атакували пенсійний фонд Австралії: деталі
InternetUA
2025-04-04T13:46:59Z
Можуть пробратися й туди: як захистити свій автомобіль від мишей
24tv
2025-04-04T14:33:08Z
Mercedes оновлює 2026 S-Class із великими змінами для автопілоту
Топ Жир
2025-04-04T14:00:45Z
За $449 000: класичний Ford Bronco перетворили на швидкісний електромобіль
AutoGeek
2025-04-04T13:54:49Z
Нову Toyota Corolla 2026 на 300 сил показали до презентації
Фокус
2025-04-04T13:36:41Z
Найекстремальніший суперкар Ferrari з V6 вже представлено 29 квітня
Топ Жир
2025-04-04T13:15:18Z
Поблизу України: гібридний кросовер Jeep Avenger 4xe надійшов у виробництво
AutoGeek
2025-04-04T13:12:55Z
Хилиться у віражах: у Нідерландах створили незвичний гібрид електрокара і мотоцикла
Фокус
2025-04-04T12:51:19Z
Передсерійний Mercedes-Benz eIntouro виїхав на регулярний маршрут
AutoCentre
2025-04-04T12:42:46Z
Пілот Альпін потрапив в аварію на Гран-прі в Японії: моторошне відео
24tv
2025-04-04T12:24:43Z