MY.UAНовини
Війна з Китаєм і "Золотий купол": у США вибухнув скандал через секретні дані, які отримав Маск
Війна з Китаєм і "Золотий купол": у США вибухнув скандал через секретні дані, які отримав Маск

Війна з Китаєм і "Золотий купол": у США вибухнув скандал через секретні дані, які отримав Маск

Ім'я Ілона Маска знову опинилося в центрі скандалу – цього разу через його можливий допуск до секретних військових планів США щодо потенційного конфлікту з Китаєм. Засновник SpaceX та Tesla, чиї компанії мають мільярдні контракти з Пентагоном, нібито мав брати участь у брифінгах, де обговорювалися стратегії США у випадку війни з Пекіном.

Проблема в тому, що Маск не є ані військовим чиновником, ані офіційним радником, а його тісні бізнес-зв'язки з Китаєм є надто показовими. Зокрема, завод Tesla в Шанхаї забезпечує значну частину половини глобальних постачань компанії, а сам Маск неодноразово висловлював проросійські та прокитайські погляди.

Детальніше про допуск Маска до секретних даних та його лояльність до Китаю у світлі можливої війни – у матеріалі 24 Каналу.

Як Ілон Маск опинився у центрі скандалу з Пентагоном

Минулого тижня у The New York Times з'явилася інформація про те, що бізнесмен Ілон Маск, а нині також очільник департаменту урядової ефективності DOGE, має відвідати Пентагон. Мета візиту – ознайомлення з брифінгом щодо військової стратегії США у разі війни з Китаєм. Новина спричинила хвилю запитань і викликала суперечки щодо його ролі в урядових справах.

За словами кількох американських посадовців, Маск повинен був отримати закритий брифінг, який містив детальну стратегію можливого конфлікту з Китаєм. Один зі співрозмовників підтвердив, що зустріч мала зосереджуватися саме на Китаї, але деталей не надав. Інший посадовець лише зазначив, що Маск точно прибуде до Пентагона у п’ятницю.

Після того як новина отримала широкий резонанс, з'явилися офіційні заяви, які спростовували припущення про військові плани. Президент Дональд Трамп заявив у соцмережах, що Китай взагалі не буде згаданий під час зустрічі:

Китай взагалі не буде згадуватися та обговорюватися,
– написав Трамп.

Тим часом представник Пентагону Шон Парнелл спочатку уникав коментарів, але потім виступив із заявою: "Міністерство оборони з радістю вітає Ілона Маска в Пентагоні. Його запросив міністр Гегсет, це лише ознайомчий візит".

Згодом Парнелл опублікував допис у соцмережі X, де жорстко відкинув публікацію The New York Times:

Це на 100% фейкові новини. Ілон Маск – патріот, і ми раді його візиту до Пентагону.

Міністр оборони Піт Гегсет також прокоментував подію в X пізно ввечері в четвер, зазначивши: "Це НЕ зустріч про "цілком секретні плани війни з Китаєм". Це неформальна зустріч про інновації, ефективність і розумніше виробництво. Буде чудово!"

Однак вже через деякий час видання The Wall Street Journal підтвердило, що Маск дійсно мав бути поінформований про військові плани щодо Китаю. Це лише додало питань про його роль у справах державного рівня. Маск – не лише один із найбагатших людей у світі, а й керівник компаній, які мають глибокі зв’язки з американським урядом. Його компанія SpaceX є ключовим підрядником Пентагону, а Tesla має значні фінансові інтереси в Китаї.

Водночас сам Маск не залишився осторонь. У своєму дописі в соцмережах він написав, що сподівається на "притягнення до відповідальності тих, хто зливає The New York Times неправдиву інформацію з Пентагону".

Важливо! Незалежно від того, про що саме говорили на зустрічі, ситуація підтвердила безпрецедентну роль Маска в адміністрації Трампа. Він має доступ до урядових структур найвищого рівня та отримує все більше повноважень. Ба більше, питання про його потенційний конфлікт інтересів залишається відкритим.

Чи підписував Трамп спеціальний дозвіл, що дозволяє Маску отримувати секретну інформацію, – досі невідомо. Однак зрозуміло одне: його вплив на урядові процеси зростає, і це викликає не менше питань, ніж самі військові плани.

Закрита зустріч у Пентагоні: чому Маск може бути зацікавлений в секретній інформації

З інформації американських медіа стає зрозумілим, що Ілон Маск, який регулярно кидається претензіями та образами в бік Європи та України зокрема, міг отримати доступ до секретного плану Пентагону щодо можливої війни з Китаєм.

За інформацією від офіційних осіб, зустріч із ним готували високопосадовці військового керівництва США, зокрема контр-адмірал Крістофер В. Грейді, виконувач обов'язків голови Об'єднаного комітету начальників штабів, та адмірал Самюель Дж. Папаро, керівник Індо-Тихоокеанського командування Збройних сил США. Вони мали представити Маску деталі стратегії Вашингтона у випадку збройного конфлікту з Китаєм.

Проведення зустрічі планувалося не в кабінеті міністра Гегсета, де зазвичай проходять неформальні дискусії про інновації, а в так званому "танку" – закритій конференц-залі Пентагону, що використовується для нарад вищого військового командування. Це свідчить про особливу важливість теми та рівень секретності обговорень.

Оперативні плани на випадок великомасштабних конфліктів, як-от війна з Китаєм, надзвичайно складні для розуміння без глибокого військового досвіду. Саме тому президенти зазвичай отримують лише загальний опис стратегій, а не конкретні деталі документів. Яку саме інформацію очікував почути Маск – невідомо.

Згідно з джерелами, знайомими з планами, пан Гегсет отримав частину брифінгу щодо можливого конфлікту з Китаєм минулого тижня, а ще одну частину – в середу. Однак залишається незрозумілим, чому Пентагон вирішив надавати Маску таку чутливу інформацію. Формально він не є частиною військового командування та не виконує роль офіційного радника Дональда Трампа у військових питаннях щодо Китаю.

Проте існує ймовірна причина, чому Маск міг бути зацікавлений у деталях військового плану. Якщо він та його команда з Департаменту ефективності уряду (DOGE) прагнуть скоротити військовий бюджет, їм потрібно розуміти, на які системи озброєнь робить ставку Пентагон у потенційному конфлікті. Наприклад, значне скорочення витрат на авіаносці могло б заощадити мільярди доларів, які можна було б спрямувати на розробку дронів чи інших передових технологій. Однак, якщо стратегія війни США передбачає використання авіаносців у несподіваний для Китаю спосіб, скорочення їхнього виробництва може серйозно послабити оборонний потенціал країни.

Підготовка до можливої війни з Китаєм протягом десятиліть є пріоритетом для Пентагону, задовго до того, як ймовірний конфлікт став очевидною загрозою для Конгресу. Американські ВПС, ВМС, Космічні війська, а також Морська піхота та Армія збудували свої стратегії з урахуванням потенційного протистояння з Пекіном.

Критики вважають, що військове командування США робить занадто великий акцент на дорогих системах, як-от винищувачі та авіаносці, замість того щоб інвестувати в середньорівневі дрони чи прибережну оборону. Однак для того, щоб Маск міг оцінити можливі зміни у витратах Пентагону, йому необхідно знати, як саме планується використання тих чи інших військових технологій.

Варто зазначити, що Маск уже закликав Пентагон припинити закупівлю деяких надто дорогих систем, як-от винищувачі F-35, які виробляє його конкурент у сфері космічних запусків – Lockheed Martin. На ці літаки щорічно витрачається понад 12 мільярдів доларів, і їхнє майбутнє в арсеналі американських ВПС залишається дискусійним питанням.

Що це означає для Маска

Зустріч Ілона Маска з високопосадовцями Пентагону викликала хвилю запитань серед експертів з етики. Його розгалужені бізнес-інтереси, зокрема в космічній сфері, роблять будь-який доступ до стратегічних військових секретів США надзвичайно чутливим питанням.

  • За словами офіційних осіб, нещодавні зміни у військових планах США щодо Китаю зосереджені на модернізації захисту від потенційних атак у космосі. Китай уже має на озброєнні системи, здатні атакувати американські супутники, що робить космічну оборону одним з основних напрямків військового планування.
  • Маск, чия компанія SpaceX керує мережею супутників Starlink, може мати особистий інтерес у тому, щоб дізнатися, наскільки ефективно США зможуть захистити його інфраструктуру у випадку війни з Китаєм. Starlink вважається більш стійким до атак, ніж традиційні супутникові системи, але наскільки – це вже питання, на яке Маск міг сподіватися отримати відповідь на закритій зустрічі.

Крім того, доступ до подібних секретних обговорень – це неоціненна можливість для будь-якого оборонного підрядника. SpaceX вже має низку контрактів із Пентагоном, але розуміння того, які технології військові потребуватимуть у майбутньому, могло б дати компанії Маска суттєву конкурентну перевагу.

Зазвичай оборонні підрядники отримують обмежений доступ до певних військових документів лише після затвердження стратегічних планів. Однак такий привілейований доступ, який міг отримати Маск, є безпрецедентним для індивідуального бізнесмена.

Маск на брифінгу з військового планування? Надання ексклюзивного доступу генеральному директору оборонної компанії виглядає як явний конфлікт інтересів і може стати підставою для оскарження контрактів,
– наводить The New York Times слова Тодда Гаррісона, експерта з оборонної стратегії в American Enterprise Institute.

SpaceX уже отримує мільярдні замовлення від Пентагону та американських розвідувальних агентств на створення нових військових супутникових мереж для протидії загрозам з боку Китаю, що зростають. Компанія Маска регулярно здійснює запуски військових супутників на своїх ракетах Falcon 9 з баз у Флориді та Каліфорнії. Окремо SpaceX отримує сотні мільйонів доларів за забезпечення військових зв'язком через мережу Starlink, яка вже стала основною інфраструктурою для передачі даних американськими військовими по всьому світу.

У 2024 році компанія отримала контракти ВПС США на суму близько 1,6 мільярда доларів, і ця сума не охоплює секретних витрат Національного управління розвідки, яке замовило у SpaceX нову систему супутникового спостереження для стеження за Китаєм, Росією та іншими загрозами.

Що таке "Золотий купол"

Ще одним аспектом можливої співпраці Маска з Пентагоном є амбітний оборонний проєкт, ініційований Дональдом Трампом. Президент запропонував створити "Золотий купол" (Golden Dome) – систему космічної протиракетної оборони, яка нагадує програму "Зоряні війни" (Star Wars), розпочату ще за президентства Рональда Рейгана, але так і не реалізовану.

Загрози з боку Китаю, зокрема гіперзвукові ракети, крилаті ракети та ядерні озброєння, стали головною причиною, чому Трамп нещодавно підписав виконавчий указ, яким доручив Пентагону почати роботу над Golden Dome. Питання в тому, чи матиме SpaceX роль у цьому проєкті, і якщо так – чи був доступ Маска до секретних військових планів лише збігом, чи це вже частина більш масштабної співпраці.

Розробка першої фази проєкту Golden Dome обійдеться в десятки мільярдів доларів. Це може стати великою бізнес-можливістю для SpaceX, яка вже постачає ракети, супутники та системи зв’язку, необхідні для реалізації цієї програми. Але водночас Маск опинився під пильним контролем Пентагону. Минулого року інспектор міністерства оборони розпочав розслідування щодо дотримання ним правил топсекретного допуску. Причина – скарги співробітників SpaceX, які заявили, що Маск та інші керівники компанії не належним чином повідомляли про контакти з іноземними лідерами.

Лояльність Маска до Китаю

Значення SpaceX для Пентагону настільки велике, що китайський уряд вже вважає компанію "частиною військової машини США". Наприклад, у 2023 році китайський військовий університет опублікував дослідження під назвою "Мілітаризація Starlink і її вплив на глобальну стратегічну стабільність".

Водночас Маск має тісні економічні зв’язки з Китаєм. Його компанія Tesla покладається на завод у Шанхаї, який відкрився у 2019 році з особливого дозволу китайського уряду. Він став важливим виробничим хабом для Tesla, забезпечуючи понад половину глобальних постачань. У 2023 році компанія заявила про кредитну угоду на 2,8 мільярда доларів із китайськими банками для фінансування виробництва.

Публічно Маск уникає критики китайської влади. У 2022 році він навіть написав колонку для журналу Китайського управління кіберпростору, яке відповідає за цензуру в країні.

Того ж року в інтерв’ю Financial Times він запропонував зробити Тайвань "спеціальною адміністративною зоною Китаю", що викликало обурення серед тайванських політиків. Він також зазначив, що Пекін вимагав від нього гарантій, що Starlink не буде продаватися в Китаї. У 2023 році, виступаючи на техноконференції, Маск назвав Тайвань "невіддільною частиною Китаю", порівнявши його статус із Гаваями для США. Такі заяви збігаються з його риторикою щодо російсько-української війни.

На платформі X Маск регулярно вихваляє Китай, називаючи країну світовим лідером у сфері електромобілів, сонячної енергетики та космічних досліджень. Маск також передбачав "неминучий" альянс Китаю та Росії. Тож основне питання: чи може людина з такими бізнес-зв'язками з Китаєм отримувати доступ до найсекретніших військових планів США.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Чайна ложка на літр води — і вікна сяятимуть чистотою до глибокої осені
TSN
2025-07-27T13:06:34Z
Зникають цілі острови: росіяни гроблять унікальні українські території на популярному курорті
Telegraf
2025-07-27T12:57:47Z
Що варто зробити за кілька годин до польоту: прості поради для комфортної подорожі
24tv
2025-07-27T12:57:36Z
Як приготувати сирну запіканку з сезонними ягодами: простий рецепт від фудблогерки
Gazeta UA
2025-07-27T12:57:01Z
Чи потрібно вимикати пральну машину з розетки щоразу: відповідь стане несподіванкою
24tv
2025-07-27T12:54:27Z
Плоди почнуть рости як на дріжджах: підживіть цим баклажани у липні
24tv
2025-07-27T12:36:00Z
Зелень та деякі овочі вcтигнуть дозріти, якщо посадити їх зараз
Gazeta UA
2025-07-27T12:24:11Z
Фінансовий гороскоп на тиждень з 28 липня по 2 серпня
GlavRed
2025-07-27T12:00:12Z
Як врятувати улюблену білу футболку від жовтих плям поту
Telegraf
2025-07-27T11:48:18Z
Наречена Міка Джаггера показала сина від 82-річного музиканта і здивувала його схожістю з батьком
TSN
2025-07-27T13:33:39Z
Потап заявив про повернення до України: артист назвав точну дату
TSN
2025-07-27T13:33:21Z
"Зеленський здавався дещо більшим": дизайнер розповів, чи змінився президент за 5 років
Telegraf
2025-07-27T13:18:27Z
Зіркові тещі і свекрухи: історія стосунків Хамайко, Хижняк, Ребрик, Крутоголова, Єфросиніної
Комсомольская правда
2025-07-27T13:04:32Z
Дуже власна жінка, – відома українська співачка зізналася, чи хотіла б стати новою "Холостячкою"
24tv
2025-07-27T12:48:33Z
Двома аншлагами: театр Заньковецької відкрив Міжнародний Шекспірівський фестиваль у Ґданську
24tv
2025-07-27T12:36:34Z
Гурт KOLABA заряджає піснею «Пацики на моциках»
Storyboom
2025-07-27T12:36:28Z
Дружина Юрія Ткача натякнула на вагітність красномовним фото: зіркові друзі відреагували
TSN
2025-07-27T12:33:50Z
У Вінниці відкрилася фотовиставка Говарда Баффета
УкраинФорм
2025-07-27T12:27:36Z
Корисні властивості та ризики: що варто знати про безкофеїнову каву
24tv
2025-07-27T12:12:39Z
Не "лікуючий лікар": як правильно розповісти про роботу медиків
24tv
2025-07-27T12:06:23Z
Скільки годин краще спати, щоб не зашкодити своєму оранізму
24tv
2025-07-27T11:36:51Z
"Наше мислення дійсно дещо інше" - Безугла розповіла, що має синдром Аспергера
Gazeta UA
2025-07-27T11:24:26Z
Чому після схуднення на Оземпік "падають" сідниці
24tv
2025-07-27T08:12:38Z
Уряд доручив МОЗ та Мінсоцполітики вирішити проблемні питання з протезування
УкраинФорм
2025-07-27T07:30:53Z
Які хвороби можуть загрожувати кожному знаку зодіаку: пояснення астрологів
TSN
2025-07-27T07:18:47Z
Червоний рівень магнітної бурі, як уберегти себе?
360ua.news
2025-07-27T07:18:00Z
Скільки заробляють медики в Україні й де платять більше
24tv
2025-07-27T06:36:58Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Україна вдарила санкціями по постачальниках ресурсів для російської армії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T13:33:34Z
США та Європа нарешті зробили прорив у підтримці України: відбулась важлива зміна
24tv
2025-07-27T13:33:32Z
Зеленський назвав "найдієвіший аргумент" для Росії закінчити війну
Хвиля
2025-07-27T13:30:38Z
У NYT назвали причину скорочення допомоги ЄС для України
iPress
2025-07-27T13:30:04Z
Україна синхронізувала свої обмежувальні заходи з 18-м пакетом санкцій ЄС проти РФ
Европейская правда
2025-07-27T13:28:47Z
Путін намагається до 2 вересня захопити території в трьох областях - Newsweek
GlavRed
2025-07-27T13:27:19Z
Головна загроза України – Росія: чому не можна порушувати цей консенсус
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T13:27:14Z
Є шанс завершити антикорупційну реформу, – Безсмертний прокоментував ситуацію щодо НАБУ та САП
24tv
2025-07-27T13:24:16Z
Розкриті технічні характеристики тайванського бойового гелікоптера UH-1H Huey
InternetUA
2025-07-27T13:34:27Z
Росія вперше застосувала морські БпЛА на навчаннях у Балтійському морі, – ЗМІ
24tv
2025-07-27T13:30:10Z
Шлюби по рознарядці. Чому в СРСР люди одружувались не з любові
Telegraf
2025-07-27T13:24:20Z
Мобільний зв’язок у ЄС: що зміниться для українців після приєднання до роумінгу
TSN
2025-07-27T13:21:36Z
Поліція нагадує як убезпечити себе від телефонного шахрайства
Украина Криминальная
2025-07-27T13:18:44Z
Рекордний масований наліт російських "Шахедів": експерт попередив про можливу небезпеку
Фокус
2025-07-27T13:12:13Z
У війні пануватимуть безпілотники, але засоби захисту бійців залишатимуться незамінними - експерт
УкраинФорм
2025-07-27T13:09:23Z
Субсидії для пенсіонерів у Харківській області: хто з українців може отримати допомогу заднім числом
Политека
2025-07-27T13:00:43Z
Щорічний парад на день ВМФ у Санкт-Петербурзі скасували через "найбільшу атаку дронів"
24tv
2025-07-27T12:48:51Z
На півночі Індії через тисняву в храмі загинули шестеро людей, десятки постраждалих
УкраинФорм
2025-07-27T13:33:39Z
Трагедія на аеродромі "Скнилів" 23 роки тому: через помилки пілотів загинули майже 80 осіб
Фокус
2025-07-27T13:12:32Z
Кривавий напад у США: 11 постраждалих після різанини у супермаркеті
24tv
2025-07-27T13:03:11Z
У Кривому Розі поліція перевіряє відео побиття чоловіка військовим ТЦК – відео
Лига
2025-07-27T12:57:51Z
У США через проблему із шасі загорівся літак, є постраждалий
УкраинФорм
2025-07-27T12:27:42Z
Вдарив у шию уламком пляшки: у Кам’янському затримали підозрюваного у вбивстві
Украина Криминальная
2025-07-27T12:09:47Z
У дворі їх не має бути: в ці дерева найчастіше влучає блискавка
24tv
2025-07-27T11:00:30Z
В Одесі пролунали вибухи
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T10:30:41Z
Ленінградську область РФ атакували дрони, в регіоні зупиняли авіасполучення
УкраинФорм
2025-07-27T10:27:46Z
На Південно-Слобожанському напрямку Сили оборони відбили чотири ворожих атаки, на Куп’янському росіяни атакували двічі – Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2025-07-27T13:30:11Z
"Ми оцінили": Мадяр натякнув на спробу РФ одночасно вбити командирів СБС
GlavRed
2025-07-27T13:27:56Z
У Сумах частково немає світла: росіяни знову били по критичній інфраструктурі
24tv
2025-07-27T13:27:52Z
Хочуть взяти Покровськ у напівоточення, – ОСУВ "Хортиця" про мету окупантів на Донеччині
24tv
2025-07-27T13:18:52Z
Графік відключення світла на тиждень з 28 липня по 3 серпня у Черкаській області: українців попередили
Политека
2025-07-27T13:15:22Z
Промисловий вилов риби у водоймах України сягнув майже 1,9 тис. т
AgroPortal
2025-07-27T13:00:53Z
Як десантників готують до оборони позицій: 80-та бригада показала унікальні кадри
24tv
2025-07-27T12:57:54Z
Покровський напрямок став місцем найжорсткішого наступу РФ: які загрози це створює
TSN
2025-07-27T12:48:59Z
Ідеальна операція: ЗСУ вибили ворога і просунулися на Запоріжжі
24tv
2025-07-27T12:42:12Z
Верона орендувала захисника Сельти
Football.ua
2025-07-27T13:34:03Z
Дзюдоїст Савицький здобув «золото» на турнірі серії Grand Slam в Монголії
УкраинФорм
2025-07-27T13:30:49Z
У Грузії відбулися акції протесту проти допуску росіян на ЧС із фехтування
ZN UA
2025-07-27T13:27:52Z
RSF розгорнули банер уздовж маршруту Тур де Франс на підтримку журналіста Крістофа Глеза, засудженого в Алжирі
Детектор М
2025-07-27T13:18:39Z
У Тбілісі протестують проти допуску росіян на чемпіонат світу з фехтування
Комсомольская правда
2025-07-27T13:16:10Z
Перехід Луїса Діаса до Баварії можна вважати завершеним – Плеттенберг
Football.ua
2025-07-27T13:03:58Z
Зрадника України вдруге ганебно знищили під прапором Росії: розкішне відео
24tv
2025-07-27T13:03:55Z
Ліверпуль готовий зробити нову пропозицію щодо Ісака
Football.ua
2025-07-27T13:03:53Z
«Росіяни, вам тут не раді!»: у Тбілісі вимагають вигнати збірну РФ з фехтування
ГЛАВКОМ NET
2025-07-27T13:03:30Z
Що буде з цінами на хліб восени: експерт сказав, до чого готуватися українцям
GlavRed
2025-07-27T13:27:53Z
У серпні частина українців не отримає пенсій: кого це стосується
TSN
2025-07-27T13:06:11Z
Що робити, якщо межі ділянки у кадастрі не відповідають фактичним межам
24tv
2025-07-27T13:03:55Z
У що інвестує родина Арно: їхні статки лише примножуються
24tv
2025-07-27T13:03:10Z
Важливі ліміти: скільки готівки можна зняти в українських банкоматах за раз
24tv
2025-07-27T12:42:08Z
Чи буде у серпні індексація найнижчих пенсій
24tv
2025-07-27T12:42:07Z
Серпневі зміни у податковому та банківському законодавстві, що варто знати громадянам України?
360ua.news
2025-07-27T12:33:03Z
Підприємства у Росії переходять на 4-денний робочий тиждень: економіст пояснив причину
24tv
2025-07-27T12:30:44Z
Ви здивуєтесь: чи існує купюра номіналом 1 000 євро
24tv
2025-07-27T12:21:07Z
Лондон — Нью-Йорк за 54 хвилини, фантастика чи реальність підводного тунелю?
360ua.news
2025-07-27T13:09:32Z
Honor готує смартфон із двома 200-Мп камерами
InternetUA
2025-07-27T13:01:01Z
Вчені показали павука, що створює неймовірний “золотий” шовк
TSN
2025-07-27T12:48:55Z
Як перетворити скляні баночки на милий декор: мережу зачарувала легка ідея
24tv
2025-07-27T12:42:27Z
Не тільки вихлопні гази: автомобілі забруднюють воду небезпечними для людини частинками
Фокус
2025-07-27T12:30:44Z
Nintendo розповіла про стосунки Маріо і Піч — когось це засмутить
ITC
2025-07-27T12:21:48Z
Наймиліше, що ви побачите сьогодні: чоловік побудував "фортецю" для кота під час грози
24tv
2025-07-27T12:18:33Z
Яка монета першою впаде на дно відра: загадка на логіку
Gazeta UA
2025-07-27T12:06:14Z
Дивно, але працюють: несподівані гаджети, які підключають до смарт-телевізорів
Фокус
2025-07-27T12:00:52Z
Ford Trucks зміцнює позиції на європейському ринку
AutoCentre
2025-07-27T13:03:08Z
Власник Cybertruck повернувся до розрядженого електрокара після двох тижнів зарядки
Топ Жир
2025-07-27T12:36:09Z
Porsche в заручниках: Білл Гейтс 13 років щодня платив по $28 за авто своєї мрії, яким не міг користуватися
ITC
2025-07-27T12:12:02Z
Як чотиривісні вантажівки використовують для перевезення цінностей
AutoCentre
2025-07-27T11:03:33Z
Швидкісний Corvette E-Ray прибуває до Європи за подвійною ціною та з функцією безшумного руху
Топ Жир
2025-07-27T10:51:41Z
Потужність — понад 700 сил: у Києві помітили новітній BMW на "бляхах" за $160 000
Фокус
2025-07-27T10:42:13Z
Дорога капсула часу: 24-річне купе від Honda продали за ціною Porsche 911 Turbo
Фокус
2025-07-27T09:51:26Z
Toyota оновила моделі Corolla Cross і Frontlander
Gazeta UA
2025-07-27T08:00:48Z
Що означає індикатор батареї в автомобілі та як діяти, коли він загорівся
24tv
2025-07-27T03:18:17Z