MY.UAНовини
Заміни Путіну немає, але Росія — постійна загроза: що прогнозує розвідка США та яке майбутнє бачить для України
Заміни Путіну немає, але Росія — постійна загроза: що прогнозує розвідка США та яке майбутнє бачить для України

Заміни Путіну немає, але Росія — постійна загроза: що прогнозує розвідка США та яке майбутнє бачить для України

У Трампа вважають, що Путін перекреслив два десятиліття "геополітичного відродження" Росії.

У вівторок, 25 березня, розвідувальна спільнота США опублікувала щорічну доповідь про основні загрози національній безпеці Америки, "які можуть виникнути протягом наступного року". Зазначається, що усі викладені загрози вимагають "потужної розвідувальної відповіді".

Попри резонансні повідомлення ЗМІ із посиланням на доповідь щодо потенційної готовності Росії використати ядерну зброю проти України, в оригінальному документі такої інформації немає.

Міжнародна оглядачка "Телеграфу" Ольга Кирилова ознайомилися зі звітом — найцікавіше про основні висновки американських розвідників читайте далі у матеріалі.

РФ — постійна загроза глобальним інтересам США

У доповіді йдеться про те, що насамперед Росія, Китай, Іран і Північна Корея — як окремо, так і разом — кидають виклик інтересам США у світі, "атакуючи або погрожуючи іншим [країнам] у своїх регіонах, використовуючи як асиметричні, так і традиційні силові методи".

У розділі щодо Росії стверджується: Москва розглядає свою війну проти України як "проксі-конфлікт із Заходом". При цьому її мета "відновити російську силу і безпеку в ближньому зарубіжжі" від нібито зазіхань з боку США і Заходу збільшує ризики "ненавмисної ескалації" між Росією і НАТО.

"Як наслідок, посилення і затягування військово-політичної напруженості між Москвою і Вашингтоном у поєднанні зі зростаючою впевненістю Росії у своїй перевазі на полі бою і оборонно-промисловій базі, а також підвищеним ризиком ядерної війни створюють як нагальну необхідність, так і ускладнюють зусилля США, спрямовані на те, щоб довести війну до прийнятного завершення. Незалежно від того, як і коли закінчиться війна в Україні, нинішні геополітичні, економічні, військові та внутрішньополітичні тенденції Росії підкреслюють її стійкість і постійну потенційну загрозу владі, присутності та глобальним інтересам США".

Американці зазначають: попри величезні витрати через війну, Росія виявилася "пристосованою і стійкою", частково завдяки підтримці інших країн. Наприклад, відносини з Китаєм допомогли Москві обійти західні санкції та експортний контроль, зберегти потужний ринок збуту енергоносіїв і "створити глобальну противагу Сполученим Штатам, навіть якщо це коштувало їй більшої вразливості до китайського впливу".

"Президент Володимир Путін виглядає рішучим і готовим заплатити дуже високу ціну за перемогу в той час, який він вважає визначальним у стратегічному змаганні Росії зі Сполученими Штатами, світовій історії та своїй особистій спадщині. Більшість росіян продовжують пасивно сприймати війну, і поява альтернативи Путіну зараз менш імовірна, ніж будь-коли за чверть століття його правління", — йдеться у звіті.

На думку американських розвідників, Москва все частіше намагається грати роль "спойлера" (того, хто ускладнює або зриває певні процеси чи угоди — Ред.) на майданчиках на кшталт ООН. А також використовувати організації по типу БРІКС для просування політики дедоларизації себто зменшення залежності від долара США у міжнародній торгівлі.

"Росія продемонструвала, що може подолати значні економічні проблеми, спричинені триваючим виснаженням від війни, накладеними Заходом витратами, високою інфляцією та відсотковими ставками, принаймні в найближчій перспективі, використовуючи фінансові обхідні шляхи та імпортозаміщення, підтримуючи низький рівень боргу та продовжуючи інвестувати в оборонно-промислову базу.

Економіка Росії залишається четвертою за величиною у світі", — стверджує розвідувальна спільнота.

Не так все критично в росіян і у військовій сфері, вважає американська розвідка. До прикладу, значні втрати сухопутних військ Росії у війні "майже не підірвали стратегічні основи її військової могутності". Російські повітряні й військово-морські сили "залишаються неушкодженими", причому перші, мовляв, є більш сучасними та боєздатними, ніж на початку вторгнення.

Для довідки: з початку повномасштабного російського вторгнення Україна знищила або пошкодила понад 20 кораблів Чорноморського флоту Росії, який був змушений перебазувати майже всі свої боєздатні судна з окупованого Криму в інші місця, зокрема, Новоросійськ.

Війна також сприяла удосконаленню деяких можливостей російської армії. Наприклад, початкове використання засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) та безпілотних систем в США називають "неефективним", однак Росія змогла адаптуватися та впровадити інновації, використовуючи РЕБ для ефективнішого придушення українських радарів, GPS та БПЛА.

Серед іншого американці фіксують нарощення росіянами арсеналу ударних засобів, призначених для завдання ударів по території Штатів, а також по дислокованих за кордоном силах і об’єктах з метою "створення загрози союзникам США у разі кризи або війни".

В той самий час американці визнають, що Москва зіткнеться з довгостроковими викликами, такими як якість особового складу, корупція та народжуваність, яка є нижчою за рівень, необхідний для відновлення втрат.

"Інвестиції у вербування військових і закупівлю техніки дозволять Росії поступово відновлювати резерви та розширювати сухопутні війська, особливо впродовж наступного десятиліття.

Попри це, війна в Україні стримуватиме ці зусилля, доки вона триватиме. Москва буде змушена постійно балансувати між виділенням ресурсів на масове виробництво озброєнь для підтримки війни та їхньою модернізацією і відновленням".

На переконання Штатів, Росія й надалі зможе застосовувати антиамериканську дипломатію, тактику енергетичного примусу, дезінформацію, шпигунство, операції впливу, військове залякування, кібератаки та інші інструменти, намагаючись просувати свої інтереси.

"Війна в Україні дала Москві багато уроків щодо боротьби із західною зброєю та розвідкою у великомасштабній війні. Цей досвід, ймовірно, кине виклик майбутньому оборонному плануванню США, в тому числі проти інших супротивників, з якими Москва ділиться отриманими уроками", — підкреслюється у документі.

Росія теж хоче Гренландію?

Окрема увага присвячена інтересам Росії в Арктиці, зокрема, щодо острову Гренландія, на взятті під контроль якого все ще наполягає адміністрація чинного президента США.

Москва контролює близько половини всього арктичного узбережжя і вважає цей регіон важливим для свого економічного добробуту і національної безпеки. РФ прагне і надалі розробляти арктичні запаси нафти та газу, й отримати вигоду від прогнозованого зростання морської торгівлі.

"Росія занепокоєна посиленням економічної і військової конкуренції із західними країнами в регіоні, яка посилилася минулого року, коли НАТО розширилося за рахунок двох останніх арктичних держав, що раніше не були членами Альянсу, Фінляндії і Швеції", – пишуть у звіті.

Інтерес Росії до Гренландії зосереджений головним чином на її близькості до стратегічно важливих морських шляхів між Північним Льодовитим і Атлантичним океанами — в тому числі для атомних підводних човнів — і на тому, що в Гренландії розташована ключова військова база США "Туле" або "Пітуффік".

РФ має перевагу у "війні на виснаження"

У розділі під назвою "Росія та Україна" американська розвідувальна спільнота каже про те, що протягом останнього року РФ здобула перевагу у своєму повномасштабному вторгненні і перебуває на шляху до "накопичення більшого впливу" для того, щоб змусити Київ і його західних партнерів вести переговори про завершення війни, яке забезпечить Москві бажані поступки.

У документі звертають увагу, що продовження війни нестиме прямі ризики насамперед для Америки.

"Продовження російсько-української війни увічнює стратегічні ризики для Сполучених Штатів, пов'язані з ненавмисною ескалацією до широкомасштабної війни, потенційним застосуванням ядерної зброї, посиленням небезпеки серед союзників по НАТО, особливо в Центральній, Східній і Північній Європі, а також більш зухвалими діями Китаю і Північної Кореї".

Американці визнають: хоча Путін не зможе досягти "повної перемоги", яку він передбачав при початку вторгнення у лютому 2022 року, "Росія зберігає динаміку".

"Ця війна на виснаження призведе до поступового, але сталого погіршення позицій Києва на полі бою, попри будь-які спроби США або їхніх союзників змусити Москву платити ще більшу ціну".

Так, попри на труднощі з набором, Росія регулярно забезпечує достатню кількість особового складу для поповнення втрат і створення нових підрозділів для підтримки атак на кількох фронтах. У той час як Україна збільшила загальний набір у військо після ухвалення нового законодавства про мобілізацію навесні 2024 року, Київ "розтягнув свої ресурси", намагаючись розпочати нові наступальні операції, зокрема в Курську, і створити більше бригад, одночасно обороняючись на всіх фронтах.

"Зростання оборонних витрат Москви та інвестиції в оборонно-промисловий потенціал дозволять Росії й надалі підтримувати високий рівень виробництва критично важливих засобів, таких як артилерія, ракети великої дальності, ударні БПЛА та плануючі бомби, що забезпечить Росії перевагу у вогневій потужності над Україною", — вважають у США.

Розвідники вважають, що і Путін, і президент України Володимир Зеленський зацікавлені в продовженні обговорень зі Сполученими Штатами щодо того, як завершити війну, і "продемонстрували готовність спробувати часткове припинення вогню".

"Однак Путін, ймовірно, усвідомлює потенційні наслідки тривалого конфлікту для російської економіки та можливість небажаної ескалації у відносинах із Заходом, а Зеленський, ймовірно, розуміє, що його позиції слабшають, майбутнє західної допомоги є невизначеним, і припинення вогню може зрештою стати вимушеним кроком.

Однак наразі обидва лідери, ймовірно, все ще вважають, що ризики більш тривалої війни менші, ніж ризики незадовільного врегулювання. Для Росії позитивні тенденції на полі бою дозволяють проявити певне стратегічне терпіння, а для України поступка територією або нейтралітет [на вимогу] Росії без суттєвих гарантій безпеки з боку Заходу може спричинити внутрішню реакцію і загрозу безпеці в майбутньому".

Розвідка визнає, що Москва використовує заходи впливу, розпалюючи політичний розбрат на Заході, сіючи сумніви в демократичних процесах і глобальному лідерстві США, послаблюючи підтримку України з боку Заходу і посилюючи бажані російські наративи.

"Зловмисна діяльність Москви з метою впливу триватиме в осяжному майбутньому і майже напевно збільшуватиметься у витонченості та обсягах".

Водночас Росія має "найбільший і найрізноманітніший" запас ядерної зброї, який разом з розгорнутими системами наземного, повітряного і морського базування може завдати "катастрофічної шкоди" США.

Ба більше: у звіті стверджують, що Росія розробляє новий супутник, призначений для розміщення ядерної зброї у космосі.

"Ядерний вибух у космічному просторі може спричинити руйнівні наслідки для Сполучених Штатів, світової економіки та світу в цілому. Це завдало б шкоди національній безпеці, комерційним супутникам та інфраструктурі всіх країн, а також зашкодило б використанню космосу США як рушійної сили економічного розвитку".

Зруйноване путінське бачення

Американська розвідувальна спільнота підсумовує: Росія заплатила високу ціну "кров'ю, скарбами, втратою міжнародної репутації та зовнішньополітичних можливостей" за своє широкомасштабне вторгнення в Україну.

"Президент Путін перекреслив два десятиліття геополітичного відродження Росії, створив нові загрози її зовнішній і внутрішній безпеці, а також послабив її економічний і військовий потенціал, зробивши її більш залежною від Китаю та інших партнерів-однодумців, таких як Північна Корея…

Агресія Росії зміцнила європейську єдність і спонукала Фінляндію та Швецію вступити до НАТО. Зусилля Вірменії, Молдови та деяких країн Центральної Азії з пошуку альтернативних партнерів свідчать про те, що війна завдала шкоди впливу Москви навіть на пострадянському просторі та зруйнувала бачення Путіна щодо великого євразійського союзу", — йдеться у доповіді.

Нагадаємо, раніше "Телеграф" писав про те, що Росія не хоче просто так вводити режим "тиші" на морі та висуває свої вимоги.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Партизани анонсували масштабну кібератаку на цифрові ресурси РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T02:34:03Z
Москва готує відмову. ISW проаналізував останні заяви Кремля про переговори в Стамбулі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T02:03:39Z
Ексвіце-премʼєр пояснив, в якому випадку на переговори до Стамбула прилетить Трамп
TSN
2025-05-13T01:51:57Z
У будинку прем'єра Британії сталась пожежа: контртерористична поліція розслідує серію підпалів у Лондоні
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T01:03:02Z
Аналітик пояснив, чому Путін не поїде до Туреччини і скільки ще триватиме війна
ТСН
2025-05-13T00:36:26Z
Трамп вперше в історії заборонив журналістам незалежних медіа перебувати на борту Air Force One
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T00:00:08Z
Трамп заявив, що «Євросоюз гірший за Китай» та анонсував розмову з Сі Цзіньпіном
TSN
2025-05-12T23:51:11Z
Тайвань виділить $2 млн для розмінування українських земель
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T23:09:31Z
Україною шириться повітряна тривога: РФ запустила дрони та мовчить про припинення вогню
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T22:51:58Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
Sunday news з Софією Єгоровою! До Перемоги!
FM-TV
2025-05-12T22:01:22Z
Ziferblat «одягли» символічні мальви для «Євробачення-2025»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T18:48:08Z
Тарас Цимбалюк похизувався розкішним подарунком для мами з нагоди особливого свята
TSN
2025-05-12T17:26:55Z
Син Софії Ротару публічно звернувся до мами та показав її щасливе фото
TSN
2025-05-12T17:25:53Z
Колишня Джонні Деппа Ембер Герд народила двійнят та показала перше фото новонароджених
ТСН
2025-05-12T17:25:14Z
Алан Бадоєв замилував кадрами з донькою-копією та пригадав їхню рідкісну зустріч
TSN
2025-05-12T17:25:00Z
ЕксAlyosha майстерно поставила на місце критиків її зовнішності: "Всі на одне обличчя"
TSN
2025-05-12T17:23:55Z
Катерина Кухар на рідкісних фото показалася з 10-річною донькою — копією чоловіка Стоянова
TSN
2025-05-12T17:23:06Z
Жителі Білгородщини вигадали незвичний спосіб нажитись на війні
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T01:39:31Z
Сотні тисяч паломників зібралися у Фатімі на щорічну молитву
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T00:45:42Z
Оформлення паспортів для чоловіків за кордоном спростили: що змінилося
TSN
2025-05-12T21:18:17Z
Закон «про заборону РПЦ в Україні» запрацює. Уряд ухвалив постанову
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T17:48:43Z
Нацгвардія спростувала, що командувача Півненка було звільнено
Лига
2025-05-12T17:33:34Z
Великий наступ на правобережжя Херсонщини: в ЗСУ відповіли, чи влаштує ворог форсування
ТСН
2025-05-12T17:26:49Z
Лев XIV не вірив до останнього, що виберуть його: ЗМІ поспілкувалися з рідним братом Папи
ТСН
2025-05-12T17:26:45Z
Ракети РФ готові до запуску за 30 секунд: полковник оцінив справність "Орешніка"
ТСН
2025-05-12T17:25:55Z
Як проходили вибори Папи і яким буде новий понтифік для України: ексклюзив з Ватикану
ТСН
2025-05-12T17:25:46Z
Які 2 продукти треба обов’язково їсти, щоб покращити пам’ять і захистити мозок від старіння
ТСН
2025-05-12T17:22:38Z
Чому не всі люди можуть виспатися за чотири години — нове дослідження
ТСН
2025-05-12T17:21:58Z
День медсестри в Україні: як відзначають та що кажуть про свою роботу
ТСН
2025-05-12T17:20:39Z
Слов’янський квас на кропиві: рецепт напою сили часів Київської Русі, який легко приготувати вдома
ТСН
2025-05-12T17:20:16Z
Київ під ударом гепатиту А: десятки інфікованих, головний санлікар розповів про можливі причини
ТСН
2025-05-12T17:19:33Z
Ця спеція уповільнює старіння: чому варто додати шафран у догляд за шкірою
Gazeta UA
2025-05-12T13:58:49Z
Що відбувається із психічним здоров'ям українців? Оприлюднено тривожні дані
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T13:51:37Z
Україна та Ірландія співпрацюватимуть у підготовці медсестер
УкраинФорм
2025-05-12T13:49:22Z
Чому вії після нарощення випадають: основні причини, які треба знати
24tv
2025-05-12T13:36:40Z
Україна може повернутись до відключень світла: названо місяці
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T02:18:45Z
США і Китай уклали торговельну угоду: що відомо
TSN
2025-05-12T17:25:01Z
Росія використовує порт Індонезії для обходу західних санкцій — розвідка
ТСН
2025-05-12T17:25:00Z
Курс валют на 12 травня: скільки коштують долар, євро і злотий
ТСН
2025-05-12T17:24:48Z
Курс валют в Україні: українці прощаються з доларом – продавати чи зачекати
TSN
2025-05-12T17:23:47Z
В Україні банки знизять ліміти на перекази за картками
TSN
2025-05-12T17:22:04Z
В Україні хочуть підвищити "мінімалку": коли та наскільки
TSN
2025-05-12T17:21:53Z
Вчені виявили в Україні унікальний камінь з рідкісними властивостями
ТСН
2025-05-12T17:21:32Z
Українцям виплатили рекордний кешбек: як отримувати гроші за купівлі
ТСН
2025-05-12T17:21:31Z
На Далекому Сході РФ вирує масштабна лісова пожежа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T00:21:09Z
Дві групи підлітків вчинили бійку біля кав'ярні у Києві: поліція відреагувала
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T19:57:17Z
Масштабний збій у Лондоні: як перебої з електроенергією вплинули на життя столиці
ТСН
2025-05-12T19:51:56Z
"Просто хотів підзаробити": 76-річний німець зізнався в контрабанді наркотиків
Европейская правда
2025-05-12T19:13:08Z
На Рівненщині агенти РФ намагалися підірвати наряд поліції: деталі від СБУ
ТСН
2025-05-12T17:23:49Z
У Києві під час гасіння пожежі у квартирі врятовано кота та собаку: з’явилися щемливі фото
ТСН
2025-05-12T17:22:32Z
У Києві поліція знайшла п’ятьох блогерів, які хизувалися незареєстрованою зброєю під час стриму: фото
ТСН
2025-05-12T17:22:10Z
На Чернігівщині чоловік жорстоко вбив жінку через гроші
TSN
2025-05-12T17:21:56Z
У Хмельницькому хлопця вдарило струмом на даху вантажного потяга: з’явилося відео
TSN
2025-05-12T17:21:37Z
Росія атакує Україну ударними БпЛА: мапа тривог
ТСН
2025-05-12T22:51:38Z
Трек "Espresso Macchiato" від Tommy Cash вважався фаворитом Eurovision Song Contest. Але після низки скандалів, Естонія, наразі у букмекерів 9-та.
FM-TV
2025-05-12T20:55:33Z
Ексречник КМВА Ієвлєв прокоментував своє звільнення та зізнався, що має ПТСР
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T20:54:06Z
Чи зможе Україна знищити Кримський міст німецькими Taurus: експерт дав неочікувану відповідь
TSN
2025-05-12T20:33:21Z
Лінія фронту станом на 12 травня. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T20:18:34Z
Карпатський регіон засипало снігом
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T19:33:15Z
Загарбники «полюють» на українських операторів БпЛА через високу ефективність їх роботи — волонтер
ТСН
2025-05-12T17:25:39Z
Ворог атакує Україну ударними БпЛА: мапа тривог
TSN
2025-05-12T17:25:38Z
У Рильську на Курщині знищили місце дислокації окупантів
TSN
2025-05-12T17:25:34Z
Водіїв закликали ні в якому разі не залишати цю річ у салоні у спекотний день
24tv
2025-05-12T14:09:13Z
Кібертрак перевернувся після ймовірного нападу в дорожній люті
Топ Жир
2025-05-12T14:03:19Z
“Новий автомобіль та старий водночас: Volkswagen Beetle 1972 року з пробігом лише 104 милі”
Топ Жир
2025-05-12T14:00:33Z
Водій вантажівки перевернув Cybertruck у лютій дорожній сутичці
Топ Жир
2025-05-12T13:45:04Z
Через ризик шпіонажу: в Британії ввели обмеження для власників китайських машин
AutoGeek
2025-05-12T13:27:59Z
Ексклюзив за $3,5 мільйона: на аукціон виставили найкращий Lamborghini
Фокус
2025-05-12T13:21:48Z
ЄСА надала автовиробникам саме те, про що вони просили
Топ Жир
2025-05-12T13:00:04Z
Електромобілі Hyundai у небезпеці: китайські бренди націлились на ринок Південної Кореї
AutoGeek
2025-05-12T12:48:25Z
BMW презентував спецверсію кросовера X7 за $110 000
AutoCentre
2025-05-12T12:16:32Z
День ангела 13 травня: кого та як вітати з іменинами
TSN
2025-05-12T21:18:30Z
Квіткова повня 12 травня 2025 року: чому така назва
TSN
2025-05-12T17:24:49Z
Скорпіонам варто знайти мудрого керівника, а Водоліям слід іноді розслаблятися: гороскоп за картами Таро на 12 травня 2025 року
ТСН
2025-05-12T17:24:05Z
Астрологи назвали знаки зодіаку, які мають найчистішу карму
ТСН
2025-05-12T17:23:42Z
Спробуйте найпопулярніший весняний десерт: всього чотири інгредієнти — і неймовірна смакота готова
TSN
2025-05-12T17:23:39Z
Як садити розсаду помідорів: покрокова інсттукція для гарного врожаю
ТСН
2025-05-12T17:23:20Z
Чим підживити огірки, щоб не були гіркими: покладіть це в лунки — і овочі виростуть смачними
TSN
2025-05-12T17:23:15Z
Цей настій із бур’яну допоможе отримати потрійний урожай великих і солодких помідорів
TSN
2025-05-12T17:23:11Z
Як прибрати бруд всередині барабану пральної машини: кидаєте 80 г — і буде сяяти чистотою
TSN
2025-05-12T17:22:39Z
Костюк поступилася прихильниці Лукашенка на турнірі WTA 1000 у Римі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T21:07:55Z
Пішов з життя легендарний американський реслер
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T18:33:38Z
Світоліна пробилася до чвертьфіналу турніру WTA 1000 у Римі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T15:39:47Z
Визначився новий головний тренер збірної Бразилії з футболу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T14:36:23Z
Українські дівчата у серії пенальті здолала Марокко на Турнірі розвитку УЄФА
УкраинФорм
2025-05-12T14:27:11Z
Реал зробив запит по Тео Ернандесу — Скіра
Football.ua
2025-05-12T14:19:07Z
Зірковий Мбаппе повторив рекорд легенд Барселони в Ель Класіко
24tv
2025-05-12T13:57:33Z
Конте: Мене дратує, коли ми не перемагаємо
Football.ua
2025-05-12T13:46:42Z
"Він може зупинити": колишній чемпіон світу дав сміливий прогноз на реванш Усик – Дюбуа
24tv
2025-05-12T13:39:23Z
«Укрпошта» оголосила про запуск нового сервісу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T01:18:27Z
Під вершиною на Алясці може ховатися база прибульців — ЦРУ
ТСН
2025-05-12T17:26:47Z
Магнітні бурі не дають спокою українцям: якою буде сонячна активність 12 травня
TSN
2025-05-12T17:24:56Z
Учені виявили на Марсі океани: де планета ховає воду
TSN
2025-05-12T17:23:33Z
В OpenAI розповіли, чому не відкривають функцію клонування голосу
ТСН
2025-05-12T17:22:09Z
Apple планує суттєво підвищити ціни на iPhone — WSJ
ТСН
2025-05-12T17:21:07Z
Принтер замість плити: як готуватимуть 2050 року та які будуть страви
ТСН
2025-05-12T17:19:49Z
Як очистити пральну машину від бруду й неприємного запаху в домашніх умовах: до відсіку для порошку засипте 75 г цього засобу
ТСН
2025-05-12T17:19:11Z
Вчені назвали дату "смерті" Всесвіту
ТСН
2025-05-12T17:18:57Z