/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F38339bb1813440f257256af046cec314.jpg)
Колишні «вагнерівці» поспілкувалися з родинами воїнів, які могли потрапити в полон до ПВК
Як передає Укрінформ, про це Коордштаб повідомляє у Телеграмі.
З родичами полонених і зниклих безвісти оборонців спілкувався секретар Коордштабу Дмитро Усов.
Участь у заході також взяли колишні російські військовослужбовці, які належали до ПВК “Вагнер”, а зараз перебувають в українському полоні або перейшли на бік України і беруть участь у бойових діях проти Російської Федерації, зокрема в підрозділах Російського добровольчого корпусу і легіоні "Свобода Росії" (позивні “Вайт”, “Кома”, “Керук”, “Пропил” і “Шамшир”).
Основні питання, порушені під час зустрічі, стосувалися отримання інформації про зниклих безвісти бійців, обставин і місць зникнення, з’ясування ймовірних місць і умов утримання, стану здоров’я тощо.
Відповідаючи на запитання членів сімей зниклих безвісти українських захисників, колишні “вагнерівці” розповіли про локації ведення бойових дій, де вони брали участь, співвідношення загиблих бійців з обох сторін, поводження з полоненими, пораненими і тілами загиблих оборонців, місця утримання й лікарні на тимчасово захоплених територіях України.
“Поки ви не стоїте біля ями 2х2 – надія є завжди”, – сказав один із колишніх "вагнерівців".
Усов ознайомив присутніх на зустрічі родичів із заходами, яких вживає Коордштаб для пошуку й визволення зниклих безвісти, наголосивши, що для отримання й обробки даних використовуються всі доступні джерела й ресурси.
Він зазначив, що РФ не надає жодної офіційної інформації про полонених військовослужбовців, місця їхнього утримання чи переміщення.
“Для нас важливо підтримувати активний взаємозв’язок з родинами", – підкреслив секретар Коордштабу і додав, що “лише спільна робота і спільні зусилля можуть дати той результат, на який ми чекаємо – повернення наших громадян додому.”
Як повідомляв Укрінформ, 19 березня між Україною і Росією відбувся один з найбільших обмінів полоненими. 175 українських захисників звільнено з російського полону. Ще 22 захисники повернулися додому завдяки заходам поза обмінами.