MY.UAНовини
Поле битви – Арктика․ Як Росія погрожує Норвегії та хоче загарбати острів Шпіцберген
Поле битви – Арктика․ Як Росія погрожує Норвегії та хоче загарбати острів Шпіцберген

Поле битви – Арктика․ Як Росія погрожує Норвегії та хоче загарбати острів Шпіцберген

У Північній Європі, на відміну від друга президента США Стіва Віткоффа, вже є чітке розуміння, що Росія – загроза для всього субконтиненту і навіть більше. Нині держава-терористка через диверсії, залякування, погрози і навіть сепаратні переговори зі США активно шукає потенційну "слабку ланку".

Однією з них може виявитись Норвегія, зокрема її арктичні володіння, які через глобальне потепління швидко перетворилися з "краю географії" на ласий шматок. 24 Канал розповідає, як Арктика стає потенційно гарячою точкою.

Для чого Росії Арктика та острів Шпіцберген

Коли в далекому 2008 році славетний норвезький письменник Ю Несбьо придумав історію про те, як Росія захопила та окупувала Норвегію (вона згодом перетворилася на серіал Occupied). Тоді він навряд чи міг припустити, що таке дійсно може статися. Утім, сьогодні, на думку багатьох експертів, це цілком реальний сценарій на найближчі роки.

Росія не приховує свого інтересу до Арктики й хоча сама контролює чимало територій в регіоні, традиційно не зупиняється на досягнутому і прагне розширити експансію. Власне, цей процес вже відбувається й епіцентром зусиль агресора є острів Шпіцберген у Північному Льодовитому Океані.


Шпіцберген – найбільший острів архіпелагу, що входить до складу Норвегії, в Північному Льодовитому океані / Мапа Britannica

Він належить Норвегії, відповідно до угоди 1920 року – так званого "Шпіцбергенського трактату". Та сама угода передбачає демілітаризацію острова, а також рівні права та можливості для всіх країн, які захочуть вести тут мирну господарську діяльність.

Попередня угода, укладена в 1872 році, визнала рівність економічних інтересів Норвегії (тоді перебувала в союзі зі Швецією – 24 Канал) та Росії. Відтоді на острові легальний статус отримали російські рибалки та китобої, а вже у 20-му столітті на Шпіцбергені з'явилися російські вугільні шахти. Це, до речі, відповідь на питання, звідки взялися і що взагалі робили росіяни у відомому і дійсно страшному серіалі Fortitude.

  • Нині Росія залишається єдиною державою, що приєдналася до "Шпіцбергенського трактату" та є партнером Норвегії.
  • Радянський Союз поклав око на острів у 1930-ті, коли почав вимагати в норвезького уряду перегляд угоди та розміщення на стратегічно важливому Шпіцбергені своїх воєнних баз.

У 1947 році норвезький парламент, здавалось, поставив крапку в цьому питанні, коли 101 голосом проти 10 ухвалив рішення про відмову росіянам. З того часу багато що змінилося – російський вугільний бізнес на полярному архіпелазі занепав, а населення головного центру "русского міра" – селища Баренцбург, скоротилося до кількох сотень людей. Інші ж поселення були взагалі законсервовані або впритул до цього наблизились.

Прямий економічний зиск від видобутку вугілля за 1300 кілометрів від "великої землі" завжди був сумнівним, натомість геополітичне значення та присутність росіян у стратегічно важливому регіоні, який може контролювати всю північну Атлантику, були справжньою та головною причиною російської присутності.

Норвежці небезпечного гостя довго терпіли, а після розвалу СРСР навіть намагалися подружитися. Особливо теплі відносини виникли в часи президента Мєдвєдєва та прем'єрства Єнса Столтенберга. Але у міру того, як Росія показувала своє справжнє обличчя, дружба почала сходити нанівець, а після повномасштабного вторгнення Росії до України ні в кого в Норвегії не залишилося сумнівів, що на Шпіцбергені пригріли дуже небезпечну змію.

Тому співпраця з Росією, яка йшла під егідою Арктичної ради, була заморожена. Росіяни поводилися відповідно, регулярно даючи привід норвежцям нервувати та хвилюватися за власну безпеку.

Довідково! Норвегія – країна НАТО, вона активно підтримує Україну, суттєво збільшивши свої зобов’язання як союзника у 2025 році. Все це не може не дратувати росіян. Норвегія має і сухопутний кордон з Росією, а також спільний повітряний і морський простір. Вони стали ареною російської гібридної війни з диверсіями, засиланням шпигунів і агентів впливу, глушінням систем GPS за допомогою РЕБ, демонстративним дефіле атомних підводних човнів і воєнних літаків.

Журналіст The New Yorker Бен Тауб написав про це надцікавий лонгрід. Він два роки відвідував навчання НАТО у Норвегії та жив у прикордонному містечку Кіркенес, де дізнався, як проходить гібридна війна Росії на півночі та навіть побачив справжню російську шпигунку.

Прямі погрози Росії на адресу Норвегії

Росія офіційно визнала Норвегію недружньою країною, а її перші особи регулярно почали погрожувати скандинавам.

Тон задає наближений до Путіна Ніколай Патрушев. Він звинуватив Норвегію в порушенні договору 100-річної давнини, звинувативши Осло в спробах мілітаризації Шпіцбергену.

Військова активність країн-членів НАТО в Арктиці сприяє зростанню конфліктного потенціалу в регіоні. Країни Заходу проводять політику, спрямовану на стримування Росії в регіоні…Заморожено міжнародне співробітництво по лінії Арктичної ради та інших міжнародних форматів, що діють в Арктичному регіоні. Здійснюються спроби обговорення арктичних проблем без участі нашої країни,
– скаржився друг Путіна та нині його офіційний помічник та куратор флоту на засіданні російської Морської колегії в грудні 2024 року.

У березні 2025-го року Патрушев-старший був більш жорстким, коли у великому інтерв'ю журналу "Національна оборона" заявив, що НАТО загрожує національним інтересам Росії в Атлантичному і Північному Льодовитому океанах. Ба більше, він заявив, що Москва має право і навіть зобов'язана вжити негайних заходів для захисту від таких загроз.

Спроби мілітаризації Арктики вже давно стали частиною західного геополітичного порядку денного. Це насамперед пов'язано з наростанням світової конкуренції за природні ресурси, що породжує глобальне економічне протиборство і боротьбу за нові транзитні маршрути. У зв'язку з цим значущість багатющого полярного регіону буде тільки зростати. Наприклад, в Арктиці розташовуються такі запаси природних ресурсів, на тлі яких часто тьмяніють найпривабливіші родовища в інших регіонах світу. Водночас Росія вважає, що Арктика має бути територією світу, де багато держав можуть спільно реалізовувати економічні та науково-дослідні проєкти, використовувати транспортний потенціал північних морів,
– Патрушев-старший про значення Арктики.

От тільки під "багатьма державами" Росія вочевидь розуміє себе і свого старшого партнера – Китай, можливо, тепер і США (саме таку наживку для команди Трампа закидав Путін та його перемовники в Саудівській Аравії). Натомість всі інші мають просто стояти обабіч, а у випадку Норвегії – ще й потенційно поступитись власним суверенітетом.


Навчання у Норвегії / Фото forsvaret.no

Для чого всім так потрібна Арктика

До речі, чогось схожого США вимагають від Данії. Намагаючись обґрунтувати необхідність "віджиму" Гренландії, міністр торгівлі Говард Латнік навіть почав паплюжити пам'ять першовідкривачів острова – вікінгів, розповідаючи про їхні страшні злочини 1000 років.

Цікаво, чи працює така логіка у зворотному напрямку і чи не потрібно буде нинішнім господарям Америки поступитися землями та владою корінному населенню?

40 років тому в Голлівуді придумали химерну та дуже небезпечну істоту, яка активізовувалася і чинила страшні та криваві речі, коли на Землі суттєво теплішало. Її звали Хижак (він же Predator) і перемогти її міг лише хтось на кшталт Арнольда Шварценеггера в праймі. Нині на планеті ми саме спостерігаємо глобальне потепління, а хижі погляди спрямовані на Арктику, яка ось-ось (в межах кількох десятків років) має стати повноцінно судноплавною.

Нині це можливо лише кілька місяців на рік, що нівелює всі переваги контрольованого Росією Північного морського шляху та відкриє зацікавленим особам свої багатства, які, як очікується, стане значно простіше (і дешевше) видобувати.

Саме цим пояснюється й активність Китаю, який з 2013 року "прописався" в Арктичні раді, хоча зовсім не арктична держава. В цьому полягає й інтерес президента Трампа, який з грацією слона в посудній лавці нині намагається прибрати до рук Гренландію.

14 березня 2025 росіяни викликали в МЗС посла Норвегії Роберта Квіле, щоб повідомити йому, що Москва розглядає зусилля Осло зі зміцнення своєї оборони на Шпіцбергені та архіпелазі Шпіцберген як порушення Договору про Шпіцберген 1920 року. Тоді ж росіяни закликали Норвегію "відмовитися від будь-якої активності, що підриває міжнародно-правові засади режиму архіпелагу, сприяє привнесенню на територію Шпіцбергену і в прилеглі морські простори конфліктного потенціалу, що веде до нагнітання напруженості в регіоні".

При цьому формальним приводом гніву Москви стали модернізація аеродрому та причальної інфраструктури на острові Ян-Маєн. Але нюанс полягає в тому, що цей острів входить до Шпіцбергенського архіпелагу, але не підпадає під дію угоди 1920 року.

Це суверенна земля Норвегії, яка може робити там все, що забажає, – навіть надсилати десяток військових (це реальні цифри). Але навіть це бісить росіян і вкотре доводить, що вони шукають лише привід, щоб перевірити, чи буде діяти "5 стаття" Вашингтонського договору в умовах Арктики.


Воєнні бази в Арктиці / Мапа CSIS

Найкраща інвестиція для Норвегії: до чого тут Україна

Звісно, країни НАТО не сидять без діла – вони проводять традиційні навчання Nordic Response, під час яких вчаться на узбережжі Норвегії відбивати російський десант, але нині все вказує на те, що якщо доведеться робити це в реальності, то без Америки. Бо після приходу Трампа до влади США колись потужне НАТО в один момент перетворилось на "хворого пацієнта".

Американці чітко дали зрозуміти, що їм не до Європи, ба більше, їм куди цікавіше ділити світ на зони впливу, ніби на дворі знову 1945 рік і Ялтинська конференція ось-ось почнеться.


Навчання Nordic Response / Фото Flickr

У цій ситуації Норвегія легко може стати наступною жертвою російської агресії, а росіянам навіть не треба буде щось особливо вигадувати, бо на Шпіцбергені вже давно підготовлене "для захисту російськомовне населення", а від дружби Осло з Києвом – один крок на перетворення в "норвезький режим", який "абсолютно точно має" десь на тому ж Шпіцбергені чи десь серед "історичних російських земель" на узбережжі Норвегії секретні біолабораторії НАТО (можна навіть нічого особливо не вигадувати, а взяти фабулу з першого сезону Fortitude).

А відповідно – терміново потрібна нова "маленька переможна війна". І якщо не вийде на Балтиці, то чому б не спробувати "обхідний шлях", адже Норвегію атакувати буде навіть простіше, бо Мурманськ поруч і в Баренцевому морі спротив буде вочевидь меншим.

Російська Федерація завжди виступала за розвиток конструктивної взаємодії в Заполяр'ї з метою збереження миру і стабільності в регіоні, сталого розвитку Арктики, захисту інтересів корінного населення, збереження вразливого арктичного середовища. І зараз готові до діалогу з питань арктичного порядку денного, зокрема в рамках Арктичної ради, за умови, що він здійснюватиметься на рівноправній і взаємовигідній основі. Роботу в Раді вибудовуватимемо з огляду на реальний стан справ у даному форматі та завдання, що стоять перед нашою країною на згаданому напрямі,
– речниця МЗС Росії Марія Захарова 24 січня 2025 року ритуально закликає враховувати "позиції на землі", цього разу в Арктиці.

Як це зупинити? Звісно, не переговорами – скаженого вбивцю можна зупинити лише силою. Це довів український спротив. І, на щастя, це зрозуміли нарешті й в Європі. Зокрема у Норвегії. Лише переможена Росія втратить свій імперіалістичний апетит і більше не буде простягати руки на чужі землі.


Військові навчання в Арктиці / Фото forsvaret.no

20 березня 2025 року Осло відвідав український президент Володимир Зеленський. Під час його зустрічі з норвезьким прем'єром Гаром Стере було оголошено, що Королівство збільшує цьогорічний обсяг підтримки України до майже 8 мільярдів доларів, а також масштабує співпрацю з виробництва зброї та ППО.

Потроєння норвезької оборонної підтримки, яке одностайно підтримав парламент, негайно буде переведено в підтримку артилерією, боєприпасами, дронами та інвестиціями у власну українську базу виробництва,
– норвезький прем’єр Гар Стере про важливість підтримки України, 20 березня 2025 року.


Зеленський і Стере / Фото ОП

Також у практичну площину перейшло обговорення питання фінансування українського спротиву в разі відмови США коштом грошей з Суверенного фонду Норвегії, який є одним з найбільших у світі (становить 1,7 трильйона євро).

Норвежці точно знаються на інвестиціях, але логіка підказує, що нині вони мають зробити свою найкращу та найвдалішу інвестицію – у європейську безпеку, а значить і у власне майбутнє.

Теги за темою
НАТО
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
"Женщину трогают за грудь, мужчину хватают за пах": Metal Gear Solid Delta: Snake Eater получила взрослый возрастной рейтинг
GameMag
2025-03-31T19:46:10Z
Назад в Верданск: Microsoft отчаянно пытается вернуть игроков в Call of Duty: Warzone
GameMag
2025-03-31T19:37:07Z
Осторожно, апрель 2025: опасные дни, которые могут перевернуть вашу жизнь
Знай
2025-03-31T19:30:00Z
18+ и очень откровенное белье: чем удивляли украинки в этот Sexymonday
Gazeta UA
2025-03-31T19:13:47Z
Планшеты Samsung начали продаваться в Нидерландах до официального анонса
Корреспондент
2025-03-31T19:01:14Z
"Вдохновлялись Dark Souls": Посмотрите новый мясной геймплей DOOM: The Dark Ages в 4K при 60 FPS — шутер выйдет в Battle.net
GameMag
2025-03-31T18:58:46Z
На PlayStation 5 и PlayStation 5 Pro обнаружена проблема с VRR — некоторые игры страдают от микрофризов
GameMag
2025-03-31T18:58:42Z
Nippon Steel розглядає інвестиції в US Steel
AgroNews
2025-03-31T18:12:06Z
Asia Today: NCSoft, Nexon, Netmarble и Krafton сражаются за права на StarCraft
GameMag
2025-03-31T15:19:17Z
Советы для идеального секса в душе: что следует учесть
Comments UA
2025-03-31T19:51:25Z
О дерунах забудете: рецепт легендарных кабачковых оладий изменит вашу жизнь
Знай
2025-03-31T18:51:26Z
Кто счастливее "совы" или "жаворонки": результаты исследования
Comments UA
2025-03-31T18:18:18Z
Что не стоит выносить из кухни: полезные вещи, которые неожиданно могут понадобиться
Gazeta UA
2025-03-31T18:18:08Z
Гороскоп на 1 апреля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-03-31T18:15:51Z
Гороскоп на вторник 1 апреля 2025 года
UAToday
2025-03-31T18:15:26Z
Особенно аппетитная намазка на бутерброды: берем сыр и горстку оливок
Telegraf
2025-03-31T17:09:46Z
Как подзарядить себя и свою команду
Лига
2025-03-31T16:24:03Z
Очень красивые и яркие пасхальные яйца без капли химии: натуральный способ
Telegraf
2025-03-31T14:45:30Z
На шахте в Испании погибли пять шахтеров
Корреспондент
2025-03-31T20:09:25Z
Чиновник Гоструда пообещал за взятку скрыть гибель подростка
Корреспондент
2025-03-31T20:03:54Z
Военные преступления в Буче: правоохранители за год раскрыли 72 убийства
Корреспондент
2025-03-31T20:03:45Z
В Киеве нетрезвый мужчина стрелял в больнице
Gazeta UA
2025-03-31T19:57:45Z
Может убить 300 тысяч человек: Япония готовится к мегаземлетрясению
Фокус
2025-03-31T19:57:11Z
В Сиховском районе Львова задержали парня и девушку со взрывчаткой
Gazeta UA
2025-03-31T19:21:56Z
Россияне ударили по Купянску, есть раненые
UAToday
2025-03-31T18:15:07Z
Россияне ударили по Запорожской области – есть погибшая и пострадавшая
Лига
2025-03-31T17:42:26Z
Несовершеннолетний погиб на производстве: решение Госслужбы по вопросам труда шокировало
Comments UA
2025-03-31T17:21:03Z
Криштиану Роналду наносит ответный удар: любителям файтингов и футбола сделали подарок
Знай
2025-03-31T19:51:08Z
Спорт по знаку Зодиака: какие тренировки дадут наилучший результат
Comments UA
2025-03-31T19:15:32Z
Яремчук - о дубле Панатинаикосу: Я очень горжусь этим
Корреспондент
2025-03-31T13:28:04Z
Атлетико хочет обменяться игроками с Челси
Корреспондент
2025-03-31T12:28:55Z
Криштиану Роналду летом может вернуться в "Реал" – СМИ
ZN UA
2025-03-31T11:04:50Z
Артета подтвердил, что лидер Арсенала готов к возвращению на поле
Корреспондент
2025-03-31T10:54:43Z
Свитолина вернулась в двадцатку лучших теннисисток мира
ZN UA
2025-03-31T10:22:51Z
Еще один украинец может отобраться на ЧМ по футболу среди клубов
Корреспондент
2025-03-31T09:15:10Z
После громкого дебюта на тренерском поприще Филипе Луис отказался возглавить сборную Бразилии
Известия Киев
2025-03-31T08:34:19Z
Ситуация на фронте на вечер 31 марта
UAToday
2025-03-31T20:18:25Z
ВСУ на наиболее сложном направлении фронта обезвредили 382 оккупанта - Генштаб
Gazeta UA
2025-03-31T20:03:46Z
РФ давит на Торецк: существует ли риск потерять город
Comments UA
2025-03-31T20:03:17Z
Погода в Украине 1 апреля: постепенное похолодание и дожди
Комсомольская правда
2025-03-31T19:33:21Z
Жары ждать не стоит: Диденко удивила украинцев прогнозом погоды в апреле
Хвиля
2025-03-31T19:21:27Z
Военный по контракту "18-24" погиб на фронте: что известно
Comments UA
2025-03-31T18:36:31Z
Российская БМП расстреляла свою пехоту: началась паника. ВИДЕО
Новости Украины
2025-03-31T18:36:03Z
1, снег и возвращение холода в Украину: какую погоду обещают нам в апреле
Знай
2025-03-31T18:30:03Z
Выдумывали здания, чтобы "воровать" землю: появились новые подробности прослушки из кабинета Комарницкого
Telegraf
2025-03-31T18:18:51Z
Вернулась после тяжелой болезни: Ирина Билык обратилась к поклонникам
GlavRed
2025-03-31T20:27:45Z
Был секс-символом 20 века: как менялся на протяжении карьеры звезда "Поющие в терновнике" Ричард Чемберлен
Telegraf
2025-03-31T18:27:38Z
Просто вчерашний день: украинкам подсказали, какие джинсы лучше не надевать весной 2025
Знай
2025-03-31T17:51:53Z
Ketchup Entertainment спасла фильм «Койот против Acme» от Warner Bros. Discovery
GameMag
2025-03-31T16:01:15Z
Елена Зеленская для встречи с представителями вузов надела дорогое украшение: сколько оно стоит/Ювелирное изделие изготовлено из золота
Апостроф
2025-03-31T15:51:55Z
"Я никогда не врала": экс-помощница Дэвида Бекхэма снова рассказала об их романе
Фокус
2025-03-31T15:51:33Z
Репутация испачкана? София Ротару все носиться со своей квартирой в москве, никак не продаст
Знай
2025-03-31T15:51:26Z
Украинский трейлер мелодрамы «Материалисты»
Кино-Театр
2025-03-31T14:21:53Z
59-летняя Синди Кроуфорд похвасталась роскошной фигурой в новой фотосессии
Фокус
2025-03-31T14:06:46Z
Неизбежный удар? Известный таролог рассказала, какие города Украины в опасной зоне
Знай
2025-03-31T20:31:49Z
Коррупция убивает: власти напомнили о скандале с бракованными минами
Comments UA
2025-03-31T20:27:13Z
В Украине появились автомобильные номера нового формата: кому их выдают и сколько это стоит
Новости Украины
2025-03-31T19:33:43Z
Путин объявил самый массовый призыв за 14 лет
UAToday
2025-03-31T18:15:17Z
Девять главных новостей Украины и мира на 21:00 31 марта
Лига
2025-03-31T18:03:50Z
Россия начала чаще использовать зенитные FPV-дроны для сбивания украинских БпЛА
Факти ICTV
2025-03-31T17:39:56Z
Бронирование от мобилизации в Украине значительно упростили: как справиться за три дня
Знай
2025-03-31T17:35:38Z
В школах РФ будут агитировать ранние браки: ведут курс "Семьеведение"
Апостроф
2025-03-31T17:21:03Z
Лучшая точность и дальность: для ВСУ создали новый гранатомет AGL-53
Факти ICTV
2025-03-31T17:09:30Z
Забудете о перекусах перед сном: чем ужинать и не набирать вес
Gazeta UA
2025-03-31T17:00:00Z
Ученые назвали самый важный прием пищи, которой нельзя пропускать
Comments UA
2025-03-31T16:36:23Z
Врач за три недели сгорел от рака: на какие симптомы не обратил внимания
Comments UA
2025-03-31T15:39:59Z
Меню по знаку Зодиака: кому звезды не советуют употреблять мясо
Comments UA
2025-03-31T15:15:42Z
3 убийцы памяти: продукты, которые вредят вашему мозгу
Знай
2025-03-31T14:51:16Z
Об этом следует знать каждому: целесообразно ли жарить яйца на сливочном масле
Comments UA
2025-03-31T13:09:16Z
Опасные свойства морепродуктов: кому не стоит их употреблять
Comments UA
2025-03-31T13:06:18Z
Против деменции: Великобритания выделяет £2 млн на цифровые тесты
Факти ICTV
2025-03-31T12:57:46Z
Ученые выяснили симптомы плохо диагностируемой, но опасной болезни сердца
Факти ICTV
2025-03-31T12:36:15Z
Политолог предупредил о рисках морского перемирия: «Это не будет выполнено стопроцентно»
Политека
2025-03-31T20:18:58Z
Филе - 190 грн, а ребра по 200: магазины резко изменили цены на курятину, свинину и говядину
Знай
2025-03-31T20:12:00Z
ФЛПов с 1 апреля ждут изменения: что важно знать
Telegraf
2025-03-31T20:09:21Z
"Теневой флот" РФ обманом прорвался в Балтийское море: СМИ раскрыли схему
Новости Украины
2025-03-31T18:15:51Z
Рекордный дефицит бюджета России превысил прогнозы
Корреспондент
2025-03-31T18:00:25Z
Пришло время салатов: супермаркеты резко изменили ценники на кукурузу, оливки и зеленый горошек
Знай
2025-03-31T17:21:47Z
Крупнейшая государственная структура Украины получит новые полномочия
Gazeta UA
2025-03-31T17:12:46Z
Цены на топливо снижаются: сколько теперь стоит бензин, дизель и автогаз
Gazeta UA
2025-03-31T16:48:31Z
НБУ снизил курс доллара на первый день апреля
Корреспондент
2025-03-31T16:24:30Z
Альтернатива CX-5: Mazda анонсировала недорогой электрокроссовер
Фокус
2025-03-31T16:06:41Z
Toyota не успевает за спросом на собственные гибриды
Корреспондент
2025-03-31T15:03:58Z
BYD строит мегафабрику размером с город
Корреспондент
2025-03-31T14:42:49Z
На украинский рынок вышел более мощный конкурент Mercedes-AMG G63 от Land Rover
Фокус
2025-03-31T12:51:24Z
В Украине на продажу в ОЛХ выставили совковый тяжелый танк 1950 года выпуска
Известия Киев
2025-03-31T06:36:55Z
Первый серийный летающий автомобиль успешно прошел испытания
UAToday
2025-03-30T09:30:45Z
Для жестких и экстремальных дорог: автолюбителям показали копию Land Roover с двигателем BMW
Знай
2025-03-30T03:51:27Z
В Украине продают танк Т-10: сколько он стоит
TSN
2025-03-30T00:48:16Z
Российским ударом по Днепру уничтожено детище Маска: фото
TSN
2025-03-30T00:04:22Z
Путин смеется над попытками Запада остановить войну - Зеленский
Корреспондент
2025-03-31T20:24:31Z
Путин не ответил "взаимностью" Трампу: переломный момент подхода США все ближе — NYT
Telegraf
2025-03-31T20:24:18Z
Россия начала незаконный призыв на ВОТ - МИД
Корреспондент
2025-03-31T19:46:33Z
Не сойдет с французской политической орбиты: эксперт о влиянии приговора Марин Ле Пен
Факти ICTV
2025-03-31T19:43:19Z
"Трампа водят за нос, как ослика на арене", - Жданов описал большой обман Путин
Новости Украины
2025-03-31T19:18:38Z
Трамп и Путин медленно прибивают Украину к кресту: The Hill пишет о новой стратегии США
Comments UA
2025-03-31T19:18:33Z
Кремль признался, что хочет устранить Зеленского
Comments UA
2025-03-31T19:18:12Z
РФ помогла осужденному молдавскому депутату сбежать в Приднестровье
Корреспондент
2025-03-31T19:13:50Z
Медведчука вызывают в Украину: что от него хотят
Telegraf
2025-03-31T19:00:12Z