MY.UAНовини
Поле битви – Арктика․ Як Росія погрожує Норвегії та хоче загарбати острів Шпіцберген
Поле битви – Арктика․ Як Росія погрожує Норвегії та хоче загарбати острів Шпіцберген

Поле битви – Арктика․ Як Росія погрожує Норвегії та хоче загарбати острів Шпіцберген

У Північній Європі, на відміну від друга президента США Стіва Віткоффа, вже є чітке розуміння, що Росія – загроза для всього субконтиненту і навіть більше. Нині держава-терористка через диверсії, залякування, погрози і навіть сепаратні переговори зі США активно шукає потенційну "слабку ланку".

Однією з них може виявитись Норвегія, зокрема її арктичні володіння, які через глобальне потепління швидко перетворилися з "краю географії" на ласий шматок. 24 Канал розповідає, як Арктика стає потенційно гарячою точкою.

Для чого Росії Арктика та острів Шпіцберген

Коли в далекому 2008 році славетний норвезький письменник Ю Несбьо придумав історію про те, як Росія захопила та окупувала Норвегію (вона згодом перетворилася на серіал Occupied). Тоді він навряд чи міг припустити, що таке дійсно може статися. Утім, сьогодні, на думку багатьох експертів, це цілком реальний сценарій на найближчі роки.

Росія не приховує свого інтересу до Арктики й хоча сама контролює чимало територій в регіоні, традиційно не зупиняється на досягнутому і прагне розширити експансію. Власне, цей процес вже відбувається й епіцентром зусиль агресора є острів Шпіцберген у Північному Льодовитому Океані.


Шпіцберген – найбільший острів архіпелагу, що входить до складу Норвегії, в Північному Льодовитому океані / Мапа Britannica

Він належить Норвегії, відповідно до угоди 1920 року – так званого "Шпіцбергенського трактату". Та сама угода передбачає демілітаризацію острова, а також рівні права та можливості для всіх країн, які захочуть вести тут мирну господарську діяльність.

Попередня угода, укладена в 1872 році, визнала рівність економічних інтересів Норвегії (тоді перебувала в союзі зі Швецією – 24 Канал) та Росії. Відтоді на острові легальний статус отримали російські рибалки та китобої, а вже у 20-му столітті на Шпіцбергені з'явилися російські вугільні шахти. Це, до речі, відповідь на питання, звідки взялися і що взагалі робили росіяни у відомому і дійсно страшному серіалі Fortitude.

  • Нині Росія залишається єдиною державою, що приєдналася до "Шпіцбергенського трактату" та є партнером Норвегії.
  • Радянський Союз поклав око на острів у 1930-ті, коли почав вимагати в норвезького уряду перегляд угоди та розміщення на стратегічно важливому Шпіцбергені своїх воєнних баз.

У 1947 році норвезький парламент, здавалось, поставив крапку в цьому питанні, коли 101 голосом проти 10 ухвалив рішення про відмову росіянам. З того часу багато що змінилося – російський вугільний бізнес на полярному архіпелазі занепав, а населення головного центру "русского міра" – селища Баренцбург, скоротилося до кількох сотень людей. Інші ж поселення були взагалі законсервовані або впритул до цього наблизились.

Прямий економічний зиск від видобутку вугілля за 1300 кілометрів від "великої землі" завжди був сумнівним, натомість геополітичне значення та присутність росіян у стратегічно важливому регіоні, який може контролювати всю північну Атлантику, були справжньою та головною причиною російської присутності.

Норвежці небезпечного гостя довго терпіли, а після розвалу СРСР навіть намагалися подружитися. Особливо теплі відносини виникли в часи президента Мєдвєдєва та прем'єрства Єнса Столтенберга. Але у міру того, як Росія показувала своє справжнє обличчя, дружба почала сходити нанівець, а після повномасштабного вторгнення Росії до України ні в кого в Норвегії не залишилося сумнівів, що на Шпіцбергені пригріли дуже небезпечну змію.

Тому співпраця з Росією, яка йшла під егідою Арктичної ради, була заморожена. Росіяни поводилися відповідно, регулярно даючи привід норвежцям нервувати та хвилюватися за власну безпеку.

Довідково! Норвегія – країна НАТО, вона активно підтримує Україну, суттєво збільшивши свої зобов’язання як союзника у 2025 році. Все це не може не дратувати росіян. Норвегія має і сухопутний кордон з Росією, а також спільний повітряний і морський простір. Вони стали ареною російської гібридної війни з диверсіями, засиланням шпигунів і агентів впливу, глушінням систем GPS за допомогою РЕБ, демонстративним дефіле атомних підводних човнів і воєнних літаків.

Журналіст The New Yorker Бен Тауб написав про це надцікавий лонгрід. Він два роки відвідував навчання НАТО у Норвегії та жив у прикордонному містечку Кіркенес, де дізнався, як проходить гібридна війна Росії на півночі та навіть побачив справжню російську шпигунку.

Прямі погрози Росії на адресу Норвегії

Росія офіційно визнала Норвегію недружньою країною, а її перші особи регулярно почали погрожувати скандинавам.

Тон задає наближений до Путіна Ніколай Патрушев. Він звинуватив Норвегію в порушенні договору 100-річної давнини, звинувативши Осло в спробах мілітаризації Шпіцбергену.

Військова активність країн-членів НАТО в Арктиці сприяє зростанню конфліктного потенціалу в регіоні. Країни Заходу проводять політику, спрямовану на стримування Росії в регіоні…Заморожено міжнародне співробітництво по лінії Арктичної ради та інших міжнародних форматів, що діють в Арктичному регіоні. Здійснюються спроби обговорення арктичних проблем без участі нашої країни,
– скаржився друг Путіна та нині його офіційний помічник та куратор флоту на засіданні російської Морської колегії в грудні 2024 року.

У березні 2025-го року Патрушев-старший був більш жорстким, коли у великому інтерв'ю журналу "Національна оборона" заявив, що НАТО загрожує національним інтересам Росії в Атлантичному і Північному Льодовитому океанах. Ба більше, він заявив, що Москва має право і навіть зобов'язана вжити негайних заходів для захисту від таких загроз.

Спроби мілітаризації Арктики вже давно стали частиною західного геополітичного порядку денного. Це насамперед пов'язано з наростанням світової конкуренції за природні ресурси, що породжує глобальне економічне протиборство і боротьбу за нові транзитні маршрути. У зв'язку з цим значущість багатющого полярного регіону буде тільки зростати. Наприклад, в Арктиці розташовуються такі запаси природних ресурсів, на тлі яких часто тьмяніють найпривабливіші родовища в інших регіонах світу. Водночас Росія вважає, що Арктика має бути територією світу, де багато держав можуть спільно реалізовувати економічні та науково-дослідні проєкти, використовувати транспортний потенціал північних морів,
– Патрушев-старший про значення Арктики.

От тільки під "багатьма державами" Росія вочевидь розуміє себе і свого старшого партнера – Китай, можливо, тепер і США (саме таку наживку для команди Трампа закидав Путін та його перемовники в Саудівській Аравії). Натомість всі інші мають просто стояти обабіч, а у випадку Норвегії – ще й потенційно поступитись власним суверенітетом.


Навчання у Норвегії / Фото forsvaret.no

Для чого всім так потрібна Арктика

До речі, чогось схожого США вимагають від Данії. Намагаючись обґрунтувати необхідність "віджиму" Гренландії, міністр торгівлі Говард Латнік навіть почав паплюжити пам'ять першовідкривачів острова – вікінгів, розповідаючи про їхні страшні злочини 1000 років.

Цікаво, чи працює така логіка у зворотному напрямку і чи не потрібно буде нинішнім господарям Америки поступитися землями та владою корінному населенню?

40 років тому в Голлівуді придумали химерну та дуже небезпечну істоту, яка активізовувалася і чинила страшні та криваві речі, коли на Землі суттєво теплішало. Її звали Хижак (він же Predator) і перемогти її міг лише хтось на кшталт Арнольда Шварценеггера в праймі. Нині на планеті ми саме спостерігаємо глобальне потепління, а хижі погляди спрямовані на Арктику, яка ось-ось (в межах кількох десятків років) має стати повноцінно судноплавною.

Нині це можливо лише кілька місяців на рік, що нівелює всі переваги контрольованого Росією Північного морського шляху та відкриє зацікавленим особам свої багатства, які, як очікується, стане значно простіше (і дешевше) видобувати.

Саме цим пояснюється й активність Китаю, який з 2013 року "прописався" в Арктичні раді, хоча зовсім не арктична держава. В цьому полягає й інтерес президента Трампа, який з грацією слона в посудній лавці нині намагається прибрати до рук Гренландію.

14 березня 2025 росіяни викликали в МЗС посла Норвегії Роберта Квіле, щоб повідомити йому, що Москва розглядає зусилля Осло зі зміцнення своєї оборони на Шпіцбергені та архіпелазі Шпіцберген як порушення Договору про Шпіцберген 1920 року. Тоді ж росіяни закликали Норвегію "відмовитися від будь-якої активності, що підриває міжнародно-правові засади режиму архіпелагу, сприяє привнесенню на територію Шпіцбергену і в прилеглі морські простори конфліктного потенціалу, що веде до нагнітання напруженості в регіоні".

При цьому формальним приводом гніву Москви стали модернізація аеродрому та причальної інфраструктури на острові Ян-Маєн. Але нюанс полягає в тому, що цей острів входить до Шпіцбергенського архіпелагу, але не підпадає під дію угоди 1920 року.

Це суверенна земля Норвегії, яка може робити там все, що забажає, – навіть надсилати десяток військових (це реальні цифри). Але навіть це бісить росіян і вкотре доводить, що вони шукають лише привід, щоб перевірити, чи буде діяти "5 стаття" Вашингтонського договору в умовах Арктики.


Воєнні бази в Арктиці / Мапа CSIS

Найкраща інвестиція для Норвегії: до чого тут Україна

Звісно, країни НАТО не сидять без діла – вони проводять традиційні навчання Nordic Response, під час яких вчаться на узбережжі Норвегії відбивати російський десант, але нині все вказує на те, що якщо доведеться робити це в реальності, то без Америки. Бо після приходу Трампа до влади США колись потужне НАТО в один момент перетворилось на "хворого пацієнта".

Американці чітко дали зрозуміти, що їм не до Європи, ба більше, їм куди цікавіше ділити світ на зони впливу, ніби на дворі знову 1945 рік і Ялтинська конференція ось-ось почнеться.


Навчання Nordic Response / Фото Flickr

У цій ситуації Норвегія легко може стати наступною жертвою російської агресії, а росіянам навіть не треба буде щось особливо вигадувати, бо на Шпіцбергені вже давно підготовлене "для захисту російськомовне населення", а від дружби Осло з Києвом – один крок на перетворення в "норвезький режим", який "абсолютно точно має" десь на тому ж Шпіцбергені чи десь серед "історичних російських земель" на узбережжі Норвегії секретні біолабораторії НАТО (можна навіть нічого особливо не вигадувати, а взяти фабулу з першого сезону Fortitude).

А відповідно – терміново потрібна нова "маленька переможна війна". І якщо не вийде на Балтиці, то чому б не спробувати "обхідний шлях", адже Норвегію атакувати буде навіть простіше, бо Мурманськ поруч і в Баренцевому морі спротив буде вочевидь меншим.

Російська Федерація завжди виступала за розвиток конструктивної взаємодії в Заполяр'ї з метою збереження миру і стабільності в регіоні, сталого розвитку Арктики, захисту інтересів корінного населення, збереження вразливого арктичного середовища. І зараз готові до діалогу з питань арктичного порядку денного, зокрема в рамках Арктичної ради, за умови, що він здійснюватиметься на рівноправній і взаємовигідній основі. Роботу в Раді вибудовуватимемо з огляду на реальний стан справ у даному форматі та завдання, що стоять перед нашою країною на згаданому напрямі,
– речниця МЗС Росії Марія Захарова 24 січня 2025 року ритуально закликає враховувати "позиції на землі", цього разу в Арктиці.

Як це зупинити? Звісно, не переговорами – скаженого вбивцю можна зупинити лише силою. Це довів український спротив. І, на щастя, це зрозуміли нарешті й в Європі. Зокрема у Норвегії. Лише переможена Росія втратить свій імперіалістичний апетит і більше не буде простягати руки на чужі землі.


Військові навчання в Арктиці / Фото forsvaret.no

20 березня 2025 року Осло відвідав український президент Володимир Зеленський. Під час його зустрічі з норвезьким прем'єром Гаром Стере було оголошено, що Королівство збільшує цьогорічний обсяг підтримки України до майже 8 мільярдів доларів, а також масштабує співпрацю з виробництва зброї та ППО.

Потроєння норвезької оборонної підтримки, яке одностайно підтримав парламент, негайно буде переведено в підтримку артилерією, боєприпасами, дронами та інвестиціями у власну українську базу виробництва,
– норвезький прем’єр Гар Стере про важливість підтримки України, 20 березня 2025 року.


Зеленський і Стере / Фото ОП

Також у практичну площину перейшло обговорення питання фінансування українського спротиву в разі відмови США коштом грошей з Суверенного фонду Норвегії, який є одним з найбільших у світі (становить 1,7 трильйона євро).

Норвежці точно знаються на інвестиціях, але логіка підказує, що нині вони мають зробити свою найкращу та найвдалішу інвестицію – у європейську безпеку, а значить і у власне майбутнє.

Теги за темою
НАТО
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Когда россияне смогут захватить всю Украину — эксперты назвали дату
TSN
2025-05-02T17:28:37Z
МИД РФ сделал заявление о "возвращении" Украины в границы 1991 года
Comments UA
2025-05-01T15:30:25Z
Кадыров попросил, чтобы его уволили с должности главы Чечни
Comments UA
2025-05-06T15:15:29Z
В Кремле заявили, при каких условиях могут прекратить огонь в Украине
Comments UA
2025-04-27T18:27:28Z
Трамп впервые отреагировал на "сенсационную" речь Путина: что сказал после отказа от перемирия
Telegraf
2025-05-11T11:54:19Z
Между переговорами и войной Путин готовит летнее наступление, - ЦПД
Новости Украины
2025-05-11T11:51:01Z
72 часа до вероятной опасности: эксперты предсказывают атаки 8–9 мая
Новости Украины
2025-05-05T19:21:39Z
Трамп сделал заявление по поводу войны в Украине
Корреспондент
2025-05-07T20:39:26Z
"Одноразовые исполнители": как Москва дистанционно управляет поджогом и дестабилизацией Запада
TSN
2025-05-04T17:19:27Z
Старшая дочь Пугачева попала в большие проблемы: что произошло
Comments UA
2025-05-02T19:57:23Z
Степан Казанин резко высказался об исчезновении Елены Кравец из "Квартал 95": "Мы ее научили..."
Знай
2025-05-10T09:51:08Z
От КВН до Банковой: что известно о дружбе Елены Кравец и Елены Зеленской
Telegraf
2025-04-29T14:03:43Z
"Мисс Украина 2023" оконфузилась заявлением о селе
Comments UA
2025-05-05T15:48:59Z
"Синоним слова с*кс...": Тина Кароль вышла из тени, чтобы снова поджечь сердца мужчин
Знай
2025-05-11T11:51:02Z
EL Кравчук показал, как горячо обнимал и целовал Наталью Могилевскую в молодости
TSN
2025-05-11T10:21:30Z
Старый костюм Зеленского изжил себя: специалист по этикету назвала причину
Telegraf
2025-04-28T16:04:40Z
"Это слезы...": жена Виктора Павлика внезапно заговорила о втором ребенке
Знай
2025-05-04T16:51:38Z
София Ротару продала элитную недвижимость в Москве: насколько продешевила певица
Знай
2025-05-04T04:51:29Z
Украинки не планируют возвращаться домой после войны: результаты опроса
Comments UA
2025-05-07T22:27:31Z
Пенсионерам выплатят специальные надбавки: какие суммы обещают
Знай
2025-05-03T15:30:37Z
На каком расстоянии от забора можно сажать дерево в Украине
UAToday
2025-04-29T17:27:25Z
Жители российского города дрались за кашу возле «поезда победы»
Корреспондент
2025-05-03T17:18:22Z
Кобра с пропеллером: что известно про американский вертолет АН-1, покоривший небо над Вьетнамом
Фокус
2025-05-11T11:45:10Z
"Не сейчас": девушка на свадьбе одной фразой перечеркнула трехлетние отношения
Фокус
2025-05-11T11:36:16Z
Делал селфи: Зеленский вышел в центр Киева и фотографировался с людьми, — соцсети
Фокус
2025-05-07T18:18:33Z
Почему нельзя сплетничать 5 мая и что нужно высадить в огороде сгеодня: приметы и запреты на Ирины
Знай
2025-05-05T05:46:16Z
Военный учет 17-летних: с чем у юношей могут возникнуть проблемы
TSN
2025-05-04T10:48:54Z
Ученые открыли редкую мутацию, которая позволяет высыпаться всего за 4 часа
Факти ICTV
2025-05-11T09:30:52Z
Завтрак для женщин: что должно быть в рационе каждой
Gazeta UA
2025-05-09T21:39:52Z
7 важных открытий о том, как алкоголь влияет на наше тело
UAToday
2025-05-06T17:28:03Z
Ночные перекусы: почему возникает голод после позднего ужина
Gazeta UA
2025-04-27T17:51:43Z
Как безопасно вытащить клеща: пошаговая инструкция, профилактика и советы
VGorode
2025-05-11T11:39:33Z
Что произойдет с ногтями, если пить коровье молоко каждый день
Gazeta UA
2025-05-11T11:15:49Z
Что лучше для здоровья — горчица или кетчуп: врач дала окончательный ответ
UAToday
2025-05-04T12:03:37Z
Осы будут облетать ваш дом десятой дорогой: какие средства отпугивают этих насекомых
TSN
2025-05-11T10:04:03Z
6 "плохих" продуктов, которые удивительно влияют на здоровье кишечника
UAToday
2025-05-11T09:03:04Z
Учительница физики из Прикарпатья получила десять лет заключения за распространение наркотиков
Апостроф
2025-05-07T15:33:41Z
Над Москвой гремят взрывы
Корреспондент
2025-05-07T09:07:24Z
В Запорожье возросло число травмированных. В ГСЧС показали последствия атаки 6 мая
ZN UA
2025-05-07T04:45:58Z
Массированная атака РФ на Запорожье: количество раненых резко возросло
Comments UA
2025-05-02T04:27:11Z
Индия возобновила пропуск воды через плотину на границе с Пакистаном
Корреспондент
2025-05-11T10:45:10Z
РФ атаковала Киевскую область: пострадал мужчина
Корреспондент
2025-05-11T06:46:32Z
Едва выжила в страшном ДТП: полиция не видит тяжелых травм у жены военного, водителя хотят отмазать?
Знай
2025-05-10T20:31:32Z
Индия заявила о нарушении перемирия: в небе слышны взрывы и летают дроны
Факти ICTV
2025-05-10T20:31:30Z
Россия в огне: пожар в Забайкалье приблизился к аэропорту Читы
Новости Украины
2025-05-10T18:54:35Z
"Добрый вечер, мы из ПриватБанка": украинцев заставляют добровольно перечислять деньги в россию - новая мошенническая схема
Знай
2025-04-27T12:12:52Z
Пенсии заморожены, но не навсегда: власти назвали условия для повышения
Знай
2025-05-03T14:30:07Z
Бычки, сардины и шпроты переходят в категорию деликатесов: как изменились цены
Знай
2025-04-28T03:52:35Z
Внешняя разведка назвала "маловероятным" укрепление рубля
Корреспондент
2025-04-27T16:01:15Z
АЗС готовятся переписать цены на бензин: каких изменений ожидать
Знай
2025-05-11T11:12:13Z
В Турцию прибыло судно с украинским зерном в рамках гуманитарной помощи ООН
ZN UA
2025-05-11T10:34:38Z
Переводы с карты на карту в Украине в 2025 году: что нужно знать о налогах и лимитах
Знай
2025-05-11T10:30:30Z
Только у нас и в Скандинавии: какой уникальный камень Европа покупает у Украины
Факти ICTV
2025-05-11T09:43:52Z
НБУ выводит из обращения некоторые банкноты: стоит ли идти в банк
Новости Украины
2025-05-11T09:18:36Z
Остаемся без еды: Украину накроет опасная жара и засуха уже летом, что обещает прогноз погоды
Знай
2025-05-11T04:30:41Z
В России жалуются на массированную атаку БПЛА
Корреспондент
2025-05-06T06:39:54Z
В Киеве прохладно и сыро: синоптики обновили прогноз на субботу
Gazeta UA
2025-05-10T03:24:36Z
Владелец украинских издательств "Кредо" и "Беби Бук" торгует детскими книгами в рф: теперь еще и бизнесмен в "ДНР"
Знай
2025-04-28T07:00:08Z
Отключение воды в Харькове на неделю с 12 по 18 мая: жителей нескольких улиц ждут ограничения
Политека
2025-05-11T11:30:31Z
Синоптики предупредили об осадках в начале недели
Корреспондент
2025-05-11T11:28:00Z
Бойцы Азова захватили троих россиян на самокатах
Корреспондент
2025-04-27T18:06:09Z
Новое наступление ВСУ? Бои в Курской области
Корреспондент
2025-05-05T19:10:27Z
Отключение света в неделю 12-18 мая в Сумской области: кому посоветовали подготовиться
Политека
2025-05-11T10:31:13Z
Водителям объяснили, чем грозит авто добавление спирта в бензин
Хвиля
2025-05-04T09:15:41Z
На складе Tesla накоплено более 10 тысяч непроданных пикапов Cybertruck
Корреспондент
2025-05-07T17:39:20Z
Шлем пилота Формулы 1 продан за рекордную сумму
Корреспондент
2025-04-29T20:45:46Z
Кроссовер для активного водителя: тест-драйв нового Ford Puma
Фокус
2025-05-11T10:57:41Z
Металл против времени: два способа победить ржавчину на машине
Знай
2025-05-11T07:51:29Z
Снаружи конфетка, а внутри - бутафория? Автозапчасть Xiaomi оказалась не топ за свои деньги
Знай
2025-05-11T03:51:35Z
Может появиться в Украине: старшего брата Renault Duster впервые заметили на дорогах
Фокус
2025-05-10T16:00:54Z
Гонщики Формулы-1 проехались по Майами на машинках из LEGO: строили более 20 тысячи часов
Знай
2025-05-10T10:51:39Z
В Китае производят дешевые электрифицированные копии Bentley Bentayga за $2500
Фокус
2025-05-10T09:51:20Z
Муравьи исчезнут с участка раз и навсегда: просто смешайте сахар с этим средством
Telegraf
2025-04-29T18:51:11Z
Покупка ранних овощей: что нужно знать, чтобы не принести домой "нитратную бомбу"
Знай
2025-05-01T19:51:29Z
Китайский гороскоп на май 2025 года: время перемен и внутреннего роста, кому из знаков нужно готовиться
Знай
2025-05-01T19:30:32Z
Туристы случайно нашли 7-килограммовый клад золота и серебра в горах Чехии
Апостроф
2025-05-01T14:21:11Z
Нужно ли снимать пену, которая образуется во время варки картофеля: об этом мало кто знает
TSN
2025-05-11T11:45:55Z
Как удалить жирные пятна на кухонной мебели: действенные методы от француженок
Gazeta UA
2025-05-11T11:45:18Z
Редиска, которая не потеряет хруст: как правильно хранить популярный овощ
Знай
2025-04-27T13:51:25Z
Пять признаков, что отношения на грани краха
Gazeta UA
2025-05-11T10:13:46Z
Авокадо, картофель фри и сыр: какие продукты нельзя покупать онлайн
Знай
2025-05-11T09:51:16Z
Microsoft объяснила подорожание новых игр для Xbox Series X|S
GameMag
2025-05-04T17:16:09Z
Всплеск ненависти: почему нас привлекают конфликты в соцсетях
Gazeta UA
2025-05-11T10:45:08Z
Три неочевидные причины, почему смартфон быстро разряжается
Gazeta UA
2025-05-11T07:00:52Z
Буданов подписал "улучшенную карту мира"
Апостроф
2025-05-11T06:39:50Z
В РФ назвали местность, куда упал неконтролируемый советский аппарат "Космос-482"
UAToday
2025-05-11T03:39:37Z
Песня Ye, прославляющая Гитлера, набирает миллионы просмотров в X
ZN UA
2025-05-11T03:34:12Z
GTA 6 снова взорвала интернет: новый трейлер, дата релиза и кадры, которые уже разгадывают фанаты
Знай
2025-05-11T02:51:10Z
"Историческая победа": пакистанское правительство выдало кадры из видеоигры за собственный ответ на атаки Индии
Фокус
2025-05-10T21:12:24Z
На портале Дія снова можно изменить место жительства онлайн
Новости Украины
2025-05-10T19:18:55Z
Два форварда Интера сменят клуб после окончания сезона
Корреспондент
2025-05-11T11:21:16Z
Украинская теннисистка обыграла россиянку в финале турнира в Италии
ZN UA
2025-05-11T11:13:52Z
Амбициозный дебютант Серии А превзошел клубное достижение
Корреспондент
2025-05-11T11:00:37Z
Манчестер Юнайтед следит за выступлениями одноклубника Ильи Забарного
Корреспондент
2025-05-11T10:57:28Z
Чемпионат мира по хоккею 2025: расписание матчей, результаты и где смотреть
Факти ICTV
2025-05-11T10:40:18Z
Наваррет пролил свет на противоречивый момент остановки его боя с Суаресом
Корреспондент
2025-05-11T10:19:30Z
Мураталья подтвердил, что его целью является поединок за титул с Ломаченко
Корреспондент
2025-05-11T10:18:07Z
Салах не возражал, что имел напряженные отношения с экс-капитаном Ливерпуля
Корреспондент
2025-05-11T10:06:22Z
Через семь лет именитый клуб снова будет играть в Бундеслиге
Корреспондент
2025-05-11T09:21:58Z