MY.UAНовини
РФ відправила на переговори до Саудівської Аравії шантажиста, який допомагав ділити Каспійське море - Лакійчук
РФ відправила на переговори до Саудівської Аравії шантажиста, який допомагав ділити Каспійське море - Лакійчук

РФ відправила на переговори до Саудівської Аравії шантажиста, який допомагав ділити Каспійське море - Лакійчук

Якщо Росія дотисне США до визнання її юрисдикції над Кримом, це фактично означатиме, що ми віддамо три чверті звільненої від росіян акваторії Чорного моря.

У Саудівській Аравії відбувся черговий раунд переговорів між Росією та Сполученими щодо умов припинення вогню в Україні, який передбачає так зване морське перемир’я.

В інтервʼю Главреду керівник безпекових програм Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Павло Лакійчук розповів, чому Росія наполягає на безпеці в Чорному морі, чи захистить це перемирʼя від обстрілів Одесу, Херсон та Миколаїв, а також чи матиме Україна змогу завдавати ударів у відповідь у разі російських провокацій.

Чому, на вашу думку, Сполучені Штати та Росія, судячи з тієї інформації, яка з’являлася в медіа впродовж переговорів, зосередилися саме на морському перемир’ї?

Тому що загального перемир’я на 30 діб, яке пропонували Сполучені Штати і на яке прямо уламали українську делегацію, Росія просто не погодилася.

Росія заявила: "Ні, нас це не цікавить". Натомість росіян зацікавили питання перемир’я щодо ударів по енергетиці та в Чорному морі. Саме ці питання вони погодилися обговорювати, а те, що їх не цікавило, обговорювати не стали. Власне, ось і вся історія про козирі в чиїхось руках. У Трампа немає козирів.

Дивіться відео інтервʼю Павла Лакійчука Главреду про перемирʼя у Чорному морі:

А що, власне, це перемир’я на морі дає Росії наразі?

Тут є декілька аспектів. По-перше, всі ми бачимо, що з Москви на переговори до Саудівської Аравії поїхав Георгій Карасін. Це російський сенатор, колишній заступник міністра закордонних справ, один із "яструбів"1990-х і 2000-х у МЗС. У порівнянні з ним Лавров – такий собі поні.

Георгій Карасін спеціалізується саме на питаннях морських акваторій. Саме завдяки йому росіянам у свій час вдалося дотиснути каспійські держави щодо російського варіанту розподілу Каспію. Адже існувало декілька варіантів, які відповідали міжнародному морському праву, поділ Каспію як озера тощо.

Проте росіяни обрали гібридний варіант, у якому їхня позиція була найсильнішою, і змогли його дотиснути. Те саме стосувалося переговорів щодо статусу Азовського моря та його розмежування. Фактично тоді Росія не просто передавила нас, а розчавила українську делегацію.

Я пам’ятаю слова Георгія Карасіна в той момент, коли українські переговорники намагалися апелювати до міжнародного морського права, пояснюючи: "З міжнародним морським правом ситуація така й така". На що Карасін відповів: "Ну що ви говорите? Міжнародне морське право – це я зараз". Ось і вся позиція Росії. І очевидно, що такою ж була позиція Росії і щодо Чорного моря. Додайте до цього генерала Бєсєду – відомого ідеолога "захоплення України за три дні", куратора Медведчука та всієї проросійської банди – і буде зрозумілою позиція РФ.

Що росіяни швидше за все відстоювали, то це, перш за все, – розмежування Чорного моря. Тут дуже цікава ситуація. Адже Збройні сили України, зокрема на морі, точно тримають ініціативу. Завдяки нашим "Нептунам" і "Гарпунам", а згодом і морським дронам, нам вдалося зробити найголовніше — зупинити блокаду наших портів і вигнати росіян із північно-західної частини Чорного моря. Далі вони змушені були тікати p Севастополя аж до Новоросійська, а це вже перехід на наступний етап.

І тепер ми переходимо до питання перемир’я. Є поняття територіальних вод (12 миль) та економічних зон. Якщо Росія дотискає США до визнання її юрисдикції над Кримом де-факто чи де-юре, а відповідно й над територіальним морем та морськими водами довкола нього, це фактично означатиме, що ми отримаємо так звану вільну зону від атак.

Але по факту виходить, що ми віддаємо три чверті звільненої від росіян акваторії північно-західної частини Чорного моря під контроль Російської Федерації. Нам залишається лише вузький коридор між островом Зміїним і румунськими територіальними водами. Ось вам, будь ласка, "коридор".

Ще мене дуже непокоїть заява про можливе повернення до зернової угоди. Чому? Ми ж і без неї чудово працювали. Після виходу Росії з зернової угоди та її припинення товарообіг українських портів зріс у рази, досягнувши рівня 2021 року. Чому так сталося? Бо зернова угода за своєю суттю була дискримінаційною. Усі судна, що прямують через Босфор у бік Росії, за замовчуванням вважалися "чистими". До росіян не було жодних претензій. Натомість судна, що прямували до українських портів, за замовчуванням вважалися "винними" і підлягали огляду спеціальною комісією з представників України, Туреччини та Росії.

Ключовий момент — участь російської команди, яка в цьому процесі є таким собі "пляшковим горлишком". Російська частина команди є — вони оглядають судна. Російської частини команди немає — судно не оглядається, їх просто не пропускають. Вони вирішують: "Так, давай ми сьогодні пропустимо чотири судна з 9:00 до 10:00. Ми попрацювали", — і кажуть українцям і туркам: "Ідіть гуляйте, тому що у нас сніданок до вечора. Все, більше суден в українські порти не піде".

І це такий неформальний спосіб тримати "кран" на всьому трафіку в українські порти, який був зірваний після виходу України з зернової угоди. Якщо відбудеться повернення до цього формату, це, щонайменше, буде ще одним ударом по Україні.

Безумовно, ми виступаємо за свободу судноплавства в Чорному морі. Але, мені здається, що той формат угоди, на якому наполягатиме "дипломат" Карасін, а насправді досвідчений російський шантажист від дипломатії, швидше за все, матиме дуже дискримінаційний характер щодо України. Таким чином, росіяни програш на морі перетворюють на свій виграш. Очевидно, щось схоже буде розглядатися і щодо ударів по енергетичній інфраструктурі. Побачимо.

Були заяви з боку болгарської та румунської сторони, у яких вони висловлювали занепокоєння переговорами, які відбувалися в Саудівській Аравії, та їхніми можливими наслідками. У цьому контексті, якщо йдеться про описану вами схему, наскільки серйозною є ситуація для них? І чи може Європа в осяжному майбутньому вплинути на перегляд цієї ситуації?

Так, це може мати вплив і на інших наших чорноморських сусідів та партнерів. Нагадаю, з чого почалася війна на морі у 2022 році. На відміну від наземної складової, ще на початку 2021 року Росія під надуманим приводом, через Міжнародну морську організацію, оголосила майже половину Чорного моря, а саме його західну частину, закритою для судноплавства.

Вони просто скористалися шпаринами (а точніше, навіть не шпаринами, а перевернувши догори дригом міжнародні домовленості SOLAS щодо гарантування безпеки судноплавства), щоб припинити рух у величезній частині моря.

І нічого з цим зробити не вдалося, допоки не почалася гаряча фаза війни. Тоді російські погрози втратили практичне значення. Це були вже не просто погрози, а справжня війна.

Безумовно, румуни й болгари розуміють можливість повторення такого сценарію, причому в значно ширшому масштабі. Враховуючи, що порт Констанца зараз стає ключовими альтернативними воротами в Чорному морі. Якщо повністю відкинути російську присутність, зокрема в Новоросійську і Туапсе, то Констанца стає головним чорноморським портом, зокрема і для України. Румуни чудово розуміють, що це муляє росіянам. І після переведення війни на морі знову в гібридний формат, Росія може розширити коло своїх жертв.

Відповідно до позиції росіян, яку ви озвучили, чи не могли б ви уточнити, що саме вони прагнуть контролювати? Весь морський трафік повністю чи лише певні перевезення конкретних товарів?

Увесь трафік. Знаєте, є така байка, яку росіяни розповідали туркам і загалом європейцям про те, що вони нібито просто переймаються тим, щоб в Україну морським шляхом не потрапляла зброя. Але це брехня.

Фактично росіяни скористалися не лише самою брехнею, а й тим, що цю брехню, попри її очевидну неправдивість, європейці та насамперед турки змушені були проковтнути. Вони повелися на цю схему, що дозволило росіянам запровадити дискримінаційні заходи.

Якщо вже відбуваються перемовини про мир і всі діють на паритетній основі, тоді має бути справедливий підхід: нафтовий коридор для Росії та зерновий коридор для України. Перевіряємо всі судна. Адже всім відомо, які судна перевозять зброю до Росії через Босфор. Вони йдуть під цивільними прапорами, але у світі знають про всі ці "Спарти" та "Воєнекспорт". І нічого зробити з цим не можуть. Жодного доведеного факту перевезення зброї морським шляхом в Україну. Ба більше, навіть жодного випадку виявлення такої зброї не було виявлено. Але саме українців намагаються виставити злочинцями. При цьому Росія — агресор, нападник, і з нею все "нормально".

Росія хоче контролювати увесь трафік до українських портів - Лакійчук / Колаж: Главред, фото: УНІАН, wikipedia.org

Було багато пересторог перед цими переговорами, зокрема щодо безпеки українських портів. Яка наразі доля українських портів Одеси та Миколаєва, як мінімум? І що з ними буде далі, якщо буде укладено таке перемир’я?

Мірою того, як наші сили витіснили ворога у східну частину Чорного моря, порти Дунаю — Ізмаїл, Рені, Вилкове, Білгород-Дністровський — втратили значну частину свого трафіку. Це пов’язано з тим, що бізнес переносив свої активності туди через блокаду портів Великої Одеси.

Але тепер усе рухається у зворотному напрямку, і це свідчить не про якісь мирні переговори, а про те, що, попри російські спроби ударів по Одесі та її портах, бізнес відчуває, що прибутки перевищують ризики. Росіяни хочуть повернути ситуацію до попереднього стану. Це не можна назвати адміністративними кроками, а радше дипломатичною війною. І вони, на жаль, значно досвідченіші на цьому полі, ніж наші дипломати. Американцям, власне кажучи, байдуже. Вони готові повестися на будь-які російські пропозиції, аби це виглядало як прогрес.

Якщо ж, судячи з того, що ви описали, Росія переверне ситуацію на свою користь, то наскільки частими будуть провокації на морі? Йдеться не лише про огляд суден, що прямують до українських портів, а й загалом про обстріли портів та інші ворожі дії. Наскільки може загостритися ситуація?

Ми говоримо про безпеку на морі, а тим часом у Дніпро-Бузькому лимані та в районі Кінбурнської коси тривають бої, як і в гирлі Дніпра. Російський Чорноморський флот виконує свої штатні завдання щодо підтримки сухопутних військ на приморському напрямку. Чи зупинить це перемир’я діяльність російських військових? Ні. Питання в тому, що українці не зможуть цьому ефективно протидіяти.

Президент Зеленський заявляв, що його команда, зокрема під час зустрічі в Саудівській Аравії, планує передати американській делегації перелік об’єктів, які мають бути забороненими для ударів. Серед них мають бути і морські порти.

Ми погоджуємось не завдавати ударів по російських портах. Україна має таку спроможність, але фактично не завдаючи ударів по Новоросійську та інших портах РФ, неформально давала "фору" противнику, не завдаючи ударів по цивільних обʼєктах.

Водночас у цих пропозиціях має бути натяк, якщо росіяни погоджуються на такі умови, то й ми маємо свої важелі впливу. Як любить говорити Трамп, "у нас теж є карти". Це важливий аспект, але наскільки його реально втілити — інше питання.

Також дуже важливим було б, щоб за таким морським перемир’ям здійснювався сторонній контроль. Причому дієвий контроль, що передбачає конкретні дії у відповідь на порушення. Наприклад, це могли б забезпечити Туреччина або європейські військово-морські сили. Сил для цього вистачає. Інше питання — хто хоче?

До речі, щодо позиції Туреччини. Вона є важливим гравцем у Чорноморському регіоні. Якщо говорити про можливе відновлення зернового коридору, то якою може бути її позиція? Чи є вона позитивною для України?

Туреччина ще до початку повномасштабного вторгнення, і досі, справедливо вважає себе домінуючою силою в Чорноморському регіоні. Це завдяки її військовій потужності, географічному розташуванню та контролю над чорноморськими протоками. З їхньої точки зору, цього достатньо. Вони контролюють "горло" Чорного моря і вважають, що це дає їм панування.

Але тут вони, як мені здається, помиляються. Без активної діяльності в самій акваторії Чорного моря та взаємодії з партнерами-союзниками навести лад у "турецькому озері" неможливо. Чорне море маленьке, і російські сили можуть влаштувати там хаос, якщо забажають.

Чи погодяться Сполучені Штати на такий контроль з боку європейців або Туреччини?

Штати погодяться на контроль з боку Туреччини. Питання в іншому — чи сама Туреччина захоче брати активну участь? Туркам вигідніше залишатися над конфліктом і казати: "Ми не даємо вогню розгорітися, ми його локалізуємо". Але гасити його — не "царська" справа.

І при цьому попутно торгувати з Росією…

Так, і з Росією, і з Україною. Як кажуть, ласкаве теля двох маток ссе.

Якщо ми побачимо щось схоже на морське перемир’я, чи залишаться в України механізми для відповіді на можливі провокації з боку Росії? Оскільки Росія, ймовірно, продовжить свої провокації, намагаючись звинуватити Україну у зриві домовленостей, чи залишиться за Україною право завдавати ударів у відповідь?

Не виключаю такої можливості. Але сказати напевно складно. Для миротворців, особливо для США, провокаційний удар і удар у відповідь часто мають однакову вагу. Довести, що це була відповідь на ворожу атаку, у сучасному світі дезінформації дуже складно.

Тобто в будь-якому разі винною зроблять Україну?

Ну, ви самі бачите, як це працює. Якщо Трамп не вірить навіть своїй розвідці, а каже: "Мені сказав Путін, і я йому вірю", то що говорити про міжнародну реакцію? Якщо Путін скаже, що Україна на нього знову напала, то Трамп йому повірить, а Україну знову назвуть агресором.

Хто такий Павло Лакійчук?

Павло Лакійчук - військовий моряк у відставці. У період з 2013 до окупації Криму агресором Росією - керівник інформаційних проєктів аналітичного центру "Номос" у Севастополі. Був заступником головного редактора журналу "Чорноморська безпека".

Асоційований експерт Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" у 2015-2016 роках.

Член координаційної ради Громадянської ліги "Україна-НАТО".

Керівник програм з безпеки Центру глобалістики "Стратегія ХХІ".

Сфера дослідницьких інтересів: національна безпека держави, міжнародне і морське право, євроатлантичне співробітництво та історія військово-морського мистецтва, зазначено на сайті Центру глобалістики "Стратегія ХХІ".

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Россияне бешенеют от злости: Пугачева вернулась с новыми с песнями о войне
Comments UA
2025-03-31T20:48:28Z
Украинскую модель нашли искалеченной в Дубае: появились новые подробности о ее состоянии
Comments UA
2025-03-31T20:42:25Z
"Время больше не работало", - женщина, которая была мертвой 24 минуты, рассказала об ощущениях
Новости Украины
2025-03-31T21:03:37Z
Церковный праздник 1 апреля: что нельзя делать, чтобы не получить проблемы
Telegraf
2025-03-31T21:21:45Z
"Готовит как Бог": возлюбленная Дмитрия Кулебы назвала его коронное блюдо за 150 грн
Апостроф
2025-04-04T09:30:09Z
Наталья Холоденко раскрыла заболевание, с которым борется с 12 лет, и объяснила, почему забросила лечение
Комсомольская правда
2025-04-04T09:28:08Z
Самый массовый призыв срочников от диктатора Путина: реакция Украины
Comments UA
2025-04-01T14:54:54Z
Курская операция: полковник подвел промежуточные итоги
TSN
2025-04-01T14:13:37Z
Бои в Курской области: генерал ВСУ рассказал о тактике и угрозах со стороны РФ
TSN
2025-04-01T10:13:34Z
Оккупанты шокированы: командование РФ запретило эвакуацию раненых
Comments UA
2025-04-02T20:45:01Z
Россияне ударили по Харькову дронами: среди пострадавших есть дети
Корреспондент
2025-04-03T19:57:48Z
Замучили известного композитора и поэта
Gazeta UA
2025-04-01T02:39:18Z
ВС РФ расширяют плацдарм в Лимане: в ISW выяснили, что задумали россияне
Фокус
2025-04-02T07:36:58Z
В Украину мчатся снегопады и дожди: озвучен "ледяной" прогноз погоды на начало апреля
Знай
2025-04-04T09:30:45Z
Россия атаковала железнодорожную инфраструктуру в Черниговской области
Корреспондент
2025-04-04T09:27:26Z
В Чернобыльском заповеднике появился «незваный гость», вытесняющий местные виды
Комсомольская правда
2025-04-02T05:01:30Z
Украинские военные уничтожают элитные подразделения рф в Часовом Яру. ВИДЕО
Новости Украины
2025-04-02T06:39:47Z
В ближайшее время есть шансы заставить Россию прекратить огонь – Зеленский
Comments UA
2025-04-03T15:24:35Z
Может остановить Россию за 24 часа: Жданов удивил, как можно закончить войну в Украине
TSN
2025-04-01T16:13:50Z
Почему время в войне сейчас работает против Украины: какой важный рычаг потеряли ВСУ
Comments UA
2025-04-02T06:36:35Z
"Мы ее ждали": российские спецслужбы сделали заявление о Пугачевой
GlavRed
2025-04-01T15:00:54Z
Зеленский назвал условия, при которых мир наступит в 2025 году
Gazeta UA
2025-04-02T06:06:13Z
После визита Нетаньяху Венгрия официально выходит из договоров по Международному уголовному суду
Известия Киев
2025-04-04T09:31:07Z
Франция и Британия обвинили Путина в затягивании переговоров о перемирии
Факти ICTV
2025-04-04T09:30:38Z
Трамп связал свою каденцию не с Израилем или Китаем, а именно с Украиной: мнение эксперта
Политека
2025-04-02T20:19:19Z
НАБУ грубо нарушает законы: провело обыск без определения суда и поставило «прослушку» - заявление Ассоциации адвокатов
Новости Украины
2025-04-01T15:15:57Z
В США ответили, какая вероятность, что в ближайшие три недели наступит прекращение огня
Comments UA
2025-04-01T08:27:15Z
Бывший участник команды Данилко назвал сумму, которую ему платил артист/Финалист "Х-фактора" работал у артиста на бэк-вокале
Апостроф
2025-04-03T15:33:34Z
Спикер ВМС ВСУ увидел "карательную дискотеку"/ Сеть взорвалась комментариями от современного российского эстрадного "творчества"
Апостроф
2025-04-01T16:39:08Z
Жила в России 20 лет, но приезжала в Украину к дочери: как выглядит мама Поляковой и что о ней известно
Telegraf
2025-04-01T17:03:53Z
Дважды победил в "Голосі", женился на старшей девушке из соседнего села: интересные факты из жизни Романа Сасанчина/После участия в шоу парень стал народным любимцем
Апостроф
2025-04-01T14:39:18Z
Disney приостановил производство римейка "Рапунцель" после провала "Белоснежки"
Фокус
2025-04-04T09:30:44Z
Постоянно разные женщины: Ефросинина рассказала, как ее муж реагирует на сплетни об изменах
Факти ICTV
2025-04-04T09:30:11Z
Популярный американский актер потерял штаны во время шоу
GlavRed
2025-04-01T20:30:58Z
Процедура под наркозом: Гвоздева объяснила, что делала в больнице
Факти ICTV
2025-04-01T10:13:15Z
Мужчина с iPhone, замеченный на картине 1937 года: за 90 лет до изобретения смартфона
Comments UA
2025-04-04T09:12:21Z
В УЕФА почтили память российского футболиста, который добровольно пошел убивать украинцев
Telegraf
2025-04-03T15:12:02Z
Боксер по провищу "Успех" умер во время боя
Telegraf
2025-04-01T09:54:16Z
Бывший футболист "Динамо" неожиданно поддержал Россию
ZN UA
2025-03-31T22:57:52Z
Кубок Украины: где и когда смотреть четвертьфиналы "Динамо" и "Шахтера"
Telegraf
2025-04-01T14:21:18Z
Дончич отметился антидостижением в игре против Голден Стейт
Корреспондент
2025-04-04T09:21:51Z
Экс-игрок Реала сравнил футболистов Месси и Ямаля
Корреспондент
2025-04-04T08:54:23Z
Озвучена реакция УАФ на информацию о натурализации легионера Шахтера
Корреспондент
2025-04-01T11:24:20Z
18-летнего украинского футболиста убили в Германии
ZN UA
2025-04-04T08:43:07Z
Бущан рассказал об уровне чемпионата Саудовской Аравии
Корреспондент
2025-04-04T08:15:32Z
Маск потерял миллиарды долларов из-за пошлин Трампа
Апостроф
2025-04-04T09:24:48Z
ПриватБанк объявил новую волну выплаты госпомощи в 1,5 тыс. грн: какие условия
Апостроф
2025-04-01T14:45:39Z
Пенсионеры могут не дождаться пересчета: как заставить ПФУ вовремя заплатить деньги
Знай
2025-04-01T14:30:57Z
Когда появятся гривны с новыми портреты на банкнотах: в НБУ сделали заявление
Comments UA
2025-04-02T10:27:20Z
Когда поднимут минимальную зарплату и стоит ли ожидать повышения в 2025 году
Факти ICTV
2025-04-04T09:28:59Z
Украина получила 5 000 усовершенствованных терминалов Starlink от Польши
Хвиля
2025-04-04T09:21:38Z
В Госспецсвязи сделали заявление по поводу кибератаки на УЗ
Корреспондент
2025-04-01T14:30:33Z
«Лекарства подешевеют на 5-52%»: журналистка рассказала, что еще изменится в апреле
Знай
2025-04-02T06:21:36Z
С 1 апреля НБУ отменил лимит на карточные переводы между физическими лицами, но есть нюанс
VGorode
2025-04-02T00:18:10Z
Этот дешевый раствор отбелит ваш тюль: от жира и пыли не останется ни следа
Telegraf
2025-04-03T19:06:34Z
Чем помыть краны, чтобы сверкали, как новые: эффективные методы, о которых мало кто знает
TSN
2025-04-01T12:13:34Z
Избегайте тем о политике и религии: аргентинка раскрыла особый секрет долголетия
Gazeta UA
2025-04-01T12:03:30Z
Как выбрать хороший растворимый кофе: украинцам дали лайфхаки
Апостроф
2025-04-01T18:27:38Z
День моркови: как вкусно приготовить полезный овощ, который оценят дети и взрослые
Gazeta UA
2025-04-04T09:18:36Z
Как равномерно посеять мелкие семена моркови - поможет бутылка
Gazeta UA
2025-04-04T09:03:06Z
Как ухаживать за седыми волосами: прически для женщин старше 40 лет
GlavRed
2025-04-01T16:30:42Z
Последний шанс спасти свою сладкую жизнь: рецепт тех самых легендарных пряников с глазурью
Знай
2025-04-01T06:51:33Z
Космические яйца на Пасху: эффектный декор без химии
Знай
2025-04-04T08:51:41Z
В Киеве нетрезвый мужчина стрелял в больнице
Gazeta UA
2025-03-31T19:57:45Z
Враг нанес массированный удар дронами по Харькову: последствия
Хвиля
2025-04-02T06:42:03Z
Авиаудар по общине в Запорожье: количество пострадавших возросло. ФОТО
Новости Украины
2025-04-01T02:45:10Z
Украинец отказался от мобилизации из-за ухода за матерью — мать умерла, а его приговорили к тюрьме
Апостроф
2025-04-04T08:57:38Z
Завербованный Украиной россиянин готовил теракт в Подмосковье: детали
Comments UA
2025-04-04T08:45:01Z
Военный из США обманул жительницу Тернополя на 500 тыс. грн
Корреспондент
2025-04-04T08:39:55Z
Атака на Харьков: возросло количество погибших и раненых. ФОТО
Новости Украины
2025-04-04T08:39:35Z
Более 240 пассажиров элитного круизного лайнера Queen Mary 2 заразились норовирусом
Comments UA
2025-04-04T08:39:06Z
Дроновый террор РФ: в Харькове возросло количество жертв
Comments UA
2025-04-04T08:09:36Z
ТОП-5 малоэффективных витаминов, которые часто употребляют
Comments UA
2025-04-04T09:12:01Z
Ученые выявили масштабные уровни нецелевого назначения антибиотиков
Факти ICTV
2025-04-04T08:52:25Z
Второй шанс: в Киеве спасли пациента с пороком сердца через 15 лет после шунтирования
Факти ICTV
2025-04-04T08:37:33Z
Диета на три дня в неделю: найден способ похудения, эффективнее подсчета калорий
Фокус
2025-04-04T08:30:57Z
Почему старшие люди постоянно мерзнут: названы главные причины
Comments UA
2025-04-04T08:12:50Z
Где хранить покрышки: названо самое худшее, хоть и очень популярное место
Comments UA
2025-04-04T07:24:38Z
Могут ли мобилизовать, если у вас больные легкие
Telegraf
2025-04-03T23:36:31Z
Какие позы для сна дают хорошо выспаться и не провоцируют морщинки
Знай
2025-04-03T18:51:32Z
Украинский производитель лекарств за год увеличил доход на 900 млн грн
Корреспондент
2025-04-03T16:15:18Z
Осторожно, апрель 2025: опасные дни, которые могут перевернуть вашу жизнь
Знай
2025-03-31T19:30:00Z
"Женщину трогают за грудь, мужчину хватают за пах": Metal Gear Solid Delta: Snake Eater получила взрослый возрастной рейтинг
GameMag
2025-03-31T19:46:10Z
Научный прорыв позволит долететь до Альфа Центавра: что сконструировали ученые
Фокус
2025-04-01T11:10:57Z
"Это служебный кот?" Животное на криминальном фото ДБР стало звездой/Сеть повеселило фото кота-"взяточника"
Апостроф
2025-04-04T09:21:36Z
Зареєстровано перший у світі сорт картоплі зі «шкірним трансплантатом»
AgroNews
2025-04-04T09:13:01Z
"Мой папа – уклонист": сетью распространяются странные бейджи, школы выступили со срочным объяснением
Знай
2025-04-04T08:30:58Z
Загадка решена: огромная черная дыра уничтожает центр Млечного Пути, что происходит
Фокус
2025-04-04T07:45:33Z
Как хакеры атаковали госучреждения и критическую инфраструктуру Украины
Известия Киев
2025-04-04T07:28:19Z
Валентин Широбоков: "ИИ умнеет быстрее, чем мы успеваем внедрять его в бизнес"
Знай
2025-04-04T07:03:50Z
Sony без лишнего шума отправляет PlayStation 4 на покой
GameMag
2025-04-02T08:27:40Z
Семейный люкс: тест-драйв нового кроссовера Volvo XC90
Фокус
2025-04-04T09:00:41Z
Hyundai презентовала туалет на колесах: главное - успеть добежать, а еще можно смотреть в окошко
Знай
2025-04-04T02:51:05Z
Составили рейтинг самых ненадежных авто
Gazeta UA
2025-04-04T01:48:06Z
Škoda представила новый электрический внедорожник
Корреспондент
2025-04-03T19:12:44Z
Hyundai представила обновленный водородный электромобиль
Корреспондент
2025-04-03T17:45:37Z
Вийшло важливе оновлення для серії Galaxy S20
Portaltele
2025-04-03T12:07:39Z
Как новые пошлины Трампа повлияют на рынок авто из США в Украине
Фокус
2025-04-03T10:36:05Z
Продажи автомобилей Tesla упали до трехлетнего минимума
Корреспондент
2025-04-03T10:30:17Z