MY.UAНовини
Що люди н*хріна не знають, що депутати — воюючий нардеп про мирні перемовини, фантомні голосування і зарплати військовим
Що люди н*хріна не знають, що депутати — воюючий нардеп про мирні перемовини, фантомні голосування і зарплати військовим

Що люди н*хріна не знають, що депутати — воюючий нардеп про мирні перемовини, фантомні голосування і зарплати військовим

Нардеп запропонував просте рішення як омолодити склад парламенту

"От нехай депутати спочатку мобілізуються…” Чули таке? Нардеп-мажоритарник з Черкащини, член групи "За майбутнє" Сергій Рудик — живий приклад розриву такого шаблону. Народний обранець добровільно пішов у військо в березні 2022 року і служить дотепер.

В інтерв'ю "Телеграфу" Сергій Рудик розповів які завдання виконують депутати на фронті, чи планують у парламенті підвищувати зарплати військовим, та що буде з мобілізаційним віком і мирними перемовинами.

Як омолодити парламент

Пане Сергію, ви один з небагатьох воюючих депутатів. Поясніть людям що таке депутат, який знаходиться на війні? Це прямо окопи, посадки чи все ж таки трохи інші завдання?

— Ну брехати про посадки не буду. Все ж таки я офіцер, полковник, призивався у 2022-му році зі званням "майор запасу". В основному це функції, пов'язані з управлінням військами. Вже пройшов три військових частини за цей період, два роди військ. Останній період – це Запорізький напрямок. З трьох років я майже два роки в зоні бойових дій.

З завдань, які виконував, це обмін полонених, обмін тілами загиблих героїв, забезпечення ротації місії МАГАТЕ, які приїжджають, в середньому, раз на місяць на ЗАЕС. На жаль, ця частина роботи стала достатньо небезпечною навіть для самих цих експертів. Так, на початку грудня минулого року в машину МАГАТЕприлетів російський FPV. Я їхав в сусідній машині, як керівник цієї групи. Та їм було трохи легше, оскільки у них броньовані капсули. Якби FPV потрапив в мою машину, то я б сьогодні з вами тут не сидів.

Минулого року ви закликали майже 200 депутатів "списочників" мобілізуватися. Якийсь фідбек отримали від колег?

— Відчув легке похолодання в стосунках з колегами. Ніхто там особливо не відреагував. Та популізмом це не назвеш, бо ж кажуть, як же буде існувати парламент, якщо всі підуть на війну? Я підкреслюю — мова про депутатів "списочників". За регламентом діяльності Верховної Ради, якби депутат "списочник" пішов на війну, то на його місце став би представник його ж політичної сили. Таким чином, Верховна Рада б омолодилася. А загально відомо, що перші півроку діяльності нового політика, це золотий період, коли в тобі є енергія, ти хочеш щось поміняти. А цьому парламенту явно б це не зашкодило — прихід нових людей. Нічого б страшного не сталося.

З мажоритарниками дійсно є питання, тому що під час дії закону про воєнний стан, перевиборів в мажоритарних округах не проводять. І якби депутат мажоритарник пішов [на війну] та склав депутатські повноваження, то округ лишився би без депутата і до кінця дії воєнного стану там перевибори б не провели. Що не скажеш про "списочника": він би пішов, дав можливість своїм колегам по своїй же політичній силі піднятися вверх по списку, ЦВК протягом тижня підтвердила б його повноваження і всім було б добре.

Ми ж розуміємо, що повноваження цієї Ради вже закінчилися, якби не воєнний стан. П'ять років — більш ніж достатній термін, щоб зробити все, що ти планував зробити для країни. Тепер покажи іншим своїм прикладом, що ти такий самий, як всі. І тоді зовсім по-іншому суспільство реагувало б на заклики політиків, державних діячів, міністрів, депутатів місцевих рад, до мобілізації всіх і вся.

Фантомні голосування

— Хочу поговорити про нещодавнє скандальне голосування у парламенті, коли вас в сесійній залі не було, а картка ваша голосувала. Бачив, що ви вже зверталися до голови ВР з вимогою провести розслідування. А самі що вже встигли дізнатися, як таке взагалі могло трапитись? Хтось поцупив картку народного депутата?

Я вже кілька версій почув від колег і експертів. Починаючи від того, що це могло бути втручання в сервер когось з адмінів, хто управляє цією "Радою-4" (йдеться про систему електронного голосування і реєстрації депутатів, — Ред.), на яку витратили величезну суму коштів. Суть її полягала в тому, що на початку каденції цієї Верховної Ради з'явилася довгоочікувана сенсорна кнопка, яка не дозволяє одній і тій самій людині протягом 10 секунд голосування (а в середньому відводиться до 10 секунд для того, щоб депутат проголосував), проголосувати за іншу людину. Тобто людина змушена тримати два пальці одночасно: одним натискаючи на кнопку "За" чи "Проти" або "Утримався", а другий палець, власне, тримається на цій сенсорній кнопці. Це було подано суспільству як велика перемога… і тут така оказія.

"Копнули" офіційні дані, (а в той день я точно не був в столиці), і виявилося, що я проголосував 20 разів: 16 "За" та 4 "Утримувався". Тому я звернувся до голови Верховної Ради і попросив провести ретельне службове розслідування для того, щоб ми з'ясували обставини. Я собі просто уявив ситуацію, коли за мене голосується, наприклад, щодо "червоних ліній" в переговорах з росіянами… Просто уявімо: картка депутата Рудика, який перебуває в зоні бойових дій, голосує "За". А потім всі розводять руками і кажуть: "Сорі. Так вийшло. Технічна помилочка". А це кримінальна відповідальність!

Заступник голови Верховної Ради Корнієнко вже відреагував на прохання вилучити мою картку і щоб я був впевнений, що вона не з'явиться в якомусь гнізді ще під час якогось голосування.

— Я не зовсім розумію, тобто ваша картка у когось таки була?

Практика депутатської діяльності полягає в наступному: народний депутат зранку приходить в пленарний день на сесію і звертається до працівника апарату Верховної Ради, який знаходиться в цей момент в залі, і тобі цю картку видають. Ти проходиш до свого робочого місця, вставляєш її в гніздо і працюєш. Коли закінчується пленарний день, картка залишається, як правило, в гнізді для голосування. Працівники апарату наприкінці засідання обходять місця депутатів, витягають ці картки і вони зберігаються у технічного працівника. Наступного дня ти приходиш в сесійний зал і повторюєш процедуру.

Востаннє раз я був в сесійному залі в останній тиждень лютого. І десь є версія про те, що цю картку не витягнули, комусь передали. Не хочу навіть здогадуватись, де зрада, а де технічний збій, але факт залишається фактом. Можна припускати різні сценарії. Може хтось захоче проголосувати якесь дуже непопулярне рішення, за яке немає голосів, а тут знаходиться картка Рудика. Просто Рудик – показовий приклад, тому що загальновідомо, що він на службі. А я можу уявити, скільки таких карток не від Рудика, а від того, хто ходить постійно на сесії, але в даному випадку не хоче брати участь в голосуванні.

Я часто чую, що монобільшість вже перестала існувати, не вистачає голосів, що вони дружать з ОПЗЖ якраз з тією метою, щоб забезпечувати гарантоване голосування. Цілком можливо, що мали б створити коаліцію за участі реальної більшості. А для чого їм це створювати, якщо можна проголосувати чужою карткою.

Мобілізаційний потенціал поліції

— Виплати в мільйон гривень за контракти з Міноборони для людей віком від 18 до 24 років. Деякі військові наполягають на тому, що це несправедливо, адже добровольці, що пішли на війну раніше, таких виплат не отримують. Як ви вважаєте?

Це несправедливо стосовно тих військових, які з 24 лютого 2022 року були добровольцями, чи навіть не добровольцями, а їх призвали ТЦК.

Ми, по суті, говоримо про стратегічну помилку влади, яка закон про мобілізацію прийняла тільки минулого року. Якби ми прийняли цей закон весною 2022 року, тоді б не було проблем з призивом нових людей. А так дали можливість через "Шлях", інші моделі, виїхати за кордон величезній кількості людей, а потім прийняли законопроект і стали шукати додатковий ресурс.

Можна піти непопулярним шляхом, коригуючи мобілізаційний вік, а можна було піти шляхом стимулу тих, хто перебуває поза межами мобілізаційного віку. Що і зробили. Та воно було б справедливо тільки у випадку, якщо б ця норма розповсюджувалася на всіх людей. Ми в суспільстві на рівному місці породжуємо конфлікт між різними групами людей, які служать. Розумієте? Чесно було би розповсюдити цю пільгу на всіх людей, які підпадають під цю вікову категорію з перших днів широкомасштабного вторгнення. Теоретично це ще можна зробити. На єдиний марафон гроші є, на тисячу Володимира Олександровича є, а на те, щоб вирівняти підходи до молодих людей, які йдуть служити, немає?

— В такому разі, чи є у парламентарів плани підвищення фінансового забезпечення для всіх військовослужбовців ЗСУ?

Мені важко говорити за весь парламент, але бажання і вогню в очах своїх колег на цю тему я не бачу. Як тут знайти кошти, коли в парламенті воєнні законопроекти голосуються вкрай рідко?

Коли тільки починалася служба, людина отримувала дві зарплати: за місцем своєї основної роботи, з якої вона була мобілізована, і кошти від держави вже від своїх військових частин. Потім першу зарплату перевели в режим бажання працедавця. Ті компанії, що спроможні і далі платити зарплати мобілізованим співробітникам, вони це роблять, але основна маса військових перестала отримувати ці виплати.

— А вогонь в очах колег щоб змінювати мобілізаційний вік ви бачите?

Є сенс говорити не про збільшення або зменшення мобілізаційного віку, а в межах того мобілізаційного віку який є, підійти справедливо до деяких категорій громадян, які за всіма законами жанру могли б служити. Без змін мобілізаційного віку.

— Наприклад?

Про поліцейських, суддів, прокурорів вже сказано і пересказано. Але є така група людей, їх 15 тисяч, це державна охорона. Вони їздять на службовому транспорті, одягаються за кошти з державного бюджету, виконують функцію охорони на рівні з приватною охороною, але вона називається державна охорона. П'ятнадцять тисяч підготовлених людей, які вміють користуватися зброєю. Якщо ми на ринок допустили приватників, то хай приватники, які мають відстрочки, цим займаються.

Я не хочу говорити за всіх поліцейських, тому що та ж бригада НГУ "Азов" з формальної точки зору поліцейська, але все одно запас міцності серед поліцейських ще дозволяє знімати десятки тисяч людей і, принаймні, робити ротації.

Дві проблеми фортифікацій

— Ви були членом ТСК з перевірки будівництва фортифікацій. Які проблеми ви бачили, коли інспектували їх будівництво?

— Є три лінії фортифікацій. Окоп — куди, зрозуміло, що ніякий депутат не мав би доїхати з міркувань безпеки. Друга лінія, яка будувалася силами різних підрозділів Міноборони, і третя лінія, яка раніше будувалася силами обласних державних адміністрацій. Звертали увагу, в першу чергу, на якість робіт і чи не вкрали гроші. І воно виглядало логічним, адже була хвиля публікації про те, що завалені траншеї, якісь тамнезрозумілі споруди. Але звертаючи увагу на якість бетону, дерева, забували про дві дуже важливі речі.

Перше — утримання цих споруд після того, як вони були збудовані. Уявіть собі ситуацію: весною побудували фортифікаційні споруди, але якщо за ними не доглядати, то на осінь вони вже заросли травою (я вже не кажу про те, що там щось може відвалюватися).

Друга проблема — фізична присутність людей [на фортифікаціях]. Аналізуючи всі фортифікаційні споруди, які є у нас в Україні, то це відстань як до Лісабону і назад. Це нарили тільки за 2024 рік. По суті це як Велика Китайська стіна тільки з меншим обсягом робіт. А зараз у нас ще будується кругова оборона великих міст, і ці кілометри можна буде продовжити не тільки до Лісабону, а й може й до самого Пекіну. Під час курської операції ми зайшли в їхні фортифікаційні споруди, а там же не було людей. Там були одиниці російських строковиків. Тому наявність фортифікацій не зупинила.

У нас на запорізькому напрямку, де я від "А" до "Я" все моніторив, ситуація добра. А десь, кажуть, ситуація і гірше. Не хочу підривати авторитет сил оборони, але людський фактор теж ніхто не відміняв.

— А як щодо ситуації на Сумщині?

— Сумський напрямок не інспектував, чесно. Але я думаю, що така сама проблематика і там. Коли відбувається прорив, малоймовірно, що фортифікаційні споруди можуть зупинити ворога, особливо, якщо вони працюють по схемі оточень. Там же не лобова… Зверніть увагу, яким чином ми втратили частину Курської області, яка була під нашим контролем — шляхом перерізання основних магістральних шляхів. Коли втрачається можливість забезпечувати сили оборони технікою, їжею, водою і всім необхідним. Тоді командування приймає рішення про вихід. Лобового зіткнення і перемоги у противника там не було.

— Ви кажете, що одна з проблем — належна підтримка фортифікацій. А хто це повинен робити? Міноборони набудувало свою лінію, місцева влада свою. А далі? Вони і зобов'язані це підтримувати?

— На момент закінчення роботи нашої тимчасової спеціальної комісії зійшлися на тому, що мають створити окремі комунальні підприємства на рівні області, які мають набрати туди людей і цим займатися. Потім Державна служба спеціального транспорту (ДССТ, — Ред.) взяла на себе основну роль від імені Міноборони цим займатися. Прийняли рішення, що мають бути окремі батальйони, підпорядковані ДССТ, які будуть це робити.

Але ми говоримо тільки про утримання. Відстань між деякими ВОПами складає від двох кілометрів. Де взяти людей, щоб постійно дивитися за цими двома кілометрами Зради немає. В багатьох місцях якість робіт була зроблена нормально, але якщо немає належного утримувача і необхідної кількості людей, які можуть фізично відстояти ці рубежі в момент потенційного наступу противника, звичайно, ефективність цієї діяльності різко падає.

Заморозка війни

— Давайте поговоримо про те, що відбувається на треку перемовин. Наші "червоні лінії", угода про копалини, формати паузи у війні… З депутатами ці всі речі влада обговорює? Чи ви про все дізнаєтесь зі ЗМІ?

— Останній тиждень лютого я спілкувався з представниками всіх без винятку депутатських груп і фракцій. Жодна людина не сказала мені, що вона знає про предмет розмови. Жодна! Я кілька разів звертався зробити хоча б закрите засідання парламенту. Якщо ви боїтесь витоку інформації, ну, зробіть закрите засідання для людей, які мають доступ [до державної таємниці]. Далеко не всі нардепи володіють цим доступом до таємності. Та до сьогоднішнього дня такого засідання не провели. Мабуть, вперше за багато років, народні депутати стали як всі. Що люди н*хріна не знають про те, що відбувається, що депутати. Це неприйнятна позиція.

— Тоді за вашим політичним відчуттям до чого ми рухаємося? Буде продовження війни весь 2025 рік?

— Я, як військовослужбовець, який вже четвертий рік служить, звичайно, хотів би якоїсь передишки. Неможливо на одному диханні, служити, воювати. Цивільні мешканці теж достатньо страждають, особливо в прифронтових регіонах. Та сама Запорізька область, де на приліт КАБу вже практично не реагують.

З того, що я бачу, мова йде про заморозку. Бо я не бачу, як виконати ті "хотєлкі" які Путін періодично висуває. Очевидно, за межами того, що ми читаємо в ЗМІ, є якісь таємні протоколи. Ну я так собі думаю. Але я от читаю в ЗМІ, (якщо це не фейк), що обговорювалися і прямо на карті промальовували, що віддати їм [росіянам], а що віддати нам. Це яким титаном треба бути, щоб від імені українського народу проводити цю лінію: умовно Мелітополь не віддадуть вороги, а Енергодар теоретично можуть віддати.

На війні росіяни продовжують так само тиснути. Я маю доступ до щоденних звітів про кількість прильотів в межах нашого групування. Нічого не змінилося. Кількість FPV, КАБів, артилерії, РСЗВ така сама. Вони як валили по тому самому Нікополю, так і валять. Я не бачу передумов на передку, що сторони реально думають над миром. Як ми можемо зупинитися і реально думати про мир, якщо Путін говорить знову про всі області? Тому я думаю, що поки що мова йде про заморозку. І навіть за заморозку Путін торгується.

Уявіть собі які думки у людей на передку, яким треба тримати фронт з постійними розмовами про те, що завтра закінчиться війна. Ви можете уявити як важко мотивувати людей воювати в цих умовах? А нічого ж не зупиняється. Де ті 24 години від Трампа? Де 100 днів? Тому мені би хотілося думати про щось хороше, але я поки не бачу ніяких перспектив.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Був найвищим та найекстремальнішим в Україні, а тепер в аварійному стані: де цей міст і як він називається
Telegraf
2025-07-28T19:18:27Z
Спатифілум ростиме, як на дріжджах: запам'ятайте одне просте правило
24tv
2025-07-28T19:03:50Z
Чому вода в озері Світязь така чиста й прозора
24tv
2025-07-28T18:15:42Z
Частина спадщини України: автентичний рецепт легендарної каші "Зозуля"
24tv
2025-07-28T18:03:19Z
Ідеальні дні для посадки рослин і збору урожаю: місячний календар городника на серпень
24tv
2025-07-28T17:48:23Z
6 знаків зодіаку чекають гарні новини 29 липня: хто потрапив у список везунчиків
GlavRed
2025-07-28T17:27:46Z
Вершина ніжності: рулет з маскарпоне без випікання, якому позаздрять кондитерські
24tv
2025-07-28T16:42:47Z
Може завдати шкоди іншим рослинам поряд: що безпечно саджати під волоським горіхом
24tv
2025-07-28T16:00:08Z
Чи потрібно косити картопляне бадилля: дачники поділилися секретом
24tv
2025-07-28T15:45:49Z
Зірки Євробачення розповіли, хто може гідно представити Україну на конкурсі у 2026
24tv
2025-07-28T19:39:20Z
Їх варто подивитися: 4 недооцінені фільми, які ви могли пропустити
24tv
2025-07-28T19:30:27Z
Працював з Рамаззоті, Лаурою Паусіні та не тільки: в Італії помер композитор Чельсо Валлі
24tv
2025-07-28T19:06:39Z
Шанувальники не впізнали Тіну Кароль - що вона змінила в зовнішності
GlavRed
2025-07-28T18:27:01Z
Вийшов трейлер третього «Аватара»
УкраинФорм
2025-07-28T18:21:27Z
Бредлі Купер планує освідчитися Джіджі Хадід, – ЗМІ
24tv
2025-07-28T18:09:49Z
Театр у Нідерландах подарував понад 600 крісел театру в Житомирі
УкраинФорм
2025-07-28T18:06:01Z
Статки Бейонсе: на чому співачка заробила майже мільярд
24tv
2025-07-28T18:03:57Z
Згенеровані ШІ фотографії моделі у Voge викликали неоднозначні відгуки у beauty-індустрії
ZN UA
2025-07-28T17:36:49Z
Що їсти після тренування для ефективного відновлення – і чого нізащо споживати не можна
24tv
2025-07-28T19:27:23Z
У Києві різко зросла кількість випадків хвороби Лайма – зафіксовано 164 інфікованих
24tv
2025-07-28T18:24:42Z
Не втратьте урожай: 3 причини пожовтіння листя баклажанів
24tv
2025-07-28T17:03:26Z
12-річна Кіра прийшла до тями: що відомо про стан дівчинки, якій пересадили серце під обстрілами
24tv
2025-07-28T16:57:03Z
Японія першою у світі створюватиме людські ембріони зі стовбурових клітин, але є умова
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T14:18:25Z
Скасувати понеділок: дослідження доводить ефективність чотириденного робочого тижня
ITC
2025-07-28T14:07:29Z
Сіль: біле золото чи біла смерть
GlavRed
2025-07-28T13:28:01Z
На Львівщині хлопець три місяці ходив зі зламаною рукою: до яких наслідків це призвело
24tv
2025-07-28T12:57:59Z
Огірки будуть плодоносити до заморозків: зробіть кілька простих кроків
24tv
2025-07-28T12:18:17Z
У центрі Лондона сталася різанина: загинуло двоє чоловіків
24tv
2025-07-28T19:27:30Z
На Сумщині увечері росіяни атакували дронами Буринську громаду, поранена людина
УкраинФорм
2025-07-28T19:15:50Z
Катастрофа на залізниці у Німеччині, серед пасажирів було 5 українців: у якому вони стані
24tv
2025-07-28T19:12:17Z
Чоловік втратив 170 тисяч гривень, купуючи трактор в інтернеті
InternetUA
2025-07-28T18:33:04Z
Трагедія на пляжі Чорноморська: за день через шторм потонули кілька людей, 10 дітей врятували
24tv
2025-07-28T18:15:39Z
У Києві підлітки залізли на верхівку будівельного крану: з їхніми батьками розбиралась поліція
24tv
2025-07-28T17:51:11Z
Розкрадання грошей, зібраних на модульні будинки у Мощуні: підрядник отримав підозру
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T17:27:20Z
Таїланд: жахлива стрілянина на ринку забрала життя кількох людей
360ua.news
2025-07-28T17:09:58Z
Вивезла сина, хотіла ще й чоловіка: жінка вигадала хитру схему перетину кордону
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T17:00:56Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Трамп скоротить 50-денний термін, відведений Путіну на перемир’я
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T19:39:23Z
У Польщі відкрили провадження проти поліцейського через погрози українському таксисту
Европейская правда
2025-07-28T19:36:30Z
В Росії відповіли на новий ультиматум Трампа – що заявили
TSN
2025-07-28T19:27:19Z
Трамп передумав і дав Путіну значно менше часу: експерт пояснив чому
TSN
2025-07-28T19:24:43Z
Зеленський анонсував оновлений план щодо дронів
УкраинФорм
2025-07-28T19:21:42Z
Уряд призначив тимчасову очольницю Мінкульту
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T19:18:26Z
Пашинський повідомив, що виграв суд у іноземного ЗМІ
1News
2025-07-28T19:12:39Z
Лукашенко і КДБ Білорусі можуть стояти за вбивством Павла Шеремета – розслідування BYPOL
24tv
2025-07-28T19:06:47Z
Бельгійські розробники інтегрують крилату ракету JSM у бойові винищувачі F-35
InternetUA
2025-07-28T19:31:28Z
Мовчазний свідок історії: де в Україні росте тисячолітній дуб та що ми про нього знаємо
24tv
2025-07-28T19:30:52Z
Відстрочки від мобілізації "обнуляться" 7 серпня: що робити
Хвиля
2025-07-28T19:30:33Z
Буква Ґ — заборонена та повернена: символ незламності мови
GlavRed
2025-07-28T19:27:02Z
Звільнення Кіндратівки: експерт назвав нові можливості для ЗСУ
TSN
2025-07-28T19:21:36Z
Пенсіонерам уріжуть 20% пенсії: ПФУ попередив про утримання із виплат
Хвиля
2025-07-28T19:15:19Z
У школах викладатимуть новий предмет: такого ще освітяни не бачили
Знай
2025-07-28T19:12:53Z
Американка підібрала попутника в Австралії: випадкове знайомство обернулося шлюбом
24tv
2025-07-28T19:09:27Z
Два "Кинджали" просто зникли, – авіаексперт зауважив важливий нюанс у російській атаці
24tv
2025-07-28T19:03:03Z
Київ накрила сильна гроза
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T19:27:35Z
Обмеження руху в Києві: як довго продовжуватимуться незручності для місцевих жителів
Политека
2025-07-28T19:00:41Z
У Луцьку перекриють рух транспорту: українців попередили, коли введуть обмеження на дорогах міста
Политека
2025-07-28T18:30:25Z
На Україну чекає найспекотніший день: синоптик назвала дату
GlavRed
2025-07-28T18:18:00Z
Серпень 2025 стане успішним у роботі для цих знаків зодіаку
24tv
2025-07-28T18:03:36Z
Нова система оплати проїзду у Кропивницькому: жителям зробили важливе попередження
Политека
2025-07-28T17:30:03Z
Позиції росіян рівняють із землею: пропагандисти бідкаються через успішні штурми ЗСУ на Сумщині
24tv
2025-07-28T17:27:34Z
«Вони такої війни не бачили». Комбат Інтернаціонального легіону розповів, які пільги є в іноземних бійців
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T17:18:00Z
Росіяни намагаються прорватися до Куп'янська, – в ОСУВ "Хортиця" окреслили ситуацію на фронті
24tv
2025-07-28T17:03:53Z
Ноттінгем Форест перехопив Ндоє у Наполі – Романо
Football.ua
2025-07-28T19:28:09Z
Помер легендарний чемпіон світу з боксу, який бився з Холіфілдом та Форманом
24tv
2025-07-28T19:15:57Z
Аморім: Манчестер Юнайтед повинен відповідати вимогам Прем'єр-ліги
Football.ua
2025-07-28T19:04:10Z
Юлія Стародубцева обіграла китаянку Яфань Ван на старті турніру WTA в Монреалі
УкраинФорм
2025-07-28T19:03:20Z
Брюгге знову відмовив Мілану в продажі Яшарі – Тавольєрі
Football.ua
2025-07-28T18:40:18Z
Українські веслувальники увійшли до топ-10 молодіжного ЧС-2025
УкраинФорм
2025-07-28T18:15:59Z
Динамо втратило капітана перед матчем-відповіддю у Лізі чемпіонів
24tv
2025-07-28T18:09:20Z
Деревінський обслужить матч Верес – Динамо та інші призначення на стартовий тур УПЛ
Football.ua
2025-07-28T17:51:10Z
Пішов з життя ексчемпіон світу з боксу у двох вагових категоріях
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T17:42:22Z
Електричне аеротаксі вперше здійснило політ між аеропортами у Британії
1News
2025-07-28T19:39:10Z
Дефіцит овочів у Дніпропетровській області: що відбувається на українському ринку
Политека
2025-07-28T19:30:27Z
Російська влада заборонила експорт бензину
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T19:12:09Z
Українцям можуть компенсувати вартість продуктів: хто отримає виплати
24tv
2025-07-28T19:03:15Z
ПриватБанк без попередження закриває кредитні ліміти
Знай
2025-07-28T18:12:45Z
З “білого списку” бізнесу виключили понад 3 200 компаній – чи чекають їх податкові перевірки
24tv
2025-07-28T18:03:01Z
Україна почала отримувати газ з Азербайджану
360ua.news
2025-07-28T17:48:48Z
У Росії повністю заборонили до осені експорт бензину
УкраинФорм
2025-07-28T17:30:41Z
Пенсіонери отримуватимуть копійки: роки стажу не допоможуть
Знай
2025-07-28T17:30:19Z
У рф впали «Госуслуги» слідом за зламом «Аерофлоту»
InternetUA
2025-07-28T19:22:52Z
Apple iPhone 17 Pro отримає 8x зум, ще одну кнопку та професійний застосунок, — інсайдер
ITC
2025-07-28T19:06:55Z
У Росії «ліг» сервіс держпослуг - ЗМІ
УкраинФорм
2025-07-28T19:03:33Z
Вчені назвали місце, де сонце не заходить протягом двох місяців щороку
TSN
2025-07-28T18:48:35Z
Китайська оптимізація: гра Wuchang приховано масштабує зображення навіть у режимі без масштабування
ITC
2025-07-28T18:28:50Z
Версія BIOS дозволяє подати 1600 Вт на відеокарту
ITC
2025-07-28T18:28:34Z
Apple зможе врятувати виробництво Intel у цікавий спосіб
ITC
2025-07-28T18:28:06Z
Навіщо сучасним телефонам більше пам’яті, ніж ноутбукам
360ua.news
2025-07-28T18:21:52Z
У Китаї стартували продажі людиноподібного робота
ГЛАВКОМ NET
2025-07-28T17:45:31Z
Увага власникам Hyundai: обирайте місце для паркування електромобілів обережно
Топ Жир
2025-07-28T19:21:41Z
Mercedes готує V-Class із запасом ходу понад 500 км
360ua.news
2025-07-28T19:12:14Z
Електровелосипед чи класичний кафе-рейсер? Відрізнити їх можна лише при уважному погляді
Топ Жир
2025-07-28T18:36:59Z
Tesla виявилася кращою — 216 аварій у масштабному тесті систем автономного водіння
ITC
2025-07-28T18:28:13Z
Нові Corvette Z06 накопичуються у дилерів через зростання знижок
Топ Жир
2025-07-28T17:51:58Z
Забутий суперкар мільярдера може стати найдорожчим McLaren в історії
Топ Жир
2025-07-28T17:06:36Z
Розкрито перші подробиці нового французького конкурента BMW X3 і Audi Q5
Фокус
2025-07-28T17:00:26Z
Tesla може зменшити свої амбітні плани щодо Cybertruck, щоб зробити його більш практичним
Топ Жир
2025-07-28T16:36:16Z
Найінноваційнішому фургону Mercedes-Benz виповнилося 30 років
AutoCentre
2025-07-28T16:19:04Z