MY.UAНовини
У Politico назвали 7 "козирів", які Трамп віддав Путіну у переговорах щодо війни в Україні
У Politico назвали 7 "козирів", які Трамп віддав Путіну у переговорах щодо війни в Україні

У Politico назвали 7 "козирів", які Трамп віддав Путіну у переговорах щодо війни в Україні

Однак, прагнучи укласти мирну угоду між країнами, американський лідер віддав Кремлю "козирі", з допомогою яких Україна могла тиснути на Москву. Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на Politico.

Які "козирі" в переговорах Трамп віддав Росії

За даними видання, Трамп використовує різні підходи до сторін війни. Він тисне на Україну, але виявляє більше терпіння і м'яких умовлянь до російського диктатора Владіміра Путіна.

Такі дії відображають його власне сприйняття "кричущого дисбалансу сил". Там додають, що, попри дорікання Трампа президенту Зеленському в тому, що він "не має карт", американський лідер власноруч віддав деякі з них в руки росіян. У Politico назвали 7 "козирів", які Трамп віддав Кремлю.

Телефонні дзвінки Путіну

Американський президент фактично не приховував свого бажання зблизитися з Росією, провівши 90-хвилинну телефонну розмову з Путіним після вступу на посаду. Такі дії Трампа поклали край трирічній ізоляції Росії з боку США за експрезидента Джо Байдена, який припинив діалог з диктатором після його вторгнення в Україну в лютому 2022 року.

Додамо, що ще один дзвінок відбувся після того, як Путін відмовився прийняти умови 30-денного припинення вогню, про які Сполучені Штати вже домовилися з Україною.

У виданні зазначають, що у випадку, якби Трамп довше відкладав розмову з очільником Кремля, він мав би більше важелів впливу на Росію, щоб наполягати на додаткових поступках у переговорах щодо війни.

Проведення переговорів з Росією без присутності України

У середині лютого високопосадовці США та Росіїзустрілися у Саудівській Аравії та окреслили план відновлення співпраці між країнами в кількох напрямках. Це включало відновлення кадрового складу посольств у Вашингтоні та Москві, потенційне економічне співробітництво та послаблення санкцій, які запровадили через російське вторгнення в Україну.

Ці ініціативи могли б бути відкладені та погоджені лише за тієї умови, що Росія та Україна досягнуть мирної угоди. Те, що цього не сталося, і те, що Україну та європейських союзників не запросили на ці переговори, допомагає зрозуміти, чому адміністрація Трампа більше не узгоджує та не координує свої дії з союзниками.

Публічне обговорення того, від чого Україні, ймовірно, доведеться відмовитися

Президент США не відповів, від чого Кремль повинен відмовитися в рамках мирної угоди. Натомість він та його помічники часто і недвозначно говорять про те, що Україна має відмовитися від частини своєї території, яка наразі окупована Росією.

Окрім цього, протягом останнього тижня Трамп заявив, що вже ведуться дискусії про те, яка країна буде контролювати різні регіони України, в тому числі Запорізьку атомну електростанцію.

Раніше американський лідер також припустив, що у випадку, якщо Україна сподівається зберегти контроль над об'єктом, вона має розглянути можливість дозволити американським компаніям керувати станцією після війни. Ймовірно, таким чином Трамп намагається забезпечити повернення 120 мільярдів доларів оборонної допомоги, яку Америка надала державі з початку війни.

Зауважимо, що, попри побоювання, що американський лідер намагається вимагати від України гроші, Зеленський погодився підписати угоду про видобуток корисних копалин на знак своєї прихильності до мирного процесу та дипломатії Трампа. Водночас Росії не довелося йти на такі дії.

Застосування максимального тиску на Україну

Нагадаємо, що Трамп буквально "накинувся" на Зеленського в Овальному кабінеті після того, як український глава держави публічно поставив під сумнів серйозність намірів Росії щодо закінчення війни. Тоді він продемонстрував послідовну готовність застосувати важелі тиску на лідера України.

Після суперечки в Білому домі Трамп тимчасово припинив всю оборонну допомогу США та обмін розвідданими з Україною. Ба більше, він також повторив заклик Путіна до нових виборів в Україні, які заборонені під час воєнного стану, та назвав Зеленського "диктатором".

Виключення гарантій безпеки для України та членства в НАТО в довгостроковій перспективі

Трамп відмовився розглядати можливість надання "американської жорсткої сили" для гарантування безпеки України після потенційного перемир’я з Росією. Такими діями він змусив Європу боротися за збільшення оборонних витрат та виробництва.

Він також запропонував економічну угоду, яка надасть США значну частку в майбутніх прибутках України від видобутку рідкісноземельних корисних копалин, як фактичну гарантію безпеки, та припустив, що присутність американців на українській території може стримати Путіна від нових нападів.

Водночас Трамп погрожував Путіну в соціальних мережах, що може посилити економічні санкції проти Росії. Проте згодом швидко відступив та заявив, що Україна більше перешкоджає мирним переговорам.

Варто зазначити, що після того, як російський лідер відмовився погодитися на повне 30-денне припинення вогню, про яке домовилися США та Україна, Трамп не розкритикував рішення російського диктатора. Натомість він похвалив готовність очільника Кремля припинити атаки на енергетичну інфраструктуру.

Припинення зусиль щодо притягнення Росії до відповідальності

Після телефонної розмови Трампа з Путіним Штати вийшли з багатонаціональної групи, що повинна була розслідувати дії лідерів, відповідальних за вторгнення Росії в Україну, включно з Путіним.

Адміністрація також скоротила фінансування Лабораторії гуманітарних досліджень Єльського університету, яка детально досліджувала масову депортацію українських дітей до Росії. Там заявили, що переглядають ці дії.

Зауважимо, що такі кроки також збігаються з рішенням кількох агентств національної безпеки припинити скоординовані зусилля з протидії російським кібератакам і дезінформації.

Теза про "провину обох сторін"

Трамп прийняв тезу Путіна щодо "першопричин війни", а саме про те, що Росія нібито "була змушена вторгнутися через бажання України вступити до НАТО". Окрім цього, адміністрація президента США легітимізувала позицію Кремля про те, що незалежність низки колишніх радянських соціалістичних республік "залишається нерозв'язаним питанням".

Водночас американський президент та його команда відкидають необхідність розв'язання фундаментальної проблеми, яка лежить в основі конфлікту – глибоке переконання Путіна в тому, що Україна не повинна бути незалежною.

Джерело матеріала
Згадувані персони
Джамала продала дом под Киевом: певица назвала причину и где сейчас живет с детьми
TSN
Какие платья нельзя носить женщинам за 50: такие модели выглядят нелепо и добавляют возраст
TSN
Известный украинский певец высказался о неизлечимом сыне и раскрыл главную проблему
TSN
Кабмин назначил нового руководителя Госкино
Корреспондент
Валентина Хамайко показалась с мужем и их дочерьми на выпускном младшего сына
TSN
Зеленский выбрал "Убить тирана" на 13-м Книжном Арсенале в Киеве
Корреспондент
Мадонна кардинально изменила стиль ради мамы
Корреспондент
Победитель Евровидения-2025 хочет исключить Израиль из конкурса
Корреспондент
Ирина Билык показалась с двумя сыновьями и раскрыла подробности личной жизни
TSN
Этот паразит грызет клетки человека: ученые сделали жуткое открытие
TSN
Какое питание поможет сохранить здоровье в старости — исследование
TSN
Враги помидоров: список растений, которые нельзя сажать рядом
TSN
Мыло или гель для душа: что выбрать для кожи и гигиены
UAToday
Витамины для кожи: которые следует принимать, а от которых лучше воздержаться
UAToday
Парадокс похудения: ученые выяснили, почему сожженные килограммы быстро возвращаются
UAToday
Тля на смородине: методы борьбы с вредителями
TSN
Чем полезен творог и стоит ли есть его каждый день: диетологи рассказали обо всех нюансах
UAToday
Как личность влияет на сон: ученые поразили исследованием
UAToday
Škoda Favorit 1987 года переосмыслили как электрокар для нового поколения
Корреспондент
Стало известно, каким водителям больше нельзя управлять автомобилем
UAToday
Китай поставил под угрозу производство электромобилей в Европе
Корреспондент
Bentley возвращает в продажу 96-летний Blower
Корреспондент
Мировые продажи Toyota бьют рекорды
Корреспондент
Лобстеры как извинение: Албон угостил Расселла за Гран-при Монако
Корреспондент
Французская Alpine представила электрокроссовер A390 с тремя двигателями
Корреспондент
Китайский автопроизводитель разозлил владельцев авто рекламой в салоне
Корреспондент
Представлен обновленный Land Rover Defender
Корреспондент
Эти два знака зодиака могут тянуть из вас энергию: как их распознать и защититься
TSN
Главная стрижка лета-2025: трендовые варианты
TSN
Гороскоп для знаков зодиака на 22 мая 2025 года
Корреспондент
Клубничный бум: непревзойденная галета к кофе или чаю
TSN
Как часто и как правильно поливать клубнику: правильный уход за кустами для хорошего урожая
TSN
Соберете не одно ведро помидор с одного куста: чем подкормить томаты после высадки в открытую почву
TSN
Гороскоп на 23 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
Что добавить в лунку во время высадки рассады сладкого перца для хорошего урожая
TSN
Гороскоп на 18 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
Почему Закарпатская область не Ужгородская: историк удивил ответом
TSN
Удар по Харькову: повреждены более 30 домов и транспортное депо
Корреспондент
В Киеве объявлена воздушная тревога: что угрожает столице
TSN
ВСУ ведут бои на девяти направлениях - Генштаб
Корреспондент
С начала суток произошло 83 боестолкновения
Корреспондент
Армия РФ обстреляла Херсон, есть раненый среди гражданских
Корреспондент
Атака шахедов: в Киеве прогремели взрывы
Корреспондент
Генштаб рассказал о ситуации с боями на фронте
Корреспондент
Генштаб показал новые карты боев на фронте
Корреспондент
Зеленский рассказал о ситуации с ракетами Taurus
Корреспондент
США представили России мощный мирный план - Рубио
Корреспондент
Разведка США раскрыла планы Путина на 2025 год
Корреспондент
Германия не приняла решение о передаче Украине ракет Taurus - СМИ
Корреспондент
Даже без результатов: эксперт объяснил, почему переговоры с РФ все равно нужны
TSN
Украинцам разрешат иметь двойное гражданство: что изменится с новым законом
VGorode
В России заявили об атаке на Москву
Корреспондент
Как движение в ЕС заставляет Украину изменить правила выборов
Европейская правда
В ОП выдвинули условия России для переговоров
Корреспондент
Максим Нелипа погиб на войне: когда будет прощание и почему его сын не сможет попасть на похороны
TSN
Новое усиление мобилизации: кого ищут ТЦК
Корреспондент
25 мая — какой церковный праздник, почему нельзя резать, рубить или использовать острые лезвия
TSN
Германия вооружит Украину дополнительно на €5 млрд
Корреспондент
Сирский назвал количество пораженных целей в РФ
Корреспондент
Самолеты ВСУ подключат к "военному Wi-Fi" НАТО
Корреспондент
18 мая: церковный праздник сегодня, три вещи, которые лучше не делать в этот день
UAToday
В Турции обнаружили христианскую мозаику накануне визита Папы Римского
Корреспондент
ВСУ задействовали резервы - Сырский
Корреспондент
Курс валют на выходные, 31 мая и 1 июня: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
Выращивание картофеля: аграрные секреты, о которых знают не все
TSN
Немецкий банк заблокировал Шредеру выплаты из России
Корреспондент
В Украине выросло энергопотребление в конце недели
Корреспондент
Упадок нефтяной экономики России начался: прибыли "Роснефти" резко упали
TSN
Восемь стран ОПЕК+ договорились увеличить добычу нефти в июле - СМИ
Корреспондент
Санкции уничтожают агросектор РФ - разведка
Корреспондент
Доллар подорожал: курс валют на 19 мая 2025
TSN
Нацбанк увеличил продажу долларов
Корреспондент
В NASA зафиксировали в океане гигантскую форму жизни: ее видно даже из космоса
UAToday
В Великобритании нашли скульптуру богини победы возрастом более 1800 лет
Корреспондент
Команда с украинцем выиграла в Казахстане турнир по Counter-Strike 2
Корреспондент
На Солнце произошел крупнейший с начала года выброс плазмы в сторону Земли
Корреспондент
Мобильную связь в Украине из-за атак "Шахедов" могут выключать
TSN
SpaceX вывела на орбиту спутник GPS
Корреспондент
Sony прекратила самостоятельное производство смартфонов Xperia
Корреспондент
В обновленной версии ИИ DeepSeek R1 усилили цензуру
Корреспондент
В Китае нашли череп, который не принадлежит ни одному из известных видов че
Корреспондент
В Киеве на американца упал балкон у подъезда многоэтажки
VGorode
Атака на Киев: известны уточненные данные о последствиях
Корреспондент
В Польше голый украинец бегал по улице и прыгал на авто
TSN
Главу центрального банка Словакии осудили за коррупцию
Корреспондент
Под Харьковом в результате удара РФ пострадали семь человек
Корреспондент
В Житомире шесть человек ранены при взрыве гранаты
Корреспондент
Поджог имущества Стармера: задержан второй подозреваемый
Корреспондент
В Японии произошло землетрясение магнитудой более 6 баллов
Корреспондент
В Рыльске дрон ударил по гостинице с российскими военными
UAToday
Гарсия перед провальным боем травмировался: Была операция
Корреспондент
Довбик назвал настоящего лидера сборной Украины
Корреспондент
90 лет без титула, и вот наконец Юнион Сент-Жиллуаз в Бельгии снова чемпион
Корреспондент
Прощание с Реалом: заключительный матч сезона стал последним для Модрича
Корреспондент
Наставником Аякса стал его бывший игрок и тренер
Корреспондент
Журналист пролил свет на то, почему Виртц решил присоединиться к Ливерпулю
Корреспондент
Достойное обновление эмблемы на форме Динамо после 30-го чемпионства
Корреспондент
Промоутер Джейка Пола прокомментировал вероятность проведения боя с Усиком
Корреспондент
Лондонский Тоттенхэм сообщил о расставании сразу с четырьмя игроками
Корреспондент