MY.UAНовини
Український наступник Армена "Горловського": що відомо про кримінальний авторитет Володимира Манукяна
Український наступник Армена "Горловського": що відомо про кримінальний авторитет Володимира Манукяна

Український наступник Армена "Горловського": що відомо про кримінальний авторитет Володимира Манукяна

Про це пише сайт Акценти.

Уродженець Донбасу, етнічний вірменин Володимир Манукян упродовж багатьох років позиціонував себе як порядний бізнесмен та благодійник. Свого часу він неодноразово з'являвся у низці всеукраїнських та харківських ЗМІ, де розповідав про інвестиції в науку, боротьбу з коронавірусом, у місцевий спорт та допомогу нужденним. На перший погляд, можна зробити висновок, що ця людина живе проблемами інших людей. Однак під цим публічним чином насправді ховається зовсім безстороння історія донбасько-харківського кримінального авторитету, звинуваченого у фінансуванні тероризму, торгівлі з "ДНР", відмиванні російських коштів, погроз і рейдерств.

Володимир Манукян = Армен "Горловський"

Днями українців шокували новини із кримінального світу. Злочинна мережа колаборанта Армена Саркісяна ("Горловського") після його нещодавньої загибелі в Москві (померла внаслідок отриманих від вибуху поранень і травм на початку лютого 2025 року) розгорнулася з новою силою. Ряд вітчизняних телеграм-каналів повідомили, що ОЗУ Саркісяна повністю перейшла під контроль харківського бізнесмена та кримінального авторитету Володимира Манукяна ("Мантуса"), який не просто продовжив злочинну діяльність свого попередника, а й масштабував її на багато регіонів та навіть інших країн.

Володимир Манукян з'явився в ОЗУ Армена Саркісяна не так. Обидва – давні товариші та соратники. Обидва – вихідці з Єнакіївської ОЗУ, яка до втечі Януковича займалася забезпеченням фінансових інтересів колишнього президента та його "Сім'ї". Які методи використовувала ця ОЗУ, дуже добре пам'ятають багато вітчизняних бізнесменів та підприємців – погрози, рекет, рейдерство і навіть вбивства. У кримінальній структурі Юрія Іванющенка ("Єнакіївського") і Манукян, і Саркісян займалися переважно куруванням "бізнес-процесів", що стосуються незаконного видобутку вугілля в Донецькій області.

Логічно, що така діяльність вимагала мати під боком не одну бригаду бійців, здатних, як кажуть, вирішувати різні питання. Проблему з пошуком таких хлопців Манукян та Саркісян закрили дуже просто. Обидва стали кураторами та спонсорами місцевих боксерських клубів, які нерідко є основними постачальниками "хлопців спортивної статури" для подібних справ. З 2009 року Манукян очолював "Єнакіївське місцеве представництво федерації аматорського та професійного боксу Донецької області", а у 2012 році став головою Української ліги боксерських клубів. Під його керівництвом проводилися всеукраїнські чемпіонати з боксу до 2018 року.

Саме Манукян та Саркісян у 2014 році, як повідомлялося у відкритих джерелах, займалися організацією банд "тітушок" для нападу на учасників Євромайдану в Києві та інших містах країни. Саркісян до самої загибелі навіть перебував в українському розшуку, зокрема, за підозрою у вбивстві журналіста В'ячеслава Веремія у лютому 2014 року. Того ж року Саркісян, до речі, очолив "федерацію боксу" так званої "ДНР".

"Міграція" у Харків

Після початку російської агресії на Донбасі у 2014 році Володимир Манукян із частиною угруповання Юри "Єнакіївського" перебирається до Харкова за дорученням Саркісяна, щоб освоювати "нові" території. На місці "Мантус" зорієнтувався швидко і практично одразу обзавівся друзями у високих кабінетах влади. Йдеться насамперед про тодішнього голову Харківської обласної державної адміністрації Ігоря Райніна, який пізніше увіллється в проросійську ОПЗЖ, про його наступницю Юлію Світличну та про тодішнього керівника харківського главку СБУ Андрія Носача. Усіх їх не раз бачили разом на публічних та закритих заходах, а про вплив Манукяна на регіональну політику неодноразово писали журналісти , зокрема військовий кореспондент Юрій Бутусов.

Саме під час роботи Райніна-Світличної та не без підтримки місцевої "контори" угрупованню Манукяна-Саркісяна вдалося сильно зміцнити свої позиції у Харкові . Про це, зокрема, опосередковано заявив тодішній міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Представники ОЗУ Манукяна-Саркісяна швидко увійшли як топ-менеджери на кілька харківських ринків і торгових центрів, а також в управління Південно-Західної залізниці, де швидко налагодили низку корупційних схем , які не могли не помітити журналісти. Щоправда, "Мантус" доклав чималих зусиль, щоб зачистити інформаційне поле. Проте вийшло не скрізь. Деякі ЗМІ згадують Манукяну як мінімум два конкретні епізоди, які можуть прямо вказувати на те, що він вів і продовжує вести бізнес з окупантами , будучи за фактом прямим посібником російської агресії.

Епізод перший. Манукян фігурував у кримінальній справі щодо постачання продуктів харчування та палива терористам "ДНР" у період 2014-2019 років. Один із слідів, що залишилися від цих угод – кримінальне провадження 22016101110000010, відкрите СБУ за ч.1 ст.258-5 КК України ("Фінансування тероризму"). У виробництві фігурує компанія "ТД САН ОЙЛ" – мережа заправок, створена у 2014 році пулом "авторитетних" єнаківців, зокрема самим Манукяном.

Епізод другий. Дві компанії, засновником яких є Манукян, – ТОВ "Шахтінвестпром" та ТОВ "Доненергопром ЛТД", які працюють у сфері видобутку вугілля, ще у 2014 році перереєстровані за так званим "законодавством" "ДНР". Зараз компанії знаходяться в реєстрах юридичних осіб Росії. При цьому в "Шахтінвестпромі", зареєстрованому в РФ, директором є та сама особа, яка була директором в українському "Шахтінвестпромі" до 2014 року.

Сам же Армен "Горловський" у цей час залишається на окупованих територіях, де досягає вкрай високого становища у кримінальному світі. Крім вірменського сепаратистського батальйону "Арбат", засновником якого він є і який воював у складі російського ПВК "Редут", Саркісяну також було підконтрольно всі процеси перерозподілу та контролю бізнесу на окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей. Після смерті керівника ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина Саркісян став відповідальним і за набір ув'язнених у російську армію, а також отримав контроль над усіма в'язницями та місцями утримання українських військовополонених, зокрема, і над колонією в Оленівці, де росіяни вчинили масове вбивство полонених ЗСУ. У цій структурі "Мантус" посідав особливе місце. Відомий український журналіст та військовослужбовець ЗСУ Кирило Сазонов називав Манукяна правою рукою Армена "Горловського" .

Загрози та рейдерство

З початком повномасштабної агресії РФ кримінальна мережа Манукяна-Саркісяна розгорнулася із новою силою. Фактично до останнього моменту одним із ключових напрямів їхньої спільної діяльності було рейдерство бізнесу на окупованих територіях.

За наведенням Саркісяна "Мантус" встановлював зв'язок з українськими бізнесменами, які змушені були залишити захоплені території Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей, але там залишилися ті чи інші бізнес-активи. Підприємцям Манукян пропонував "добровільно передати" доступ до таких активів і все необхідне для їх перереєстрації за окупаційним законодавством РФ.

Якщо ж бізнесмени відмовлялися від умов, запропонованих бандитами, або зверталися до правоохоронців, на їхню адресу та адресу членів їхніх сімей, надходили погрози фізичної розправи. Під жорсткий пресинг у такому разі потрапляли також і родичі, які змушені були залишитись на непідконтрольних територіях – у такому разі в гру вступав Саркісян із властивими методами вирішення питань.

Відмивання російських грошей

Наразі Володимир Манукян перебуває у Дубаї, звідки й керує справами в Україні, зокрема й на окупованих територіях. В ОАЕ, за наявною інформацією, "Мантус" організував великий бізнес із відмивання коштів, зокрема, і для російських олігархів, які потрапили під міжнародні санкції. Все відбувається через скуповування нерухомості, але в основному через криптовалюту. Всі ці процедури він здійснює через давнього знайомого родом із Харкова – криптовалютника Миколу Удянського .

Після закінчення війни відмиті кошти Манукян планує реінвестувати для зміцнення позицій та побудови в Україні нового приступного синдикату, який за своїми методами роботи та сферами впливу має перевершити колись найбільшу та найвідомішу в Україні ОЗУ покійного авторитету "Князя". Без превентивних дій з боку правоохоронців та силовиків нове угруповання Манукяна стане серйозним викликом та значно загострить криміногенну обстановку у багатьох регіонах країни, що, безсумнівно, вплине як на бізнес-клімат, так і на якість та безпеку життя простих громадян.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Італійському бізнесу презентували інвестиційні можливості в українські регіони
УкраинФорм
2025-07-13T15:51:43Z
Скільки нафти в одному барелі і які їх види існують
24tv
2025-07-13T15:36:51Z
На Запорізькій АЕС вночі лунала стрілянина, біля енергоблоків знайшли гільзи - МАГАТЕ
УкраинФорм
2025-07-13T14:57:39Z
НБУ готує нові правила використання готівки: що зміниться в гаманцях українців
Знай
2025-07-13T14:36:11Z
Курс валют на 14 липня: скільки коштують долар, євро і злотий
TSN
2025-07-13T14:06:18Z
Вуглецеве мито ЄС може зробити неконкурентоспроможним український промисловий експорт – експерт
ГЛАВКОМ NET
2025-07-13T14:00:18Z
Боргова криза на балансуючому ринку ставить під загрозу стабільність енергосистеми – експерт
ГЛАВКОМ NET
2025-07-13T13:51:37Z
У Росії знижується рентабельність агропромислового сектору - зовнішня розвідка
УкраинФорм
2025-07-13T13:15:17Z
На Херсонщині аграрії зібрали перші 500 тонн кавунів
УкраинФорм
2025-07-13T13:06:05Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
Скільки калорій треба витратити, щоб виносити немовля: дослідження австралійців
Gazeta UA
2025-07-13T15:51:42Z
Як врятувати помідори від спеки - чим поливати томати
Gazeta UA
2025-07-13T15:21:48Z
Гуманітарна допомога пенсіонерам в Одесі: українці можуть отримати ліки, куди потрібно звертатись
Политека
2025-07-13T14:30:53Z
Чим поливати аґрус та смородину після збирання врожаю - корисні розчини
Gazeta UA
2025-07-13T12:39:13Z
Як зварити картоплю, щоб вийшла смачною: більшість господинь роблять це неправильно
TSN
2025-07-13T12:36:00Z
Диня: користь, поживна цінність і калорійність
TSN
2025-07-13T12:21:40Z
Найпоширеніші помилки приготування їжі на грилі: як не зіпсувати м’ясо та овочі
TSN
2025-07-13T11:21:41Z
Чому не цвіте герань: 5 причин і як їх виправити
24tv
2025-07-13T11:21:31Z
ЗМІ: прем’єр Чехії написав Фіцо листа, де закликав не блокувати санкції проти РФ
Европейская правда
2025-07-13T16:31:54Z
Японія в минулому теж була імперією: чому корейці можуть краще зрозуміти українців за японців
24tv
2025-07-13T16:27:36Z
Чому США та ЄС бояться поразки Росії у війні: військовий назвав несподівані наслідки
GlavRed
2025-07-13T16:27:26Z
Професійний ігнор за методом Бріжит: перша леді Франції не помітила Макрона
GlavRed
2025-07-13T16:27:07Z
ЦАХАЛ визнав, що їхня ракета влучила у дітей біля пункту розподілу води в секторі Гази
УкраинФорм
2025-07-13T16:21:24Z
Кремль масштабує пропагандистську мережу в Африці - ГУР
InternetUA
2025-07-13T16:00:58Z
Маск розкритикував Трампа за його позицію щодо справи Епштейна
УкраинФорм
2025-07-13T15:57:48Z
Британський генерал назвав несподіване місце початку нової війни
TSN
2025-07-13T15:51:43Z
Генсек НАТО відвідає Трампа у Вашингтоні наступного тижня
Европейская правда
2025-07-13T15:51:02Z
Вперше за 2 роки Росія відкриває новий напрямок наступу на Харківщині, – ISW
24tv
2025-07-13T16:42:15Z
Помста за маленького хлопчика: ЗСУ потужно накрили росіян в Олешках
24tv
2025-07-13T16:36:27Z
Графік відключення води на тиждень з 14 до 20 липня у Вінницькій області: кому готуватися до обмежень
Политека
2025-07-13T16:30:43Z
Пекельна спека відступить і повернуться дощі: названо дату похолодання до +18
GlavRed
2025-07-13T16:27:39Z
Частину областей накриють дощі, грози та шквальний вітер: коли і де погіршиться погода
24tv
2025-07-13T16:21:23Z
Прогноз погоди у Запоріжжі на тиждень з 14 по 20 липня: спека наступає, в які дні сонце палитиме найбільше
Политека
2025-07-13T16:00:48Z
Графік відключення світла на тиждень 14-20 липня в Полтавській області: українців попередили
Политека
2025-07-13T15:48:40Z
Чи будуть в Україні відновлювати зруйновані міста - все вирішить один нюанс
GlavRed
2025-07-13T15:27:40Z
У Сумській громаді ворог влучив у мотоблок, є загиблий і поранений
УкраинФорм
2025-07-13T15:06:37Z
Випробування показали катастрофічне відставання США у виробництві дронів, - NYT
Хвиля
2025-07-13T16:30:02Z
Аби захистити того, кого любиш, треба його втратити, – військовий про розлуку з рідними
24tv
2025-07-13T16:12:16Z
Не лише Олег: в Україні є населений пункт під назвою Максим
Telegraf
2025-07-13T16:09:31Z
Пільги для багатодітних родин: про них знають не всі
Знай
2025-07-13T16:06:45Z
Як помилки ТЦК впливають на військовий облік
24tv
2025-07-13T16:06:07Z
Українцям приходять комунальні платіжки з рекордними сумами: за що змушують платити вдвічі дорожче
Знай
2025-07-13T15:36:06Z
РФ атакує Україну новими безпілотниками: що відомо про нові дрони і як вони виглядають
GlavRed
2025-07-13T15:27:27Z
Чому КДБ в СРСР популяризувало тризуб та прапор України - історик розкрив секрет
GlavRed
2025-07-13T15:27:09Z
7 заборон, які в жодному разі не можна порушувати: суворі прикмети 14 липня
GlavRed
2025-07-13T15:27:03Z
Хоче бути опорою: інсайдер повідомив, що Бред Пітт сподівається на примирення з дітьми
24tv
2025-07-13T16:36:44Z
"А де Віталік?": Кондратюк привіз "Караоке" у Львів та насмішив українців
Telegraf
2025-07-13T16:36:07Z
Майже 2 мільярди людей дивилися в прямому ефірі: якою була наймасштабніша трансляція в історії
24tv
2025-07-13T16:30:11Z
Літній одяг, який ніколи не вийде з моди: він потрібен всім дівчатам
24tv
2025-07-13T16:21:14Z
У Львові знімають "Караоке на Майдані": у які ще міста приїде Кондратюк
Фокус
2025-07-13T15:51:40Z
Оголошені переможці Міжнародного кінофестивалю в Карлових Варах
УкраинФорм
2025-07-13T15:06:26Z
"Пам'ять, як у гуппі": музикант-воїн оцінив ризик повернення Потапа та Винника в Україну
Фокус
2025-07-13T14:12:42Z
Була простою дівчинкою з Ялти і підкорила увесь світ: де похована Алла Назімова, яка має зірку на Алеї слави
Telegraf
2025-07-13T13:24:49Z
Іванна Онуфрійчук у жовтому бікіні блиснула апетитними стегнами на тлі моря
TSN
2025-07-13T13:18:11Z
В аеропорту біля Лондона робився пасажирський літак
24tv
2025-07-13T16:36:03Z
Трагедія на воді у Запоріжжі: потонув 17-річний хлопець
24tv
2025-07-13T16:18:14Z
На Прикарпатті чоловік, побачивши працвників ТЦК та поліцію, взявся за сокиру
ГЛАВКОМ NET
2025-07-13T16:15:43Z
У швейцарських Альпах розбилася німецька альпіністка, ще двоє людей постраждали
Европейская правда
2025-07-13T16:12:58Z
СБУ ліквідувала кілерів, які убили полковника Служби безпеки у Києві
Украина Криминальная
2025-07-13T16:09:55Z
Поліцейські Кам’янського розшукують зниклого малолітнього хлопчика
Украина Криминальная
2025-07-13T16:09:35Z
У Самарі на Дніпропетровщині внаслідок удару дрона постраждав чоловік
УкраинФорм
2025-07-13T16:06:03Z
Через вибух гранати на Київщині поранено пʼятьох поліцейських, нападника ліквідували
ZN UA
2025-07-13T15:54:14Z
Стихія атакувала схід України: блискавки, град і перебої з електрикою
360ua.news
2025-07-13T15:45:59Z
Гороскоп на тиждень з 14 по 20 липня: Тельцям - терпіння, Рибам - зміни
GlavRed
2025-07-13T16:00:54Z
5 трюків, щоб у домі завжди був приємний аромат
24tv
2025-07-13T15:57:39Z
Чим обприскати огірки на городі для більшої зав’язі, ніж прискорити їх зростання
TSN
2025-07-13T15:51:47Z
Ось один простий трюк, щоб миттєво підвищити впевненість у собі назавжди
24tv
2025-07-13T15:15:14Z
Вічне "немає грошей": які фрази прирікають дитину на бідність
Gazeta UA
2025-07-13T15:09:56Z
Кабачки вийдуть фантастично смачними, якщо додати до них лише один інгредієнт: рецепт ідеальної літньої вечері
Telegraf
2025-07-13T14:51:52Z
Як врятувати улюблену річ: прості та дієві способи відпрати плями від олії
Знай
2025-07-13T14:51:30Z
Куди піти в Карпати в похід з наметом на одну ніч: маловідома гора з неймовірним краєвидом
24tv
2025-07-13T14:45:13Z
Ці 6 речей потрібно викинути з комори до початку осені
24tv
2025-07-13T14:33:44Z
Чому не варто заряджати смартфон до 100%: правило, яке подовжить життя батареї
InternetUA
2025-07-13T16:31:18Z
Менше спаму, більше спокою: нова функція в iPhone фільтруватиме дзвінки
360ua.news
2025-07-13T16:24:18Z
Гроші за опитування від банку: українців попередили про нову схему шахрайства
InternetUA
2025-07-13T15:46:54Z
SpaceX запустила супутник на геостаціонарну перехідну орбіту
УкраинФорм
2025-07-13T15:36:55Z
Чи залучатимуть ШІ до створення та перевірки завдань НМТ
24tv
2025-07-13T15:15:23Z
У США продають найбільший шматок Марса зі знайдених: за нього вторгують кілька мільйонів доларів
InternetUA
2025-07-13T15:01:36Z
Лежали у землі 2000 років: археологи розкрили таємницю стародавньої медицини
24tv
2025-07-13T15:00:24Z
Спробуйте знайти трьох птахів за 9 с: надскладна головоломка для геніїв
Gazeta UA
2025-07-13T14:57:23Z
Китайські вчені створили революційний тип військового зв’язку, що невидимий для засобів радіоелектронної розвідки
InternetUA
2025-07-13T14:01:54Z
Представлений Geely Galaxy A7 — гібридний седан із запасом ходу понад 2100 км та ціною від $14,5 тис
ITC
2025-07-13T15:49:52Z
Фордівський електричний спорткар стає лише кращим: тест-драйв
Топ Жир
2025-07-13T15:03:05Z
Представлений Smart #3 : електричний кросовер із запасом ходу до 555 км та ціною від $23 тис
ITC
2025-07-13T13:34:56Z
Toyota GR Celica може приховати двигун у найнесподіванішому місці
Топ Жир
2025-07-13T13:33:55Z
Не BMW, а інший бренд врятував квартальні показники концерну
Топ Жир
2025-07-13T11:48:08Z
Як Volkswagen Transporter отримав двері у незвичайному місці
AutoCentre
2025-07-13T09:03:30Z
Audi доповнює лінійку електрокросоверів новими Q6 та SQ6 Sportback e-tron
AutoCentre
2025-07-13T07:15:15Z
Як змінилися правила проходження техогляду транспортних засобів, кому потрібно його проходити, де це зробити і скільки це коштує?
Украина Криминальная
2025-07-13T05:42:15Z
Як захистити свій автомобіль від екстремальної літньої спеки: 5 критично важливих нюансів
24tv
2025-07-13T03:15:25Z
Один з найкращих легіонерів Динамо завершив кар'єру
24tv
2025-07-13T16:36:40Z
Ендрік відмовився від оренди — бразильський форвард хоче залишитися в Реалі
Football.ua
2025-07-13T16:24:54Z
Українка Олійникова виграла турніру ITF у Гаазі
УкраинФорм
2025-07-13T16:12:19Z
У Франції розповіли, коли Забарний офіційно приєднається до ПСЖ
24tv
2025-07-13T16:06:18Z
Олімпіакос підписав Діогу Насіменту
Football.ua
2025-07-13T16:00:31Z
Вест Гем придбає таланта празької Славії
Football.ua
2025-07-13T15:51:40Z
Беукема переходить у Наполі — трансфер оцінено у 31 мільйон євро
Football.ua
2025-07-13T15:42:59Z
Усик завершив підготовку до реваншу проти Дюбуа і вирушив до Лондона
ZN UA
2025-07-13T15:39:46Z
Пляшка пива не завадила: зірка НХЛ однією рукою спіймав м'яч на бейсбольному матчі
24tv
2025-07-13T15:36:50Z