MY.UAНовини
Вперше після Нюрнберга: учасники Коаліції держав зробили крок до трибуналу над РФ за злочин агресії
Вперше після Нюрнберга: учасники Коаліції держав зробили крок до трибуналу над РФ за злочин агресії

Вперше після Нюрнберга: учасники Коаліції держав зробили крок до трибуналу над РФ за злочин агресії

У Страсбурзі учасники Коаліції держав провели фінальне засідання, на якому завершили технічну роботу над проєктами документів, необхідними для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України.

За словами заступниці керівника Офісу президента Ірини Мудрої, це вирішальний крок для відновлення довіри до міжнародного права. “Протягом двох років ця коаліція працювала над закладенням фундаменту для справедливості — для України та всього світу. Я хочу особливо подякувати тим, хто приймав засідання коаліції: Чехії, Естонії, Польщі, Нідерландам, Німеччині, Люксембургу, Австрії, Литві, Румунії, Латвії, Європейському Союзу та Раді Європи”, — заявила Мудра. Наступним кроком стане погодження документів на найвищому політичному рівні і передача їх Раді Європи для ухвалення і запуску трибуналу.

В МІПЛ вивчили досвід попередніх міжнародних трибуналів і зʼясувала, що за весь час існування міжнародного права був лише один випадок, коли керівництво держави засудили за агресію. Це сталося з німецькими лідерами на Нюрнберзькому трибуналі в 1946 році, а за два роки з їхніми союзниками — японцями — на Токійському трибуналі. Жоден пізніший міжнародний трибунал, зокрема по Руанді та колишній Югославії, не розглядав злочину агресії. Ба більше, правових механізмів притягнути до відповідальності за цей злочин не існує. Тобто жоден із чинних міжнародних судів не має юрисдикції засудити за це політичне та військове керівництво Росії, зокрема Путіна, Медведєва, Шойгу та Герасимова.

Цю прогалину в міжнародній правовій системі можна усунути двома шляхами: створити міжнародний трибунал або розширити юрисдикцію Міжнародного кримінального суду. МІПЛ розповідає про обидві стратегії. 

МКС і Кампалійські поправки

Визначення, що таке військова агресія, є в резолюції Генеральної Асамблеї ООН № 3314: це застосування збройної сили державою проти суверенітету, територіальної недоторканності або політичної незалежності іншої держави.

До Римського статуту МКС, який приймали в 1998 році, цей вид злочину не ввійшов. Положення про злочин агресії і відповідні зміни в Римський статут затвердили лише в 2010-му — без набранні чинності. Активували їх 17 липня 2018 року. Ті зміни приймали в угандійському місті Кампала, відтак їх назвали Кампалійськими поправками. Роман Романов, директор програми “Права людини і правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”, пояснює: так трапилося через відсутність у 1998 році консенсусу щодо злочину агресії. Саме тому  були роки відстрочки.

— Зміни, які внесли на конференції в Кампалі — результат складного компромісу, — говорить він. — Постійні члени Ради безпеки ООН, які брали участь у цих обговореннях, домоглися збереження їхнього права вето в тому, що стосується злочину агресії.

Роман Романов, директор програми “Права людини і правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”

Наразі тільки 46 країн, зокрема Україна, ратифікували Кампалійські поправки. Через це багато з конфліктів МКС не може розглянути. Романов пов’язує це з відсутністю політичної волі. Частина країн була незадоволена способом, який знайшли у Кампалі: компроміс полягав у тому, що ключову роль у можливості передачі справи до МКС для початку розслідування злочину агресії мають постійні члени Радбезу ООН.

Війна Росії проти України показала, що цей вибір далекий від оптимального. Будь-хто з постійних членів Радбезу ООН може заблокувати питання відповідальності за агресію. Тепер це використовують як чинник політичного впливу на діяльність МКС.

Формально судити за агресію Міжнародний кримінальний суд може з 2018. Але не у випадку російсько-української війни, оскільки злочин агресії має унікальний юрисдикційний режим, який не можна застосувати так само, як при інших злочинах, про які йдеться в Римському статуті. Якщо держава не є учасником МКС, суд не може притягнути до відповідальності її керівництво за злочин агресії. Винятком є ситуації, коли Радбез ООН передає в МКС справу про конкретну людину з країни, яка вчинила злочин агресії.

У 2000-му Росія підписала Римський статут, проте не ратифікувала його. У 2016-му Путін підписав указ про вихід Росії з договору. Вочевидь Росія не ратифікує РС і допоки має вона має право вето в Радбезі ООН, справу про злочин агресії в російсько-українській війні ніколи не передадуть на розгляд суду.

Проте є й інший шлях. У Римський статут можна вносити зміни, розширивши його юрисдикцію на розслідування злочину агресії Росії проти України. Такі ідеї лунають, хоча чіткого плану, як це зробити, немає. Союзниками в просуванні таких змін можуть стати країни Африки та Південної Америки.

— Йдеться не про уніфікацію процедур для всіх міжнародних злочинів, а про розширення можливих варіантів роботи саме зі злочином агресії, — говорить Роман Романов. — Хоча Росія, звісно, ветуватиме будь-яку ініціативу щодо передачі в МКС справи про злочин агресії.

Один із варіантів, який розглядають — дозволити Генеральній Асамблеї ООН скеровувати звернення до МКС без рішення Ради Безпеки. Романов зазначає, що такі зміни підтримує Німеччина, а от США, Велика Британія і Франція будуть в опозиції.

Логотип Міжнародного кримінального суду

Влітку 2025 року відбудеться конференція, де дискутуватимуть про внесення змін до Кампалійських поправок. Утім проти можуть виступити країни, які ратифікували  попередні поправки. Якщо ж все вдасться, то МКС може отримати юрисдикцію щодо злочину агресії Росії проти України.

Попри таку можливість, МКС не розглядатиме справу без обвинувачених у залі суду, тобто заочно за агресію керівництво Росії ніхто не судитиме. А ось самому розслідуванню злочину заочні провадження не перешкоджають.

Ще одне питання, яке хвилює правників — це інституційна спроможність МКС розслідувати злочин агресії в Україні. Анна Рассамахіна, експертка МІПЛ, говорить про цей виклик так:

— Усі вироки, винесені МКС за понад 20 років, стосуються воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду, скоєних під час збройних конфліктів в африканських країнах. Ці судові процеси тривали роками. А от досвіду розслідування та розгляду злочину агресії МКС не має.

Трибунал і міжнародне право

Шукати дієві правові механізми розслідування злочину агресії та створення відповідного трибуналу міжнародна спільнота почала відразу після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Уже 4 березня 2022 року тодішній міністр закордонних справ Дмитро Кулеба разом із групою провідних міжнародних юристів презентували ініціативу створення Спеціального трибуналу за підтримки Королівського інституту міжнародних відносин Chatham House. Відтоді ініціативу підтримали Парламентська Асамблея Ради Європи, Європейський Парламент, Парламентська асамблея НАТО та ОБСЄ.

У вересні 2022-го року президент України Володимир Зеленський ініціював створення робочої групи для опрацювання концепції міжнародного трибуналу, а у Верховній Раді сформували міжфракційне об’єднання “Трибунал для російських агресорів”, яке сприяє розробці юридичних та організаційних механізмів створення трибуналу.

Девʼятнадцятого січня 2024 року Європарламент ухвалив рекомендаційну резолюцію про створення спецтрибуналу щодо злочину агресії РФ проти України. Двадцять шостого січня 2024 року Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) одноголосно проголосувала за створення спеціального міжнародного трибуналу через агресію проти України. Наразі до Коаліції (Core Group) зі створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України увійшли представники 41 держави.

Існувало кілька варіантів моделей створення спеціального трибуналу: на підставі рішення Генеральної Асамблеї ООН, за зразком Нюрнберзького трибуналу, на основі резолюції ПАРЄ.

— Якби спеціальний трибунал створювали за першим варіантом, ніхто би не сумнівався в його міжнародній легітимності, — вважає Анна Рассамахіна. — Проте Україна і партнери не дійшли цього. Створення спеціального трибуналу на основі рекомендаційної резолюції ПАРЄ робить його інституцією регіонального рівня. Це не позбавляє його легітимності, але наділяє меншою правовою та політичною силою.

Анна Рассамахіна, експертка МІПЛ з Міжнародного гуманітарного права

Антон Кориневич, посол із особливих доручень МЗС, агент від України в Міжнародному суді ООН, який залучений до створення спеціального трибуналу, зазначає, що основні дискусії в рамках Core Group відбуваються за зачиненими дверима.

— Це пов’язано з важливістю і чутливістю тематики, — пояснює він. — Але прийде час, коли результати цих дискусій оприлюднять.

Він відзначає, що важливим результатом стало прийняття в січні 2024 року Віденсько-Ризької заяви про створення спеціального трибуналу. Це демонструє готовність працювати над створенням трибуналу.

— Раніше були різні варіанти того, як має бути створений цей орган, але сьогодні існує чітке розуміння, що трибунал має бути окремим судовим органом з міжнародною суб’єктністю, — пояснює Кориневич.

За його словами, питання юрисдикції трибуналу, а також визначення, хто саме понесе кримінальну відповідальність за злочин агресії, надзвичайно складні.

Ключове те, що трибунал має працювати саме з індивідуальною відповідальністю. Тобто особлива увага має приділятися подоланню імунітету російських високопосадовців. Наразі це відкрита проблема і один із найбільших викликів.

— Це буде вирішувати сам трибунал, — говорить Кориневич. — Важливо, щоб імунітети подолали в рамках міжнародного правосуддя, а не політичного тиску.

Антон Кориневич, посол із особливих доручень МЗС, агент від України в Міжнародному суді ООН

Ще одне питання, на яке поки немає відповіді — визначення злочину агресії в трибуналі. Те, яке є в Римському статуті, відрізняється від того, яке є в українському законодавстві.

Римський статут каже, що це планування, підготовка, ініціювання або вчинення особою, яка фактично контролює політичні чи військові дії держави або керує ними, акту агресії, який за своїм характером, тяжкістю та масштабами є грубим порушенням Статуту ООН. Кримінальний кодекс України визначає злочин агресії як планування, підготовку або розв’язування агресивної війни чи воєнного конфлікту, а також участь у змові задля цього.

— Це одна з причин, чому статут трибуналу не погоджений. Україна наполягає на тому, щоб визначення відповідало міжнародному праву. А окремі країни хочуть за основу взяти визначення з українського законодавства, щоб не створити прецедент, через який і їх згодом можуть притягнути до відповідальності. Але якщо взяти українську основу, то це не дозволить подолати персональні імунітети, — вважає Роман Романов.

У міжнародному праві є два основні типи імунітетів від переслідування за міжнародні злочини: персональний та функціональний. Персональний має “трійка”: президент держави, голова уряду та міністр закордонних справ. Функціональний — інші представники держави, які мають імунітет задля ефективного виконання своїх функцій.

Якщо статут трибуналу побудують на основі законодавства України, назвати трибунал міжнародним буде складно. Будь-яке його рішення будуть інтерпретувати виключно щодо війни Росії проти Україні — тобто воно не стане частиною міжнародного звичаєвого права, його не можна буде поширювати на інші конфлікти.

— Є політична складова: партнери хочуть завершити цю війну переговорами, але це складно зробити, якщо керівництво Росії будуть переслідувати. По-друге, якщо застосують визначення з Римського статуту, дії окремих держав на території інших країн так само зможуть кваліфікувати як злочин агресії. Для деяких країн це важливо, вони не хочуть наводити різкість на те, що є злочином агресії, — пояснює Романов. Саме тому, вважає він, деякі партнери України, наприклад США, підтримують ідею українського визначення для трибуналу.

У цьому полі невизначеності оперують багато міжнародних гравців. Інтерес України — додати визначеності, щоб унеможливити агресію й забезпечити відповідальність за цей злочин.

Потерпілі від злочину агресії

Простір для тлумачення того, хто буде потерпілим від злочину агресії, великий. Нюрнберзький трибунал визначив злочин проти миру як вчинений проти територіальної цілісності та недоторканості держави. Конкретних потерпілих там не було, хоча в аргументах все одно обговорювали шкоду, завдану людям.

Онисія Синюк, правова аналітикиня Центру прав людини ZMINA, зазначає, що тривають активні дебати про те, розширювати чи звужувати визначення потерпілих від злочину агресії:

— У нас немає жодної подібної практики. Це буде предметом розвитку міжнародного кримінального права. Для трибуналу це відкрите питання.

Онисія Синюк, правова аналітикиня Центру прав людини ZMINA

Визначення Римського статуту говорить, що це передусім злочин проти держави. Але неможливо уникнути розмови про його вплив на окремих людей. Синюк вважає, що говорити про окремих потерпілих усе ж можна — визначення можна інтерпретувати кількома способами.

— Злочин проти держави — це не аморфне явище, — говорить вона. — Держава — це територія та населення, тож злочин проти неї стосується обох складових. У МКС є концепція прямих і непрямих постраждалих. Держава є прямою постраждалою від злочину агресії, а непрямими постраждалими є українські громадяни.

Паралельні механізми

Поки експерти-правники працюють і над розширенням юрисдикції МКС, і над створенням спеціального трибуналу, Романов наголошує, що досі немає рішення про початок розслідування злочину агресії. Наразі розслідування триває в рамках національних процедур України, тоді як міжнародний механізм розслідування не визначений.

— Вже були прецеденти, коли одночасно діяли і МКС, і спеціальні трибунали, наприклад, для колишньої Югославії. Тобто одночасне існування кількох механізмів цілком можливе, — підсумовує Романов. Він також вважає, що найбільш реалістичним варіантом є створення регіонального трибуналу за участі країн, які необов’язково є членами Європейського Союзу.

Автор:  Надія Чучвага

Джерело: МІПЛ

Like
Tweet
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У НАТО заявили про підготовку до передачі додаткових F-16 Україні
24tv
2025-04-03T21:54:17Z
Акція Макдональдса з Майнкрафтом викликала ажіотаж у великих містах України
Факти ICTV
2025-04-03T21:42:19Z
Чоловік Заворотнюк привіз доньку на могилу матері: який вона має вигляд
GlavRed
2025-04-03T21:27:51Z
"Невеликий контрнаступ": головнокомандувач НАТО підтвердив операцію ЗСУ в Бєлгородській області
Фокус
2025-04-03T21:27:51Z
Ми все ще опрацьовуємо це питання, – Паліса про контракти для вже мобілізованих
24tv
2025-04-03T21:00:45Z
"Стосується і чоловіків, і жінок": в ОП заявили, що Україна потребує змін в мобілізації
Фокус
2025-04-03T21:00:04Z
Число українських біженок у Польщі, які хочуть повернутися в Україну, значно зменшилося — опитування
Antikor
2025-04-03T20:36:24Z
"Як риба у воді": генерал НАТО назвав удари ЗСУ по РФ "екстремально ефективними"
GlavRed
2025-04-03T20:27:52Z
Коли пролунає останній дзвоник та буде випускний у школах Рівного
24tv
2025-04-03T20:27:30Z
Зеленський: Українські підрозділи ведуть бойові дії на території ворога — це великий результат війни
Antikor
2025-04-03T21:42:48Z
На Покровському напрямку ЗСУ знешкодили більше 400 окупантів - Генштаб
Gazeta UA
2025-04-03T21:18:59Z
Вибухи в Дніпрі та Броварах: у Києві працює ППО
Antikor
2025-04-03T21:06:12Z
Росія атакує Харків "шахедами": є влучання в будинки, виникла пожежа
Лига
2025-04-03T21:00:30Z
Київ та область атакують ворожі дрони, працює ППО
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T20:48:46Z
Тривога в Києві та кількох областях через загрозу "шахедів"
Antikor
2025-04-03T20:48:43Z
В Україні на вихідних очікується різке похолодання та сніг
ZN UA
2025-04-03T20:40:47Z
На Донеччині залишаються близько 284 тисяч цивільних: евакуація триває
Хвиля
2025-04-03T20:36:07Z
Робота в Києві: де пенсіонерам обіцяють зарплату від 23 тисяч
Политека
2025-04-03T20:00:46Z
У МЗС Китаю прокоментували нові тарифи Трампа: у торгівельних війнах переможців не буває
ZN UA
2025-04-03T21:43:37Z
Росія і США досягли прогресу в переговорах про припинення вогню, - Дмитрієв
Antikor
2025-04-03T21:42:26Z
Україна поки не вела переговори з США щодо нових пакетів військової допомоги
Antikor
2025-04-03T21:36:02Z
"Захоплюємося Путіним": батько Маска розкрив ставлення своєї сім'ї до диктатора РФ
GlavRed
2025-04-03T21:33:44Z
Армія Росії підпорядковується спецслужбам: Путін не довіряє своїм генералам, – The Economist
Antikor
2025-04-03T21:21:18Z
Сибіга запевнив Рубіо, що Україна хоче угоди про надра зі США
Европейская правда
2025-04-03T21:18:58Z
Рейтинг схвалення Дональда Трампа впав до 43% — найнижчий показник з моменту повернення у Білий дім
Antikor
2025-04-03T21:18:39Z
Генерал НАТО: ЗСУ не зможуть перейти в "великий наступ" найближчим часом
Antikor
2025-04-03T21:15:26Z
Зеленський готовий до компромісу щодо повернення окупованих територій, але наголошує, що вони ніколи не будуть визнані російськими
Antikor
2025-04-03T21:12:23Z
Богдана Бутусова – "Щастя" – 5 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-04-03T21:48:20Z
Нестандартний набір дорослої дівчинки: що в сумці у Каті Осадчої
GlavRed
2025-04-03T21:27:41Z
Особлива естетика та атмосфера: 4 високорейтингові серіали про офісних працівників
24tv
2025-04-03T20:30:50Z
"Не хочу з вами працювати": розкрито грандіозну таємницю Софії Ротару
GlavRed
2025-04-03T20:27:18Z
"Зайчик" Сердючки відреагував на чутки про роман з Данилком: "Хтось з кимось спав"
GlavRed
2025-04-03T19:27:40Z
Таємниці дружини голови КРАІЛ: Як Катерина Руда стала об’єктом публічної уваги
Antikor
2025-04-03T19:15:25Z
Захоплює чи розчаровує: що варто знати про напружений трилер "Голланд" з Ніколь Кідман
24tv
2025-04-03T18:57:54Z
"Кожна хвилина важлива": Позитив відверто заговорив про доньку і випустив трек, на який чекали 6 років
GlavRed
2025-04-03T18:27:48Z
Трендова стрижка, яку можна носити зовсім без укладки
24tv
2025-04-03T18:27:15Z
Постекоглу встановив черговий антирекорд в якості керманича Тоттенгема
Football.ua
2025-04-03T21:46:58Z
Пу-холуйство: президенту ФІФА нейметься повернути російського агресора в міжнародний футбол
Украина Криминальная
2025-04-03T21:09:05Z
Талант Ювентуса зацікавив деякі клуби АПЛ і Бундесліги
Football.ua
2025-04-03T21:06:57Z
Президент ФІФА видав ганебну заяву щодо повернення Росії
24tv
2025-04-03T20:48:00Z
Палмер відзначився асистом за Челсі вперше за понад чотири місяці
Football.ua
2025-04-03T20:40:53Z
Калулу хоче залишитися в Ювентусі – Скіра
Football.ua
2025-04-03T20:18:36Z
ЮКСА підписала сина Ромаріо
Football.ua
2025-04-03T20:15:34Z
УЄФА не планує повертати російські команди до міжнародних змагань
Football.ua
2025-04-03T20:03:42Z
Титулований клуб з УПЛ хоче підписати українського легіонера
24tv
2025-04-03T19:57:21Z
Експорт залізної руди України під загрозою: світовий ринок очікує падіння цін
Antikor
2025-04-03T21:48:30Z
Ціни на автомобілі можуть підскочити до $20 000 за одиницю: мита Трампа вдарять майже по кожній галузі в усьому світі, — FT
Antikor
2025-04-03T21:39:17Z
Україна отримала від Польщі ще п'ять тисяч терміналів Starlink
УкраинФорм
2025-04-03T21:27:53Z
Фондовий ринок США зазнав найбільшого обвалу з 2020 року
Факти ICTV
2025-04-03T21:21:13Z
Ціни на нафту падають через збільшення видобутку країнами ОПЕК+ та американські мита
ZN UA
2025-04-03T21:04:03Z
Крипторезерв США не змінить ринок миттєво, але створює умови для зростання
InternetUA
2025-04-03T20:52:34Z
Криптовалюти стрімко дешевшають через дії США – WSJ
iPress
2025-04-03T20:33:46Z
Українська кукурудза може замінити американську через нові мита Трампа
iPress
2025-04-03T20:33:00Z
США допускають скасування мит, Україна готова скористатися можливістю – Качка
Факти ICTV
2025-04-03T20:18:59Z
Як сіллю очистити дім від лихого ока: негатив зникне миттєво
24tv
2025-04-03T21:51:01Z
Афганський казан – ваш надійний помічник на кухні
Взгляд
2025-04-03T21:30:30Z
На будь-який смак та вподобання: 3 легкі рецепти глазурі на паску
24tv
2025-04-03T21:00:14Z
Як допомогти коту, який не може поїсти без вашої присутності: пояснення ветеринарки
Знай
2025-04-03T19:51:54Z
Навіть старе насіння "пробудиться" і дасть небачений урожай: замочіть його у копійчаному засобі
24tv
2025-04-03T19:51:03Z
Суп, який обожнюють усі: рецепт неймовірно смачної солянки
24tv
2025-04-03T19:39:57Z
Як зробити свій будинок екологічним: прості кроки до зеленого житла
24tv
2025-04-03T18:57:13Z
Різниця у віці, кажуть експерти, не завада для щасливого кохання – але є важлива умова
24tv
2025-04-03T18:51:14Z
Чому не можна сідати на чуже ліжко: цих деталей ви точно не знали
24tv
2025-04-03T18:12:13Z
У Харкові після атаки дронів 32 постраждалих, двоє загиблих, ще троє під завалами
Antikor
2025-04-03T21:54:24Z
У Вінниці суд обрав запобіжний захід жінці, підозрюваній у викраденні предметів з могили загиблого бійця Азову "Грєнки"
Antikor
2025-04-03T20:42:08Z
Вибухи у Запорізькій області: працює ППО
Antikor
2025-04-03T20:03:09Z
На США обрушилася серія торнадо: вже є загиблі
Фокус
2025-04-03T20:00:11Z
У Португалії масштабні обшуки через корупцію в IT-контрактах на 17 млн євро
InternetUA
2025-04-03T19:51:48Z
Харків знову під атакою "шахедів": влучання по двоповерховому будинку, є постраждалі
Antikor
2025-04-03T19:33:59Z
Росіяни вдарили по Харкову «шахедами», виникла пожежа
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T19:12:23Z
Співробітницю ТЦК на Закарпатті Лівик підозрюють у схемі продажу «білих квитків»
Antikor
2025-04-03T18:45:03Z
У центрі Берліна озброєні нападники з мачете пограбували інкасаторів
Antikor
2025-04-03T18:36:28Z
Знижує тиск і полегшує біль: чому сексом треба займатись частіше
Gazeta UA
2025-04-03T21:39:13Z
Як 2 хвилини стрибань допомагають позбутися токсинів та зміцнюють імунітет
Знай
2025-04-03T20:51:16Z
Колд брю та еспресо: у чому різниця між напоями та який краще обрати
24tv
2025-04-03T19:45:52Z
Чи можна їсти яйця щодня
24tv
2025-04-03T19:06:08Z
Чи допоможуть 10 тис кроків на день скинути вагу: експерти дали відповідь
GlavRed
2025-04-03T18:27:46Z
Навіщо насправді в дитячому садку тиха година - справжню причину знають не всі
GlavRed
2025-04-03T18:27:29Z
Чому головний біль посилюється при яскравому світлі
Знай
2025-04-03T17:51:50Z
Цвіль, вологість або шум з вулиці: на якому поверсі найкраще купувати квартиру
24tv
2025-04-03T17:09:48Z
Як батьківство впливає на ризик депресії
24tv
2025-04-03T17:03:28Z
Штучний інтелект повернув жінці втрачений 18 років тому голос
InternetUA
2025-04-03T20:31:23Z
Справжній шедевр зі звичайних яєць - рецепт сніданку за 15 хвилин
GlavRed
2025-04-03T19:27:42Z
Кого замінять роботи: список професій
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T19:18:43Z
Альтернатива Starlink на підході: що відомо про запуск нових інтернет-супутників
Фокус
2025-04-03T18:51:11Z
Попри холодний вітер та кригу: українські вчені проводять в Антарктиці важливе дослідження
24tv
2025-04-03T18:45:39Z
Не неї всі задивлятимуться: як зробити волохату паску, яка розірвала інтернет
24tv
2025-04-03T18:27:20Z
Шахраї відкрили полювання на українців у Telegram та Signal: три схеми обману
InternetUA
2025-04-03T18:22:21Z
Merz Gambit: Germany starts historic rearmament
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T18:00:27Z
Тіктоку загрожує понад €500 млн штрафу за передачу даних європейських користувачів до Китаю, — Bloomberg
Детектор М
2025-04-03T17:48:41Z
У Японії Subaru вдягнула новий Forester у дизайн, натхнений самураївською бронею
Топ Жир
2025-04-03T21:15:41Z
Ексклюзивні моделі Mercedes-AMG CLE 53 Manufaktur поєднують в собі характер і високу продуктивність
Топ Жир
2025-04-03T20:30:20Z
Ford анонсує ще 4 відкликань через проблеми з якістю
Топ Жир
2025-04-03T19:45:04Z
Чи подорожчають авто зі США через нові мита
24tv
2025-04-03T18:36:13Z
VW представляє нову пікап в Південній, але не Північній Америці
Топ Жир
2025-04-03T17:45:23Z
Kia готується до боротьби на Тазманії і не виключає конкуренцію Ford Ranger Raptor
Топ Жир
2025-04-03T17:15:39Z
Шлях одного поршня через шість кордонів, перш ніж він працює у вашому американському вантажівці
Топ Жир
2025-04-03T15:45:41Z
Новий футуристичний електрокросовер Honda 0 вперше показали на публіці
Фокус
2025-04-03T15:36:30Z
Електрифікований Ford Bronco Restomod від Icon 4×4 embrace забирає електромобільну енергію
Топ Жир
2025-04-03T15:15:56Z