MY.UAНовини
Андрій Клименко: Безпека судноплавства в Чорному морі – це Крим, очищений від російських військових
Андрій Клименко: Безпека судноплавства в Чорному морі – це Крим, очищений від російських військових

Андрій Клименко: Безпека судноплавства в Чорному морі – це Крим, очищений від російських військових

Ситуація у Чорному морі після перемирʼя залишиться без змін, позиції РФ та України несумісні, вважає експерт.

25 березня у Білому домі заявили, що США і Росія досягли домовленості про безпечне судноплавство в Чорному морі. Сторони погодилися забезпечити безпечну навігацію, усунути застосування сили та запобігти використанню комерційних суден у військових цілях у Чорному морі, а також США пообіцяли допомогти відновити доступ Росії до світового ринку експорту сільськогосподарської продукції та добрив.

В інтервʼю Главреду головний редактор порталу BlackSeaNews Андрій Клименко розповів, чому росіянам вигідні розмови про швидкий мир, чому Трамп вже цього року може перекласти відповідальність за завершення війни в Україні на Європу і чому намагається подружитися з Путіним.

Як ви вважаєте, з урахуванням того, що Білий дім зараз заявляє, що все ж таки були узгоджені певні рішення щодо безпеки судноплавства, як це може виглядати на практиці?

Ніяк. Ми з вами маємо розуміти, що Білий дім працює на прес-конференції і соціальні мережі. Ми маємо таку чудернацьку історію з підсумками переговорів. У нас , до речі, одразу виникли сумніви. Тому що це ж технічні переговори, а заяви підписують міністри. Міністрів там не було, заступників міністрів теж не було. То кому там заявляти? Депутат Держдуми і радник ФСБ, а з американської сторони – два нікому не відомих чиновники з апарату Ради національної безпеки. Такі люди не підписують жодних заяв.

І, як ми вже знаємо сьогодні, Російська Федерація вустами прес-секретаря Путіна заявила: "Ну, яка заява? Це ж технічні переговори, жодних заяв і не мало бути".

А тепер Білий дім каже: "Ой, ми домовилися про безпечне судноплавство". Причому Лавров тут же коментує: "От якщо тільки Вашингтон дасть наказ Зеленському, щоб він це виконував".

Я думаю, що насправді ситуація була такою: або хтось розумний у США згадав, що існує дипломатія, а в дипломатії є правила ведення переговорів, прийняття рішень, підписання заяв і так далі, і що в цьому сенсі така заява недоречна.

Або, швидше за все, хтось з української сторони сказав американцям щось на кшталт: "Слухайте, у нас же комбіновані переговори: США – Україна, США – Росія. Чого це ви тут підписуєте щось без нас?" Тому й виникла вся ця ситуація. Побачимо, як це буде розвиватися.

Суть питання така. За весь час великої війни Україна жодного разу не атакувала російські комерційні порти чи комерційні судна. Україна атакувала лише військові кораблі. Натомість Росія постійно атакує українські порти. З початку великої війни вона пошкодила 33 комерційних іноземних судна, зокрема вісім – починаючи з вересня минулого року – в портах Великої Одеси (Одеса, Чорноморськ, Південний).

За минулий рік, який був високосним (366 днів), 144 дні були атаки на Одеську область, тобто це – майже половина року. Влітку вони відбувалися безперервно – по три, чотири, навіть сім днів поспіль. Остання атака в березні: прилетіла балістична ракета з касетною бойовою частиною, загинуло чотири члени екіпажу. Це було грецьке судно, а екіпаж складався з громадян Сирії.

У нашої моніторингової групи є цікава статистика: у 2024 році була 71 ракетна атака на порти Одеської області, у яких використано 128 балістичних і 9 крилатих ракет "Іскандер". За два місяці цього року вже було 11 ракетних атак: дев’ять "Іскандерів" і п’ять X-69.

Дивіться відео інтервʼю Андрія Клименка Главреду про перемирʼя у Чорному морі:

То що тут можна вимагати від України? Ми і так не ведемо бойових дій проти цивільного судноплавства в Чорному морі. Жодне російське комерційне судно чи судно, що перебувало в російському порту Чорного моря, не було пошкоджене внаслідок наших атак. Але є 42 результативні удари по військових кораблях і катерах Чорноморського флоту Росії. Це стало роками чергової історичної ганьби Чорноморського флоту РФ: 22 одиниці знищені, 20 – пошкоджені, половина з них не підлягає відновленню.

Фактично нам кажуть: "Давайте ми не будемо бити по ваших цивільних суднах у ваших портах, а ви не атакуйте наші військові кораблі". До того ж вони хочуть, щоб їхні інспектори знову контролювали українські комерційні судна, які йдуть до наших портів і з них, як це було за ООНівським коридором. І паралельно, про що ніхто не каже, вони хочуть, щоб покритий ганьбою Чорноморський флот РФ, який ховається в Новоросійську, тихенько повернувся до головної бази – міста-героя Севастополя.

Звичайно, це абсолютно неприйнятно для України. Тому таких домовленостей і підписаних угод не буде.

Президент Зеленський ще 18 березня прямо під час пресконференції заявив: "Подобається це Росії чи ні, але наш експортний морський коридор буде функціонувати так, як функціонував, незважаючи на всі атаки". Позиції сторін несумісні, тому перспектив у цих домовленостей немає.

Судячи з того, що сказано в заяві Білого дому, Сполучені Штати та Росія погодилися забезпечити безпечну навігацію, уникнути застосування сили та запобігти використанню комерційних суден у військових цілях. Тобто фактично те, про що ви зараз говорили. У цьому контексті, як ви вважаєте, наскільки це умовне "перемир’я", укладене між США та Росією, стосуватиметься саме портів?

Я не хочу розглядати це в такому аспекті. Білий дім заявив, що США погодилися з обома сторонами забезпечити безпечну навігацію. Але як саме США можуть це забезпечити? Жодним чином. Вони можуть це зробити лише в тому випадку, якщо нададуть нам більше засобів протиповітряної та протиракетної оборони.

Крім того, США допоможуть відновити доступ Росії до світового ринку експорту сільськогосподарської продукції та добрив. Але ж у цьому немає жодних проблем – ці товари не перебувають під санкціями.

Тому я не знаю, що конкретно означає ця заява. Тим більше, її оприлюднив не сам Білий дім, а якийсь журналіст у X. Усе це, знову ж таки, більше схоже на те, що Білий дім працює не на результат, а на медіа.

Те, що я встиг побачити й прочитати, виглядає незрозуміло. Що це за документ? Вони вкотре заявили, що досягли класної угоди, яка просто "геніальна", бо за нею стоїть їхній президент – найкращий лідер в історії, мабуть. Я не бачу в цьому нічого суттєвого.

Одне можна сказати точно: Україна не погодиться на те, щоб Чорноморський флот Росії, який ми спільними зусиллями витіснили з Севастополя та західної частини Чорного моря, повернувся і військові кораблі РФ знову знаходився біля Одеси. Цього не буде.

Чи можна в такому разі сказати, що ці переговори дійсно були технічними і фактично безрезультатними?

Загалом я не бачу жодних перспектив у цій переговорній темі імені президента Трампа. Президент Трамп хоче знову "подружитися" з Путіним чи з Росією через Сполучені Штати. Путін хоче знищити Україну. Де в цій схемі місце для нас? Немає. Тому рано чи пізно Україна буде змушена заявити, що політика, яку проводять Сполучені Штати Америки, спрямована на підтримку Росії і завдає шкоди Україні. Це лише питання часу.

Зараз ми бачимо, що і Україна, і весь західний світ — країни Європейського Союзу, Велика Британія, Канада — фактично змушені тягнути час. По-перше, щоб зрозуміти, чи ця пошесть у Вашингтоні надовго, чи вона лише тимчасова і ось-ось минеться. По-друге, щоб за цей час встигнути розробити та ухвалити перші кроки для компенсації наслідків того, що Сполучені Штати поступово переходять у стан союзників Путіна.

Саме тому наразі немає різких заяв і радикальних дій. Усе це більше схоже на спокійну розмову лікаря-психіатра з психічно хворим: "Не хвилюйся, не хвилюйся, ми все обговоримо, тільки спокійно. Без різких рухів. Давай ще раз усе обговоримо". Ну, приблизно так.

Якщо гіпотетично говорити про перемир’я загалом, не за цих конкретних умов, то яким воно, на вашу думку, має бути? І чи є в нас, окрім Сполучених Штатів та, звісно, України як сторони, по якій постійно завдаються удари, інші джерела допомоги? Звідки ми можемо її отримати?

Я думаю, що є одна фундаментальна умова: на Кримському півострові не повинно бути російських військових. Поки на Кримському півострові базується флот, наявні 11 (чи навіть більше) військових аеродромів першого класу, ракетні позиції "Іскандерів" та інших видів ракет, радіолокаційні станції тощо, безпеки в Чорному морі очікувати марно.

Безпека судноплавства в Чорному морі – це Крим, очищений від російських військових. Це може бути або повна деокупація, або проміжний етап — демілітаризація Криму, виведення всіх російських військових і розміщення там міжнародного контингенту для гарантування безпеки. Без цього жодне перемир’я і жодна свобода судноплавства в Чорному морі неможливі в принципі.

Європа та Сполучені Штати також є зацікавленими сторонами, оскільки, окрім України, до Чорного моря мають вихід кілька європейських країн. Але наскільки це можливо реалізувати?

Я не бачу, в чому полягає інтерес Сполучених Штатів у Чорному морі. Там є експортний потік нафти з Казахстану через Каспійський трубопровідний консорціум, у якому беруть участь кілька американських компаній, у тому числі Shell. Але контрольний пакет там належить Росії, а обсяги — приблизно 5–7 мільйонів тонн нафти на місяць. Це не настільки критичний показник для світового ринку нафти, щоб у ситуацію втручалися президенти такої країни, як США.

Натомість у Чорному морі є серйозні інтереси Путіна. Також там присутні інтереси Туреччини, Болгарії, Румунії — країн НАТО. Вони, особливо Туреччина, зробили величезні інвестиції у видобуток природного газу на шельфі Чорного моря. Вони ведуть там роботи, вгатили мільярди доларів у складне обладнання. Туреччина дуже сподівається, що її родовище "Сакар’я", забезпечить її енергетичну незалежність від Росії. Це родовище розташоване рівно посередині 500-кілометрової відстані між Босфором і Севастополем.

Зрозуміло, що ці країни стурбовані ризиком війни в Чорному морі. Якщо якась російська криворука ракета "випадково" влучить у їхні мільярдні технічні споруди, то усі ці кошти згорять у газовоу факелі. У Болгарії та Румунії також є морські родовища, хоч і менші, але для них вони теж критично важливі.

Тож вони теж не хочуть, щоб війна на Чорному морі поширювалася. І, звичайно, вони прекрасно розуміють, що головний фактор небезпеки в регіоні — це російські кораблі, ракети та літаки, розміщені в окупованому Криму, в центрі Чорного моря.

Саме тому ідея демілітаризації Криму як початкового кроку створення фундаменту безпеки судноплавства в Чорному морі теоретично може отримати підтримку чорноморських країн.

Тобто ви маєте на увазі, що ці країни можуть навіть піти на військову операцію в осяжному майбутньому?

Так, звісно.

Які в України залишаються варіанти, і чи можемо ми наразі вплинути на ситуацію?

Я думаю, що питання не у впливі, а у необхідності зберігати свою позицію. Ми не стріляємо по цивільному судноплавству. Ситуація в Чорному морі виглядає так: у його північно-західній частині триває війна. Там Росія б’є по наших портах, під ці обстріли потрапляють комерційні судна. Причому 96% з них — це судна турецькі, європейські, китайські та інших країн. Водночас на решті акваторії Чорного моря все, як було.

Іноді "щось" дуже точно, чітко і акуратно прилітає в російські військові кораблі, а також на територію окупованого Криму — виключно по військових об’єктах: портах, кораблях, суднобудівних заводах, ракетних позиціях і військових аеродромах.

Усе інше — тобто судноплавство — функціонує, як у мирний час, із тими ж обсягами. Так, є певні небезпеки, зокрема мінна небезпека. Наприклад, нашими силами знешкоджено понад 100 мін у районі узбережжя Одеської області. Також були випадки дрейфування мін у територіальних водах Болгарії та Румунії. Це наслідки війни, але вони не є катастрофічними.

Ризики можна прибрати, якщо прибрати Росію з Криму. Будь-який ракетний комплекс чи літак, розміщений на півострові, є загрозою. Ще до початку повномасштабного вторгнення ми публікували карти, де показували радіуси ураження російських ракет "Бастіон", "Іскандер" тощо, дислокованих в окупованому Криму.

Прибравши ці загрози, можна говорити про реальне зниження ризиків у регіоні. Просто сказати: "Давайте ви не будете стріляти по Одесі, аваш флот тим часом повернеться до Севастополя, і поруч з Одесою в море виходимитуть кораблі" не вийде, Україна на це не піде.

І, до речі, я думаю, що позицію наших переговірників зараз дуже посилюють дві обставини. Адже паралельно з усіма цими розмовами про перемир’я кожного дня в Європі стається якась подія. Тобто коаліція рішучих: збираються президенти, збираються міністри, збираються військові.

Кожного дня ми читаємо новини про те, що одна, друга, третя, десята країна збільшують фінансову допомогу Україні, передають кошти на закупівлю військового обладнання, техніки тощо. Тобто цей процес триває паралельно. І це свідчить, що розмови про швидкий мир сьогодні породжені, перш за все, новою американською елітою, адже їм потрібна якась швидка перемога. Щоб Трамп зміг написати черговий пост і претендувати на Нобелівську премію миру.

Ці розмови потрібні й Російській Федерації, адже вона розраховує на те, що у разі заповнення засобів масової інформації розмовами про швидкий мир, виборці почнуть питати британського прем’єра, французького президента, німецького канцлера: "Так слухайте, скоро ж мир. Навіщо ви збільшуєте військові витрати? Навіщо нарощуєте військову допомогу Україні, якщо мир ось-ось настане?"

Тому така ситуація, і тут дуже важливо не потрапити в полон цих ілюзій і розуміти, що до миру ще далеко.

Який ваш прогноз стосовно того, як найближчим часом може розвиватися ситуація в Чорному морі?

Я думаю, що в Чорному морі все залишиться так, як є. Я не бачу сьогодні якихось базових, фундаментальних речей. Є позиції, з яких Україна не відступить. Тому які б "хотілки" не висловлювала російська сторона – цього не буде.

Що при цьому буде розповідати Білий дім? Ну, вони кожного дня розповідають про свої великі перемоги, про вдалі угоди і продовжуватимуть це робити. Делегації можуть зустрічатися ще 328 разів на технічному рівні й обговорювати, яким озброєнням, куди можна, а куди не можна бити.

До речі, затягування цих переговорів вигідне й Російській Федерації. Мотив – вони розраховують, що таким чином розмиватимуть підтримку Європи, яка їм дуже не подобається, оскільки Європа раптово вирішила частково замінити собою Сполучені Штати в українсько-російській війні.

Ящо, наприклад, у Трампа не вийде досягти якоїсь швидкої перемоги, то він повністю перекладе відповідальність за допомогу Україні саме на Європу вже цього року?

Скоріше, так. Думаю, що психіатри, які аналізують подібних особистостей, зазначають, що для них більш прийнятним виходом є поступово, крок за кроком, забути про цю проблему. Нехай, мовляв, Європа з нею розбирається.

І ще я не згадав одну важливу річ. Це опубліковане сьогодні дослідження КМІС, у якому 82% українців у всіх регіонах заявили, що Україна має продовжувати боротьбу навіть у разі повної втрати підтримки Сполучених Штатів. Ми з вами розуміємо, що наші лідери – це лідери воєнного часу. Вони мають опиратися, по-перше, на наявність танків, снарядів, ракет, а по-друге – на підтримку суспільства. А 82% – це повна консолідація суспільства. І цей фактор є ключовим у будь-яких переговорах.

Хто такий Андрій Клименко

Андрі́й Васи́льович Климе́нко (нар. Московська область) — український журналіст, економіст і громадський діяч. Головний редактор порталу BlackSeaNews, один з керівників проекту "Майдан закордонних справ". Заслужений економіст Автономної Республіки Крим (2005), повідомляє Вікіпедія.

Закінчив Севастопольський приладобудівний інститут за спеціальністю "Автоматика та телемеханіка, АСУ великих систем".

З 1994 по 1998 роки був співавтором проекту та головним консультантом адміністрації першої в Україні Північно-кримської експериментальної економічної зони "Сиваш".

З 2005 по 2009 був науковим керівником проекту "Севастопольський проект відкритої економіки" та головою Ради Таврійського інституту регіонального розвитку (ТІРР). Під його керівництвом група науковців ТІРР розробила першу стратегію для Криму на період із 2005 по 2015 рік, що мала на меті розвернути вектор його економічного розвитку в європейському напрямку.

З 2010 року — співзасновник та головний редактор інтернет-порталу Blackseanews.net. На початку 2014 року переїхав до Києва у зв'язку з анексією Криму.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
"Сьогодні ґеци безхосенно": хто у Львові був справжнім майстром жартів
24tv
2025-04-01T11:54:37Z
Чи будуть продовжувати виплати для ВПО з 1 квітня
24tv
2025-04-01T11:54:00Z
Залучати до служби за контрактом молодь до 25 років тепер зможуть також Нацгвардія та ДПСУ
УкраинФорм
2025-04-01T11:52:54Z
Частину українських біженців позбавлять безкоштовного проїзду в транспорті Таллінна
Европейская правда
2025-04-01T11:52:20Z
Мовний скандал в таксі: компанія Bolt звільнила водія, який напав на пасажирку
Фокус
2025-04-01T11:52:16Z
"Армія відновлення": в яких регіонах проводять найактивніші роботи
Хвиля
2025-04-01T11:51:41Z
Вийти на пенсію з 15 роками стажу в 50 років. Хто має право на дострокову виплату
Telegraf
2025-04-01T11:51:32Z
У Литві не пропустили через кордон кількох мігрантів з Білорусі
Европейская правда
2025-04-01T11:46:35Z
Вони виїхали після обмеження: скільки артистів та журналістів отримали добро від Мінкульту на поїздку за кордон
Telegraf
2025-04-01T11:42:32Z
У березні росіяни окупували в шість разів менше території, ніж у листопаді, коли були на піку — аналітики
ZN UA
2025-04-01T11:55:17Z
"Укрзалізниця" додає зупинку для поїздів у Києві: де вона знаходиться
Telegraf
2025-04-01T11:54:52Z
Ворог штурмував на мотоциклах: ЗСУ знищили окупантів дронами на Краматорському напрямку
24tv
2025-04-01T11:54:18Z
ЗСУ завдали РФ рекордних втрат у техніці в березні 2025 року
Факти ICTV
2025-04-01T11:52:26Z
В Одесі після переливання крові в жінки виникло гостре пошкодження нирок — прокуратура
Факти ICTV
2025-04-01T11:52:20Z
На війні загинув працівник видавництва «Підручники і посібники» Юрій Ясінський
УкраинФорм
2025-04-01T11:52:17Z
На півночі росіяни значно зменшили застосування ударних БПЛА - військові
УкраинФорм
2025-04-01T11:52:04Z
За місяць окупанти захопили 133 кв км території України - DeepState
Gazeta UA
2025-04-01T11:42:26Z
Графіки відключення світла у Дніпрі та області 2 квітня: енергетики надали перелік адрес
Политека
2025-04-01T11:31:14Z
У World Press Photo пояснили, як російський пропагандист з TACC став лауреатом конкурсу
Лига
2025-04-01T11:55:44Z
Трамп та Путін родичі? ЗМІ опублікувало неочікувані результати дослідження ДНК політиків
Telegraf
2025-04-01T11:54:06Z
Торговельна війна: ЄС пригрозив жорсткою відповіддю на мита Трампа
TSN
2025-04-01T11:52:47Z
В Україні завершили подачу декларацій: скільки службовців показали свої статки за три роки
УкраинФорм
2025-04-01T11:52:45Z
Уряд призначив Олену Ференс заступницею міністра юстиції
УкраинФорм
2025-04-01T11:52:44Z
Ізраїль вбив посадовця "Хезболли" під час авіаудару по столиці Лівану — Reuters
ZN UA
2025-04-01T11:52:34Z
Воєнні злочини РФ в Україні є беззаперечними, і для них не може бути безкарності - Каллас
УкраинФорм
2025-04-01T11:52:30Z
Більшість французів вважають вирок Ле Пен нормальним судовим рішенням
УкраинФорм
2025-04-01T11:52:26Z
Німеччина розпочала постійну дислокацію військ на східному фланзі НАТО
ZN UA
2025-04-01T11:52:15Z
Сіла батарейка: Мбаппе під час футбольного матчу на руках виніс з поля електромобіль Volkswagen
AutoGeek
2025-04-01T11:51:00Z
Реал Мадрид – Реал Сосьєдад: прогноз на матч-відповідь півфіналу Кубка Іспанії
Факти ICTV
2025-04-01T11:45:43Z
Лас-Пальмас втратив основного воротаря на найближчі матчі
Football.ua
2025-04-01T11:37:30Z
Сили оборони ліквідували дворазового чемпіона Азії з уніфайту
ГЛАВКОМ NET
2025-04-01T11:36:17Z
"Чекаємо медичні звіти": керівник Top Rank розкрив нові деталі проблем зі здоров'ям Ломаченка
24tv
2025-04-01T11:33:11Z
Ситник після провалу у відборі Євро-2025: Звичайно, є розпач, бо хотілося виступити краще
Football.ua
2025-04-01T11:21:10Z
Маркевич назвав призерів і майбутнього чемпіона УПЛ: чи вірить у прорив Шахтаря
24tv
2025-04-01T11:06:34Z
Бразильця із Шахтаря кличуть у збірну Україну з футболу: що кажуть в УАФ
Факти ICTV
2025-04-01T11:04:43Z
Захисник Лугано Хайдарі потрапив у сферу інтересів Баєра
Football.ua
2025-04-01T10:57:46Z
Бізнес відновив позитивні оцінки своєї діяльності у березні - Нацбанк
УкраинФорм
2025-04-01T11:52:29Z
Акції Tesla рекордно впали - найбільше з 2022 року
УкраинФорм
2025-04-01T11:52:26Z
На реконструкцію системи водопостачання в Україні потрібно $11 мільярдів - Шмигаль
УкраинФорм
2025-04-01T11:52:00Z
Чистий прибуток "Укрнафти" у 2024 році знизився на 7 мільярдів гривень
Telegraf
2025-04-01T11:51:11Z
Виплата лікарняних по-новому. Роботодавці розщедряться і на сумісників
Telegraf
2025-04-01T11:48:10Z
Фінська мережа Hesburger інвестувала 7,3 мільйона євро у виробництво в Борисполі
Antikor
2025-04-01T11:42:05Z
Як купити квиток на поїзд Київ-Варшава: покрокова інструкція
Факти ICTV
2025-04-01T11:33:45Z
Новий блок-поїзд доставляє контейнери з Польщі до Києва всього за 4 дні
Agravery
2025-04-01T11:31:52Z
Аграрії, очікуючи заморозків, не підживлювали озимий ячмінь
AgroPortal
2025-04-01T11:30:06Z
На Харківщині загинув 52-річний захисник із Неліпинської громади Леонід Пивовар
Antikor
2025-04-01T11:55:33Z
Кількість жертв російського удару 28 березня по Дніпру зросла до п’яти
Antikor
2025-04-01T11:36:16Z
Житель Кривого Рогу підірвав гранату посеред вулиці
Украина Криминальная
2025-04-01T11:33:17Z
Литовські митники виявили потужний дрон у поїзді, що прямував з Калінінградської області
Европейская правда
2025-04-01T11:31:41Z
СБУ викрила на Київщині підпільне PR-агентство, яке працювало на спецслужби РФ
Antikor
2025-04-01T11:27:23Z
Масштабний вибух у Малайзії: десятки постраждалих після аварії на газопроводі
ZN UA
2025-04-01T11:13:22Z
Кіберполіція Харківщини викрила шахрайське угруповання псевдоцілителів
Украина Криминальная
2025-04-01T11:12:02Z
На Житомирщині чоловік серед білого дня стріляв по автомобілю: йому загрожує до 7 років ув’язнення
Antikor
2025-04-01T11:09:22Z
Невідомі підпалили дилерський центр Tesla у Римі, знищивши 17 машин
24tv
2025-04-01T11:06:54Z
Навіщо в холодильнику горить лампочка та чому в морозилці її немає: проста відповідь
24tv
2025-04-01T11:33:26Z
Майонез в домашніх умовах: перевірений рецепт на 10 хвилин
24tv
2025-04-01T11:21:03Z
Як ефективно здобувати білок для набору м'язової маси без добавок і коктейлів
24tv
2025-04-01T11:09:18Z
За скільки можна купити квартиру в Туреччині: актуальні ціни в популярних містах
24tv
2025-04-01T10:39:34Z
Якою плиткою найкраще замінити шпалери: новий тренд у 2025 році
24tv
2025-04-01T10:30:10Z
Експерти закликали не викидати фрукти та овочі у смітник: яка причина
GlavRed
2025-04-01T10:27:24Z
Ті самі, що зібрали мільярди переглядів: готуємо дубайські цукерки не за всі гроші світу
24tv
2025-04-01T09:42:25Z
Що клеїти першим – багет чи шпалери: експерти дали остаточну відповідь
24tv
2025-04-01T09:30:23Z
Привітання з 1 квітня: прикольні картинки та слова
GlavRed
2025-04-01T09:25:23Z
«Джоел мав рацію»: Ніл Дракманн пояснив фінал The Last of Us
ITC
2025-04-01T11:43:31Z
Найменш вивчена планета Сонячної системи змінилася за 20 років: що виявили вчені
Фокус
2025-04-01T11:30:23Z
Наслідки будуть катастрофічними: в Арктиці зафіксували рекордно низький рівень зимового льоду
24tv
2025-04-01T11:21:17Z
Apple тестує нові модель iPhone тільки з eSIM
InternetUA
2025-04-01T11:18:50Z
Представлені Vivo Y300 Pro+ та Y300t — батарея 7300 мАг та яскравість 5000 ніт за $250
ITC
2025-04-01T11:10:25Z
Нова StarCraft від корейців? NCSoft та інші розробники ведуть переговори з Blizzard
ITC
2025-04-01T11:10:23Z
Токсичні частинки в повітрі, ґрунті та воді назавжди змінять тіла людей: який вигляд ми матимемо
Фокус
2025-04-01T10:57:56Z
Темна матерія може змусити планети обертатися швидше
Portaltele
2025-04-01T10:54:50Z
Наступний iPad Pro отримає фірмовий 5G-модем Apple
InternetUA
2025-04-01T10:46:12Z
VR-технологія і лікування раку: знайдено дієвий метод для онкохворих
Факти ICTV
2025-04-01T11:55:53Z
В Індії просувають вакцину проти ВПЛ з метою викорінення раку шийки матки
Факти ICTV
2025-04-01T11:55:41Z
Волосся буде рости довгим та здоровим: золоті правила миття голови
24tv
2025-04-01T11:21:58Z
Вчені з’ясували, що впливає на апетит – і це не просто звичка
24tv
2025-04-01T10:19:32Z
Це — не першоквітневий жарт: ліки дешевшають, а сигарети дорожчають
Telegraf
2025-04-01T09:33:58Z
Проти облисіння: розроблено молекулу, що відновлює волосся
Факти ICTV
2025-04-01T09:16:46Z
Американка народила в 57 і вже чотири роки годує дитину грудьми
Факти ICTV
2025-04-01T09:07:02Z
Число уповноважених фітосанітарних лабораторій зросло до 27
AgroPortal
2025-04-01T08:30:08Z
Таблетки без гормонів: тривають випробування перших контрацептивів для чоловіків
Факти ICTV
2025-04-01T08:06:49Z
У Музеї Тараса Шевченка відкриють виставку картин, створених під час війни
УкраинФорм
2025-04-01T11:52:37Z
Українська режисерка зняла документальний фільм про дітей-біженців у Британії
УкраинФорм
2025-04-01T11:52:18Z
HBO відновив зйомки «Дому дракона» — третій сезон поповнив «дуже пам’ятний» персонаж «Гри престолів»
ITC
2025-04-01T11:52:05Z
Даніель Салем став ведучим шоу «Зважені та щасливі» і нарвався на хейт
ГЛАВКОМ NET
2025-04-01T11:48:43Z
Помер зірка фільму "Божевільний Макс"
GlavRed
2025-04-01T11:39:23Z
Бельгійський фестиваль скасував показ пропагандистського фільму РФ після звернення України
360ua.news
2025-04-01T11:36:38Z
Понад 330 тисяч гривень: Вакарчук зізнався, на що витратив свою військову зарплатню у 2024 році
24tv
2025-04-01T11:33:38Z
Зірка українського стендапу народила первістка - подробиці
GlavRed
2025-04-01T11:27:31Z
«Квартал 95» отримав дозвіл держави використовувати у своєму фільмі російську мову
ГЛАВКОМ NET
2025-04-01T11:06:32Z
У старому гаражі виявили знаменитий гоночний позашляховик 90-х
Фокус
2025-04-01T11:12:46Z
Porsche тестує дві версії електричного Cayenne
AutoCentre
2025-04-01T11:06:06Z
Розробники Sikorsky представили новітній бойовий гелікоптер S-97 Raider
InternetUA
2025-04-01T11:01:56Z
Відео дня: новий електричний кросовер Mazda EZ-60 показали без камуфляжу
AutoGeek
2025-04-01T10:51:08Z
Toyota має проблеми з відповіданням попиту на свої гібриди
Топ Жир
2025-04-01T10:30:23Z
Новий гібридний кросовер GAC S7 б’є всі рекорди за замовленнями
Топ Жир
2025-04-01T10:27:22Z
Український виробник автовишок реалізував цікавий проект
AutoCentre
2025-04-01T10:15:09Z
Супергібрид Aston Martin Valhalla вивели на фінальні тести
AutoGeek
2025-04-01T09:57:40Z
Стартують продажі абсолютно нового Volkswagen Tayron. В Україні – вже у 2025 році
ЗаРулем
2025-04-01T09:42:27Z