MY.UAНовини
Що таке коаліція охочих: чи дадуть іноземні миротворці вогневу відсіч Росії
Що таке коаліція охочих: чи дадуть іноземні миротворці вогневу відсіч Росії

Що таке коаліція охочих: чи дадуть іноземні миротворці вогневу відсіч Росії

У Парижі 27 березня відбудеться саміт Коаліції охочих за участі президента України Володимира Зеленського. Головні теми – підтримка української армії, створення військової моделі задля запобігання майбутнім вторгненням РФ та гарантії безпеки.

Попередня зустріч Коаліції охочих за участі близько 25 світових лідерів відбулася 15 березня в онлайн-форматі. Її ініціатором був прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер. На цьому засіданні він виклав плани зі створення західних миротворчих сил чисельністю понад 10 тис. військових для України.

Що таке Коаліція охочих, які цілі переслідує це нове об’єднання і хто з країн входить до цього блоку – читайте на Фактах ICTV.

Зараз дивляться

Що таке Коаліція охочих

Коаліція охочих – це блок країн, які пообіцяли підтримати Україну у війні з Росією, про створення якого оголосив прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер за підсумками саміту 18 світових лідерів у Лондоні, що проходив 2 березня 2025 року.

Ініціатива, оголошена під час Лондонського саміту, спрямована на зміцнення європейської підтримки України в умовах нестабільної політики США і створення основи для міцного мирного врегулювання, щоб покласти край російському вторгненню в Україну і російсько-українській війні загалом.

Сама назва коаліції походить від заяви президента Чехії Петра Павела, який напередодні саміту в Лондоні закликав до створення “широкої коаліції охочих” покласти край російському вторгненню в Україну.

Уже наступного дня в Лондоні, під час саміту за участю 18 світових лідерів, британський прем’єр Стармер охарактеризував зустріч як розгляд “моменту, який буває раз на покоління” для європейської безпеки, заявивши, що настав час для рішучих дій, а не для продовження обговорень.

Цю заяву було зроблено за два дні після гучної зустрічі президента України Володимира Зеленського з президентом США Дональдом Трампом і віцепрезидентом Джей Ді Венсом у Білому домі 28 лютого, коли лідери перед камерами посварилися, обмінявшись коментарями на підвищених тонах перед камерами преси.

Уже невдовзі, 11 березня 2025 року, представники служб безпеки з 30 країн зустрілися в Парижі для перемовин щодо створення міжнародних сил безпеки для України, які підтримуватимуть мир у разі набрання чинності угоди про припинення вогню.

15 березня прем’єр Стармер провів віртуальну зустріч із лідерами європейських країн і країн Співдружності, щоб зібрати “коаліцію охочих” для розгляду варіантів створення “сил безпеки”, які будуть розгорнуті на території України для стримування відновлення російських атак на країну в разі укладення угоди про припинення вогню.

У минулому голова британського уряду казав, що йдеться не тільки про “чоботи на землі”, тобто про самих військовослужбовців-миротворців, але й “літаки в повітрі”, які мають допомогти Україні.

Хто входить до Коаліції охочих: список країн

На зустрічі 15 березня прояснився список країн-учасників, які входять до коаліції.

Очолювана на сьогодні Великою Британією і Францією, ініціатива залучила інші країни з ЄС, а також сам блок, залучаючи водночас і інших лідерів, які не входять ні в НАТО, ні в Євросоюз.

Хоч наразі немає чітких заяв про те, хто увійде до коаліції, можна стверджувати, що інтерес до цього об’єднання виявили:

  • Франція;
  • Велика Британія;
  • Естонія;
  • Литва;
  • Латвія;
  • Фінляндія;
  • Туреччина;
  • Румунія;
  • Норвегія;
  • Нідерланди;
  • Швеція;
  • Чехія;
  • Іспанія;
  • Данія;
  • Канада
  • та Австралія.

Це не повний перелік країн, які в минулому або заявляли про свої можливості надати миротворчі війська Україні, або, принаймні, допускали такий розвиток подій.

Getty Images

Утім Німеччина, як найбільша економіка Європи, є найважливішою частиною будь-якої об’єднаної відповіді на війну в Україні. Однак після виборів, що відбулися минулого місяця,  а новий ще не сформовано.

Очікується, що новим канцлером Німеччини стане Фрідріх Мерц, партія якого здобула перемогу за підсумками позачергових парламентських виборів у Німеччині.

Шольц раніше відкинув можливість відправки німецьких військ в Україну та чинив опір закликам відправити ракети Taurus.

Мерц, до речі, зайняв жорсткішу позицію, зокрема щодо обіцянки надати ракети, тому поки незрозуміло, чи відрізнятиметься його думка щодо розгортання військ від позиції попередника.

Однією з можливих країн-учасниць є Нова Зеландія, представники якої були присутні на віртуальному саміті, проте поки що публічно не заявляли про готовність надати свої війська Україні.

Окремої уваги заслуговує Італія, яка попри підтримку України, не відправлятиме війська на цьому етапі, про що раніше заявила прем’єр-міністр Джорджія Мелоні.

Італійський уряд опублікував заяву, в якій ідеться про те, що вона “підтвердила, що Італія має намір продовжувати працювати з європейськими та західними партнерами і зі Сполученими Штатами над визначенням надійних та ефективних гарантій безпеки”, однак вона знову заявила, що “національна участь у можливих військових силах на землі не передбачається”.

Важливу роль відіграє Туреччина, яка має другу за чисельністю армію в НАТО. Влада цієї країни на півдні Чорного моря вже раніше виявляла готовність спрямувати в Україну миротворчі війська в разі потреби.

Утім ключову роль відіграють навіть не найбільші армії Альянсу, а Франція та Британія, які мають ядерну зброю, як елемент стратегічного стримування.

Водночас деякі країни, ймовірно, точно не будуть включені до Коаліції охочих. Так, наприклад, Польща входить до числа тих, хто, як очікується, не направить свої війська як миротворців.

Попри те, що Польща має одну з найсильніших армій в Європі і має намір витратити на оборону 4,7% свого ВВП в цьому році, у Варшаві побоюються того, що протяжний кордон з Україною і Білоруссю може надати свої проблеми з безпекою, в разі, якщо Росія зважиться на агресію проти польської держави.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск минулого місяця сказав: “Ми не плануємо відправляти польських солдатів на територію України”. При цьому він допустив, що Польща надасть логістичну та політичну підтримку країнам, які, можливо, захочуть надати миротворчі сили Україні.

Також очевидною є відсутність у коаліції США, які хоч і є найпотужнішою країною в плані армії та ядерного озброєння, однак після приходу в Білий дім Дональда Трампа явно змінили вектор політики щодо безпеки в Європі. Американські найвищі політики, включно з президентом Трампом, раніше говорили про те, що європейці повинні самостійно піклуватися про свій континент, без участі США.

Мінлива політика Сполучених Штатів, почасти, і стала причиною створення Коаліції охочих.

Як Коаліція охочих може допомогти Україні

Після віртуального саміту стало зрозуміло, що на даному етапі лідери домовилися про готовність надати 10 тис. військових, які здійснюватимуть миротворчу місію в разі припинення вогню в Україні.

Крім того, два мінних тральщики, які торік були передані зі складу Королівського флоту до складу українського флоту, також наразі беруть участь у навчаннях і готові до відправлення в Чорне море в разі припинення вогню. Під час війни вони не могли увійти туди, оскільки протока Босфор була закрита.

Як пише The Sunday Times, високопоставлені британські урядові джерела говорять про те, що прем’єр-міністр Стармер заручився підтримкою “значно більшої кількості” країн, які спочатку запропонували надати сухопутні війська, хоча основну частину сил, найімовірніше, нададуть Велика Британія і Франція.

– Усе вже досить просунулося, – сказало високопоставлене джерело в уряді Британії, відмовившись повідомити конкретніші деталі про те, хто і що надасть, оскільки це може “допомогти Росії”.

Але джерело додало: “Це будуть значні сили, значна кількість країн надасть війська, а ще більша кількість країн зробить свій внесок іншими способами”.

Військове джерело видання сказало, що чисельність остаточного контингенту буде “значно більшою за 10 тис. осіб”. Хоча ці дані поки що не підтверджені. Утім, з огляду на те, що близько 35 країн погодилися надати зброю, матеріально-технічну та розвідувальну підтримку місії, такий результат імовірний.

Очікується, що рішучі дії європейських країн зможуть охолодити запал російського диктатора, який відправляє свої війська для окупації українських територій.

Чи можуть миротворці Коаліції охочих дати вогневу відсіч РФ

Разом з тим, є і питання щодо дієвості та ефективності Коаліції охочих. Зокрема, в разі якщо російський диктатор Володимир Путін не дотримається режиму припинення вогню і почне бити вже не по українським військам, а по миротворчому контингенту країн, які входять в НАТО. Наразі відповіді на те, як тоді будуть діяти європейські країни – немає.

Це і є однією з тих причин, чому європейці так хочуть залучити Сполучені Штати до гарантій безпеки для України, що могло б надати додаткових важелів впливу на Кремль.

Як пише Sky News, це наразі залишається проблемою для прем’єр-міністра Британії, оскільки урядові британські джерела кажуть про те, що обсяг і повноваження будь-яких потенційних миротворчих сил визначаються тим, який захист можуть забезпечити США.

Офіс президента

Втім деякі оглядачі та європейські чиновники вважають, що навіть такі американські гарантії безпеки не стримають Росію.

Друге питання, яке оминає Кір Стармер, коли каже про створення коаліції охочих, це те, які на практиці будуть дії миротворчої операції.

Наразі британські війська, як і війська будь-якої країни НАТО, не можуть безпосередньо вступати в бойові дії з Росією через побоювання спровокувати набагато більший конфлікт.

Якщо не для цього, то для чого вони потрібні – питання, яке неодноразово ставили експерти, такі як колишній радник з питань національної безпеки Британії Пітер Рікеттс.

Підсумовуючи, наразі досі залишаються питання щодо того, які саме будуть повноваження Коаліції охочих та миротворців, а також те, наскільки це все буде ефективно, якщо такі повноваження так і не з’являться.

Плани Коаліція бажаючих щодо України

Після вчорашньої селекторної наради 29 лідерів Стармер оголосив, що військові чиновники з усього світу зустрінуться в Лондоні цього тижня, оскільки плани зі створення багатонаціональних миротворчих сил переходять в “оперативну фазу”.

У четвер Джон Хілі, британський міністр оборони, зустрінеться з воєначальниками в Постійному об’єднаному штабі – штаб-квартирі трьох британських служб у Нортвуді, на північному заході Лондона, де планують і контролюють усі закордонні військові операції.

Високопоставлений чиновник назвав швидкість створення миротворчих сил “безпрецедентною” і сказав, що це свідчить про те, що англо-французькі відносини перебувають на найвищому рівні з часів спільної військової інтервенції двох країн до Лівії в 2011 році.

На пресконференції на Даунінг-стріт Стармер заявив, що “світові терміново потрібні дії” і що під час зустрічі, в якій узяли участь президент Франції Еммануель Макрон і голова України Володимир Зеленський, були взяті “нові зобов’язання” щодо підтримання миру і посилення санкцій проти Росії.

Відкинувши підхід Путіна “так, але” до запропонованого Києвом припинення вогню, прем’єр-міністр Стармер заявив, що російському президенту доведеться вести переговори “рано чи пізно”.

– Рано чи пізно Путіну доведеться сісти за стіл переговорів. Так що зараз якраз такий момент. Нехай замовкнуть гармати, нехай раз і назавжди припиняться варварські напади на Україну, і погодьтеся на припинення вогню просто зараз, – заявив прем’єр Британії.

Він додав, що зараз “саме час почати обговорення механізму управління і контролю за повним припиненням вогню і погодитися на серйозні переговори”, які будуть спрямовані “не просто на паузу, а на міцний мир”, підкріплений “надійними заходами безпеки за допомогою нашої коаліції охочих”.

Відповідаючи на запитання про те, які дії можуть вжити миротворчі сили, він сказав, що це буде предметом обговорення між головнокомандувачами збройних сил у четвер.

– Є різні можливості у різних країн, але це оперативні обговорення, які ведуться у зв’язку з тим, що зможе надати ця коаліція охочих, – додав Стармер.

При цьому в Кремлі досі чинять опір пропозиції щодо розміщення миротворчого європейського контингенту в Україні.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Понад 96% випускників медуніверситетів через електронну систему отримали розподіл на бажані місця - МОЗ
УкраинФорм
2025-07-05T02:34:34Z
Як правильно захистити домашніх улюбленців від спеки: поради ветеринарів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-05T00:00:10Z
Фінгеринг: що це за практика і як вона може приносити задоволення
24tv
2025-07-04T19:51:26Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво: на що звернути увагу при покупці
Хвиля
2025-07-04T19:12:10Z
Як розподілити калорії на день, щоб бути здоровим і струнким
24tv
2025-07-04T18:36:40Z
Знайшли ще одну небезпеку кесаревого розтину для здоровʼя дитини
24tv
2025-07-04T18:24:57Z
Секрети сяйливого погляду: що варто знати про темні кола під очима
TSN
2025-07-04T18:06:05Z
Від сьогодні відновлено обов'язкове подання статистичної звітності
AgroPortal
2025-07-05T05:00:05Z
Коливання гривні та новий тренд: НБУ встановив курс євро та долара на 7 липня
Хвиля
2025-07-05T04:30:55Z
Курс валют на вихідні, 5-6 липня: скільки коштують долар, євро і злотий
TSN
2025-07-05T04:21:18Z
Якою буде пенсію по інвалідності III групи у серпні 2025 року
24tv
2025-07-05T04:12:50Z
Новий графік поїздів в Одесі: "Укрзалізниця" оголосила про спеціальний рейс
Политека
2025-07-05T04:00:30Z
Головний біль з податками у минулому: для ФОПів запровадили нову функцію
Хвиля
2025-07-05T02:15:53Z
Нова квитанція за газ у Харкові: українцям доведеться платити більше
Политека
2025-07-05T02:00:10Z
В Україні зареєстровано понад 28 тисяч самозайнятих фахівців - Опендатабот
УкраинФорм
2025-07-05T00:51:13Z
Нацбанк випустив монету на честь Нацполіції
УкраинФорм
2025-07-05T00:03:14Z
Міністр-саботажник? ЗМІ виявили винного у зупинці постачань зброї Україні, і це не "політрук" Пентагону
Telegraf
2025-07-05T05:00:33Z
Китай заявив про готовність співпрацювати з Францією у ключових сферах
ГЛАВКОМ NET
2025-07-05T04:57:21Z
Генсек НАТО сподівається на "гнучкість" США у питанні постачання допомоги Україні
Лига
2025-07-05T04:51:31Z
Китай готовий координувати мирні зусилля по Україні із Францією - глава МЗС
УкраинФорм
2025-07-05T04:48:30Z
Європа значно сильніша за Росію: в The Telegraph пояснили, як можна "дотиснути" Кремль на мир в Україні
Telegraf
2025-07-05T04:33:37Z
Трамп заявив про "розчарування" від розмови з Путіним: в Кремлі відреагували на слова лідера США
24tv
2025-07-05T04:30:47Z
Рютте закликав США проявити гнучкість у питанні постачання зброї Україні
Gazeta UA
2025-07-05T04:24:45Z
Трамп підписав найскандальніший закон: що не так з документом і як відреагував Маск
Telegraf
2025-07-05T04:24:20Z
Дрони масово атакували Росію: вибухи лунали в кількох регіонах, під ударами могли бути аеродроми
24tv
2025-07-05T04:09:32Z
Розкриті технічні характеристики американського розвідувального дрона Triton
InternetUA
2025-07-05T05:01:37Z
"Просто нема слів": чоловік порівняв ціни у супермаркетах Італії та України
Фокус
2025-07-05T05:00:24Z
Субсидії для пенсіонерів у Харківській області: українців попередили, на який період призначається допомога
Политека
2025-07-05T05:00:23Z
Армія РФ втратила на війні в Україні ще 1050 військових
УкраинФорм
2025-07-05T04:54:48Z
У Польщі відкрили “Академію HIMARS”
InternetUA
2025-07-05T04:54:47Z
Дрони атакували військовий аеродром у Воронезькій області — росЗМІ
ZN UA
2025-07-05T04:54:09Z
Ця війна триває понад три сотні років, – цитати Романа Ратушного, які завжди будуть актуальні
24tv
2025-07-05T04:06:38Z
Яке церковне свято 5 липня: що сьогодні не можна категорично робити
24tv
2025-07-05T04:06:16Z
Кількість мігрантів до Нідерландів у 2024 році зменшилася
УкраинФорм
2025-07-05T03:54:46Z
Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 5 липня 2025 року
Фокус
2025-07-05T05:00:04Z
Що не так на картинці: помилку треба знайти всього за 7 секунд
GlavRed
2025-07-05T04:27:02Z
Подолав 6400 кілометрів за добу: турист придумав, як зекономити у Римі
24tv
2025-07-05T04:15:16Z
Чоловічі парфуми для весілля: ось найкращі аромати для наречених, дружбів та гостей
24tv
2025-07-05T03:39:05Z
Як заморожувати свіжу полуницю, щоб вона не перетворилася на гігантську бурульку
GlavRed
2025-07-05T03:27:55Z
Гороскоп на завтра 6 липня: Левам - наклеп, Скропіонам - приємні новини
GlavRed
2025-07-05T03:27:47Z
Незвичайний ребус: знайдіть на картинці особливу жабу за 21 секунду
GlavRed
2025-07-05T03:27:23Z
Іще один варіант надзвичайної страви з кабачків: потушкуйте їх у сирному соусі
Telegraf
2025-07-05T03:18:02Z
Життя 5 знаків зодіаку перетвориться на казку вже ось-ось: хто у списку
GlavRed
2025-07-05T00:27:30Z
Втрати ворога станом на 5 липня 2025 – Генштаб ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-05T04:54:42Z
Підвищення тарифів на комунальні послуги у Сумській області: місцевим озвучили нові ціни
Политека
2025-07-05T04:30:44Z
Масований удар по Києву, можливо, коригували російські диверсанти, дислоковані поруч зі столицею
ZN UA
2025-07-05T04:27:37Z
Ворог упродовж доби завдав 469 ударів по Запорізькій області, є загиблий і поранені
УкраинФорм
2025-07-05T04:21:17Z
Безпілотники атакували Росію: де пролунали вибухи
ГЛАВКОМ NET
2025-07-05T04:21:13Z
Був найбільшою спорудою Харкова, де збиралися місцеві: як виглядає театр-цирк Муссурі у Харкові і що про нього відомо
Telegraf
2025-07-05T04:06:23Z
В одній із бригад з'явилися "провідники": чим займаються ці військові
TSN
2025-07-05T04:06:07Z
Продовольчі ярмарки у Києві 5-6 липня: де можна придбати фермерські продукти
ГЛАВКОМ NET
2025-07-05T04:00:32Z
Грози і спека: синоптики попереджають про погодні контрасти в Україні
1News
2025-07-05T03:51:07Z
100 найкращих фільмів XXI століття за версією NYT: яка стрічка посіла перше місце
24tv
2025-07-04T21:48:43Z
Остання стадія: Раміна Есхакзай поділилася особистою трагедією
GlavRed
2025-07-04T21:27:36Z
Найкращий манікюр на літо: ідеї стильного нейл-дизайну з фруктовими мотивами
24tv
2025-07-04T20:33:54Z
Хіт літа-2025 на бандурі: хлопець розірвав ТікТок особливим виконанням відомого треку
24tv
2025-07-04T19:12:02Z
Після приголомшливого завершення: чи варто чекати на 4 сезон "Гри в кальмара"
24tv
2025-07-04T18:57:06Z
"Гра в кальмара" і драми: Netflix назвав топ-10 найпопулярніших серіалів в Україні
Фокус
2025-07-04T18:45:31Z
Фільм Паоло Соррентіно La Grazia відкриє Венеційський кінофестиваль-2025
Детектор М
2025-07-04T17:45:17Z
Продюсер Нікітін показав маму у її день народження
ГЛАВКОМ NET
2025-07-04T17:42:34Z
Стипендії для жінок-підприємиць, виставка в Осло та цифрові інновації в агро — можливості тижня
AIN
2025-07-04T16:30:49Z
В Ірландії засудили 8 чоловіків, серед яких є українці, у справі про найбільшу партію кокаїну
УкраинФорм
2025-07-05T04:45:45Z
В Чехії відновили електропостачання після масштабного блекауту: відома причина знеструмлення
24tv
2025-07-05T04:39:04Z
Дрони атакують Енгельс: у Саратові та сусідніх аеропортах призупинили рейси
Gazeta UA
2025-07-05T04:36:58Z
Раптові повені в Техасі забрали життя понад десятка людей
УкраинФорм
2025-07-05T03:54:36Z
У російському Енгельсі пролунали вибухи
TSN
2025-07-05T01:48:25Z
Сміливе викрадення Rolls Royce за пів мільйона доларів з парковки призвело до масштабного розкриття злочину
Топ Жир
2025-07-05T01:18:28Z
У Липецькій області внаслідок ДТП згоріла колона авто окупантів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-05T01:09:28Z
Жахлива повінь у Техасі: є загиблі, щонайменше 20 дітей з літнього табору зникли безвісти
24tv
2025-07-05T00:33:51Z
У вбивстві 4-річного хлопчика на Дніпропетровщині підозрюють матір та її співмешканця
Украина Криминальная
2025-07-04T23:36:03Z
Не для краси чи "статусу": чому шкіряні сидіння в авто мають отвори
GlavRed
2025-07-05T03:27:43Z
Mercedes не встигає задовольнити попит на нову компактну модель седана
Топ Жир
2025-07-04T23:48:50Z
Машину ще можна врятувати: що буде, якщо залити бензин у дизельний двигун
GlavRed
2025-07-04T23:27:35Z
Ця розкішна седан за $2000 може стати або вигідною угодою року, або справжнім жахом
Топ Жир
2025-07-04T21:48:24Z
Електричний Porsche Cayenne оснащений чотирма дисплеями та мінімумом кнопок
Топ Жир
2025-07-04T20:18:15Z
Цей DeLorean отримав потужний V8 від суперкара і тепер готовий до швидкісних пригод
Топ Жир
2025-07-04T18:33:22Z
Xpeng представив доступного конкурента Tesla Model Y
AutoCentre
2025-07-04T18:24:00Z
Що буде, якщо повністю розрядити Tesla?
360ua.news
2025-07-04T17:03:25Z
Форд заявляє, що приховані записи викривають порушення у справі про 2,5 мільярда за перекидання авто
Топ Жир
2025-07-04T16:48:31Z
Це його шоу, – Ф'юрі дав цікаву пораду Дюбуа перед реваншем проти Усика
24tv
2025-07-05T04:21:02Z
Лунін отримає шалену премію: Реал пообіцяв нагороду своїм гравцям за однієї умови
24tv
2025-07-05T04:15:47Z
Від авіакатастрофи Браянта до Жоти, який згорів живцем: найжахливіші трагедії в історії спорту
24tv
2025-07-05T02:09:15Z
Бразильський клуб сенсаційно вийшов у півфінал Клубного чемпіонату світу-2025
ZN UA
2025-07-04T21:45:04Z
Арсенал через журналіста BBC виступив із заявою щодо серйозних звинувачень Парті у зґвалтуванні
Football.ua
2025-07-04T21:42:38Z
ПСЖ — Баварія: цікаві варіанти ставок на поєдинок Клубного чемпіонату світу
Football.ua
2025-07-04T21:39:46Z
Туран — про перший матч на чолі Шахтаря: Хлопці приємно здивували, побачене дуже обнадіює
Football.ua
2025-07-04T21:25:02Z
"Флуміненсе" обіграв "Аль-Хіляль" і вийшов до 1/2 фіналу клубного ЧС-2025 з футболу
УкраинФорм
2025-07-04T21:12:10Z
Флуміненсе вибив Аль-Хіляль на шляху до півфіналу КЧС-2025
Football.ua
2025-07-04T21:09:15Z
Арктика не завжди була замерзлою — життя існувало навіть у найхолодніші епохи
Portaltele
2025-07-05T04:36:15Z
Магнітна буря 5 липня: яка буде її активність
TSN
2025-07-05T04:03:38Z
Європейські геймери зібрали мільйон підписів із вимогою «зупинити знищення відеоігор»
InternetUA
2025-07-05T04:03:13Z
Продюсер Xbox порадив звільненим працівникам спілкуватися з ШІ
InternetUA
2025-07-05T03:01:08Z
Hubble показав кольорове скупчення зірок у Чумацькому шляху
УкраинФорм
2025-07-05T02:21:29Z
Насолоджується літом: кадри відпочинку золотистого ретривера змусили позаздрити користувачів
Фокус
2025-07-05T01:42:45Z
IT-інженер продав доступи хакерам в одній з найбільших кібератак Бразилії
InternetUA
2025-07-04T23:03:15Z
Чому зникає мобільний інтернет і як це виправити: головні причини та рішення
InternetUA
2025-07-04T20:04:54Z
Планети гойдаються, як коники на каруселі: дивовижне відкриття астрономів
TSN
2025-07-04T19:36:06Z