MY.UAНовини
Що таке коаліція охочих: чи дадуть іноземні миротворці вогневу відсіч Росії
Що таке коаліція охочих: чи дадуть іноземні миротворці вогневу відсіч Росії

Що таке коаліція охочих: чи дадуть іноземні миротворці вогневу відсіч Росії

У Парижі 27 березня відбудеться саміт Коаліції охочих за участі президента України Володимира Зеленського. Головні теми – підтримка української армії, створення військової моделі задля запобігання майбутнім вторгненням РФ та гарантії безпеки.

Попередня зустріч Коаліції охочих за участі близько 25 світових лідерів відбулася 15 березня в онлайн-форматі. Її ініціатором був прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер. На цьому засіданні він виклав плани зі створення західних миротворчих сил чисельністю понад 10 тис. військових для України.

Що таке Коаліція охочих, які цілі переслідує це нове об’єднання і хто з країн входить до цього блоку – читайте на Фактах ICTV.

Зараз дивляться

Що таке Коаліція охочих

Коаліція охочих – це блок країн, які пообіцяли підтримати Україну у війні з Росією, про створення якого оголосив прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер за підсумками саміту 18 світових лідерів у Лондоні, що проходив 2 березня 2025 року.

Ініціатива, оголошена під час Лондонського саміту, спрямована на зміцнення європейської підтримки України в умовах нестабільної політики США і створення основи для міцного мирного врегулювання, щоб покласти край російському вторгненню в Україну і російсько-українській війні загалом.

Сама назва коаліції походить від заяви президента Чехії Петра Павела, який напередодні саміту в Лондоні закликав до створення “широкої коаліції охочих” покласти край російському вторгненню в Україну.

Уже наступного дня в Лондоні, під час саміту за участю 18 світових лідерів, британський прем’єр Стармер охарактеризував зустріч як розгляд “моменту, який буває раз на покоління” для європейської безпеки, заявивши, що настав час для рішучих дій, а не для продовження обговорень.

Цю заяву було зроблено за два дні після гучної зустрічі президента України Володимира Зеленського з президентом США Дональдом Трампом і віцепрезидентом Джей Ді Венсом у Білому домі 28 лютого, коли лідери перед камерами посварилися, обмінявшись коментарями на підвищених тонах перед камерами преси.

Уже невдовзі, 11 березня 2025 року, представники служб безпеки з 30 країн зустрілися в Парижі для перемовин щодо створення міжнародних сил безпеки для України, які підтримуватимуть мир у разі набрання чинності угоди про припинення вогню.

15 березня прем’єр Стармер провів віртуальну зустріч із лідерами європейських країн і країн Співдружності, щоб зібрати “коаліцію охочих” для розгляду варіантів створення “сил безпеки”, які будуть розгорнуті на території України для стримування відновлення російських атак на країну в разі укладення угоди про припинення вогню.

У минулому голова британського уряду казав, що йдеться не тільки про “чоботи на землі”, тобто про самих військовослужбовців-миротворців, але й “літаки в повітрі”, які мають допомогти Україні.

Хто входить до Коаліції охочих: список країн

На зустрічі 15 березня прояснився список країн-учасників, які входять до коаліції.

Очолювана на сьогодні Великою Британією і Францією, ініціатива залучила інші країни з ЄС, а також сам блок, залучаючи водночас і інших лідерів, які не входять ні в НАТО, ні в Євросоюз.

Хоч наразі немає чітких заяв про те, хто увійде до коаліції, можна стверджувати, що інтерес до цього об’єднання виявили:

  • Франція;
  • Велика Британія;
  • Естонія;
  • Литва;
  • Латвія;
  • Фінляндія;
  • Туреччина;
  • Румунія;
  • Норвегія;
  • Нідерланди;
  • Швеція;
  • Чехія;
  • Іспанія;
  • Данія;
  • Канада
  • та Австралія.

Це не повний перелік країн, які в минулому або заявляли про свої можливості надати миротворчі війська Україні, або, принаймні, допускали такий розвиток подій.

Getty Images

Утім Німеччина, як найбільша економіка Європи, є найважливішою частиною будь-якої об’єднаної відповіді на війну в Україні. Однак після виборів, що відбулися минулого місяця,  а новий ще не сформовано.

Очікується, що новим канцлером Німеччини стане Фрідріх Мерц, партія якого здобула перемогу за підсумками позачергових парламентських виборів у Німеччині.

Шольц раніше відкинув можливість відправки німецьких військ в Україну та чинив опір закликам відправити ракети Taurus.

Мерц, до речі, зайняв жорсткішу позицію, зокрема щодо обіцянки надати ракети, тому поки незрозуміло, чи відрізнятиметься його думка щодо розгортання військ від позиції попередника.

Однією з можливих країн-учасниць є Нова Зеландія, представники якої були присутні на віртуальному саміті, проте поки що публічно не заявляли про готовність надати свої війська Україні.

Окремої уваги заслуговує Італія, яка попри підтримку України, не відправлятиме війська на цьому етапі, про що раніше заявила прем’єр-міністр Джорджія Мелоні.

Італійський уряд опублікував заяву, в якій ідеться про те, що вона “підтвердила, що Італія має намір продовжувати працювати з європейськими та західними партнерами і зі Сполученими Штатами над визначенням надійних та ефективних гарантій безпеки”, однак вона знову заявила, що “національна участь у можливих військових силах на землі не передбачається”.

Важливу роль відіграє Туреччина, яка має другу за чисельністю армію в НАТО. Влада цієї країни на півдні Чорного моря вже раніше виявляла готовність спрямувати в Україну миротворчі війська в разі потреби.

Утім ключову роль відіграють навіть не найбільші армії Альянсу, а Франція та Британія, які мають ядерну зброю, як елемент стратегічного стримування.

Водночас деякі країни, ймовірно, точно не будуть включені до Коаліції охочих. Так, наприклад, Польща входить до числа тих, хто, як очікується, не направить свої війська як миротворців.

Попри те, що Польща має одну з найсильніших армій в Європі і має намір витратити на оборону 4,7% свого ВВП в цьому році, у Варшаві побоюються того, що протяжний кордон з Україною і Білоруссю може надати свої проблеми з безпекою, в разі, якщо Росія зважиться на агресію проти польської держави.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск минулого місяця сказав: “Ми не плануємо відправляти польських солдатів на територію України”. При цьому він допустив, що Польща надасть логістичну та політичну підтримку країнам, які, можливо, захочуть надати миротворчі сили Україні.

Також очевидною є відсутність у коаліції США, які хоч і є найпотужнішою країною в плані армії та ядерного озброєння, однак після приходу в Білий дім Дональда Трампа явно змінили вектор політики щодо безпеки в Європі. Американські найвищі політики, включно з президентом Трампом, раніше говорили про те, що європейці повинні самостійно піклуватися про свій континент, без участі США.

Мінлива політика Сполучених Штатів, почасти, і стала причиною створення Коаліції охочих.

Як Коаліція охочих може допомогти Україні

Після віртуального саміту стало зрозуміло, що на даному етапі лідери домовилися про готовність надати 10 тис. військових, які здійснюватимуть миротворчу місію в разі припинення вогню в Україні.

Крім того, два мінних тральщики, які торік були передані зі складу Королівського флоту до складу українського флоту, також наразі беруть участь у навчаннях і готові до відправлення в Чорне море в разі припинення вогню. Під час війни вони не могли увійти туди, оскільки протока Босфор була закрита.

Як пише The Sunday Times, високопоставлені британські урядові джерела говорять про те, що прем’єр-міністр Стармер заручився підтримкою “значно більшої кількості” країн, які спочатку запропонували надати сухопутні війська, хоча основну частину сил, найімовірніше, нададуть Велика Британія і Франція.

– Усе вже досить просунулося, – сказало високопоставлене джерело в уряді Британії, відмовившись повідомити конкретніші деталі про те, хто і що надасть, оскільки це може “допомогти Росії”.

Але джерело додало: “Це будуть значні сили, значна кількість країн надасть війська, а ще більша кількість країн зробить свій внесок іншими способами”.

Військове джерело видання сказало, що чисельність остаточного контингенту буде “значно більшою за 10 тис. осіб”. Хоча ці дані поки що не підтверджені. Утім, з огляду на те, що близько 35 країн погодилися надати зброю, матеріально-технічну та розвідувальну підтримку місії, такий результат імовірний.

Очікується, що рішучі дії європейських країн зможуть охолодити запал російського диктатора, який відправляє свої війська для окупації українських територій.

Чи можуть миротворці Коаліції охочих дати вогневу відсіч РФ

Разом з тим, є і питання щодо дієвості та ефективності Коаліції охочих. Зокрема, в разі якщо російський диктатор Володимир Путін не дотримається режиму припинення вогню і почне бити вже не по українським військам, а по миротворчому контингенту країн, які входять в НАТО. Наразі відповіді на те, як тоді будуть діяти європейські країни – немає.

Це і є однією з тих причин, чому європейці так хочуть залучити Сполучені Штати до гарантій безпеки для України, що могло б надати додаткових важелів впливу на Кремль.

Як пише Sky News, це наразі залишається проблемою для прем’єр-міністра Британії, оскільки урядові британські джерела кажуть про те, що обсяг і повноваження будь-яких потенційних миротворчих сил визначаються тим, який захист можуть забезпечити США.

Офіс президента

Втім деякі оглядачі та європейські чиновники вважають, що навіть такі американські гарантії безпеки не стримають Росію.

Друге питання, яке оминає Кір Стармер, коли каже про створення коаліції охочих, це те, які на практиці будуть дії миротворчої операції.

Наразі британські війська, як і війська будь-якої країни НАТО, не можуть безпосередньо вступати в бойові дії з Росією через побоювання спровокувати набагато більший конфлікт.

Якщо не для цього, то для чого вони потрібні – питання, яке неодноразово ставили експерти, такі як колишній радник з питань національної безпеки Британії Пітер Рікеттс.

Підсумовуючи, наразі досі залишаються питання щодо того, які саме будуть повноваження Коаліції охочих та миротворців, а також те, наскільки це все буде ефективно, якщо такі повноваження так і не з’являться.

Плани Коаліція бажаючих щодо України

Після вчорашньої селекторної наради 29 лідерів Стармер оголосив, що військові чиновники з усього світу зустрінуться в Лондоні цього тижня, оскільки плани зі створення багатонаціональних миротворчих сил переходять в “оперативну фазу”.

У четвер Джон Хілі, британський міністр оборони, зустрінеться з воєначальниками в Постійному об’єднаному штабі – штаб-квартирі трьох британських служб у Нортвуді, на північному заході Лондона, де планують і контролюють усі закордонні військові операції.

Високопоставлений чиновник назвав швидкість створення миротворчих сил “безпрецедентною” і сказав, що це свідчить про те, що англо-французькі відносини перебувають на найвищому рівні з часів спільної військової інтервенції двох країн до Лівії в 2011 році.

На пресконференції на Даунінг-стріт Стармер заявив, що “світові терміново потрібні дії” і що під час зустрічі, в якій узяли участь президент Франції Еммануель Макрон і голова України Володимир Зеленський, були взяті “нові зобов’язання” щодо підтримання миру і посилення санкцій проти Росії.

Відкинувши підхід Путіна “так, але” до запропонованого Києвом припинення вогню, прем’єр-міністр Стармер заявив, що російському президенту доведеться вести переговори “рано чи пізно”.

– Рано чи пізно Путіну доведеться сісти за стіл переговорів. Так що зараз якраз такий момент. Нехай замовкнуть гармати, нехай раз і назавжди припиняться варварські напади на Україну, і погодьтеся на припинення вогню просто зараз, – заявив прем’єр Британії.

Він додав, що зараз “саме час почати обговорення механізму управління і контролю за повним припиненням вогню і погодитися на серйозні переговори”, які будуть спрямовані “не просто на паузу, а на міцний мир”, підкріплений “надійними заходами безпеки за допомогою нашої коаліції охочих”.

Відповідаючи на запитання про те, які дії можуть вжити миротворчі сили, він сказав, що це буде предметом обговорення між головнокомандувачами збройних сил у четвер.

– Є різні можливості у різних країн, але це оперативні обговорення, які ведуться у зв’язку з тим, що зможе надати ця коаліція охочих, – додав Стармер.

При цьому в Кремлі досі чинять опір пропозиції щодо розміщення миротворчого європейського контингенту в Україні.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Президент Чорногорії анонсував візит Зеленського
Европейская правда
2025-05-14T14:10:08Z
Мерц обіцяє зберегти підтримку США щодо України
Европейская правда
2025-05-14T14:09:35Z
Франція виділяє 10 млн євро на ремонт пошкодженого дроном РФ укриття на ЧАЕС
Европейская правда
2025-05-14T14:04:59Z
Карательные санкции и слабые места экономики РФ: какие рекомендации получил Евросоюз
Европейская правда
2025-05-14T14:03:27Z
Мери Києва і Броварів об'єдналися? На вʼїзді до Києва зʼявилися агітаційні плакати
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T14:03:16Z
Сибіга в Туреччині зустрівся з главою МЗС Фіданом
Европейская правда
2025-05-14T13:42:51Z
Трамп анонсував найближчими днями «хороші новини» щодо України
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T13:39:11Z
Переговори в Стамбулі: хто вже прибув до Туреччини і що обговорили
ТСН
2025-05-14T13:36:54Z
Трамп анонсував "гарні новини" щодо війни РФ проти України після зустрічі в Катарі
ТСН
2025-05-14T13:36:45Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
Виступ України на "Євробаченні-2025" розірвав YouTube за переглядами: номери яких ще країн у топі
ТСН
2025-05-14T13:21:44Z
Фіналіст "Євробачення-2025" неочікувано заспівав українською пісню Bird of Pray
ТСН
2025-05-14T12:33:50Z
Гуморист Розовий розлучається з дружиною
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T12:09:23Z
Дружина зірки "Ліги сміху" Віктора Розового подала на розлучення через його зради: "Рік був пеклом"
ТСН
2025-05-14T11:33:14Z
На могилі Ніни Матвієнко встановлено пам’ятник
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T10:48:48Z
47-річний Том Гарді шокував своїми проблемами зі здоров'ям і здивував причиною їхньої появи
ТСН
2025-05-14T10:36:34Z
"Євробачення-2025": коли у фіналі конкурсу виступить Ziferblat і що таке "вибір продюсера"
TSN
2025-05-14T10:15:33Z
Андрій Білоус вперше прокоментував своє звільнення з Молодого театру: "Я подав заяву добровільно"
TSN
2025-05-14T10:06:00Z
Верещук хоче, щоб у школах викладали ветерани
ТСН
2025-05-14T13:36:16Z
Юристи відповіли, хто і коли може звільнитися з служби за віком під час воєнного стану
ТСН
2025-05-14T13:36:12Z
Містичне попередження від мольфара: названо найнебезпечніший день травня
TSN
2025-05-14T13:06:00Z
Мерц заявив, що Бундесвер повинен стати найсильнішою армією Європи
Европейская правда
2025-05-14T12:43:58Z
За програмою «єКнига» придбано майже 215 тис. книжок: названо найпопулярнішу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T12:39:56Z
Росіяни сильно просунулися у використанні дронів: в чому небезпека
ТСН
2025-05-14T12:33:36Z
Третя штурмова переважає росіян у піхоті, управлінні і технологіях – Білецький
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T12:18:53Z
В Україні розробили систему переробки вовни для армії
AgroPortal
2025-05-14T12:00:20Z
Німеччина активно відмовляє у притулку росіянам призовного віку: останні дані
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T11:51:36Z
В Україні лютує смертельна інфекційна хвороба: як вберегтися
TSN
2025-05-14T13:21:21Z
Що корисніше: кріп чи петрушка — чому нутриціологи віддають лідерство серед зелені
ТСН
2025-05-14T11:33:50Z
У Соломʼянському районі лікарі проводять виїзне обстеження на вірус гепатиту А
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T10:51:07Z
Що потрібно знати про вірусний гепатит А: як передається, симптоми, пояснює експерт
TSN
2025-05-14T09:48:09Z
Що можна додати до супу, щоб зробити його смачнішим: ці інгредієнти кидають наприкінці варіння
ТСН
2025-05-14T09:33:11Z
Лікарня «Феофанія» відтепер надає послуги для всіх громадян – голова КМВА
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T07:12:20Z
Кір шалено атакує Київ: з 10 контактних хворіють 9 — де найбільший ризик "підчепити"
ТСН
2025-05-14T03:58:47Z
Головки капусти виростуть великими, міцними й соковитими, якщо посадити поруч ці рослини
ТСН
2025-05-14T03:58:39Z
Ці звички руйнують ваш сон: лікарі назвали найпопулярніші помилки
ТСН
2025-05-14T03:57:46Z
Cygnet завершила сівбу: найбільше відвели під кукурудзу
AgroPortal
2025-05-14T14:00:12Z
У Вінницькій області активно сіють кукурудзу, сою, гречку та просо
Agravery
2025-05-14T13:45:56Z
Замість штрафів після атак газовидобувна галузь потребує підтримки – Оринчак
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T13:42:45Z
АгроВіста встановить сонячну електростанцію на даху ферми
AgroPortal
2025-05-14T13:30:36Z
За які 25 копійок можна отримати тисячі гривень: як знайти цінні монети
ТСН
2025-05-14T13:21:20Z
«Укрнафта» отримала нового очільника
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T13:09:13Z
В Україні стрімко подорожчало вершкове масло: що стало причиною стрибка цін
TSN
2025-05-14T13:06:38Z
Міненерго затвердило графіки ремонтних робіт на енергообʼєктах після атак РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T12:42:31Z
Податкова оштрафувала низку автошкіл: який порушень найбільше
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T12:15:16Z
Чи буде влітку гаряча вода у Києві? Відповідь «Київтеплоенерго»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T13:57:03Z
У Сумах окупанти вдарили по промисловому об’єкту: є загиблі та поранені
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T13:21:17Z
У Подільському районі комунальники пересаджують дерева та кущі, які заважають будівництву метро
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T12:45:22Z
В Україні розробили унікальну "антидронову стіну", яка може захистити фронт
ТСН
2025-05-14T12:33:53Z
У Києві та низці областей повітряна тривога: яка загроза
ТСН
2025-05-14T12:18:01Z
Літак на вулицях Києва: чому й куди його перевозили цієї ночі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T12:09:03Z
Росіяни планують літній наступ: експерт назвав можливі напрямки
TSN
2025-05-14T11:48:06Z
На Подолі з'явилася мініатюрна скульптура, присвячена Київським контрактам
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T11:30:10Z
Кияни, не чекайте газу та гарячої води - експерт попередив про кризу комунальних послуг у столиці
TSN
2025-05-14T11:10:11Z
Конспірація не допомогла. У Києві поліція вдруге затримала організатора схем для ухилянтів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T14:06:52Z
У Сумах російські війська вдарили по інфраструктурному об'єкту: що відомо
TSN
2025-05-14T13:21:36Z
14-річна дівчина випала з вікна учбового закладу у Дніпровському районі Києва
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T11:30:27Z
Вчителька з Вінниці допомагала чоловікам втекти за кордон: деталі схеми
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T09:45:10Z
Вночі на Хмельниччині сталися сильні вибухи: що відомо про атаку "Шахедів"
TSN
2025-05-14T07:33:09Z
Біля узбережжя Криту стався землетрус
Европейская правда
2025-05-14T06:42:49Z
Нацполіція проводить масштабну спецоперацію з понад 200 обшуками: що трапилось
TSN
2025-05-14T03:59:36Z
СБУ викрила зрадника, який готував удар по лініях електропередач Рівненської АЕС
ТСН
2025-05-14T03:58:20Z
На Волині чоловік пропонував сестрі дружини секс: він поплатився
ТСН
2025-05-14T03:58:12Z
Mercedes переносить виробництво своєї популярної моделі авто у США через мита Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T11:45:58Z
Водіїв закликали ні в якому разі не залишати цю річ у салоні у спекотний день
24tv
2025-05-12T14:09:13Z
Кібертрак перевернувся після ймовірного нападу в дорожній люті
Топ Жир
2025-05-12T14:03:19Z
“Новий автомобіль та старий водночас: Volkswagen Beetle 1972 року з пробігом лише 104 милі”
Топ Жир
2025-05-12T14:00:33Z
Водій вантажівки перевернув Cybertruck у лютій дорожній сутичці
Топ Жир
2025-05-12T13:45:04Z
Через ризик шпіонажу: в Британії ввели обмеження для власників китайських машин
AutoGeek
2025-05-12T13:27:59Z
Ексклюзив за $3,5 мільйона: на аукціон виставили найкращий Lamborghini
Фокус
2025-05-12T13:21:48Z
ЄСА надала автовиробникам саме те, про що вони просили
Топ Жир
2025-05-12T13:00:04Z
Електромобілі Hyundai у небезпеці: китайські бренди націлились на ринок Південної Кореї
AutoGeek
2025-05-12T12:48:25Z
Ретроградний Меркурій у 2025 році: чого чекати і кого омине травень
VGorode
2025-05-14T13:30:40Z
Всі подруги проситимуть у вас рецепт: торт "Жіночий каприз"
ТСН
2025-05-14T12:33:42Z
Зустрічайте безалкогольну новинку — "Біле Alco 0" зі смаком грейпфрута
VGorode
2025-05-14T10:21:25Z
Скільки днів не псується варена гречка: експерти розповіли про точну тривалість зберігання популярної страви
ТСН
2025-05-14T08:33:20Z
Несподівані формати відпочинку: що стає популярним серед багатіїв
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T06:27:48Z
Найпопулярніші фрукти у світі перебувають на межі зникнення: що відомо
TSN
2025-05-14T03:59:04Z
Як відлякати птахів від вишень, черешень та малини: три найкращі способи
ТСН
2025-05-14T03:58:58Z
Нумерологи стверджують, що у ці дати народжуються найпривабливіші жінки: перевір свою
ТСН
2025-05-14T03:58:54Z
Як зберегти редиску від тріщин: основні поради для городників
TSN
2025-05-14T03:58:09Z
Найкращий тенісист світу провів зустріч з Папою Римським
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T13:48:24Z
Жеребкування Євро-2026: гандболіст збірної України назвав бажаних суперників
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T11:36:27Z
Школярка загинула від влучання списа в голову на тренуванні з легкої атлетики у Росії
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T11:21:19Z
«Шахтар» – «Динамо»: де та коли дивитися трансляцію фіналу Кубка України
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T09:36:32Z
На фронті загинув призер чемпіонатів світу з веслування Олександр Калініченко
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T09:18:18Z
Президент Бразилії відреагував на призначення іноземця головним тренером збірної
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T09:09:01Z
Євроліга прокоментувала загибель 17-річного баскетболіста
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T08:51:58Z
«Приниження». Російський тренер влаштував істерику через недопуск ковзанярів з РФ до Олімпіади
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T08:36:00Z
Збірна України з баскетболу дізналась потенційних суперників у кваліфікації чемпіонату світу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T08:12:05Z
Мегаполіси США поступово йдуть під воду: дані вчених вражають
ГЛАВКОМ NET
2025-05-14T14:06:46Z
Блакитні очі — подарунок одного предка: вчені довели спільне походження мільйонів людей
ТСН
2025-05-14T13:21:46Z
Світло має секрет?: Нове відкриття ставить під сумнів основи фізики
ТСН
2025-05-14T11:33:08Z
Apple розробляє технологію керування iPhone силою думки - імплант вже тестують
TSN
2025-05-14T09:48:07Z
Чи ваш кіт психопат? Вчені створили тест, який дає відповідь
TSN
2025-05-14T08:06:41Z
Магнітна буря 13 травня: яка буде її активність
TSN
2025-05-14T05:18:49Z
Як ухвалювати рішення за секунди: техніка від ЦРУ
ТСН
2025-05-14T03:59:19Z
На Марсі виявили "вафлі" та "стільники": вчені припускають сліди давнього життя
ТСН
2025-05-14T03:59:11Z
"Загублене море" під США: як школяр натрапив на озеро, яке не може дослідити навіть наука
ТСН
2025-05-14T03:58:13Z