MY.UAНовини
Названо регіони та ключові завдання: нові деталі розміщення миротворців в Україні
Названо регіони та ключові завдання: нові деталі розміщення миротворців в Україні

Названо регіони та ключові завдання: нові деталі розміщення миротворців в Україні

Стали відомі нові деталі потенційного розміщення миротворчих сил союзників на території України та чи будуть вони воювати з РФ у разі порушення миру.

Про що йдеться у матеріалі:

Останнім часом активізувалися міжнародні обговорення щодо можливого розміщення миротворчих сил в Україні для забезпечення дотримання режиму припинення вогню та гарантування безпеки в регіоні. Зокрема, Франція та Велика Британія розглядають варіанти відправки своїх військових контингентів у рамках такої місії. Президент Франції Еммануель Макрон та прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер обговорюють цю ініціативу, яка передбачає розміщення миротворців як гарантії безпеки для України у випадку домовленостей про припинення вогню з Росією. ​Водночас, у Європі існує певний скептицизм щодо можливості розгортання миротворчої місії в Україні без залучення Сполучених Штатів.

Главред зібрав нові деталі щодо розміщення миротворців в Україні

Де будуть розміщуватись миротворці в Україні

Франція розглядає можливість розміщення миротворчих сил у центральній Україні, зокрема вздовж Дніпра. Про це повідомляє The Associated Press, посилаючись на високопосадовця, який бере участь у закритих обговореннях, передає ТСН.

За даними джерела, Париж наполягає, що війська "коаліції охочих" мають діяти в тилових районах, подалі від лінії фронту. Водночас не виключаються альтернативні варіанти, зокрема розміщення контингенту на заході України або в сусідніх країнах.

Представники Великої Британії зазначають, що чисельність європейських миротворців може коливатися від 10 000 до 30 000 військових.

Про що домовились на саміті "Коаліції охочих"

Президент Франції Еммануель Макрон за підсумками саміту "Коаліції охочих" у Парижі 27 березня представив концепцію так званих "сил заспокоєння", які не будуть розміщені безпосередньо на лінії розмежування. Як повідомляє Sky News, цей термін суттєво відрізняється від поняття "миротворчих" сил, про які раніше йшла мова.

Макрон пояснив, що ці сили все ще перебувають на етапі планування, і їхнє завдання не буде аналогічним традиційним миротворчим місіям. Він підкреслив, що кілька країн готові долучитися до формування цих підрозділів, однак вони розміщуватимуться у "стратегічних районах", а не на лінії фронту.

"Ми проведемо дискусії між нашими військовими лідерами, щоб визначити місця дислокації, кількість сил, які будуть розгорнуті для того, щоб вони були надійними, і їхні можливості. Нічого не виключено, що морські, сухопутні і військово-повітряні сили, ці сили запевнення... не повинні замінити миротворчі сили на лінії зіткнення або сильну і надійну українську армію", - сказав він.

Французький лідер також наголосив, що рішення про розгортання таких сил ухвалюватимуть союзники України, а не Росія. За його словами, у рамках "франко-британської" ініціативи ці війська повинні виконувати роль "стримувального фактору" після укладення потенційної мирної угоди між Україною та Росією.

"Це були б сили з кількох держав, оскільки немає одностайності з цього приводу (...), присутні в заздалегідь визначених стратегічних місцях з українцями та мали б стримуючий ефект проти потенційної російської агресії", - пояснив президент Франції.

Яка роль миротворців у разі нового нападу РФ

Ідея миротворчої місії, яку ініціюють Франція та Велика Британія, не передбачає розгортання безпосередньо на лінії зіткнення. Там за дотриманням режиму припинення вогню, ймовірно, стежитиме окремий контингент під егідою ООН.

Президент Франції Еммануель Макрон під час пресконференції в Парижі з Президентом України Володимиром Зеленським підтвердив, що пропозиція Франції та Британії стосується контингенту reassurance – тобто сил, які забезпечуватимуть гарантії безпеки, передає Укрінформ.

"Коли ми говоримо про контингент reassurance, не йдеться про лінію фронту, бо вона буде проведена за результатами мирних переговорів двох протиборчих сторін (Росії і України, - ред.) Як тільки буде встановлено тимчасове припинення вогню, ми повинні розуміти, який саме механізм буде діяти для моніторингу режиму припинення вогню. Ми обговоримо це завтра в рамках нашої дискусії, можливо, з ООН, який буде цей контингент на лінії фронту", - сказав Макрон.

Чисельність армії країн Європи, які є членами НАТО / Інфографіка: Главред

За його словами, миротворчі підрозділи будуть розміщені на українських національних базах у стратегічних місцях, але не на лінії фронту. Вони виконуватимуть роль стримування, забезпечуватимуть логістику та навчання українських військових.

"І це сигнал, що якщо буде нова атака проти України, то будуть атаковані не лише ЗСУ, а також ці сили - наш розгорнутий контингент. А коли наш контингент опиняється в такій ситуації прямого конфлікту, він отримує вказівки безпосередньо від генштабів своїх країн. І тому ми чітко тоді будемо діяти. Ми не будемо зараз на фронті, але ми будемо гарантами стояти на українській землі", – додав він.

Макрон підкреслив, що це пацифістська ініціатива, а загроза нової ескалації може виходити лише від Росії.

Він додав, що план базується на франко-британському концепті, який розроблявся на рівні генеральних штабів. У рамках цього документа будуть узгоджені зобов’язання, які стануть основою для подальших переговорів між Україною та європейськими партнерами.

Чи будуть миротворці воювати з росіянами

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що європейські військові в межах потенційної миротворчої місії в Україні не перебуватимуть на лінії фронту та не братимуть участі в бойових діях проти Росії.

За його словами, європейські сили дислокуватимуться у мирних районах та забезпечуватимуть контроль за ситуацією, не залучаючись до безпосередніх бойових дій.

"Вони не воюватимуть проти російських сил. Вони будуть стримувати російські сили від потенційних атак. Наявність стратегічних баз буде ознакою підтримки України з боку європейських партнерів та інших союзників", — пояснив президент Франції.

Крім того, Макрон зазначив, що європейські інструктори навчатимуть українських військових безпосередньо в Україні та підтримуватимуть комунікацію у разі нової агресії.

Він також підкреслив, що миротворча місія стане важливим інструментом у переговорах як для європейських країн, так і для України.

Президент України Володимир Зеленський наголосив, що жодна країна не повинна бути втягнута у війну. За його словами, європейський контингент відіграватиме важливу роль у контролі за безпековою ситуацією.

"Контингент — це бойовий склад, але він потрібен передусім для того, щоб моніторити ситуацію та проводити спільні тренування, а також, щоб унеможливити будь-які бажання росії повернутися з новою хвилею агресії", — пояснив український президент.

Водночас він зазначив, що поки що зарано говорити про можливість патрулювання миротворцями повітряного та морського простору.

Яка умова відправлення миротворців до України

Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю Le Figaro зазначив, що деякі європейські країни не мають можливості розмістити свої контингенти в Україні, тоді як інші готові це зробити за умови отримання гарантій безпеки від США.

"Звичайно, ми будемо говорити про контингенти. Нам потрібно визначити наші потреби, з'ясувати, хто готовий надіслати війська, які війська, скільки військ і де їх розмістити. Скільки країн реально готові це зробити? Це складна і важлива тема", - пояснив глава держави.

Він також підкреслив, що Україна прагне використання заморожених активів Росії для зміцнення Збройних Сил, адже сильна армія є ключовою гарантією безпеки. Крім того, Зеленський наголосив на необхідності засобів протиповітряної оборони.

"У американців вони є. Ми обговорювали це з Дональдом Трампом. Але якщо американці не нададуть нам цю систему, нам доведеться працювати з європейцями, щоб побачити, які подібні засоби вони можуть надати нам, щоб ми могли повністю закрити своє небо", - додав він.

Що вимагає Україна від миротворчих військ союзників

Заступник голови Офісу президента Ігор Жовква в інтерв’ю, яке цитує "Європейська правда", заявив, що Україна очікує від європейських країн реальної військової підтримки в межах потенційної місії, а не просто символічної присутності миротворців.

За його словами, Києву не потрібні "блакитні шоломи" чи неозброєні спостерігачі, але водночас Україна не розглядає європейські війська як силу, що воюватиме з Росією. Жовква наголосив, що міжнародні контингенти не будуть розміщені на лінії фронту, а Київ покладатиметься передусім на власні збройні сили.

Водночас він зазначив, що Європа має продемонструвати потужну присутність в Україні, надавши військових, здатних реагувати на різні загрози, зокрема ракетні атаки та удари безпілотників.

"Якщо європейські країни серйозно налаштовані зробити свій внесок, вони повинні бути справді серйозними", – каже Жовква.

Жовква підкреслив, що справа не лише в кількості військових, а й у їхній готовності оборонятися, бути оснащеними та усвідомлювати роль України як невід’ємної частини європейської безпеки. Він також припустив, що європейські сили могли б допомогти захистити кордон з Білоруссю, що дозволило б Україні перекинути власні війська до більш загрозливих регіонів.

"Нам не потрібна міжнародна присутність десь у Львові", – зауважив заступник глави ОП.

Чому в Європі відступились від ідеї миротворців в Україні та що пропонують натомість

Європа відходить від ідеї відправки миротворців в Україну, зосередившись на альтернативних механізмах безпеки. Як повідомляє Reuters із посиланням на анонімних високопосадовців, рішення викликане політичними й логістичними труднощами, а також потенційним опором з боку Росії та США.

Франція, яка спільно з Великою Британією працює над безпековими ініціативами, у четвер прийматиме лідерів і делегації з близько 30 країн "коаліції охочих", щоб обговорити можливі варіанти підтримки України.

Попри те, що Париж і Лондон протягом останніх тижнів розглядали можливість розміщення тисяч військових для підтримки потенційного припинення вогню, дипломати визнають, що цей сценарій стає дедалі менш імовірним.

"Вони роблять крок назад від наземних військ і намагаються переорієнтувати те, що вони робили, на щось більш розумне", - сказав неназваний європейський дипломат.

Один із європейських дипломатів зауважив, що раніше, коли позиції України були сильнішими, введення міжнародного контингенту виглядало перспективним. Однак нинішня ситуація на фронті та позиція адміністрації США роблять цей варіант малоймовірним.

"Гарантії безпеки - це своєрідний міжконтинентальний сніданок "шведський стіл", в якому є 1000 страв. Зрештою, все залежатиме від того, наскільки щирим буде припинення вогню, і я не налаштований оптимістично", - сказав один високопоставлений європейський чиновник.

Якщо ЄС не направить значний контингент до України, він все ж може підтримати окремі військові формування в межах гіпотетичної мирної угоди, можливо, за участі ООН.

Дипломати також припускають, що Європа може посилити військову присутність у сусідніх країнах, таких як Румунія, зміцнивши сили НАТО у Східній Європі в рамках ініціативи Enhanced Forward Presence (EFP).

Вам також можуть бути цікавими новини:

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
США планують використати угоду про копалини для впливу на Росію, – голова Мінфіну Бессент
24tv
2025-05-05T22:51:38Z
Намагався змінити світ на краще: на війні загинув 20-річний син політика з Фінляндії Лео Аланд
24tv
2025-05-05T22:48:29Z
Батько з паспортом РФ та підозра у відмиванні грошей: «Схеми» розповіли про кандидатів на голову БЕБ
Украина Криминальная
2025-05-05T22:45:46Z
Католикам сподобалось, – Трамп прокоментував свій портрет в образі Папи Римського
24tv
2025-05-05T22:40:56Z
МВС Австрії: Розслідування у справі російської дезінформаційної кампанії тривають
УкраинФорм
2025-05-05T22:40:27Z
США виплачуватимуть по тисячі доларів нелегальним іммігрантам за добровільну самодепортацію
УкраинФорм
2025-05-05T22:36:17Z
Війна, день 1167. росії не потрібен той шматок, який у них є зараз. росія хоче всю Україну — Трамп
Football.ua
2025-05-05T22:01:43Z
Ізраїль завдав авіаударів по Ємену
ГЛАВКОМ NET
2025-05-05T21:48:53Z
Фаворит виборів президента Румунії пояснив небажання допомагати Україні, згадавши Трампа
Лига
2025-05-05T21:30:53Z
Тепер офіційно: Джіджі Хадід елегантно підтвердила роман із колишнім Ірини Шейк
GlavRed
2025-05-05T22:34:19Z
Jerry Heil виступить на Євробаченні-2025 без Alyona Alyona - що сталося
GlavRed
2025-05-05T22:27:37Z
Улюбленець Лесі Нікітюк не на жарт налякав ведучу: "Почали відмовляти ноги"
GlavRed
2025-05-05T21:27:06Z
Сильні психологічні драми, що вражають: 3 фільми, після яких хочеться помовчати
24tv
2025-05-05T21:24:56Z
"Довкола стільки "шакалів": Казанін зізнався, чому Кравець покинула Квартал
GlavRed
2025-05-05T20:27:55Z
Трейлер кримінальної драми «З вершин до низин» — рімейку «Рая та пекла» Акіри Куросави від A24 та Apple
ITC
2025-05-05T20:13:01Z
Зваблива кохана Роналду засвітилася без спідниці на вулицях Нью-Йорка
24tv
2025-05-05T19:33:39Z
Віру Брежнєву покликали заміж - хто став судженим
GlavRed
2025-05-05T19:27:29Z
Надовго залишаються в голові: 5 психологічних трилерів, які розхитують реальність
24tv
2025-05-05T19:27:10Z
Польські перевізники знову готують протест поблизу українського кордону
ZN UA
2025-05-05T22:25:35Z
"В умовах волатильності треба не боятися змін, а використовувати їх як можливість для зростання" - Артем Павлов
Gazeta UA
2025-05-05T21:16:12Z
Чотири LNG-танкери рф втратили реєстрацію у Панамі
iPress
2025-05-05T20:19:40Z
Світова економіка вже відчуває на собі тягар через тарифи Трампа
iPress
2025-05-05T20:19:01Z
Замовили картку - платіть 100 гривень: чому у ПриватБанку зникла безкоштовна доставка
Знай
2025-05-05T20:10:04Z
Українцям пояснили, як переказувати гроші на карту та уникнути проблем з податковою та банками
Хвиля
2025-05-05T19:27:42Z
Фонд Баффета накопичив рекорду суму в особливому форматі
24tv
2025-05-05T19:15:08Z
ПФУ звернувся до українців із важливою заявою: чи прийдуть пенсії у травні
Хвиля
2025-05-05T19:06:06Z
Україна уникла невигідних умов і залучить стратегічні інвестиції зі США – Зеркаль про "мінеральну угоду"
ZN UA
2025-05-05T19:04:13Z
На Курщині оголосили про евакуацію прикордонного Глушково
24tv
2025-05-05T22:45:25Z
"Важка битва розпочалась": росіяни вже штурмують українське місто
GlavRed
2025-05-05T21:27:27Z
Американські розробники успішно випробували гіперзвукову ракету CPS на бойових есмінцях класу Zumwalt
InternetUA
2025-05-05T21:22:16Z
Українці встановили рекорд із купівлі житла в Польщі
Gazeta UA
2025-05-05T21:04:44Z
У США знайшли живою жінку, яка зникла понад 60 років тому
ГЛАВКОМ NET
2025-05-05T20:45:56Z
Жінка перетворила агресію на дорозі на вірусний скандал з фекаліями — це також брудно, як і здається
Топ Жир
2025-05-05T20:45:28Z
Захід надасть Україні нові системи Patriot: коли вони надійдуть та від якої країни, — Reuters
Фокус
2025-05-05T20:39:06Z
Чи буде обстріл? Що повідомляють моніторингові канали про плани Росії вдарити ракетами
Telegraf
2025-05-05T20:31:10Z
Тисяча доларів та квиток: США платитиме мігрантам, які депортуватимуться самостійно
Фокус
2025-05-05T20:27:14Z
Російські дрони вбили людину в Одеському районі та спричинили тут пожежі - ОВА
ZN UA
2025-05-05T22:13:08Z
На Київщині семеро дітей постраждали від нападу собаки
Украина Криминальная
2025-05-05T21:57:28Z
На Полтавщині під час уроку фізкультури помер школяр
УкраинФорм
2025-05-05T21:10:07Z
Продавав неіснуючі автозапчастини: поліцейські завершили розслідування інтернет-шахрайства
InternetUA
2025-05-05T21:01:46Z
Росія атакувала Одесу безпілотниками
ГЛАВКОМ NET
2025-05-05T20:09:39Z
Кіберполіцейські викрили схему масового продажу контрафактних гаджетів на понад 38 млн грн
InternetUA
2025-05-05T19:19:00Z
У Броварах семеро дітей опинилися у лікарні через напад невідомого собаки
Gazeta UA
2025-05-05T18:07:40Z
Побачила очі: українка знайшла незнайомця під своїм ліжком у номері готелю
Фокус
2025-05-05T16:45:00Z
Росіяни атакували Ворожбу на Сумщині: загинули люди
24tv
2025-05-05T16:06:43Z
Київські лікарі провели трансплантацію кісткового мозку 4-місячному малюку
VGorode
2025-05-05T21:12:28Z
Ляшко обговорив з нідерландськими партнерами реалізацію проєктів у сфері охорони здоров’я
УкраинФорм
2025-05-05T20:13:17Z
Як займатись сексом в наметі: практичні поради
24tv
2025-05-05T19:40:09Z
Як врятувати врожай помідорів: забійний засіб гарантує 100%-вий результат
GlavRed
2025-05-05T19:27:22Z
Сусіди ахнуть від небувалого врожаю: три сорти кабачків, які перенесуть спеку
GlavRed
2025-05-05T18:27:06Z
Кориця та ліки: несподівана взаємодія, про яку варто знати всім
24tv
2025-05-05T17:51:55Z
Навіщо замочують картоплю перед приготуванням — знають лише досвідчені господині
GlavRed
2025-05-05T17:25:42Z
Ми маємо 10-15 фахівців, які працюють на рівні західних стандартів, - Сергій Галич про пластичну хірургію
Политека
2025-05-05T16:01:51Z
Туреччина ввела неочікувану заборону для підвищення народжуваності
ГЛАВКОМ NET
2025-05-05T15:57:20Z
Росіяни мають успіх на Донеччині та Харківщині: огляд ситуації на фронті від ISW
24tv
2025-05-05T22:51:49Z
Зруйновані села окупованої Луганщини не потрапили до кремлівської програми відбудови на 2026 рік
УкраинФорм
2025-05-05T22:21:42Z
На фронті 146 бойових зіткнень, третина з них - на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-05-05T22:00:48Z
На Вінниччині взяли під варту депутата райради за організацію переправлення ухилянтів за кордон
УкраинФорм
2025-05-05T21:40:03Z
Ситуація на Сумщині загострюється: внаслідок атак є жертви серед мирних жителів
GlavRed
2025-05-05T21:27:42Z
Бійці підрозділу «Фенікс» знищили дронами три гармати і склад росіян на Харківщині
УкраинФорм
2025-05-05T20:36:46Z
Що можна купити за ціною київської "однушки" у Польщі: порівняння цін
Telegraf
2025-05-05T20:36:02Z
Не лише "безсоромний" пляж: що приховує загадкове урочище Довбичка в Києві
Telegraf
2025-05-05T19:46:41Z
"Не просто прикрий випадок": Садовий відреагував на образу ветерана у львівському банку
24tv
2025-05-05T19:42:53Z
І не треба їхати на природу: курка в духовці у стилі барбекю – подаруйте рідним свято
24tv
2025-05-05T21:00:38Z
Вода, мульча та добриво: як захистити рослини від сильної спеки
Знай
2025-05-05T19:52:41Z
Цибулю чи часник: що потрібно обсмажувати першим – ставимо крапку у дискусії
24tv
2025-05-05T19:27:24Z
Опанувати до 25 років: навичка, яка забезпечить успіх
24tv
2025-05-05T19:18:49Z
Як стати цікавою особистістю: поради штучного інтелекту
24tv
2025-05-05T18:54:33Z
Працює безвідмовно: розкрито моментальний спосіб чищення чайника від накипу
GlavRed
2025-05-05T18:27:46Z
Чи належите ви до 3 знаків зодіаку, які отримають важливий урок у травні
24tv
2025-05-05T18:21:46Z
Найпоширеніша помилка під час ремонту сантехніки своїми руками: як її уникнути
24tv
2025-05-05T17:51:04Z
Ці рослини можна не підливати місяць: які вазони можна посадити вдома
24tv
2025-05-05T17:21:41Z
Багаті власники розкішних авто ухиляються від сплати податків, що викликає обурення влади
Топ Жир
2025-05-05T22:00:40Z
Що вони собі думали? Mercedes CLA EV підтримує лише швидкі зарядні станції з напругою 800В
Топ Жир
2025-05-05T21:45:59Z
Tesla представила оновлення за $2000, яке миттєво підвищує швидкість Model Y Juniper
Топ Жир
2025-05-05T20:15:28Z
Ідеальний Mustang від Hertz — такий самий, як у день, коли його підписав Шелбі
Топ Жир
2025-05-05T19:30:39Z
Занедбаний спорткар Dodge Charger 1968 року отримав нове життя після тривалого простою
360ua.news
2025-05-05T19:18:59Z
Cadillac Celestiq за $340 000: щоб замінити батарею, доведеться лізти через багажник
Топ Жир
2025-05-05T18:45:14Z
Volkswagen призупинив продажі ID. Buzz через занадто великий простір на задніх сидіннях
Топ Жир
2025-05-05T18:00:41Z
Jaguar Land Rover відновлює експорт усіх автомобілів до США після призупинення мит
Топ Жир
2025-05-05T17:30:58Z
Мито Трампа може скоротити світове виробництво автомобілів на 1,5 мільйона одиниць
Топ Жир
2025-05-05T17:00:58Z
Жоржиньо стане гравцем Фламенго на правах вільного агента — Романо
Football.ua
2025-05-05T21:34:09Z
Битва за фінал Ліги чемпіонів: онлайн-трансляція матчу Інтер – Барселона
24tv
2025-05-05T21:30:10Z
Циганков — у старті Жирони на матч із Мальоркою
Football.ua
2025-05-05T21:19:02Z
Крістал Пелес і Ноттінгем Форест поділили очки
Football.ua
2025-05-05T21:01:57Z
Мілан дотиснув Дженоа у другому таймі та здобув вольову перемогу
Football.ua
2025-05-05T20:49:10Z
Каріус хоче залишитися в Шальке, але має варіанти в Італії
Football.ua
2025-05-05T20:01:44Z
Директор Баварії: Компані у своєму першому сезоні видав справжній шедевр
Football.ua
2025-05-05T19:58:17Z
"Це буде складно": колишній чемпіон світу дав прогноз на мегафайт за "абсолют"
24tv
2025-05-05T19:27:33Z
Челсі готується запропонувати новий контракт Кайседо — The Telegraph
Football.ua
2025-05-05T19:22:26Z
Показали результати дослідження українського кургану
Gazeta UA
2025-05-05T22:39:30Z
NASA під загрозою: Трамп пропонує масштабні скорочення та скасування місячної місії
Хвиля
2025-05-05T22:27:07Z
Розробники надпопулярної Telegram-гри Notcoin: «тапалки» померли
ITC
2025-05-05T20:46:27Z
Samsung втратила $400 млн через відмову від Exynos 2500 в Galaxy S25
InternetUA
2025-05-05T20:31:57Z
Колишній працівник Google та фахівець з фактчекінгу: «Генеративний ШІ нам нав’язують … Створили самовпевненого брехуна»
ITC
2025-05-05T20:13:40Z
У мережі визначились з "найсексуальнішою репортеркою в історії людства": гарячі фото американки
24tv
2025-05-05T20:09:04Z
Minecraft вдалося запустити на 20-річній відеокарті з 8 МБ пам’яті
InternetUA
2025-05-05T19:42:58Z
Чому пральна машина пере довше, ніж показує дисплей: експерт розкрив причини
GlavRed
2025-05-05T19:27:58Z
Гарячий початок травня: дивіться свіжі фото українок цього "хтивого понеділка"
Gazeta UA
2025-05-05T19:15:46Z