MY.UAНовини
Перемир'я Шредінгера: чому існує лише на словах Путіна і Трампа та не працює для України
Перемир'я Шредінгера: чому існує лише на словах Путіна і Трампа та не працює для України

Перемир'я Шредінгера: чому існує лише на словах Путіна і Трампа та не працює для України

З 23 по 25 березня в столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді відбулася серія переговорів, в яких брали участь Україна, США та Росія. При цьому Україна та Росія прямо не зустрічалися, а мали окремі сесії з представниками США, які виконували роль посередника і медіатора, вочевидь копіюючи вже легендарні переговори в Осло на початку 1990-х, де Ізраїль та Організація Визволення Палестини за посередництва норвезьких дипломатів домовились (майже) про мир для євреїв і палестинців.

Вже зараз можна сказати, що якісного сиквелу "Осло" не вийшло і на виході ми отримали "Джокер-2: Божевілля на двох" замість "Чужих" чи "Термінатора-2" Джеймса Камерона. Сталося це через зловживання спецефектами у вигляді зіпсованого телефону. У підсумку десятки годин перемовин завершилися відсутністю спільною заяви, замість якої з'явилися одразу три комюніке, які суперечать одне одному.

Росія та Україна "уклали" перемир'я за посередництва США, але українці взагалі не відчули його наслідки. Ба більше, є великий ризик, що і не відчують, бо воно існує лише на словах Путіна та Трампа. 24 Канал пояснює, що відбулось в Ер-Ріяді та чого не відбулося в Україні.

Три версії "великого перемир'я"

Версія України

Її першим детально озвучив голова української делегації – міністр оборони Рустем Умєров, а згодом розширив президент Володимир Зеленський.

  • Забезпечення безпечного судноплавства в Чорному морі, припинення використання сили, заборона використання комерційних суден у військових цілях.
  • Переміщення Росією своїх військових суден за межі східної частини Чорного моря буде вважатися порушенням духу цієї домовленості та буде розглядатись як порушення зобов’язань забезпечити свободу судноплавства в Чорному морі та загрозу національній безпеці України. В такому випадку Україна матиме повне право реалізовувати право на самозахист.
  • Всі сторони домовились впровадити домовленості щодо повної заборони ударів по енергетичній інфраструктурі України та Росії.
  • Всі сторони вітають залучення третіх країн з метою забезпечити підтримку впровадження енергетичної та морської домовленостей, а також продовжать працювати над досягненням стійкого та тривалого миру.
  • США підтвердили свою підтримку в допомозі здійснення обміну військовополоненими, звільнення цивільних затриманих осіб та повернення насильно вивезених українських дітей. Для ефективного впровадження домовленостей важливо проведення якомога скоріше додаткових технічних консультацій для узгодження всіх деталей та технічних аспектів реалізації, моніторингу та контролю домовленостей.

Версія Росії

  • Росія та США домовились відновити "Чорноморську зернову ініціативу", тобто забезпечення в Чорному морі безпеки судноплавства, незастосування сили проти комерційних судів і недопущення використання комерційних суден у військових цілях за організації належних заходів контролю шляхом огляду таких суден.
  • ​​США сприятимуть відновленню доступу російського експорту сільськогосподарської продукції та добрив на світовий ринок, зниженню вартості страхування морських перевезень, а також розширенню доступу до портів і платіжних систем для проведення таких транзакцій.
  • Але перед цим мають бути зняті санкції з "Россельхозбанка" та інших російських фінустанов, що залучені у міжнародній торгівлі продовольством та добривами. Вони мають знову бути підключені до SWIFT.

Також Росія очікує на:

  • Зняття обмежень на здійснення операцій торгового фінансування.
  • Зняття санкційних обмежень з компаній-виробників і експортерів продовольства (зокрема рибопродукції) і добрив, а також зняття обмежень на роботу страхових компаній із вантажами продовольства (зокрема рибопродукції) і добрив.
  • Зняття обмежень на обслуговування в портах суден і санкцій із суден під російським прапором, залучених у торгівлі продовольством (зокрема рибопродукцією) і добривами.
  • Зняття обмежень на постачання в Росію сільськогосподарської техніки, а також інших товарів, залучених у виробництві продовольства (зокрема рибопродукції) і добрив.

Крім того, Росія вважає, що вже діє так зване "енергетичне перемир'я".

Версія США

  • Безпека комерційного судноплавства в Чорному морі.
  • Відновлення доступу Росії до ринку експорту добрив і продовольства, а також морських портів.
  • Початок обговорення розробки механізмів мораторію на удари по енергетичних об'єктах (фінальної домовленості про це не було).
  • Сприяння США обміну військовополоненими, звільненню цивільних та поверненню вкрадених росіянами українських дітей.

Морське перемир'я та удари по енергетиці: як відверто бреше Росія

Відповідно до заяви президента Зеленського, під безпечним судноплавством розуміється і заборона на удари по портах і терміналах. Це так зване "морське перемир'я". І це спільна позиція всіх трьох країн, але, як завжди, з нюансами.

Погодили припинення вогню щодо енергетичних об'єктів у Чорному морі, яке набуває чинності з моменту публікації спільної заяви зі США,
– учасник української переговорної команди в Ер-Ріяді, заступник голови Офісу Президента Павло Паліса про те, коли має початися "морське перемир'я".

США та Україна вважають, що "морське перемир'я" вже діє (з моменту публікації їхньої спільної заяви), а Росія каже, що воно почнеться лише після зняття санкцій, про що домовилися зі США. Натомість вже зараз діє "енергетичне перемир’я", чого не підтверджує Україна.

Інші варіанти наразі лише обговорюються (хоча Володимир Зеленський пізніше додав, що угода про безпеку судноплавства стосується й інфраструктури, але з його заяви зрозуміло, що переговори будуть тривати). Мовиться про удари по енергетиці (енергетичне перемир'я) та інфраструктурі. Україна надала США список інфраструктурних об'єктів, удари по яких мають стати табу. Але наразі відповідне рішення не ухвалене.

Росіяни в особі речника Путіна Пєскова заявили, що "енергетичне перемир'я" взагалі діє з 18 березня, коли Путін поговорив з Трампом і нібито віддав наказ припинити обстріли.

Ми знаємо, що це відверта брехня, бо такі обстріли не припинилися, але нині це офіційна позиція Росії. Дивуватися тут не потрібно, Росія вже багато разів довела, що їй не можна довіряти, адже вона завжди бреше, до того ж цинічно. Варто згадати лишень заяву голови російського МЗС Сєргєя Лаврова від 18 лютого 2025 року в тому ж Ер-Ріяді:

Сьогодні наші американські колеги говорили – можливо, якось ввести мораторій на напади на енергетичні об’єкти? Ми пояснили, що ми ніколи не наражали на небезпеку системи енергопостачання населення, і нашими цілями були тільки ті об'єкти, які безпосередньо обслуговують Збройні Сили України.

Також заяви росіян про перемир'я з 18 березня спростовуються простим фактом, що список об’єктів був переданий лише зараз – в Ер-Ріяді. І це підтвердила сама Росія, коли оприлюднила свій перелік.

Ось він для об'єктів на території Росії (при цьому не уточнено, вочевидь навмисно, чи містить він об'єкти на окупованих росіянами українських територіях):

  • нафтопереробні підприємства;
  • нафто-, газопроводи та сховища, зокрема насосні станції;
  • інфраструктура, що виробляє і передає електрику, зокрема електростанції, підстанції, трансформатори та розподільники;
  • атомні електростанції;
  • дамби гідроелектростанцій.

Також варто нагадати, що Україна під час переговорів у Джидді з делегацією США підтвердила свою готовність до загального перемир’я на 30 днів. І цим дуже втішався і пишався президент Трамп – настільки, що вніс це в перелік топ 50 своїх "перемог" за перші 50 днів на посаді. Але після розмов з росіянами все це "кудись зникло" й нині США роблять Росії поступку за поступкою, зовсім не просуваючись у питанні досягнення миру.

Американські торговці повітрям

Вже навіть сам президент Трамп визнає, що Росія петляє та затягує мирні переговори, але чомусь не бачить у цьому негативу, а навіть десь з ностальгією згадує, що й сам, коли був найкращим у світі бізнесменом й майстром укладання угод, робив рівно те саме, щоб отримати кращу позицію.

Я думаю, що Росія хоче, щоб це закінчилося, але, можливо, вони тягнуть час. Я робив це протягом багатьох років, коли не хотів підписувати контракт, але хотів залишатися в грі,
– президент Трамп схвалює стратегію росіян.

При цьому президент Трамп вочевидь забув, що взагалі має бути опонентом росіян, якщо, звісно, хоче миру. Також саме визначення "вигідної угоди" не передбачає постійні поступки візаві, а саме цим нині зайняті США. За визнанням самого Трампа, Росія поставила його емісарів перед фактом (майже ультиматумом) і тепер Америка змушена розглядати умови, які Кремль висунув для припинення вогню в Чорному морі:

Ми зараз думаємо над усіма цими питаннями. Є п'ять або шість умов. Ми розглядаємо їх усі.

Так, мова про часткове зняття санкцій з Росії, які за твердим переконанням Путіна роблять росіянам лише краще, а саму Росію – міцнішою. Тобто дуже схоже на те, що росіяни хочуть виставити це як власну поступку, а Трамп на це радісно погоджується.

От тільки є "невеличка перешкода" – це санкції не суто американські, а подекуди взагалі не американські. Бо, наприклад, SWIFT – це європейська історія, головний офіс організації взагалі розташований у Бельгії.

Отже, виникає диспозиція, коли США знову домовляються з росіянами за спиною Європи, але нині прямо "торгують" чужими опціями, на які точно не мають права (і навіть не думали про це повідомляти – маємо відповідну заяву обуреної Німеччини). І все це не тлі тарифно-торгової війни з Європою, яка ось-ось почнеться 2 квітня.

Тому заява президента Макрона про те, що учасники Саміту Коаліції охочих одностойно відхилили вимогу Росії про припинення вогню в обмін на зняття санкцій, виглядає і логічним, і правильним кроком. Бо санкції не для того накладали, щоб знімати за першим бажанням Москви чи Вашингтона. Вони, нагадаємо, для того, щоб Росія зупинила бойові дії, залишила межі України та сплатила компенсацію за агресію. Це для початку.

Ми одноголосно погодилися, що зараз не час для скасування санкцій, – Емануель Макрон 27 березня передає привіт московським мрійникам та їх вашингтонським контрагентам.

Як ви розумієте, нічого з цього Росія наразі не робить, а фактично дає "добро" на те, що вже чудово діє і без неї. Бо Чорноморський флот Росії розгромлено і він нині ховається в Новоросійську, безпечне судноплавство в Чорному морі відновлено – з часу "паузи" в так званій "зерновій ініціативі" українські порти прийняли та відправили з вантажем понад 9 000 кораблів, із них лише два десятки зазнали атак (в основному від російських морських мін).

Це менше, ніж постраждало кораблів у Баб-ель-Мандебській й Аденській затоках від атак хуситів. Тобто Україна з "домашнім завданням" впоралася значно краще за американців і обійшлася навіть без витоків секретних даних – жодне емодзі не опинилося за межами таємних чатів, хоча мала в суперниках потужну армію, а не інсургентів у пластмасових капцях.

Можемо стверджувати, що "морське перемир'я" у своєму нинішньому вигляді більше потрібне Росії. Інша справа, якщо під його захист будуть підпадати українські порти не лише великої Одеси, але й, наприклад, Херсону та Миколаєва. Проте наразі про це ми нічого не чуємо і жодної конкретики не маємо. Тому припущення, що замість реальних домовленостей маємо пусту балаканину, потрібну Путіну для запускання пилу в очі, а Трампу – для лайків, не виглядає відірваним від життя. На жаль.

Якщо розібратися, обіцянки "вирішити з санкціями" більше схожі на відвертий блеф з боку США, а той факт, що США відмовились від своїх "яструбиних планів" і нині навіть не спромоглися витягнути з Росії згоду на звільнення полонених чи викрадених дітей, а ті лише пообіцяли про це подумати, виглядає зовсім жалюгідно. Нагадаємо, обмін 175 на 175 бранців і звільнення важко поранених – це результат перемовин з Україною, й Трамп до цього не має жодного стосунку.

При цьому США досі мають потужні важелі впливу на агресора і справжнього диктатора, але нині ми розуміємо, що для Росії вони готували лише пряник, натомість батіг – лише для України.

Росія й не думає закінчувати війну

Ми попереджали американську команду, що росіяни тягнутимуть час і висуватимуть додаткові умови. Це ще один доказ того, що саме українці прагнуть справжнього й справедливого миру. Нас цікавить паритетне припинення вогню, і ми будемо негайно відповідати у разі порушення домовленостей. Ну і щодо "червоних ліній": жодних розмов про територіальні поступки. Це все українська земля, за яку ми боремося і будемо боротися за будь-яких умов. Продовжуємо роботу над дієвими механізмами контролю припинення вогню та отримання ефективних гарантій безпеки, адже очевидно, що довіри до ворожої сторони немає,
– Павло Паліса підбив підсумки переговорам в Ер-Ріяді.

У цій ситуації українські дипломати вкотре пройшли "між крапельками" і не прогнулися під тиском США, а відстояли свою позицію, що полягає у відмові від територіальних поступок і визнання окупації, паритетному припиненні вогню та чіткій імплементації домовленостей та контролю за їхнім дотриманням.

З останнім пунктом вочевидь також будуть великі проблеми, бо маємо нині ситуацію, коли США ігнорують дані власної розвідки, натомість представники політичного керівництва країни буквально зачитують російські пресрелізи та дивляться на все очима Москви.

Це означає також, що найближчими днями й тижнями Україна зіштовхнеться з безпрецедентним тиском, власне, він вже почався: 26 березня Росія звинуватила Україну в порушенні "енергетичного перемир'я", яке досі перебуває у стані, описаному видатним австрійським фізиком Ервіном Шредінгером.

Нагадаємо, він на прикладі кота в сталевому ящику доводив, що об'єкт може перебувати у двох кардинально протилежних станах одночасно. Але лише до того часу, поки кришку ящика не відкриють.

Заяви міністерства оборони Росії про нібито порушення Україною умов припинення вогню щодо енергетичних обʼєктів не відповідають дійсності. Так, 25 – 26 березня Сили оборони України не завдали ударів БпЛА по енергетичних об’єктах Росії у Курській і Брянській областях, а також по енергетичних обʼєктах на території тимчасово окупованого росіянами Криму. Слід наголосити, що військове відомство країни-агресора поширює неправдиві та безпідставні звинувачення, щоб затягувати війну, продовжувати брехливу пропаганду та типові російські спроби обманути світ, – спростували в Генеральному штабі ЗСУ наклеп росіян.

При цьому варто розуміти, що Росія так само знову запускає "Шахеди", просто тепер каже, що не б'є по енергетичній інфраструктурі (це брехня, нині зафіксовано вже щонайменше 8 таких атак). Також не потрапили під табу конвенціональні бойові дії – вони тривають і навіть посилилися, про що свідчить хоча б факт збільшення атак росіян і збільшення втрат окупантів.

Все це вказує на те, що Росія й не думає закінчувати війну і продовжує ставити перед собою максимальні цілі.

Теги за темою
Черное море
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Україна закликає Євросоюз визначити дату вступу до ЄС – Жовква
Факти ICTV
2025-04-01T16:31:15Z
Що потрібно Україні для вступу в ЄС: в Раді назвали секрет успіху Польщі
GlavRed
2025-04-01T16:27:34Z
Росія відкинула пропозиції США щодо припинення війни в Україні: переговори зайшли в глухий кут
Vlasti
2025-04-01T16:24:18Z
Мистецтво спілкуватися з Трампом: як президент Фінляндії Стубб вдало зіграв у гольф
Фокус
2025-04-01T16:21:51Z
Маємо силу дати відсіч: фон дер Ляєн про відповідь Європи на мита США
Факти ICTV
2025-04-01T16:21:29Z
У Польщі фіксують нові способи нелегального перетину кордону з боку Білорусі
Европейская правда
2025-04-01T16:19:38Z
Німеччина розпочала постійну дислокацію військ на східному фланзі НАТО
ZN UA
2025-04-01T16:18:23Z
Загрозливий момент: чому Росія на одну ніч відмовилась від запуску "Шахедів"
24tv
2025-04-01T16:15:52Z
Заарештована глава Гагаузії звернулася до віцепрезидента США
ГЛАВКОМ NET
2025-04-01T16:15:28Z
Міноборони посилює контроль якості палива та мастил для ЗСУ
Antikor
2025-04-01T16:30:19Z
Санта-Барбара в лелек продовжується. Чи повернеться Грицько до Одарки, яка його зрадила
Telegraf
2025-04-01T16:21:05Z
Media Development Foundation представив дослідження про стан українських регіональних медіа у 2024 році
Детектор М
2025-04-01T16:18:41Z
Військові проти того, щоб усіх поліцейських відправили на фронт, тому що правопорядок в державі має бути, – Білошицький
Antikor
2025-04-01T16:15:28Z
В Україні впроваджується реформа військово-лікарських комісій, - журналістка розповіла подробиці
Политека
2025-04-01T16:15:16Z
Україна – перша країна, яка знищила ракетний крейсер під час війни, – командувач ВМС Неїжпапа
24tv
2025-04-01T16:15:01Z
У Литві знайшли тіло четвертого військового США, який зник під час навчань
Европейская правда
2025-04-01T16:13:04Z
Жінка змінила колір шкіри, щоб стати “екзотичною Барбі”: який вигляд вона має
TSN
2025-04-01T16:12:15Z
У Німеччині планують переглянути виплати біженцям, Bild
Antikor
2025-04-01T16:06:18Z
Обійшли ППО в Криму: дрони підрозділу "Примари" підірвали десантний катер ЗС РФ, — ГУР
Фокус
2025-04-01T16:30:33Z
Березень у цифрах: втрати росіян на фронті
GlavRed
2025-04-01T16:27:54Z
У двох районах Харкова тимчасово не буде води
Мій Харків
2025-04-01T16:27:50Z
У Криму розвідка уразила російські катери
ГЛАВКОМ NET
2025-04-01T16:19:55Z
Для прогулянок та фотосесій: у мережі з'явилася карта з усіма квітучими локаціями Львова
24tv
2025-04-01T16:18:03Z
Таємнича операція в РФ та плани ворога: полковник ЗСУ розповів про успіхи на війні
TSN
2025-04-01T16:12:34Z
Дощ заливає квартири. Як живуть жителі будинку у Києві, в який влучив дрон
ГЛАВКОМ NET
2025-04-01T16:00:48Z
У Києві невідомі обстріляли об’єкт енергетики
УкраинФорм
2025-04-01T15:55:28Z
Росіяни вдарили по Білицькому на Донеччині
УкраинФорм
2025-04-01T15:55:03Z
Єврокомісія перерахувала Україні €3,5 мільярда у межах Ukraine Facility
УкраинФорм
2025-04-01T16:30:33Z
Закордонні чинники вплинули на українське молоко: що буде з цінами
Хвиля
2025-04-01T16:27:40Z
"Скотились": ПриватБанк блокує платежі та "з'їдає" кошти клієнтів
GlavRed
2025-04-01T16:27:37Z
Тарифи, пенсія, виплати, ціни: чого очікувати українцям з 1 квітня
GlavRed
2025-04-01T16:27:29Z
Митні платежі в Україні: березневий обсяг суттєво перевищив очікування
24tv
2025-04-01T16:21:27Z
Розвиває швидкість до 1975 км/год: у Китаї представили проєкт пасажирського надзвукового літака
Фокус
2025-04-01T16:19:52Z
Акції Tesla рекордно впали - найбільше з 2022 року
УкраинФорм
2025-04-01T16:19:29Z
Яка галузь Росії найбільш постраждала від санкцій після початку війни
24tv
2025-04-01T16:06:41Z
Ахметов під час війни став багатшим, ніж до неї. Порівняли нові рейтинги Forbes та Bloomberg
Telegraf
2025-04-01T16:03:30Z
Українські параволейболістки здобули бронзу Кубка Чемпіонів
ГЛАВКОМ NET
2025-04-01T16:24:12Z
Президент PFL хоче організувати бій Усика проти Пола: коли може відбутись зустріч
24tv
2025-04-01T16:21:21Z
Ліверпуль — Евертон: прогноз букмекерів на матч АПЛ
Football.ua
2025-04-01T16:19:07Z
Росія хоче висунути УЄФА безглузді вимоги
24tv
2025-04-01T16:18:48Z
Названо найкращих тренера та футболіста 22-го туру УПЛ
УкраинФорм
2025-04-01T15:55:18Z
Дружина ексфутболіста Барселони повідомила про вагітність після рішення суду у його справі
Факти ICTV
2025-04-01T15:45:41Z
Гравець «Карпат» розповів, що намагався покінчити життя самогубством
ГЛАВКОМ NET
2025-04-01T15:45:29Z
Баварія цікавиться талановитим півзахисником Генка
Football.ua
2025-04-01T15:33:13Z
"Довелося приймати ліки": зірка Карпат хотів накласти на себе руки
24tv
2025-04-01T15:27:45Z
Потрібен всього один предмет і це не вантуз: чим очистити злив всього за хвилину
GlavRed
2025-04-01T16:27:26Z
Коли садити картоплю у квітні за місячним календарем: точні дати на 2025 рік
24tv
2025-04-01T16:03:01Z
Ідеальні омолоджувальні стрижки на коротке волосся, які не потребують укладання
TSN
2025-04-01T15:55:05Z
Скільки коштують квартири в Румунії: де ціни нижчі від львівських
24tv
2025-04-01T15:42:52Z
Без надмірних зусиль: ідеальна "Віденська паска", яка довго буде пухкою і вологою
24tv
2025-04-01T14:36:30Z
Крихітні квіти, що миттєво додадуть кольору вашому саду
24tv
2025-04-01T14:30:52Z
5 знаків зодіаку, які не вміють обманювати
GlavRed
2025-04-01T14:27:23Z
Бос Snapchat дає нереальне завдання новачкам у компанії: для чого він це робить
24tv
2025-04-01T14:21:36Z
Швидко і красиво: рецепт тарталеток із лаваша з начинкою
Фокус
2025-04-01T14:15:09Z
Сергій Притула вперше за довгий час показав підрослих доньок
Gazeta UA
2025-04-01T16:27:43Z
Warner Bros. зніме серіал про справу Лайвлі проти Бальдоні
1News
2025-04-01T16:18:09Z
Тягала за волосся та штовхала: на концерті Волканова побилися фанатки
Факти ICTV
2025-04-01T16:15:10Z
Роман Сасанчин зворушив кадрами, як зустрів 23-річчя з донькою після довгої розлуки
TSN
2025-04-01T16:12:51Z
У найбільшому музеї Молдови запрацював українськомовний аудіогід - Зеленська
УкраинФорм
2025-04-01T15:55:34Z
Фільм «Редакція» покажуть на Міжнародному кінофестивалі у Бразилії
УкраинФорм
2025-04-01T15:55:31Z
В Україні оголосили конкурсний відбір куратора проєкту на 61 Венеціанській бієнале
УкраинФорм
2025-04-01T15:55:26Z
На концерті Волканова зчинилася бійка між глядачками
TSN
2025-04-01T15:55:19Z
Санта Дімопулос показала, як у Дубаї розважається з 16-річним сином — копією Джеджули
TSN
2025-04-01T15:55:11Z
У Вінниці знайшли того, хто понівечив могилу наймолодшого бійця "Азову" "Грінки"
Фокус
2025-04-01T16:15:55Z
В Ужгороді п’ятикласник спричинив евакуацію всієї школи
ГЛАВКОМ NET
2025-04-01T16:09:36Z
Українець у Польщі підпалив свого шефа: що відомо
TSN
2025-04-01T15:54:34Z
Правоохоронці затримали шахрайку, яка вдавала із себе юристку та ошукувала людей
InternetUA
2025-04-01T15:36:02Z
Поліцейські затримали двох киян, які жорстоко побили незнайомця
Украина Криминальная
2025-04-01T15:30:18Z
Власник Tesla пропонує 25 000 доларів за спіймання вандала, який пошкодив кібервантажівку
Топ Жир
2025-04-01T15:30:13Z
Приніс на уроки макет міни: в Ужгороді поліція евакуювала із школи учнів і вчителів
Antikor
2025-04-01T15:21:24Z
Біблійний потоп: два курортні грецькі острови майже пішли під воду
Фокус
2025-04-01T15:12:26Z
«Продавчиня» з Полтавщини ошукала мешканку Львівської області на суму понад ₴500 тис
Украина Криминальная
2025-04-01T15:12:04Z
Найбільший університет Чехії виходить із соцмережі Х
УкраинФорм
2025-04-01T16:31:15Z
Чим відрізняються 2 сім’ї: лише справжні "Шерлоки Холмси" вгадають за 27 секунд
GlavRed
2025-04-01T16:27:20Z
Виробники почнуть випускати смартфони зі збільшеними батареями
InternetUA
2025-04-01T16:27:17Z
Генерація зображень у ChatGPT тепер доступна безкоштовно для всіх користувачів
УкраинФорм
2025-04-01T15:55:37Z
Новий генератор зображень ChatGPT створює неймовірно реалістичні підроблені чеки
ITC
2025-04-01T15:55:17Z
Катастрофа танення льодовиків: NASA спостерігає історичний рекорд зменшення крижаного покриву Землі
ITC
2025-04-01T15:36:58Z
Вийшла iOS 18.4 — Apple Intelligence отримує нові функції та завойовує світ
ITC
2025-04-01T15:36:31Z
Корейські вчені знайшли те, що найбільше "вбиває" акумулятори: і це не перезаряджання
24tv
2025-04-01T15:36:26Z
Ковбої в S.T.A.L.K.E.R. 2 — GSC показала загадкове відео з гри, яке впізнають фанати вестернів
ITC
2025-04-01T15:36:22Z
Ці 5 горіхів найкорисніші для вашого здоров'я: варто додати їх на тарілку
24tv
2025-04-01T16:21:19Z
Харчові добавки, які не працюють: на що не варто витрачати гроші
24tv
2025-04-01T16:06:48Z
Суперкомп’ютери допомагають розкрити секрети відновлення ДНК
Portaltele
2025-04-01T15:55:54Z
Інвестиції в медицину: Україна та Франція підписали сім угод на €51 мільйон
УкраинФорм
2025-04-01T15:07:12Z
Жінка раптом заговорила після 18 років мовчання: яка технологія допомогла
Фокус
2025-04-01T14:30:15Z
Що таке меланома: види, симптоми, діагностика та лікування
24tv
2025-04-01T14:24:02Z
Вчені США створили протизаплідні таблетки для чоловіків з майже стовідсотковою ефективністю
Gazeta UA
2025-04-01T13:12:29Z
Повторна ВЛК: які документи потрібно зібрати "обмежено придатним"
Telegraf
2025-04-01T12:36:35Z
Медики Києва вилікували дитину з рідкісною патологією уретри та сечового міхура
Факти ICTV
2025-04-01T12:25:14Z
Putzmeister покаже автобетонозмішувач iONTRON другого покоління
AutoCentre
2025-04-01T16:01:44Z
У Польщі стартувало виробництво Jeep Avenger 4xe
AutoCentre
2025-04-01T15:39:16Z
Культовий спорткар Honda перетворили на двомоторного монстра
Фокус
2025-04-01T15:21:56Z
Стартувала сервісна акція «Тримай дорогу з Renault»
AutoCentre
2025-04-01T15:10:51Z
На аукціон виставили 1914-сильний Rimac Nevera: ставка вже перевищила 1 млн. доларів
AutoCentre
2025-04-01T15:10:23Z
Концепт BMW M2 Dakar такий чудовий, що шкода, що це лише жарт Першого Квітня
Топ Жир
2025-04-01T14:45:29Z
З’явився цікавий аксесуар для економії пального на вантажівці
AutoCentre
2025-04-01T14:40:32Z
Автомобіль Honda Civic Si 34 років на шляху до 200 тисяч миль проданий за суму, рівну ціні Honda S2000
Топ Жир
2025-04-01T14:15:08Z
Стара 90-річна вантажівка Chevrolet поїхала після пів століття простою
Фокус
2025-04-01T14:06:26Z