MY.UAНовини
Саміт Коаліції охочих у Парижі: як минула зустріч та про що домовились сторони
Саміт Коаліції охочих у Парижі: як минула зустріч та про що домовились сторони

Саміт Коаліції охочих у Парижі: як минула зустріч та про що домовились сторони

За підсумками саміту Коаліції охочих у Парижі, який розпочався вранці 27 березня, європейські лідери підтвердили свою довгострокову підтримку України.

Це стало третім з’їздом лідерів, ініціативу серед яких узяли на себе Франція і Велика Британія. Учасники коаліції намагаються домовитися про те, який вигляд матиме безпека на європейському континенті в умовах, коли США більше не є твердим оплотом підтримки Європи та України.

Утім, схоже сторони не досягли великого прогресу в питанні щодо того, яку роль вони могли б зіграти в наданні гарантій безпеки та розміщенні європейського контингенту в Україні, у разі укладення мирної угоди з Москвою.

Зараз дивляться

Про те, як пройшов саміт Коаліції охочих у Парижі, які його результати і що зроблять європейські лідери, щоб допомогти встановити міцний мир в Україні – читайте на Фактах ICTV.

  • Як минув саміт Коаліції охочих у Парижі
  • Про що домовилися на саміті
  • Хто готовий відправити війська в Україну
  • Підсумки саміту
  • Коли наступна зустріч Коаліції охочих

Як минув саміт Коаліції охочих у Парижі

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер за підсумками зустрічі повідомив, що лідери погодилися з необхідністю надання більшої підтримки Україні, щоб забезпечити їй найсильнішу позицію для будь-якого мирного процесу, не уточнюючи при цьому, що саме планують зробити країни.

Він також сказав, що хотів би, щоб мирна угода була розроблена “протягом днів і тижнів, а не місяців”.

Європейські зусилля зі створення механізмів забезпечення безпеки для України обговорюються на рівні відправки європейських військ та інших альтернатив. Однак країни стикаються з політичними та логістичними перешкодами, а також з перспективою того, що Росія і США виступатимуть проти їхніх планів.

Незважаючи на це, президент Франції Еммануель Макрон, який приймав учасників конференції, заявив, що низка країн погодилися реалізувати франко-британську ідею щодо створення, як він висловився, “сил стримування” (reassurance force), які будуть розгорнуті в разі укладення мирної угоди для недопущення майбутньої російської агресії.

Також Макрон поговорив із президентом США Дональдом Трампом перед зустріччю в Парижі, повідомила раніше французька адміністрація. Хоча представники Сполучених Штатів не були присутні на саміті, французькі офіційні особи заявили, що результати зустрічі будуть доведені до відома Вашингтона.

Про що домовилися на саміті Коаліції охочих

Як стало відомо за підсумками конференції, військові делегації з Франції та Великої Британії найближчим часом вирушать в Україну, щоб почати роботу над тим, який вигляд матимуть контури сильної української армії в довгостроковій перспективі.

Пропоновані Францією “сили стримування”, розміщені в Україні, будуть спрямовані на надання гарантій безпеки і не дати повторитись агресії з боку Росії у майбутньому. Хоча на даному етапі мало ознак того, що Сполучені Штати нададуть підтримку.

При цьому на саміті було досягнуто широкої згоди в тому, що передчасне послаблення санкцій проти Росії – умова, яку Москва висунула для набрання чинності угодою про припинення вогню в Чорному морі – було б стратегічною помилкою.

– Було абсолютно зрозуміло, що Росія намагається відтягнути час, грає в ігри, і ми маємо бути абсолютно зрозумілими в цьому, – сказав Стармер після зустрічі, стоячи поруч із президентом України Володимиром Зеленським.

Він додав, що “зараз не час для скасування санкцій, а зовсім навпаки”.

Президент Зеленський, який раніше цього місяця погодився продовжити переговори про припинення вогню, щоб забезпечити відновлення американської допомоги та обміну розвідданими, також заявив, що необхідно посилити санкції проти Росії.

Крім того, як заявив президент України, сьогодні було б дипломатичною катастрофою, якби західні країни почали знімати санкції з Росії. Утім, з цього питання в учасників саміту не було розбіжностей, додав Зеленський.

Також не менш важливим є пакет допомоги для України, виділений Францією напередодні початку саміту в Парижі. Так, президент Макрон оголосив про те, що Україна отримає €2 млрд, які підуть на снаряди для ППО, бронетехніку та інші військові елементи.

Крім того, канцлер Німеччини Олаф Шольц, який йде зі своєї посади, розкритикував прагнення Сполучених Штатів послабити санкції проти Росії.

– Немає сенсу припиняти санкції, поки не досягнуто миру. На жаль, ми все ще далекі від цього, – сказав він.

Він додав, що, продовжуючи змінювати угоду про припинення вогню, “ясно видно, що Росія наразі не зацікавлена в реальному мирі”.

Саміт у Парижі: хто готовий відправити війська в Україну

З огляду на ідею Макрона і Стармера щодо “сил стримування”, президент Франції також оголосив про відправлення франко-британських військових представників в Україну, щоб, зокрема, обговорити те, як і за яких умов здійснюватиметься підтримка українських Збройних сил з боку Європи.

Франко-британські військові представники прибудуть в Україну, щоб, зокрема, обговорити те, як і за яких умов здійснюватиметься підтримка українських Збройних сил з боку Європи.

У минулому Данія та Швеція також заявляли, що не проти надання своїх військ Україні.

І попри те, що план двох лідерів не отримав підтримки від усіх країн-членів саміту, Макрон і Стармер мають намір просувати цей проєкт і далі.

Офіс президента

Підкреслюючи відмінності в поглядах партнерів України, міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні напередодні зустрічі в Парижі заявив, що його країна виступає проти будь-яких подібних сил, які б відправлялися на українську територію.

– Ми не відправимо війська на місію, якщо вони не є частиною Організації Об’єднаних Націй, це єдина умова для розміщення військового персоналу в Україні, – сказав Таяні.

Польща також раніше заявила, що не розміщуватиме війська в Україні, хоч і готова надати логістичну та іншу допомогу тим, хто перекидатиме свої війська країн-партнерів на українські землі.

А прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала в четвер сказав, що поки “передчасно” обговорювати відправлення європейських військ в Україну до того, як стануть відомі умови припинення вогню.

Канцлер ФРН Шольц також, як і раніше, обережно ставиться до наміру Макрона і Стармера ввести європейські війська в Україну після майбутнього припинення вогню.

За його словами, Німеччина “концентрується на тому, що знаходиться безпосередньо під рукою”, продовжуючи підтримувати українську армію.

Реагуючи на пропозицію лідерів Франції та Великої Британії в майбутньому розмістити на території України європейські війська, президент Володимир Зеленський заявив, що має низку запитань до плану з “силами стримування”.

– Що це може зробити, як це може бути використано, хто буде цим командувати – питань багато. Поки що відповідей мало, – сказав Зеленський.

Підсумки саміту Коаліції охочих у Парижі

Український політолог Володимир Фесенко каже, що, як би це не було парадоксально, у випадку з європейською безпековою діяльністю для України важливіший процес, а не результат.

– Те, що йде поступове формування і конкретизація роботи в цій Коаліції охочих – це вже позитивні знаки… Але головне, що ця коаліція регулярно зустрічається, працює. Можливо, ми отримаємо більш швидкі та більш вагомі рішення від неї найближчим часом, – каже він.

Однак важливим є і той контраст, який відбувається зараз з боку США і тим, що Європа демонструє партнерську підтримку для України.

– По-різному можна оцінювати ситуацію з ідеєю створення військового контингенту стримування. Ідея поки що не набуває такого вже конкретного змісту. Але те, що вона поступово конкретизується і те, що очевидні подальші рухи, зокрема ухвалено рішення про візит в Україну представників військового командування Франції та Великої Британії для оцінки ситуації, це вже важливо. Тобто це поступово, але конкретно відбувається. Швидких рішень тут не буде, поки не буде припинення вогню, – стверджує Фесенко.

Політолог відзначив слова Володимира Зеленського, який вказав на те, що сьогодні в Європі з’явилися лідери в особі Еммануеля Макрона і Кіра Стармера. Вони ж можуть представляти Європу в переговорному процесі, вважає український лідер.

Крім того, у майбутньому до такого лідерства в Європі може долучитися Німеччина, де зараз якраз відбувається перехід влади від Олафа Шольца до Фрідріха Мерца.

Утім найбільш вагомим політичним рішенням саміту, яке країни Коаліції охочих змогли узгодити в Парижі, стало продовження санкцій проти Росії.

– Поки не припинено вогонь, поки Росія демонструє продовження війни, санкції проти Росії зніматися не будуть. Знову контраст між позицією США, які готові знімати санкції, і принциповою позицією європейських країн, які вважають, що санкції проти Росії знімати рано, – зазначає політолог.

Таке рішення також важливе і з погляду тиску на переговорний процес, у якому Росія має розуміти, що не буде односторонніх поступок і не буде жодного попереднього зняття санкцій.

Фото: Офіс президента

Не менш важливо, що Коаліція охочих готова обговорювати і надати конкретні гарантії безпеки для України.

– Йдеться про конкретні речі, зокрема, сприяння посиленню української армії. На мою думку, єдина реальна гарантія безпеки на майбутнє – це збереження нашої обороноздатності. І те, що наші партнери готові це підтримувати – це вражаюче, це реальна безпекова гарантія, – каже Фесенко.

Це також є сигналом у переговорах, оскільки в такий спосіб Європа показує, що про жодну демілітаризацію України мови йти не буде.

Що стосується європейського військового контингенту для стримування Росії, це добрий початок, проте поки що занадто рано робити висновки про те, яким буде фінальний формат такої допомоги, вважає політолог.

Відсутність сьогодні політичної єдності з приводу підтримки України вказує на те, що питання відправки військ все ще чутливе для багатьох у Європі.

– Тут головне, навіть якщо це буде всього кілька країн. Та ж Велика Британія, Франція, і ще, можливо, кілька північних країн. Це нормально. Ми повинні зараз зрозуміти, ступінь підтримки України на майбутнє, вона буде змінюватися: будуть найбільш рішучі, найсміливіші, ті, хто готові направити своїх військових в Україну, розуміючи, що це ризик, можливо навіть потенційного зіткнення з Росією. Це вже величезний крок уперед.

Щодо інших, так, вони не готові зараз, не хочуть ризикувати. Але якщо вони надаватимуть нам військову підтримку – зброя, боєприпаси, логістична підтримка – це нормально, це другий рівень нашої підтримки, наш тил у Європі, – пояснює політолог.

Важливим є й те, що відбувається комунікація зі США в процесі того, що відбуваються такі саміти, на яких немає американських представників. Однак подібні питання доведеться узгоджувати з американцями, оскільки досі в Європі вважають, що роль США в забезпеченні гарантій безпеки для України відіграватиме ключову роль.

– Це не означає, що без згоди американців, або без підтримки американців ця ідея вже буде закрита. Ризик такий є, але, думаю, все одно треба готуватися, що американці далеко не всі безпекові функції будуть надавати в Європі, – резюмує експерт.

Коли наступний саміт Коаліції охочих

Наразі немає чітких планів щодо проведення майбутніх самітів Коаліції бажаючих, втім прозвучали терміни щодо того, коли сторони мають зробити ті чи інші дії перед тим, як робити наступні кроки.

Так, президент Франції Еммануель Макрон заявив, що протягом трьох наступних тижнів міністри закордонних справ країн-союзниць України підготують юридичні позиції щодо моніторингу припинення вогню в російсько-українській війні.

– Чи слід надати відповідальність ОБСЄ? Чи слід надати ООН мандат миротворчих сил для моніторингу лінії фронту? Чи має існувати спеціальна система моніторингу?

Щоб вирішити ці питання, міністри закордонних справ різних країн-союзників Києва отримали мандат висунути конкретну пропозицію щодо моніторингу припинення вогню протягом наступних трьох тижнів, – сказав Макрон.

Водночас прем’єр-міністр Італії Джорджія Мелоні вважає, що до наступної зустрічі Коаліції охочих мають бути підключені США.

– Зараз важливо мати можливість поширити часткове припинення вогню на цивільну інфраструктуру, таку як школи і лікарні, з метою досягнення повного припинення вогню, – сказала Мелоні.

Глава італійського уряду наголосила на важливості продовження роботи зі США для припинення війни та досягнення миру, що, на її думку, забезпечить суверенітет і безпеку України.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
«Маємо бути вдячними Меланії»: сенатор розповів, як Трамп змінив позицію щодо України
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T08:15:26Z
ЗМІ: у ЄС мало очікувань від саміту з Китаєм цього тижня
Европейская правда
2025-07-22T08:04:07Z
Німеччина та Норвегія планують тіснішу співпрацю в галузі оборони
Европейская правда
2025-07-22T07:55:44Z
Дві історичні помилки путінської Росії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T07:48:10Z
НАБУ об’єднають із БЕБ? Політики та силовики висувають версії подальших кроків влади після скандальних обшуків
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T07:42:55Z
В ЄС закликають до співпраці з лівійським диктатором, щоб протидіяти Путіну
Европейская правда
2025-07-22T07:37:56Z
РНБО відвела три місяці оновленому уряду на стягнення активів підсанкційних осіб
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T07:27:36Z
Politico: Франція вимагає, щоб ЄС був жорсткішим із Трампом у торгових справах
Европейская правда
2025-07-22T07:13:59Z
Україну накриє негода: перелік областей
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T08:09:24Z
Росія захопила населений пункт біля адмінмежі Дніпропетровщини
FaceNews
2025-07-22T07:57:12Z
Росіяни окупували Грушівське
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T07:54:45Z
Олег Тягнибок зафіксував нашестя сарани на Запорізьку область
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T07:39:31Z
У Києві виявлено сумнівний тендер на понад 100 млн грн: деталі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T06:42:13Z
Сім локацій у столиці буде звільнено від незаконної реклами: де триватиме демонтаж
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T06:24:12Z
Загинув поблизу селища Удачне на Донеччині. Згадаймо Владислава Леусенка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T06:00:27Z
На Київщині на трьох пляжах виявлено перевищення кишкової палички. Де можна купатися
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T05:51:46Z
Атака на Краматорськ: росіяни вночі вбили дитину
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T05:36:05Z
Львів оголосив тендер на відбудову музею Шухевича
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T16:48:59Z
Ідеальні для перегляду після роботи: 3 українські серіали, які можна подивитися за тиждень
24tv
2025-07-21T15:30:03Z
Microsoft створить цифрову копію собору Паризької Богоматері
УкраинФорм
2025-07-21T15:27:08Z
Дитяче Євробачення-2025: хто боротиметься за шанс представити Україну на конкурсі
24tv
2025-07-21T15:00:17Z
На 43-му році пішла з життя актриса театру Франка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T14:33:53Z
Легенда не одного покоління: не стало зірки "Місія нездійсненна" і Бродвею
GlavRed
2025-07-21T14:27:31Z
Війська РФ обстріляли театр у Херсоні, пошкоджений фасад
УкраинФорм
2025-07-21T14:27:15Z
Щасливий від найпершої зустрічі: Бакланов розповів про нову закоханість після розлучення з Цимбалару
Вива
2025-07-21T14:21:49Z
Зірка "Папіка" Даша Петрожицька чесно про те, чому рідко грає в кіно: "Хочеться чогось іншого"
24tv
2025-07-21T14:00:51Z
Яка їжа влітку особливо небезпечна? Фахівець дав роз'яснення
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T08:06:37Z
Знахідка для тих, хто дотримується здорового харчування: який фрукт містить найбільше білка
Gazeta UA
2025-07-21T15:09:18Z
Чому не можна заливати чай окропом: секрет ідеального заварювання
GlavRed
2025-07-21T14:27:44Z
В Україні облік медканабісу інтегрували з електронною системою охорони здоровʼя
УкраинФорм
2025-07-21T12:45:06Z
"Хрестики" тут не допоможуть. Як швидко прибрати свербіж після укусу комара
Telegraf
2025-07-21T12:42:47Z
Чому кури несуть дрібні яйця: 4 причини та їх вирішення
GlavRed
2025-07-21T12:27:20Z
Вчені виявили зміни в очах після вакцинації від COVID-19
360ua.news
2025-07-21T12:03:48Z
У Польщі зафіксовано спалах холери
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T11:48:08Z
Нова соцдопомога: медичні огляди та підтримка з документами
Знай
2025-07-21T11:36:36Z
Які країни світу заробляють на туризмі найбільше: інфографіка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T17:36:48Z
Суперголоволомка: знайдіть 5 відмінностей на картинці з дівчиною з парасолькою за 45 с
GlavRed
2025-07-21T15:27:57Z
Немає оливок вдома? Альтернативи для салатів, піци, закусок чи коктейлів
Telegraf
2025-07-21T15:21:42Z
Куди поїхати на відпочинок влітку: 5 найкращих туристичних напрямків в Україні
24tv
2025-07-21T15:03:07Z
Смузі для схуднення: зберігайте простий рецепт вечері для стрункої фігури
Gazeta UA
2025-07-21T14:57:56Z
Яким людям вдається найшвидше знайти кохання
24tv
2025-07-21T14:45:32Z
Змішайте кабачки з вівсянкою: рецепт оладок, які ви ще точно не готували
Telegraf
2025-07-21T14:36:44Z
Від нього просто зносить дах: неймовірний рулет "Снікерс", який вдасться у всіх
24tv
2025-07-21T14:33:07Z
Чи зможете ви знайти 4 яблука за 15 секунд: надзвичайна загадка для найрозумніших
GlavRed
2025-07-21T14:27:21Z
У РФ значно зросла кількість компаній, які скорочують працівників - ЦПД
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T08:15:29Z
Пшениця в Україні за місяць подорожчала на 10%
AgroPortal
2025-07-22T08:00:37Z
ЄС різко знизив «стелю» цін на нафту РФ: що це змінить?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T07:24:57Z
В Україні запроваджено мораторій на перевірки бізнесу
AgroPortal
2025-07-22T07:09:01Z
Урожай, переробка, експорт: Укроліяпром озвучила прогноз на 2025/26 МР
AgroPortal
2025-07-22T07:00:30Z
У Самарській області атаковано Новокуйбишевський нафтохімічний завод
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T06:57:04Z
Ринкова вартість виробника labubu обігнала «Газпром»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T06:21:23Z
Польща знайшла найбільше в історії родовище нафти та газу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T06:15:34Z
Прибутковість агровиробництва зросла: EBITDA збільшився до 402 $/га
AgroPortal
2025-07-22T06:00:47Z
Папа Римський Лев XIV хоче відновити відносини з РПЦ
FaceNews
2025-07-22T07:51:41Z
Литовська кампанія "Radarom!" придбала для України понад 2 тисячі дронів
Европейская правда
2025-07-22T07:43:34Z
Україна та Данія розробляють перехоплювач дронів зі штучним інтелектом
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T07:21:02Z
ГУР показав з чого складається новий російський безпілотник
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T07:09:25Z
Швейцарські юристи допоможуть Україні повернути кошти за неякісні та непоставлені боєприпаси
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T06:48:28Z
Стало відомо, скільки засуджених служать у лавах ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T06:21:15Z
Штрафи ТЦК за неоновлення даних. Що змінилося і чого чекати військовозобов'язаним
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T05:48:27Z
Повернені з полону українці можуть допомогти звільненню своїх побратимів: подробиці
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T04:57:22Z
22 липня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T03:06:41Z
Олімпійський чемпіон з РФ, який погорів на допінгу, поскаржився на англосаксів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T05:42:50Z
Поліція затримала киянина, який відкрив стрілянину, святкуючи перемогу Усика
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T05:33:07Z
Українські арбітри працюватимуть на грі кваліфікації Ліги чемпіонів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T04:30:13Z
Україна здобула першу нагороду Європейського юнацького олімпійського фестивалю
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T20:03:20Z
Олександр Караваєв: На зборах навантаження важливіші за результат
Football.ua
2025-07-21T15:30:06Z
Сауль передумав переходити в Трабзонспор
Football.ua
2025-07-21T15:24:45Z
Діас погодив контракт з Баварією – Романо
Football.ua
2025-07-21T15:24:20Z
Зоря підписала бразильського хавбека Руана Олівейру
Football.ua
2025-07-21T15:21:45Z
Місію виконано, – Усик звернувся до вболівальників після перемоги над Дюбуа
24tv
2025-07-21T15:18:59Z
Нічний удар по Києву 21 липня: пожежі ліквідовано, аварійні роботи тривають
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T08:06:56Z
Зменшував штрафи підприємцям за винагороду: на Хмельниччині затримали податківця
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T07:42:05Z
Дрони РФ атакували Дніпропетровщину: пошкоджені підприємства, виникла пожежа
FaceNews
2025-07-22T07:39:18Z
У Василькові невідомий відкрив вогонь по чоловікові у Range Rover. Пошуки стрілка тривають
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T07:24:25Z
Евакуація стає небезпечною: стало відомо, скільки людей залишаються у Покровську
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T07:09:21Z
У Вишневому поліцейські взяли у кайданки чоловіка, який сокирою зарубав дружину
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T07:03:22Z
Одеса була під атакою дронів: горіли авто, пошкоджені багатоповерхівки
FaceNews
2025-07-22T07:00:07Z
Авіакатастрофа у столиці Бангладеш: кількість жертв зросла
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T04:30:24Z
РФ пошкодила торговельний центр у Сумах: серед поранених – дитина
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T04:12:53Z
Морські мешканці потерпають від аномальної спеки Середземномор'я: вчені б'ють на сполох
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T07:15:05Z
YouTube-канали Китаю, Росії та інших країн видалено: названо причину
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T06:00:22Z
Прогноз магнітних бур на 22-24 липня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T04:15:34Z
Мережа російських Telegram-ботів залишає коментарі за допомогою штучного інтелекту
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T20:21:20Z
Як закрити ФОП через Дію: покрокова інструкція
Хвиля
2025-07-21T15:21:47Z
Як зрозуміти, що смартфон скоро зламається: неочевидні ознаки, які не можна ігнорувати
InternetUA
2025-07-21T15:21:18Z
На це пішло 20 років: створено "магічні стани" для боротьби з помилками у квантових комп'ютерах
24tv
2025-07-21T15:09:27Z
Сейсмічна активність Єлловстоуна виявилась удесятеро вищою, ніж вважали
360ua.news
2025-07-21T15:05:58Z
У Windows 11 знайшли приховану функцію
InternetUA
2025-07-21T15:01:08Z
Українці все частіше купують гібриди та електрокари: рейтинг лідерів ринку
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T07:51:56Z
Двигун не глушити: порада патрульного, яка допоможе уникнути зайвих питань
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T06:24:50Z
Японські авто, яких краще уникати: моделі, що можуть розчарувати у 2025 році
Фокус
2025-07-21T15:21:16Z
Форд попереджає: термін дії найвигідніших пропозицій на електрокари в США скоро закінчиться
Топ Жир
2025-07-21T14:33:31Z
Ексклюзив для церемонії "Оскара": на продаж виставили найдорожчий Volkswagen Beetle
Фокус
2025-07-21T14:06:48Z
GMC має нові плани на майбутнє, і вони не такі, як ви думали
Топ Жир
2025-07-21T14:03:52Z
FX Super One — мінівен майбутнього від Faraday Future з ШІ, масажем та екраном на радіаторі
ITC
2025-07-21T13:37:59Z
Гроза вулиць: електросамокат Bo The Turbo за $30 000 розганяється до 160 км/год
ITC
2025-07-21T13:37:01Z
Чому бензобак в одних авто зліва, а в інших справа: відповідь введе у ступор
GlavRed
2025-07-21T13:27:57Z