/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F68%2Fbd0eddf7cc4771cd7e2a8049739c8e5b.jpg)
Український агробізнес готується до періоду, коли програми з декарбонізації стануть обов’язковими
Український агробізнес готується до періоду, коли програми з декарбонізації стануть обов’язковими
Зараз програми з декарбонізації є для агровиробництва добровільними, але бізнес і профільні асоціації вважають, що це лише питання часу, коли вони стануть обов’язковими.
Про це AgroPortal.uaрозповіла керівниця напрямку сталого розвитку компанії Kernel Марта Трофімова.
«У ЄС над цим працюють, і коли регуляторні механізми будуть розроблені, вони поширяться на країн-членів і, найімовірніше, імпортерів, принаймні, найбільш матеріальних. Тож із часом будуть ставати обов'язковими», — зазначає Марта Трофімова.
За її словами, агробізнес і агрономи в Україні мають призвичаїтись до тематики викидів парникових газів, навчитись їх оцінювати та управляти, зрозуміти, які процеси відбуваються в ґрунті, й правильно інтегрувати відповідні практики в свою технологію.
«Якщо коротко: в Kernel досліджуємо різні моделі органічного вуглецю в ґрунті, налаштовуємо операційний облік парникових газів від різних операцій на різних полях у розрізі основних культур. Облік на кожному полі проводиться для кожної культури окремо — це розрахунок вуглецевого сліду в перерахунку на тонну продукції й на гектар за різними категоріями сільськогосподарських операцій», — розповіла Марта Трофімова.
Світлана Цибульська, AgroPortal.ua