/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F64%2F5cbd146b08b16c5662ac0aa46c45df6e.png)
Виявили зникле поселення, яке знищив вогонь
На будівельному майданчику майбутнього газопроводу в Пазарджицькій області Болгарії археологи зробили відкриття, здатне переписати локальну історію пізньоримської доби.Поряд із селом Боримечковим було знайдено римське поселення, вік якого перевищує 1500 років. Воно частково збереглося, незважаючи на те, що було знищено вогнем, можливо, під час Готських воєн, передає Bulgarian Journal of Archaeology.На площі близько 4400 кв.м дослідники виявили залишки житлових будівель, фрагменти кераміки, прикраси, стріли, монети та амфори. Дві будівлі, складені з глиняної цегли та каменю, містили кілька приміщень, а знахідки поруч із ними вказують на активну господарську діяльність. Археологи припускають, що раптовий кінець поселення пов'язаний із пожежею, датованою після 347 року нашої ери, Судячи з найпізніших монет епохи Констанція II.
У ході рятувальних розкопок, проведених у районі села Боримечкове, було виявлено залишки поселення пізньоримського періоду.
Аналіз показав, що це одношарове поселення пізньоримського періоду завершило своє існування раптовою пожежею, що сталася не раніше 347 року нашої ери.Інтерес викликали і ранні знахідки - срібні монети III століття, викарбувані при імператриці Юлії Семії та інших діячах. Це говорить про тривалу історію поселення, чиє існування, можливо, перервалося лише з наростанням варварської загрози. Однак знахідки V століття свідчать: життя тут тривало і після руйнувань.Залишки кераміки, пряжок, ножів та амфор, частково вкопаних у землю, вказують на розвинену торгівлю, ремісничу діяльність та стійкі римські впливи у матеріальній культурі. При цьому зберігаються фракійські елементи, що підкреслює синтез локальних традицій та імперської моделі життя. Археологи наголошують на важливості термінової фіксації та охорони подібних об'єктів на тлі розвитку інфраструктури. Найновіші методи - від геохімії до дистанційного сканування - можуть зберегти пам'ять про забуті поселення римської епохи до того, як їх накриє асфальт.