MY.UAНовини
Выборы на фоне угроз Трампа: как вмешательство США полностью изменило расписания в Канаде
Выборы на фоне угроз Трампа: как вмешательство США полностью изменило расписания в Канаде

Выборы на фоне угроз Трампа: как вмешательство США полностью изменило расписания в Канаде

Новообраний премєр-міністр Канади Марк Карні 23 березня оголосив про розпуск парламенту та дострокові загальнонаціональні вибори.

Згідно із законодавством, виборчий період в Канаді повинен тривати не менше 37 днів, але не більше 51 дня.

І день виборів призначений на 28 квітня є найшвидшою можливою датою, що свідчить про надзвичайність сучасної ситуації в країні.

Сам по собі розпуск парламенту не став несподіванкою – Карні фактично виконав схвалену напочатку року міжпартійну домовленість.

Проте, якщо ще на початку року для лібералів підтримка виборців була катастрофічно низькою і партія була зацікавлена в затягуванні часу свого правління, то вже сьогодні дочасні вибори – це шанс не лише закріпити статус-кво з новим мандатом довіри від канадців, але й здобути уряд більшості.

Причиною цих кардинальних змін став Дональд Трамп, його погрози канадському суверенітету та розпочата тарифна війна, що повернуло рейтинги лібералів.

Тема протидії політиці Трампа стане ключовою на нинішніх виборах.

І судячи по тому, як погрози президента США фактично "врятували" лідералів, інші партії також спробують взяти бали за рахунок критики на адресу США.

Консенсусом серед всіх канадських партій є необхідність проиистояти Трампу.

На щастя, так саме консенсусом є згадка про подальшу підтримку України в її війні проти РФ.

Карні готує велику реформу.

Першим кроком Марка Карні на новій посаді стало координування зусиль із провінціями і територіям задля формування єдиного фронту для торговельної війни зі Сполученими Штатами.

На зустрічі з керівниками регіонів він домігся принципової згоди усунути внутрішні міжпровінційні торговельні бар’єри до 1 липня та покращити логістику всередині Канади, якщо ліберали здобудуть перемогу.

Лише цей крок здатен, за попередніми оцінками, скоротити торгівельні витрати до 15% та забезпечити зростання економіки до 8%.

Цей крок також стане однією з найзначніших економічних реформ, про яку говорили багато урядів, але так і не реалізували.

Одночасно він має і символічний сенс, показуєчи, що Канада попри внутрішні протиріччя здатна говорити одним голосом.

Також уряд Карні також розпочав перегляд переліку можливих дзеркальних тарифів на американські товари, аби забезпечити максимальний тиск на США при мінімальному ударі по канадських споживачах.

Одним із перших рішень стало тимчасове звільнення нафтогазової галузі від податків, щоб не дестабілізувати постачання до американських нафтопереробних заводів.

Також прем’єр оголосив про створення спецфонду сумою в 2 млрд.

для компенсації екпортних втрат автомобільної індустрії.

Як "тимчасовий" прем’єр, Карні утримався від масштабних нових урядових видатків та програм, за винятком допомоги секторам, постраждалим від запровадежння США тарифів.

Водночас він доручив Канадському інфраструктурному банку пріоритезувати проєкти, що використовують канадську сталь і будівельні матеріали, щоб компенсувати втрати від американських тарифів.

Незважаючи на обмеження "технічного уряду", команда Карні чітко задекларувала курс на посилення оборони.

У передвиборчі дні Карні пообіцяв "безпрецедентне" збільшення інвестицій у збройні сили, включно з придбанням нових підводних човнів та криголамів для захисту Арктики.

Розпочато консультації з оборонними підрядниками та союзниками щодо прискорення закупівель, а також схвалено дослідження щодо модернізації систем раннього попередження NORAD на півночі країни.

Канада шукає союзників.

Розуміючи, що для протидії Трампу потрібна міжнародна підтримка, Карні здійснив свою першу закордонну поїздку як прем’єр не до США (як діяли його попередники), а до Європи.

Цей візит відбувся лише за три дні після вступу Карні на посаду – за океаном він зустрівся з Кіром Стармером та Емманюелем Макроном для координації спільних зусиль, назвавши їх "надійними союзниками".

Меседж був чіткий: Канада – не ізольована.

Європейські партнери також насторожено ставляться до торгової політики Трампа і зацікавлені в захисті міжнародних правил.

Повідомляється, що Карні обговорював з ними спільну реакцію на запровадження США 25% мита на імпорт автомобілів, оскільки це зачіпає і європейських автовиробників.

Окрім того, прем’єр вже провів переговори із Клавдією Шейнбаум, президенткою Мексики для підтвердження спільної позиції щодо захисту умов договорів про вільну торгівлю NAFTA-USMCA.

Примітно, що голова канадського уряду ще досі не говорив напряму з Трампом.

Ба більше, підкреслюється, що це є навмисним дипломатичним сигналом.

Карні заявив, що відкритий до розмови, але "на канадських умовах" – тобто не дозволить Трампу використати діалог для піару.

Це навмисне дистанціювання точно змінитися після виборів, але сьогодні воно задало тон рішучості та твердості в своїй позиції, якої канадці очікували від уряду.

Багато хто з політичних оглядачів порівнює це із стилем керівництва Карні під час фінансових криз у ролі голови центральних банків Канади та Англії – спокійно, на основі даних, але з готовністю до радикальних кроків, коли цього вимагає ситуація.

Якщо Джастін Трюдо був візіонером, який вів за собою, хоч іноді й зазнавав невдач у реалізації своїх ідей, то Карні сприймається як технократ, який може вирішувати практичні проблеми, але наразі не має харизми формувати нове бачення.

Втім, виборчі перегони можуть це зміни, вимагаючи показати ширшу палітру канадського розвитку, ніж вирішення нагальних проблем.

Лідери та невдахи.

Оскільки вибори відбудуться вже досить швидко, то рейтинги партій можуть вважатися доволі показовими.

За даними найбільших агенцій на сайті СBC станом на 26 березня, Ліберали мають 40% підтримки виборців і це найвищий показник за останні 4 роки (!).

Це дає їм не лише всі шанси переобратися як керівна партія, але й 65% шансів на покращений результат і отримання уряду більшості.

Що цікаво, ще 6 січня, коли Трюдо оголошував відставку, їхня підтримка була найнижчою за останні роки – 20,1% і йшлося фактично про потенційну втрату другого місця на прийдешніх виборах.

Ба більше, ще на початку березня, попри різке зростання підтримки, вони фактично відтавали на 10 пунктів від консерваторів, а вже на кінець березня – випереджають на 3 пункти.

Такі кардинальні зміни відбулися за неповний місяць і це наразі найбільш яскрава ілюстрація публічної реакції іноземненої країни на політику Трампа.

Інші партії значно відстають, і відверто не мають шансів на друге місце.

Проте найбільшими невдахами стали Нові демократи.

Якщо станом на 6 січня, на тлі критики уряду Трюдо та пошуку альтернатив, виборці готові були дати їм 19,3% підтримки, що давало шанси поборотися за друге місце, то вже на кінець березня – 9,8% із тенденцією до зменшення.

Блок Квебек вже традиційно для останніх років тримається на рівні 6-8%, зі спадом до 6,4% на кінець березня.

Зелені за опитуваннями набирають 3,2%, інші партії як от ультраправа популістська Народна Партія – бл.

Багато аналітиків вже сьогодні вважають, що Ліберальна партія Карні запропонувала найповнішу стратегію захисту Канади, поєднуючи короткострокові заходи (тарифи, підтримка галузей) із довгостроковим зміцненням стійкості (внутрішня економічна інтеграція, інвестиції в оборону).

Консерватори ж наполягають, що саме їхня програма є більш переконливою, бо вона розв’язує кореневі проблеми, які зробили Канаду вразливою до тиску США, наприклад, бюджетні дефіцити епохи Трюдо та недостатній розвиток ресурсного сектору.

Акцент лідера консерваторів П'єра Пуальєвра на енергетичну незалежність та "самозабезпечення" резонує у західних провінціях і серед бізнесу, який давно вимагає диверсифікації.

Ключовим залишається питання довіри виборців – Карні, хоча й новачок у політиці, але має сильний міжнародний авторитет в економіці.

Пуальєвр – навпаки, досвідчений політик, але менш відомий у зовнішньополітичній площині.

Опитування Angus Reid у кінці березня показало, що зростання популярності Карні дійсно пов’язане із тим, що його вважають найкращим кандидатом для протидії Трампу.

Історично канадці схильні до підтримки ліберального порядку денного, і вдаються до консервативної альтернативи в ситуаціях, коли Ліберали значно не підтвердили очікування.

Бачення, що це саме той момент кризи, коли треба змінити уряд і намагаються нав’язати консерватори сьогодні.

Проте важливо, що всі основні партії пообіцяли зберігати єдиний фронт проти Трампа.

У канадців немає бажання підтримувати політиків, які готові йти на поступки США – у цьому питанні існує міжпартійний консенсус.

Головне питання це не те, чи варто чинити опір Трампу, а питання, як саме це робити.

Три сценарії для Канади.

Наразі можна очікувати один із трьох сценаріїв розвитку подій:.

Уряд більшості лібералів.

Якщо Карні вдасться доєднатися до Європейської антитрампівської коаліції та запропонувати план протидії, тоді цілком ймовірна переконлива перемога лібералів, які зможуть скористатися хвилею суспільної єдності проти Трампа.

Щоби здобути більшість (170+ мандатів), лібералам потрібно завоювати передмістя великих міст в Онтаріо, які наразі контролюють консерватори, також здобути кілька менших міст на преріях, зокрема у Вінніпезі та Калгарі.

І особливо – забрати частку рейтингів Блоку в Квебеку, особливо якщо виборці побояться, що розкол голосів посилить ефекти політики Трампа на провінцію.

Особиста привабливість Карні для центристських виборців, а також просідання підтримки Нових демократів загалом можуть забезпечити необхідний приріст мандатів для переконливої більшості, але цей результат не гарантований, а залежить від збереження темпу кампанії Лібералів та уникнення скандалів або серйозних помилок.

Також Ліберали критично потребують високої явки, особливо серед поміркованих і молодших виборців, яких мобілізують теми клімату та протидії Трампу.

Перемога лібералів, але без більшості.

Теперішні опитування та проєкції розподілу місць стверджують, що цей сценарій найбільш ймовірний.

У такому разі Карні може отримати, наприклад, 150–160 мандатів, консерватори – 130–140, а решта – у Блоку Квебек, Нових дкемократів та, можливо, Зелених.

Хоча Нові демократи, ймовірно, втратить частину місць, вона зможе зберегти близько 15-20 депутатів, які стануть критично важливими.

Джагміт Сінґх уже співпрацював із лібералами і майже напевно надасть перевагу Карні перед Пуальєвром.

У такому разі можна очікувати на оновлену неформальну або навіть офіційну угоду між лібералами й НДП – Сінґх наполягатиме на нових поступках, наприклад, пришвидшення впровадження Farmacare або більші інвестиції у житлову сферу в обмін на підтримку уряду Карні.

Блок Квебек, ймовірно, утримає близько 30 місць і теж зможе впливати на окремі голосування.

Його лідер Ів-Франсуа Бланше, як і раніше, підтримуватиме ініціативи, які відповідають інтересам Квебеку (компенсації для галузей, які постраждали від тарифів, або посилення захисту французької мови), і виступатиме проти всього, що він вважатиме порушенням провінційних повноважень.

Меншість під керівництвом Карні стане продовженням формату, який Канада має з 2019 року.

Втім, ймовірно, що Карні буде налаштований на більш конструктивну взаємодію з Новими демкоратами і Блоком Квебек, ніж це іноді робив Трюдо.

Цей сценарій вважається досить стабільним –.

Фактично усі партії, крім консерваторів, зацікавлені в тому, щоб Карні залишився на посаді.

Несподіваний прорив консерваторів.

Попри те, що наразі лідирують ліберали, не виключений, хоч вже і найменш ймовірний сценарій, за якого наприкінці кампанії відбудеться зсув на користь партії Пуальєвра і консерватори сформують уряд меншості.

Це може статися, якщо Карні провалиться на дебатах (його слабке місце – французька мова, що може зашкодити набарти місця у Квебеку), або якщо виборці вирішать все ж покарати Ліберальну партію, яка перебуває при владі вже десятиліття, за втому, помилки чи давні скандали (хоча наразі Трамп виглядає більшим злом).

Для цього Пуальєвру потрібно не лише втримати підтримку на Заході, але й наростити її в Онтаріо та Британській Колумбії.

Якщо консерватори вийдуть найбільшою партією, наприклад, отримають 145–155 місць проти 130–140 у лібералів – Пуальєвр отримає перше право на формування уряду.

Парламент у такому разі буде "підвішеним", жодна партія не матиме більшості.

У цьому сценарії Блок Квебеку може стати "золотою акцією", хоча Бланше все ж поки більше налаштований на співпрацю із Карні.

Єдиними факторами впливу на зміну позицію можуть бути питання скасування федерального вуглецевого податку, що обіцяють консерватори, та питання та питання більшої децентралізації владних повноважень на користь провінцій.

Однак уряд меншості консерваторів буде нестабільним за визначенням – Ліберали та Нові демократи разом жорстко виступатимуть проти ключових політик Пуальєвра.

Джагміт Сінґх уже натякав, що Нові демократи не допустить Пуальєвра до прем’єрства, якщо з’явиться можливість сформувати альтернативну коаліцію.

Та попри сценарії існує одна важлива обставина, що впливатиме на вибори – це регіональна фрагментація.

Якщо тарифи Трампа вдарять по ресурсному сектору Заходу, то тамтешні виборці можуть ще більше мобілізуватися навколо консерваторів, навіть якщо Центральна Канада залишиться за лібералами.

Це може призвести до різкої східно-західної поляризації, коли, наприклад, ліберали виграють за кількістю голосів, але консерватори здобудуть більше мандатів (або навпаки), що може випробувати національну єдність, яка нещодавно відновилася.

Що очікувати Україні?.

Окрім торговельної напруги з США, ще одне важливе міжнародне питання залишається ключовим у цих виборах – підтримка України у війні.

З часу повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році Канада була серед найактивніших союзників України: вона надавала військову допомогу, фінансові кредити та прихистила понад 200 тисяч українських біженців.

Тут одразу можна повідомити, шо не варто хвилюватися –.

усі головні федеральні партії зобов’язуються й надалі підтримувати Україну.

Хоча при цьому певні акценти в їхніх підходах все ж різняться.

Ліберали під керівництвом Джастіна Трюдо зробили підтримку України ключовою складовою міжнародної позиції Канади, і ця лінія збережена урядом Марка Карні.

Попри внутрішні потрясіння (відставка Трюдо, відхід Христі Фріланд з політики), відданість Україні не змінилася.

Карні рішуче засудив російську агресію й подає підтримку України як частину захисту міжнародного правопорядку, заснованого на правилах, від якого залежить безпека "середніх держав" на кшталт Канади.

Більш того, він кілька разів натякав, що уряд готовий збільшити обсяги допомоги у разі потреби, особливо в координації з союзниками, та Канада буде готовою збільшувати оборонний бюджет за вимогами НАТО (це опосередковано допоможе і Україні).

Попри відхід Христі Фріланд (головної рушійної сили підтримки України, яка має українське походження), багато ліберальних кандидатів, включно з потенційною віцепрем'єркою Мелані Жолі також твердо підтримують Україну.

Історично консерватори також були надійними союзниками України.

Ще уряд Стівена Гарпера у 2014 році після анексії Криму запустив місію військового навчання (Operation UNIFIER) і санкції проти РФ.

Сьогоднішня команда Пуальєвра теж містить яскравих прихильників України, наприклад, депутат Майкл Чонґ (тіньовий міністр закордонних справ) послідовно виступає за "непохитну підтримку" України.

Консерватори не раз тиснули на лібералів, вимагаючи швидшої передачі озброєнь або повної заборони на імпорт російського газу.

Водночас сам Пуальєвр доволі рідко згадує Україну публічно, якщо не відбувається чогось надзвичайного, можливо, щоби не розмивати свою внутрішню повістку.

У 2023 році консерватори навіть проголосували проти оновленої угоди про вільну торгівлю між Канадою та Україною, що викликало критику.

Проте консерватори пояснили, що вони були проти згадки у тексті про ціноутворення на вуглецеві викиди, а не проти самої угоди чи України.

Якщо Пуальєвр стане прем’єром, допомога Україні, найімовірніше, збережеться.

Навіть більше – можливі кроки, на які ліберали так і не зважидися.

консерватори можуть погодити передачу Києву важкого наступального озброєння.

Вони також схильні сильніше тиснути на союзників у Європі, вимагаючи припинення залишкової торгівлі з РФ.

Наприклад, у 2022 році вони критикували уряд Трюдо за дозвіл на ремонт турбін Siemens - крок, який був сприйнятий як поступка енергетичному шантажу Москви.

Слабке місце консерваторів – ризики щодо скорочення зовнішньої допомоги: якщо уряд Пуальєвра зосередиться на жорсткій бюджетній дисципліні, дехто побоюється, що це торкнеться і допомоги Україні.

Втім, враховуючи міжпартійний консенсус, суттєві скорочення саме по Україні малоймовірні.

Поки канадці зважують свій вибір на цих виборах, очевидним залишається одне: підтримка боротьби України проти російської агресії – це питання, що об’єднує партії по обидва боки політичного спектру.

Незалежно від того, хто переможе 28 квітня, Канада, точно залишиться нашим надійним союзником.

Однак результат голосування може вплинути на те, як саме Канада буде консолідувати міжнародну (особливо американську) підтримку для України в умовах, коли підтриика США під знаком питання.

Автор: Дмитро Шеренговський,.

проректор Українського католицького університету, програмний директор Центру Дністрянського.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Грошова допомога для українців у квітні 2025: хто може розраховувати на виплати та як їх отримати
Факти ICTV
2025-04-01T13:54:49Z
Залучати до служби за контрактом молодь до 25 років тепер зможуть також Нацгвардія та ДПСУ
УкраинФорм
2025-04-01T13:52:41Z
Таропрогноз на 31 березня-6 квітня 2025: що карти нам віщують
TSN
2025-04-01T13:52:31Z
Потрібно встигнути до Вербної неділі: 5 важливих справ
24tv
2025-04-01T13:51:55Z
На часі: як сапери вже зараз розміновують свої території та як отримують для цього техніку
TSN
2025-04-01T13:51:50Z
Що буде, якщо не забрати повістку з пошти: пояснення ТЦК
24tv
2025-04-01T13:39:22Z
До 10 квітня - реєстрація на проєкт "Академія лідерства для дівчат 5.0"
Детектор М
2025-04-01T13:31:59Z
Який штраф за непристебнутий ремінь в Україні у 2025 році
Факти ICTV
2025-04-01T13:31:56Z
Україна – перша країна, яка знищила ракетний крейсер під час війни, – командувач ВМС Неїжпапа
24tv
2025-04-01T13:30:59Z
На Донеччині злочинна група захопила шахту і видобула вугілля на ₴5 мільярдів
УкраинФорм
2025-04-01T13:54:49Z
У Києві невідомі обстріляли об’єкт енергетики
УкраинФорм
2025-04-01T13:52:50Z
Звільнення села на Луганщині та бої на території РФ: що відбувається на фронті
TSN
2025-04-01T13:52:31Z
На Харківському напрямку Сили оборони зупинили дві ворожі атаки, на Куп’янському росіяни атакували 11 разів — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2025-04-01T13:49:51Z
Секретар Київради Бондаренко тісно «співпрацював» з командою Комарницького, - ЗМІ
Antikor
2025-04-01T13:45:43Z
У Києві та Дніпрі з 1 квітня збільшили дозволену швидкість для авто - на яких дорогах
УкраинФорм
2025-04-01T13:42:07Z
За місяць окупанти захопили 133 кв км території України - DeepState
Gazeta UA
2025-04-01T13:33:04Z
Ворог готується форсувати Дніпро: Братчук розповів, як змінилася ситуація
GlavRed
2025-04-01T13:28:52Z
В Одесі після переливання крові в жінки виникло гостре пошкодження нирок — прокуратура
Факти ICTV
2025-04-01T13:28:06Z
Німеччина розпочала постійну дислокацію військ на східному фланзі НАТО
ZN UA
2025-04-01T13:58:45Z
Російський суд розпочав розгляд позову політв'язня Зекір'яєва до колонії стосовно поганих умов утримання
Детектор М
2025-04-01T13:58:44Z
Чинна коаліція Португалії лідирує перед достроковими виборами у травні
Европейская правда
2025-04-01T13:58:37Z
РФ може готувати масовану атаку на Україну: Ступак попередив про небезпеку
GlavRed
2025-04-01T13:57:33Z
НАБУ повідомило про підозру ексзаступнику головного військового прокурора Дмитру Борзих
ZN UA
2025-04-01T13:57:00Z
Україні може бути краще без Америки Трампа, – The Hill
24tv
2025-04-01T13:54:51Z
У Польщі затримали українця за підозрою в роботі на спецслужби РФ
Европейская правда
2025-04-01T13:52:34Z
ЗСУ змогли відбити позиції на ключовому для Путіна напрямку - деталі
GlavRed
2025-04-01T13:51:58Z
У Польщі зникла білоруська опозиціонерка Анжеліка Мельникова: її телефон виявили у Білорусі
24tv
2025-04-01T13:51:19Z
Миколенко повернувся до тренувань з Евертоном
Football.ua
2025-04-01T13:49:27Z
Кубок України з футболу. Жеребкування 1/2 фіналу відбудеться 3 квітня
УкраинФорм
2025-04-01T13:45:43Z
«Буковина» - перший півфіналіст Кубка України з футболу
УкраинФорм
2025-04-01T13:39:55Z
Тео Ернандес може піти з Мілана влітку
Football.ua
2025-04-01T13:34:03Z
Forbes назвав 18 знаменитостей-мільярдерів у 2025 році
УкраинФорм
2025-04-01T13:28:16Z
Пішов з життя батько легендарного легкоатлета Болта
ГЛАВКОМ NET
2025-04-01T13:21:24Z
Українські дзюдоїсти виступлять на хорватському етапі Кубка Європи
УкраинФорм
2025-04-01T13:18:45Z
Авторитетний тренер проігнорував Усика у топ-10 рейтингу найкращих супертяжів в історії боксу
24tv
2025-04-01T13:09:41Z
Відмова Касаткіної від громадянства РФ: пропагандистка Собчак згадала про орієнтацію тенісистки
ГЛАВКОМ NET
2025-04-01T13:00:24Z
Гра у відеоігри має неочікуваний вплив на IQ дітей
Portaltele
2025-04-01T13:54:47Z
5 знаків зодіаку, які не вміють обманювати
GlavRed
2025-04-01T13:36:27Z
Качани не зав'яжуться: що не можна садити поруч із капустою
GlavRed
2025-04-01T13:28:52Z
Покинуте село, поглинуте ліанами, стало туристичним дивом
Фокус
2025-04-01T13:15:49Z
Бос Snapchat дає нереальне завдання новачкам у компанії: для чого він це робить
24tv
2025-04-01T13:03:32Z
Результат вразить: щоб пельмені не розвалювались при варінні, треба знати деякі секрети
24tv
2025-04-01T13:03:14Z
Як навчити дитину малювати: легкий та веселий підхід
Детектор М
2025-04-01T12:58:47Z
Пінка для гоління здатна здивувати: дивовижні хитрощі використання в побуті
24tv
2025-04-01T12:45:18Z
Для всього є свій час: коли не можна мити підлогу і чому
24tv
2025-04-01T12:15:01Z
Єврокомісія перерахувала Україні €3,5 мільярда у межах Ukraine Facility
УкраинФорм
2025-04-01T13:58:29Z
В рейтингу найбагатших мільярдерів світу змінився лідер
24tv
2025-04-01T13:58:12Z
Лоукостер Ryanair перегляне ціни на авіаквитки: як та коли зросте вартість
24tv
2025-04-01T13:54:32Z
Долар пішов у круте піке: скільки коштуватиме валюта 2 квітня
GlavRed
2025-04-01T13:52:34Z
Уряд створив закупівельну організацію для Агентства відновлення
УкраинФорм
2025-04-01T13:51:09Z
Кукурудза втрачає в ціні, окрім багатотонажних контрактів
Agravery
2025-04-01T13:48:03Z
Як купити квиток на поїзд Київ-Варшава: покрокова інструкція
Факти ICTV
2025-04-01T13:31:25Z
Японські нанобульбашки на Одещині: господарство встановило обладнання
AgroPortal
2025-04-01T13:30:24Z
Аудит, туризм та освіта: кількість компаній, що належать виключно жінкам, зросла до майже 20% на початок 2025 року
AIN
2025-04-01T13:28:10Z
Українець у Польщі підпалив свого шефа: що відомо
TSN
2025-04-01T13:52:15Z
СБУ викрила на Київщині підпільне PR-агентство, яке працювало на спецслужби РФ
Antikor
2025-04-01T13:39:01Z
Чоловік хотів продати мотоблок, а втратив понад 162 тисячі гривень
InternetUA
2025-04-01T13:37:12Z
Серія підпалів Tesla в Італії: власники в паніці змінюють логотипи на авто
InternetUA
2025-04-01T13:28:01Z
Росіяни атакували з дрона жінку в Херсоні, поранена - у важкому стані
УкраинФорм
2025-04-01T13:24:27Z
У Римі за ніч згоріли близько двох десятків машин Tesla
ГЛАВКОМ NET
2025-04-01T13:15:06Z
У Варшаві затримано білоруса з викраденим автомобілем, наркотиками та зброєю
Antikor
2025-04-01T13:04:34Z
В Ужгороді заблоковано канал торгівлі метамфетаміном – викрито двох причетних до схеми
Украина Криминальная
2025-04-01T12:58:00Z
За гроші працевлаштовували заради «броні» – на Хмельниччині викрито двох спільників
Украина Криминальная
2025-04-01T12:46:44Z
Відчуй себе Джеймсом Бондом: як працює "розумний" гнучкий чип для нігтів
Фокус
2025-04-01T13:57:42Z
Головний конкурент The Sims став грою №1 у Steam уже через 40 хвилин після запуску
24tv
2025-04-01T13:24:15Z
OLX: цікавість до ігрових ПК в Україні зросла на 800%, кількість оголошень збільшилася в 5 разів з червня 2024 року
ITC
2025-04-01T13:22:12Z
Не тільки від перезаряджання: вчені виявили несподівану причину деградації батарей
Фокус
2025-04-01T13:16:53Z
Деталі про Project C4 — нову шпигунську RPG від творців Disco Elysium
ITC
2025-04-01T13:16:32Z
«Джоел мав рацію»: Ніл Дракманн пояснив фінал The Last of Us
ITC
2025-04-01T13:16:23Z
Орбітальна обсерваторія Gaia припинила роботу — що вона знайшла
ITC
2025-04-01T13:16:16Z
GMKtec представила міні-ПК з AMD Ryzen AI MAX+ 395 та 128 ГБ оперативної пам’яті за $2000
ITC
2025-04-01T13:16:05Z
В інстаграмі шириться нова шахрайська схема з використанням образливих коментарів
Детектор М
2025-04-01T13:13:28Z
Інвестиції в медицину: Україна та Франція підписали сім угод на €51 мільйон
УкраинФорм
2025-04-01T13:45:25Z
Вчені США створили протизаплідні таблетки для чоловіків з майже стовідсотковою ефективністю
Gazeta UA
2025-04-01T13:12:29Z
Повторна ВЛК: які документи потрібно зібрати "обмежено придатним"
Telegraf
2025-04-01T12:36:35Z
Медики Києва вилікували дитину з рідкісною патологією уретри та сечового міхура
Факти ICTV
2025-04-01T12:25:14Z
Яка найцінніша група крові та хто універсальний донор
Факти ICTV
2025-04-01T12:16:11Z
VR-технологія і лікування раку: знайдено дієвий метод для онкохворих
Факти ICTV
2025-04-01T11:55:53Z
В Індії просувають вакцину проти ВПЛ з метою викорінення раку шийки матки
Факти ICTV
2025-04-01T11:55:41Z
Волосся буде рости довгим та здоровим: золоті правила миття голови
24tv
2025-04-01T11:21:58Z
Вчені з’ясували, що впливає на апетит – і це не просто звичка
24tv
2025-04-01T10:19:32Z
Трупи-клони: у Швеції росіяни поставили "Лускунчика", прикинувшись балетом України, — SVT
Фокус
2025-04-01T13:57:26Z
Легендарний поет розповів, чим ДАІ розрахувалася з ним за пісню, написану на замовлення
ГЛАВКОМ NET
2025-04-01T13:54:55Z
Сергій Притула вперше за довгий час показав підрослих доньок
Gazeta UA
2025-04-01T13:52:52Z
В який колір пофарбувати волосся: чому вибирають рожевий
TSN
2025-04-01T13:52:39Z
Мальта змінила назву пісні для Євробачення 2025: що буде замість Kant
Факти ICTV
2025-04-01T13:45:31Z
Ви б ніколи не здогадалися. Яка українська акторка могла б зіграти Олену Зеленську у фільмі про неї
Telegraf
2025-04-01T13:33:10Z
"Злила" його на всю країну: що відомо про одруженого коханця блогерки Анни Алхім і як він виглядає
Telegraf
2025-04-01T13:27:21Z
Дмитро Монатік святкує день народження: які цікаві факти про життя співака досі могли не знати
24tv
2025-04-01T13:24:18Z
Фіналістка "Голосу країни" та учасниця гурту SESTRA Інесса Грицаєнко вперше стала мамою
Комсомольская правда
2025-04-01T13:24:08Z
Серійні електромобілі Zeekr отримають зарядку потужністю до 1,2 мегавата
AutoGeek
2025-04-01T13:36:39Z
Nissan розуміє, знижує ціни на Nissan Rogue та Pathfinder 2025 року незважаючи на мита
Топ Жир
2025-04-01T13:15:13Z
Гібриди – дефіцит: за новими Toyota вишикувалися багатомісячні черги по всьому світу
Фокус
2025-04-01T13:12:03Z
Mansory показав свою версію нового Bentley Continental GT
AutoCentre
2025-04-01T13:06:07Z
Від $79 300: електричний пікап GMC Sierra EV отримав позашляхову версію
AutoGeek
2025-04-01T12:45:52Z
Новий Hyundai Insteroid: дизайн у стилі Metro 6R4 для 2020 року
Топ Жир
2025-04-01T12:45:07Z
Електроскутер для дорослих: як вибрати, які моделі популярні та чи варто купувати?
AutoCentre
2025-04-01T12:37:18Z
Тест-драйв Lexus RZ: яка ціна та реальний запас ходу першого електрокара бренду
Факти ICTV
2025-04-01T12:21:27Z
Hyundai представив концептуальний спорткар Insteroid
AutoCentre
2025-04-01T12:07:33Z