MY.UAНовини
«Жити у складі РФ ніхто не хотів»: чи визнають окуповані території російськими після заяв представника Трампа?
«Жити у складі РФ ніхто не хотів»: чи визнають окуповані території російськими після заяв представника Трампа?

«Жити у складі РФ ніхто не хотів»: чи визнають окуповані території російськими після заяв представника Трампа?

«Так званий референдум скоріше нагадував певне опитування, яке проводили під дулами автоматів».

«Чимало є зафіксованих фактів, як ходили по домівках, зупиняли на вулицях, ринках, магазинах і змушували людей саме голосувати позитивно».

«Це відбувалося під контролем солдатів РФ. Тобто люди були залякані. По-друге, весь цей виборчий процес імітувався. Про яке там вільне волевиявлення може йти мова».

«Не бачили жодних сепаратистських настроїв у жодному регіоні, в тому числі на півдні».

Статус окупованих Росією українських територій є ключовою проблемою у врегулюванні війни в Україні, заявив днями спеціальний представник президента США Дональда Трампа Стівен Віткофф в інтерв’ю американському журналісту Такеру Карлсону. Він сказав, що «це російськомовні регіони, там були проведені референдуми, на яких переважна більшість людей висловила бажання бути під контролем Росії». Це спричинило бурхливу реакцію в Україні, особливо в тих регіонах, частина яких окупована армією РФ.

  • Тож як поставилися до заяв спецпредставника президента США жителі Херсонської і Запорізької областей?
  • Як на півдні ставилися до Росії ще до повномасштабного вторгнення і чому він не є «історично російським»?
  • Чи може заява Віткоффа призвести до міжнародного визнання окупованих територій російськими?

Про все це читайте у матеріалі проєкту «Радіо Свобода» «Новини Приазовʼя».

Речник Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Толоконніков вважає, що такі висловлювання, які дозволив собі спецпредставник Трампа, є впливом російської пропаганди.

Влада РФ наполягає на тому, що ЗСУ мають покинути правобережну частину Херсонщини, щоб РФ знову повністю її окупувала
фото: AP

«Щоб вивчати цю тему більш глибоко, як на мене, треба хоча б поспілкуватися з тими людьми, які виїхали з окупованих територій, які були присутні при цих псевдореферендумах, які бачили і знають ситуацію, яка там відбувалась. Ми прекрасно знаємо, як проводяться ті вибори і псевдореферендуми в Росії. Ми знаємо настрій людей, що ніхто не хотів, крім якоїсь там частки колаборантів, жити як частка Росії», – наголосив він.

Крім того, Україна ніколи не піде на те, щоб віддати Росії правобережну Херсонщину, як на тому наполягає російська влада, додав речник.

«Казати про якусь там юридичну силу цього в рамках міжнародного права – це просто дикість, як на мене. Що стосується правобережжя, про те, що воно повинно бути також у складі РФ, то це дійсно маячня. Ми ніколи на це не підемо», – сказав Толоконніков.

  • В інтервʼю Карлсону Віткофф зазначив, що «це конституційні питання всередині України – чим можуть поступитися, коли йдеться про відмову від територій». «Росія де-факто контролює ці регіони, але чи визнає світ, що вони російські? Це ключове питання», – сказав спецпредставник.
  • Наступного дня в інтерв’ю Fox News Віткофф уточнив, що ця думка поширена виключно у Росії, а сам він не стає ані на її бік, ані на бік України. При цьому спецпредставник Трампа наголосив, що «перш за все» необхідно встановити суть проблеми.
  • Президент України Володимир Зеленський неодноразово заявляв, що влада не погодиться на визнання окупованих територій російськими.
  • Псевдореферендуми, про які Віткофф згадав у своїх заявах, відбулися у вересні 2022 року на окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України. Вони проходили під контролем російських військ, без міжнародного спостереження і з численними повідомленнями про тиск, примус і фальсифікації. Україна, міжнародна спільнота, включно з ООН та ЄС, визнала ці так звані референдуми незаконними та такими, що не мають юридичної сили.

«Кількаденний фарс»

Артем Петрик – історик із Херсону, який перебував у місті, коли Росія там проводила псевдореферендум. Також він є старшим науковим співробітником Інституту історії та археології Балтійського регіону Клайпедського університету Литви. Херсонець пригадав, як проходили незаконні голосування і назвав їх «кількаденним фарсом».

фото: radiosvoboda.org

«Люди ховалися у себе у будинках, квартирах – аби тільки не пустити додому представників так званих виборчих комісій, які з урнами ходили в супроводі декількох автоматників. І, по суті, намалювати будь-який відсоток вони могли, що вони й зробили. Але, якщо ми проводимо паралель з балтійськими країнами, згадаємо ситуацію з Латвією, однією з країн, де проводилися так звані вибори у 1940 році, коли ще до закриття виборчих дільниць вже оголошувались радянською стороною результати виборів. Це була повна фікція, фарс, фейкові вибори. Та ж сама історія і з так званим референдумом була у Херсоні», – зауважив він.

«Херсонщина завжди була українською»

Жителі Херсонщини з часу проголошення незалежності України завжди проявляли свою проукраїнську позицію, каже історик.

Демонстранти з прапорами України йдуть до вантажівок російської армії під час акції проти російської окупації. Херсон, 20 березня 2022 року
фото: AP

«У Херсонській області за незалежність проголосували 90,13% тих, хто брав участь в голосуванні при дуже серйозній явці – 83,4%. Це референдум, який пройшов у 1991 році. Населення Херсонщини висловилося абсолютно на користь підтримки української держави. Згідно з даними всеукраїнського перепису населення 2001 року, українську ідентичність в цілому продемонстрували 82% жителів Херсонської області. Тоді як російську – лише 14,1%. Українську мову називали рідною 73,2% населення області, російську менше чверті респондентів – 24,9%. Це вказує на відновлення природного балансу, який був порушений якраз попередньою русифікацією радянських часів. Ну от, наприклад, якщо попередній перепис, ще радянський 1989 року, нам демонструє, що українську мову як рідну вказували 67,7% жителів Херсонської області, російську – 24,9%», – навів дані Петрик.

Він також наголосив на тому, що територія Херсонщини не є історично російською.

Артем Петрик
фото: Артем Петрик/Facebook

«Вона належала до українського історико-культурного ареалу ще від часів Середньовіччя до кінця фактично 18 сторіччя і при відновленні української державності у 20 сторіччі, одразу ж безапеляційно повторюсь, Херсонщина позиціонувалася як частина української держави. І це не викликало жодної дискусії з Москвою у ті часи. Радянська Росія визнавала незалежність Української Народної Республіки, відповідно до «Брестського договору» 1918 року, і зобов'язувалась вивести свої війська за її території та почати переговори про підписання мирної угоди і встановлення державних кордонів. Але дискусії не стосувалися в жодному разі Херсонщини, чи Харківщини, наприклад, а скоріше тих територій, які зараз входять до складу РФ», – нагадав історик.

«Заяви, які обурюють людей»

Речник Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Коваленко називає «фейковим» псевдореферендум, який Росія провела на окупованій частині області і пояснив, чому.

фото: radiosvoboda.org

«У цьому так званому референдумі взяла участь приблизно одна четверта населення Запорізької області. Оскільки до того часу вже чимало людей, це 50-60%, виїхали з тимчасово окупованих територій на підконтрольну Україні територію. По-друге, так званий референдум скоріше нагадував певне опитування, яке проводили під дулами автоматів. Тобто примусове насильницьке опитування, де людей змушувати ставити позначку «так» у питанні щодо можливого приєднання до РФ. Чимало є зафіксованих фактів, як ходили по домівках, зупиняли на вулицях, ринках, магазинах і змушували людей саме голосувати позитивно. Тому що ми розуміємо, що дуже невелика частина українців, які мешкають і нині в окупації, самостійно йшли голосувати до виборчої дільниці. Тому окупанти змушені в такий спосіб зібрати необхідну кількість голосів», – сказав він «Новинам Приазовʼя».

Голова Приазовської селищної ради Мелітопольського району Андрій Солопов каже, що заяви про те, що місцеві жителі нібито підтримали Росію на псевдореферендумі, надзвичайно обурюють людей.

Голосування проходили без міжнародних спостерігачів та забезпечення таємності
фото: AP

«Що відбувалося тоді? Не маючи чітких списків людей, вони для того, щоб забезпечити якусь умовну явку, ходили попід дворами, знаходили людей на місцях роботи, на підприємствах, змушували керівників підприємства надавати списки своїх працівників. Для того, щоб якось там зімітувати виборчий процес. Але як це було насправді? Приходили зі скриньками додому, людину змушували ставити на колінках або на лавочці галочку, перевіряли, де саме людина її поставила, правильно чи неправильно. Це відбувалося під контролем озброєних людей, солдатів РФ. Тобто люди, по-перше, були залякані. По-друге, весь цей виборчий процес, це все імітувалося. Про яке там вільне волевиявлення може йти мова. Однозначно це був псевдореферендум для того, щоб пустити пил в очі світовій спільноті», – сказав Солопов.

З огляду на бойові дії і окупацію Росією частини південних територій України, редакція не може отримати офіційного підтвердження про деякі озвучені свідчення чи незалежно їх перевірити.

«Жодних сепаратистських настроїв»

Соціолог, директор Інституту конфліктології та аналізу Росії Олександр Шульга розповів «Новинам Приазов’я», що, за даними досліджень, на півдні України ніколи не було ознак того, що місцеві жителі хотіли б приєднатися до Росії. Попри те, що політичні симпатії справді могли бути різними.

Олександр Шульга
фото: radiosvoboda.org

«Якщо ми говоримо про південь, вони дійсно дещо відрізнялися. Тому що, наприклад, якщо ми говоримо про якісь питання соціально-політичні, вони дійсно, були більш критично налаштовані до влади. Дещо порівняно менший був рейтинг у влади тодішньої, і Порошенка, і навіть у Зеленського після того, як вже він прийшов до влади та продовж цих кількох років до повномасштабного вторгнення. Але ми не можемо говорити про те, що це були регіони, які жадали й мріяли про приєднання до Росії. Тобто російськомовність або якісь критичні настанови стосовно влади дещо більше, ніж в середньому по країні, не є індикаторами того, що люди хотіли приєднатися до Росії й радо це зробили. Я можу точно стверджувати, що ми не бачили жодних сепаратистських настроїв в жодному регіоні, в тому числі на півдні», – запевнив він.

Після повномасштабного вторгнення й окупації частини півдня жителі цього регіону, так само як і в інших регіонах України, налаштовані на боротьбу проти Росії, додав соціолог.

Люди стоять перед військовими Росії під час мітингу проти російської окупації. Херсон, 13 березня 2022 року
фото: AP

«Очікувати, що на півдні хтось буде хотіти приєднатися до Росії, було б дуже дивно, з огляду на ті руйнування, які сама Росія несе на тому ж півдні, але не лише на ньому. Тим більше, навряд чи люди хотіли, щоб їх так «звільняли», як «звільняли» тисячі сіл і населених пунктів, стертих до фундаментів. Це точно не те, чого хотіли б навіть проросійськи налаштовані мешканці. Все інше – це пропаганда, все інше – це викривлення реальності. Ми з вами маємо говорити з погляду фактів. А факти в тому, що Росія вторглася, це війна. Так, засновки того, що вони вторгнуться і їх тут чекають, в них були, але, як ми побачили, це є викривленням реальності. Попри це, Росія не зупинилася, не побачила, що зробила страшну помилку, і не відкотилася назад, а продовжила напад. Тому, знову ж-таки, об'єктивна реальність тут стикається з викривленою реальністю російської пропаганди і мисленням самого військово-політичного керівництва Росії», – зазначив Шульга.

Політика «малинових піджаків»

В ЄС також відреагували на заяву Віткоффа про російські референдуми, проведені на окупованих територіях. Там наголосили на непохитній підтримці територіальної цілісності України та підкреслили, що псевдореферендуми були повністю сфальсифікованими.

Вчений-американіст, головний науковий співробітник Інституту всесвітньої історії Національної академії наук України Олександр Потєхін вважає, що така риторика з боку посадовців США не матиме успіху.

Олександр Потєхін
фото: radiosvoboda.org

«Визнання ким? Україна ніколи не визнає ці окуповані території російськими. Нам можуть оці, скажімо так, з адміністрації Трампа розказувати оці байки. Але це ж не може мати ніяких практичних результатів. Це несерйозно. Там немає ані стратегії, ані тактики, це якісь «малинові піджаки», – прокоментував він.

Руйнуючи зобов’язання щодо України, Трамп може зруйнувати всю систему міжнародних договорів, від чого Сполучені Штати Америки також постраждають, додав науковець.

«Міжнародне право – це потреба міжнародних відносин. І якщо ти руйнуєш міжнародне право, ти руйнуєш той фундамент, на якому і ти заснований, розумієте. А вони вважають, що можливо все. Але це не так. Навіть міжнародне право потрібне Сполученим Штатам. Руйнування всіх міжнародних зобов'язань США невигідне для США, і це розуміє американський Конгрес», – зауважив він.

  • Держдепартамент США уникнув прямої відповіді щодо слів Віткоффа про окуповані території України. У відповідь на запитання журналістів щодо заяв спеціального посланця Дональда Трампа речниця Державного департаменту Теммі Брюс не стала коментувати позицію напряму. Під час брифінгу 24 березня вона наголосила, що нинішня американська адміністрація не спекулює на питаннях, які обговорюються у рамках конфіденційних дипломатичних процесів.
  • Україна не обговорює питання приналежності своїх територій, незважаючи на бажання Росії захопити Херсон і Запоріжжя, заявив президент України Володимир Зеленський на пресконференції за результатами переговорів делегацій України та США в Джидді 25 березня.

Олена Бадюк

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Бои в Курской области: генерал ВСУ рассказал о тактике и угрозах со стороны РФ
TSN
2025-04-01T10:13:34Z
Россияне бешенеют от злости: Пугачева вернулась с новыми с песнями о войне
Comments UA
2025-03-31T20:48:28Z
"Время больше не работало", - женщина, которая была мертвой 24 минуты, рассказала об ощущениях
Новости Украины
2025-03-31T21:03:37Z
Церковный праздник 1 апреля: что нельзя делать, чтобы не получить проблемы
Telegraf
2025-03-31T21:21:45Z
Курская операция: полковник подвел промежуточные итоги
TSN
2025-04-01T14:13:37Z
"Порядочная галицкая вечеринка": новые скандальные подробности о собрании с групповым сексом
TSN
2025-04-01T14:12:39Z
Мобилизация в Украине с 1 апреля: кто может остаться без брони
Факти ICTV
2025-04-01T13:36:25Z
Самый массовый призыв срочников от диктатора Путина: реакция Украины
Comments UA
2025-04-01T12:27:49Z
Опрос: 55% украинцев не верят в справедливый мир при Трампе
BigMir
2025-04-01T14:06:08Z
Замучили известного композитора и поэта
Gazeta UA
2025-04-01T02:39:18Z
В Киеве заметили авто с "божественным" номером
Апостроф
2025-04-01T10:48:34Z
Россия обвиняет Украину в новых обстрелах: что известно
Comments UA
2025-04-01T10:00:36Z
Солдат на Львовщине сбежал в СОЧ из-за болезни матери: как его наказал суд
TSN
2025-04-01T14:13:37Z
Мужчина приехал на отдых и получил повестку: что он сделал и как избежал мобилизации
TSN
2025-04-01T14:13:33Z
Потери РФ и Украины: командир 92-й бригады назвал соотношение
TSN
2025-04-01T14:13:03Z
Как северокорейские бойцы воюют против Украины: командир 92 ОШБр рассказал интересные детали
TSN
2025-04-01T14:13:02Z
В Карпатах заметили "единорога": ученые объяснили, откуда он взялся
TSN
2025-04-01T14:12:36Z
Прогноз погоды в Киеве на 2 апреля: к каким неприятностям нужно готовиться
Политека
2025-04-01T14:00:35Z
Более 51 млн доходов получил глава одной из областей. Что в его декларации
Telegraf
2025-04-01T09:36:51Z
В США ответили, какая вероятность, что в ближайшие три недели наступит прекращение огня
Comments UA
2025-04-01T08:27:15Z
"НАТО уже не работает": появился мрачный прогноз насчет гарантий для Украины
GlavRed
2025-04-01T11:21:03Z
Вспомнили о Вэнсе и "демократии": в США попытались вступиться за осужденную во Франции "подругу Путина"
Telegraf
2025-04-01T00:06:34Z
Эксминистр культуры Ткаченко хочет возглавить правление Суспильного
Комсомольская правда
2025-04-01T14:15:53Z
С фальшивыми дипломами и уголовными делами: как строил карьеру глава одесской "Батькивщины" Дмитрий Жеман
Новости Украины
2025-04-01T14:15:39Z
Одна из стран заявила, что готова стать частью "Коалиции желающих" для безопасности Украины
TSN
2025-04-01T14:13:49Z
США могут потерять интерес к Украине: политолог назвал три сценария развития переговоров
TSN
2025-04-01T14:13:35Z
В МИД России призвали надавить на Киев для преодоления "первопричины конфликта"
Gazeta UA
2025-04-01T14:13:15Z
Боксер по провищу "Успех" умер во время боя
Telegraf
2025-04-01T09:54:16Z
Бывший футболист "Динамо" неожиданно поддержал Россию
ZN UA
2025-03-31T22:57:52Z
Озвучена реакция УАФ на информацию о натурализации легионера Шахтера
Корреспондент
2025-04-01T11:24:20Z
Президент Федерации Украины по прыжкам в воду Игорь Лысов: Нам есть с кем идти на Олимпиаду
Комсомольская правда
2025-04-01T13:40:38Z
Атлетико – Барселона: где смотреть ответный матч полуфинала Кубка Испании
Факти ICTV
2025-04-01T13:16:38Z
Впервые в Украине: воины с ампутациями вышли на профессиональный боксерский ринг. ВИДЕО
Новости Украины
2025-04-01T13:13:26Z
"Я не буду врать": россиянка сделала заявление, когда получила новое гражданство
Comments UA
2025-04-01T13:12:45Z
В Киеве в честь Центра спецназначения "Омега" был проведен всеукраинский турнир по самбо
Знай
2025-04-01T12:58:12Z
Жена футболиста сборной Украины поразила формами в купальнике
Telegraf
2025-04-01T12:57:15Z
Чем помыть краны, чтобы сверкали, как новые: эффективные методы, о которых мало кто знает
TSN
2025-04-01T12:13:34Z
Последний шанс спасти свою сладкую жизнь: рецепт тех самых легендарных пряников с глазурью
Знай
2025-04-01T06:51:33Z
В Италии спустили на воду два уникальных арктических корабля со стали украинского Метинвеста
TSN
2025-04-01T13:06:58Z
Гороскоп на 2 апреля: контролируйте мысли - это сохранит энергию
Новости Украины
2025-04-01T12:57:29Z
Как надолго сохранить творог свежим: такую температуру выставляют в ресторанах
TSN
2025-04-01T12:12:31Z
Избегайте тем о политике и религии: аргентинка раскрыла особый секрет долголетия
Gazeta UA
2025-04-01T12:03:30Z
Посевный календарь на апрель 2025: что делать в саду и на огороде
VGorode
2025-04-01T10:24:23Z
Ракам не стоит гнаться за всем, а Скорпионам нужно заботиться о балансе: гороскоп по картам Таро на 1 апреля 2025 года
TSN
2025-04-01T10:13:52Z
Как вернуть к жизни черствый хлеб: даже пахнуть будет, как свежий
TSN
2025-04-01T10:13:30Z
Швейцария назвала сумму заблокированных активов России
Корреспондент
2025-04-01T14:00:29Z
Все ФОПы должны обязательно оплатить 5280 грн: какие сроки
Фокус
2025-04-01T13:57:22Z
Сможет ли Данилов прожить на 5 тысяч в месяц? Искусственный интеллект показал интересные расчеты
Telegraf
2025-04-01T13:15:49Z
Финансовый гороскоп на среду 2 апреля: эти знаки зодиака рискуют остаться без копейки
Знай
2025-04-01T13:12:43Z
Стоимость атомной энергетики Украины может оцениваться в $100 млрд — эксперт
BigMir
2025-04-01T13:09:12Z
Подорожание хлеба в Харькове: украинцам показали, как изменились цены
Политека
2025-04-01T13:00:23Z
Биткоин на распутье: рост или новый спад
Лига
2025-04-01T12:51:40Z
Эксперт: Засушливость в Украине приобрела устойчивый характер
ZN UA
2025-04-01T12:01:58Z
Wi-Fi от Starlink начал работать в 50 раз быстрее, чем раньше: кто может пользоваться
Фокус
2025-04-01T11:57:03Z
В Киеве нетрезвый мужчина стрелял в больнице
Gazeta UA
2025-03-31T19:57:45Z
Авиаудар по общине в Запорожье: количество пострадавших возросло. ФОТО
Новости Украины
2025-04-01T02:45:10Z
В Газе в "братской могиле" найдены тела 14 пропавших гумработников
Корреспондент
2025-04-01T14:15:38Z
За $5000 "легальное" пересечение границы: в Закарпатье пограничника поймали на взятке
TSN
2025-04-01T14:12:57Z
В Харькове мужчина требовал от бывшей жены секса: его наказали
TSN
2025-04-01T14:12:54Z
Женщина привлекла уголовников, чтобы получить $300 тыс. от бывшего
Корреспондент
2025-04-01T14:12:14Z
В Австрии четверо украинцев погибли в ДТП
Корреспондент
2025-04-01T14:12:03Z
Ужасная трагедия в Словакии: медведь смертельно напал на мужчину возле его дома
Comments UA
2025-04-01T13:48:51Z
В России челябинский депутат "случайно" застрелился из собственного ружья
Фокус
2025-04-01T13:36:12Z
"Женщину трогают за грудь, мужчину хватают за пах": Metal Gear Solid Delta: Snake Eater получила взрослый возрастной рейтинг
GameMag
2025-03-31T19:46:10Z
Научный прорыв позволит долететь до Альфа Центавра: что сконструировали ученые
Фокус
2025-04-01T11:10:57Z
Осторожно, апрель 2025: опасные дни, которые могут перевернуть вашу жизнь
Знай
2025-03-31T19:30:00Z
Выявлена шокирующая эволюция человеческого ануса: что выяснили ученые
TSN
2025-04-01T14:13:15Z
Передпосівний компактор BEDNAR SWIFTER SE 12000 вже працює на полях Тернопільщині
AgroNews
2025-04-01T14:09:51Z
Лучшие гаджеты 2025 года: смартфоны, ноутбуки, колонки и даже экзоскелет
Фокус
2025-04-01T13:57:37Z
WhatsApp вносит неожиданные изменения, которые позволяют приложению контролировать все
Фокус
2025-04-01T13:49:31Z
Прямая трансляция презентации новой консоли Nintendo Switch 2 — продлится 1 час
GameMag
2025-04-01T13:43:15Z
Позволяет говорить: имплант мозга превращает мысли в речь
Факти ICTV
2025-04-01T13:34:52Z
Старческих заболеваний можно избежать благодаря этим трем видам сыра
Comments UA
2025-04-01T14:13:24Z
В каком виде полезнее всего есть чеснок: запомните, если заботитесь о здоровье
TSN
2025-04-01T14:13:13Z
Как и для чего белить деревья известью с медным купоросом
TSN
2025-04-01T14:12:04Z
Действительно ли человечество тупеет? Что говорят ученые о всемирном падении IQ
ITC
2025-04-01T14:09:05Z
Ученые предложили создавать запасные человеческие тела, чтобы потом их есть
Comments UA
2025-04-01T13:54:44Z
Фольга, уксус и шерсть: как заставить одежду больше не электризовать
Знай
2025-04-01T13:51:06Z
Постоянно подгибаете одну ногу: о каких проблемах со здоровьем сигнализирует привычка
Comments UA
2025-04-01T12:51:40Z
Как похудеть к лету: научно обоснованный лайфхак от фитнес-тренера, который следует применить
TSN
2025-04-01T12:13:44Z
В Минздраве опубликовали расширенный список удешевленных лекарств
Корреспондент
2025-04-01T12:03:57Z
Процедура под наркозом: Гвоздева объяснила, что делала в больнице
Факти ICTV
2025-04-01T10:13:15Z
25-летняя известная украинская певица впервые стала мамой и показала новорожденную дочь
TSN
2025-04-01T14:13:30Z
Жена Монатика нежно поздравила мужа с 39-летием и показала его особый подарок
TSN
2025-04-01T14:12:20Z
Наследие живет: Sony показала трейлер фильма «Каратэ-пацан: Легенды»
GameMag
2025-04-01T13:58:49Z
Звезда "МастерШефа" Мартыновская показала подросшую дочь от экс-мужа и нежно поздравила ее с 9-летием
TSN
2025-04-01T13:45:43Z
Совершенно новый день: «Человек-паук 4» с Томом Холландом получил название и дату релиза
GameMag
2025-04-01T12:46:02Z
Ксения Мишина стала жертвой аферистов
Gazeta UA
2025-04-01T12:27:49Z
В Бельгии таки определились, покажут ли пропагандистский фильм "Русские на войне"
Comments UA
2025-04-01T12:24:02Z
Официально: «Человек-паук: За пределами вселенной» выйдет 4 июня 2027 года
GameMag
2025-04-01T11:58:53Z
Штраф за красные указатели поворота 2025: размер и когда накладывается
Факти ICTV
2025-04-01T11:33:42Z
Сколько стоит самая дешевая страховка на авто в Украине в 2025 году и почему выросли цены
Факти ICTV
2025-04-01T10:42:48Z
Муж Маркаровой открыл очередную фирму в США, а посол купила TOYOTA SEQUOIA
Апостроф
2025-04-01T10:33:08Z
Skoda до премьеры рассекретила новый спортивный электрокроссовер: "сотка" за 6 секунд
Знай
2025-04-01T07:51:51Z
Льюис Хэмилтон и София Вергара расстались
Корреспондент
2025-04-01T06:33:25Z
Альтернатива CX-5: Mazda анонсировала недорогой электрокроссовер
Фокус
2025-03-31T16:06:41Z
Toyota не успевает за спросом на собственные гибриды
Корреспондент
2025-03-31T15:03:58Z
BYD строит мегафабрику размером с город
Корреспондент
2025-03-31T14:42:49Z
На украинский рынок вышел более мощный конкурент Mercedes-AMG G63 от Land Rover
Фокус
2025-03-31T12:51:24Z