MY.UAНовини
Експерта можна ошукати, поліграф — ні: як силовиків, екс-полонених та чиновників тестують на "детекторі брехні"
Експерта можна ошукати, поліграф — ні: як силовиків, екс-полонених та чиновників тестують на "детекторі брехні"

Експерта можна ошукати, поліграф — ні: як силовиків, екс-полонених та чиновників тестують на "детекторі брехні"

Поліграф в руках професіонала дозволяє розкрити особистість

Поліграф, або ж як прийнято називати цей прилад в народі — детектор брехні, в умовах повномасштабної агресії, коли фейки є звичною справою, стає важливим інструментом з'ясування істини. Його широко використовують спецслужби, військові, правоохоронці, розвідники і, звісно ж, приватний бізнес. Втім, за словами президентки Всеукраїнської асоціації поліграфологів Тетяни Морозової, насправді не існує "чарівного" приладу, який запалює лампочку, якщо людина бреше. Вся суть в "пілоті" цього технологічного "боліду", яким є поліграфолог. Саме він відрізняє правду від вигадки.

В інтерв'ю "Телеграфу" експерт розповіла скільки коштує і як працює сучасний поліграф, хто його використовує в Україні і, звісно ж, чи можливо ошукати прилад, якщо підготуватися до тестування.

"Поліграф — пристрій, а не мета"

— Пані Тетяно, почнімо з азів. Поясніть що таке поліграф і як він працює? Це все ж таки детектор брехні чи детектор хвилювання?

— Поліграф дійсно не є детектором брехні. Він фіксує фізіологічні реакції людини, які виникають у неї на психологічні стимули: на слова, схеми, малюнки, фотографії, речові докази тощо. І коли ми пред'являємо цей стимул, то по суті фіксуємо впізнаваність чи невпізнаваність його нервовою системою. Якщо у вас спитати про те, чи бачили ви якусь річ, то тут питання стоїть про впізнаваність. А коли йдеться про якусь подію, то вона обростає низкою емоційних факторів. І це не тільки тому, що памʼять людини завжди емоційно забарвлена. Причетні можуть боятися викриття, непричетні — безпідставного звинувачення у тому, чого не робили.

Наприклад, вас підозрюють у вчиненні злочину. Ви занурені в цю проблему і, безумовно, самі слова "вкрав", "вбив" вже будуть викликати емоційне реагування. Але у когось ця реакція буде відбуватися тому, що він дійсно вкрав, вбив, а у когось тому, що людина боїться бути звинуваченою в тому, що не вчиняла. А хтось просто віруюча людина і для неї "вкрав" і "вбив" це в принципі хвилююче питання. Тобто немає приладу, який ви підключите до людини і скажете, що ось тут вона сказала неправду.

— Відтак, ключову роль, наскільки я зрозумів, відіграє саме особистість поліграфолога: професійність, досвід, навички?

— Саме так. Величезну роль. Поліграф — пристрій для досягнення мети, а не кінцева мета. Викрутка сама по собі нічого не викрутить до тих пір, поки не потрапить до рук майстра. Всі сучасні прилади дозволяють поліграфологам досягати мети. Інша справа, що поліграфолог може не досягнути рівня свого поліграфа. Таке буває.

Як стати поліграфологом

— Які показники на тілі людини вимірюють сучасні поліграфи?

— Насамперед — електрошкіряна активність. Це канал, який фіксує електропровідність і опір шкіри. Також канали дихання, виміру центрального кровообігу (американці називають його кардіоканалом), канал периферійного кровообігу, який дозволяє побачити прибуття крові в периферійні судини, тобто в пальці. Канал тремору, який фіксує несанкціоновані рухи людини, коли всупереч інструкціям поліграфолога вона починає сіпатись. Це основні канали, а далі можуть бути додаткові в залежності від комплектації: додаткові канали тремору, мікрофон (як в українському поліграфі), тощо.

— Скільки ж коштує такий апарат?

— У вільному продажі, без передумов (на кшталт, вивчися у нас і ми тобі дамо знижку на поліграф у пару сотень доларів), український прилад "Рубікон" коштує 3 900 доларів. Шестиканальний американський "Axciton" близько 7 тисяч доларів. Є і дорожчі, наприклад американський "Lafayette" буде коштувати вже 10 тисяч доларів.

— Як і де вивчитись в Україні на поліграфолога? Наприклад, я бачив в мережі рекламу різноманітних приватних курсів. Такі курси це Ок?

— В 2009 році Національна академія СБУ отримала від МОН першу ліцензію на підготовку поліграфологів. До того в Україні не було вищих навчальних закладів, де б готували поліграфологів. Більше ніхто цієї ліцензії не отримував, адже їх відмінили. Вишу тепер достатньо мати ліцензію на підготовку спеціалістів за визначеним напрямком: "держбезпека", "психологія" і в рамках цієї спеціальності (якщо у вас є фахівці) відкрити напрям післядипломної підготовки спеціалістів-поліграфологів.

Приватні курси мого Центру експертних досліджень Тетяни Морозової — абсолютно офіційні, адже ми працюємо з Одеським національним університетом імені І.І. Мечникова. Це дає слухачам гарантію що наші заняття чітко відповідають затвердженій університетом програмі та у підсумку вони отримають документ про одержану освіту у державному вищому навчальному закладі.

Є й інші приватні курси. Частина з них не має договорів з університетами й видає документи, надруковані на звичайному принтері. Частина має договори із приватним вишем, який, будучи орієнтованими на заробіток, не так ретельно контролює діяльність викладачів, не переймається репутаційними втратами. Наприклад, у їхній навчальній програмі може бути вказана денна та дистанційна форма освіти, а насправді вони працюють онлайн: замість дистанційного ретранслювання лекції, що проводиться тут і зараз визначеним викладачем за визначеною навчальною програмою, тематикою, продають нарізки відео. Ті нарізки навіть по часу елементарно не дотягують до заявлених щоденних трьох лекційних чи семінарських занять. Це профанація, а не навчання. Або простіше — продаж документу полігафолога.

— Як довго треба вчитися на поліграфолога ну і скільки потім можливо заробляти?

— Вчитися поліграфолог повинен щонайменше місяць. Йдеться про аудиторні години і чотири повноцінних тижні.

Щодо зарплатні… Є дуже багато реклами, що поліграфолог заробляє 50 тисяч гривень. Та ніхто цього не зможе гарантувати. Це дуже умовна сума. Є поліграфологи-початківці, які працюють за 20-30 тисяч гривень на місяць, а є їхні однокурсники, які працюють за 80 тисяч гривень.

Тут також потрібно розуміти, що за тими грошима криється. Якщо ви потрапили в "раби" (а є у нас такі фірми "рабовласників"), то щоб заробити ті 50 тисяч гривень потрібно кожного дня тестувати не менше шести людей. При допустимих у день двох-трьох тестуваннях. Потрапивши у такі "раби" початківець практично не має шансів стати поліграфологом. Він вже навряд чи зможе колись тестувати якісно, бо від початку був орієнтований на швидкість, а не на результат. Йому не зрозуміти, як це: дописати тести для перевірки пояснень людини, уточнення отриманої інформації. Платили ж за кількість, а ось за точність — не платили…

"Поліграфолога можна ошукати"

— Я гадаю, що найпопулярніше запитання до вас — чи можна ошукати поліграф? Та оскільки ми вже з'ясували, що ключова роль в дослідженні у спеціаліста, я сформулюю запитання інакше: чи можна ошукати поліграфолога?

— Безумовно можна. Неправда це ж категорія міжлюдського спілкування. Ви не можете ошукати термометр, але ви можете ошукати медсестру, яка відвернеться і дасть вам змогу маніпулювати.

Поліграф — це апарат, який показує те, що видає ваш організм. А от що ви зробили зі своїм організмом, щоб він видавав саме такі реакції, це вже повинен визначити спеціаліст. Якщо ви готувалися до протидії шляхом викривлення своїх фізіологічних реакцій і досягли вживанням ліків, алкоголю, наркотиків своєї мети, то поліграфолог повинен зрозуміти, що ви перебуваєте в не зовсім адекватному стані. Він повинен зрозуміти, що ви продукуєте ті поліграми, які не підлягають експертній оцінці. За великим рахунком, фахівець повинен на тому моменті зупинитися і не проводити дослідження. Основне завдання поліграфолога — виявити змінений стан людини, який має наслідком появу реакцій, що не підлягають експертній оцінці (незалежно від природи їхнього походження).

Можливо, ви не мали на меті саме протидію, може ви просто не мали можливості виспатися або погано почуваєтесь. Не має значення "чому", але якщо спеціаліст не може зняти у вас реакції, які підлягають експертній оцінці, він повинен припинити дослідження. Однак якщо його погано навчили, він елементарно може цього не розуміти. Якщо він тестує шістьох людей щодня замість двох-трьох, то він може цього просто не помітити.

Так, поліграфолога можна ошукати через низький рівень його професійної підготовки і порушення основних етичних вимог професії, через елементарну втому і втрату уваги.

— До речі, я бачив в мережі рекламу усіляких фармакологічних препаратів, які начебто дозволяють людині ошукати поліграфолога і безперешкодно пройти перевірку. Це працює?

— Ми на першому ж тижні навчання вивчаємо фізіологію вищої нервової діяльності. І до кінця тижня вже всі канали фізіологічних показників поліграфа ми своїм слухачам даємо. Далі люди аналізують реальні поліграми. Помилитися може будь-хто, однак значно частіше роблять помилки ті, кого погано вчили й хто працює в режимі конвеєра.

Сучасний поліграф дозволяє виявити ознаки інтоксикації організму. Фотоплетизмограф, наприклад, дозволяє це виявити. Є канал шкіряної реакції, за нехарактерними ознаками якого зрозуміло, що людина перебуває в неадекватному стані. Ми ж не починаємо тестувати одразу з тих самих тестів, в яких з'ясовуємо істину. Спочатку ми проводимо, так звані, стимульні блоки і на них з'ясовуємо, чи маємо справу з адекватним реагуванням.

— Давайте детальніше для розуміння.

— Ми домовляємось про питання завідомої правди та неправди. Наприклад, я вас спитаю, як вас звати і називатиму різні імена, серед яких буде і ваше. Відповідно до моєї інструкції ви маєте сказати "ні" на всі питання, і на власне імʼя також. Так я зʼясую вашу реакцію на завідому неправду. Далі я вас спитаю, в яке видання ви влаштовуєтесь на роботу? І скажу вам з цього тесту відповідати правдиво. Назву по черзі різні видання. На питання "Телеграф"? Ви повинні будете відповісти мені "так", адже ви йдете на роботу саме в "Телеграф" . Ви кажете правду, але ви дуже хочете потрапити саме в це видання. І коли ви відповідаєте "так" на "Телеграф", у вас буде така ж сама реакція, як і у людини, яка б сказала "ні".

— Чому?

— Тому що для вас це значуще питання в даний момент. А коли у вас немає відповідних реакцій (на завідому неправду, на правдиву відповідь на значуще питання) то я розумію, що ви перебуваєте в неадекватному стані. І я вас допускати до наступного блоку тестування просто не буду. Ця вхідна частина не дає відповіді на питання, які ставить замовник тестування. Вона потрібна тільки для того, щоб з'ясувати адекватність вашого реагування.

"Навіщо довіряти держслужбу тим, хто боїться поліграф"

— Відповідно до українського законодавства, які категорії людей, категорії чиновників, зобов'язані проходити перевірку на поліграфі?

— У нас є закон про ДБР і там є стаття 26, де чітко прописано, що всі працівники ДБР при вході на службу чи роботу, повинні пройти дослідження на поліграфі. Більш того, вони повинні проходити таке дослідження щороку. Наскільки мені відомо, вони ініціювали і зміни в законодавство щодо можливості використання поліграфу при проведенні службових розслідувань. Може ж так статися, що людина, знаючи, що у неї буде тестування на поліграфі, навесні його пройде, а вже влітку буде брати хабарі або вступати з кимось у змову. Тому реально найкращий закон в частині використання поліграфа саме в ДБР.

В законі про Нацполіцію дуже обережно прописано можливість використання поліграфа. Примусу немає.

В законі про Бюро економічної безпеки теж дуже цікаво прописано. Там є категорія службовців, яка зобов'язана проходити тестування, але навіть якщо вона відмовиться, це ніяких наслідків не створює. В ДБР при відмові вас не візьмуть на роботу, а в БЕБ… Ну от така людина, не хоче проходити тестування, але ж вона може бути хороша… Смішно, правда? Особливо в умовах війни. Ну не хоче людина відповідати про звʼязок з ворожими спецслужбами. Подумаєш…

Тільки от питання навіщо нам, українцям, довіряти таку важливу службу людям, які бояться пройти поліграф? Звільніть місце для тих людей, які готові його пройти. Тобі не подобається, ти хочеш мати особисті кордони? Будь ласка! Організуй своє приватне підприємство, плати податки як приватний підприємець, а не отримуй гарантовану зарплату держслужбовця, атестованого співробітника і не проходь поліграф. Особисті кордони бажано оберігати власним коштом, а не коштом платників податків.

В законі "Про розвідку" чітко написано, що люди перед вступом на службу обов'язково повинні пройти психофізіологічні дослідження з використанням технічних засобів. У випадку відмови такі люди не допускаються до наступних етапів. Але вже коли ти вступив на службу, то там немає обов'язковості проходження тестування.

В закон про УДО після повномасштабного вторгнення були внесені зміни й там є обов'язкове проходження дослідження при вступі на службу. Однак там немає щорічних поліграфних перевірок.

Також на початку лютого цього року була прийнята Постанова Кабміну щодо обов'язковості проходження поліграфа для всіх іноземців і осіб без громадянства, які бажають служити у ЗСУ, Держспецтрансслужбі, НГУ.

— Цікаво, а чи є випадки, коли чиновники в судах оскаржували результати перевірок на поліграфі? Таке взагалі буває?

— У 2018 році на конкурсі до ДБР ми провели поліграфні дослідження 943 учасників конкурсів силами 23 спеціалістів. Жодного судового позову там не було, хоча висновки були дуже реальними й ми писали як є. Річ у тім, що у всіх конкурсах і не зазначено, що результати поліграфної перевірки мають визначальний вплив. Вони мають дорадче значення. Рішення все одно приймає комісія. І жодна комісія не напише, що вона відмовила людині за негативними результатами поліграфної перевірки.

— А були випадки у вашій практиці, коли поліграф реально допоміг запобігти призначенню неблагодійних осіб на високі посади?

— Таких було чимало. Навіть поостанньому скандалу, коли затримали одного високопосадовця і він був "сплячим" агентом (в лютому СБУ викрила керівника Штабу Антитерористичного центру СБ Дмитра Козюру, — Ред.) По ньому в принципі були негативні результати поліграфологів, але до них не прислухалися. Тому що вони не мають імперативної сили.

Але поліграф в руках професіонала дозволяє розкрити особистість. Наприклад, ми з'ясовували наявність паспорта громадянина іншої країни у кандидатів. Завжди є й курйозні ситуації, які показують особистість кандидата. Наприклад було таке питання: "Ви вважаєте, що подаватися на конкурс в САП, маючи громадянство іншої країни, аморально?" І людина відповіла на нього "ні". Я попросила пояснити відповідь і він відповів, що це просто не передбачено законом, але ж не аморально…

Або ж ще один кандидат. Я питаю у нього, чи здійснював він якісь правопорушення? Ні! Ну хоч правила дорожнього руху порушував? Ні! Він відповів: "Мене ніхто за це не спіймав! І тим більше не покарав! Я і зараз суджуся з поліцією за штраф і переможу їх у суді!" І це людина претендує на високу посаду…

Тестування полонених та працівників

— А як використовується поліграф в приватних структурах? Що намагається дізнатися бізнес, коли наймає людину на роботу?

— Поліграф дуже органічно доповнює заходи безпеки, або ж заміняє їх. Не на всіх фірмах є служби безпеки, оскільки це немалі витрати. Якщо фірма невелика, то її власник може обмежитися поліграфологом, щоб зрозуміти, кого він бере на роботу.

Що найчастіше з'ясовує поліграфолог? Причини звільнення з попередніх місць роботи. Вони відповідають заявленим, чи ні? Мотивацію працевлаштування в конкретну компанію. Категорії зацікавлених осіб в працевлаштуванні кандидата. Це він сам і його родичі, чи якісь сторонні бізнеси, конкуренти, кримінал? Досвід вчинення кримінальних правопорушень. Наприклад, якщо наймають охоронця для дитини, безумовно, треба перевірити кандидата на предмет нездорової статевої сексуальної зацікавленості щодо неповнолітніх. Це є логічно. Якщо йдеться про бухгалтера, фінансиста, то там обов'язково повинні бути питання про фінансові зловживання на попередніх місцях роботи.

Вже давно ніхто не сподівається на те, що попередній роботодавець розповість правду про кандидата. Чому? Ну, по-перше, люди нерідко дають номери телефонів не реальних минулих роботодавців, а своїх знайомих. По-друге, багато людей розуміють, що даючи невідомій людині негативну характеристику на колишнього свого співробітника телефоном, ти можеш наразитися на судові позови, бо таким чином перешкоджаєш реалізації права людини на працю. По-третє, бізнеси конкурують, і навіть якщо колишній роботодавець на чомусь спіймав співробітника, він залюбки може промовчати про досвід негативної співпраці з тим колишнім співробітником, адже неблагонадійний персонал у конкурента йому врешті решт на користь.

З'ясовують що люди робили на попередніх місцях роботи. Чи крали у господарів няні, гувернантки, покоївки? Чи не збирала людина на попередніх місцях роботи інформацію, чи не передавала її? По блоку залежностей дуже активно питають: алкоголь, наркотики, азартні ігри. Ні для кого не секрет, що люди купують довідки від психіатрів, і щоб цього не було, то тестують і на предмет приховування наявності психічних захворювань, особливо якщо беруть кандидата для роботи з маленькою дитиною.

— Покази під поліграфом, наприклад, у кримінальному впровадженні. Суди приймають такі докази? Яка тут практика?

— У нас дозволений допит з використанням технічного засобу. Але те, про що ви говорите, це інше, це стосується судової психологічної експертизи з використанням комп'ютерного поліграфу. Така експертиза у нас є можливою з 2015 року. До фахівців, які проводять ці експертизи, дуже багато вимог і вони найжорсткіші. Це повинні бути атестовані судові експерти, магістри психології, тому що там значна частина психодіагностичної складової перед суто поліграфним дослідженням.

Минулого року набув чинності державний стандарт технічних умов щодо використання компʼютерного поліграфа при проведенні судово-психологічних експертиз. І зараз на етапі впровадження методика проведення судово-психологічної експертизи з використанням комп'ютерного поліграфа. Сказати, що суди валом беззаперечно приймають такі дослідження в якості доказу однозначно не можна. Жоден доказ не має відповідно нашого законодавства сили наперед встановленого доказу.

Більшість випадків, коли результати типу експертизи з використанням поліграфа не були прийняті в якості доказу, є "експертизами" які проводили люди, котрі не є атестованими судовими експертами. Це люди які самі собі вирішили, що вони є експертами. Але суд їхнього самовпевненого переконання в цьому не сприйняв. Питання звісно до адвокатів людини, яка оплатила роботу тих "експертів". У нас є і державні, і приватні атестовані судові експерти-поліграфологи. Якщо при їх наявності й розумінні наслідків, а саме: високої ймовірності відмови у суді, адвокати йдуть до самозванців, то значить мають якийсь зиск. Ну, або, припустимо, не мають необхідних професійних знань.

— Чув, що звільнених з полону українців, спецслужби також тестують на поліграфі. Про що питають, як відбувається таке тестування і навіщо?

Так, тестують. І люди повинні розуміти, що на це не треба ображатися. Є державні інтереси, є потреби, продиктовані необхідністю забезпечення національної безпеки та боєздатності. Людина у полоні не належить собі, вона живе на межі і під тиском, шантажем, бажаючи вижити, може піти на ті кроки, на які б не пішла у звичайних умовах. У тому числі вона могла дати згоду на вербовку і стати агентом іноземної спецслужби. Хтось після обміну розповість про це сам, хоч і розуміє, що таке зізнання матиме наслідком тривалі перевірки. А хтось промовчить, бо не хоче тих поглиблених перевірок, не хоче бути під підозрою, чи боїться за своє життя та життя близьких. Адже зрозуміло що йому у полоні погрожували наслідками за самовикриття: нікому не цікаво втратити агента, на якого все є, навіть підписана згода про співпрацю. Дослідження із використанням поліграфа допомагає виявити і тих, і інших. Принаймні українська модифікація методики виявлення прихованої інформації дозволяє навіть зʼясувати мотив укриття факту вербовки, якщо таке було, і те, чи все розповіла людина, чи не здає менше, приховуючи більше.

Теги за темою
ГБРтесты
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Єврокомісія пропонує ввести плаваючу стелю цін на російську нафту
iPress
2025-07-11T13:10:24Z
Яку пенсію отримуватимуть українці, що мали мінімальну зарплату
TSN
2025-07-11T13:07:34Z
Нестача страхового стажу: як не залишитися без пенсії
Знай
2025-07-11T13:07:15Z
В Україні обвал цін на малину: пропозиція продовжує зростати
24tv
2025-07-11T13:04:21Z
Чи можна збирати ягоди у лісі в Україні
24tv
2025-07-11T13:04:18Z
Новий метод уловлювання вуглекислого газу може врятувати людство, оскільки втричі дешевший
24tv
2025-07-11T13:04:10Z
Новий графік поїздів на Закарпатті: “Укрзалізниця” запустила тестовий маршрут
Политека
2025-07-11T13:01:52Z
Роль українців у відновленні польської економіки
360ua.news
2025-07-11T13:01:46Z
156,2 млн грн бізнес відшкодував державі за ухилення від податків та «відмивання» коштів — податкова
AIN
2025-07-11T13:01:14Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
В Україні з 2026 року безкоштовно вакцинуватимуть дівчат 12-13 років від ВПЛ
VGorode
2025-07-11T12:40:26Z
Регенерація без хірургії, нова технологія може змінити лікування печінки
360ua.news
2025-07-11T12:04:52Z
Аномальна спека: як вижити, коли термометр зашкалює
24tv
2025-07-11T11:58:33Z
Учені виявили небезпечні метали у вейпах: ними виявилися просякнуті самі пристрої
Фокус
2025-07-11T11:58:12Z
В лікарні "Охматдит" за участі БФ "Шлях сердець" відновили знищене росіянами відділення генетики
24tv
2025-07-11T11:46:27Z
Учені дізналися реальні наслідки відмови від антидепресантів: вони виявилися неоднозначними
Фокус
2025-07-11T11:28:26Z
Що робити, щоб не згоріти на сонці: лікар озвучив головні правила
GlavRed
2025-07-11T11:25:41Z
За борг у 3 тисячі грн забиратимуть ліцензію: в Раді хочуть підняти податки для бізнесу, — нардеп
Фокус
2025-07-11T13:10:55Z
"Лише консультували": у Львівській ОВА пояснили, чому не перевіряла фейкові документи неіснуючої організації
Telegraf
2025-07-11T13:10:20Z
Точицький у Римі обговорив з міжнародними партнерами ініціативи з підтримки української культури
УкраинФорм
2025-07-11T13:10:10Z
ТСК вивчить ефективність НАБУ після низки викриттів і критичних висновків аудиту - нардеп
GlavRed
2025-07-11T13:07:44Z
У Кремлі зробили нову заяву про третій раунд переговорів з Україною
TSN
2025-07-11T13:06:32Z
Рубіо заявив про "високі шанси" зустрічі Трампа та Сі Цзіньпіна
Европейская правда
2025-07-11T13:06:08Z
Буданов оцінив, коли може настати припинення вогню
TSN
2025-07-11T13:04:30Z
Після 10 років в російській тюрмі в Україну повернули політв'язня Андрія Коломійця, – МЗС
24tv
2025-07-11T13:04:28Z
Росія закриває генконсульство Польщі в Калінінграді
Европейская правда
2025-07-11T13:03:59Z
Печерський суд відправив екссекретаря Київради Бондаренка під домашній арешт
ГЛАВКОМ NET
2025-07-11T13:10:50Z
Війська Росії хочуть увійти вглиб Дніпропетровської області на 10 кілометрів, – Буданов
24tv
2025-07-11T12:55:47Z
Схема з «уявними» саджанцями: головний агроном комунального підприємства у Києві отримав підозру
ГЛАВКОМ NET
2025-07-11T12:54:05Z
Обстріл амбулаторії у Білозерці: загинула жінка, троє поранених
УкраинФорм
2025-07-11T12:46:56Z
У Мелітополі ліквідовано п’ятеро окупантів та російську станцію управління військами
ГЛАВКОМ NET
2025-07-11T12:46:48Z
Їхали, наче святкували перемогу: ЗСУ рознесли колону техніки РФ на Лиманському напрямку
Фокус
2025-07-11T12:37:09Z
Кличко назвав «абсурдом і театральщиною» підозри екссекретарю Київради та очільнику транспортного департаменту
Украина Криминальная
2025-07-11T12:34:17Z
Абсурдна територія. Геноцид у Боснії та на Донбасі як норма кремлівської політики
Лига
2025-07-11T12:19:34Z
У тимчасово окупованому Криму оштрафували мусульманську громаду «Eski Qırım»
Детектор М
2025-07-11T12:19:13Z
Над Києвом пролетів літак Ан-124 "Руслан"
Комсомольская правда
2025-07-11T13:07:08Z
Суд ухвалив рішення щодо позову Ілони Гвоздьової про розлучення
24tv
2025-07-11T12:54:53Z
New York Post розмістило на обкладинці фото вбитого росіянами в Україні однорічного хлопчика
УкраинФорм
2025-07-11T12:52:54Z
До використання у ЗСУ допустили український роботизований комплекс «Лютік»
УкраинФорм
2025-07-11T12:43:32Z
Релігієзнавець спрогнозував, скільки парафій залишить Московську церкву після вердикту держави
ГЛАВКОМ NET
2025-07-11T12:40:09Z
Юрій Рибчинський поділився зворушливими спогадами про дружбу з Ігорем Покладом
ГЛАВКОМ NET
2025-07-11T12:30:36Z
Боялася, що сприймуть за секс-працівницю: досвід жінки, яка мандрувала Іраком
24tv
2025-07-11T12:24:33Z
Росіяни збільшили використання різних видів дронів у три-чотири рази - Нацгвардія
УкраинФорм
2025-07-11T12:19:34Z
У Парижі завершився навчальний рік у дітей, які здобували освіту українською мовою
УкраинФорм
2025-07-11T12:13:42Z
3 найновіші кримінальні серіали, які тримають в напрузі та не дозволяють розслабитись до кінця
24tv
2025-07-11T13:10:34Z
Сумку Birkin придбали на аукціоні за рекордні 10,1 мільйона доларів
Комсомольская правда
2025-07-11T13:10:02Z
У Києві попрощалися з композитором Ігорем Покладом
УкраинФорм
2025-07-11T12:40:58Z
Її досі знає кожен: якою була найпопулярніша українська пісня у 2005 році
24tv
2025-07-11T12:28:30Z
Новий директор Молодого театру заявив про підставу з боку Білоуса, якого звільнили через скандал
Фокус
2025-07-11T12:22:38Z
Кондратюк розніс Данилка через російськомовні концерти Сердючки: "Йому до дупи, що гинуть українці"
TSN
2025-07-11T12:16:17Z
Диван зачекає: куди піти у Києві цими вихідними, 12 – 13 липня
VGorode
2025-07-11T12:04:09Z
Вдячні за кожну мелодію, – Зеленський щемливо висловився про покійного Ігоря Поклада
24tv
2025-07-11T11:22:16Z
Найкомфортніше літнє взуття: стильні босоніжки, які сподобаються всім
24tv
2025-07-11T11:16:27Z
Рибалка чи риболовля: як правильно назвати це улюблене літнє заняття
24tv
2025-07-11T13:10:50Z
Пляжний відпочинок в Одесі подорожчав: скільки коштує шезлонг, бунгало, коктейль
Фокус
2025-07-11T12:46:16Z
Де 2 відмінності між хлопчиками, які граються з котом: загадка на 19 секунд
GlavRed
2025-07-11T12:25:38Z
Найзанедбаніше місце на кухні: як ефективно очистити щілину між плитою та стільницею
24tv
2025-07-11T12:18:19Z
Що цікавого подивитися у Київській області? Десять ідей для екскурсії вихідного дня
ГЛАВКОМ NET
2025-07-11T12:10:53Z
Ванна стане стильною і новенькою за 5 кроків: коштуватиме копійки
24tv
2025-07-11T12:04:37Z
Полийте цим гортензію в липні, і вона зацвіте, як шалена
24tv
2025-07-11T11:52:38Z
Ніколи не садіть так моркву: один трюк, який врятує увесь урожай
24tv
2025-07-11T11:52:36Z
Оладки з кабачків з секретним інгредієнтом: записуйте давній рецепт актора Стенлі Туччі
Gazeta UA
2025-07-11T11:49:17Z
Здійснив кілька пострілів та втік: на Тячівщині затримали підозрюваного у замаху на вбивство
Украина Криминальная
2025-07-11T13:10:43Z
В Одесі кількість постраждалих унаслідок атаки РФ зросла до 11
УкраинФорм
2025-07-11T13:01:48Z
Атака дронів по Одесі: кількість постраждалих збільшилася до дев'яти
УкраинФорм
2025-07-11T12:46:20Z
В Одесі внаслідок дронової атаки згоріла стайня, один кінь загинув
УкраинФорм
2025-07-11T12:37:14Z
У Харкові викрили масштабний схрон зброї: російські спецслужби намагалися приховати цей арсенал для своїх диверсійних груп
Мій Харків
2025-07-11T12:31:32Z
Працівниця банку ошукала клієнтів на понад пів мільйона гривень
InternetUA
2025-07-11T12:25:41Z
Жителька Білгорода-Дністровського вирішила сварку за допомогою розчинника та запальнички
Украина Криминальная
2025-07-11T12:16:49Z
У Франції зросла кількість потопельників внаслідок аномальної спеки
Европейская правда
2025-07-11T12:16:48Z
Ми побігли до малого й одразу був приліт, – породілля з Харкова про жахливу атаку на місто
24tv
2025-07-11T12:04:09Z
Maserati презентувала у Гудвуді новий суперкар MCPura
AutoCentre
2025-07-11T13:07:49Z
Тепер Nissan Ariya можна орендувати дешевше, ніж базову версію Leaf
Топ Жир
2025-07-11T13:04:07Z
Найпопулярніші електрокари в Україні: які автомобілі найчастіше обирають українці в різних регіонах
Фокус
2025-07-11T12:46:23Z
Новий MITSUBISHI L200: дизайн і комплектації в офіційного дилера
AutoGeek
2025-07-11T12:31:51Z
IVECO Bus презентує компактні автобуси на біометані та електротязі
AutoCentre
2025-07-11T12:08:20Z
На дорогах України помітили нові Гелендвагени з номерними знаками МНС
Топ Жир
2025-07-11T12:00:56Z
Власники Cullinan можуть персоналізувати свій позашляховик без відвідування Mansory
Топ Жир
2025-07-11T11:48:31Z
Lexus, що змагається з Ferrari, з’явився на підйомі в Гудвуді
Топ Жир
2025-07-11T11:04:25Z
Zeekr представив гібридного конкурента Rolls-Royce Cullinan
Топ Жир
2025-07-11T10:40:40Z
Чи вигідно запускати рекламу в Facebook для малого бізнесу
24tv
2025-07-11T13:04:33Z
Galaxy S26 Ultra отримає рекордно тонкі рамки й нову камеру
InternetUA
2025-07-11T13:01:50Z
Корея представила першу в історії невидиму сонячну панель: як вона працює
Фокус
2025-07-11T13:01:44Z
У Швеції знайшли незвичайне доісторичне вістря стріли: з чого його зробили
Фокус
2025-07-11T13:01:00Z
На ВДНГ запускається серія наукових дискусій під президентським бортом Ту-134 "Політ думок". Перша тема — штучний інтелект
Детектор М
2025-07-11T12:55:05Z
Google Gemini навчився перетворювати звичайні фото на відео з озвученням: як це працює
InternetUA
2025-07-11T12:46:03Z
Вік 8 млрд років: астрономи виявили найстарішу комету, яка прибула з іншого світу
Фокус
2025-07-11T12:40:08Z
Злиті фото показали новий дизайн iPhone 17 Pro
InternetUA
2025-07-11T12:31:34Z
Українські IT-компанії об’єдналися для етичного розвитку штучного інтелекту
24tv
2025-07-11T12:25:54Z
Один з найбагатших боксерів в історії: які статки в Усика та на чому він заробляє
24tv
2025-07-11T13:04:09Z
Рома продовжила контракт із Свіларом
Football.ua
2025-07-11T12:55:40Z
Луїс Діас хоче перейти до Баварії, а не Барселони
Football.ua
2025-07-11T12:52:20Z
«Більше немає болю». Експерша ракетка світу розповіла про життя без тенісу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-11T12:42:38Z
17-річна зірка українського боксу відбоксує на розігріві реваншу Усик – Дюбуа
24tv
2025-07-11T12:28:43Z
Гендерсон погодив контракт із Брентфордом
Football.ua
2025-07-11T12:28:19Z
Динамо та Вест Бромвіч розійшлися миром в рамках спарингу
1News
2025-07-11T12:25:44Z
Марлон Сантос повернувся до Шахтаря
Football.ua
2025-07-11T12:22:46Z
Олександра Олійникова - у півфіналі турніру ITF в Нідерландах
УкраинФорм
2025-07-11T12:19:38Z