MY.UAНовини
Трамп с недрами и Украина без прав: как Киеву реагировать на новое соглашение, которое продвигают США
Трамп с недрами и Украина без прав: как Киеву реагировать на новое соглашение, которое продвигают США

Трамп с недрами и Украина без прав: как Киеву реагировать на новое соглашение, которое продвигают США

"Ми передали завершений документ про економічне партнерство, який зараз розглядається українцями, і ми сподіваємося […] отримати підписи наступного тижня".

Ця заява міністра фінансів США Скотта Бессента дала публічний старт новому циклу переговорів щодо угоди про українські надра.

Рівно місяць тому, 28 лютого, угода на цю тему вже була готова до підписання.

Після жорстких та емоційних переговорів Україна та США дійшли компромісу щодо цього документа, тож його мали урочисто завірити у Вашингтоні, за присутності двох президентів – але не склалося.

Переговори президентів були скасовані.

Українська команда поїхала з Білого дому у шоці від того, що відбувається, і навіть забула там чемпіонський пояс Усика.

А роздруковані примірники угоди лишилися без підписів.

Тепер Україна знову відчула наслідки тих подій.

Як з’ясувалося, США "викинули на смітник" старі домовленості.

У Дональда Трампа відмовилися від усіх компромісних рішень, узгоджених місяць тому, і запропонували варіант угоди, який є наперед неприйнятним для України.

Він перетинає майже усі червоні лінії, узгоджені перед тим; позбавляє Україну частини суверенітету; суперечить майбутньому членству в ЄС; а також зобов’язує Україну оплатити усю допомогу США минулих років, яку Україна отримувала як безповоротну.

Останній підхід розпаковує скриньку Пандори і неуникно спричинить навалу претензій також від інших держав.

Годі й говорити, що у проєкті немає ані слова про безпекові гарантії.

Нова американська пропозиція є для Києва непростим викликом.

Підписувати угоду в такому вигляді немає сенсу.

Цей крок був би політично самовбивчим для Володимира Зеленського і шкідливим для держави.

На додаток така угода не має жодних шансів бути ратифікованою у парламенті, а без ратифікації вона або взагалі не запрацює, або буде відразу скасована (і це лише погіршить як політичні наслідки для Зеленського, так і відносини з США).

Водночас напряму відмовлятися від її підписання Україна також не може, бо Трамп сприйме це як ще один публічний ляпас, із відповідними наслідками.

Тому єдиний вихід для Києва – не підписувати, але продовжувати переговори.

Не лише затягуючи час, а й сподіваючись на краще.

Зрештою, і досвід попередніх переговорів, під час яких команда Трампа довела свою некваліфікованість, і те, як сформульований новий документ, дає ґрунт також для таких сподівань.

Ця стаття пояснює деталі та наслідки нової пропозиції США.

Історія нової угоди.

23 березня Україна отримала від США перший проєкт нової, великої угоди про розподіл доходів від українських надр.

Цьому передували три тижні паузи, яку взяла американська сторона у переговорах з цього приводу.

Причому під час цього періоду затишшя США кількаразово відповіли відмовою на пропозицію з Києва підписувати вже готову, погоджену угоду.

У перші дні березня було припущення, що у Вашингтоні "в якості покарання" готуються переглянути деякі її умови.

Згодом американські партнери повідомили Київ, що у США вирішили відмовитися від двостадійного підходу (за якого спершу мали узгодити рамковий договір з основними параметрами, а потім – детальну міжурядову угоду) і перейти відразу до фінального документа.

Українські посадовці намагалися переконати Вашингтон, що це хибний підхід; що велику угоду треба буде ратифікувати у Верховній Раді; що краще "їсти слона частинами" – але без успіху.

Документ, який отримала Україна, об’єднав обидва проблемних підходи.

Це дійсно виявилася повноцінна велика угода, на 58 сторінок дрібним шрифтом, що намагається описати усе – від поводження з доходами до правил голосування у двосторонній структурі, який має створити ця угода.

У документі детально описано, як має бути юридично оформлена співпраця України та США, як будуть акумулюватися і витрачатися гроші тощо.

Структура, яку створює цей договір, отримала назву "Американсько-український інвестиційний фонд реконструкції та розвитку" (далі – Фонд).

З боку США його головним учасником має стати Міжнародна фінансова корпорація з розвитку (International Development Finance Corporation або DFC).

Саме DFC робитиме основні призначення у Фонді, керуватиме коштами тощо.

Але ще важливішим є те, що США повністю переглянули параметри та принципи "спільного" управління українськими надрами, майже повністю підпорядкувавши цей процес США.

Правда" розповідала, як у лютому США та Україна змогли знайти компромісні формулювання (деталі – у статті "Піар для Трампа, успіх для України").

Однак ключовим компромісам не знайшлося місця у новому документі.

По суті, угода ґрунтується на найпершому варіанті домовленості, який Скотт Бессент привіз до Києва ще 10 лютого і який Зеленський ще тоді назвав неприйнятним, викликавши перше загострення у відносинах із США.

Борг на $120 млрд та "лічильник" від Трампа.

Найголовніше: велика угода передбачає зобов’язання України компенсувати США вартість усієї допомоги – бюджетної, військової, гуманітарної тощо, наданої "після повномасштабного російського вторгнення в Україну у 2022 році".

Документ зазначає, що сумарну вартість американської допомоги треба буде порахувати і прописати у додатку до договору станом на дату його підписання.

Ця сума отримує статус "Початкового внеску DFC" у Фонд.

Незалежний Інститут Кіля, що моніторить допомогу Україні з боку іноземних партнерів, оцінює допомогу США у 114 млрд євро або $123 млрд.

Більшу частину цієї суми складає військова підтримка, що передбачала оновлення запасів Пентагону (із замовленням нового озброєння американських виробників), передачу надлишкової зброї або ж замовлення нової зброї для ЗСУ, тобто коли кошти лишалися в американській економіці.

Утім, угода не виокремлює різні типи такої "заборгованості".

Це було однією з найчіткіших червоних ліній для офіційного Києва.

Підписання такої угоди відкрило би скриньку Пандори і змусило політиків у європейських державах у пошуках голосів виборців вимагати від України погашення також їхньої допомоги.

Бо "якщо американці можуть, то чому ми – ні".

Це також політично вбило би перспективи списання тих позик, які надали інституції ЄС до українського бюджету.

Словом, згода на такий варіант матиме для держави наслідки неймовірного масштабу.

У Києві свідомі цього.

Тому в лютому під час переговорів щодо рамкової угоди про надра цю тезу вдалося виключити.

Однак тепер вона знову з’явилася у тексті.

Причому навіть посилена: на уряд України накладений обов’язок конвертувати доходи Фонду у долари США і перераховувати їх на закордонні рахунки американської сторони за першим запитом, причому без жодних комісій (інакше ці комісії, податки та збори Україна має також компенсувати).

Гроші для свого функціонування, а також для погашення "пайового боргу" Фонд збиратиме з майбутніх доходів від українських надр – він отримуватиме 50% вартості усіх нових ліцензій, рентних платежів тощо з нових родовищ.

А ще у документі є згадка про 50% доходу держави від інфраструктурних об’єктів, але вона лишилася не деталізованою.

У цьому моменті у США дослухалися до побажань України, що лунали на попередніх переговорах.

По-перше, рента від існуючого видобутку у розподіл не включена (тоді Київ пояснив, що це знекровило би і без того бідний держбюджет).

По-друге, угода передбачає право Фонду реінвестувати всі або частину отриманих доходів у інвестпроєкти в Україні на свій смак, і при цьому Фонд буде отримувати 50% майбутніх доходів держбюджету України від цих інвестицій.

Причому передбачений стимул, щоби Київ не надто затягував погашення: сума компенсації з боку України у бюджет США буде збільшуватися на 4% щороку.

Тобто в України не лише з’являється величезний де-факто борг, якого зараз не існує – на додаток до цього нашу державу "ставлять на лічильник".

Забути про Європу та суверенітет.

Ще під час висвітлення переговорів у лютому "Євро.

Правда" зазначала, що важливою проблемою угоди Бессента стала вимога про те, що компанії з США отримають ексклюзивне право на нову розробку українських надр.

Причому будь-яких – від руди до природного газу.

Лише у разі, якщо якесь родовище не зацікавило жодного американського інвестора, Україна має право пропонувати ліцензію українським та європейським бізнесам (але й тоді 50% вартості ліцензії та ренти йдуть у Фонд).

Це напевно не сумісно ані з існуючими домовленостями України з ЄС, ані з принципами конкуренції у Євросоюзі, до якого Україна прагне вступити.

У "лютневій" версії угоди цю проблему вирішили.

Тепер вона повернулася.

США у новій угоді вимагають право першого розгляду щодо усіх майбутніх інвестиційних проєктів "у сфері природних ресурсів та у сфері інфраструктури".

Лише у разі відмови американських учасників Україна може вести переговори з іншими.

А ще уряд України має розкривати для США усі, у тому числі конфіденційні деталі таких переговорів.

Також Україна має бути юридично позбавлена права робити будь-кому з інвесторів кращу пропозицію, ніж вона робила американцям, протягом року з моменту відмови партнерів з США інвестувати у певний проєкт.

І це – далеко не всі обмеження українського суверенітету.

Нове положення, якого не було у жодному з попередніх проєктів рамкових угод, зобов’язує Україну додавати у ліцензії для компаній, що видобуватимуть "критично важливі копалини", заборону на продаж цих копалин "покупцям, основне місце діяльності яких знаходиться в країні, яку DFC визначає як стратегічного конкурента США".

Зважаючи на чинне торгове та політичне протистояння США з Європою, є значний шанс, що Євросоюз буде визначений конкурентом Америки (зрештою, це так і є).

Для України, яка прямує до членства в ЄС, заборона торгівлі з ЄС є безглуздям – утім, автори угоди не переймалися такими речами.

Хоча найбільшим обмеженням суверенітету є те, що у запропонованому тексті уряд України взагалі не матиме впливу на роботу Фонду та його рішення (які для України можуть мати критичну вагу).

Генерального партнера, який операційно керуватиме Фондом, DFC призначатиме одноосібно.

У правлінні Фонду більшість матимуть представники США, і їхніх голосів буде достатньо для ухвалення рішень, незалежно від позиції представників України.

І навіть двох українських членів правління, у яких лишається можливість хіба що намагатися зірвати кворум – Київ не може призначити за своїм бажанням.

Українські кандидати мають пройти схвалення з боку DFC.

На цьому фоні не дивно, що Фонд, який де-факто фінансуватиме лише українська держава за рахунок бюджетних надходжень від надр та інфраструктури, юридично більше схожий на американську організацію.

Навіть податки він платитиме у США, а не в Україні.

А для будь-якого оскарження дій звертатися Україні доведеться у суд Нью-Йорка.

Бізнес, а не держава.

58-сторінковий проєкт, надісланий урядом США до уряду України, має важливу подібність до усіх попередніх проєктів угоди про надра, що надходили до Києва у лютому: з тексту очевидно, що його автор або автори геть не розуміють, як працює державна машина, якими є принципи міжурядових угод тощо.

Текст написаний як проєкт комерційної домовленості, до якої держави не долучені.

Достатньо згадати, що автори цього документа знову "забули" про потребу ратифікації договору у Верховній раді (хоча Київ попереджав про це Вашингтон після того, як там вирішили готувати відразу велику угоду, в обхід стадії меморандуму).

А це – вимога, яку просто неможливо обійти.

Без ратифікації ця угода не матиме законної сили.

Або яскрава деталь, що ілюструє якість документа: згадка про сумісність з Конституцією і міжнародними зобов’язаннями держави.

У лютому США погодилися на те, що майбутня велика угода про надра має врахувати зобов’язання України перед іншими партнерами та майбутні зобов'язання України у рамках вступу до ЄС.

Однак тепер у текст увійшла протилежна норма: з неї виходить, що не угоду треба адаптувати до вимог ЄС або Конституції, а навпаки, Україна дає США гарантію, що угода про надра в її чинному вигляді не призведе до конфлікту з іншими законами та зобов’язаннями і до проблем DFC через це.

До слова, з тексту угоди можна зробити припущення, що цей проєкт для уряду США писали фахівці американської юридичної компанії Arnold & Porter.

У тексті проєкту угоди між США та Україною раптом з’являються їхні дані: для зворотного зв’язку пропонується писати партнерам Грегорі Гаррінгтону та Крістоферу Вілотту.

У їхніх портфоліо дійсно немає згадок про роботу з міждержавними/міжурядовими угодами (хоча навіть брак досвіду не виправдовує проблеми з якістю документа).

Та це все лірика.

Головний висновок: угода у цьому вигляді має нуль шансів на ратифікацію.

Про її небезпечні довгострокові наслідки для України вище вже написано багато, але на додаток до державницьких міркувань, важать і політичні.

Неможливо буде набрати 226 депутатів, готових поставити на собі ярлик тих, хто схвалив кабальну для України угоду (а це буде, без перебільшення, пожиттєва ганьба).

Та й президент навряд чи дасть згоду на підписання такого документа – з аналогічних міркувань.

На додаток Володимир Зеленський є заручником обіцянки, яку він неодноразово давав – що він не підпише угоду про надра, якщо у тій не буде конкретних гарантій безпеки України.

А їх там немає і за поточного дизайну документа не має бути, бо DFC – це не Пентагон.

Фінансова структура у складі уряду США не надає безпекових гарантій.

Усе це ставить Україну перед непростим вибором, і у цій ситуації важливо не схибити.

"Підписати не можна відмовити".

Хай де поставити кому у фразі, наведеній вище – це буде поразкою для України.

Схвалювати кабальну для України угоду – неприйнятний варіант.

Але й відмова Трампу щодо угоди про надра матиме для України відчутні негативні наслідки.

По-перше, після подій 28 лютого в Овальному кабінеті до України у США є особлива підозра, від нас чекають неприйнятних дій та скандалів.

А зважаючи на те, що Зеленський особисто багато разів заявляв про бажання підписати "мінеральну угоду" – зараз його пряма відмова буде сприйнята саме як неприйнятні дії, як ознака ненадійності українських партнерів.

По-друге, навряд чи потребує детального обґрунтування, що як не сам Дональд Трамп, то певні люди навколо нього ставляться до нашої держави з неприхованою неприязню (достатньо згадати численні заяви того ж Джей Ді Венса) і будуть лише раді використати такий демарш України як формальний привід для її "покарання", а також для того, щоб виправдати це "покарання" в очах американського суспільства.

На жаль, інструментів для цього у чинної адміністрації вдосталь – це і призупинення військової допомоги та розвідданих, і ще жорсткіші заходи – від ліцензійних обмежень на зброю до змін не на нашу користь у діалозі з Росією.

На жаль, моральних або ціннісних обмежень щодо цього у чинної адміністрації немає – цього треба бути свідомими.

Так, настільки ганебна пропозиція договору від США заслуговувала би на тверду відмову, але це не дасть нам плюсів.

І навіть європейські партнери не підтримають такий крок.

Європа хоч і почала "оживати" та перебудовувати свою оборонну галузь – але там розуміють, наскільки сильною досі є залежність від США.

А тому українське керівництво, передусім Зеленський, раз за разом отримують від партнерів рекомендацію уникати сварок з адміністрацією Трампа, навіть коли вона поводиться обурливо і невідповідно реаліям.

Тож повідомити американцям, що за такого розвитку подій ми більше не зацікавлені в угоді про надра – вже не варіант.

І у Києві, виходячи з заяв Зеленського, цього свідомі.

У четвер, коли інформацію про деталі угоди розповів депутат Ярослав Железняк, а також документ опинився у деяких медіа і з’явилася його критика – Зеленський перш за все запевнив американських партнерів, щоб вони не сприймали це як "ні" з боку України.

"Я не хотів би, щоб було відчуття у США, що Україна проти в цілому.

Ми показували постійно наші позитивні сигнали", – заявив він у Парижі.

Тягнути час, не відповідаючи ні "так", ні "ні", могло би бути варіантом, але навряд чи спрацює з Трампом.

Чинний президент США прагне швидких дій, і ця історія – не виняток.

Він вже заявив, що хотів би підписання угоди вже наступного тижня.

Це неймовірно стислі строки для такого документа навіть у разі, якби проєкт був належної якості і майже узгоджений – а ми до цього дуже далекі.

За інформацією кількох джерел ЄП, наразі ще не розпочався грунтовний діалог з Вашингтоном щодо нього, хоча минув майже тиждень.

Змінити американський проєкт, прибравши з нього проблемні моменти – теж не варіант.

І не лише через завелику кількість неприйнятних положень.

Нинішній проєкт угоди неприйнятний принципово.

Той текст, який надійшов з Вашингтона, не є проєктом міжурядового договору навіть не за змістом, а за підходом та технікою написання, і його навряд чи можна відредагувати до прийнятного рівня.

Єдиний правильний варіант дій – запропонувати США свій, альтернативний варіант.

Який для цього ще треба написати.

Схоже, що саме цим Україна займається – і саме тому ми досі не відповіли США щодо цього документа.

Зрештою, під час минулого циклу переговорів щодо надр документ кілька разів писали з нуля, доки не дійшли форми, прийнятної для усіх сторін.

Зараз в уряді, за даними ЄП, є на це сподівання.

За словами одного з джерел, наразі стоїть мета повернутися до тих параметрів, що були у меморандумі, готовому до підписання 28 лютого.

"Це бачення України треба викласти у документ, який зрозуміють і американці, і наш парламент", – підтверджує один зі співрозмовників.

Втім, треба бути свідомими й того, що на етапі повного документа така задача може виявитися нездійсненною.

Але іншого шляху немає, треба намагатися.

І навіть якщо зрештою Вашингтон дійде висновку, що спільний знаменник знайти неможливо і від ідеї освоєння українських надр доведеться відмовитися – то цей висновок вони мають зробити самі, а не через відмову українців.

Навіть коли ми знаємо, що угода, яку нам нав’язують, є кабальною та неприйнятною.

Це – нові реалії правил гри з сучасною Америкою і їх доводиться дотримуватися.

Автор: Сергій Сидоренко, редактор "Європейської правди".

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
2 квітня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-04-01T21:06:50Z
Sunday news з Софією Єгоровою! До Перемоги!
FM-TV
2025-04-01T20:51:01Z
Мер Венеції оприлюднив нові подробиці щодо майбутнього весілля Безоса і Санчес
InternetUA
2025-04-01T20:49:55Z
В армію Росії заберуть рекордну кількість осіб: військовий оглядач зауважив важливий нюанс
24tv
2025-04-01T20:45:12Z
Декрет хочуть суттєво скоротити: у МОН запропонували ідею
Telegraf
2025-04-01T20:36:46Z
"Власна справа": майже 300 ветеранських родин отримають бізнес-гранти
Хвиля
2025-04-01T20:36:11Z
Турецькі розробники представили бойові корвети нового покоління класу Hisar
InternetUA
2025-04-01T20:28:19Z
"Контракт 18-24": Уряд розширив виплату 1 мільйона гривень у межах проєкту для Нацгвардії та ДПСУ
Antikor
2025-04-01T20:27:47Z
Ядро ​​бази даних: в автоінспекціях України стався витік сотень тисяч особистих документів
Фокус
2025-04-01T20:03:24Z
Путін випробовує терпіння Трампа на переговорах щодо припинення вогню, — The Hill
Хвиля
2025-04-01T21:33:56Z
Лавров анонсував нові переговори Росії та США
Antikor
2025-04-01T21:30:55Z
Росія передала США перелік «порушень» часткового перемирʼя з боку України
ГЛАВКОМ NET
2025-04-01T21:24:47Z
Зеленський провів важливе засідання Ставки
1News
2025-04-01T21:24:15Z
Незадоволений Путіним: Трамп готує санкції проти тіньового флоту РФ
Фокус
2025-04-01T21:24:09Z
Не проєкт, а підготовка до агресії: Бербок виключила перезапуск Північного птотку-2
Факти ICTV
2025-04-01T21:15:44Z
Про це можна забути? У Трампа скептично оцінили можливість укладення перемир'я в Україні та сказали, хто винен
Telegraf
2025-04-01T21:03:50Z
"Введено режим надзвичайного стану": дрони атакували російський Таганрог, — росЗМІ
Фокус
2025-04-01T20:57:46Z
Росія вирішує долю Молчанова: затриманого пропагандиста Медведчука можуть обміняти
Antikor
2025-04-01T20:45:59Z
Комп’ютерний майстер обдурив чоловіка на 20 тисяч гривень
InternetUA
2025-04-01T21:40:48Z
Кличка звинуватили в системному ігноруванні інформації про порушення на закупівлях
Antikor
2025-04-01T21:21:38Z
Похотливий ексначальник Рівненського ТЦК потрапив у новий скандал
Украина Криминальная
2025-04-01T21:09:44Z
На війні загинув військовослужбовець Артем Бабич із Броварів
Antikor
2025-04-01T21:03:29Z
Карта бойових дій в Україні станом на 1 квітня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-04-01T21:03:27Z
DeepState: ЗС РФ просунулися в Донецькій і Харківській областях
Antikor
2025-04-01T20:54:45Z
Загарбники анонсували будівництво житла в окупованому Сєвєродонецьку
Antikor
2025-04-01T20:39:20Z
ЗСУ змогли відбити позиції на ключовому для Путіна напрямку
Antikor
2025-04-01T20:15:01Z
У Києві оголосили про початок програми Ukraine2EU
Детектор М
2025-04-01T19:36:45Z
Що буде з цінами на бензин в квітні: водіям дали прогноз
GlavRed
2025-04-01T21:27:34Z
Всі ФОПи повинні обов’язково сплатити 5280 гривень ЄСВ
Antikor
2025-04-01T21:24:13Z
Росіяни вдарили по Запоріжжю: загинула людина
ГЛАВКОМ NET
2025-04-01T21:03:36Z
Топовий майданчик для торгівлі NFT X2Y2 вимушений закритись після 3 років роботи
ITC
2025-04-01T20:18:48Z
Компанія Маска просить уряд США звільнити її від мит Трампа
InternetUA
2025-04-01T19:49:29Z
Шмигаль: Європейська комісія перерахувала Україні додаткові 3,5 мільярда євро
Antikor
2025-04-01T19:48:15Z
Квітневі новації для пенсіонерів: кому вдасться отримати підвищення виплат
Хвиля
2025-04-01T19:45:48Z
Кількість мільярдерів у Росії встановила новий рекорд, попри санкції
Telegraf
2025-04-01T19:27:44Z
Пенсіонери отримають надбавку у 2025 році: кому та на скільки підвищать виплати
GlavRed
2025-04-01T19:27:32Z
Нагієв зробив шокуюче зізнання про позашлюбного сина
GlavRed
2025-04-01T21:27:52Z
Довгоочікувані новинки місяця: 10 найцікавіших серіалів квітня
24tv
2025-04-01T20:48:44Z
Не впізнати: путініст Філіп Кіркоров спантеличив своїм виглядом після смерті батька
GlavRed
2025-04-01T20:27:33Z
"Бородавка неприємна": Сумська зізналася, куди зникла її фірмова родимка
GlavRed
2025-04-01T20:27:09Z
"Намагалася зберегти": мовчунка Стоцька приголомшила схожою на Кіркорова донькою
GlavRed
2025-04-01T19:27:31Z
"Відлуння складних часів": Наталія Могилевська показала обличчя без макіяжу
GlavRed
2025-04-01T19:27:25Z
"Я боюся": Кошовий розповів, як скинув вісім кілограмів
GlavRed
2025-04-01T19:27:18Z
Що дивитися на Netflix у березні: 6 захопливих фільмів та серіалів, які не можна пропустити
24tv
2025-04-01T19:21:17Z
Як виглядати молодше в 50+ років: стиліст розповів, як не перетворитись на "бабусю"
GlavRed
2025-04-01T18:27:43Z
Що посадити поруч з огірками, щоб захистити від спеки: найкращі рослини-сусіди
Gazeta UA
2025-04-01T21:09:08Z
Це смачніше за популярні газовані напої: рецепт березового соку з цукерками
24tv
2025-04-01T21:00:03Z
Нізащо не робіть цього з кухонним столом: привернете в дім бідність
24tv
2025-04-01T19:54:58Z
Ваша паска буде найгарніша: готуємо глазур без яєць з переможницею "МастерШеф"
24tv
2025-04-01T19:36:43Z
Це сусідство загубить урожай: які овочі не можна садити поряд із картоплею
Telegraf
2025-04-01T19:15:45Z
Класична шведська страва на кожен день: ці соковиті кульки замінять вам всі відбивні та котлети
Telegraf
2025-04-01T19:09:11Z
Як почистити аератор змішувача: покрокова інструкція
24tv
2025-04-01T19:06:15Z
Коли краще приймати душ – вранці чи ввечері: експерти дають відповідь, і вона таки дивує
24tv
2025-04-01T19:00:31Z
Вишукані парфуми, які пахнуть ваніллю: цей аромат неможливо забути
24tv
2025-04-01T18:39:35Z
Атлетіко — Барселона: прогноз букмекерів на матч Кубка Іспанії
Football.ua
2025-04-01T21:31:19Z
Дубль і асист Усмана Дембеле врятував ПСЖ від ганебної поразки Дюнкерку на шляху до фіналу Кубка Франції
Football.ua
2025-04-01T21:21:30Z
Називала його «героєм»: Донька окупанта візьме участь у чемпіонаті Європи з боротьби
Antikor
2025-04-01T21:12:12Z
Емполі у дебютному старті Коваленка зазнав нищівної поразки від Болоньї в першому акті 1/2 фіналу Кубка Італії
Football.ua
2025-04-01T21:10:11Z
МЮ мінімально поступився Ноттінгем Форест
Football.ua
2025-04-01T21:04:19Z
Баєр Леверкузен сенсаційно вилетів від клубу третього дивізіону за крок до фіналу Кубка Німеччини
Football.ua
2025-04-01T20:58:07Z
АПЛ: Сака відзначив повернення переможним для Арсеналу голом проти Фулгема, Вулвз сильніші за Вест Гем
Football.ua
2025-04-01T20:42:06Z
Якби це могло привести до миру, – Усик відверто зізнався, чи заслуговує Трамп його пояс
24tv
2025-04-01T20:33:37Z
"Гравенберх у порядку, Аліссон тренувався": Слот розповів про кадрову ситуацію перед дербі з Евертоном
Football.ua
2025-04-01T20:25:49Z
На Закарпатті затримали прикордонника за підозрою у отриманні 5 тисяч доларів хабаря
Antikor
2025-04-01T21:15:08Z
У Таганрозі пролунали вибухи, через роботу ППО є наслідки
24tv
2025-04-01T21:00:25Z
У російському Таганрозі прогриміли вибухи: оголошено режим надзвичайної ситуації
ГЛАВКОМ NET
2025-04-01T20:57:22Z
В Кропивницькому від атаки російського дрона помер Володимир Дзюба
Antikor
2025-04-01T20:06:34Z
Удар по Сумах 24 березня: у лікарні помер поранений
1News
2025-04-01T19:39:09Z
Проводили інформдиверсії проти України. СБУ викрила агентів РФ в Київській області
InternetUA
2025-04-01T18:37:00Z
У чоловіка "з Донеччини", який скоїв напад в Амстердамі, підозрюють терористичний мотив
Европейская правда
2025-04-01T18:33:36Z
Прилетіло у двір, – оперний співак шокував, як постраждала його квартира після атаки дронами
24tv
2025-04-01T18:27:57Z
В Ужгороді п'ятикласник приніс до школи підозрілий предмет: усіх евакуювали
24tv
2025-04-01T18:12:35Z
Новий супер'якісний генератор картинок ChatGPT тепер доступний усім користувачам
InternetUA
2025-04-01T21:28:24Z
Перша у світі сенсорна чашка з прогнозом погоди, іграми та ШІ скоро вийде у продаж: ціна не кусається
Знай
2025-04-01T19:51:54Z
У Польщі з'явиться підігрів на покриттях автобанів: як це зменшить кількість ДПТ
24tv
2025-04-01T19:36:32Z
Ядерні міні-реактори в кожну домівку: вчені розповіли, коли ми ними скористаємося
InternetUA
2025-04-01T19:01:00Z
Android-смартфони «шпигують» за власниками: як припинити стеження
InternetUA
2025-04-01T18:28:25Z
Asus та Xbox натякнули на спільний випуск портативної консолі
24tv
2025-04-01T18:18:09Z
Вітряк, що звучить як музика: вітрові турбіни відходять у минуле
24tv
2025-04-01T18:15:41Z
Три типи додатків, що найбільше шкодять смартфону
InternetUA
2025-04-01T17:58:19Z
Проблема досі є: власники OLED-телевізорів розповіли, як вони псуються
InternetUA
2025-04-01T17:27:17Z
Зникнуть болі в шиї та колінах: які пози для сну найкращі
Gazeta UA
2025-04-01T21:39:47Z
Прорив у медицині: США створили ліки, які врятують мільйони життів
Gazeta UA
2025-04-01T20:03:50Z
Жувальна гумка може містити тисячі мікропластикових частинок – дослідження
24tv
2025-04-01T17:15:51Z
МОЗ України здешевлює ліки
360ua.news
2025-04-01T17:12:20Z
Ці 5 горіхів найкорисніші для вашого здоров'я: варто додати їх на тарілку
24tv
2025-04-01T16:21:19Z
Харчові добавки, які не працюють: на що не варто витрачати гроші
24tv
2025-04-01T16:06:48Z
Суперкомп’ютери допомагають розкрити секрети відновлення ДНК
Portaltele
2025-04-01T15:55:54Z
Інвестиції в медицину: Україна та Франція підписали сім угод на €51 мільйон
УкраинФорм
2025-04-01T15:07:12Z
Жінка раптом заговорила після 18 років мовчання: яка технологія допомогла
Фокус
2025-04-01T14:30:15Z
Лише 495 вироблено цих автомобілів від Ford, а цей має трохи більше 2 тисяч миль на одометрі
Топ Жир
2025-04-01T21:15:58Z
У першому кварталі седан став другим за популярістю моделлю Hyundai
Топ Жир
2025-04-01T20:45:04Z
"Мене веселить, коли люди дивуються": Білл Гейтс назвав своє улюблене авто
24tv
2025-04-01T20:33:13Z
Непристебнутий ремінь в авто - чим загрожує водіям та пасажирам у 2025 році
GlavRed
2025-04-01T20:27:59Z
Електромобіль вартістю $41K від Xiaomi: поєднання Tesla Roadster із Lancia
Топ Жир
2025-04-01T20:00:56Z
Ford створює патент на імітацію механічної коробки передач для надання електромобілям почуття «живості»
Топ Жир
2025-04-01T19:30:39Z
Як з’явився найпопулярніший автомобіль-амфібія
AutoCentre
2025-04-01T19:03:00Z
Скільки вартує Rimac Nevera на відкритому ринку: скоро дізнаємося
Топ Жир
2025-04-01T18:45:33Z
Peralta S: Італійські дизайнери представили суперкар майбутнього
Gazeta UA
2025-04-01T18:09:36Z