MY.UAНовини
Ретрофутуризм у кіно та серіалах: «Фолаут», «Той, хто біжить по лезу» та інші
Ретрофутуризм у кіно та серіалах: «Фолаут», «Той, хто біжить по лезу» та інші

Ретрофутуризм у кіно та серіалах: «Фолаут», «Той, хто біжить по лезу» та інші

Ретрофутуризм у кіно та серіалах: від «Бразилії» до «Фолаута»

Наші уявлення про майбутнє весь час застарівають. Тому деякі сміливі винаходи та наукові прогнози з минулого сьогодні викликають лише ностальгічну посмішку. Але це не завадило їм отримати друге життя на кіно- та телеекранах. Тож зустрічайте добірку фільмів і серіалів у жанрі ретрофутуризм: від антиутопії «Бразилія» до постапокаліптичного серіалу «Фолаут». 

Зміст

  • 1 Ретрофутуризм в кіно та його основні піджанри
  • 2 «Смертні машини»
  • 3 «Дикий, дикий Вест»
  • 4 «Ліга видатних джентльменів»
  • 5 «Залізне небо»
  • 6 «Небесний капітан і світ майбутнього»
  • 7 «Шалений Макс: Дорога гніву»
  • 8 «Земля майбутнього: Світ за межами»
  • 9 «Бразилія»
  • 10 «П’ятий елемент»
  • 11 «Фолаут»
  • 12 «Той, хто біжить по лезу»
  • 13 На які ще фільми у жанрі «ретрофутуризм» варто звернути увагу?

Ретрофутуризм в кіно та його основні піджанри

Промислова революція XIX століття зародила віру в науковий прогрес, який неодмінно має вказати людству шлях у щасливе завтра. Так народився футуризм — ідеалізоване уявлення про майбутнє з летючими автомобілями, монорейками, роботами, що приносять сніданок у постіль, і звичними туристичними подорожами на інші планети.

Деякі з цих сміливих фантазій про швидкість, комфорт і нечувані розваги сьогодні стали реальністю. Але більшість з них так і залишились нездійсненними мріями, змушуючи нас відчувати ностальгію, що з часом трансформувалася у ретрофутуризм — фантастичний жанр про майбутнє, яким його бачили з минулого чи яке базується на використанні застарілих в наш час технологій. Різноманітність цих технологій стала причиною появи цілої низки піджанрів ретрофутуризму зі своїми атмосферою та антуражем.

Картина французького ілюстратора XIX століття Альбера Робіди «Похід до опери у 2000 році» (1882)

Стимпанк надихнувся Вікторіанською епохою та зображує альтернативне майбутнє, в якому технології використання пари досягли набагато більшого розвитку, призвівши до появи парових роботів і механічних комп’ютерів. 

Дизельпанк відтворює світи, що базуються на технологіях «дизельної ери» 1920-1940-х років. Це не лише двигуни внутрішнього згоряння, але й нуарна естетика тих років з джазом, дирижаблями та крутими детективами з одного боку та зростанням тоталітарних режимів і економічними потрясіннями з іншого.

Атомпанк — це ядерні технології, лампові комп’ютери, мрії про підкорення космосу та боротьба наддержав. Це також ейфорія 1960-х років, коли здавалося, що все можливе, на Марсі ось-ось розквітнуть яблуні, а інженери побудують фотонні зорельоти, на яких людство колонізує планети навколо найвіддаленіших зірок. 

Атомпанк з візуальними мотивами «космічного» дизайну

Атомпанк створив стиль Raygun Gothic з візуальними мотивами сріблястих ракет, краплеподібних автівок і висотних веж, та знайшов яскраве втілення в іграх серії Fallout, де присутні не лише атомні автівки та літаки, а навіть компактні ядерні батареї для живлення вуличних ліхтарів, роботів і деяких видів зброї. 

Кіберпанк відрізняється від інших «панків» своїм песимізмом. А розвиток кібернетики, штучного інтелекту та віртуальної реальності у творах цього жанру відбувається на тлі занепаду, бідності, тотального контролю та домінування корпорацій. Влучно цю особливість описує англійській вираз High Tech, Low Life (високі технології, але низький рівень життя).

Спецпроєкти

Варто зазначити, що ретрофутуристичні фільми можна умовно поділити на два типи. Одні свідомо малюють майбутнє на основі химерного поєднання технологій, як ось, наприклад, «Смертні машини» за романом британського фантаста Філіпа Ріва, де прогрес пішов іншим шляхом після планетарної катастрофи. 

Інші, як культова «Космічна одіссея 2001 року», потрапляють в ТОП фільмів у жанрі ретрофутуризм внаслідок дії невблаганного часу. Річ у тім, що різні технології, особливо комп’ютерні, старіють з різною швидкістю. Тому лампові монітори на борту зорельотів і штучний інтелект з пристроями зберігання на мікроплівках зараз виглядають, як ностальгічний зразок сміливих передбачень, що ніколи не стануть реальністю.

«Смертні машини»

Рік виходу: 2018
Рейтинг IMDb: 6.1

Лише 60 хвилин знадобилося світовій війні, щоб майже знищити все людство та відкинути його у середньовіччя. Через сотні років і наступила ера «Великих хижих городів» — циклопічних схожих на гори парових машин, які рухаються отруєною землею в пошуках ресурсів та продовольства, пожираючи менші міста заради виживання.

Спецпроєкти

І головним серед цих гігантів є Лондон — моторизований мегаполіс на танкових гусеницях 60-метрової ширини та з собором Святого Павла на вершині. Правителі Лондона досліджують артефакти «стародавніх» —  іншими словами, людей XXI століття, щоб розробити таємничу суперзброю та поневолити всю Європу. А зупинити їх може лише дівчина на ім’я Естер Шоу. 

Розібратися у технологіях світу «Смертних машин» — це та ще головоломка. Адже попри те, що місто димить трубами парових двигунів, всередині його їздять звичайні автомобілі, володарі користуються примітивною подобою відеотелефона, а секретна лабораторія проводить експерименти з… розщеплення радіоактивних елементів. 

«Дикий, дикий Вест»

Рік виходу: 1999
Рейтинг IMDb: 4.9

1869 рік, США. Президент Грант відправляє двох свої кращих агентів, щоб розкрити таємницю зникнення відомих вчених. Виявляється, що їх викрав лиходій Арліс Лавлейс, який будує плани вбити президента та розділити країну на окремі частини.

Досягти цієї мети Лавлейс сподівається за допомогою своїх винаходів: парового танка та велетенського механічного павука, озброєного гарматами, кулеметами Гатлінга та вогнеметами. Але Джеймс Бонди XIX століття теж не пальцем роблені: мають в запасі чимало корисних шпигунських гаджетів, щоб покарати злого генія та відновити справедливість.

Стимпанкова комедія «Дикий, дикий Вест» отримала аж 5 антинагород «Золота малина». Але якщо сприймати її як дотепну пародію на всім відомі вестерни, то стрічка безперечно варта уваги. Тим паче, що різноманітні парові технології в ній відтворені справді досить винахідливо.

«Ліга видатних джентльменів»

Рік виходу: 2003
Рейтинг IMDb: 5.8

1899 рік, Велика Британія. Невідомі зухвало грабують державний банк за допомогою найновішого винаходу — танка. Незабаром ті ж грабіжники викрадають німецького розробника цепелінів. Поки світ опиняється на межі війни через взаємні звинувачення європейських держав, Її Королівська Величність викликає на допомогу членів секретної організації, до якої входять відомі літературні герої з надзвичайними здібностями: Капітан Немо, Людина-невидимка, вампірка Вільгельміна Гаркер, доктор Генрі Джекілл та інші. 

Така передумова дає можливість не лише відтворити на екрані ідеї Жюль Верна та інших класиків ретрофутуризму, але й пояснює, чому про всі ці винаходи не відомо широкому загалу. В іншому сюжет нагадує «Дикий, дикий Вест»: суперзлодій також викрадає вчених, щоб створити надзвичайно потужну зброю та захопити світ, але на його шляху стають герої з новітніми технологіями та власними надздібностями.

«Залізне небо»

Рік виходу: 2012
Рейтинг IMDb: 5.9

Чи достатнім був технологічний рівень нацистської Німеччини, щоб побудувати поселення на Місяці? Дехто, мабуть, скаже, що ні. Але прихильники теорії змови про таємну базу СС під кригою Антарктиди впевнено дадуть відповідь «так». Автори «Залізного неба» вирішили їм підіграти та дослідити, як би могла виглядати база гітлерівців на Місяці.

За сюжетом, наприкінці війни німецькі вчені досягли прориву у вивченні антигравітації, та встигли запустити декілька побудованих на її основі летючих тарілок в бік нашого природного супутника. Там фашистські недобитки збирали сили заради вирішального удару по Землі, поки у 2018 році США не направили місію на Місяць. 

Цікаво, що німецькі колоністи якось примудрилися створити велетенський космічний крейсер «Загибель богів», але у розвитку комп’ютерів застрягли на рівні кінця 1940-х. Тому вирішили застосувати для керування своїм найпотужнішим судном обчислювальні потужності звичайного смартфона, який конфіскували в одного з американських астронавтів.

«Небесний капітан і світ майбутнього»

Рік виходу: 2004
Рейтинг IMDb: 6.1

Ви будете сміятися, але це вже третій фільм у стилістиці ретрофутуризму, в якому на початках загадково зникають відомі вчені. Але цим справа не обмежується. Тільки уявіть: над США кінця 1930-х років ширяють зграї невідомо чиїх безпілотників. А вулицями Нью-Йорка під оглушливе ревіння сирен крокують радіокеровані роботи зростом з п’ятиповерховий будинок.

Виявляється, що їх надіслав колишній нобелівський лауреат, а нині людиноненависник і лиходій Тотенкопф. В прихованих від світу ущелинах Тибетських гір він заснував таємну базу, на якій будує свій варіант космічного Ноєвого Ковчега та виношує плани покращити світ, вбивши всіх людей на планеті.

Врятувати людство береться дизельпанковий «дідусь» залізної людини —  небесний капітан Джо Салліван. Цікаво, що свою головну помічницю, журналістку Поллі Перкінс, він, схоже, передав у спадок герою Роберта Дауні-молодшого: і Поллі, і дружину Старка Вірджинію Поттс грає чарівна Гвінет Пелтроу.

Салліван, звісно, не має високотехнологічного костюма, але в нього є винищувач, який може робити досить… гм… дивні речі, які не під силу навіть новітнім F-47. Наприклад, може пікірувати в воду та продовжувати рух, як справжнісінький підводний човен. У фільмі є й інші паралелі з всесвітом Marvel. Насамперед героїня Анджеліни Джолі, яка подібно до Ніка Ф’юрі з «Месників» теж має летючий авіаносець і втратила одне око.

«Шалений Макс: Дорога гніву»

Рік виходу: 2015
Рейтинг IMDb: 8.1

Ідея дизельпанка, в центрі якої знаходяться важкі та шумні двигуни, що приводять у рух потужні механізми, отримала ідеальне втілення в постапокаліптичній франшизі про героя-одинака Макса Рокатанського, який намагається виживати в жорстоких австралійських пустелях.

Історія у світі «Шаленого Макса» пішла альтернативним шляхом, коли після кількох енергетичних криз Австралія опинилася повністю відрізаною від надходжень палива. Внаслідок цього повсюдно відбулися бунти, уряд був знищений, а владу захопили дикі банди, що пересуваються мотоциклами чи саморобним транспортом.

«Земля майбутнього: Світ за межами»

Рік виходу: 2015
Рейтинг IMDb: 6.4

«Коли я був дитиною, майбутнє уявлялося мені зовсім іншим», —  каже герой Джорджа Клуні на перших хвилинах фільму. Що це, як не основний лейтмотив ретрофутуризму? За сюжетом, наприкінці XIX століття видатні винахідники та мрійники Жюль Верн, Нікола Тесла, Томас Едісон та інші заснували таємну організацію «Плюс Ультра».

Об’єднавши власні наукові здобутки, вони вирішили втілити у життя мрію про кращий світ без недоліків сучасного суспільства та збудували в іншому вимірі фантастичне місто майбутнього з роботами, антигравітацією, міжзоряними порталами, та шпилястими хмарочосами, які наче зійшли зі сторінок науково-фантастичних журналів 1960-х років.

У 1964 році великий шанувальник цих журналів, хлопчик Френк Вокер, прибуває на всесвітню виставку до Нью-Йорка, щоб представити на ній ракетний ранець власної розробки. Проте внаслідок низки карколомних подій потрапляє у паралельний світ інновацій, креативності та прогресу зі своїх мрій.

«Бразилія»

Рік виходу: 2018
Рейтинг IMDb: 7.8

Сюрреалістична суміш антиутопії та чорної комедії розповідає історію скромного бюрократа, який живе під постійним наглядом авторитарної держави та, щоб втекти від одноманітності своєї безглуздої роботи, мріє стати героєм у білому вбранні, який самовіддано захищає красунь у біді. 

Одного разу він випадково долучається до розшуків чергового «терориста» та таємничим чином зустрічає ту саму жінку, яку щоночі рятує від лиходіїв у своїх снах. Ретрофутуризм фільму очевидний через його стилістику, в якій домінують машини, людей оточують гнітючі бетонні мурашники, а комп’ютери являють собою дику суміш технічних ідей 1980-х на елементній базі 1950-х.

«П’ятий елемент»

Рік виходу: 1997
Рейтинг IMDb: 7.6

Проблеми звалюються на нью-йоркського таксиста Корбена Далласа просто з неба у вигляді напівголої дівчини Лілу, що вдало приземлилась на його літаючу машину та щось лопоче невідомою мовою. Виявляється, що у руках інопланетянки ключ, зданий захистити Землю від вселенського зла. Але врятувати рід людський самотужки їй не під силу, тому герою Брюса Вілліса доведеться залишити всі справи, щоб вирушити на інший бік галактики та вступити у бій з расою космічних найманців Мангалорів.

Зазначимо, що події фантастичного бойовика Люка Бессона відбуваються у XXIII столітті, яскраві обриси якого з літаючими між хмарочосами тисячами автівок навіяні американською фантастикою 60-х років та французькими коміксами того ж періоду, як то «Валеріан та Лореліна», що став основою ще однієї роботи режисера — фантастичного блокбастера «Валеріан і місто тисячі планет».

Технології у «П’ятому елементі», з одного боку, фантастичні та майже інопланетні, коли дозволяють швидко досягати віддалених зірок. З іншого — повсюдно зустрічаються примітивні кнопкові комп’ютери, пневмопошта та лампові монітори, що натякає на погляд крізь призму графічних романів з минулого.

«Фолаут»

Рік виходу: 2024 —  …
Рейтинг IMDb: 8.3

Фантастичний серіал Amazon Prime Video ґрунтується на однойменній серії ігор та переносить нас в альтернативну версію США, де у 2077 році відбувся глобальний ядерний конфлікт. Події сюжету розгортаються 219 років по тому, коли мешканка «Сховища 33» Люсі змушена вийти на забруднену радіацією поверхню, щоб знайти батька, якого викрали рейдери.

За всіма канонами атомпанка, мікросхеми у світі «Фолаута» так і не винайшли. Тому електроніка доволі примітивна та громіздка. Натомість вибуховий розвиток отримали ядерні технології, які стали доступними у звичайному побуті, та робототехніка, що дозволила створити десятки моделей роботів від кухонних помічників і охоронців до синтів Інституту, яких майже неможливо відрізнити від людей. 

«Той, хто біжить по лезу»

Рік виходу: 1982
Рейтинг IMDb: 8.1

Наріжний камінь ретрофутуризму в кіно, кіберпанкова стрічка «Той, хто біжить по лезу» Рідлі Скотта, заснована на романі «Чи мріють андроїди про електричних овець?» американського письменника та великого візіонера Філіпа Діка. Вона розповідає історію мисливця за головами Ріка Декарда та його завдання спіймати чотирьох синтетичних людей-вигнанців, яких називають «реплікантами». 

Глядачі зустріли фільм доволі прохолодно. З бюджетом $26 млн у прокаті він зібрав $27 млн, половина з яких пішла кінотеатрам. Але, як це буває зі справжньою класикою, «Той, хто біжить по лезу» отримав друге життя у домашньому прокаті. Зараз його називають найкращим фантастичним фільмом в історії та використовують слова «видатний» та «знаковий».

Минуло понад 40 років після прем’єри, а фільм Скотта досі не перестає вражати естетикою кіберпанка, в якій бурхливий розвиток робототехніки та штучного інтелекту поєднується зі злиденністю отруєних міських околиць. При цьому високі технології 2019 року зберегли притаманний ретрофутуризму відбиток уявлень про майбутнє, яким воно бачилось з 1980-х: «пузаті» монітори на основі електронно-променевих трубок, величезні неонові реклами та паперові газети, з яких герой Форда через відсутність смартфонів змушений дізнаватися про новини.

На які ще фільми у жанрі «ретрофутуризм» варто звернути увагу?

Крім вищенаведеного суб’єктивного топу є ціла низка чудових стрічок, з якими варто ознайомитись шанувальникам жанру. P.S. Якщо ви маєте свої варіанти, напишіть нам, будь ласка, у коментарях, але прохання обґрунтувати які саме ознаки ретрофутуризму, на ваш погляд, містить той чи інший фільм.

  • «Електричний штат» (2025)
  • «Оповідки з Кільця» (2020)
  • «Елізіум» (2013)
  • «Безсмертні: Війна світів» (2004)
  • «Ґаттака» (1997)
  • «Темне місто» (1997)
  • «Марс атакує!» (1996)
  • «Суддя Дредд» (1995)
  • «Ракетник» (1991)
  • «Робокоп» (1987)
  • «Втеча з Нью-Йорка» (1981)
  • «Космічна одіссея 2001 року» (1968)
  • «Втеча Логана» (1976)
  • «Зоряний шлях: Оригінальний телесеріал» (1966-1969)
  • «Метрополіс» (1927)
Теги за темою
Кино
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
У Саудівській Аравії помер «Сплячий принц», який провів 20 років у комі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:33:02Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Трамп закликав Сенат скасувати канікули
УкраинФорм
2025-07-20T09:30:41Z
The Times назвало ім'я людини, здатної змусити Путіна закінчити війну
GlavRed
2025-07-20T09:27:03Z
У Білому домі відмовилися від ідеї розірвати контракти зі SpaceX - WSJ
УкраинФорм
2025-07-20T09:18:42Z
У Кремлі прокоментували різку зміну риторики Трампа щодо Путіна і Росії
24tv
2025-07-20T09:15:24Z
Україна не програє у війні, адже Мерц допоміг змінити думку Трампа – Вадефуль
Лига
2025-07-20T09:12:22Z
Російський дрон атакував Чугуїв
УкраинФорм
2025-07-20T09:03:11Z
Канцлер Німеччини прокоментував євроінтеграційні перспективи України
360ua.news
2025-07-20T09:03:05Z
Які три фактори найбільше заважають бізнесу – опитування підприємців
24tv
2025-07-20T09:36:42Z
Більше грошей на комуналку: кому до субсидії додадуть ще 700 гривень
24tv
2025-07-20T09:03:22Z
Єврокомісар шокований небезпекою деяких товарів на Shein і Temu
Европейская правда
2025-07-20T08:58:52Z
Продовження пільгового режиму на імпорт електромобілів не планується - Гетманцев
УкраинФорм
2025-07-20T08:37:27Z
Кусто Агро докупила тракторів та комбайнів
AgroPortal
2025-07-20T08:30:00Z
Зміни для вкладників у вересні: чи будуть менші відсотки за вкладами
24tv
2025-07-20T08:15:54Z
Євроінтеграція України: Гетманцев розказав, як потрібно реформувати податкову систему
ZN UA
2025-07-20T08:15:20Z
На Українській універсальній біржі укладено перші контракти на 100 тонн пшениці нового врожаю
Agravery
2025-07-20T08:15:00Z
Пишний про 18 пакет санкцій: Комплексна ізоляція фінсектору Росії набирає обертів
УкраинФорм
2025-07-20T07:45:54Z
Кельтський гороскоп дерев на 20 липня 2025 року: Тельцям — заспокоєння горобини, Скорпіонам — трансформація тиса, Рибам — натхнення верби
TSN
2025-07-20T09:33:03Z
Температура перевищить норму: в які області України увірветься нереальна спека
GlavRed
2025-07-20T09:27:29Z
Синоптики попередили про грози та град: якою буде погода на Львівщині 20 липня
24tv
2025-07-20T09:09:54Z
Суттєва відмінність: як росіяни змінили тактику штурмів на Лиманському напрямку
24tv
2025-07-20T09:03:47Z
Прогноз погоди у Дніпрі на тиждень з 21 по 27 липня: спека не збирається відступати, якою буде температура повітря
Политека
2025-07-20T09:01:24Z
В Україну 21 липня повернеться сильна спека, у деяких областях - до +33
Комсомольская правда
2025-07-20T09:01:13Z
Цим українцям варто бути обережними 23 липня. До чого готуватись
Telegraf
2025-07-20T08:57:55Z
Правоохоронці задокументували наслідки ударів російських БпЛА по Ізюму: двоє людей постраждали
Мій Харків
2025-07-20T08:39:53Z
Графік відключення води на тиждень з 21 до 27 липня в Черкаській області: названо райони, які залишаться без постачання
Политека
2025-07-20T08:31:15Z
Якщо ви помітили на листі томатів коричневі плями – це погано: можна обприскати копійчаним розчином
Telegraf
2025-07-20T09:03:56Z
Підживлення помідорів дріжджами: простий спосіб з неймовірним результатом
24tv
2025-07-20T07:57:58Z
Як яйця впливають на рівень холестерину: нові дані
24tv
2025-07-20T07:09:22Z
Пацієнтів небагато: у Китаї лікують тих, хто не любить ходити на роботу
Фокус
2025-07-20T06:42:22Z
У Росії катастрофічна нестача медиків - розвідка
Gazeta UA
2025-07-20T06:30:00Z
Таку рибу не можна купувати влітку: експерти попередили про небезпечні наслідки
Знай
2025-07-20T05:51:50Z
Точний вік людини за краплею крові: вчені розробили революційний ДНК-тест
TSN
2025-07-20T05:36:14Z
Росія стикнулася з критичною нестачею медичних працівників - розвідка
УкраинФорм
2025-07-20T02:09:35Z
Проста звичка захищає вас від раку: вчені дослідили приголомшливий ефект звичайної ходьби
TSN
2025-07-19T21:21:56Z
Значні знижки на комуналку: хто зможе платити на 50 % менше
Знай
2025-07-20T09:36:47Z
Ведмедиця, яка вбила бігуна в Італії, житиме у притулку в Німеччині
Европейская правда
2025-07-20T09:34:35Z
Пенсія до 50 років: хто може отримувати виплати достроково
24tv
2025-07-20T09:24:52Z
На пенсію можуть не сподіватися: кому надійде соцдопомога
Знай
2025-07-20T09:06:59Z
Чи можна зривати плоди з гілок сусідського дерева, які ростуть над твоїм подвір'ям
24tv
2025-07-20T09:03:23Z
Забудьте про "жіночко"і "мужчіна": як правильно українською звертатись до незнайомця
Telegraf
2025-07-20T08:48:36Z
Мобілізація їх омине: ким у серпні не зацікавиться ТЦК
Знай
2025-07-20T08:36:50Z
Ваші пращури мали особливий талант: 5 прізвищ, які давали найздібнішим українцям
24tv
2025-07-20T08:30:28Z
Fondation Hirondelle та IRMI оголосили конкурс індивідуальних грантів для журналістів
Детектор М
2025-07-20T08:21:02Z
Лана Дель Рей показала свою кухню, яка кидає виклик усім трендам
24tv
2025-07-20T09:30:54Z
Гендиректор Astronomer пішов у відставку після інциденту зі зрадою на концерті Coldplay
24tv
2025-07-20T09:15:07Z
Британська співачка Charli XCX і барабанщик The 1975 одружилися
УкраинФорм
2025-07-20T09:03:27Z
Привиди та моторошні звуки ночами: які містичні таємниці приховує київський замок "Річарда"
Telegraf
2025-07-20T08:39:31Z
Гендиректор Astronomer пішов у відставку після скандалу зі "зрадою" на концерті Coldplay
Комсомольская правда
2025-07-20T08:13:17Z
Біллі Айліш заявила, що працює із Джеймсом Кемероном над 3D-проєктом
УкраинФорм
2025-07-20T08:03:12Z
Трендове фарбування, яке сподобається всім: цей блонд виглядає неймовірно
24tv
2025-07-20T07:39:12Z
Режисер Володимир Тихий: Боюся, документалісти не витягнуть нашу історію власними силами
Детектор М
2025-07-20T07:00:49Z
3 знаки зодіаку, які завжди перебувають в центрі уваги: будь-хто може бути у списку
24tv
2025-07-20T06:21:04Z
Альтернатива ковбасі: 7 продуктів, які можна покласти на хліб
Telegraf
2025-07-20T09:27:44Z
Гороскоп на тиждень з 21 по 27 липня: Овнам - пропозиція, Левам - скандал
GlavRed
2025-07-20T09:27:34Z
Можна готувати хоч щодня: такий пиріг з абрикосами просто тане у роті
Telegraf
2025-07-20T09:18:38Z
Які кольори поєднувати з блакитним: 5 несподіваних, але дуже вдалих комбінацій для інтер'єру
24tv
2025-07-20T09:15:48Z
День маленьких змін. Гороскоп на 20 липня для всіх знаків
360ua.news
2025-07-20T08:27:12Z
На висоті понад 1700 метрів: яке озеро називають льодовиковою перлиною Карпат
24tv
2025-07-20T08:09:34Z
В кафе він коштує сотні гривень: як самому зробити хітовий лавандовий лимонад
24tv
2025-07-20T07:18:22Z
На Прикарпатті з’явився перший виробник овечої бриндзі
AgroPortal
2025-07-20T06:30:52Z
Таку шаурму можна їсти навіть перед сном: приготуйте цю закуску з кабачка
Telegraf
2025-07-20T06:15:41Z
На Рівненщині зіткнулися Volkswagen і Audi: загинуло троє людей
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:39:15Z
В Ірані перекинувся автобус, понад 20 загиблих
УкраинФорм
2025-07-20T09:33:12Z
Біля узбережжя Камчатки стався землетрус понад 7 балів: є загроза цунамі
Фокус
2025-07-20T09:15:37Z
У Південній Кореї кількість жертв аномальних злив зросла до десяти
УкраинФорм
2025-07-20T09:15:30Z
На Одещині судитимуть фермера за умисне ухилення від сплати податків
AgroPortal
2025-07-20T09:00:48Z
На Волині чоловік побив військовослужбовця ТЦК лопатою
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T08:57:26Z
"Ой, мамочка, як трясе!": на Камчатці сталася серія землетрусів , там оголошена небезпека цунамі
24tv
2025-07-20T08:48:23Z
До +44°: Грецію на тиждень накриє сильна спека
УкраинФорм
2025-07-20T08:28:48Z
Росія атакувала Запоріжжя: пошкоджено житлові будинки, є постраждалі
24tv
2025-07-20T08:18:41Z
Російська пропаганда отримала подвійний удар
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:39:55Z
Фламенгу прийняв пропозицію Роми щодо флангового захисника
Football.ua
2025-07-20T09:39:03Z
Українські військові на фронті дивляться бій Усика: фото
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:36:47Z
Олександр Усик розчулив зверненням до дружини після перемоги над Дюбуа
24tv
2025-07-20T09:30:28Z
Усик дав особливе ім'я удару, яким нокаутував Дюбуа: відео фірмової "плюхи"
24tv
2025-07-20T09:24:16Z
Соцмережі вибухнули від палкої підтримки дружина Усика у реванші проти Дюбуа: емоційне відео
24tv
2025-07-20T09:18:17Z
ПСВ веде переговори про перехід ще одного гравця Боруссії Менхенгладбах
Football.ua
2025-07-20T09:15:18Z
Теніс. Лазаренко виграла свій найбільший титул в юніорській кар'єрі
УкраинФорм
2025-07-20T09:06:41Z
Україна – Канада: де дивитися вирішальну гру нашої збірної у Лізі націй з волейболу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T09:06:23Z
Павуки-оси дурять не тільки нас, а й штучний інтелект
InternetUA
2025-07-20T09:31:26Z
Повно скарбів: у Чехії виявили велике кельтське місто віком 2200 років
Фокус
2025-07-20T09:27:35Z
Apple готує свій перший складаний iPhone: ключові особливості моделі Fold
InternetUA
2025-07-20T09:01:31Z
Рідкоземельні мінерали з Китаю не потрібні: літій для акумуляторів добудуть просто з озер
Фокус
2025-07-20T09:00:01Z
GTA 6 працюватиме найкраще на PS5 Pro – нові чутки обіцяють унікальну продуктивність
24tv
2025-07-20T08:48:02Z
До Землі наближається «потенційно небезпечний» астероїд
УкраинФорм
2025-07-20T08:33:09Z
Як вибрати смартфон, що не втратить актуальності через кілька років: поради експертів
InternetUA
2025-07-20T08:28:13Z
Baby Grok: Маск анонсував додаток на основі штучного інтелекту для дітей
УкраинФорм
2025-07-20T08:12:20Z
Як захистити смартфон від спеки, води й піску влітку
InternetUA
2025-07-20T07:48:50Z
Mercedes-Benz eActros 600 займеться розвезенням пошти
AutoCentre
2025-07-20T09:09:18Z
Українці в цьому році купують більше авто з Китаю
УкраинФорм
2025-07-20T07:24:00Z
Chevrolet привіз новий Bolt на дорожні випробування
AutoCentre
2025-07-20T07:15:11Z
В Китаї хочуть заборонити перепродаж нових машин після реєстрації
ZN UA
2025-07-20T06:27:10Z
Основні індикатори на панелі приладів: що означають та що робити, коли вони загоряються
24tv
2025-07-20T03:09:15Z
Мінівен перевтілився у Lexus і повністю прийняв новий образ
Топ Жир
2025-07-20T01:18:18Z
Канадці вимагають дозволити імпорт електромобілів, які раніше були заборонені
Топ Жир
2025-07-19T23:18:16Z
Цей позашляховик мав зійти зі сцени, але раптом отримав несподіване продовження
Топ Жир
2025-07-19T21:33:30Z
Ці автомобілі стрімко втрачають вартість, і найгірше, можливо, попереду
Топ Жир
2025-07-19T19:48:33Z