MY.UAНовини
ВІЛ-терапія, дрони та роботаксі: які технології змінять світ і життя людства вже у 2025
ВІЛ-терапія, дрони та роботаксі: які технології змінять світ і життя людства вже у 2025

ВІЛ-терапія, дрони та роботаксі: які технології змінять світ і життя людства вже у 2025

Що насправді матиме значення у довгостроковій перспективі? Це питання, яке ми ставимо щороку, складаючи цей щорічний список. Ми не можемо зазирнути в майбутнє, але очікуємо, що ці технології суттєво вплинуть на наш світ протягом десятиліть.

Щорічний список 10 проривних технологій від MIT Technology Review, журналу Массачусетського технологічного інституту, провідного технічного вишу США, висвітлює досягнення, які, на думку нашої редакції, є найважливішими на цей момент. Щороку наша команда репортерів та редакторів шукає нові технології, які досягли значного прогресу або пройшли важливий етап.

На нещодавній конференції SXSW 2025 в Остіні, штат Техас, редактор MIT Technology Review Ніал Ферт наголосив на важливості технологічних проривів "за межі очевидного". "Ми займаємося тим, що допомагаємо пояснити майбутнє, перетворюючи факти на розуміння. Ми розповідаємо вам, що станеться зараз, щоб ви могли планувати те, що станеться потім", – зазначив Ферт.

Цей рік став 24-м, коли MIT Technology Review публікує список технологічних проривів. 24 Канал ділиться його перекладом та доповненням на думку нашої редакції.

Обсерваторія Віри Рубін

Цього року у віддаленому регіоні південноамериканської держави Чилі запрацює потужний новий телескоп, який розпочне десятирічне дослідження південного неба. Всередині нього – найбільша цифрова камера, коли-небудь створена для астрономії. Вона безперервно робитиме фотографії протягом багатьох років, щоб допомогти астрономам вивчати темну матерію, досліджувати Чумацький Шлях та розгадувати інші космічні загадки.


Обсерваторія Віри Рубін / Фото Vera Rubin Observatory

Чому це важливо? Завдяки величезним обсягам даних, які збирає обсерваторія, ми зможемо краще зрозуміти фундаментальні питання про Всесвіт, як-от природа темної матерії та темної енергії. Це може призвести до революційних відкриттів у фізиці та космології, розширивши наші знання про те, як працює Всесвіт.

Хто така Віра Рубін

Віра Рубін (Vera Rubin, 1928–2016) – американська астрономка, відома своїми дослідженнями темної матерії. Вона першою підтвердила, що швидкість обертання зірок у галактиках не зменшується з відстанню від центру, що суперечило законам ньютонівської механіки.

Це стало одним із головних доказів існування темної матерії. Рубін також активно боролася за рівноправність жінок у науці. Її внесок у космологію зробив її однією з найвпливовіших жінок-астрономів XX століття.

Генеративний пошук на основі ШІ

Генеративний пошук обіцяє зробити пошук того, що ви шукаєте, простим і швидким. Коли ви вводите запит, модель ШІ узагальнює інформацію з багатьох онлайн-джерел, щоб повернути унікальну відповідь. На вашому пристрої він може переглядати документи, фотографії та відео, розпізнаючи об'єкти та людей, щоб допомогти вам знайти їх швидше.

Це може означати кінець традиційних пошукових систем та появу персональних помічників ШІ.

Чому це важливо? Генеративний пошук може радикально змінити спосіб, яким ми отримуємо інформацію, роблячи його більш ефективним та персоналізованим. Це може заощадити час і зусилля, особливо при роботі з великими обсягами даних.

Малі мовні моделі

Великі мовні моделі (Large Language Models, LLM) можуть робити дивовижні речі, оскільки вони наповнені сотнями мільярдів, навіть трильйонами, параметрів (значення, які визначають їхню поведінку) і були навчені на більшості даних інтернету. Але дешевші та менш енергоємні малі мовні моделі тепер можуть змагатися із важковаговиками в низці конкретних завдань. Забудьте про динозаврів – майбутнє належить меншим, спритнішим звірам.

Чому це важливо? Малі мовні моделі роблять ШІ більш доступним та ефективним, дозволяючи використовувати його на пристроях з обмеженими ресурсами. Це відкриває нові можливості для застосування ШІ в різних галузях – від мобільних додатків до вбудованих систем. Малі мовні моделі дозволяють локалізувати ШІ, що підвищує безпеку та ефективність.

Засоби від відрижки худоби

Відрижка корів є одним із найбільших джерел сільськогосподарських викидів – і одним із найскладніших для вирішення. Харчова добавка, яка значно зменшує кількість метану, який відригує худоба, тепер доступна в десятках країн. Інші продукти, які можуть виявитися ще ефективнішими, ймовірно, вже в дорозі.

Чому це важливо? Зменшення викидів метану від худоби є важливим кроком у боротьбі зі зміною клімату. Це може допомогти зменшити вплив сільського господарства на навколишнє середовище та зробити виробництво харчових продуктів більш стійким. Ці технології є критично важливими для досягнення кліматичних цілей, особливо в країнах з великим сільськогосподарським сектором.

Роботаксі

Роботаксі пройшли роки бета-тестування і нарешті стають доступними для громадськості. У більш ніж десятці міст по всьому світу пасажири можуть викликати їх, коли захочуть. Тепер найбільші гравці готуються до жорсткої конкуренції, розширюючи географію під пильним наглядом регуляторів.


Роботаксі Waymo у Каліфорнії / Фото Waymo

Чому це важливо? Роботаксі можуть революціонізувати міську мобільність, зробивши її більш безпечною, ефективною та доступною. Це може зменшити затори на дорогах, забруднення повітря та кількість дорожньо-транспортних пригод. Роботаксі можуть змінити спосіб, яким ми пересуваємося містами, та зменшити потребу в особистих автомобілях.

Хто виробляє роботаксі та які аварії ставалися з ними

Кілька компаній активно розробляють та впроваджують технології роботаксі. Це такі:

• Cruise – дочірня компанія General Motors, що спеціалізується на створенні безпілотних автомобілів і вже запустила сервіс роботаксі в кількох містах США.​
• Waymo – підрозділ Alphabet Inc. (материнська компанія Google), який є піонером у сфері автономного водіння та надає послуги роботаксі в різних регіонах США.​
• Serve Robotics – компанія, що фокусується на розробці автономних роботів для доставлення, які використовуються в міських умовах.​

Попри технологічний прогрес, автономні транспортні засоби іноді потрапляють у дорожньо-транспортні пригоди. Так, у серпні 2023 року у Сан-Франциско безпілотний автомобіль Cruise зіткнувся з вантажівкою, яка здійснювала широкий поворот. Роботаксі зупинилося, але вантажівка продовжила рух і врізалася в нього. Постраждалих не було. ​

У жовтні того ж року у Каліфорнії роботаксі Cruise наїхало на жінку, яку перед цим збив інший автомобіль з водієм. Після первинного удару жінка опинилася під колесами автономного транспортного засобу. ​У грудні сталося ще кілька випадків. У Лос-Анджелесі роботаксі Waymo зіткнулося з роботом-доставником Serve Robotics на перехресті. Обидва автономні пристрої зазнали незначних пошкоджень, постраждалих не було. ​А у Фініксі автомобіль Waymo зіткнувся з пікапом, який неправильно буксирувався заднім ходом. У відповідь компанія відкликала програмне забезпечення для оновлення та запобігання подібним інцидентам у майбутньому. ​

Після цих інцидентів компанії вжили заходів для підвищення безпеки. Зокрема Cruise тимчасово зменшила кількість своїх автономних автомобілів на дорогах Сан-Франциско та призупинила роботу роботаксі в США після втрати ліцензії в Каліфорнії. ​Waymo ж відкликала та оновила програмне забезпечення своїх транспортних засобів для покращення прогнозування руху інших учасників дорожнього руху. ​

Чистіше авіаційне паливо

Нове паливо, виготовлене з використаної олії для смаження, промислових відходів або навіть газів у повітрі, може допомогти літакам літати без викопного палива. Ці альтернативні види авіаційного палива розробляються роками, але тепер вони стають великим бізнесом, із заводами, що виростають для їх виробництва, та новими державними мандатами, що вимагають їх використання.

Чому це важливо? Перехід на чистіше авіаційне паливо є важливим кроком у декарбонізації авіаційної промисловості, яка є значним джерелом викидів парникових газів. Це може допомогти зменшити вплив авіації на зміну клімату та зробити подорожі більш стійкими. Згідно з Reuters, інвестиції в чисте авіаційне паливо зростають, оскільки авіакомпанії прагнуть зменшити свій вуглецевий слід.

Роботи, які швидко навчаються

Завдяки сьогоднішньому буму генеративного ШІ роботи тепер навчаються нових завдань швидше, ніж будь-коли. Сучасні автомати – це не поні з одним трюком. Людство наближається до ери роботів загального призначення. Їх можна помістити в будь-яке нове середовище, і там вони зможуть миттєво виконувати різноманітні завдання від нашого імені.

Чому це важливо? Роботи, що швидко навчаються, можуть автоматизувати широкий спектр завдань, підвищуючи продуктивність та ефективність у різних галузях. Це може звільнити людей від рутинної роботи та дозволити їм зосередитися на більш творчих та складних завданнях.

Ліки тривалої дії для профілактики ВІЛ

Випробування нового препарату для профілактики ВІЛ показало, що 100% оброблених жінок та дівчат були захищені від зараження ВІЛ. І його потрібно вводити лише раз на шість місяців. Препарат може допомогти нам покінчити зі СНІДом раз і назавжди – якщо ми зможемо забезпечити доступ для тих, хто цього потребує.

Чому це важливо? Ліки тривалої дії для профілактики ВІЛ можуть значно зменшити кількість нових випадків ВІЛ-інфекції, особливо в регіонах з обмеженим доступом до медичних послуг.

Екологічна сталь

Виробництво сталі є одним з найбільших промислових джерел вуглекислого газу, що викидає більше вуглецю, ніж вся Індія (третій за величиною емітент у світі), і значно більше, ніж авіаперевезення. Перший промисловий завод з виробництва зеленої сталі, який використовує водень, вироблений з відновлюваної енергії, будується стартапом Stegra вартістю 7 мільярдів доларів, який планує розпочати роботу наступного року на півночі Швеції.

Чому це важливо? Зелена сталь може кардинально змінити промисловість, зменшивши її вуглецевий слід. Це важливий крок у боротьбі зі зміною клімату, оскільки сталь є критично важливим матеріалом для багатьох галузей, включаючи будівництво та транспорт. Екологічна "зелена сталь" є критичним кроком у декарбонізації промисловості.

Клітинна терапія, що працює

Стовбурові клітини з людських ембріонів вилікують хвороби – це велика обіцянка, яку вчені дали десятиліття тому. І тепер вона нарешті збувається. Експериментальні трансплантації лабораторно вирощених клітин, схоже, допомагають лікувати два дуже різні стани – епілепсію та діабет першого типу.

Чому це важливо? Клітинна терапія має потенціал для лікування широкого спектра захворювань – від невиліковних хвороб до травм. Це може покращити якість життя мільйонів людей і навіть врятувати життя. За даними видання Nature Medicine, клітинна терапія відкриває нову еру в медицині, і людство зможе лікувати хвороби, відновлювати пошкоджені тканини та органи.

Технології, що не потрапили до списку MIT

Водночас MIT Technology Review також оприлюднив три технології, які розглядалися для включення до списку, але зрештою не потрапили до нього. Попри це, журнал закликає уважно стежити за їхнім розвитком. Це такі технології:

  • Віртуальні електростанції: це енергетичні системи, які з’єднують сонячні панелі, вітрові турбіни, акумулятори мережі та навіть електромобілі для створення більш гнучкої та ефективної енергетичної мережі. Теоретично вони можуть допомогти запобігти відключенням електроенергії та зменшити втрати енергії. На практиці вони все ще знаходяться на ранніх стадіях – і хоча в США вже є близько 500 ВЕС, що забезпечують до 60 гігаватів потужності, MIT каже, що технології все ще потрібні масштаби та більш плавне регулювання для справжнього прориву.
  • Корисні агенти ШІ: ці зручні цифрові помічники, призначені для планування ваших зустрічей, замовлення продуктів і координації вашого життя, швидко розвиваються, але MIT каже, що вони ще не готові до прайм-тайму. Попри значні успіхи таких компаній, як Salesforce та Anthropic, більшість агентів ШІ все ще борються зі складними інструкціями та надійністю.
  • Електричні літальні апарати вертикального зльоту та посадки (eVTOL): їх часто описують як футуристичні електричні гелікоптери, призначені для міської повітряної мобільності. Хоча такі компанії, як EHang і Archer, досягли прогресу, зокрема отримання дозволів регуляторних органів, жоден eVTOL ще не введений в комерційну експлуатацію. Отже, поки що вони залишаються баченням майбутнього.

На думку редакції 24 Каналу, неможливо не додати пункт про дрони. Вони вже давно перестали бути просто іграшками, а в умовах війни в Україні вони перетворилися на справжню зброю майбутнього. У 2025 році ми, ймовірно, побачимо ще більший прорив у цій технології, особливо в контексті військових дій.

Розробка дронів-камікадзе з покращеною точністю та дальністю, здатних вражати цілі в глибокому тилу ворога, стане важливим фактором. Також очікується поява дронів-перехоплювачів, здатних ефективно протидіяти ворожим безпілотникам, та систем захисту від дронів, які дозволять бронетехніці знову повернутися на поле бою. Крім того, розвиток технологій рою дронів, коли група безпілотників діє як єдиний організм, відкриває нові можливості для розвідки та ударних операцій. Загалом, дрони стануть ще більш інтегрованою частиною військових стратегій, змінюючи правила гри на полі бою.

Список MIT – це більше, ніж просто збірка крутих ідей, це барометр того, куди рухається світ. Він зосереджується на технологіях, які подолали головні перешкоди – чи то схвалення регуляторних органів, масове впровадження, чи серйозна наукова валідація.

Як зазначив Ніал Ферт, у списку мовиться про те, що "матиме глибокий вплив на економіку та життя людей". Деякі з цих технологій вже використовуються, інші лише починають демонструвати свій потенціал, а деякі, як-от віртуальні електростанції та агенти ШІ, можуть потрапити до списку вже наступного року.

Теги за темою
Космос
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Чоловікові наснилася перемога в лотереї і незабаром він став мільйонером
Фокус
2025-04-03T07:36:40Z
Дрони Switchblade вразили в глибокому тилу російські системи "Бук" і "Тор"
Фокус
2025-04-03T07:30:54Z
Допомога для ВПО в Дніпрі: як отримати необхідну підтримку
Политека
2025-04-03T07:30:37Z
Італія посилила вимоги для отримання громадянства: що варто знати
24tv
2025-04-03T07:30:08Z
«Роздягайся і до справи». Дружина міністра Сметаніна пише еротичні романи
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T07:27:50Z
Жінка знайшла статуетку за $3, а потім перевернула її й не повірила своїм очам
Фокус
2025-04-03T07:27:30Z
Віддана волонтерка, колишня вихователька. Історії жінок, які загинули внаслідок обстрілу Кривого Рогу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T07:27:08Z
Зможе вмістити до 90 одиниць техніки: Росія будує в Керчі найбільший корабель "Іван Рогов"
24tv
2025-04-03T07:27:02Z
Розробники Lockheed Martin представили високоточну ракету Precision Strike, що перевершує ATACMS
InternetUA
2025-04-03T07:25:39Z
Міністри оборони Європи у Варшаві обговорять підтримку України та безпеку ЄС
УкраинФорм
2025-04-03T07:39:54Z
Острови з пінгвінами, але без людей потрапили під мита Трампа
Лига
2025-04-03T07:39:35Z
В Європі виникне ядро країн, які координуватимуть політику безпеки та оборони - глава GLOBSEC
УкраинФорм
2025-04-03T07:39:09Z
США вводять жорсткі мита проти всього світу
360ua.news
2025-04-03T07:36:18Z
Прем'єр Британії про тарифи Трампа: треба зберігати спокій та холоднокровність
Европейская правда
2025-04-03T07:34:05Z
Каллас: ЄС уже забезпечують понад 50% потреб України в боєприпасах
Antikor
2025-04-03T07:30:44Z
"День визволення" американської економіки: що говорять у світі про введені Трампом мита
ZN UA
2025-04-03T07:30:30Z
Україна може стати новим лідером НАТО: з'явився несподіваний прогноз
GlavRed
2025-04-03T07:27:46Z
Стефанчук пояснив, чому Порошенка не випустили до США. Реакція опозиції
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T07:27:06Z
На війні загинув захисник із Київщини Олександр Осьмак
Antikor
2025-04-03T07:36:59Z
Росія атакувала Україну 39 безпілотниками, є наслідки в трьох областях – фото
Лига
2025-04-03T07:36:29Z
ППО збила 28 із 39 дронів: в Повітряних Силах розповіли про перебіг нічної атаки та постраждалі регіони
ZN UA
2025-04-03T07:36:24Z
Ворог продовжує спроби перекидати війська на західний берег річки Оскіл - Сили оборони
УкраинФорм
2025-04-03T07:27:55Z
Росіяни намагаються розширити зону бойових дій у напрямку Новенького і Журавки - Демченко
УкраинФорм
2025-04-03T07:27:51Z
Заморозки на початку квітня можуть підкоригувати агровиробничі плани - Укргідрометеоцентр
Agravery
2025-04-03T07:27:07Z
На цьому напрямку російські дрони змусили бійців ЗСУ заритися в нори: що діється на одній з найважчих ділянок фронту
ZN UA
2025-04-03T07:22:54Z
Росія завдала масованих ударів по Донецькій області: є загибла та семеро поранених
ZN UA
2025-04-03T07:22:09Z
Полив клумб під час дощу: «Київзеленбуд» пояснив, що насправді робили працівники
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T07:15:51Z
Стосунки з жертвами торгівлі людьми: Ван-Дамму висунули серйозні звинувачення
GlavRed
2025-04-03T07:36:30Z
У Лондоні з’явився новий ресторан української кухні
УкраинФорм
2025-04-03T07:36:01Z
Жана-Клода Ван Дамма підозрюють у секс-торгівлі дітьми: проти актора відкрили кримінальну справу
Gazeta UA
2025-04-03T07:27:20Z
Популярний український співак після мобілізації зізнався, чим займається
GlavRed
2025-04-03T07:27:11Z
На міжнародному кінофестивалі в Бразилії покажуть український фільм «Редакція»
Детектор М
2025-04-03T07:12:32Z
У Греції відкриють нові «Українські книжкові полички»
УкраинФорм
2025-04-03T07:12:31Z
Екранізація Minecraft стартувала з 52% на Rotten Tomatoes: «Дурний фільм для дітей або дуже завзятих геймерів»
ITC
2025-04-03T07:08:40Z
"Я дуже сильно радію": Dorofeeva готує масштабний концерт у Палаці Спорту
GlavRed
2025-04-03T06:57:11Z
39-річна Шишпор чесно зізналася, як робота прими-балерини вплинула на її здоров’я
TSN
2025-04-03T06:39:07Z
Нафта дешевшає після оголошених президентом США нових мит
УкраинФорм
2025-04-03T07:37:44Z
Техніка Apple і не тільки. Що може здорожчати в Україні через мита Трампа
Telegraf
2025-04-03T07:30:55Z
Виробник мініморкви за три роки планує збільшити площі під овочами до 1 тис. га
AgroPortal
2025-04-03T07:30:35Z
Нові тарифи Трампа: для українських експортерів відкриваються нові можливості
ZN UA
2025-04-03T07:27:22Z
Вартість iPhone й іншої техніки Apple різко зросте: у чому причина
GlavRed
2025-04-03T07:27:06Z
Падіння світових ринків через нові мита США: інвестори скуповують золото
Факти ICTV
2025-04-03T07:24:42Z
Трамп затвердив 25% мита на автомобілі: коли вони наберуть чинності
24tv
2025-04-03T07:21:36Z
Торгова війна з всім світом: як фондовий ринок США відреагував на мита Трампа
24tv
2025-04-03T07:18:55Z
Світова торгова війна: нові мита Трампа спричинили паніку на ринках і жорстку критику
Antikor
2025-04-03T07:15:59Z
Нацвідбір у Люксембурзі відбувся завдяки українській команді. Laura Thorn отримала право представляти свою країну у Базелі на Eurovision 2025.
FM-TV
2025-04-03T07:37:26Z
ЗСУ ліквідували молодого перспективного російського спортсмена
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T07:36:19Z
Тенісисти з топ-20 вимагають збільшити призові на турнірах Grand Slam - ЗМІ
УкраинФорм
2025-04-03T07:27:16Z
Агент Ваната: Умови щодо трансферу повинні відповідати трансферним вимогам Динамо Київ
Football.ua
2025-04-03T07:16:05Z
Ярмоленко у Львові провів виховну розмову з юним вболівальником
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T07:12:05Z
"У мене є все": нігерійський боксер хоче битись з Усиком або Дюбуа
24tv
2025-04-03T07:09:50Z
Гвардіола влітку може очолити Мілан — GdS
Football.ua
2025-04-03T07:07:56Z
Михайлюк зіграв за «Юту» 15 хвилин у матчі НБА проти «Г'юстона»
УкраинФорм
2025-04-03T07:03:29Z
Жіноча збірна України з гандболу залишилася без головного тренера
УкраинФорм
2025-04-03T06:40:06Z
Секрет у поливі: як зробити, щоб редиска не гірчила
GlavRed
2025-04-03T07:36:30Z
До кави та смаколиків: легкий рецепт домашнього згущеного молока – купувати більше не захочете
24tv
2025-04-03T07:12:22Z
Парфуми з ароматом кави, які точно не залишать нікого байдужим
24tv
2025-04-03T07:00:48Z
Така паска випікається всього 30 хвилин: рецепт для лінивих господинь
Telegraf
2025-04-03T07:00:06Z
Як оновити квартиру до весни без витрат: 5 дієвих порад
24tv
2025-04-03T06:30:13Z
Період важливих змін: що відбудеться у 2025 році за датою народження
GlavRed
2025-04-03T06:25:08Z
Виходять ажурними та не рвуться: рецепт ідеальних тонких млинців
Telegraf
2025-04-03T06:12:50Z
Урожай здивує: як і чим підживити полуницю
Gazeta UA
2025-04-03T05:00:19Z
Куртка пахне, як після марафону? П'ять хитрих способів повернути їй свіжість без прання
Знай
2025-04-03T04:51:31Z
Кількість жертв землетрусу у М'янмі перевищила 3000
УкраинФорм
2025-04-03T07:39:14Z
Марія Ковальчук прийшла до тями у лікарні Дубая: що відомо про її стан
Факти ICTV
2025-04-03T07:39:02Z
За підпал автомобіля військового в Житомирі судитимуть 18-річного студента
Украина Криминальная
2025-04-03T07:27:34Z
Удар балістикою по Кривому Рогу: кількість постраждалих зросла до 17, четверо людей загинули
УкраинФорм
2025-04-03T07:24:38Z
Внаслідок обстрілів Харківщини постраждали щонайменше 7 осіб, у тому числі 10-річна дитина
Мій Харків
2025-04-03T07:19:28Z
Російські війська зранку атакували Краснопілля на Сумщині, виникли пожежі
УкраинФорм
2025-04-03T07:18:09Z
Затримано жителя Одещини, який погрожував підірвати гранату в будинку, в якому мешкав з родиною
Украина Криминальная
2025-04-03T07:15:10Z
Чоловіки, які в комендантську годину напідпитку влаштували бійку з поліцією, отримали тюремні строки
Украина Криминальная
2025-04-03T07:06:18Z
Контрабандист і власник підпільних казино Артур Гранц, який має бізнес в країні-агресорці, спокійно скуповує активи в Латвії
Antikor
2025-04-03T06:51:52Z
Назвали 4 напої, які найбільше школять вашому серцю
24tv
2025-04-03T07:36:39Z
Не лише колір: які головні відмінності між чорними та зеленими оливками
24tv
2025-04-03T07:21:13Z
Neuralink тепер шукає людей із квадриплегією по всьому світу для дослідження свого мозкового імпланта
AIN
2025-04-03T07:15:59Z
Наслідки Covid-19: у 27-річної британки розвинулася сильна алергія на холод
Факти ICTV
2025-04-03T06:52:37Z
Виробники ліків так і не знизили ціни, хоч і перестали сплачувати за маркетинг, – депутат "СН"
24tv
2025-04-03T06:39:36Z
Угорщина розгортає війська: що сталося
ГЛАВКОМ NET
2025-04-03T05:42:28Z
Виявили фактор, який майже вдвічі підвищує ризик депресії
24tv
2025-04-03T05:03:24Z
Без розводів і втрати кольору: як почистити тканинний диван
Gazeta UA
2025-04-03T04:10:16Z
Наука каже, що існує ідеальний час для фізичних вправ, якщо ви хочете прожити довше
24tv
2025-04-03T03:45:38Z
Екіпаж Fram2 вперше в історії побачив обидва полюси Землі з орбіти
24tv
2025-04-03T07:30:46Z
Ключові виклики штучного інтелекту: що обговорювали на AI Day 2025 Forbes Ukraine за участі FAVBET Tech
Политека
2025-04-03T07:27:30Z
Секретне місто під пірамідами Гізи: автори скандального відкриття показали докази
Фокус
2025-04-03T07:15:03Z
Гравці Roblox почнуть отримувати гроші за перегляд реклами
InternetUA
2025-04-03T07:01:15Z
AMD відреагувала на збої Ryzen 7 9800X3D та інших процесорів з 3D V-Cache
ITC
2025-04-03T07:01:13Z
Астронавти SpaceX показали перші кадри польоту над Антарктидою
1News
2025-04-03T06:54:17Z
У надрах планети знайдено червоточину: вчені виявили, що в одній точці земна кора протікає
Фокус
2025-04-03T06:51:18Z
Adobe запускає генеративний відеорозширювач AI від Premiere Pro
InternetUA
2025-04-03T06:46:47Z
Можуть живити БПЛА: передові "рулонні" сонячні панелі згортаються без втрати ККД
InternetUA
2025-04-03T06:40:30Z
Спортивний седан та кросовер із ГБО: представлено оригінальні електрокари Hyundai
Фокус
2025-04-03T07:21:30Z
Hyundai оновив електричний Ioniq 6 та анонсував заряджену версію N Line
AutoCentre
2025-04-03T07:16:54Z
Автопілот розбив Xiaomi SU7 через несподівану зміну смуги на високій швидкості
ITC
2025-04-03T07:16:22Z
Peugeot-Citroen запустив перший кросовер під новим брендом: відома ціна
ЗаРулем
2025-04-03T07:03:07Z
Сучасна електроніка та батареї: електромобіль Polestar 2 оновили
AutoGeek
2025-04-03T06:48:29Z
Готуємо авто до літнього сезону: як заощадити час та гроші
AutoCentre
2025-04-03T06:36:11Z
Mazda вивела на тести конкурента Tesla Model Y
AutoCentre
2025-04-03T06:19:32Z
Назвали лідера світового ринку нових авто
Gazeta UA
2025-04-03T05:57:45Z
Італія посилить охорону дилерських центрів Tesla після знищення 17 машин
InternetUA
2025-04-03T05:16:50Z