MY.UAНовини
ВІЛ-терапія, дрони та роботаксі: які технології змінять світ і життя людства вже у 2025
ВІЛ-терапія, дрони та роботаксі: які технології змінять світ і життя людства вже у 2025

ВІЛ-терапія, дрони та роботаксі: які технології змінять світ і життя людства вже у 2025

Що насправді матиме значення у довгостроковій перспективі? Це питання, яке ми ставимо щороку, складаючи цей щорічний список. Ми не можемо зазирнути в майбутнє, але очікуємо, що ці технології суттєво вплинуть на наш світ протягом десятиліть.

Щорічний список 10 проривних технологій від MIT Technology Review, журналу Массачусетського технологічного інституту, провідного технічного вишу США, висвітлює досягнення, які, на думку нашої редакції, є найважливішими на цей момент. Щороку наша команда репортерів та редакторів шукає нові технології, які досягли значного прогресу або пройшли важливий етап.

На нещодавній конференції SXSW 2025 в Остіні, штат Техас, редактор MIT Technology Review Ніал Ферт наголосив на важливості технологічних проривів "за межі очевидного". "Ми займаємося тим, що допомагаємо пояснити майбутнє, перетворюючи факти на розуміння. Ми розповідаємо вам, що станеться зараз, щоб ви могли планувати те, що станеться потім", – зазначив Ферт.

Цей рік став 24-м, коли MIT Technology Review публікує список технологічних проривів. 24 Канал ділиться його перекладом та доповненням на думку нашої редакції.

Обсерваторія Віри Рубін

Цього року у віддаленому регіоні південноамериканської держави Чилі запрацює потужний новий телескоп, який розпочне десятирічне дослідження південного неба. Всередині нього – найбільша цифрова камера, коли-небудь створена для астрономії. Вона безперервно робитиме фотографії протягом багатьох років, щоб допомогти астрономам вивчати темну матерію, досліджувати Чумацький Шлях та розгадувати інші космічні загадки.


Обсерваторія Віри Рубін / Фото Vera Rubin Observatory

Чому це важливо? Завдяки величезним обсягам даних, які збирає обсерваторія, ми зможемо краще зрозуміти фундаментальні питання про Всесвіт, як-от природа темної матерії та темної енергії. Це може призвести до революційних відкриттів у фізиці та космології, розширивши наші знання про те, як працює Всесвіт.

Хто така Віра Рубін

Віра Рубін (Vera Rubin, 1928–2016) – американська астрономка, відома своїми дослідженнями темної матерії. Вона першою підтвердила, що швидкість обертання зірок у галактиках не зменшується з відстанню від центру, що суперечило законам ньютонівської механіки.

Це стало одним із головних доказів існування темної матерії. Рубін також активно боролася за рівноправність жінок у науці. Її внесок у космологію зробив її однією з найвпливовіших жінок-астрономів XX століття.

Генеративний пошук на основі ШІ

Генеративний пошук обіцяє зробити пошук того, що ви шукаєте, простим і швидким. Коли ви вводите запит, модель ШІ узагальнює інформацію з багатьох онлайн-джерел, щоб повернути унікальну відповідь. На вашому пристрої він може переглядати документи, фотографії та відео, розпізнаючи об'єкти та людей, щоб допомогти вам знайти їх швидше.

Це може означати кінець традиційних пошукових систем та появу персональних помічників ШІ.

Чому це важливо? Генеративний пошук може радикально змінити спосіб, яким ми отримуємо інформацію, роблячи його більш ефективним та персоналізованим. Це може заощадити час і зусилля, особливо при роботі з великими обсягами даних.

Малі мовні моделі

Великі мовні моделі (Large Language Models, LLM) можуть робити дивовижні речі, оскільки вони наповнені сотнями мільярдів, навіть трильйонами, параметрів (значення, які визначають їхню поведінку) і були навчені на більшості даних інтернету. Але дешевші та менш енергоємні малі мовні моделі тепер можуть змагатися із важковаговиками в низці конкретних завдань. Забудьте про динозаврів – майбутнє належить меншим, спритнішим звірам.

Чому це важливо? Малі мовні моделі роблять ШІ більш доступним та ефективним, дозволяючи використовувати його на пристроях з обмеженими ресурсами. Це відкриває нові можливості для застосування ШІ в різних галузях – від мобільних додатків до вбудованих систем. Малі мовні моделі дозволяють локалізувати ШІ, що підвищує безпеку та ефективність.

Засоби від відрижки худоби

Відрижка корів є одним із найбільших джерел сільськогосподарських викидів – і одним із найскладніших для вирішення. Харчова добавка, яка значно зменшує кількість метану, який відригує худоба, тепер доступна в десятках країн. Інші продукти, які можуть виявитися ще ефективнішими, ймовірно, вже в дорозі.

Чому це важливо? Зменшення викидів метану від худоби є важливим кроком у боротьбі зі зміною клімату. Це може допомогти зменшити вплив сільського господарства на навколишнє середовище та зробити виробництво харчових продуктів більш стійким. Ці технології є критично важливими для досягнення кліматичних цілей, особливо в країнах з великим сільськогосподарським сектором.

Роботаксі

Роботаксі пройшли роки бета-тестування і нарешті стають доступними для громадськості. У більш ніж десятці міст по всьому світу пасажири можуть викликати їх, коли захочуть. Тепер найбільші гравці готуються до жорсткої конкуренції, розширюючи географію під пильним наглядом регуляторів.


Роботаксі Waymo у Каліфорнії / Фото Waymo

Чому це важливо? Роботаксі можуть революціонізувати міську мобільність, зробивши її більш безпечною, ефективною та доступною. Це може зменшити затори на дорогах, забруднення повітря та кількість дорожньо-транспортних пригод. Роботаксі можуть змінити спосіб, яким ми пересуваємося містами, та зменшити потребу в особистих автомобілях.

Хто виробляє роботаксі та які аварії ставалися з ними

Кілька компаній активно розробляють та впроваджують технології роботаксі. Це такі:

• Cruise – дочірня компанія General Motors, що спеціалізується на створенні безпілотних автомобілів і вже запустила сервіс роботаксі в кількох містах США.​
• Waymo – підрозділ Alphabet Inc. (материнська компанія Google), який є піонером у сфері автономного водіння та надає послуги роботаксі в різних регіонах США.​
• Serve Robotics – компанія, що фокусується на розробці автономних роботів для доставлення, які використовуються в міських умовах.​

Попри технологічний прогрес, автономні транспортні засоби іноді потрапляють у дорожньо-транспортні пригоди. Так, у серпні 2023 року у Сан-Франциско безпілотний автомобіль Cruise зіткнувся з вантажівкою, яка здійснювала широкий поворот. Роботаксі зупинилося, але вантажівка продовжила рух і врізалася в нього. Постраждалих не було. ​

У жовтні того ж року у Каліфорнії роботаксі Cruise наїхало на жінку, яку перед цим збив інший автомобіль з водієм. Після первинного удару жінка опинилася під колесами автономного транспортного засобу. ​У грудні сталося ще кілька випадків. У Лос-Анджелесі роботаксі Waymo зіткнулося з роботом-доставником Serve Robotics на перехресті. Обидва автономні пристрої зазнали незначних пошкоджень, постраждалих не було. ​А у Фініксі автомобіль Waymo зіткнувся з пікапом, який неправильно буксирувався заднім ходом. У відповідь компанія відкликала програмне забезпечення для оновлення та запобігання подібним інцидентам у майбутньому. ​

Після цих інцидентів компанії вжили заходів для підвищення безпеки. Зокрема Cruise тимчасово зменшила кількість своїх автономних автомобілів на дорогах Сан-Франциско та призупинила роботу роботаксі в США після втрати ліцензії в Каліфорнії. ​Waymo ж відкликала та оновила програмне забезпечення своїх транспортних засобів для покращення прогнозування руху інших учасників дорожнього руху. ​

Чистіше авіаційне паливо

Нове паливо, виготовлене з використаної олії для смаження, промислових відходів або навіть газів у повітрі, може допомогти літакам літати без викопного палива. Ці альтернативні види авіаційного палива розробляються роками, але тепер вони стають великим бізнесом, із заводами, що виростають для їх виробництва, та новими державними мандатами, що вимагають їх використання.

Чому це важливо? Перехід на чистіше авіаційне паливо є важливим кроком у декарбонізації авіаційної промисловості, яка є значним джерелом викидів парникових газів. Це може допомогти зменшити вплив авіації на зміну клімату та зробити подорожі більш стійкими. Згідно з Reuters, інвестиції в чисте авіаційне паливо зростають, оскільки авіакомпанії прагнуть зменшити свій вуглецевий слід.

Роботи, які швидко навчаються

Завдяки сьогоднішньому буму генеративного ШІ роботи тепер навчаються нових завдань швидше, ніж будь-коли. Сучасні автомати – це не поні з одним трюком. Людство наближається до ери роботів загального призначення. Їх можна помістити в будь-яке нове середовище, і там вони зможуть миттєво виконувати різноманітні завдання від нашого імені.

Чому це важливо? Роботи, що швидко навчаються, можуть автоматизувати широкий спектр завдань, підвищуючи продуктивність та ефективність у різних галузях. Це може звільнити людей від рутинної роботи та дозволити їм зосередитися на більш творчих та складних завданнях.

Ліки тривалої дії для профілактики ВІЛ

Випробування нового препарату для профілактики ВІЛ показало, що 100% оброблених жінок та дівчат були захищені від зараження ВІЛ. І його потрібно вводити лише раз на шість місяців. Препарат може допомогти нам покінчити зі СНІДом раз і назавжди – якщо ми зможемо забезпечити доступ для тих, хто цього потребує.

Чому це важливо? Ліки тривалої дії для профілактики ВІЛ можуть значно зменшити кількість нових випадків ВІЛ-інфекції, особливо в регіонах з обмеженим доступом до медичних послуг.

Екологічна сталь

Виробництво сталі є одним з найбільших промислових джерел вуглекислого газу, що викидає більше вуглецю, ніж вся Індія (третій за величиною емітент у світі), і значно більше, ніж авіаперевезення. Перший промисловий завод з виробництва зеленої сталі, який використовує водень, вироблений з відновлюваної енергії, будується стартапом Stegra вартістю 7 мільярдів доларів, який планує розпочати роботу наступного року на півночі Швеції.

Чому це важливо? Зелена сталь може кардинально змінити промисловість, зменшивши її вуглецевий слід. Це важливий крок у боротьбі зі зміною клімату, оскільки сталь є критично важливим матеріалом для багатьох галузей, включаючи будівництво та транспорт. Екологічна "зелена сталь" є критичним кроком у декарбонізації промисловості.

Клітинна терапія, що працює

Стовбурові клітини з людських ембріонів вилікують хвороби – це велика обіцянка, яку вчені дали десятиліття тому. І тепер вона нарешті збувається. Експериментальні трансплантації лабораторно вирощених клітин, схоже, допомагають лікувати два дуже різні стани – епілепсію та діабет першого типу.

Чому це важливо? Клітинна терапія має потенціал для лікування широкого спектра захворювань – від невиліковних хвороб до травм. Це може покращити якість життя мільйонів людей і навіть врятувати життя. За даними видання Nature Medicine, клітинна терапія відкриває нову еру в медицині, і людство зможе лікувати хвороби, відновлювати пошкоджені тканини та органи.

Технології, що не потрапили до списку MIT

Водночас MIT Technology Review також оприлюднив три технології, які розглядалися для включення до списку, але зрештою не потрапили до нього. Попри це, журнал закликає уважно стежити за їхнім розвитком. Це такі технології:

  • Віртуальні електростанції: це енергетичні системи, які з’єднують сонячні панелі, вітрові турбіни, акумулятори мережі та навіть електромобілі для створення більш гнучкої та ефективної енергетичної мережі. Теоретично вони можуть допомогти запобігти відключенням електроенергії та зменшити втрати енергії. На практиці вони все ще знаходяться на ранніх стадіях – і хоча в США вже є близько 500 ВЕС, що забезпечують до 60 гігаватів потужності, MIT каже, що технології все ще потрібні масштаби та більш плавне регулювання для справжнього прориву.
  • Корисні агенти ШІ: ці зручні цифрові помічники, призначені для планування ваших зустрічей, замовлення продуктів і координації вашого життя, швидко розвиваються, але MIT каже, що вони ще не готові до прайм-тайму. Попри значні успіхи таких компаній, як Salesforce та Anthropic, більшість агентів ШІ все ще борються зі складними інструкціями та надійністю.
  • Електричні літальні апарати вертикального зльоту та посадки (eVTOL): їх часто описують як футуристичні електричні гелікоптери, призначені для міської повітряної мобільності. Хоча такі компанії, як EHang і Archer, досягли прогресу, зокрема отримання дозволів регуляторних органів, жоден eVTOL ще не введений в комерційну експлуатацію. Отже, поки що вони залишаються баченням майбутнього.

На думку редакції 24 Каналу, неможливо не додати пункт про дрони. Вони вже давно перестали бути просто іграшками, а в умовах війни в Україні вони перетворилися на справжню зброю майбутнього. У 2025 році ми, ймовірно, побачимо ще більший прорив у цій технології, особливо в контексті військових дій.

Розробка дронів-камікадзе з покращеною точністю та дальністю, здатних вражати цілі в глибокому тилу ворога, стане важливим фактором. Також очікується поява дронів-перехоплювачів, здатних ефективно протидіяти ворожим безпілотникам, та систем захисту від дронів, які дозволять бронетехніці знову повернутися на поле бою. Крім того, розвиток технологій рою дронів, коли група безпілотників діє як єдиний організм, відкриває нові можливості для розвідки та ударних операцій. Загалом, дрони стануть ще більш інтегрованою частиною військових стратегій, змінюючи правила гри на полі бою.

Список MIT – це більше, ніж просто збірка крутих ідей, це барометр того, куди рухається світ. Він зосереджується на технологіях, які подолали головні перешкоди – чи то схвалення регуляторних органів, масове впровадження, чи серйозна наукова валідація.

Як зазначив Ніал Ферт, у списку мовиться про те, що "матиме глибокий вплив на економіку та життя людей". Деякі з цих технологій вже використовуються, інші лише починають демонструвати свій потенціал, а деякі, як-от віртуальні електростанції та агенти ШІ, можуть потрапити до списку вже наступного року.

Теги за темою
Космос
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Казахстан усложнил транзит российских грузов
Корреспондент
2025-07-14T17:18:49Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
В Украине заработала новая компенсация для ФОПов: за что будет платить государство
Хвиля
2025-07-14T19:21:45Z
Акционеры Meta требуют компенсацию из-за некомпетентности руководства
Корреспондент
2025-07-14T18:42:53Z
Новые соцстандарты: в Украине готовят тройной перерасчет пенсий – как изменятся выплаты
Знай
2025-07-08T10:51:11Z
Кабмин анонсировал изменения в начислении пенсий
Корреспондент
2025-07-07T18:27:07Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Почему с абрикоса опадают листья - самые распространенные причины
Gazeta UA
2025-07-14T19:18:45Z
Жир сжигается за считанные дни: тренер раскрыла важный нюанс, который влияет на похудение
Знай
2025-07-14T18:51:19Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Чтобы огурцы росли как на дрожжах: эффективное и дешевое средство, которое есть у каждого дома
TSN
2025-07-06T18:06:48Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Келлог получит всю информацию о ситуации на передовой и планах России - Зеленский
Лига
2025-07-14T19:30:36Z
В новом правительстве могут сменить вице-премьера по евроинтеграции, уволив Стефанишину
Европейская правда
2025-07-14T19:22:40Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
"Осыпает всех кучею лжи": Трамп удивил резким заявлением о Путине
TSN
2025-07-08T17:12:24Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Атака по университету в Сумах: в ОВА уточнили данные о последствиях
Апостроф
2025-07-14T19:30:31Z
Силы спецопераций ВСУ провели дерзкий рейд в тыл врага и вернулись с пленным. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-14T19:18:02Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T17:54:27Z
Удар по мобилизации. Россия атакует ТЦК
Корреспондент
2025-07-07T21:18:24Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Страшный конец: стало известно от чего скончалась звезда сериала "Все женщины - ведьмы"
Comments UA
2025-07-14T18:57:08Z
Евгения Эмеральд после скандального развода примирилась с бывшим мужем-объюзером
Gazeta UA
2025-07-14T17:45:45Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Крупнейший порт Европы готовится к войне с Россией — что известно
TSN
2025-07-08T21:27:03Z
Черное удостоверение: на какие льготы дает право этот документ и кто может его получить
Знай
2025-07-14T19:21:29Z
Аналитики КИТ Group объяснили, что поможет украинцам терять меньше денег и выйти из нищеты
TSN
2025-07-14T19:03:07Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
Производит истребители МиГ-29 и МиГ-31: Силы обороны атаковали завод в Подмосковье
Фокус
2025-07-11T11:43:06Z
Первые дальнобойные ракеты, профинансированные Германией, поступят в ВСУ в конце июля
Апостроф
2025-07-12T12:34:52Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Как приготовить клубничный милкшейк: храните рецепт вкусного напитка детства
Gazeta UA
2025-07-14T18:33:15Z
Райское наслаждение: этот кокосовый десерт вы будете готовить снова и снова
Знай
2025-07-14T17:51:21Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
День ангела 7 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-06T21:21:17Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Хакеры украли 4 млн гривен со счетов предприятий Украины
Корреспондент
2025-07-14T19:06:32Z
Погода наказывает россиян: молнии уничтожают дома и бьют по отдыхающим
Telegraf
2025-07-14T18:36:05Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
В Германии мужчина открыл стрельбу из окна: ранен украинец
TSN
2025-07-05T17:27:35Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Златан Ибрагимович стал лицом обложки Ultimate-версии EA FC 26
Корреспондент
2025-07-14T18:39:33Z
Кроуфорд поддержал Пакьяо перед его предстоящим сражением
Корреспондент
2025-07-14T17:36:30Z
Объявлен состав символической сборной КЧМ-2025
Корреспондент
2025-07-14T17:09:03Z
Такого еще не было: какой гонорар получит Усик за бой с Дюбуа
Comments UA
2025-07-14T15:51:43Z
УЕФА объявил судейскую бригаду на ответный матч Шахтера и Ильвеса
Корреспондент
2025-07-14T15:12:14Z
Тренер Дюбуа озвучил, при каком условии возможна трилогия Усика и Фьюри
Корреспондент
2025-07-14T14:39:16Z
Английский клуб выдвинул предложение в 70 миллионов евро по Забарному
Корреспондент
2025-07-14T14:15:11Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Инсайдер: Готовится показ новых игр для Switch 2 — следующая презентация Nintendo Direct пройдет уже совсем скоро
GameMag
2025-07-14T19:04:25Z
В Болгарии обнаружили доисторическую звездную карту, вырезанную в камне
Корреспондент
2025-07-14T18:54:51Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Выгоднее ли электромобиль традиционных автомобилей: эксперты подсчитали цену зарядки
UAToday
2025-07-14T19:18:44Z
Представлены Audi Q6 и SQ6 Sportback e-tron
Корреспондент
2025-07-14T17:21:25Z
Dongfeng представил новый гибридный кроссовер Voyah Free+ с запасом хода до 1458 км
Gazeta UA
2025-07-14T12:39:42Z
"Невозможно" отремонтировать в подержанных автомобилях: эксперт назвал вещь
Gazeta UA
2025-07-12T02:21:21Z
"До полного" - не стоит: работник АЗС предостерёг водителей, которые заливают бак до предела
UAToday
2025-07-12T00:39:25Z
Chevrolet удивил ценой нового кроссовера на базе китайской модели
Gazeta UA
2025-07-11T19:33:12Z