MY.UAНовини
Чому ламаються смартфони: 6 слабких місць, про які забувають
Чому ламаються смартфони: 6 слабких місць, про які забувають

Чому ламаються смартфони: 6 слабких місць, про які забувають

Смартфон – річ повсякденна, але не вічна. Згодом будь-яка деталь може вийти з ладу. У цій статті розберемо, які поломки трапляються найчастіше та як їх уникнути.

Дисплей

Екран — найвразливіше місце. Та ще й одне з найдорожчих — дорожчий лише процесор. Якщо не хочете «потрапити» на ремонт, який в останніх моделях Самсунга, Айфона, Сяомі та інших моделей може витягнути майже на вартість самого смартфона, пам’ятайте про найчастіші несправності:

  • Тріщини та сколи. До 90% всіх поломок. Достатньо падіння з невеликої висоти на кут або тверду поверхню. Навіть якщо скло ціле, внутрішня матриця може отримати мікротріщини, через що з’являються смуги, плями або проблеми із сенсором.
  • Порушення відгуку сенсора. Екран перестає реагувати на торкання або затримкою. Причина — пошкоджений шлейф, мікротріщини в матриці або відшарування сенсорного шару.
  • Вигоряння пікселів. Актуально для OLED- та AMOLED-екранів. Якщо довго використовувати смартфон з яскравістю на максимумі або часто залишати те саме зображення (наприклад, навігатор або статичний інтерфейс), пікселі можуть вигоріти.
  • Відклеювання дисплея. Через перегрівання клей втрачає властивості, і екран може відходити від корпусу. Навряд чи таке станеться у топових флагманів, проте актуально для бюджетних моделей.
  • Жовті плями та смуги. Можуть з’явитися після перегріву чи механічного тиску. Причина — пошкодження шару підсвічування або витікання рідких кристалів (у LCD-дисплеїв).
  • Попадання вологи. Навіть вологозахищені смартфони не застраховані. Якщо вода потрапила під скло, з’являються розлучення, можуть припинити працювати частини сенсора. Згодом контакт із рідиною призводить до корозії внутрішніх елементів.

Щоб екран не тріснув, краще використовувати чохол із бортами та захисне скло. Під час падіння воно прийме удар на себе. Без захисту навіть невеликий удар може призвести до внутрішніх пошкоджень матриці.

Ще для дисплея шкідливий перегрів. Якщо смартфон довго лежить на сонці або працює на максимальній яскравості, клей може послабитись, і дисплей почне відклеюватися. Краще не перевантажувати пристрій і залишати його під прямими променями.

Вологозахист у смартфонів більша рекламна фішка, ніж реальна. А ще вона не вічна, згодом ущільнювачі зношуються. Якщо телефон потрапив у воду, сушити феном або класти в рис марно — тільки сервіс допоможе уникнути корозії контактів.

Роз’єм для заряджання

Порт зарядки — взагалі одна з проблемних зон. Раніше було ще гірше. Mini-USB і micro-USB ламалися найчастіше: згодом роз’єм розхитувався, контакт губився, і телефон переставав заряджатися.

USB Type-C надійніший, але теж не вічний. Основні причини виходу з ладу – механічна дія та забруднення. Пил, дрібне сміття та ворс із кишень забиваються всередину, роз’єм втрачає щільність, і кабель вже не фіксується так, як повинен.

Щоб продовжити термін служби порту, не варто різко висмикувати кабель, тягнути його вбік або користуватися дешевими зарядками з поганими конекторами. Періодично потрібно чистити роз’єм м’якою сухою щіткою або потоком повітря – зубочистки та голки можуть пошкодити контакти. Якщо смартфон підтримує бездротову зарядку, краще користуватися нею – менше буде постійних навантажень на порт.

Механічні кнопки

Все-таки недарма Apple все більше цурається «фізичних» елементів. Вони схильні до поломок — і від цього нікуди не дінешся. Кнопки живлення та гучності — це рухливі елементи на корпусі смартфона, і згодом вони можуть залипнути, припинити натискання або навіть випасти. Головні причини — механічні пошкодження, забруднення та попадання вологи.

Читайте також -  Шість речей, які варто знати про майбутній складаний iPhone

Згодом між кнопкою і корпусом накопичується пил, який заважає нормальній роботі механізму. Волога теж робить свою справу: навіть краплі дощу, що потрапили в проміжок, можуть викликати корозію контактів.

Багато хто ламає кнопки, намагаючись «розбудити» телефон, що завис. Але натискання не впливає на роботу пристрою. Якщо смартфон не реагує, краще перезавантажити його через меню або утримувати кнопку живлення до автоматичного вимкнення. Якщо кнопка вже погано натискається, варто обережно прочистити зазор тонким пензликом або продути повітрям. Для захисту від вологи допомагає чохол, що закриває бічні грані.

Динаміки та мікрофони

Динаміки та мікрофони смартфона завжди залишаються вразливими через відкриті отвори в корпусі. Поки що жоден виробник нічого глобально змінити не може, тому що закони фізики зі звуковими мембранами не обдуриш.

А ці «отвори» вразливі ще як. Згодом туди забивається пил, звук стає тихішим і ніби приглушеним. Якщо бруду забагато, динамік може повністю перестати працювати, а співрозмовники почнуть вас погано чути. Волога теж небезпечна: навіть краплі дощу, що потрапили всередину, можуть призвести до корозії контактів та повної відмови мікрофона.

Чистити отвори гострими предметами – погана ідея. Голка або зубочистка можуть пошкодити тонку мембрану динаміка або продати бруд ще глибше. Якщо звук став гіршим, краще акуратно продути отвір стисненим повітрям або віднести телефон у сервіс. Для захисту від пилу та вологи можна використовувати чохол із заглушками на портах або хоча б не носити смартфон у відкритій кишені без захисту.

Акумулятор

Акумулятор швидко «вмирає». З цим краще упокоритися ще коли ви купуєте смартфон — особливо якщо у вас флагман, який не плануєте міняти кілька років. Акумулятор все одно досить швидко зношуватиметься. Кожен цикл зарядки знижує його ємність, а якщо пристрій працює на жарі, процес ще й прискорюється.

Через рік активного використання батарея вже втрачає 15-20% своєї початкової ємності, а через два, смартфон може розряджатися вдвічі швидше, ніж на початку. Якщо заряджати пристрій неякісними адаптерами, використовувати його під час заряджання або допускати перегрівання, деградація піде ще швидше. Щоб продовжити термін служби акумулятора, не розряджайте його до 0% краще ставити на зарядку при 20-30%. Не варто тримати смартфон постійно на зарядці після 100%, особливо на ніч.

Використовуйте лише оригінальні або сертифіковані зарядні пристрої, оскільки дешеві адаптери можуть давати стрибки напруги, а вони дуже шкодять батареї. У спеку і коли граєте в важкі ігри, пристрій нагрівається особливо сильно. Тобто краще класти телефон заряджатися подалі від відкритого сонця. Ну і не використовувати, доки він заряджається.

Чому смартфон гальмує з часом?

Смартфон починає гальмувати через те, що потужності не вистачає на програми та навіть іноді на систему. Кожне оновлення системи додає нові функції, які навантажують процесор та оперативну пам’ять. Фонові процеси, кеш додатків та забита пам’ять ще й додають проблем.

Щоб пристрій працював довше без лагів, регулярно очищайте сховище від сміття: видаляйте непотрібні файли, фото та відео, які вже не потрібні. Не встановлюйте занадто багато програм, особливо тих, що працюють у фоновому режимі. Раз на кілька місяців скидайте налаштування до заводських, щоб очистити систему від накопиченого мотлоху.

Джерело матеріала
По всій Україні тривога тривала менше ніж пів години
ГЛАВКОМ NET
Будуть виробляти танки: Porsche може повернутися в оборонний бізнес
Фокус
Цукерберг купив елітний особняк у Вашингтоні за 23 мільйони доларів: що означає ця інвестиція
24tv
Кому молитися 4 квітня, щоб позбутися хвороб: яке свято, прикмети
GlavRed
Рекорд застосунку "Армія+": 60 000 військових розповіли про своє ставлення до служби
Хвиля
Значно більші можливості: Жорін розповів, як формується Третій армійський корпус
24tv
Чеська ініціатива гарантує постачання боєприпасів Україні до вересня - Ліпавський
УкраинФорм
Неякісний одяг для ЗСУ: судитимуть депутата міськради з Кіровоградщини
1News
Розкриті технічні характеристики американського універсального винищувача AC-130
InternetUA
Потрібне вікно можливостей: нардепка спрогнозувала, коли Україна стане членом ЄС
GlavRed
Як подолати вето Угорщини на вступ України до ЄС: у Раді назвали "рецепт"
GlavRed
Коаліція охочих хоче, щоб ЄС вів діалог з Росією – президент Фінляндії
Факти ICTV
Азаров балотується до російської академії наук, хоча має нульовий коефіцієнт Гірша
24tv
Орбан пояснив, чому Угорщина вирішила вийти з МКС
Европейская правда
НАТО може стати ключовим у наданні допомоги європейській військовій місії в Україні – FT
ZN UA
Рубіо вимагає від усіх членів НАТО витрачати на оборону 5% ВВП, США теж це планують
Европейская правда
Депутату Вінницької облради від ОПЗЖ вручили нову підозру за ухилення від служби
Лига
Рюте: Росія залишиться загрозою для НАТО навіть після мирної угоди з Україною
Европейская правда
Чоловік у Буковелі бив коня, бо той не міг зрушити з місця важкі колоди, зоозахисники звернулися в поліцію
Комсомольская правда
Василь Вірастюк шокував, як потрапив під ракетний обстріл на Донеччині: "Ледь не відійшли на той світ"
TSN
Росіяни захоплюють українські безпілотники, які заражають їхні системи шкідливим ПЗ
TSN
«Плівки Комарницького»: Київрада прийняла за основу антикорупційний земельний порядок
ГЛАВКОМ NET
Ворожу колону підірвали: Сили оборони відбили штурм РФ біля важливого села
GlavRed
Вдарять заморозки і буде мокрий сніг: синоптик назвала дату різкого похолодання
GlavRed
Пробули в сірій зоні 32 дні: учасниця місії з порятунку поранених розповіла деталі евакуації
УкраинФорм
Чистка у КМДА продовжується. Кого Кличко звільнив цього разу і хто не потрапив у список
Telegraf
В Україну йде похолодання зі снігом: поради автомобілістам
AutoCentre
Netflix випустить продовження Одного разу в… Голлівуді з Бредом Піттом і Девідом Фінчером
360ua.news
Перші глядачі у захваті від рімейку «Як приборкати дракона» — Universal планує сиквел на 2027 рік
ITC
Проксиму Міднайт прибрали з «Месники: Завершення», бо Marvel відмовилась платити акторці: «Тобі пощастило стати частиною MCU»
ITC
Народний артист шокував, як Ротару намагалася зруйнувати кар’єру Сандулеси: "В житті не така приємна"
TSN
«Карітас України» створив фільм про постраждалих від торгівлі людьми під час війни
УкраинФорм
Як виглядають наймодніші кольори 2025 року: найкращі варіанти
24tv
Від творців "Ключів від правди": 1+1 Україна покаже серіал з Цимбалару в головній ролі
GlavRed
Подвійні привітання: колишня дружина Dzidzio вагітна первістком
GlavRed
Сергій Стрельніков розповів про роботу з популярною українською актрисою
GlavRed
Відродження епохи: брати Клички потрапили до симулятора Undisputed – грандіозне відео анонсу
24tv
Ярмоленко накинувся на дитину під час матчу: "Ти як мене називаєш?"
Telegraf
Довбик серед претендентів на звання найкращого гравця місяця в Серії А
Football.ua
Експрезидент УАФ та фігурант кримінальної справи Павелко виїхав з України минулого року – журналіст
ZN UA
Жіноча збірна України засудила слова Поворознюка про футбол та «красивих дівчат»
ГЛАВКОМ NET
Збірна України з футболу зберегла позицію у рейтингу ФІФА
УкраинФорм
Моєс: Ліверпуль забив після офсайду, а Тарковські пощастило з вилученням
Football.ua
Моурінью відзначився ганебною поведінкою під час матчу Кубка Туреччини: відео
24tv
Хавбек «Динамо» Піхальонок: Тепер кожна гра для нас - як фінал
УкраинФорм
За пів року торгів «Земельного банку» бюджет отримав 584,9 мільйона
УкраинФорм
Новий графік поїздів з Києва з 4 квітня: "Укрзалізниця" попередила про важливі зміни
Политека
Tekom Agro Group планує збудувати завод з виробництва КАС
Agravery
Аграрії взяли в банках майже 28 млрд грн кредитів
AgroPortal
Нові мита Трампа: світові ЗМІ та провідні економісти прогнозують економічну кризу
ZN UA
Стабільність і незначні коливання: що буде з курсом валют наступного тижня
24tv
Криптостартап засновника OnlyFans хоче придбати TikTok
ITC
МАГАТЕ провело в Україні місію з медпідтримки персоналу АЕС
УкраинФорм
Підрив росіянами Каховської ГЕС поставив фермерів на коліна, – NYT
24tv
Кеті Перрі та Лорен Санчес та інші учасниці екіпажу, який полетить у космос, знялися для обкладинки ELLE
Комсомольская правда
Буде щастити в усьому: 3 знаки зодіаку, у яких буде фантастичний квітень
GlavRed
Коли обрізати яблуні навесні: не пропустіть цей час для рясного врожаю
24tv
Так легко, а як соковито: запікаємо форель у духовці з прянощами
24tv
Чому треба гасити соду оцтом: хитрість кулінарів, яка перетворює випічку у шедеври
Gazeta UA
Найкращі ремонтантні сорти малини: що посадити в саду
TSN
Райський куточок: названо найкрасивіше місце на планеті
Фокус
Беремо лаваш і трохи фаршу: рецепт лінивого обіду, на який ви потратите лічені хвилини
Telegraf
Чому не можна сидіти спиною до вікна: знають одиниці
24tv
Чоловік у Києві задушив власну дружину: подробиці моторошного вбивства
Telegraf
Підприємець та його спільники заволоділи майже ₴800 тис. бюджетних коштів на капітальному ремонті будівлі держустанови
Украина Криминальная
На хабарі затримали одного з керівників податкової служби на Сумщині
УкраинФорм
Українські та німецькі поліцейські провели спільну спецоперацію та затримали «вора в законі»
Украина Криминальная
Вкрали $65 тисяч з рахунку померлого: в Києві затримали колишніх працівників банку
TSN
Викрито корупційну схему привласнення бюджетних коштів під час ремонту будівлі міграційної служби на Чернігівщині
Украина Криминальная
Троє постраждалих: в РФ через вибух газу відбулась пожежа на суднобудівному заводі
Фокус
У Києві викрили групу шахраїв, які виманили 29 мільйонів гривень кредитів під фейковий бізнес
Antikor
На Вінниччині невідомі стріляли в жінку під час вигулу собаки: чим все закінчилось
TSN
Вчені розкрили біологічний механізм аутизму
Факти ICTV
11 смертей від Covid-19 і грипу: статистика ГРВІ в Україні за тиждень
Факти ICTV
Названо найнебезпечніший вид спорту: він змушує мозок поїдати самого себе
Фокус
Для кандидатів у водії і водіїв запровадять комплексне медобстеження
AutoCentre
"Аптечна мафія": чому в Україні високі ціни на ліки і як на цьому наживаються
TSN
Який хліб найкраще купувати: лікарі назвали шість найкорисніших сортів
TSN
Новий статус: медуніверситет Львова стане кластером освіти і науки
Факти ICTV
Виписали на 70-й день: у Рівному виходили немовля, яке народилося з вагою 890 г
Факти ICTV
Як і коли пити зелений чай, щоб отримати максимум користі
24tv
Місто під містом: вчені виявили прихований світ Ноттінгема
Фокус
Люди з однією відмінною рисою характеру матимуть більше шансів на успіх в еру ШІ
24tv
Цей неймовірно стійкий людиноподібний робот навчився виконувати сальто вбік
24tv
Потепління на 3°C знищить 40% світової економіки, — дослідження
ITC
Названо головний недолік китайських iPhone
InternetUA
Огляд материнської плати MSI MAG B850 TOMAHAWK MAX WIFI: міцний «середнячок» між двох вогнів
ITC
Не просто маскування: вчені розкрили, навіщо жирафам плями
GlavRed
Генеральний директор Epic Games назвав компанії Apple і Google «гангстерськими» підприємствами
InternetUA
Найшвидший матч у кіберспортивній історії Dota 2 тривав лише кілька хвилин
24tv
З запасом ходу у 700 км: водневий кросовер Hyundai Nexo показали офіційно
AutoGeek
Стильний побратим Qashqai: презентовано кросовер Renault з витратою 4,7 л/100 км
Фокус
Автомобіль Renault Austral піддався фейсліфту: додано LED-брови та обіцянки про менше обурення
Топ Жир
Продажі Tesla впали до рівня дворічної давності: скільки машин продали за перший квартал
24tv
Введення американських мит: Volkswagen зупиняє поставки автівок до США, зібраних у Мексиці
Antikor
Серед лотів унікальний дизельний гібрид: Audi виставила на продаж свої найшвидші гоночні авто
AutoGeek
750-сильний люкс: дебютував найпотужніший і найшвидший Rolls-Royce
Фокус
Jeep Compass North Star прямує в Україну: ексклюзивна версія – за вигідною ціною!
AutoCentre
Електричний кросовер Jeep Compass показали на нових фото
AutoGeek