MY.UAНовини
Як Крим намагається вийти на міжнародний ринок після анексії: санкції та обмеження зовнішніх відносин
Як Крим намагається вийти на міжнародний ринок після анексії: санкції та обмеження зовнішніх відносин

Як Крим намагається вийти на міжнародний ринок після анексії: санкції та обмеження зовнішніх відносин

Після того як Росія окупувала Крим і Севастополь у 2014 році, підконтрольна Москві влада втратила не лише здатність вести прямий діалог з міжнародними партнерами, але й можливість самостійно встановлювати та розвивати економічні зв’язки із закордоном.

Кремль запровадив на території Криму нову конституцію і федеральне законодавство, згідно з якими суб’єкти РФ не мають такого права, зазначає видання Крим.

Канув у літу й профільний підрозділ у складі кримської Ради міністрів – спочатку головне управління, а потім і просто управління міжрегіональної співпраці та зовнішніх зв’язків.

У російському уряді Криму «управлінню зовнішніх зв’язків та протоколу» відвели роль статистів, оскільки його куратором є так званий «представник Криму при президенті РФ» та одночасно кримський віцепрем’єр.

Тепер усі зовнішні контакти призначених Москвою кримських чиновників усіх рангів і рівнів, а також їхні поїздки за кордон по лінії економіки (економічні місії) здійснюються через так зване «представництво Криму при президенті РФ».

При цьому після подій 2014 року, повномасштабного вторгнення Росії в Україну в 2022 році та запровадження міжнародною спільнотою відповідних санкцій дорогу за кордон для таких зовнішніх контактів закрито.

Російських призначенців із Криму приймають диктатори лише у кількох країнах.

Як Крим за допомогою Москви намагається виходити на міжнародний ринок? Чому з початком повномасштабного вторгнення в Україну зовнішні відносини анексованого Кримського півострова ще більше скоротилися, а діяльність «народних дипломатів» перейшла на міжрегіональний рівень? Чи ефективні міжнародні санкції щодо Криму та його російських призначенців? У виданні Крим.

Реалії спробували відповісти на ці та інші питання.

Білорусь, невизнані Абхазія та Південна Осетія, а також Нікарагуа.

Призначений Кремлем глава Криму Сергій Аксьонов (за документами – Аксенов) упевнений, що «з урахуванням сьогоднішньої обстановки у світі Криму все ж таки вдається розвивати міжнародні контакти».

За його словами, реалізуються три повноформатні угоди – з Вітебською областю Білорусі, невизнаними республіками Абхазія та Південна Осетія, триває робота в межах угоди з Нікарагуа.

І це все? Раніше кримська влада «пишалася своїми прямими зв’язками із Сирією», куди у 2018 році Сергій Аксьонов здійснив свою першу та єдину за 11 років анексії Криму Росією закордонну поїздку, названу «офіційним візитом».

Після падіння режиму Башара Асада сирійський напрямок для російської влади Криму закрився: трафік зброї та краденого зерна припинився.

«Кримські міста, насамперед Ялта, Сімферополь, Феодосія, активно розвивають побратимські зв’язки… Особливо зазначу високу динаміку на білоруському напрямку.

На нього вже припадає понад третина товарообігу в зовнішньоекономічній діяльності півострова», – цитують слова Сергія Аксьонова російські «Известия» .

Сергій Аксьонов.

У розмові з журналістами вказаного видання РФ він назвав експорт із Криму «ще одним проблемним напрямком».

«Зрозуміло, що в умовах санкцій Крим не може повністю реалізувати свій експортний потенціал.

Проте сьогодні кримська продукція постачається не лише до країн ближнього зарубіжжя, а й до Китаю, Об’єднаних Арабських Еміратів, навіть до Бразилії.

Багато в чому це результат реалізації заходів державної підтримки експортерів», – додав він.

Таким чином, товари, вироблені в анексованому РФ Криму на експорт, йдуть через сусідню Росію та у складі федеральних товарних груп.

У структурі експорту з Криму: зернові та бобові культури, косметика, олія виноградної кісточки, овочева консервація, кондитерські вироби, вино, кабельна продукція, одяг, вироби з хутра та шкіри, зварювальні апарати тощо.

Провідними країнами-контрагентами у кримському експорті за підсумками 2023 року були Туреччина, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Абхазія, Узбекистан, Вірменія, Таджикистан, Монголія, Індонезія.

«Народні дипломати» перейшли на міжрегіональний внутрішній рівень.

Як один із ключових інструментів розширення міжнародних зв’язків Сергій Аксьонов бачить так звану «народну дипломатію».

14 березня він заявив про те, що нібито у більш ніж 50 країнах світу діють «Клуби друзів Криму», активно працює Міжнародна асоціація друзів Криму (МАДК), які «як у дружніх, так і в недружніх країнах ведуть велику роботу з поширення правди про російський Крим».

Але російський глава Криму не згадав про те, що зазначені та створені не без участі спеціальних служб Росії структури координуються кримським віцепрем’єром і одночасно російським представником Криму при президенті РФ у Москві Георгієм Мурадовим.

З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну та «наданням», за словами російського керівництва, Криму статусу «прифронтового», активність МАКД практично зведена до нуля, а діяльність її представників у країнах Європи та США завмерла або закрита компетентною владою.

Кримський віцепрем’єр і постійний представник президента Росії в анексованому Криму Георгій Мурадов.

Російський парламент Криму на чолі зі спікером Володимиром Константиновим структурно включив «народних дипломатів» до складу окремого комітету.

При цьому парламентські «народні дипломати» зосередили свою роботу тепер виключно на міжрегіональній основі на тимчасово окупованих російськими військами територіях України – частинах Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей.

Відповідним комітетом у кримському парламенті керує призначена партійною верхівкою єдиноросів головною українкою Криму Анастасія Гридчина.

За підсумками 2024 року Сергій Аксьонов повідомляв, що в межах розвитку регіональних зв’язків Крим уклав 64 міжрегіональні угоди, з них найактивніші – з Татарстаном, Башкортостаном та Якутією.

Венесуела, Куба, Ефіопія – і знову «планів громадьє».

Бізнес-місію до Венесуели, анонсовану Георгієм Мурадовим торік у грудні, здійснили на початку березня.

«Ця країна багата, багатообіцяюча з погляду економічної співпраці… морем Крим для неї є найближчою російською точкою для доставки вантажів», – зазначав Георгій Мурадов наприкінці 2024 року.

За його словами, напередодні вивчалися можливості фінансових розрахунків, страхування вантажів в умовах західних санкцій в очікуванні сприятливої обстановки, яка, як вважають у Москві, має скластися із «завершенням «СВО» (так у Росії називають повномасштабну агресію в Україні, що триває з лютого 2022 року – КР) на тих умовах, які висунуло російське керівництво».

У Венесуелі у складі групи під керівництвом Георгія Мурадова 5-6 березня побували віцепрем’єрка – російська міністерка фінансів Криму Ірина Ківіко та призначена Москвою мер Ялти Яніна Павленко.

У місті Каракас вони провели зустрічі з міністром промисловості та національного виробництва Венесуели Алексом Саабом, заступником міністра з політики протидії економічній блокаді Вільямом Кастільйо.

Також відбувся діалог у міністерстві транспорту та компанії-операторі морських портів Венесуели «Боліпуертос», керівництві Федерації торгових палат.

Як повідомляють у російському відомстві Георгія Мурадова, «представники керівництва парламенту Венесуели, а також заступник міністра закордонних справ Венесуели Рандер Пенья вітали кримських гостей».

Спілкування з партнерами у Венесуелі включало і «розробку спільних заходів протидії злочинній санкційній політиці країн Заходу, яка проводиться як проти Росії та Криму, так і проти Венесуели».

У межах поїздки підписано низку двосторонніх документів: Георгій Мурадов підписав «Протокол про наміри співпраці між Радою міністрів Криму та Урядом штату Ла-Гуайра»; а Яніна Павленко – «Протокол про наміри співпраці між адміністрацією міста Ялта та мерією міста Ла-Гуайра».

Заступник голови російського уряду Криму Георгій Мурадов і губернатор Ла-Гуайри Хосе Алехандро Теран підписали протокол про наміри співпраці між Кримом та урядом штату Ла-Гуайра.

Венесуела, Ла-Гуайра, 5 березня 2025 року.

Ця ж група двома днями раніше відвідала Кубу.

У Гавані групу прийняли у Кубинському інституті дружби з народами зарубіжних країн, керівництву якого було передано експонати фотовиставки до 80-річчя Ялтинської конференції 1945 року.

А у храмі Казанської ікони Божої Матері кубинської столиці Георгій Мурадов, як член урядової комісії у справах співвітчизників за кордоном, провів бесіду з керівництвом Координаційної ради російських співвітчизників на Кубі.

Крымская делегация во главе с заместителем председателя российского правительства Крыма посетила Кубинский институт дружбы с народами зарубежных стран.

Гавана, 3 марта 2025 года.

У грудні 2024 року Георгій Мурадов розповідав, що в межах налагодження прямих економічних контактів Криму з африканськими країнами у 2025 році планується здійснити ще й бізнес-місію до Ефіопії, де йтиметься про постачання кави, какао і тропічних фруктів на півострів.

Цю країну в Кремлі обрали як вигідну точку в центрі африканського континенту, тому що йдеться про переговори не лише з ефіопськими партнерами, а й з бізнесменами з інших африканських країн.

Ефіопська столиця пов’язана прямими авіарейсами як із Москвою, так і зі столицями більшості країн Африки.

Статистика показує безперспективність спроб «зовнішніх зносин» Криму.

З 2022 року російська влада Криму не публікує статистичні показники зовнішньоторговельного обороту анексованого півострова.

Як свідчить аналіз таких показників за 2015-2021 роки, на початок 2022 року зовнішньоторговельний оборот Криму впав зі 179 до 68 млн доларів США: з «далеким зарубіжжям» – скоротився у 7 разів, із «ближнім зарубіжжям» – у 1,5 раза.

Аналогічні показники для Севастополя також різко знизилися: зовнішній товарообіг упав з 54 до 10 млн доларів США: з «далеким зарубіжжям» – скоротився у 10 разів, з «ближнім зарубіжжям» – у 2 рази.

У 2022 році Ірина Ківіко сміливо прогнозувала, що «в найближчі два роки планується зростання кримського експорту щонайменше на третину та збільшення як мінімум до 35 числа країн – регулярних зовнішньоторговельних партнерів регіону».

Її прогнози не справдилися.

За підсумками 2023 року «кримський експорт» нібито зріс на 20%, а кількість країн, що імпортують різноманітну продукцію Криму, перевищила 30 проти 23 у 2022 році.

Віцепрем’єрка російського уряду Криму Ірина Ківіко.

Також Ірина Ківіко особисто підтвердила неможливість точного підрахунку експортно-імпортних цифр.

Вона заявила, що «кримським експортерам доводиться шукати альтернативні шляхи для зовнішньоекономічних договорів із закордонними партнерами через певні обмеження».

Точніше, найчастіше зовнішньоторговельні контракти укладаються з компаніями з країн, які не беруть участі в антикримських санкціях, а договори на морські вантажні перевезення – з компаніями з країн «зручних» для Росії прапорів, які використовуються пресингованими Заходом країнами та їхніми зовнішньоторговельними партнерами для обходу санкцій.

Цифри не враховують обсяг експорту продукції Криму, яка перемаркується («перейменована») – через антикримські санкції Заходу – у продукцію інших регіонів чи компаній РФ.

У звіті російського Міністерства економіки Криму за 2024 рік про зовнішньоекономічні показники не йдеться взагалі, а відповідний розділ присвячений залученню внутрішніх інвестицій та виставкової діяльності федерального центру.

До сьогоднішнього дня залишаються актуальними експертні думки про те, що після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року Крим – не просто «окупована територія» та «аеродром підскоку», це важливий тил для Москви, «всеросійський» склад, шпиталь і транзитний шлях.

А всі проєкти, якими займався Георгій Мурадов, стали непотрібними.

Вони втратили свій сенс, бо з Росією ніхто більше не розмовляє, крім кремлівських агентів.

«Зірка» Мурадова закотилася.

Переміщення проведення так званого щорічного «Ялтинського міжнародного економічного форуму» до Москви чи Казані бажаних результатів не дали.

Форум також себе зжив.

І всі спроби зовнішніх зносин Криму залишаються безперспективними.

Автор: Рудольф Медведь.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Міноборони ініціює створення екосистеми полігонів для тестування новітніх технологій розмінування
InternetUA
2025-04-02T21:28:09Z
Церковне свято 3 квітня: що не можна робити сьогодні, щоб не збідніти
Telegraf
2025-04-02T21:21:16Z
Дочка Ірини Фаріон заробляє 37 тисяч гривень на місяць і отримала 600 тисяч у подарунках
Antikor
2025-04-02T20:39:19Z
"Сліпий, хворий - але придатний" - що розповідають у чергах під ТЦК у Києві
Gazeta UA
2025-04-02T20:39:04Z
Українці витратили мільярди злотих у Польщі: куди пішли гроші
Хвиля
2025-04-02T20:36:52Z
Сергій Золотий: "Перемога потрібна лише народу, але не владі". Віч-на-віч з Тетяною Крижановською.
FM-TV
2025-04-02T20:33:46Z
Збулося жахливе передбачення Ванги про 2025 рік: що ще вона напророкувала
TSN
2025-04-02T20:27:45Z
Син скандальної Крупи придбав у Хмельницькому клуб та десятки земельних ділянок
Antikor
2025-04-02T20:27:05Z
США вперше пропустять засідання "Рамштайн" щодо військової допомоги Україні
Antikor
2025-04-02T20:15:06Z
Неприємна історія: політолог пояснив, як відрізняється ставлення Трампа до України та Тайваню
24tv
2025-04-02T21:27:57Z
Меланія Трамп вигуляла леопардове пальто за 500 тисяч
GlavRed
2025-04-02T21:27:04Z
Трамп ввів мита на товари з усіх країн світу, список
Gazeta UA
2025-04-02T21:18:31Z
Трамп запроваджує 25% тариф на імпорт комп’ютерів з усіх країн світу
Antikor
2025-04-02T21:06:49Z
Рютте поділився своїм баченням рішення проблеми з Гренландією
Antikor
2025-04-02T21:00:55Z
Хронологія війни — день 1135: нові обстріли Харкова та загострення на фронті
Telegraf
2025-04-02T21:00:24Z
Правозахисники просять Конгрес США захистити журналістів USAGM, які під загрозою переслідувань
InternetUA
2025-04-02T20:48:54Z
Повідомлення про закриття повітряного простору Ірану виявилося фейком
Antikor
2025-04-02T20:48:50Z
ЗМІ: США уперше проігнорують "Рамштайн"
Европейская правда
2025-04-02T20:45:51Z
Росія атакувала Харків 17 "шахедами"
Antikor
2025-04-02T21:12:07Z
Лінія фронту станом на 2 квітня. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-02T21:03:01Z
Росія готує новий ривок на фронті: що відомо і чи є загроза
TSN
2025-04-02T20:27:18Z
У Дніпрі пролунали вибухи: росіяни атакують регіон "шахедами"
Telegraf
2025-04-02T20:15:19Z
Російські безпілотники "Шахед" атакували Харківську область і Дніпро
Antikor
2025-04-02T20:12:24Z
Сім головних новин України та світу на 23:00 2 квітня
Лига
2025-04-02T20:03:26Z
Темпи просування знижуються: коли Росія може знову посилити штурми
24tv
2025-04-02T19:48:06Z
Ворожі дрони в небі над областю: у Дніпрі пролунали вибухи
Факти ICTV
2025-04-02T19:46:15Z
Міша Крупін, який мобілізувався до ЗСУ, вперше за довгий час вийшов на зв'язок
24tv
2025-04-02T19:39:07Z
Український виконавець та вокаліст панк-гурту "Хейтспіч" Дмитро Однороженко долучився до ЗСУ
Antikor
2025-04-02T20:52:36Z
Не пропустіть ці фільми: 9 найгучніших прем'єр місяця
24tv
2025-04-02T20:45:22Z
Меган Маркл пустила стороннього на свою дорогущу кухню: яка умова
GlavRed
2025-04-02T20:27:53Z
Декольте на сідницях: легінси з вирізом у незвичному місці підкорюють інтернет
Telegraf
2025-04-02T20:27:23Z
Відмовився від їжі: путініст Кіркоров доводить себе до виснаження після смерті батька
GlavRed
2025-04-02T20:27:13Z
Відомий актор підставив Ігоря Кондратюка та втік за кордон - деталі
GlavRed
2025-04-02T20:21:21Z
Євген Кошовий розповів, скільки грошей потрібно для його сім’ї: дружина зізналася, скільки витрачає на себе
Antikor
2025-04-02T19:54:53Z
Останній шанс "засвітитися": Міккі Рурк стане учасником реаліті-шоу "Великий брат"
Фокус
2025-04-02T19:51:40Z
Раптово помер зірка Netflix Вітторіо Пірбазарі
24tv
2025-04-02T19:49:00Z
Мінус 20-30% на цінниках: відомо, коли в Україні подешевшає базовий продукт
GlavRed
2025-04-02T21:27:30Z
Перехід на шаги: що відомо про введення в обіг та вигляд нової української монети
Telegraf
2025-04-02T21:27:25Z
Норвезька фірма оформила фальшиву страховку для російських танкерів – Reuters
iPress
2025-04-02T21:13:48Z
Трамп запроваджує 10-відсоткове мито на імпорт з усіх країн світу
24tv
2025-04-02T21:00:25Z
Трамп оголосив масштабне мито на імпорт: озвучено цифри для ЄС, Китаю та решти світу
Хвиля
2025-04-02T20:48:33Z
Керівнику UAW виплачено $275 000, тим часом профспілка ще більше опиняється у збитках
Топ Жир
2025-04-02T20:45:48Z
Відключення світла у боржників: в YASNO прокоментували "сенсацію", поширену в ЗМІ
Фокус
2025-04-02T20:27:49Z
"Сільпо" запустив першу в Україні миттєву розстрочку для покупок у супермаркетах
Antikor
2025-04-02T20:21:19Z
Цукати, родзинки чи курага: з якими сухофруктами паска вийде найдешевшою
Знай
2025-04-02T20:12:51Z
У Німеччині вбили 17-річного українського футболіста
iPress
2025-04-02T21:13:27Z
АПЛ: Астон Вілла знищила Брайтон, успіх Ман Сіті з Лестером, поразки Забарного і Ярмолюка
Football.ua
2025-04-02T21:07:40Z
Ліверпуль мінімально здолав Евертон із Миколенком у мерсісайдському дербі
Football.ua
2025-04-02T21:03:38Z
Мілан та Інтер розписали мирову в першому кубковому Derby della Madonnina
Football.ua
2025-04-02T20:57:24Z
Гріліш забив перший гол в АПЛ з грудня 2023 року
Football.ua
2025-04-02T20:22:54Z
Кейн: Відсутність трофеїв не змінить мого мислення та ставлення
Football.ua
2025-04-02T20:19:30Z
Дубль Осімгена у Міжконтинентальному дербі з Фенербахче приніс Галатасараю путівку до півфіналу Кубка Туреччини
Football.ua
2025-04-02T20:00:30Z
Салах визначився зі своїм майбутнім клубом: де опиниться лідер Ліверпуля
24tv
2025-04-02T19:48:21Z
Промоутер дав прогноз на бій легендарного британського боксера
24tv
2025-04-02T19:24:24Z
У 2025 році відбудуться грандіозні зміни - астрологи назвали 5 знаків Зодіаку
GlavRed
2025-04-02T21:27:29Z
Мило, спирт та 10 хвилин вашого часу: як зробити вікна чистими на декілька місяців
Знай
2025-04-02T20:52:56Z
Дівчина розповіла, як вивести хлопців на чисту воду: до чого тут спортзал
24tv
2025-04-02T20:27:53Z
Викиньте вже сьогодні: чому вдома не можна тримати штучні квіти
24tv
2025-04-02T20:09:56Z
Кліщі зникнуть з ділянки неймовірно швидко: простий засіб
24tv
2025-04-02T19:54:50Z
Обманути вас не зможе ніхто: прості способи за секунду перевірити натуральність меду
24tv
2025-04-02T19:39:09Z
До Великодня чи після? Коли найкраще садити картоплю у квітні, щоб не втратити урожай
Telegraf
2025-04-02T19:03:48Z
Доступні ідеї для оновлення житла влітку: як покращити помешкання без зайвих витрат
24tv
2025-04-02T19:00:35Z
Ефект метелика: для кого зі знаків зодіаку одна несподівана новина може змінити все
24tv
2025-04-02T18:45:52Z
Поліція встановлює місцезнаходження неповнолітнього мешканця Калуського району
Украина Криминальная
2025-04-02T21:09:24Z
У Львові затримали прокурора на хабарі у 5 тисяч доларів
Antikor
2025-04-02T20:33:34Z
У Сумах затримали начальника управління акцизу на хабарі, - журналіст
Antikor
2025-04-02T20:30:07Z
У Львові військовозобов’язаного жінки "відбивали" від ТЦК: чим усе закінчилося
TSN
2025-04-02T19:33:14Z
В Атлантичному океані була затримана підводний човен з 6,5 тоннами кокаїну на борту
Antikor
2025-04-02T19:15:57Z
У Харкові вночі пролунали вибухи: влада розповіла подробиці
TSN
2025-04-02T18:35:22Z
Румунські рятувальники відшукали українця, який замерзав в горах: його покинули товариші
TSN
2025-04-02T18:35:03Z
Внаслідок обстрілу Запоріжжя загинула одна людина — ОВА
TSN
2025-04-02T18:34:39Z
Масований удар дронів по Харкову: що відомо про потерпілих
TSN
2025-04-02T18:34:38Z
Штучний інтелект від OpenAI офіційно досяг рівня людини
InternetUA
2025-04-02T20:30:18Z
Монобанк знову "лежить": клієнти скаржаться на проблеми з доступом
Telegraf
2025-04-02T20:24:54Z
Як ламають Signal: нова схема від шахраїв
InternetUA
2025-04-02T19:43:55Z
Порт Elden Ring і Mario Kart World за €80 — всі ігри, анонсовані для Nintendo Switch 2
ITC
2025-04-02T19:19:51Z
Ноутбуки з NVIDIA RTX 5090 лише на 10% продуктивніші та на 72% дорожчі за моделі з 5080, — порівняльний тест
ITC
2025-04-02T19:19:35Z
Як повернути загублений гаманець справжньому власнику: дотепний чоловік розробив геніальний хак
24tv
2025-04-02T19:03:33Z
Батарея ноутбука швидко сідає? Дізнайтеся, які програми в цьому винні
InternetUA
2025-04-02T19:01:49Z
Магнітна буря 2 квітня: чого очікувати від сонячної активності
TSN
2025-04-02T18:34:45Z
Новий закон про азартні ігри: що змінилося від 1 квітня
TSN
2025-04-02T18:33:53Z
Секрет врожаю чи зайва робота: експерт розповів, чи потрібно пасинкувати томати
GlavRed
2025-04-02T20:27:36Z
Чехія інвестує €100 млн на оновлення українських лікарень
iPress
2025-04-02T19:58:59Z
Ви робите це неправильно: як потрібно зберігати розрізаний лимон
24tv
2025-04-02T19:12:29Z
Ми всі робимо це перед сном – і саме тому не можемо заснути: в чому причина
TSN
2025-04-02T18:33:03Z
Чи шкідливо приймати душ щодня: що кажуть дослідження
TSN
2025-04-02T18:32:27Z
Яких правил потрібно дотримуватися під час миття посуду: п'ять типових помилок
TSN
2025-04-02T18:32:15Z
Паличка від льодяника застрягла в мозку 6-річного хлопчика: як це сталося і закінчилося
TSN
2025-04-02T18:29:32Z
Студент з'їв пасту п'ятиденної давності та помер уві сні
TSN
2025-04-02T18:28:49Z
Чоловік п’є сечу заради здоров’я: "Роблю клізми і розбризкую її на шкіру, коли засмагаю"
TSN
2025-04-02T18:28:37Z
Lotus обновляє Eletre та Emeya з новими декоративними вставками
Топ Жир
2025-04-02T21:15:41Z
Новий Концепт, Схожий на F-Type в Електричному Майбутньому від Jaguar
Топ Жир
2025-04-02T19:30:41Z
На службі у артилеристів ЗСУ помічено рідкісну вантажівку
AutoCentre
2025-04-02T19:06:43Z
Audi випускає на продаж іконічні гоночні автомобілі, такі як R18 та RS5 DTM, для широкої громадськості
Топ Жир
2025-04-02T18:45:38Z
Porsche Taycan Turbo GT Weissach встановив новий рекорд розгону
1News
2025-04-02T18:42:32Z
Не просто логотип: що насправді означає Fiat 500
GlavRed
2025-04-02T18:27:17Z
Продажі автівок Tesla впали до мінімуму 2022 року
Gazeta UA
2025-04-02T18:18:01Z
Якщо ви вважали, що перший квартал Tesla був поганий, то Rivian мав ще гірший результат
Топ Жир
2025-04-02T18:00:08Z
Перший смертельний крах Xiaomi SU7 викликає питання про технологію самоїї їзди та замкнені двері
Топ Жир
2025-04-02T17:30:52Z