MY.UAНовини
Як Крим намагається вийти на міжнародний ринок після анексії: санкції та обмеження зовнішніх відносин
Як Крим намагається вийти на міжнародний ринок після анексії: санкції та обмеження зовнішніх відносин

Як Крим намагається вийти на міжнародний ринок після анексії: санкції та обмеження зовнішніх відносин

Після того як Росія окупувала Крим і Севастополь у 2014 році, підконтрольна Москві влада втратила не лише здатність вести прямий діалог з міжнародними партнерами, але й можливість самостійно встановлювати та розвивати економічні зв’язки із закордоном.

Кремль запровадив на території Криму нову конституцію і федеральне законодавство, згідно з якими суб’єкти РФ не мають такого права, зазначає видання Крим.

Канув у літу й профільний підрозділ у складі кримської Ради міністрів – спочатку головне управління, а потім і просто управління міжрегіональної співпраці та зовнішніх зв’язків.

У російському уряді Криму «управлінню зовнішніх зв’язків та протоколу» відвели роль статистів, оскільки його куратором є так званий «представник Криму при президенті РФ» та одночасно кримський віцепрем’єр.

Тепер усі зовнішні контакти призначених Москвою кримських чиновників усіх рангів і рівнів, а також їхні поїздки за кордон по лінії економіки (економічні місії) здійснюються через так зване «представництво Криму при президенті РФ».

При цьому після подій 2014 року, повномасштабного вторгнення Росії в Україну в 2022 році та запровадження міжнародною спільнотою відповідних санкцій дорогу за кордон для таких зовнішніх контактів закрито.

Російських призначенців із Криму приймають диктатори лише у кількох країнах.

Як Крим за допомогою Москви намагається виходити на міжнародний ринок? Чому з початком повномасштабного вторгнення в Україну зовнішні відносини анексованого Кримського півострова ще більше скоротилися, а діяльність «народних дипломатів» перейшла на міжрегіональний рівень? Чи ефективні міжнародні санкції щодо Криму та його російських призначенців? У виданні Крим.

Реалії спробували відповісти на ці та інші питання.

Білорусь, невизнані Абхазія та Південна Осетія, а також Нікарагуа.

Призначений Кремлем глава Криму Сергій Аксьонов (за документами – Аксенов) упевнений, що «з урахуванням сьогоднішньої обстановки у світі Криму все ж таки вдається розвивати міжнародні контакти».

За його словами, реалізуються три повноформатні угоди – з Вітебською областю Білорусі, невизнаними республіками Абхазія та Південна Осетія, триває робота в межах угоди з Нікарагуа.

І це все? Раніше кримська влада «пишалася своїми прямими зв’язками із Сирією», куди у 2018 році Сергій Аксьонов здійснив свою першу та єдину за 11 років анексії Криму Росією закордонну поїздку, названу «офіційним візитом».

Після падіння режиму Башара Асада сирійський напрямок для російської влади Криму закрився: трафік зброї та краденого зерна припинився.

«Кримські міста, насамперед Ялта, Сімферополь, Феодосія, активно розвивають побратимські зв’язки… Особливо зазначу високу динаміку на білоруському напрямку.

На нього вже припадає понад третина товарообігу в зовнішньоекономічній діяльності півострова», – цитують слова Сергія Аксьонова російські «Известия» .

Сергій Аксьонов.

У розмові з журналістами вказаного видання РФ він назвав експорт із Криму «ще одним проблемним напрямком».

«Зрозуміло, що в умовах санкцій Крим не може повністю реалізувати свій експортний потенціал.

Проте сьогодні кримська продукція постачається не лише до країн ближнього зарубіжжя, а й до Китаю, Об’єднаних Арабських Еміратів, навіть до Бразилії.

Багато в чому це результат реалізації заходів державної підтримки експортерів», – додав він.

Таким чином, товари, вироблені в анексованому РФ Криму на експорт, йдуть через сусідню Росію та у складі федеральних товарних груп.

У структурі експорту з Криму: зернові та бобові культури, косметика, олія виноградної кісточки, овочева консервація, кондитерські вироби, вино, кабельна продукція, одяг, вироби з хутра та шкіри, зварювальні апарати тощо.

Провідними країнами-контрагентами у кримському експорті за підсумками 2023 року були Туреччина, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Абхазія, Узбекистан, Вірменія, Таджикистан, Монголія, Індонезія.

«Народні дипломати» перейшли на міжрегіональний внутрішній рівень.

Як один із ключових інструментів розширення міжнародних зв’язків Сергій Аксьонов бачить так звану «народну дипломатію».

14 березня він заявив про те, що нібито у більш ніж 50 країнах світу діють «Клуби друзів Криму», активно працює Міжнародна асоціація друзів Криму (МАДК), які «як у дружніх, так і в недружніх країнах ведуть велику роботу з поширення правди про російський Крим».

Але російський глава Криму не згадав про те, що зазначені та створені не без участі спеціальних служб Росії структури координуються кримським віцепрем’єром і одночасно російським представником Криму при президенті РФ у Москві Георгієм Мурадовим.

З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну та «наданням», за словами російського керівництва, Криму статусу «прифронтового», активність МАКД практично зведена до нуля, а діяльність її представників у країнах Європи та США завмерла або закрита компетентною владою.

Кримський віцепрем’єр і постійний представник президента Росії в анексованому Криму Георгій Мурадов.

Російський парламент Криму на чолі зі спікером Володимиром Константиновим структурно включив «народних дипломатів» до складу окремого комітету.

При цьому парламентські «народні дипломати» зосередили свою роботу тепер виключно на міжрегіональній основі на тимчасово окупованих російськими військами територіях України – частинах Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей.

Відповідним комітетом у кримському парламенті керує призначена партійною верхівкою єдиноросів головною українкою Криму Анастасія Гридчина.

За підсумками 2024 року Сергій Аксьонов повідомляв, що в межах розвитку регіональних зв’язків Крим уклав 64 міжрегіональні угоди, з них найактивніші – з Татарстаном, Башкортостаном та Якутією.

Венесуела, Куба, Ефіопія – і знову «планів громадьє».

Бізнес-місію до Венесуели, анонсовану Георгієм Мурадовим торік у грудні, здійснили на початку березня.

«Ця країна багата, багатообіцяюча з погляду економічної співпраці… морем Крим для неї є найближчою російською точкою для доставки вантажів», – зазначав Георгій Мурадов наприкінці 2024 року.

За його словами, напередодні вивчалися можливості фінансових розрахунків, страхування вантажів в умовах західних санкцій в очікуванні сприятливої обстановки, яка, як вважають у Москві, має скластися із «завершенням «СВО» (так у Росії називають повномасштабну агресію в Україні, що триває з лютого 2022 року – КР) на тих умовах, які висунуло російське керівництво».

У Венесуелі у складі групи під керівництвом Георгія Мурадова 5-6 березня побували віцепрем’єрка – російська міністерка фінансів Криму Ірина Ківіко та призначена Москвою мер Ялти Яніна Павленко.

У місті Каракас вони провели зустрічі з міністром промисловості та національного виробництва Венесуели Алексом Саабом, заступником міністра з політики протидії економічній блокаді Вільямом Кастільйо.

Також відбувся діалог у міністерстві транспорту та компанії-операторі морських портів Венесуели «Боліпуертос», керівництві Федерації торгових палат.

Як повідомляють у російському відомстві Георгія Мурадова, «представники керівництва парламенту Венесуели, а також заступник міністра закордонних справ Венесуели Рандер Пенья вітали кримських гостей».

Спілкування з партнерами у Венесуелі включало і «розробку спільних заходів протидії злочинній санкційній політиці країн Заходу, яка проводиться як проти Росії та Криму, так і проти Венесуели».

У межах поїздки підписано низку двосторонніх документів: Георгій Мурадов підписав «Протокол про наміри співпраці між Радою міністрів Криму та Урядом штату Ла-Гуайра»; а Яніна Павленко – «Протокол про наміри співпраці між адміністрацією міста Ялта та мерією міста Ла-Гуайра».

Заступник голови російського уряду Криму Георгій Мурадов і губернатор Ла-Гуайри Хосе Алехандро Теран підписали протокол про наміри співпраці між Кримом та урядом штату Ла-Гуайра.

Венесуела, Ла-Гуайра, 5 березня 2025 року.

Ця ж група двома днями раніше відвідала Кубу.

У Гавані групу прийняли у Кубинському інституті дружби з народами зарубіжних країн, керівництву якого було передано експонати фотовиставки до 80-річчя Ялтинської конференції 1945 року.

А у храмі Казанської ікони Божої Матері кубинської столиці Георгій Мурадов, як член урядової комісії у справах співвітчизників за кордоном, провів бесіду з керівництвом Координаційної ради російських співвітчизників на Кубі.

Крымская делегация во главе с заместителем председателя российского правительства Крыма посетила Кубинский институт дружбы с народами зарубежных стран.

Гавана, 3 марта 2025 года.

У грудні 2024 року Георгій Мурадов розповідав, що в межах налагодження прямих економічних контактів Криму з африканськими країнами у 2025 році планується здійснити ще й бізнес-місію до Ефіопії, де йтиметься про постачання кави, какао і тропічних фруктів на півострів.

Цю країну в Кремлі обрали як вигідну точку в центрі африканського континенту, тому що йдеться про переговори не лише з ефіопськими партнерами, а й з бізнесменами з інших африканських країн.

Ефіопська столиця пов’язана прямими авіарейсами як із Москвою, так і зі столицями більшості країн Африки.

Статистика показує безперспективність спроб «зовнішніх зносин» Криму.

З 2022 року російська влада Криму не публікує статистичні показники зовнішньоторговельного обороту анексованого півострова.

Як свідчить аналіз таких показників за 2015-2021 роки, на початок 2022 року зовнішньоторговельний оборот Криму впав зі 179 до 68 млн доларів США: з «далеким зарубіжжям» – скоротився у 7 разів, із «ближнім зарубіжжям» – у 1,5 раза.

Аналогічні показники для Севастополя також різко знизилися: зовнішній товарообіг упав з 54 до 10 млн доларів США: з «далеким зарубіжжям» – скоротився у 10 разів, з «ближнім зарубіжжям» – у 2 рази.

У 2022 році Ірина Ківіко сміливо прогнозувала, що «в найближчі два роки планується зростання кримського експорту щонайменше на третину та збільшення як мінімум до 35 числа країн – регулярних зовнішньоторговельних партнерів регіону».

Її прогнози не справдилися.

За підсумками 2023 року «кримський експорт» нібито зріс на 20%, а кількість країн, що імпортують різноманітну продукцію Криму, перевищила 30 проти 23 у 2022 році.

Віцепрем’єрка російського уряду Криму Ірина Ківіко.

Також Ірина Ківіко особисто підтвердила неможливість точного підрахунку експортно-імпортних цифр.

Вона заявила, що «кримським експортерам доводиться шукати альтернативні шляхи для зовнішньоекономічних договорів із закордонними партнерами через певні обмеження».

Точніше, найчастіше зовнішньоторговельні контракти укладаються з компаніями з країн, які не беруть участі в антикримських санкціях, а договори на морські вантажні перевезення – з компаніями з країн «зручних» для Росії прапорів, які використовуються пресингованими Заходом країнами та їхніми зовнішньоторговельними партнерами для обходу санкцій.

Цифри не враховують обсяг експорту продукції Криму, яка перемаркується («перейменована») – через антикримські санкції Заходу – у продукцію інших регіонів чи компаній РФ.

У звіті російського Міністерства економіки Криму за 2024 рік про зовнішньоекономічні показники не йдеться взагалі, а відповідний розділ присвячений залученню внутрішніх інвестицій та виставкової діяльності федерального центру.

До сьогоднішнього дня залишаються актуальними експертні думки про те, що після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року Крим – не просто «окупована територія» та «аеродром підскоку», це важливий тил для Москви, «всеросійський» склад, шпиталь і транзитний шлях.

А всі проєкти, якими займався Георгій Мурадов, стали непотрібними.

Вони втратили свій сенс, бо з Росією ніхто більше не розмовляє, крім кремлівських агентів.

«Зірка» Мурадова закотилася.

Переміщення проведення так званого щорічного «Ялтинського міжнародного економічного форуму» до Москви чи Казані бажаних результатів не дали.

Форум також себе зжив.

І всі спроби зовнішніх зносин Криму залишаються безперспективними.

Автор: Рудольф Медведь.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Атаки зграями по 20 дронів: як "Шахеди" обходять українські системи ППО
Фокус
2025-04-23T12:58:26Z
Вчитель з України став регіональним переможцем конкурсу Cambridge Dedicated Teacher Awards
Детектор М
2025-04-23T12:58:23Z
Винесли радіатори та зняли ковролін: ЗС РФ обікрали базу відпочинку на Бєлгородщині, — росЗМІ
Фокус
2025-04-23T12:57:23Z
У Ватикані знищать перстень Папи Франциска: що символізує давня традиція
Факти ICTV
2025-04-23T12:55:30Z
Українці можуть отримувати щомісяця 500 грн на оплату комуналки: деталі
Фокус
2025-04-23T12:54:54Z
Де в Україні можна буде скласти вступні іспити в аспірантуру
24tv
2025-04-23T12:48:01Z
Найбільші у світі гризуни "окупували" ціле селище в Аргентині: приголомшливі кадри
24tv
2025-04-23T12:42:56Z
У Польщі невідомі встановили провокативну таблицю на могилі воїнів УПА
Европейская правда
2025-04-23T12:42:29Z
З 1 травня на частину українців чекають зміни: за що платитимуть більше
Telegraf
2025-04-23T12:39:55Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Рубіо відмовився від участі у переговорах у Лондоні через позицію Зеленського, - NYT
Telegraf
2025-04-23T12:58:20Z
Україна могла потрапити в пастку: чому зірвалися мирні переговори в Лондоні
24tv
2025-04-23T12:54:44Z
Принц Вільям та Кейт Міддлтон у день народження принца Луї показали його новий портрет
Комсомольская правда
2025-04-23T12:51:10Z
Обшуки в ексзаступниці міністра економіки Панаіотіді: з'явилися нові деталі
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T12:48:18Z
У Сеймі Литви зробили перший крок до виходу з конвенції про заборону протипіхотних мін
Европейская правда
2025-04-23T12:46:55Z
Справа 2021 року: ДБР прийшло з обшуками до дружини Коболєва
Фокус
2025-04-23T12:45:45Z
Польща готується підтримати миротворчу операцію в Україні: ЗМІ розповіли деталі
GlavRed
2025-04-23T12:42:25Z
Кремль використає будь-яке припинення вогню для нового наступу проти України, – ISW
24tv
2025-04-23T12:39:43Z
Хочу дати людям надію: мама Бейонсе розповіла про боротьбу з раком
Факти ICTV
2025-04-23T12:55:05Z
Після смерті Папи: драма Конклав про Ватикан різко злетіла у переглядах
Факти ICTV
2025-04-23T12:36:52Z
"Даю годину": дружина Остапчука погрожує колишній телеведучому
GlavRed
2025-04-23T12:25:44Z
Олена Тополя зізналася, чому побоюється заводити 4 дитину
GlavRed
2025-04-23T12:25:14Z
Класичні туфлі вже не в моді: в моду вривається інше взуття
24tv
2025-04-23T12:09:53Z
Не лише "Титанік": 2 моторошні фільми про страшні катастрофи, засновані на реальних подіях
24tv
2025-04-23T11:48:45Z
Парфуми зірки "Еліти" Арона Піпера – аромат, що зачаровує найуспішніших зірок світу
24tv
2025-04-23T11:48:26Z
Продюсер Нікітін показав фото з молодості з Вєркою Сердючкою і розкрив секрет її успіху
TSN
2025-04-23T11:48:23Z
Анна Кошмал замилувала рідкісним фото з чоловіком і розсекретила, як із ним проводить час
TSN
2025-04-23T11:29:21Z
За вимагання коштів у пацієнтів медзаклади будуть штрафувати – НСЗУ
Факти ICTV
2025-04-23T12:03:21Z
Продукт №1 в раціоні: чим корисні каперси для чоловіків і жінок
Gazeta UA
2025-04-23T11:34:12Z
Який симптом свідчить про те, що більше не можна їсти солодощі: пояснення лікарів
TSN
2025-04-23T11:28:50Z
П’ять фактів про користь білого вина
TSN
2025-04-23T11:28:44Z
Можете залишитися без урожаю: чим підживити часник, якщо рослина пожовтіла
GlavRed
2025-04-23T11:28:31Z
Чому чорніє срібло на шиї: як це пов’язано зі здоров’ям
TSN
2025-04-23T11:27:35Z
Простий спосіб знизити ризик деменції: відкриття вчених
TSN
2025-04-23T11:27:05Z
Що таке метастази, на якій стадії вони з’являються, чи можуть зникнути: відповіді онкологів
TSN
2025-04-23T11:21:59Z
Шлунок, енергія та нервова система: прихована користь бананів
Знай
2025-04-23T11:12:14Z
Маск зменшить час роботи у DOGE після падіння прибутків Tesla
Факти ICTV
2025-04-23T12:58:10Z
Intel звільнить понад 21 000 співробітників
InternetUA
2025-04-23T12:46:49Z
Російські акції та валюта обвалилися через зрив мирних переговорів у Лондоні
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T12:43:34Z
ЄС виписав для Apple і Meta нові багатомільйонні штрафи – Bloomberg
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T12:42:59Z
Український виробник фруктових концентратів збільшить випуск біоетанолу
AgroPortal
2025-04-23T12:30:50Z
Протримається рік: Нафтогаз ухвалив тариф на газ для населення у 2025 році
GlavRed
2025-04-23T12:25:31Z
Ціна зросла у 2,5 рази: в Україні стрімко дорожчає базовий овоч
GlavRed
2025-04-23T12:25:10Z
Пенсії у квітні перерахували лише одній категорії українців. ПФУ пояснив чому
Telegraf
2025-04-23T12:18:56Z
Скільки отримують на руки при мінімальній зарплаті у 2025 році: вирахування та сума
Факти ICTV
2025-04-23T12:10:30Z
В Ізюмському районі на міні підірвався автомобіль, водій загинув
Украина Криминальная
2025-04-23T12:45:19Z
"Божевілля": пасажири були змушені "утримувати" літак після неполадки в повітрі
Фокус
2025-04-23T12:45:03Z
Погрожували розправою та вимагали неіснуючі борги: в Одесі викрили злочинну групу
Украина Криминальная
2025-04-23T12:33:44Z
Жінка втратила гроші, довірившись обіцянкам легкого заробітку в соцмережі TikTok
InternetUA
2025-04-23T12:25:11Z
Зловмисник ошукав 75-річну киянку на суму понад 300 тисяч гривень
Украина Криминальная
2025-04-23T12:18:36Z
Рятувальники Києва минулої доби майже 50 разів виїжджали на пожежі в екосистемах
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T12:18:00Z
Там виробляють Шахеди: дрони атакували місто Єлабуга в Татарстані - деталі
GlavRed
2025-04-23T12:15:12Z
Хмельничанина засуджено за побиття двох школярів
Украина Криминальная
2025-04-23T12:12:38Z
У Києві та низці областей оголошено повітряну тривогу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T12:12:30Z
Фейковий відступ ЗСУ на Курщині: ЦПД спростував новий вкид російської пропаганди
Фокус
2025-04-23T12:57:19Z
Заступника мера Кличка Миколу Поворозника підозрюють у відкатах на Подільському мосту
360ua.news
2025-04-23T12:51:59Z
Скористались паузою: РФ перекинула сили та наступатиме на Запоріжжя та по Дніпру, — ЗСУ
Фокус
2025-04-23T12:51:32Z
Забагато смертей для одного закладу: музей історії Києва втратив двох керівників
TSN
2025-04-23T12:48:39Z
Графіки відключення газу в Київській області на 24 квітня: термінове попередження
Политека
2025-04-23T12:46:00Z
Атака "Шахедами" на Харків: відомо про перших поранених
TSN
2025-04-23T12:39:21Z
Ці плани у Росії давно: військовий оцінив, чи може ворог дійти до Дніпропетровщини
24tv
2025-04-23T12:33:50Z
Штурми не стихають: окупанти націлились на важливе для ЗСУ місто
GlavRed
2025-04-23T12:30:20Z
У Торецьку наші шутрмовики взяли в полон громадянина Сенегалу
ZN UA
2025-04-23T12:27:15Z
Як зварити буряк за 5 хвилин: так роблять всі досвідчені господині
24tv
2025-04-23T12:48:12Z
Про ці речі краще збрехати на співбесіді
24tv
2025-04-23T12:45:37Z
Як розправити кути килима: прості способи приборкати неслухняне покриття
24tv
2025-04-23T12:18:52Z
Як зекономити гроші у подорожах: 5 порад, які точно працюють
24tv
2025-04-23T12:09:13Z
Підкорює серця гурманів: як приготувати вдома популярний сир лабне
Gazeta UA
2025-04-23T11:55:09Z
Нізащо не робіть цього на цвинтарі: накличете хвороби та лихо
24tv
2025-04-23T11:48:57Z
Як пофарбувати шафу з МДФ, щоб поверхня була гладенькою і однорідною
24tv
2025-04-23T11:48:07Z
Є у кожному магазині — які макарони найшкідливіші
TSN
2025-04-23T11:29:40Z
Що розкаже про вас форма пальців: несподіваний психологічний тест
TSN
2025-04-23T11:29:31Z
ФІФА може на два роки відсторонити Вінісіуса від футболу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T12:57:05Z
Севілья втратила Локонгу до кінця сезону
Football.ua
2025-04-23T12:40:55Z
"Новий Майк Тайсон" назвав умову, за якої зможе перемогти Усика
24tv
2025-04-23T12:27:28Z
Допінговий скандал: що загрожує Мудрику, якщо його провину буде доведено
GlavRed
2025-04-23T12:25:07Z
Кольцов: Налаштовані дати бій Динамо
Football.ua
2025-04-23T12:22:08Z
Визначилися фіналісти баскетбольної Суперліги
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T12:12:48Z
Росію допустили на Євро з прапором та гімном: Іспанія зробила хід конем
Telegraf
2025-04-23T12:06:00Z
Джало вилучили зі складу Порту та покарали тренуваннями о 7 ранку
Football.ua
2025-04-23T12:01:00Z
Ярмоленко очолить експериментальний склад Динамо Київ на кубкову гру проти Буковини
Football.ua
2025-04-23T11:58:11Z
Забирає час і генерує набір слів: клієнти "Київстару" поскаржились на робота Зоряну
Telegraf
2025-04-23T12:57:33Z
Фізики виявили рекордну частинку найдорожчої речовини на Землі: яку таємницю можна розкрити
Фокус
2025-04-23T12:57:23Z
Розробники просять не дякувати ChatGPT: це дорого обходиться
Знай
2025-04-23T12:51:59Z
Жорстокий океан: четверо афалін напали на дитинча, підкидаючи його догори і вдаряючи об воду
Фокус
2025-04-23T12:51:44Z
Топ 5 смартфонів Xiaomi з великою батареєю: моделі, які працюють найдовше
Фокус
2025-04-23T12:45:26Z
Пилосос Karcher – надійність у вашому будинку
Vlasti
2025-04-23T12:42:26Z
Китайські обмеження гальмують виробництво роботів Tesla Optimus — CNBC
InternetUA
2025-04-23T12:31:10Z
Росія планує разом з Китаєм побудувати атомну станцію на Місяці
1News
2025-04-23T12:24:04Z
Grok від Ілона Маска навчився "бачити" світ навколо себе: подробиці
InternetUA
2025-04-23T12:16:25Z
Електричний флагманський седан від Toyota викликає Tesla Model S
Топ Жир
2025-04-23T12:30:30Z
З екраном на 100 дюймів: гібридний кросовер Mazda EZ-60 показали на живих фото
AutoGeek
2025-04-23T12:12:28Z
Новий електричний Renault Clio для тих, хто вважає, що ретро 5 занадто екстравагантний
Топ Жир
2025-04-23T12:00:24Z
Toyota показала суперника Tesla Model 3 за $23 000
AutoCentre
2025-04-23T11:31:00Z
Бажаєте McLaren власності від зірок Формули-1 Хмільницького чи Батона? Ваш щасливий день!
Топ Жир
2025-04-23T11:15:32Z
З золотим декором: флагманський електричний кросовер Zeekr 9X показали офіційно
AutoGeek
2025-04-23T11:12:46Z
Найдшвидший хетчбек Renault — електричний і дорожчий, ніж 911 GTS
Топ Жир
2025-04-23T11:00:15Z
Велосипедист тягнув великий диван по жвавій автостраді
Фокус
2025-04-23T10:42:50Z
Новий Lexus ES без решітки: автомобіль почав електрифікацію
Топ Жир
2025-04-23T10:30:19Z